Jak přesunout web pro tvorbu webů GoDaddy na WordPress (2020)

GoDaddy je prominentní jméno, když mluvíme o hostování webových stránek. Jeho webový tvůrce je široce používán a je známý pro své snadné použití.


Webový server GoDaddy poskytuje základní funkčnost a je velmi jednoduchý na použití pro začátečníky. Není pochyb o tom, GoDaddy je široce používán.

Co však v případě, že potřebujete, aby vaše webové stránky na další úroveň?

GoDaddy má své vlastní omezení, pokud jde o vytváření intuitivních webových stránek. Naštěstí máme WordPress, který takové vývojové potřeby webových stránek postačuje.

WordPress je další populární platforma, která nevyžaduje odborné znalosti v oblasti kódování, což je mnohem jednodušší, jako je tomu u webového serveru GoDaddy.

Na rozdíl od tvůrce webových stránek GoDaddy je WordPress robustnější, flexibilnější a může podporovat komplexní přizpůsobení. Mnoho žádostí s komplexnějšími požadavky na vývoj webových aplikací nemá tendenci přecházet od tvůrce webových stránek GoDaddy k WordPress..

Tohle je přesně to, co zde pokryju, a ukážu vám, jak můžete přesunout webový server GoDaddy do WordPress..

Předpoklady pro zahájení migrace tvůrce webových stránek GoDaddy na WordPress:

Než začnete migrovat, potřebujete vhodnou hostingovou službu. Existuje několik řešení hostování dostupných výhradně pro hosting WordPress.

Můžete se však držet hostování GoDaddy pro případ, že již používáte jeho hostingové služby.

Případně si můžete vybrat Bluehost, který je také oficiálním hostingovým partnerem WordPress.

Bluehost nápis

Bluehost běžně používaný s WordPress zahrnuje dobře definované funkce pro uživatele WordPress za dostupnou cenu. Pomocí Bluehost je jeho jednoduchá instalace WordPress a začít. Podrobný průvodce instalací Bluehost WordPress naleznete zde.

Osobně bych také doporučil další volbu pro hostování vašeho WordPress, což je GreenGeeks.

GreenGeeks banner

GreenGeeks poskytuje řadu funkcí, které jsou součástí jeho plánu a je stejně dostupné pro WordPress. I když to nemusí být oficiální partner hosting WordPress, přesto je dobrou volbou pro případ, že Bluehost nepoužíváte.

GreenGeeks s WordPress se snadno instaluje a další podrobnosti o instalaci GreenGeeks WordPress si můžete prohlédnout zde.

Jak jsem však již zmínil, můžete se také držet své hostitelské služby GoDaddy pro případ, že jste již využili jeden ze svých hostingových plánů.

K migraci budete potřebovat doménu, hostitelskou platformu, WordPress na hostitelské platformě a motivy / šablony. Protože již máte web pro tvorbu webových stránek GoDaddy, předpokládám, že budete mít požadovanou doménu.

Než začnete instalovat WordPress na GoDaddy, budete muset deaktivovat tvůrce webových stránek GoDaddy. Až po deaktivaci tvůrce webových stránek GoDaddy budete moci nainstalovat WordPress do GoDaddy.

Nejprve budete muset zálohovat existující web. Můžete ručně zkopírovat každou stránku vašeho webu včetně obrázků pomocí kláves CTRL + S.

Uložit jako snímek obrazovky

K zkopírování vašeho webu lze použít také nástroj jako HTTrack.

V případě, že váš web většinou obsahuje textový obsah, můžete HTTrack velmi dobře použít.

HTTracker

Po uložení webových stránek můžete začít se stahováním struktury odkazů. Adresy URL můžete ručně uložit v případě, že máte malý web, který nemá příliš mnoho stránek.

URL

K extrahování adresy URL jsou k dispozici online nástroje, například Klipper. Je k dispozici jako plugin do prohlížeče Chrome.

Berte na vědomí, že zálohování je nezbytné, protože jakmile deaktivujete tvůrce webových stránek GoDaddy, nebudete moci zobrazit obsah webových stránek, dokud nedokončíte migraci.

Jakmile budete mít požadované zálohy, můžete pokračovat a deaktivovat tvůrce webových stránek GoDaddy. Chcete-li zakázat, přihlaste se k portálu GoDaddy. Zde klikněte na webové stránky.

Možnosti tvůrce webových stránek

Vyberte Možnosti, kde uvidíte podrobnosti o nástroji pro tvorbu webových stránek. Zde můžete zrušit účet.

Tvůrce webových stránek deaktivovat

Úplné deaktivaci může chvíli trvat.

Dále mi dovolte poskytnout další podrobnosti o instalaci GoDaddy WordPress pro případ, že zvolíte hostingovou službu GoDaddy.

Instalace GoDaddy WordPress:

Začínáme s instalací GoDaddy WordPress je jednoduchá. Jako první krok se přihlaste ke svému účtu GoDaddy. Nyní, když jste odstranili tvůrce webových stránek GoDaddy, byste vyžadovali hostingovou službu pro doménu.

Jakmile se přihlásíte, klikněte na Web Hosting a klikněte na Spravovat vše.

Možnost správy webhostingu

Dále pro příslušný hostingový účet můžete kliknout na možnost Spravovat.

Webhosting spravuje vše

Jakmile kliknete na Spravovat, budete moci zobrazit všechny informace týkající se vašeho hostovacího účtu. Tady v pravém horním rohu můžete kliknout na správce cPanel. Kliknutím na tuto možnost se přesměruje na cPanel.

cPanel

Chcete-li přidat hosting, musíte do domény přidat hosting. To lze provést skrz Addonové domény.

V cPanel vyhledejte domény a klikněte na Addon Domains.

AddOn domény

Jakmile kliknete na Addon Domains, můžete přidat název domény. Ostatní pole, jako je subdoména a kořen dokumentu, budou automaticky vyplněna.

Domény doplňku CPanel

Klepnutím na zaškrtávací políčko vedle položky Vytvořit účet FTP přidružený k této doméně Addon. Zde přidejte vhodné uživatelské jméno a heslo pro váš FTP účet.

FTP

Díky tomu jste do své domény přidali webový server GoDaddy.

Dále vám ukážu, jak nainstalovat WordPress a migrovat váš web do WordPress.

Na hlavním panelu cPanel vyhledejte aplikace, kde si můžete zobrazit WordPress.

cPanel WordPress

Klikněte na možnost WordPress a zobrazí se stránka pro instalaci WordPress. Dále můžete kliknout na tlačítko Instalovat tuto aplikaci.

Instalace cPanel WordPress

Instalace bude trvat několik minut. S tímto WordPress je nainstalován pomocí GoDaddy. Můžete se přihlásit k portálu WordPress a ověřit jej.

V případě, že chcete ukázat na existující GoDaddy doména k jiným webhostingovým službám jako Bluehost nebo GreenGeeks, budete muset následovat několik dalších kroků.

Po přihlášení k účtu GoDaddy si můžete vybrat doménu, kterou chcete změnit, a kliknutím na Spravovat otevřete Správce domén..

Správce domén

Zde si můžete prohlédnout Nameservers.

Nastavit GreenGeeks namesearver v Godaddy

Můžete kliknout na Add Nameserver a přidat zde nové nové hostitele WordPress. Změny uložíte kliknutím na tlačítko OK. Opakované zadávání položek DNS může trvat až 24 hodin. Tímto krokem změn serveru Nameserver bude vaše doména GoDaddy migrována na jiné hostingové služby, jako je Bluehost nebo GreenGeeks.

Dále budu hovořit o tom, jak přesunout tvůrce webových stránek GoDaddy do WordPress.

Migrace webu pro tvorbu webových stránek GoDaddy do WordPress:

Můžete se přihlásit k WordPress, který jste nainstalovali na GoDaddy nebo Bluehost nebo GreenGeeks, pomocí wp-admin na svou URL. Tato adresa URL by byla podobná jako – http: // myWordPressSite / wp-admin.

Tím získáte konzolu WordPress.

Přihlášení do WordPress

Přihlašovací informace poskytne hostitelská platforma vašemu e-mailu. Tato pověření můžete použít a přihlásit se k zobrazení dashboardu WordPress.

Ve WordPress můžete vytvářet stránky nebo blogový příspěvek. Kliknutím na možnost Stránky zobrazíte nabídky Stránky na hlavním panelu. Zde můžete klepnutím na Přidat nový přidat stránky.

Možnosti WordPress

Jakýkoli obsah, který jste zkopírovali dříve z GoDaddy, můžete jej vložit do editoru WordPress. Tímto způsobem můžete importovat obsah a publikovat jej.

Dále můžeme také nastavit přesměrování, která jsme si vzali dříve. U starších odkazů GoDaddy můžete nastavit přesměrování. Přesměrování na WordPress lze provést pomocí bezplatných pluginů přesměrování 301.

jednoduché přesměrování 301

Po instalaci tohoto pluginu můžete nastavit adresy URL přesměrování zadáním odpovídajícího požadavku a cíle.

Doplněk přesměrování WordPress

Uložte změny, aby všechna přesměrování byla provedena na platný web WordPress.

Bingo, které dokončuje migraci webu pro tvorbu webových stránek GoDaddy na WordPress, hostované na platformě podle vašeho výběru.

WordPress má několik placených a bezplatných témat. Přizpůsobení v WordPress lze snadno spravovat. Má dobrou sbírku pluginů, která vám umožní přidat téměř jakoukoli funkci. Na hlavním panelu WordPress klikněte na Nastavení a poté na Obecná nastavení.

Přizpůsobení

Zde můžete nastavit název, časové pásmo, jazyk a další podrobnosti, než začnete používat WordPress.

Závěr

Tím je dokončena vaše migrace z tvůrce webových stránek GoDaddy na WordPress. Jako hostitele svého webu WordPress si můžete vybrat GoDaddy nebo Bluehost nebo GreenGeeks.

WordPress je výkonná platforma a podporuje špičkové úpravy spolu se zlepšením SEO.

Kromě toho můžete začít zkoumat témata WordPress a více pluginů WordPress, které jsou k dispozici v rámci WordPress pro SEO, navrhování webových stránek, zabezpečení a další doplňkové funkce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map