Nalezení jména, které vaše firma potřebuje – od začátku

Dobře, takže jste připraveni zahájit svou značku, ale ani si nejste jisti, kde začít. Kromě samozřejmě víte, že vaše značka musí mít jméno, správně?


Ale zjistit, jak pojmenovat svou značku, rozhodně není vždy snadné. Naštěstí to nemusí být tak složité, jak jste mohli být vedeni. Ve skutečnosti může někde upadnout někam.

Potřebujete postupovat podle kroků, které jsme vytvořili níže, abyste se ujistili, že máte jméno, které opravdu rezonuje s lidmi.

Kdo jsi?

Pokud se pokoušíte vytvořit jméno, první věcí, kterou musíte zjistit, je kdo jste. Ne, nemyslíme vás osobně.

Máme na mysli značku, kterou se pokoušíte vytvořit. O čem je vaše značka? Co to dělá? Jaké hodnoty chcete propagovat? Proč je váš produkt ještě důležitější??

V tomto kroku můžete také začít psáním obchodních názvů, které se vám opravdu líbí. Přemýšlejte o tom, co to je o každém z nich, který vás skutečně oslovuje, a zapište si to, i když jste u toho.

Chcete-li skutečně vytvořit cokoli ze svého seznamu, budete chtít alespoň 8 jmen, která se vám opravdu líbí. S vaší firmou nemusí mít nic společného.

Jednoduše hledáte jména, která chcete slyšet, a pak s nimi můžete pracovat. Na každém z nich zjistěte několik bodů, které vám sdělí, co se vám na něm líbí.

Možná se vám líbí skutečnost, že je to hříčka, nebo se vám líbí, že se opravdu hodí ke značce, kterou propaguje. Ať je to cokoli, napište to.

Kdo je vaše publikum?

Řekněme, že se zabýváte prodejem bytových doplňků. Pokud prodáváte vysokoškolským studentům, kteří chtějí vybavit jejich kolejní pokoj, jdete na to úplně jinak, než někdo, kdo prodává středním, profesionálním lidem, kteří si navždy vybavují svůj domov.

Při vytváření obchodní značky tedy přemýšlejte o lidech, kterým prodáváte. mělo by být zaměřeno na konkrétní publikum, které máte.

Přemýšlejte o tom takto, Robinhood je investiční aplikace, ale když jste poprvé slyšeli toto jméno, pravděpodobně si okamžitě vzpomenete na postavu z vašich dětských příběhů.

To je přesně důvod, proč si vybrali toto jméno. apeluje na tisíciletí se smyslem pro poctivost a lehkost. Samotná aplikace je navržena tak, aby zajistila, že kdokoli může investovat zdarma, takže to není jen něco pro ty, kteří mají spoustu peněz.

Jaká je vaše budoucnost?

Představte si svou značku za pět let. Co by tě opravdu ráda viděla? A co za deset let? Pokud chcete být úplně stejní, jen větší, můžete svou značku pojmenovat, co se vám líbí.

Pokud si myslíte, že byste mohli věci změnit tak, že nechcete mít příliš zjednodušené jméno. Pokud začnete prodávat knihy a poté se pustíte do per a poznámkových bloků, nechcete mít jméno, které lidi přiměje myslet na knihy, že?

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je vytvořit prohlášení o jedné větě, které shrnují vaše potřeby a vaši značku.

 • Hledám jméno, které by ukazovalo, že jsme zábavná a zcela jedinečná společnost.
 • Hledám jméno, které by ukazovalo, že jsme mladí, svěží a hip.
 • Hledám jméno, které ukazuje, že jsme ekologičtí a udržitelní.

Napište několik z nich pro svou vlastní značku a to, co hledáte.

Co potřebuješ?

Dobře, takže jste si zapsali některá jména, která se vám opravdu líbí, a vytvořili jste několik shrnutí toho, co hledáte. Nyní je čas začít hledat jména, která byste mohli vyzkoušet.

První věc, kterou potřebujete vědět o značce, je to, že by mělo být snadné hláskovat, slyšet a říkat. Lidé chtějí mít možnost sdílet vaši značku, ale pokud nemohou dostat jméno, k tomu nedojde.

Jak se jmenuješ?

Nenechte se příliš nervózní, nemusíte to všechno nechat hned teď. Místo toho začnete s širokým spektrem. Stačí si napsat každé jméno, o kterém si můžete myslet, že by to pro vaši značku mohlo fungovat.

Jděte mimo krabici, buďte kreativní a nebojte se o to, co se vám v této chvíli líbí nebo ne. Pokud máte stále nějaké potíže, podívejte se na tyto názvy kreativních firem a začněte.

Budete chtít jména, která jsou opravdu široká a jména, která jsou skutečně konkrétní. Vyberte si jména, která jsou opravdu abstraktní a opravdu popisná, jména, která jsou klasická nebo emotivní.

Vyberte jména, která spojí slova dohromady, nebo vytvořte jména, která jsou více slovy. Můžete si vytvořit cokoli a vše, co chcete, a získat odvahu.

Jak si můžete vybrat?

Nyní zahájíte proces zúžení věcí. Stačí si přečíst každé jméno a rozhodnout se, zda se vám to líbí nebo ne.

Pokud to necháte prozatím, ale pokud ne, pak jej přeškrtněte. Jen se zužujte, dokud se nedostanete pouze k pěti nebo šesti možnostem, které máte absolutně rádi.

Je na čase začít se ptát lidí, jaké jméno z nich dělá největší zájem, aby se dozvěděli více.

Zeptejte se svých přátel a rodiny a dokonce i cizinců, kteří jsou součástí vaší cílové demografické skupiny. To je místo, kde získáte ještě více zpětné vazby.

Jak se vám daří??

Posledním krokem pro tuto část procesu je získání názvu domény.

Chcete doménu, která se hodí k vaší značce a vašemu jménu a která bude pro lidi snadné rozpoznat, že je s vámi spojena. To znamená získat jméno, které dobře odpovídá vašemu jménu.

Ujistěte se, že procházíte také věci, jako je ověření ochranné známky.

Koneckonců, nechcete vytvářet vše o své značce a své firmě a pak zjistíte, že jméno, které jste vytvořili, nemůžete použít, protože to někdo jiný už má.

Mějte na paměti, že to, že nikdo nemá přesné jméno, neznamená, že to nemůže být problém.

Chcete se ujistit, že nevypadáte příliš blízko nikomu jinému. Pokud tak učiníte, můžete skončit s právními problémy a to vám nepomůže při zahájení a budování vaší firmy.

Závěrečná slova

Pokud jde o skutečné vytvoření vašeho jména, bude to obtížný proces.

Nechceme vám říkat, že to bude procházka v parku. Ale rozhodně to bude také zábavný proces.

Budete se hodně spoléhat na své jméno, které vám pomůže s vytvořením vaší značky a vazbou na potenciální zákazníky.

Udělejte si čas a projděte tento proces a nevynechávejte žádné kroky. Zjistíte, že máte mnohem jednodušší čas na vytvoření značky a své firmy, pokud ano.

Koneckonců, hodláte vyhodnotit jiná jména, než přijdete se svými vlastními, abyste se ujistili, že se držíte věcí, které máte opravdu rádi.

Pak se ujistěte, že vaše značka udělá vaši nejlepší nohu vpřed pro všechny zúčastněné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map