ProtonMail Review (2020): Je tento poskytovatel zabezpečeného e-mailu? Pojďme to zjistit…

ProtonMail Review (2020): Je tento poskytovatel zabezpečeného e-mailu? Pojďme to zjistit…

ProtonMail Review (2020): Je tento poskytovatel zabezpečeného e-mailu? Pojďme to zjistit…

Požádejte kohokoli, aby vymyslel e-mailovou službu, a častěji než ne, odpověď bude buď Gmail nebo Outlook, dva obři, kteří pokrývají obrovský kus podnikání; osobní e-mailový podíl na trhu.


Nyní, jak jsou populární, není nic bezchybného. V roce 2014 došlo v Gmailu k úniku dat, kdy došlo k úniku až 5 milionů hesel a hackeři v loňském roce porušili zabezpečení aplikace Outlook.

Stačí říct, že vše, co je v tech světě populární, bude obklopeno narušení bezpečnosti a hackery. Windows od Microsoftu jsou nejoblíbenějším a nejbezpečnějším operačním systémem všech dob. Proto se aktualizace.

Ale co když existuje alternativa s otevřeným zdrojovým kódem, která je podporována vášnivou skupinou kodérů, kteří upřednostňují zabezpečení; soukromí celkově? Co kdyby tato společnost byla regulována podle země s nejregresivnějšími zákony na ochranu soukromí? O tom je tato recenze.

Spatřit. ProtonMail.

ProtonMail je end-to-end šifrovaná e-mailová služba nalezená v roce 2013 v zařízení CERN ve Švýcarsku programátory Andy Yen, Jason Stockman a Wei Sun. Původně byl vytvořen s cílem chránit občanské svobody online.

ProtonMail již od počátku služby zaujímá velmi silný postoj k soukromí svých uživatelů. Riziko, pokud bude v Rusku zakázáno odmítnutí prozradit informace podezření ze služby používané k šíření spamu.

Budeme diskutovat o všech nákladech, zabezpečení, použitelnosti, zákaznické podpoře, funkcích a vše zaokrouhlíme na profesionály; nevýhody používání služby. Začněme zřejmým …

Ceny & Funkce

Platba za e-mailovou službu může znít jako špatný sen, pokud ji jen potřebujete pro osobní použití. Je to však nutné pro obchodní instituce, které fungují ve větším měřítku a zabývají se transakcemi obsahujícími základní informace.

ProtonMail proton_plans

ProtonMail nabízí 4 plány, z nichž první je zdarma a zbytek je zaplacen. Účet „ZDARMA“ nebo základní je dodáván s omezenou funkčností a funkcemi, které jsou zaměřeny na osobní uživatele.

Účet „PLUS“ přidal zabezpečení; pokročilé funkce, které jsou o krok vyšší než základní. Zde jsou cílenými demografickými podniky malé a střední podniky.

„VISIONARY“ nebo pokročilí držitelé účtu jsou akreditováni jako příznivci webu a získávají ty nejlepší funkce, než jakýkoli jiný plán.

Konečně „PROFESIONÁLNÍ“ plán nabízí šifrovaný hostovaný e-mail, který je specifický pro vás nebo vaši společnost. Název své vlastní domény můžete použít k přizpůsobení e-mailových účtů vašich zaměstnanců nebo zaměstnanců.

Cenový strom je jednoduchý. Nejlevnější plán, jiný než ZDARMA, je plán PLUS ve výši 4 eur / měsíc následovaný nejnákladnějším vizionářským plánem, který je 24 eur / měsíc, a nakonec PROFESSIONAL plán na 6,25 eur / měsíc / uživatel.

To je vše za cenu. Pojďme si promluvit o tom, jak se funkce promítají do nákladů, počínaje plánem ZDARMA:

ProtonMail free_account

ProtonMail nabízí základní účet pro osobní uživatele, kteří si nepřejí předplatit / platit za účet PLUS. Základní účet je skvělý pro lidi, kteří nepotřebují složitost; zabezpečení placeného účtu.

Základní účet ProtonMailu nabízí 500 MB úložiště dat pro všechny vaše e-mailové soubory a složky, 150 e-mailových zpráv odeslaných / přijatých za den a zákaznickou podporu k vyřešení problémů nebo dotazů.

ProtonMail plus_plan

PLUS plán je určitá aktualizace ze základního plánu. Přidalo zabezpečení pro upřednostnění soukromí. Pokud jste někdo, kdo si je vědom svých bezpečnostních e-mailů a komunikace, pak je tento plán nutností.

Plán PLUS nabízí 5 GB úložného prostoru, 1 000 zpráv, štítky; vlastní filtry, šifrování zpráv, vlastní doména, 5 e-mailových aliasů a prioritní zákaznická podpora s rychlým rozlišením.

ProtonMail visionary_plan

Plán VISIONARY je nejbohatší a nejdražší plán ze všech. Toto je plná šířka bezpečnostní schopnosti ProtonMailu. Tento plán je vhodný pro profesionály a bezpečnostní úředníky, kteří denně zpracovávají citlivé informace.

Jako vizionář získáte neomezené množství zpráv, ale žádné hromadné e-maily, podporu pro 10 domén, podporu více uživatelů, šifrované zprávy, 50 e-mailových aliasů, včasný přístup k novým funkcím, vlastní filtry; štítky a vlastní ProtonVail ProtonVPN pro větší soukromí při přístupu na web.

ProtonMail professional_plan

Jak již název napovídá, je PROFESIONÁLNÍ plán zaměřen na společnosti nebo profesionály, kteří vyžadují šifrovaný e-mail hostovaný speciálně pro svůj účel. Svou vlastní doménou můžete určit svou profesi nebo vytvořit domény pro své zaměstnance.

Podívejte se na aktuální plány ProtonMailu & Ceny …

To je vše pro stanovení ceny; funkce. Další je…

Snadnost použití

Snadné použití je jedním z nejvíce podceňovaných aspektů e-mailové služby. Ačkoli všechny e-mailové služby slouží stejnému účelu, ne všechny e-mailové služby jsou stejné.

Existují určité variace, které je odlišují od ostatních, ať už jde o uživatelské rozhraní, zabezpečení, funkce, rychlost atd.

Web ProtonMail

Základní vzhled; pocit z webu je velmi jednoduchý a minimální. Základní použitá paleta barev je velmi příjemná, ikony jsou také zjednodušené, žádné animace, navigace je plynulá a web funguje rychle.

Podívejme se na samotnou e-mailovou službu. Podíváme se na plán ZDARMA a vyzkoušíme jeho snadné použití. Začněme shora od registrační stránky.

ProtonMail signup_page

Registrační stránka je váš standardní pro forma. Stačí zadat 3 podrobnosti a jste v. Uživatelské jméno, heslo a e-mail pro obnovení, který byl ponechán nepovinný.

Volitelný sekundární e-mail je vzácností, protože mnoho webů ho chce udržovat. Je tu ale také úlovek, ve kterém je obnovení hesla nemožné v případě zapomenutého hesla.

Protože tuto službu testujeme pouze, rozhodli jsme se přeskočit volitelnou možnost e-mailové adresy a v případě obnovení e-mailu jsme dostali výzvu s upozorněním. Poté web požádal o lidské ověření prostřednictvím e-mailu, který je divný.

protonmail are_you_human

Mohou jednoduše použít ověření captcha, ale protože ProtonMail se krčí jako základní bezpečnostní prvek, vyhověli jsme mu. Po zadání potvrzovacího kódu bylo nastavení dokončeno.

ProtonMail přihlášeno

ProtonMail mohl snadno získat cenu za to, že je jednou z nejrychlejších e-mailových služeb pro registraci. Celé nastavení lze snadno provést do 4 minut. A co víc, je to, že e-mail není propojen s žádným jiným e-mailem nebo telefonním číslem, které vás udržuje v bezpečí.

Když už mluvíme o rozhraní, je to velmi prémiové. Nic o tom nehovoří „ZDARMA“ nebo základní, ale funkce jsou stejné jako u jakékoli jiné bezplatné alternativy. ProtonMail je také Ad-free, což je jednoznačný bonus.

Máte rozložení rozdělené obrazovky; číst e-maily, které lze také změnit na celostránkový režim. Máte boční panel, který zobrazuje Doručená pošta, Koncepty, Odeslané, Označené hvězdičkou, Archiv, Spam, Koš, Všechny zprávy a Složky / štítky.

ProtonMail search_bar

Panel Hledat obsahuje možnosti filtru pro důkladné třídění e-mailů. Můžete použít klíčová slova, umístění, odesílatele / příjemce, datum zahájení / ukončení, adresu a přílohy, abyste našli cokoli.

ProtonMail new_message

Kliknutím na tlačítko „Vytvořit“ se otevře pole „Nová zpráva“, do kterého zadáte text. Toto pole je nějakým způsobem nepohyblivé. Kliknutím na šipky v pravém horním rohu se to trochu rozbalí, ale ne celá obrazovka. Ne příliš velké nepříjemnosti, ale mohl využít více prostoru.

Psaní do něj bylo o to více uspokojivé, stačí říct, že e-maily nejsou vůbec problémem. K dispozici jsou všechny základní nástroje pro úpravu textu.

Připojování souborů; dokumenty jsou stejně snadné, jak se dostanou. Můžete nastavit dobu vypršení platnosti e-mailu a také přidat šifrovací vrstvu pro zvýšení bezpečnosti.

ProtonMail dpa_and_dpo

To shrnuje snadné použití. Nastavení účtu je super rychlé; snadný. Není třeba připojovat žádné externí ID. UI cítí prémii; hladký a zahrnuje šifrování pro zvýšení bezpečnosti.

ProtonMail proto zvládne vaše každodenní e-maily snadno a bez potíží.

Bezpečnostní

Vzhledem k tomu, že prezidentská kampaň Hillary Clintonové v roce 2014 byla zcela zničena kvůli e-mailové diskusi, bezpečnost se stala následným tématem.

ProtonMail se sídlem ve Švýcarsku má nejpřísnější zákony na ochranu soukromí pod přísnými ochrannými akty jako DPA a DPO pro jednotlivce i společnosti.

ProtonMail dpa_and_dpo

To je dost pro zákony, pojďme mluvit o tom, jaký druh zabezpečení ProtonMail skutečně nabízí:

End-to-End Encryption

ProtonMail end-to-end_encryption

Co šifrování end-to-end v podstatě znamená, že data přenášená z jednoho místa na druhé jsou chráněno heslem po celou dobu.

Data na serverech ProtonMail, data ve složce Doručená pošta a data v účtu příjemce jsou uzavřena pomocí šifrování.

Šance na jakékoli porušení ze strany třetí strany jsou proto méně významné. A co víc, je to, že ProtonMail se sám nemůže dotknout vašich dat kvůli šifrovací klauzuli, která znemožňuje obnovu dat.

Hořká pravda, ale zapamatování hesla je vaší výhradní odpovědností, ochrana vašeho účtu je jejich.

Hardwarová úroveň zabezpečení

Hardwarové zabezpečení ProtonMail

ProtonMail kromě serverů s otevřeným zdrojovým kódem, které používají odborníci, má servery po celém Švýcarsku, které nenechají vaše data přejít do cloudového prostoru, což znamená, že budou přístupné POUZE pro vás.

Jejich primární datové centrum je umístěno 1000 metrů pod zemí, aby chránilo servery před jakýmkoli přírodním nebo člověkem způsobeným poškozením a bylo pokryto bezpečností.

Všechna data jsou uložena na pevných discích s vysokou hustotou, které jsou zašifrovány na okraj, takže i když je umístění dat zabaveno, vaše informace zůstanou nedotčeny.

Anonymita

ProtonMail vendetta-4822543_1920

To, co ProtonMail skutečně odděluje od ostatních: Žádné sledování nebo protokolování. Většina webových stránek, které slibují soukromí, si alespoň vede záznamy o vaší IP.

Není to tak, ProtonMail ani neví, co je ve vašich e-mailech, protože vše je šifrováno.

Žádná adresa IP, žádná metadata, žádné cílené reklamy, žádné informace umožňující zjištění totožnosti, které vás sledují. Pro lidi, kteří umírají na soukromí, to zní jako sen.

S sebou lze sčítat, protože šifrování nelze porazit, vaše data jsou zabezpečena podle přísných zákonů; servery a žádný datový záznam nebo rušení jakéhokoli druhu.

Zákaznická podpora

Pamatujete si, kdy jste naposledy potřebovali zákaznickou podporu kvůli problémům s e-mailem? Jo, já taky. Nyní má smysl, proč většina lidí má tendenci tuto sekci přeskočit. Jeho e-mail, co je nejhorší, co se může stát?

Pokud jste celou dobu četli, zmínila jsem několik úniků e-mailů; porušení. Problémy se objevují stále. Žádná služba není dokonalá a když přijde čas na pomoc, je to jediné místo, které ji dokáže vyřešit.

ProtonMail customer_support

Sekce Podpora najdete na hlavním webu ProtonMailu. Jak vidíte, je zde pět sekcí, které váš problém rozdělují do anotací, jako „Mám“, „Potřebuji pomoc“ a „Chci“. Toto je znalostní báze ProtonMailu.

ProtonMail web_app

Kliknutím na kartu webové aplikace rozbalili 2 možnosti „Problémy s přihlášením nebo registrací“ a „Jiné problémy“.

ProtonMail web_app

Kliknutím na „Jiné problémy“ se otevřou další 4 možnosti, které obsahují podtémy pro podrobné články, které tento problém řeší.

ProtonMail support_form

Kromě znalostní báze existuje „Formulář podpory“ nebo e-mailová podpora systému prodeje vstupenek, které lze použít k nahlášení problémů / problémů.

K dispozici je také externí stránka, pomocí které lze nahlásit chyby na webu.

To zabalí bezpečnostní sekci. Získáte podrobnou znalostní bázi a e-mailovou podporu, která vám umožní nahlásit a získat pomoc ohledně všeho.

Klady

 • Prvotřídní a snadno použitelné uživatelské rozhraní, které neohrožuje zabezpečení
 • Možnost nepoužít sekundární e-mail nebo telefonní číslo k registraci, což poskytuje zcela izolovaný zážitek
 • Žádné protokolování IP, sledování, žádné reklamy, žádná metadata, tedy žádný osobní záznam jakéhokoli druhu
 • End-to-End šifrování pro nejvyšší úroveň zabezpečení. Nikdo neví, co je ve vaší doručené poště, kromě vás
 • Jeden z nejrychlejších registračních postupů, jaké kdy byly vidět. Celý proces trvá asi 4 minuty nebo méně
 • Plán VISIONARY přichází s ProtonVPN k dalšímu šifrování vaší sítě a boji proti cenzuře

Nevýhody

 • Zákaznická podpora se cítila hodně postrádána bez možnosti pro live chat, který je výhodnější než e-mailová podpora
 • Volitelný sekundární e-mail znemožňuje obnovení. Je to bezpečnější, protože účet není propojen s čímkoli jiným, ale také trochu riskantní
 • Protože samotná společnost má menší kontrolu, moderování je obtížné. Například spam může být problém, protože data jsou za všech okolností šifrována.

Závěr

Takže poté, co jsme rozložili vše, co způsobuje, že ProtonMail klíště, stojí za to doporučit a přepnout v roce 2020 a dále? Jednoduše řečeno:

ANO. 100% ANO.

V dnešním světě, kde se soukromí a bezpečnost staly prioritou, potřebujeme ProtonMail. Pokud většina e-mailových služeb selže ve srovnání s tím, že se k připojení k vašemu účtu spoléhají na externí e-mailový / telefonní odkaz.

Toto externí spojení lze často sledovat; zaznamenávejte své údaje a často je používejte (při pohledu na vás Gmail) k cílení reklam na vás.

ProtonMail se zdrží jakéhokoli externího odkazu a poskytne vám e-mailovou službu, kterou si zasloužíte. Úplné šifrování dat, bezchybnost; rychlé uživatelské rozhraní a úplná anonymita jsou důvodem, proč je ProtonMail důstojným doporučením.

Vyzkoušeli jste ProtonMail nebo jste jej dlouho používali? Jaká byla vaše zkušenost? Máte nějaké myšlenky, které byste mohli chtít sdílet? Prosím komentář níže a dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector