Jak kontrolujeme webhostingové společnosti

V průběhu let jsme na HostingPill napsali řadu recenzí různých hostingových společností.


V těchto recenzích jsme byli docela konzistentní v našem formátování a přístupu k recenzování.

Kontrola hostingu bude vždy subjektivní záležitostí; vždy jsme se však snažili, aby naše recenze byly úplné a realistické & co nejobjektivnější.

Abychom vylepšili náš proces kontroly řešení hostingu, v tomto článku podrobně popíšu, jak se u těchto kritik zabýváme.

Bude to sledovat obecný formát našich recenzí, ale tentokrát samozřejmě budu mluvit o naší metodologii a o tom, co se děje v zákulisí.

Ať už se jedná o to, jak hodnotíme, co je „levné“ nebo co je „dobré“ služby zákazníkům, bude to pokryto.

Když jsem to všechno řekl, pojďme se ponořit!

Jak kontrolujeme tvorbu cen

Jak kontrolujeme tvorbu cen

Pokud jste si již několik našich článků přečetli, víte, že stanovujeme ceny jako jednu z prvních sekcí.

Nejedná se o náhodu, nebo jednoduše o estetiku: ceny jsou obvykle první věcí, na kterou se lidé dívají.

Zde je řešení: je rok 2018 a můžete získat slušný balíček s více než jednou hostitelskou společností.

Situace každého je samozřejmě jiná, ale je pravděpodobné, že nejste ve svých možnostech příliš omezeni.

To znamená, že stanovení cen je prioritou – co je nejlepší obchod, který můžete dosáhnout?

Mnoho nejdůležitějších funkcí je mezi platformami společné, takže to, co vám umožní ukládat?

Ceny mohou být bohužel občas ošidné.

Každá hostingová společnost vždy nabízí více než jeden typ hostingové služby, od sdíleného webhostingu až po dedikované servery, a to vše s vlastní cenou.

Při kontrole cen se podíváme na všechny tyto věci a podíváme se na ně relativně vůči konkurenci společnosti a nejběžnějším tržním cenám.

Ne všechny rozdíly v cenách jsou však stejně důležité.

Sdílený webhosting je jedním z nejčastějších typů hostingových účtů, protože je nejlevnější a nejjednodušší – nejlepší pro osobní webové stránky a uživatele vyžadující menší prostor a méně zdrojů.

Sdílené ceny webhostingu jsou obecně podobné napříč – rozdíly mezi společnostmi se obvykle budou pohybovat v rozmezí několika babek.

Když je služba v cenovém rozpětí jen pár babek za měsíc, rozdíl v jednom nebo dvou dolarech je technicky velký, úměrný tomu, co utratíte.

Bereme to v úvahu, ale nemůžeme s tím zacházet příliš přísně – tato demografická skupina uživatelů by měla být dostatečně známá, aby ušetřila peníze, jak uzná za vhodné (což je důvod, proč o tom stále informujeme), ale prakticky, tyto cenové rozdíly dělají nezáleží na tom nesmírně.

Přidání nebo odečtení určitých funkcí v první vrstvě může kompenzovat nebo znevažovat hodnotu balíčku základní úrovně – dolar nebo dva mohou mít na svědomí méně, když je vržen certifikát SSL nebo odstraněno doménové jméno.

1&1 Hosting byl například jednou z nejlepších levných hostingových platforem, jaké jsme kdy použili za prvních 12 měsíců za 0,99 $ měsíčně..

1 a 1 hostingové ceny

Tato cena je však „levná“, protože zahrnuje SSL certifikát, doménové jméno a 100 GB úložiště – pro první úroveň je docela působivá.

Na rozdíl od toho mají HostPapa a SiteGround některé z dražších možností na základní úrovni.

Proč je stále máme rádi?

Protože stále nabízejí robustní funkce a přesto jsou levnější na jiné možnosti.

SiteGround StartUp Shared _Hosting Features

Hostedapa Starter Sdílené hostingové funkce

Je to pro těžší možnosti – například VPS a specializovaný hosting -, na cenách záleží více.

Koneckonců, v sázce je více peněz a zákazníci se mohou pohybovat od malých až po velké podniky s různými rozpočty na hostování.

To je součástí toho, co vyrábí produkty, jako je 1&1 hosting (znovu) a Hostinger pár nejlepších nabídek pro hosting VPS: cena je s ohledem na kvalitu hostingu vynikající, i když je dražší než sdílené možnosti webového hostingu.

Kromě toho, že to všechno vezmeme v úvahu, se také podíváme na věci, které by mohly neočekávaně stát peníze.

To přechází na oddělení funkcí a často také na zabezpečení.

Mnoho nástrojů, zejména bezpečnostních nástrojů, je u některých platforem na některých platformách bezplatné nebo výchozí, ale u jiných platforem jsou volitelné aktualizace.

V závislosti na důležitosti funkce – například zahrnutého názvu domény nebo certifikátu SSL – nemusí být „nejlevnější“ možnost tak levná, jak si myslíte.

Tyto podrobnosti jsou důležité a něco, čemu věnujeme zvláštní pozornost.

Nakonec se podíváme na záruky vrácení peněz a zásady vrácení peněz.

Téměř každá hostingová společnost, na kterou se podíváte, nabízí záruku vrácení peněz. Zde nám záleží na délce této zásady pro vrácení peněz a na pokrytí.

Některé náhrady se vztahují pouze na období dvou týdnů, ale nejdelší doba, kterou jsem viděl (DreamHost), byla prodloužena o 97 dní.

dreamhost záruka

Neexistuje opravdu lepší způsob, jak zjistit, zda produkt stojí za to, nebo ne, než vyzkoušet. Některé společnosti vám umožní vyzkoušet možnosti hostování více než jiné.

Celkově je pro nás hlavní starostí cena různých produktů nabízených společností ve srovnání s odpovídajícími produkty jiných společností.

Naším druhotným zájmem jsou skryté náklady, které se mohou vynořit, které vyžadují prohlídku obalu každého produktu, a kvalita záruky vrácení peněz.

Jak kontrolujeme funkce

Jak kontrolujeme funkce

Jak jsem již řekl, chtěli bychom nejprve dostat ceny z cesty.

Stále jsou funkce velmi důležité a pro nás první prioritou s funkcemi je zkoumání, jak jsou přidělovány.

Slyšeli jste mě mluvit o tom, jak zkoumáme jemné detaily u produktů s odlišnou cenou.

Samotné cenovky vždy záleží, ale celkový obraz se vytvoří, jakmile pochopíte nástroje nabízené za cenu.

Při kontrole funkcí se nejprve podíváme na oficiální seznamy funkcí. Máme tendenci se zaměřovat na funkce sdíleného hostingu z důvodu jejich popularity.

Účelem těchto článků není konec konců poskytnout vám každou specifikaci – za tím účelem můžete jít přímo na webové stránky společnosti.

Zaměřujeme se také na sdílený hosting – a do jisté míry sdílíme určité zaměření na WordPress a cloud hosting – protože na těchto produktech záleží nejvíce funkčně.

Když přecházíte na dražší produkty, jako je hosting VPS, téměř každý nástroj je vám k dispozici – investice od tohoto okamžiku se stává množstvím zdrojů, které chcete na vaše stránky přidělit..

Nejde jen o seznam funkcí, ale o kvalitu konkrétních funkcí a jejich umístění v různých produktech.

Neměříme pouze množství nástrojů poskytnutých prvnímu sdílenému hostitelskému účtu se společností A a jeho protějškem ve společnosti B: měříme, zda nástroj, který v jednom chybí, je malým zklamáním nebo velkým nedostatkem..

Zde se samozřejmě začínají objevovat naše zkušenosti s tímto produktem.

Obecně se domníváme, že hlavní nástroje fungují tak, jak byly navrženy – ale pokud se vyskytnou problémy, bereme na vědomí okamžitě.

Nemůžeme na to přijít tím, že rychle dabbling s ovládacím panelem.

Místo toho používáme naše účty u různých hostingových společností po delší časové období, abychom se ujistili, že funkce pracují s neustálým používáním.

Pokud bychom to neudělali, nejvýraznějšími společnostmi číslo 1 by vždy byli vítězové – díky našemu neustálému používání považujeme Bluehost za jednu z nejlepších hostingových společností všude kolem (je to také dostupné!).

Funkce Bluehost

Jak se říká, plemena známosti pohrdají, a to je součást toho, proč vlastnosti pečlivě testujeme.

Teprve díky seznámení s nástrojem X nebo Y můžeme zjistit, co je frustrující a co je hladké.

Jak kontrolujeme snadné použití

Jak kontrolujeme snadné použití

S hodnotícími funkcemi souvisí hodnocení snadnosti použití; na rozdíl od předchozího faktoru však zkoumání snadnosti používání zahrnuje subjektivnější zážitek z naší strany a trochu více jednoduchosti.

Funkce obvykle fungují – přinejmenším pro úspěšné společnosti – proto je jednou z prvních věcí, které děláme, prohlížení podrobných seznamů funkcí a specifikací poskytovaných společnostmi pro různé produkty..

Když s nimi experimentujeme, začneme také chápat, jak snadné nebo obtížné je používat.

Snadné použití však nemá technické, pojmenované nebo objektivní specifikace; vše, co můžeme udělat, je vyzkoušet a podat zprávu.

Kdokoli může produkt otestovat – každý to dělá jeho používáním – takže to, co děláme, je přistoupit ke sbírce nástrojů zpřístupněných uživateli podle toho, jak by vypadal uživatelům s různou zkušeností as různými potřebami..

Testujeme navigaci na ovládacím panelu jako první krok, poté přejdeme do každé nabídky a podnabídky a zjistíme, jak snadné nebo obtížné je splnit určité úkoly nebo provést určitá nastavení.

Při procházení ovládacím panelem, správou účtů a různými nástroji (například tvůrci webových stránek) bereme na vědomí dostupnost, rychlost a jednoduchost.

Nejoblíbenější produkty nejsou příliš obtížné, proto hledáme kombinaci jednoduchosti a kontroly uživatele; nic tak jednoduchého, že ztratíte funkce, ale nic, co by vás ohromilo svými možnostmi.

Jedním z dobrých příkladů – mezi mnoha – je FastComet.

rychlořezný cpanel

Stručně řečeno, snadné použití vyžaduje rozsáhlé testování z naší strany a jde nad rámec zkoumání specifikací a seznamů.

Vzhledem k různým technickým schopnostem potenciálního zákazníka při testování jsme schopni vyhodnotit snadnost použití společností podle úrovně zkušeností a vydat obecná doporučení..

Jak zkontrolujeme zákaznickou podporu

Jak zkontrolujeme zákaznickou podporu

Když vyhodnotíme snadnost použití, protínáme se s našimi hodnoceními zákaznické podpory.

Hostitelský balíček může být navenek komplikovaný, ale má robustní zákaznickou podporu, díky které je stejně snadné jako jakýkoli konkurent.

Příkladem by mohlo být uživatelské rozhraní, které vytváří definice, když se kurzor pohybuje nad určitým termínem nebo dokonce položkou nabídky: i když je to jednoduché, může to pro nové uživatele znamenat rozdíl a je daleko od všudypřítomné funkce..

Kromě toho se však zaměřujeme na dva hlavní typy zákaznické podpory: informační obsah na místě a zástupce zákaznických služeb.

Informační obsah na místě má podobu textových a multimediálních článků (například článků s postupy), stránek s častými dotazy, výukových videí a komunitních fór..

Daná hostingová společnost má obvykle nějakou kombinaci, i když ne všechny.

Tito jsou obecně centralizovaní ve formátu znalostní báze, i když někdy jsou videonávody a fóra oddělena.

Tento proces je zdlouhavý: nehledáme pouze otázky, které máme pomocí zdrojů na webu.

Hledáme otázky, na které známe odpovědi, abychom zjistili, jak se s nimi zachází.

Jak komunitní fórum reaguje na nováčky?

Jaké otázky jsou pokryty tématem fóra, ale chybí v oficiálních článcích s postupy?

Kdybych nebyl obeznámen s hostováním, byl by tento videonávod vhodný, nebo by mi letěl nad hlavou?

Snažíme se pochopit, jak aktuální je takový obsah, jak je přístupný a jak důkladný.

Také bychom rádi viděli co nejvíce dokumentace – čím více informací, tím lépe, pokud bude dobře uspořádaná.

To je důležitá kvalifikace: znalostní báze měla být lépe organizovaná, a proto bod o dostupnosti.

Toto je část toho, co pro mě FastComet přineslo: ačkoli jsem si myslel, že FastComet je celkově silný, měl omezené množství informačních materiálů, které nebyly tak informativní jako materiály jiných společností, jako je SiteGround (který má solidní blog a řadu webinářů) ) nebo HostGator (který má jednoduchou, ale dobře zkondenzovanou stránku podpory).

Naučte se, jak spouštět a spravovat svůj web pomocí tutoriálů FastComet

Kontrolujeme také na základě našich zkušeností se zástupci zákaznických služeb.

V našich recenzích uvádíme ukázky rychlých testů živého chatu, které byly provedeny v době psaní článku pro nedávné důkazy.

Není to však zdaleka jediný okamžik, kdy komunikujeme se zástupci zákaznických služeb.

Hostgator chat 2

HostGator chat 3

V průběhu testování našich produktů více než jednou využijeme živý chat, telefonickou podporu a e-mailovou podporu, abychom získali přehled o odezvě společnosti a kvalitě odpovědí.

Naše otázky jsou často jednoduché, ale ujistíme se, že hodíme i několik křivek.

Naše recenze zákaznické podpory jsou založeny na takových zkušenostech se zástupci zákaznických služeb a na našich zkušenostech s používáním informačního obsahu na místě.

Zákaznická podpora je velmi důležitá a měla by si ji vážit i technicky zdatní zákazníci.

Jak kontrolujeme bezpečnost a spolehlivost

jak prověřujeme bezpečnost

Bezpečnost, jak často poznamenávám, je v neposlední řadě. Zabezpečení je věc, která spojuje všechno ostatní dohromady – jakmile pochopíte cenu produktu, jeho funkce, jeho křivku učení a zákaznickou podporu, poslední věcí, která podporuje hosting, je bezpečnost.

Bratr bezpečnosti je spolehlivost. Samozřejmě se tyto dvě překrývání: služba může být spolehlivá, protože má dobré zabezpečení.

Spolehlivost se však primárně týká této otázky: dělá produkt to, co má, důsledně a bez velkých chyb?

Bezpečnost a spolehlivost jsou jedinečně důležité pro interpretaci hodnoty hostingových společností, mnohem důležitější, než by bylo pro většinu ostatních produktů offline..

Musíte vědět, že váš web, vaše informace a případně informace vašich zákazníků jsou chráněny.

A pokud jste si koupili hosting, musíte vědět, že budete i nadále hostovat.

Při kontrole zabezpečení a spolehlivosti máme dva hlavní přístupy.

Prvním je prozkoumat, co společnost říká; Druhým je nezávislá měření naší doby dostupnosti a průzkum nástrojů, které máme k dispozici.

Ta se týká otázky spolehlivosti o něco více, ale stále odráží špatnou bezpečnost serveru v případě problémů.

Hodnocení toho, co webové stránky společnosti říká, může být složité. Na jedné straně je to pravděpodobně jediný zdroj oficiálních informací, které budete moci získat o firemním bezpečnostním protokolu.

Na druhé straně se společnosti nevyhnutelně pokusí znět dobře na svých vlastních webových stránkách.

Společnosti někdy nemají co říci o svých bezpečnostních standardech nebo ochraně.

To nemusí nutně korelovat se špatnou dobou provozu, ale je to něco, na co si dát pozor, a mohlo by se vyplatit kopat se se zástupcem pro ty, kterých se to týká.

Obecně bychom rádi viděli pravidelné zálohy pro co nejvíce účtů – je běžné, že u účtů na základní úrovni není zálohována tak často jako u účtů vyšší úrovně, ale pokud mohou získat alespoň měsíční zálohy, je to výhra v mé knize.

FastComet poskytuje záložní services_ s každým plánem

Kromě toho jsou silnými firewally, ochranou proti útokům DDoS a 256bitovým šifrováním funkce, které hledáme: to bude znamenat, že společnost zasáhne průmyslový standard.

Samozřejmě je omezeno na webové stránky společnosti jen tak užitečné.

Když se díváme na věci z našeho konce jako zákazníci, první věcí, na kterou se díváme, je doba provozu: toto je indikátor číslo jedna spolehlivosti hostingové společnosti.

Když nakupujeme hosting od společností, vytváříme vzorové weby a pomocí třetí strany s názvem Pingdom podrobně zaznamenáváme naši dobu provozu a dobu odezvy po dobu trvání naší služby.

Naše testovací weby pro sledování dostupnosti

Tyto záznamy jsou především důležité: jsou praktické.

V ideálním případě chceme vidět nejvyšší doby provozu a nejnižší možné doby odezvy.

Dobrým příkladem může být Bluehost, SiteGround nebo HostGator.

Bluehost testovací místo

testovací web hostgator

siteground test site

Koneckonců, bez ohledu na to, co o sobě společnost říká, vaším konečným cílem je údržba vašich webových stránek a ochrana dat.

Pokud máte solidní dobu bezporuchovosti a dobu odezvy, bude o vás postaráno velké znepokojení.

A konečně, pokud jsou k dispozici další funkce zabezpečení jako funkce účtu, zjistíme, že stojí za zmínku – pokud si všimneme jejich cenových bodů.

Nechceme se na to však příliš soustředit – má to více společného s tím, co si můžete koupit, a méně s kroky, které společnost podniká na ochranu svých zákazníků..

Také by mělo být samozřejmé, že pokud se u některého z našich hostitelských účtů objeví nějaké závažné bezpečnostní problémy – dojde-li ke značnému prostoje nebo dojde-li k závažnému narušení dat – hlásíme to v našich recenzích. Naštěstí je to vzácná událost.

Závěr

Nyní, když jsme kousek po kousku rozlili naši nejtajnější metodiku kontroly, myslím, že je čas, abychom shrnuli.

Fascinuje nás hosting: proto jsme o tom vytvořili celý web.

Určitě jsme udělali mnoho délek, abychom našli nejlepší hostingové společnosti pro sebe, a chceme všem pomáhat najít nejlepší hostingovou společnost pro ně také.

Takže kontrolujeme hostingové společnosti: nakupujeme od nich balíčky, vytváříme vzorové weby a hodnotíme nesčetné položky, které nám hostingová společnost nabízí.

Rozdělujeme tyto věci do různých kategorií, abyste mohli lépe vidět, co je pro vás dobré nebo špatné – takže nebudete ztrácet cent.

Když zkontrolujeme cenu, naše první návštěva je oficiální cenovou strukturou společnosti.

Zde lze získat nejnovější a oficiální informace. Vždy však budeme mít za to, že ceny jsou relativní vůči konkurenci.

Kromě toho se také zabýváme skrytými náklady a poplatky a zárukami vrácení peněz. Například záruka vrácení peněz se může vztahovat pouze na hostování, ale ne na nákup doménových jmen.

Alternativně mohou být některé důležité bezpečnostní nástroje nákladné aktualizace, které jsou povinny zvýšit částku, kterou utratíte.

Pro funkce jsou také důležité oficiální seznamy. Rádi bychom se však hrabali a sami si vyzkoušeli funkce pomocí našich účtů.

Funkce mají sklon fungovat tak, jak byly navrženy, ale pokud existují nějaké výjimky, bereme na vědomí.

Testování našich produktů opravdu začíná hrát s jednoduchým hodnocením použití. Používat produkt často, a to po dlouhou dobu, se můžeme seznámit s tím, kde je uživatelské rozhraní nedostatečné.

Je to také způsob, jakým vytváříme pocit strmosti křivky učení – učením se na platformě.

Pro zákaznickou podporu pravidelně využíváme informační obsah na místě (například videonávody a znalostní báze), abychom zjistili, kolik odpovědí lze získat bez kontaktu s lidmi.

Pravidelně také kontaktujeme zástupce zákaznických služeb – do našich recenzí zahrneme alespoň jeden nedávný vzorek živého chatu.

Nakonec zkoumáme zabezpečení tím, že se podíváme na oficiální bezpečnostní protokoly společnosti a výkon serveru (související, ale stále samostatná metrika) měřením naší vlastní doby dostupnosti a doby odezvy.

Provozní doba a doba odezvy patří mezi nejdůležitější věci, které zkoumáme, a byly velmi užitečné při rozlišování společností od sebe navzájem: bezpečný a důsledný hosting je v konečném důsledku cílem číslo jedna při získávání hostingu..

Stručně řečeno, máme tendenci kombinovat informace od společnosti s rozsáhlým testováním produktů.

Společnost nám může sdělit nejaktuálnější informace, které jsou užitečné při porovnávání určitých objektivních skutečností, jako jsou ceny, seznamy funkcí nebo bezpečnostní protokoly..

Pro většinu recenze však naše zkušenosti jako uživatele naprosto využíváme; je cena, kterou za to stojí výkon, nebo ne?

Stejně jako bezpečnostní nástroj X může znít, je doba provozu vylepšena?

Tyto funkce zní dobře, ale ve skutečnosti se implementují dobře?

Tyto otázky a další jsou otázky, na které se pravidelně ptáme, když vyslýcháme hostingové společnosti a jejich produkty.

Děkuji za přečtení a doufám, že vás chytím v naší další recenzi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map