Jak vytvořit web podcast pomocí WordPress (není třeba žádné kódování)

Jak vytvořit web podcast pomocí WordPress (není třeba žádné kódování)

Jak vytvořit web podcast pomocí WordPress (není třeba žádné kódování)

Svět marketingu obsahu vyžaduje, aby byl obsah různorodý a nejde jen o psaní obsahu. Jiné formy tvorby obsahu, například video a audio ve formě podcastů. Pokud jste spustili podcast, budete chtít vytvořit web podcast, který bude hostit váš obsah.


Web podcast umožňuje posluchačům seznámit se s vámi a inspirací za vaším obsahem. WordPress je nejjednodušší nástroj, který lze použít, pokud jde o vytváření dobře vypadajícího a uživatelsky přívětivého webu.

Díky jednoduchému a profesionálnímu webovému serveru bude snazší spravovat svůj obsah a inovovat způsoby, jak se spojit s publikem. Zde jsou jednoduché způsoby, jak začít:

podcast

Krok 1: Najděte dostupný název domény

Nalezení názvu domény je poměrně jednoduché. Musíte se vždy ujistit, že si vyberete jméno relevantní pro váš obsah a že je jedinečné. Dobrým místem pro registraci nového názvu vaší domény je NameCheap.

namecheap

Tato služba vám umožní vyhledat příslušné jméno a zajistit, aby bylo dostupné pro použití. Při hledání ideální domény máte k dispozici různé možnosti.

Web jako NameCheap zajišťuje, že se můžete registrovat tak dlouho, jak je to možné, aniž by došlo k únosu nebo duplikování.

Krok 2. Získejte hosting

Po rozhodnutí o názvu vašeho webu nabízí internet širokou škálu možností, pokud jde o hosting. Mít širokou škálu možností může zmást tvůrce nováčků a pro ně doporučujeme GreenGeeks.

greengeeks

To vám umožní snadno se zaregistrovat. Najít snadnou platformu, ze které je možné hostit, je ideální a je dokonce dobré pro začátečníky. Nabízí aktivní podpůrnou síť a minimální prostoje, aby bylo zajištěno, že váš web bude vždy k dispozici návštěvníkům.

Hostingové společnosti jako GreenGeeks usnadňují hostování vašich webových stránek z jedné platformy a zajišťují, že vaše služba je vždy optimální a bezpečná před počítačovým poškozením.

Zaregistrujte se pomocí GreenGeeks

Krok 3. Nainstalujte WordPress

Hostingový účet WordPress vám umožňuje přístup k cPanel. V cPanel máte přístup k dashboardu, který vám umožňuje přístup k široké škále nástrojů. Přístrojová deska vám dává možnost používat Softaculous.

softaculous cpanel

Instalátor aplikací pro instalaci WordPress do domény vaší webové stránky. Kliknutím na tlačítko „Instalovat nyní“ vyberete možnost instalace WordPress. WordPress bude automaticky integrován do vašeho webu a můžete použít přidělený administrativní odkaz.

Pokud jste tuto aplikaci ještě nikdy nepoužívali, můžete provést určitý průzkum na pozadí. Verze na vašem webu je velmi podobná verzi blogu a redakční systém je poměrně jednoduchý a přímočarý.

Krok 4. Nainstalujte plugin Blubrry PowerPress Podcasting

Proč Blubrry? Blubrry je ideální pro podcaster, protože je vyvíjen zkušenými podcastery, kteří rozumí vašim potřebám. Plugin se snadno instaluje a funguje ve dvou režimech, Simple a Advanced, které snadno integrují obsah z různých adresářů.

blubrry

Pokud vytvoříte web zaměřený na akademické pracovníky, možná budete chtít vytvořit epizodu zaměřenou na téma: „kde si mohu koupit výzkumný příspěvek“.

Blubrry snadno integruje obsah z různých zdrojů, včetně Apple Podcasts, Google Podcasts, Stitcher, TuneIn a Blubrry Podcasting.

Po instalaci pluginu přejděte na „Installed Plugins“, najděte plugin Blubrry Podcasting a klikněte na aktivovat. Doplněk se zobrazí na levé straně řídicího panelu WordPress.

Blubrry má následující vlastnosti:

 • Úplné Apple Podcasty & Podpora podcastů Google, což znamená, že můžete přidat svůj podcast na svůj web WordPress
 • Integrované přehrávače médií HTML5, které podporují webové přehrávače zvuku a videa prostřednictvím zabudované podpory ze stránek třetích stran.
 • Plugin zjednodušuje vaši výzvu k akci, abyste získali odběratele, protože můžete vložit tlačítko přímo na odběr na webu.
 • Blubrry také zlepšuje vaše SEO skóre, aby se zajistilo, že budete snadno zjistitelní online, a můžete importovat obsah z SoundCloud, LibSyn, PodBean, Squarespace a můžete přidat RSS kanál.
 • Můžete migrovat obsah z jiných platforem, takže pokud přecházíte od jiného hostitele obsahu nebo poskytovatele služeb, neztratíte obsah ani žádné starší epizody..
 • Můžete také roztřídit svůj obsah podle typu příspěvku a můžete generovat zprávy pro mediální statistiky a získávat informace v reálném čase.
 • Blubrry také podporuje různé jazyky a na svém webu můžete povolit různé funkce.

Získejte Blubrry Plugin

Krok 5. Přidejte motiv

Jakmile začnete pracovat se základními doplňky pro SEO, zabezpečení, podcast a galerie, můžete přemýšlet o tématu. Jedním z nejhezčích témat, která vyberete pro svůj podcast, je Tusant WordPress Theme.

Chcete-li zobrazit náhled, umístěte ukazatel myši

Tusant wp téma

Tusant je ideální webová šablona podcastu, protože je speciálně navržena pro streamování hudby a videa. Webové stránky mohou integrovat různé prvky pro přizpůsobení multimediálního obsahu a přizpůsobují weby, které hostují individuální a síťový podcastový obsah.

Tusant full podporuje různý obsah a je velmi flexibilní a navržen tak, aby vyhovoval potřebám podcasteru.

Krok 6. Vyberte správné Podcasting vybavení

Každý podcaster vám řekne, že cesta k dobrému podcastu je dlážděna dobrým vybavením a sestavili jsme seznam nezbytného vybavení pro někoho, kdo začíná nový podcast.

 • Souprava kondenzátoru s mikrofonem USB podcast

Sada mikrofonů

Tato sada je k dispozici na Amazonu a nabízí profesionální USB mikrofon s mikrofonem navrženým pro vytváření kvalitního zvuku. Nemusíte čekat na instalaci složitého softwaru, protože obsahuje uživatelsky přívětivé nastavení plug and play a snadno použitelnou sadu mikrofonu USB.

Klady

 • Sada USB podcastových kondenzátorových mikrofonů je velmi efektivní z hlediska nákladů, nestojí to příliš mnoho a je také velmi snadná instalace a většina modelů nevyžaduje instalační software..

Nevýhody

 • Kondenzátory USB mají tendenci chybět ve stejné kvalitě jako vlastní mikrofon s doprovodným zařízením. Jsou v pořádku jako první krok, ale zřídka fungují jako dlouhodobá investice. Občas také nejsou kompatibilní s určitými počítači a systémy PA, pokud děláte veřejné koncerty.
 • Přenosný stolní mikrofon pro záznam zvuku s kondenzátorem – model PDMIUSB50

Přenosný zvukový mikrofon Pro

Jedná se o snadno použitelný stolní mikrofon, který je ideální pro podcast hostovaný na cestách i ve studiu. Jediné, co musíte udělat, je připojit jej přes USB k notebooku nebo PC a podle toho si můžete vybrat nastavení. Mikrofon je velmi univerzální a snadno použitelný.

Klady

 • Nastavení tohoto mikrofonu je snadné a je navrženo pro podcastery a nabízí jednoduchou instalaci typu plug and play. Můžete také nahrávat při poslechu podobně jako profesionální nastavení a má také tlačítko ztlumení, které blokuje nežádoucí zvuky.

Nevýhody

 • Může postrádat kompatibilitu s některými systémy PA a PC a nemusí fungovat příliš dobře pro externí nahrávky.

Krok 7. Vyberte přehrávač podcastů

Na trhu existuje několik možností, pro někoho, kdo je podcastingem nový, to může být ohromující. Služby, které jsou tam skutečně závisí na vašich potřebách a ideální hráč podcastu závisí na vašich cílech.

Pokud jde o váš podcast, může být nejlepší hostit váš podcast na více než jednom přehrávači podcastů. Můžete ho tedy hostit na třech různých webech, protože základna publika se obvykle liší.

Použití více webů může také zvýšit vaši viditelnost online a zajistit, že jste špičkovou webovou stránkou závislou na podcastech.

Zde jsou některé z populárních hráčů Podcast, z nichž si můžete vybrat:

1. Podbean

podbean

Podbean nabízí nováčku pět hodin na experimentování s obsahem a je to docela samostatná síť, kde můžete získat publikum. Je poměrně snadné používat a zaregistrovat se a vytvořit komunitu posluchačů.

Podbean nabízí podcasty napříč kategoriemi a řadí se velmi dobře do vyhledávání SEO. Jakmile vytvoříte dostatek obsahu na více hodin a můžete vložit přehrávač Podbean na svůj web, můžete upgradovat na prémiovou verzi.

2. Soundcloud

soundcloud

Soundcloud nabízí 3 hodiny volného času a prémiový balíček nabízí neomezené hodiny. Soundcloud opravdu změnil svět obsahu s některými z předních světových umělců a podcasterů, kteří používají tento web k hostování jejich obsahu.

Soundcloud je ideální pro začátečníky i pokročilé tvůrce podcastů. V podstatě můžete vkládat a sdílet obsah na libovolný web, včetně vlastního webu, a aktualizuje se při každém přidání nového obsahu.

3. Apple Podcasts

Apple podcasty

Apple Podcast nabízí neomezené hodiny s předplatným a je docela přístupný uživatelům Apple. Apple nabízí jednoduché a elegantní rozhraní pro práci s, a můžete se také zaměřit na budování komunity v Apple.

Používání Apple má různé výhody, protože zjednodušuje proces nahrávání obsahu a optimalizuje jej podle cílového trhu a váš obsah je vždy k dispozici.

Existuje spousta dalších možností, z nichž si můžete vybrat, a můžete prozkoumat ty, které nejlépe vyhovují vašemu cílovému trhu. Každá platforma má své vlastní výhody a můžete využít volné hodiny k rozhodnutí, zda konkrétní platformě vyhovuje vaší platformě. Měli byste prozkoumat něco, co snadno osloví vaše publikum a zajistí, že splníte své cíle.

Závěr

Jakmile nastavíte svůj podcast, měli byste se snažit využít sociální média k jeho prodeji. Řešení nových webových stránek může být zastrašující, ale nemusí to být obtížné.

Doufáme, že vám nástroje v tomto článku přiblíží vytvoření webové stránky pro váš podcast.

V některých případech se můžete potýkat s problémy a učit se nové věci. Prosím, podělte se o své zkušenosti v sekci komentářů.

Autor Bio
Nicholas Walker je copywriter a specialista na digitální marketing, který spolupracuje se studentskými podnikateli, aby jim poskytl silné postavení na trhu, což jim umožňuje čelit konkurenci. Její metody jsou inovativní, sledují nejnovější trendy a využívají nejlepší automatizační nástroje k dosažení silných výsledků.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector