Čo je to Uptime?

Uptime je jedným z rozhodujúcich parametrov používaných na meranie výkonu webhostingovej platformy. Zjednodušene povedané, toto je doba, počas ktorej váš webhosting zostáva v prevádzke alebo presnejšie nemá žiadne prestoje.


Mnohokrát by ste narazili na webhostingov poskytujúcich špecifickú záruku dostupnosti, napríklad 99,9% alebo 99,99%. Pomôže vám to posúdiť najhorší výpadok, ktorý by váš webový hostiteľ mohol utrpieť.

Prevádzková doba, ktorá sa označuje aj ako dostupnosť webhostingu, sa zvyčajne poskytuje na obdobie 30 dní.

Zadajte percentuálny podiel SLA, aby sa vypočítal jej príspevok za prestoje.

%

deň1 minúta 26 sekúnd
týždenné10 minút 4 sekundy
mesačník43 minút 11 sekúnd
ročne8 hodín 45 minút 35 sekúnd

Aktuálne štatistiky dostupnosti populárnych hostingových spoločností

Štatistiky dostupnosti:
hosting
cena
Jan’20
Feb’20
Mar’20
Hosting A2$ 3.92 / mo99,98%99,99%99,95%
Bluehost$ 2,95 / mo100%99,95%99.96%
Dreamhost$ 2,59 / mo99,64%99,35%100%
FastComet$ 2,95 / mo99,93%99,71%99,93%
Choď oci$ 2,49 / mo99,99%99,99%99,97%
GreenGeeks$ 2,95 / mo100%99,87%98,97%
Hostgator$ 2,75 / mo99,93%99,91%99,89%
V pohybe$ 3.99 / mo99.96%99,83%99,83%
iPage$ 1,99 / mo99,89%99,97%99,95%
NameCheap$ Je 2.88 / mo98,97%98,92%99,93%
SiteGround$ 3.95 / mo99.73%99,99%99,92%

Dohody o úrovni služieb (SLA):

Len málo spoločností poskytujúcich webhosting ponúka dohodu o úrovni služieb. SLA by obsahovala presné podmienky týkajúce sa zaručenej úrovne dostupnosti.

Vo väčšine prípadov, ak webový hostiteľ nezachová požadovanú úroveň dostupnosti, potom je webový hostiteľ zodpovedný za vrátenie alebo hosťovanie kreditov.

Toto je dôležitá súčasť dohody, pretože to definuje, čo by ste dostali ako kompenzácia v prípade prekročenia prestojov.

Zmluvné podmienky SLA sa medzi jednotlivými webovými hostiteľmi líšia, a preto je dôležité, aby ste si pred výberom hostiteľskej platformy prečítali všetky zmluvné podmienky..

Záruky dostupnosti

Záruka dostupnosti je určite dôležitá pre webhostingu, ako aj pre zákazníka. Webový hostiteľ definuje záruku dostupnosti v násobkoch 9 a je definovaný ako percento.

Spoločná záruka za dostupnosť by bola 99,99%, 99,9% alebo 99%. Definuje sa na obdobie 30 dní.

Každá metrika dostupnosti je definovaná aj v prípade najhoršieho výpadku. Napríklad 99% prevádzková doba by tiež znamenala najhorší výpadok 7 hodín a 12 minút.

Podobne 99,9% prevádzková doba by znamenala výpadok 43 minút a 12 sekúnd. To je niečo, čo väčšina webových hostiteľov ponúka.

Kým 99,99% prevádzková doba znamená výpadok 4 minúty a 19 sekúnd. Väčšina webových hostiteľov neposkytuje záruku nad túto hodnotu.

Kompromis medzi prevádzkou a nákladmi:

Aj keď to znie príťažlivo zvoliť webhostingu, ktorý zaručuje vysokú dostupnosť, je potrebné zvážiť aj cenu. V niektorých prípadoch by vyššia záruka za dostupnosť znamenala vyššie náklady.

Toto je spoločný kompromis medzi prevádzkou a nákladmi a je potrebné zvoliť si prechodné riešenie. Pre webhostingu je prakticky nemožné zaručiť 100% dostupnosť.

Len málo webových hostiteľov poskytuje dobrú dostupnosť a vo väčšine prípadov poskytuje 100% dostupnosť, ale nezaručuje konzistentnú 100% dostupnosť. Na základe vašich obchodných požiadaviek a rozpočtu si musíte zvoliť hostiteľa webu.

Záruka dostupnosti poskytovateľa webhostingu poskytuje úľavu. Zároveň je však potrebné zabezpečiť, aby to nepresiahlo váš rozpočet.

Môžete si vybrať dobrého webového hostiteľa, ktorý poskytuje značné prestoje a ďalšie užitočné funkcie, ako sú zálohy, správa vyrovnávacej pamäte a rýchla obnova..

Ktorého hostiteľa webu by ste uprednostnili?

Scenár 1
Scenár 2
Scenár 3
Scenár 4
Scenár 5

Webový hostiteľ poskytuje na SLA záruku dostupnosti 99,9%. Toto tiež uvádza, že ak chcete získať automatický kredit, musí byť stránka nepretržite najmenej pol hodiny mimo prevádzky. Na drobnom výtlačku je tiež uvedené, že môžete poslať dokumentovaný výpadok zaznamenaný na konci. V prípade, že sa to zhoduje s ich protokolmi, získate kredit

Webhosting poskytuje 99,99% dostupnosti, iba ak sa stanete súčasťou servisnej zmluvy. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, musíte sa rozhodnúť pre drahší plán s ďalšími doplnkami, ktoré vám zaistia zaručenú dostupnosť.

Webový hostiteľ ponúka 99,9% záruku dostupnosti služby SLA. V prípade, že hostiteľ neudržiava požadovanú dostupnosť, kredity sa pripíšu priamo na váš účet. Žiadne otázky. Hostiteľ vypočíta prestoje a verejne upozorní každého používateľa, čím poskytne transparentnú službu.

Webhosting poskytuje všetkým 99,99% záruku dostupnosti a tiež uvádza, že máte nárok na kredit v prípade, že je stránka mimo prevádzky na viac ako 15 minút. Opäť tu budete musieť poslať zdokumentovaný dôkaz o výpadkoch. A potom máte drobný výtlačok, v ktorom sa uvádza, že nie je možné pripísať viac ako 1 výpadok za mesiac.

Webový hostiteľ ponúka 99,9% záruku dostupnosti služby SLA. Ak však chcete získať kredit za prekročenie prestojov, musíte predložiť podrobný dokument špecifikujúci výpadky na vašom webe. Pred poskytnutím akýchkoľvek kreditov by ho hostiteľ skontroloval. Tu nesiete náklady a režijné náklady na monitorovanie servera

Niekoľko vecí na zváženie:

Záruky dostupnosti sú vždy ohromujúce a pútavé. Mali by ste však zvážiť niekoľko vecí-

  • Záruka prevádzkyschopnosti webhostingu neznamená, že by neklesla. Záruka dostupnosti je hypotetická hodnota založená na minulých výkonoch a zabudovanej infraštruktúre.
  • Pozorne si prečítajte jemnú tlač. Je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. Overte všetky podrobnosti o podmienkach poskytovania služby.
  • Všeobecne platí, že pred zúžením akejkoľvek konkrétnej možnosti urobte dostatok výskumu. Prezrite si oficiálnu webovú stránku hostiteľa a získajte ďalšie informácie prostredníctvom recenzií.
  • Zvážte opýtanie sa existujúcich používateľov webhostingu na výkon a scenáre, za ktorých dodržiavajú záruku dostupnosti. Každým spôsobom sa spojte s odborníkom v odbore a získajte ďalšie podrobnosti.
  • Pozor, nespoliehajte sa úplne na hodnotenie vlastníka stránok. Pretože ak vlastník webových stránok monitoruje web 24/7, existuje šanca, že v niekoľkých prestojoch zmeškáte.
  • V prípade, že potrebujete predložiť záznamy o prestojoch, potom zvážte, ako presne by ste dostali kredity. Pri pripočítaní kreditu sa bude brať do úvahy aj ďalší nezapočítaný výpadok.

Záruka dostupnosti z iného pohľadu:

Zárukou dostupnosti sa dostanete do bezpečnejšej zóny. Webový hostiteľ, ktorý musí zaplatiť za bezprecedentný výpadok, bude vážnejší, aby si zaistil, že si udržiava požadovanú dobu výpadku..

Keď webhosting poskytuje kompenzáciu za všetky svoje hostované webové stránky, potom určite zaistí, aby vaše webové stránky zostali funkčné podľa záruky dostupnosti. Netreba spomenúť, že nedodržanie požadovanej doby prevádzkyschopnosti môže z dlhodobého hľadiska spáliť otvory v ich vreckách.

Uistite sa, že ste si vybrali webového hostiteľa, ktorý môže poskytnúť záruku dostupnosti, pričom najhorší výpadok je cenovo dostupný a je v rámci očakávaných limitov.

Porozprávajte sa so zákazníckou podporou alebo ich pošlite e-mailom, aby ste sa uistili, že záruka za dostupnosť spĺňa vaše požiadavky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector