Co je 502 Bad Gateway Error a jak jej opravit (Snadný průvodce, jak opravit)

Co je 502 Bad Gateway Error a jak jej opravit (Snadný průvodce, jak opravit)

Co je 502 Bad Gateway Error a jak jej opravit (Snadný průvodce, jak opravit)

Jednou z věcí, které určitě frustrují spotřebitele i vlastníky webu, je, že se na webu nebo na jedné z jeho stránek objeví vyskakovací kód chyby. Jedním z těchto nepříjemných škůdců je chyba 502 nebo chyba brány.


Ačkoli to není tak běžné jako jiné chyby serveru, je tento problém obzvláště problematický, když k němu dojde, zejména proto, že je často obtížné najít kořen problému..

Co je ale chyba chybné brány 502 přesně?

502 špatných bran
Jednoduše řečeno, tato chyba je stavový kód HTTP (Hypertext Transfer Protocol) a dochází k němu, když jeden online server nedostane nebo si myslí, že nedostal správnou odpověď od jiného online serveru.

Může se to stát komukoli v jakémkoli nastavení, libovolném prohlížeči a na jakémkoli zařízení. Podívejme se tedy, co způsobuje tuto chybu a jak ji opravit, a doufejme, že se jí zbaví navždy.

5xx gang

Jak již možná víte, 502 není jediná chyba, ke které může dojít mezi 500 chybami, které čekají na zničení vašeho dne. Zde je uvedeno několik nejčastějších a nejdůležitějších chyb ze skupiny 500, o kterých byste měli vědět.

 • 500 Internal Server Error – Váš webový server zobrazí tuto chybu, jakmile narazí na podmínku, která jí brání v plnění její úlohy, tj. Požadavek klienta.
 • 501 Not Implemented – server nemůže podporovat nebo rozpoznat metodu požadavku. Chybí funkce pro zpracování požadavku, takže reaguje s touto chybou.
 • 502 Bad Gateway – servery bojovaly a teď spolu nemluví. Vtipy stranou, zatímco server fungoval jako proxy nebo brána, nedostal při pokusu o zpracování požadavku správnou odpověď od upstream serveru..
 • 503 Služba není k dispozici – dočasný stav, kdy server není k dispozici pro zpracování požadavků, protože dochází buď k údržbě, nebo je aktuálně přetížen.
 • 504 Časový limit brány – Server, zatímco se choval jako proxy nebo brána, znovu nedostal odpověď na čas z jiného serveru, například z DNS, takže nemohl požadavek zpracovat..
 • 505 Verze HTTP není podporována – k jeho chybě dochází, když váš webový server nemůže nebo nebude podporovat verzi verze protokolu HTTP pocházející z požadavku. Chyba obvykle obsahuje popis, proč server nebude spolupracovat.
 • chyba 502

Příčiny chyby 502

Ve většině případů je chyba 502 pouze škytáním při komunikaci mezi dvěma online servery. Nic velkého a nic příliš vážného. Zjištění přesně toho, co způsobilo chybu 502, však může být často docela náročné.

Hlavním důvodem je to, že k této chybě dochází mezi dvěma online servery, nad nimiž nemáte absolutní kontrolu.

Pro majitele webových stránek, kteří sami nejsou vývojáři, může mít jeden z nich při řešení takových chyb velmi užitečný. Můžete zkontrolovat online úlohy softwarového inženýra a získat jasný obrázek o tom, co byste mohli od vývojáře očekávat, pokud byste se ho rozhodli najmout.

Tato chyba se navíc může přestrojit za různé jiné chybové zprávy, například 502 Proxy Error, HTTP 502, 502 Bad Gateway NGINX atd. V každém případě, než ztratíte rozum o tom, co mohlo způsobit chybu, zde je několik nejčastějších důvodů.

 • Původní server nefunguje – Jednoduše řečeno, váš server nemusí fungovat správně. Kořenem vašeho problému může být problém s připojením, výpadky serveru, přetížení, příliš velký provoz atd.
 • Problémy s názvem domény – K tomuto problému dochází, když doména neurčuje IP adresu správně. Příčinou tohoto problému mohou být nesprávné záznamy DNS nastavené jako úroveň hostování domény. Také změny provedené v DNS pravděpodobně neměly dostatek času na celosvětovou propagaci, aby došlo k chybě. Může to být způsobeno pomalými faktory TTL (Time To Live).
 • Požadavek blokován bránou Firewall – Ano, dobrý starý firewall a jeho bezpečnostní obavy. Pokud máte pochybnosti o problému, zkontrolujte firewall. Ve většině případů je hlavní příčinou chyby 502 ve skutečnosti firewall. Může blokovat požadavky mezi servery, zejména na webech WordPress, které mají pluginy zabezpečení. A co víc, může to být také ochrana DDoS.
 • Selhání serveru – váš server kope do kbelíku. Může to nastat z několika důvodů. Například server je offline kvůli údržbě, havaroval server nebo obsah serveru porušuje smluvní podmínky poskytovatele, jdi na obrázek.
 • Chyba prohlížeče – Věřte tomu nebo ne, často je příčinou našich 502 rozšíření prohlížeče. To platí zejména v případě rozšíření AdBlock, která chrání uživatele před nepříjemnými reklamami a vyskakovacími okny. Dalším důvodem může být jednoduše zastaralá verze používaného prohlížeče.

Oprava chyby 502

Nyní se dostáváme k zajímavé části. Oprava chyby 502 je často tak jednoduchá, jak se dostane. Z pohledu spotřebitele to může být stejně snadné jako opětovné načtení stránky. Existuje několik způsobů, jak tuto chybu opravit, a zde je několik z nich.

 • Znovu načíst stránku – Ano, čtete to správně, stačí stránku znovu načíst a chyba může být navždy pryč. Jak již bylo zmíněno, ubohá věc může potřebovat jen trochu více času.
 • znovu načíst stránku

 • Zahájení nové relace prohlížeče – Další oprava je zavření všeho, vymazání historie prohlížení, souborů cookie a mezipaměti a zahájení nové relace. K opravě chyby může také pomoci nová soukromá relace nebo anonymní relace.
 • vymažte cookies, abyste se vyhnuli chybě 502vyčistěte obrázky v mezipaměti, abyste předešli chybě 502

 • Restartujte počítač – Pokud se vše nezdaří, restartujte počítač a zkuste znovu.
 • Vyzkoušejte jiný prohlížeč – Problém může souviset s prohlížečem, takže zkuste jiný, například Google Chrome, Mozilla Firefox atd.
 • Vraťte se později – Věci vypadají téměř beznadějně, pokud jste se pokusili opravit všechny výše uvedené skutečnosti. Můžete se pokusit kontaktovat vašeho poskytovatele internetových služeb nebo webmastera, ale pak znovu, jen si dejte trochu kávy a vraťte se později, chyba se může vyřešit do doby, než se vrátíte.

Řešení pro vývojáře

Pohled vývojáře se liší od pohledu spotřebitele. Oprava chyby 502 jako webového správce může být také bezproblémová. Proto je zde několik řešení pro 502 pro vývojáře.

 • Pokuste se přijít na to, zda je server proti proudu dosažitelný sledováním trasování nebo testováním adresy IP pomocí protokolu ping.
 • Pomocí testovacích nástrojů DNS zkontrolujte, zda se kvalifikovaný název domény správně rozlišuje.
 • Zkontrolujte protokoly chyb serveru nebo webu a zkontrolujte, zda na serveru není vyvolána konkrétní chyba.
 • U webů WordPress zkuste dočasně přejmenovat složku „wp-content / plugins“ a vyloučit pluginy jako možnou příčinu chyby.
 • Zkontrolujte protokoly brány firewall, zda neobsahují známky blokování.

Závěrečné slovo

Mezi všemi možnými chybami, které se mohou vyskytnout na serveru nebo na webu, není chyba 502 chybné brány nejhorší ze všech. Přesto je to stále obtížné.

Ačkoli to může být vyřešeno rychle a efektivně, může poukazovat na závažnější základní problémy, které mohou v budoucnu způsobit vážnější problémy, proto stojí za to zkontrolovat se o něco dále, když k nim dojde..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector