Jak psychologie barev může zlepšit převod vašich webových stránek (7 akčních tipů)

Existuje mnoho způsobů, jak zlepšit a posílit konverzi webových stránek. Jedním z nich je použití psychologie barev.


Na základě studií a pozorování tvoří barvy použité na webových stránkách téměř 90% úsudku spotřebitelů. Rozhodnou se zůstat kvůli tomu, co jejich oči mohou zpočátku vidět.

V tomto článku se dozvíte, jak barvy a psychologie barev ovlivňují mysl, pokud jde o rozhodování o nákupu či nekupování.

Využijte těchto informací a najděte nejlepší barevnou kombinaci pro weby vhodné pro vaši značku a produkty.

Co znamená psychologie barev Jak to ovlivní váš web?

Barevná psychologická webová stránka

Psychologie barev je použití různých barev a odstínů k ovlivnění zákazníků při úspěšných nákupech. Bez ohledu na to, jaké produkty prodáváte nebo jaké služby nabízíte, budete mít z používání různých barev na svém webu hodně užitek.

Ne všechny barvy se však nejlépe hodí pro všechny typy produktů a služeb. Pokud je jedna barva skvělá pro jednu značku, neznamená to, že bude také skvělá pro druhou značku. Účinky barev závisí na odvětví nebo společnosti, kterou nabízíte.

Různé barvy umělecky používané a maximalizované na webových stránkách navíc přitahují různé zákazníky. Je důležité používat správnou sadu barev, aby zákazníci ovlivnili a přiměli zákazníky jednat a úspěšně převádět. Pokud nevíte, jak používat barvy na svých webových stránkách, zde je několik užitečných tipů:

Tipy pro rozhodování o barvách pro váš web

1. Vědět a pochopit, že barvy ovlivňují emoce

S cílem maximalizovat psychologii barev je důležité, abyste se seznámili s barevnými schématy webových stránek a jejich účinky na vaše zákazníky a potenciální kupce. Přestože se vliv barev liší v závislosti na lidech, věku a kultuře, výběr správné sady barev a odstínů, které se použijí na vašem webu, bude mít značný dopad na návštěvníky..

2. Uvažujte o pohlaví

Některé webové stránky se zabývají konkrétním ženským nebo mužským pohlavím, zatímco některé jsou určeny pro obě pohlaví. Ve vztahu k psychologii barev vytváří správné používání barev v designu webových stránek vliv v závislosti na pohlaví.

Podle studií muži upřednostňují modré, ale ne fialové a hnědé, zatímco ženy mají rád fialové a modré, ale ne oranžové a hnědé.

3. Zamyslete se nad cílovou demografickou skupinou

V závislosti na cílovém demografickém a cílovém trhu si můžete vybrat nejlepší barvy pro svůj web. Hodně těží, pokud víte, kdo se snažíte ovlivnit nákupy. Převod webových stránek se výrazně zlepší, pokud zacílíte na svůj trh pomocí barev.

4. Zvažte věk cílového trhu

Jak lidé stárnou, mění se také preference barev. To znamená, že věk ovlivňuje preference barev, takže návštěvníci webových stránek jsou ovlivněni barvami různými způsoby v závislosti na jejich věku. Dospělí zákazníci preferují kratší vlnovou délku barev, zatímco mladší generace zákazníků dává přednost delší vlnové délce barev.

Barevná psychologie Věk moudrý

5. Vyberte barevné pozadí, které vyhovuje vaší značce

Ne všechny barvy vyhovují každé značce, firmě nebo společnosti. Měli byste si vybrat správnou sadu barev, která odráží značku, kterou uvádíte na trh, a typ zákazníků, na které cílíte.

Můžete se zaměřit na jednu barvu, abyste ovlivnili cílový trh, nebo můžete využít kombinaci barev, která vyhovuje vašim účelům a těžit z barev webových stránek. Barevné pozadí, které si vyberete pro svůj web, zajistí, aby se vaši zákazníci cítili jako doma.

6. Vyberte a smíchejte barvy, které doplňují váš web

Může být složité vybrat, vybrat a smíchat různé barvy a odstíny, které se na webu použijí. Hlavním cílem je mít web s harmonickou barvou, aby přilákal zákazníky a navštěvoval návštěvy. Je důležité, aby web nebyl jen potěšující, ale také inspirativní a vlivný.

7. Umístěte správnou barvu na správné místo na svém webu

Správná barva na správném místě na stránce vašeho webu zanechá dopad na každého, kdo navštíví. Tím budete nejen přitažliví, ale také přesvědčiví.

Vybranou barvu si vaši zákazníci budou pamatovat. Na základě studií většina nakupujících nakupuje kvůli barvě, kterou vidí.

Seznam barev

1. Červená

Web psychologie červené barvy

Barva vášně, červená je pro oko atraktivní. Některé slavné značky jsou známé pro tuto barvu. Jsou schopni vydělat na reakci zákazníků na červenou barvu, což je vzrušení a smělost.

To je běžně používáno k podpoře prodeje odbavení, protože zvyšuje srdeční frekvenci, a tak vytváří naléhavost pro zákazníky k nákupu. Červená je také oblíbenou volbou pro webové stránky nabízející potraviny, technologie a zemědělské produkty. Například Coca-Cola je známá svým logem červené značky.

2. Oranžová

Webové stránky psychologie oranžové barvy

Barva impulsu, oranžová, se používá k výzvě k akci. Pokud chcete ovlivnit zákazníky, aby nakupovali, přihlašovali se nebo sledovali, oranžová vám pomůže prosadit je. Oranžová je sekundární barva, která se vytváří kombinací červené a žluté. Může poslat veselé přivítání nebo vřelé oslavy.

Pro značku, která si klade za cíl přilákat cílový trh, poskytuje tato barva akcent na stránku. Například webové stránky pro děti jsou často zvýrazněny oranžovou barvou, aby je přitahovaly.

3. Žlutá

Webová stránka psychologie žluté barvy

Barva štěstí, žlutá dělá webové stránky teplé a přátelské. Umožňuje vašim zákazníkům vidět pozitivní věci. Kromě ovlivňování zákazníků při nákupu a využívání produktů nebo služeb je žlutá také barvou pro rodičovské weby a wellness weby..

Žluté akcenty mohou být přidány do designu webových stránek, aby oživily stránku a vypadaly profesionálně. Mezi značky, které mají na webových stránkách a logech žlutou barvu, patří Shell, DHL a Western Union.

4. Modrá

Webové stránky psychologie Blue Color

Barva podnikání, modrá je oblíbenou volbou, pokud máte na mysli podnikání. Více než jen barva, která uklidňuje oko, je tato barva upřednostňována také díky své schopnosti vštípit do mysli zákazníka, že vaše značka a společnost jsou důvěryhodné a bezpečné s nimi pracovat.

Modrá v živém a živém odstínu znamená důvěryhodnost jako značka produktu a pohodlí jako značka služby. Facebook, Twitter, Skype, BlueHost a LinkedIn jsou slavné značky v modré barvě.

5. Fialová

Webové stránky psychologie Purple Color

Barva krásy a síly, fialová se používá k označení královské hodnosti. Značka, která na webu používá fialovou barvu nebo odstín, chce vykřiknout svou nesrovnatelnou výhodu mezi konkurenty.

Většina značek, které nabízejí kosmetické výrobky, maximalizuje použití této barvy, aby ovlivnila přesvědčování zákazníků o účinnosti jejich produktů. Cadbury je jedním z příkladů značek, které mají silnou fialovou barvu.

6. Černá

Webové stránky psychologie černé barvy

Barva luxusu, černá je více než jen kontrast bílé, ale barva, která označuje eleganci, sílu a autoritu. U značek, které nabízejí kouzlo a elegantní styl, je černá barva nejlepší pro maximalizaci. Zdůrazňuje také jedinečnost, a proto jsou zákazníci přitahováni, aby zůstali na webových stránkách, a tak převáděli návštěvy na nákupy..

Kromě toho přidání černé barvy do sady barev pro web dává této stránce moderní přitažlivost pro mladší cílový trh. Channel a Louis Vuitton mají černou barvu značky.

7. Bílá

Webové stránky psychologie bílé barvy

Barva nevinnosti, bílá, byla vždy spojena se zdravím, hygienou a ctností. Většina značek v oblasti zdravotnictví a hygieny maximalizuje vliv bílé barvy na webové stránky.

Kromě zdraví je bílá také široce používána pro ctnost a hodnoty. Ukazuje upřímnost záměru přesvědčit cílový trh, který má za následek úspěšné konverze.

Většina webových stránek, jejichž cílem je vyniknout obsahem, používá v paletě bílou barvu. Nejlepší příklad pro web, který má v podstatě bílou na celé své stránce, je Google. Jednoduché, ale velmi významné!

8. Zelená

Webové stránky psychologie zelené barvy

Barva prostředí, zelená se používá k označení a podpoře zdraví a wellness, fyzických aktivit, ekologických obhajob a ekologických potravin a materiálů. Tato barva je oblíbená u značek v zelených tématech nebo ve zdravém životě.

Značky a produkty, které jsou určeny pro zelené bydlení, jsou na webových stránkách vždy navrženy se zelenou barvou a odstínem. Přidání zelené na webové stránky také z něj dělá živou platformu nebo stránku, která ovlivňuje návštěvníky, aby si mysleli, že výrobky jsou pro zdraví lepší.

Na druhé straně zelená na webu také prezentuje stránku velmi kreativním způsobem. Pokud se na stránce vyniká zeleně, každá návštěva úspěšně převede na více kliknutí a nákupů.

Závěr

Psychologie barev je více než pouhá vynikající kreativita, která upoutá pozornost návštěvníků a čtenářů. Je strategicky používán obchodníky a webovými designéry ke zlepšení konverzních poměrů a zvýšení prodejních kurzů.

Chcete vyzkoušet barevné schéma webu a využít psychologii barev? Neváhejte a dejte nám vědět tím, že komentujete své myšlenky na toto.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map