NameCheap Review 2020: Uptime History + Klady a zápory po použití!

NameCheap Review 2020: Uptime History + Klady a zápory po použití!

NameCheap Review 2020: Uptime History + Klady a zápory po použití!

Tento článek byl revidován a aktualizován dne 3. dubna 2020.

Ve světě registrace doménových jmen je několik jmen větší než Namecheap. Namecheap je dobře zavedený v oblasti registrace domén pro své nízké ceny a spolehlivé služby.

Stejně jako mnoho jiných registrátorů nabízí Namecheap také hostingové služby. Bohužel, zatímco my všichni známe Namecheap registrátora, málokdo z nás zná Namecheap hostitele. To není překvapivé, vzhledem k tomu, že název společnosti přímo odkazuje na domény a ne na hosting, ale přesto…

Dnes máte štěstí! Protože v této recenzi shrnu své poznatky z používání Namecheap. A aby byly věci mimořádné, budu mluvit o Namecheap jako o hostiteli i registrátorovi.

Jak se tedy Namecheap hromadí? Je to dobré jen proto, že jsem levný? Je to dobré pouze pro správu jeho 10 milionů domén, nebo to může udělat i další část rovnice webu?

Je to komplikované, ale dostaneme se tam. Takže bez dalšího povyku, pojďme mluvit o Namecheap!

Klady

Začněme tím, co Namecheap pro to jde, jako registrátor domény a jako hostitel.

Pro oba registrace domény a hosting, nejvýznamnější síla Namecheap je její dostupnost. Ačkoli se ceny samozřejmě liší podle produktu, je zcela zřejmé, že Namecheap má obecně některé z nejnižších cen za registraci domény a hosting.

Získejte svůj .com za 5,88 $ / 1 rok, propagační kód: NEWCOM

Strana registrátora domény Namecheap je slušně vybavena – můžete dělat, co potřebujete, a co je důležité, dostanete zdarma Whois soukromí na rok s každou registrací domény (většina registrátorů poplatek).

namecheap-whoisguard

Namecheap jako hostitel není nabitý funkcemi a zdroji, ale určitě je to slušné, pokud jde o cenu – zejména u sdíleného hostingu, kde by už člověk mohl hledat dostupné možnosti, poskytuje Namecheap dobrou kombinaci ceny a zdrojů..

Jedna skvělá věc, o Namecheap je, že je velmi snadné použití. Jak hostování, tak registrace domény v Namecheap jsou plynulé procesy, s intuitivním a jednoduchým uživatelským rozhraním do značné míry postrádajícím další.

Je zřejmé, že Namecheap je na seznamu – jeho zákaznická podpora je celkově dobrá. Zástupci jsou obecně nápomocní a pohotoví a informace na místě jsou slušné. Nic výjimečného zde, ale jen málo stěžovat.

Namecheap má také dobré zabezpečení a je spolehlivý jako registrátor.

Jako hostitel… no, je čas se dostat na druhou stranu.

Nevýhody

Nevýhody? Ale Namecheap si vedl tak dobře! Jo, no, nízké ceny ne vždy zaručují kvalitu ve všem, bohužel.

Hlavní kvalifikací, kterou mám s Namecheapem, je pochybné skóre dostupnosti (podle našich měření). Naše měření ukázala dobu provozu pod průmyslovým standardem. Teď to není konec světa, ale to dělá jeho hosting vypadat méně atraktivní.

Kromě toho se domnívám, že za špičkové hostingové produkty společnosti Namecheap (jako jsou VPS a dedikovaný hosting) se slušné ceny společnosti Namecheap nepočítají. Jistě, je dobré to ušetřit, ale kdokoli, kdo již investuje do řešení hostování s těžšími funkcemi, chce především kvalitu.

S ohledem na to není pravda, že Namecheap je špatný – může to být jen trochu riskantní. Pokud hledáte serióznější řešení hostingu, pravděpodobně byste raději vyzkoušeli společnost, která se primárně věnuje hostování.

Na papíře se nezdá příliš dlouhý seznam stran. Jsou však o něco vážnější a mohou namísto toho pro některé potenciální zákazníky učinit Namecheap méně atraktivním. Poškrábali jsme však zatím jen povrch – pojďme hluboko do detailů!

Ceny a funkce:

Toto je spousta informací, takže nejprve budu mluvit o funkcích a cenách Namecheap jako registrátor domény a poté jako hostitel. Ostatní faktory – snadnost použití dále – se snáze hodnotí společně.

Namecheap má registrátora je nepochybně silný. Krátká verze: má skvělé ceny, dobré funkce a jako služba je velmi jednoduchá. Není divu, že spravuje 10 milionů domén.

Delší verze: jedna doména .com na Namecheapu v době psaní tohoto dokumentu obvykle stojí 8,88 $ ročně.

To je již o několik babek nižší, než je obvyklá cena, a ačkoli jsou poplatky za obnovení vyšší, nejsou o to významnější – zejména pokud kupujete na začátku více než jeden rok.

Namecheap je ve skutečnosti jednou z nejlepších možností, pokud se chcete držet svých domén déle než první dva roky, protože ceny za obnovení zůstávají stále plošně nízké.

Můžete také získat bezplatný rok WhoisGuard, což je skvělé, protože registrátoři domén za něj inkasují zvlášť, a to je důležité pro většinu uživatelů (WhoisGuard chrání vaše soukromí skrýváním vašich registračních údajů z veřejného registru domén).

Pokud chcete nakupovat hromadně, Namecheap je stále dobrá volba. Na výběr je tuna domén nejvyšší úrovně (TLD), z nichž většina je za konkurenční ceny. Nástroje společnosti Namecheap jsou dostatečně přímé, aby i velkoodběratel mohl věci spravovat bez potíží.

Přístroj pro správu domén Namecheap má také obchod s aplikacemi, ale je docela nevýrazný.

namecheap-app-store

Aniž bychom vás obtěžovali zbytečnými informacemi, je Namecheap jako registrátor domény velmi solidní. Neexistuje mnoho nástrojů, ale to je docela přirozené vzhledem k tomu, že spravujete domény, nikoli webové stránky – a pokud tyto nástroje fungují, fungují dobře a je velmi snadné se dostat na kloub.

Pojďme mluvit o jeho hostování:

Pokud jde o hosting, Namecheap má překvapivě komplexní sadu možností: sdílené, WordPress, prodejce, VPS a dedikovaný server hosting jsou k dispozici.

Pokud jste jako já, můžete očekávat, že sdílený hosting bude hlavním bodem zájmu Namecheap – koneckonců se zdá, že dostupný hosting vypadá, jako by to byla přirozeně síla Namecheapu..

Když jsem poprvé viděl Namecheapovy sdílené ceny za hostování, zarazil jsem se.

nc-shared-hosting

Co? 15,44 $ měsíčně za sdílený hosting ?! Ale pak jsem si uvědomil, že to byla roční cena – tj. Celkem 12 měsíců.

nc-sdílené-měsíční-ceny

Pokud platíte měsíc až měsíc, začíná to na 2,88 $. I když jsme se ještě nedostali do funkcí, je to docela skvělá cena. Co je ale ještě působivější, je to, že jde o cenu za měsíc, která je obvykle výrazně dražší. Mít tak nízkou měsíční cenu znamená, že sdílený hosting společnosti Namecheap je na další úrovni dostupnosti, což odpovídá pouze jedné nebo dvěma dalším hostingovým společnostem..

Roční platby jsou ještě levnější, alespoň za první rok. Druhý rok se cena zdvojnásobuje – typická. Ale i zde je zdvojnásobení ceny stále neuvěřitelně cenově dostupné. Obnovená cena sdíleného hostingu s Namecheap je srovnatelná s cenami za první rok se slevou u většiny ostatních hlavních poskytovatelů hostingu.

Díky tomu je Namecheap skutečně dostupnou možností sdíleného hostování i po obnovovací ceně. Dobře, ale stojí to za to?

Sdílené možnosti hostování přicházejí s minimálně 20 GB disku na disku se zrychleným SSD, neměřenou šířkou pásma, 3 webovými stránkami, tvůrcem webových stránek a výběrem datového centra v USA nebo Velké Británii (i když britská datová centra stojí babku nebo dvě další za měsíc). Přicházejí také s bezplatnými doménami, zdarma WhoisGuard a až 50 pozitivními certifikáty SSL.

Jak byste očekávali, vyšší úrovně vám poskytnou neomezené weby a více místa na disku SSD. Zálohy jsou slušné – dvakrát týdně pro první dvě úrovně a 6x denně každý týden pro třetí úroveň. Jak je běžné u jiných poskytovatelů, můžete přidat vyhrazenou IP za další 2 $ měsíčně a získáte přístup do obchodu s aplikacemi, který obsahuje velké množství bezplatných aplikací..

Hlavní problém, který mám s funkcemi, je, že třetí úroveň je omezena na 50 GB čistého místa na disku SSD. To je dobrá částka, ale u třetí úrovně si stále myslím, že by mohla být vyšší.

Celkově vzato, musím říci, že sdílený hosting vypadá z hlediska jeho funkcí docela solidně. A co všechno ostatní?

Hosting WordPress je také velmi cenově dostupný. Samozřejmě, že měsíční cena je vyšší než roční cena, nicméně je to určitě na nebo pod tržní cenou hostování WordPress..

Namecheapův hosting WordPress běží na cloudu Namecheapu, což zřejmě činí mnohem rychlejší než použití WordPress na běžném účtu sdíleného hostování. Kromě toho to nevypadá naloženo s funkcemi, ale má dost slušné ceny, aby bylo spravedlivé.

Vypadá to docela podobně pro hosting prodejce.

nc-reseller-hosting

Ceny jsou stále velmi nízké, a pokud víte, co děláte, můžete snadno udělat uklizený zisk. Zajímalo by mě, jestli první vrstva mohla využít více místa na disku, ale je to v pořádku.

VPS hosting je stále docela cenově dostupný, ale o něco více v „normálním“ rozsahu.

namecheap-vps-hosting

Prostředky přidělené na plány VPS nejsou špatné, ale existují i ​​další poskytovatelé, kteří mají kvalitnější možnosti VPS za podobné ceny, nebo alespoň ceny nejsou výrazně dražší.

V neposlední řadě jsou možnosti vyhrazeného serveru s Namecheap v pořádku. Můžete si vybrat z clearingových (dolních) serverů nebo „nových“ serverů (hádejte, co to znamená).

Seriózní servery jsou překvapivě dostupné. Ano, dokonce iu produktů zařazených do kategorie „clearing“ servery. Máte 8 možností se slušnými specifikacemi.

specializované servery namecheap

Vyšší možnosti jsou přirozeně dražší a existují pouze tři možnosti. Tito mají mnohem lepší specifikace než servery povolení.

namecheap-new-server

Zhruba řečeno, hosting Namecheapu rozhodně stojí za vyzkoušení jeho spodních možností: sdílený hosting a hosting WordPress.

Pokud sdílíte nebo hostujete WordPress, můžete obvykle očekávat nižší kvalitu ve srovnání s VPS nebo dedikovaným hostingem, a pokud je to ve vaší mysli při hledání těchto možností, pak by NameCheap mohl stát za pokus.

Přestože sdílený hosting je zdaleka nejlepší řešení Namecheap, s velkou sadou funkcí a zdrojů přidělených za nízké ceny, jeho další možnosti nejsou špatné. Ale to je o tom: není to špatné. Namecheapův hosting WordPress je dostatečně nízký, takže si myslím, že stojí za vyzkoušení pro jednotlivce hledající úspory.

Pokud však podnikáte, byl bych trochu skeptičtější. Pokud jste malá firma a držíte se na jednom webu, a pokud neočekáváte velké množství provozu, pak Namecheapovy sdílené nebo dokonce WordPress plány by mohly být docela dobrou volbou.

Pokud očekáváte hodně provozu a chcete kvalitnější služby, nebude Namecheap špatný, ale nemusí zaručovat jeho cenu. Jistě, je to levné, ale v tuto chvíli byste byli ochotni investovat do vyšší kvality. Ostatní hostingové společnosti nabízejí lepší specifikace a dokonce i nižší limity alokace zdrojů za ceny, které jsou sice sice vyšší, ale vůbec nezasloužené.

Celkově je hosting Namecheap skrytým klenotem pro jednotlivce nebo malé firmy, kteří potřebují pouze web nebo dva. Pokud hledáte něco vyššího, hosting Namecheap nemusí být skvělý. Pokud jde o domény, Namecheap je rozhodně skvělá volba.

Snadnost použití

Snadné použití je důležité jak pro hosting, tak pro správu domén, ale různými způsoby.

O základy správy domény se většinu času postará váš registrátor. Pokud tedy chcete pouze zabezpečit název svého webu, nemusíte dělat mnoho. V zásadě musíte upravit nastavení / preference podle potřeby, ujistit se, že je vše spojeno s vaším webem, a pak jste připraveni jít.

Pokud kupujete ve velkoobjemových nebo obchodních doménách, i když je to docela snadné u registrátora, protože mají nástroje, které usnadňují tyto práce.

Namecheap si vede velmi dobře na frontě domény. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché: v zásadě získáte řídicí panel a několik dalších stránek na postranním panelu, které vám umožní snadnou správu domén a účtu Namecheap..

namecheap-dashboard

* Poznámka: Omlouváme se za cenzuru! Je to přísně tajný projekt, který ještě nejsem připraven ukázat světu… zatím!

Snadnost použití je podle mého názoru pro hostování o něco důležitější. Ano, hosting je podobný registraci domény v tom, že v podstatě hledáte správné alokace zdrojů za správnou cenu, a pak můžete nechat hostitele udělat práci za vás.

Hosting je však o něco složitější, protože zahrnuje všechny různé věci: možná používáte programátor stránek nebo integraci s WordPress, nebo můžete spravovat certifikáty SSL nebo e-mailové účty nebo libovolný počet dalších věcí. Kromě toho existuje mnohem více věcí, které spravují hostování vašich webových stránek.

Je to podobné, ale jiné zvíře. Naštěstí Namecheap usnadňuje správu hostingu jako nejlepší z nich. Uživatelské rozhraní Namecheap pro hostování je velmi podobné uživatelskému rozhraní pro správu domény (viz výše).

Tady je další věc, která je dobrá i špatná: Namecheap usnadňuje propojení vaší domény s hostingem, pokud chcete Namecheap použít pro oba. Proč je to špatné? Protože to znamená nějaký vzestup, který může být nepříjemný, i když to není moc.

Na druhé straně, pokud chcete spojit hostitele a doménu, bude to hračka s Namecheapem. Jakmile začnete používat webhostingovou službu Namecheap, řekl bych, že je to docela jednoduché.

Namecheap je stejně jako jeho registrátor domény intuitivní a má snadné uživatelské rozhraní. Zahrnutý cPanel zjednoduší vše a Namecheapovy kůže zajistí, že zážitek zůstane hladký.

Plus, Namecheap sdílené hosting balíčky přicházejí s web tvůrce zahrnuty. To je docela normální, ale tvůrce stránek Namecheap je obzvláště intuitivní a efektivní.

namecheap-features

Jedna věc, která se mi na Namecheapu líbí, je její relativní průhlednost. Je pravda, že Namecheap na svou vstupní stránku neumísťuje obrovský banner s nápisem „VAŠE HOSTINGOVÝ BALÍČEK OBNOVÍ ZA X CENA!”

Ale je to stále společnost, která udržuje věci většinou jednoduché pro uživatele. To platí pro proces registrace domény a proces správy domény po registraci. Platí to také pro hostování: je snadné zkontrolovat nastavení účtu a podle potřeby je upravit.

Závěrem: Registrace domény Namecheap je tak snadná, jak jen může být – pouze domény Google jsou o nic jednodušší – a její hostování je stejně snadné jako hlavní konkurenti Namecheap..

Zákaznická podpora

Člověk se samozřejmě nemůže vždy spolehnout na snadné použití produktu. Někdy se vyskytnou technické potíže nebo se software snadno používá, ale musíte vědět, jak udělat něco neobvyklého, provést změnu účtu, atd..

Zákaznická podpora je proto nezbytná – znamená dostupnost společnosti Namecheap cenu dobré zákaznické podpory? Uvidíme.

Poznámka: Mějte na paměti, že zdroje podpory zákazníků společnosti Namecheap jsou sdíleny mezi doménou a hostitelskou stranou.

Za prvé, máte několik možností, jak kontaktovat zástupce přímo. To lze provést prostřednictvím lístku nebo živého chatu – bohužel v současné době neexistuje žádná telefonická podpora. V minulosti se mi však jízdenky a live chat dočkaly docela dobře. Zde je příklad …

namecheap-chat-1

Trvalo to minutu, než se ke mně zástupce dostal, což není špatné.

namecheap-chat-2

Co je nešťastné je však, že zástupce vzal další minutu a půl, aby se ke mně vrátil s odpovědí.

namecheap-chat-3

Toto je docela dobrý příklad mé zkušenosti s zákaznickou podporou Namecheapu na live chatu. Některé z mých zkušeností byly rychlejší než toto, ale málo jich bylo pomalejších. V každém případě, ve srovnání s nejlepšími živými chaty, je to trochu pomalé, ale když vezmeme v úvahu všechny věci, odpověď jsem dostal za méně než 4 minuty. Takže bych řekl, že je to pořád v pořádku live chat.

Kromě kontaktování zástupců můžete zanechat zpětnou vazbu a přečíst si aktualizace stavu a novinky.

Nelíbí se mi, jak je Namecheap podporována na místě a informace jsou organizovány: věci jsou příliš oddělené. Hlavní stránka podpory Namecheap obsahuje tlačítka pro kontaktování zástupců a také některé populární články a časté dotazy. Má také vyhledávací lištu znalostní báze.

Případně můžete přejít přímo do databáze znalostí, na samostatnou stránku a odtud procházet články (nebo hledat).

namecheap-knowledgebase

Líbí se mi znalostní báze Namecheap. Je dobře organizovaný, má spoustu obsahu a je pro oko příjemný.

Namecheap má také středisko zdrojů, které v podstatě sestává z méně technické podpory pro praktické použití technologie Namecheap – věci, které může kdokoli najít užitečné, jako například jak vytvořit web, osvědčené postupy SEO atd..

Centra zdrojů, jako je tato, jsou běžná, ale je příjemné vidět, jak Namecheap drží krok.

Zatímco zákaznická podpora společnosti Namecheap není neuvěřitelně vyostřená, je stále dost silná. Zástupci zákazníků se podle mého názoru zdají být vstřícní a nápomocní a informace a zdroje na místě jsou dostupné a užitečné. Namecheapova podpora nemusí být encyklopedická, ale má absolutně více než barebone.

Zabezpečení a spolehlivost

Zabezpečení je nezbytné jak pro registraci domény, tak pro hostování. Zvládne Namecheap zabezpečení na obou frontách?

Ano! No, … je to slušné. Přál bych si, aby na webu Namecheap bylo k dispozici více informací, ale jeho naprostá popularita naznačuje, že Namecheap může být alespoň důvěryhodný při registraci vaší domény.

Problém vyvstává více při hostování: nevíme, jak populární je Namecheap hosting, a protože Namecheap je nejprve registrátor domény a druhý, není jasné, kolik jeho zdrojů je přesměrováno na zabezpečení a spolehlivost hostitele.

Naštěstí Namecheap má některé slušné bezpečnostní standardy pro celou společnost a navíc má slušné bezpečnostní nástroje / funkce pro uživatele.

Můžete například použít dvoufaktorovou autentizaci (2FA) pro svůj účet a cPanel a navíc získat certifikáty SSL zdarma s některými hostingovými balíčky (pro první rok). Kromě toho získáte při každé registraci domény zabezpečení domény Lock Lock a zdarma WhoisGuard po dobu jednoho roku. Můžete upgradovat pro speciální zabezpečení Namecheap nebo si můžete koupit Namecheap VPN.

Namecheap také využívá ochranu DDoS pro všechny své servery a má k dispozici personál, který může v případě útoku DDoS na servery navštěvovat. Namecheap také používá nejnovější servery, má dobrou ochranu RAID pro servery, pravidelně testuje jejich servery a má plnou redundanci „na všech úrovních“ v rámci své sítě.

To vše zní skvěle, ale ani velká bezpečnost neznamená, že jste povinni vidět dokonalý web bez provozuschopnosti. Jak se tam Namecheap hraje?

Uptime
99,75%
Doba odezvy
770 ms

Zde je průměrná doba provozu:
 • 2020: 99,93%
 • Únor 2020: 99,78%
 • Leden 2020: 99,70%
 • Prosinec 2019: 99,11%
 • 2019: 98,97%
 • Říjen 2019: 98,37%
 • Září 2019: 98,60%
 • 2019: 98,17%
 • 2019: 99,84%
 • 2019: 99,73%
 • Květen 2019: 99,82%
 • Duben 2019: 99,81%
 • 2019: 99,87%
 • Únor 2019: 99,91%
 • 2019: 99,89%
 • Prosinec 2018: 99,91%
 • 2018: 99,57%
 • Říjen 2018: 99,91%
 • Září 2018: 99,98%
 • 2018: 99,94%
 • 2018: 100%
 • Červen 2018: 100%
 • Květen 2018: 100%
 • Duben 2018: 100%
 • 2018: 99,99%
 • Únor 2018: 99,98%
 • 2018: 100%
 • Prosinec 2017: 100%
 • Listopad 2017: 99,99%
Průměrná doba odezvy:
 • Březen 2020: 804 ms
 • Únor 2020: 768 ms
 • Leden 2020: 789 ms
 • 2019: 768 ms
 • 2019: 656 ms
 • Říjen 2019: 668 ms
 • Září 2019: 747 ms
 • 2019: 847 ms
 • 2019: 1 687 ms
 • Červen 2019: 1 467 ms
 • Květen 2019: 1 577 ms
 • Duben 2019: 1 233 ms
 • 2019: 1 137 ms
 • Únor 2019: 1 125 ms
 • 2019: 1 089 ms
 • 2018: 514 ms
 • 2018: 571 ms
 • Říjen 2018: 436 ms
 • Září 2018: 461 ms
 • 2018: 629 ms
 • 2018: 613 ms
 • 2018: 520 ms
 • Květen 2018: 350 ms
 • Duben 2018: 369 ms
 • 2018: 310 ms
 • Únor 2018: 723 ms
 • 2018: 545 ms
 • Prosinec 2017: 335 ms
 • 2017: 302 ms

Podrobné skóre dostupnosti můžete zkontrolovat zde.

Jak vidíte, doba provozu je slušná, ale zdaleka dokonalá. Namecheap slibuje 100% provozuschopnost, ale ve skutečnosti je to příslibný příslib: Namecheap je slibný jeho servery bude mít 100% provozuschopnost, nikoli váš web. Nenechte se zmást.

Ačkoli byly doby odezvy celkově dobré (s výjimkou ledna), skóre dostupnosti mě nutí váhat doporučit podnikům, které skutečně počítají na vždy up-webech.

Nicméně za ceny Namecheap to není hrozný výprodej. Je nešťastné, že průmyslový standard 100% uptime webu není splněn, ale je pochopitelný. Pokud vás stále zajímá Namecheap, zvažte, zda jste upozorněni na uptime!

Krátká verze je tato: Namecheap má dobré zabezpečení a pravděpodobně jej můžete věřit svým informacím. Problém bude více s provozuschopností a spolehlivostí pro ty, kteří jsou zajímaví v používání Namecheap jako hostitele. Jako registrátor domény je Namecheap asi tak spolehlivý, jak můžete získat.

Závěr: Doporučuji Namecheap?

Když vezmeme v úvahu všechny věci, jak se jmenuje Namecheap?

Jako registrátor si Namecheap jasně zaslouží své místo jako jeden z nejlepších psů. Má dobré ceny, snadné rozhraní pro správu domén a má dobré nabídky po celou dobu spektra nákupů v jedné doméně pro velkoodběratele.

Jako hostitel je Namecheap podstatně složitější. Na jedné straně je Namecheap velmi cenově dostupný pro nižší hostingové produkty, sdílené hostingové balíčky nebo WordPress.

Tyto balíčky mají opravdu nízké ceny a slušné alokace zdrojů. Jsou to docela dobré nabídky pro ty, kteří jsou ochotni riskovat některé potenciálně iffy uptime.

High-end vrstvy vypadají dobře na papíře, ale nechal bych to na společnost, která se více specializuje přímo na hostování.

Namecheap vypadá skvěle, ale naše měření dostupnosti byla lehká Achillova pata. Zejména pokud máte potřeby elektronického obchodu, může být Namecheap trochu riskantní.

Pokud je pro vás doba provozu na nejvyšší úrovni méně důležitá – obvykle byste byli fandy nebo možná firma, která chce web, ale nenajde web nezbytný pro podnikání – pak by Namecheap mohl být stále slušnou možností, která vám ušetří peníze.

Stručně řečeno, můj závěr je, že Namecheap je riskantní možnost pro ty, kteří potřebují intenzivní hosting, a krádež pro ty, kteří tak neučiní. Jako registrátor je to většinou skvělé všude kolem. Ale pokud si nejste jisti, zkuste to na 30 dní bez rizika!

Navštivte NameCheap

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me