9 hloupých webhostingových otázek, na které jste se vždy báli

Rozhodování je nejobtížnější úkol na světě; lidé obecně přijímají rozhodnutí na základě emocionálních a osobních instinktů, ale rozhodnutí by měla být vždy založena na faktech a datech. Výběr webhostingu je jedním z těch rozhodnutí, která by měla být vždy učiněna tím, že fakta zůstanou pod světlem. Jakékoli rozhodnutí učiněné na základě programu doporučení nebo velké slevy může v nadcházející budoucnosti způsobit problémy a chyby.


Mnoho lidí považuje Web Hosting za matoucí soubor žargonu; nevědí, že má v rozvoji jejich online podnikání zásadní roli. Zde vám odpovíme na 9 hloupých otázek ohledně webhostingu, které jste se vždy báli zeptat:

1. Může se rychlost webu zvýšit, pokud umístím svůj web na vyhrazený hosting vs. sdílený hosting?

rychlost webové stránky

Odpověď: Přímo k odpovědi, ano! Rychlost načítání vašeho webu se zvýší, pokud umístíte svůj web na vyhrazený hosting namísto sdíleného hostování.

Zde je důvod: Společnost, která prodává sdílený hosting (jak název napovídá, že vše na sdíleném hostování je SDÍLENO, včetně místa na disku, šířky pásma atd.), Má stovky nebo možná tisíce zákazníků. Potřebují poskytnout každému z nich dobrou zkušenost se zákazníkem, a proto se chystají rozdělit serverové zdroje, které získali stejně mezi každého zákazníka. To způsobí, že se váš web načítá pomaleji.

I když, když váš web pracuje na vyhrazeném hostingu, serverové zdroje nejsou sdíleny, jsou pouze „vyhrazené“ pro vás. Proto pokud se rozhodnete pro vyhrazený hosting, rychlost vašeho webu se určitě zvýší. Další informace o vyhrazeném hostování naleznete zde.

2. Sníží se rychlost mého webu, pokud na svém hostitelském účtu hostím více webů?

Odpověď: Existují dva různé scénáře, pojďme diskutovat oba scénáře jeden po druhém:

Pokud máte vyhrazený hosting a pak hostujete více webů: Pokud máte vyhrazený hosting a pak jste hostitelem až 10 webů, pak se rychlost vašeho webu moc neklesá, protože vyhrazené hostingové servery přicházejí se spoustou zdrojů.

Pokud máte sdílený hostingový účet a pak hostujete více webů: Pokud máte sdílený hostingový účet a hostujete více než 2 weby, rychlost vašeho webu se sníží, protože zdroje vašeho serveru jsou již webovým hostingem omezeny. společnost a vy ji dále omezujete hostováním více než jednoho webu.

3. Pokud se webhostingový server nachází poblíž mé polohy nebo polohy mého uživatele?

webhostingový server

Odpověď: Pokud váš internetový obchod cílí na konkrétní oblast nebo zemi, je důležité, aby byl server umístěn v blízkosti uživatele / návštěvníka. Například: Pokud máte internetový obchod, který prodává kapalinu Vape v Austrálii, je důležité, aby byl web hostován na serveru. v Austrálii, to bude mít vliv na SEO, hodnocení a rychlost načítání vašeho webu.

Na druhé straně, pokud je vaše cílové publikum stejně široké jako Amazonovo, což je celá zeměkoule, není důležité, abyste svůj web hostovali na serverech po celém světě. V takových případech se začnou hrát CDN (Network Delivery Networks) a budou ukládat často přístupná data na serverech nejblíže klientovi. CDN to budou dělat automaticky; nebudete se o to muset starat. Zde se můžete dozvědět více o dalších důležitých faktorech souvisejících se servery.

4. Pokud zaregistruji svou doménu u jednoho poskytovatele hostingu a hostitelem webu u jiné společnosti poskytující webhosting, bude to mít vliv na rychlost webu?

Odpověď: Na rychlost načítání webu nebude mít žádný vliv, pokud budou DNS a web hostovány na různých serverech.

5. Windows Server vs. Linux Server – Který z nich bych si měl vybrat a proč?

Windows vs. Linux

Odpověď: Společnosti a weboví mistři by si pro hosting svých webů měli vždy zvolit Linux pro Windows Server, protože Linux poskytuje lepší zabezpečení, vysokou stabilitu a více TCO – celkové náklady na vlastnictví – vzhledem k tomu, že softwarové balíčky pro Linux jsou vždy k dispozici zdarma. Další důvody, proč jste si vybrali server Linux na server Windows, najdete zde.

6. Měl bych si dělat starosti se zálohováním stránek, i když web-hostingová společnost poskytuje automatické zálohování?

Odpověď: Bez ohledu na to, zda je váš web hostován na vyhrazeném hostování nebo na sdíleném hostování, měli byste si vždy vzít zálohu svého webu, i když web-hostingová společnost poskytuje funkci automatického zálohování..

Každá nová automatická záloha přepíše předchozí automatickou zálohu, proto se důrazně doporučuje udržovat osobní zálohy. Vzdálené / osobní zálohy se hodí pro zotavení po katastrofě.

7. Pokud změníte webhostingovou společnost, bude to mít vliv na mé hodnocení Google?

Odpověď: Přechod z jedné hostitelské společnosti na druhou neovlivní SEO ani vaše hodnocení Google, pokud zůstane hosting DNS a webhosting ve stejné zemi. Pokud přecházíte na špatný webhosting, může to ovlivnit 1% vašeho hodnocení Google. Udržujte nízké prostoje a kvalitu obsahu na svých stránkách vysokou a vaše hodnocení Google se nikdy nebude klesat.

8. Našel jsem web nabízející bezplatný webhosting. Měl bych za to jít?

Webhosting zdarma

Odpověď: Webové stránky nabízející bezplatný webhosting obvykle poskytují velmi nízkou rychlost načítání a velmi dlouhou dobu výpadku. Tyto faktory zabijí vaše hodnocení Google. Na takovémto bezplatném hostingu nemůžete hostit plnohodnotné profesionálně navržené weby. A protože náklady na hosting klesly tolik let, že hosting na serveru sdíleného hostingu je stále docela ekonomický.

9. Chystám se spustit nový web. Měl bych jít na sdílený hosting nebo vyhrazený hosting?

Odpověď: Při spouštění nové webové stránky byste měli vždy vypočítat jeho rozpočet, budoucí potřeby a zákaznickou základnu, než vyberou vyhrazené nebo sdílené hostingové služby. Pokud se těšíte, že se v nadcházející budoucnosti dočkáte velkého a také plánujete hostit více než jedno místo, vyberte Dedikovaný hosting, ale pokud jste jednotlivec a vaše potřeby jsou omezené, pokračujte se sdíleným hostingem a užijte si online přítomnost.

Nyní, když jsme odpověděli na všechny tyto otázky, je čas, abyste vyrazili s dalším online podnikem.

Přeji vám šťastný hosting!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map