Recenze CrashPlan: Měli byste si koupit tuto online zálohu?

Zde na HostingPill jsou pro nás velmi důležitá data a jejich pohyby. Pokud chcete neustále přidávat obsah na své stránky nebo pracovat offline, digitální úložiště je dnes nezbytnou součástí každodenního života..


Jeden počítač dokáže uchovávat a zpracovávat obrovské množství informací a zefektivnil téměř vše o informacích (jejich vytvoření, přístup, sdílení).

Nevýhodou je samozřejmě to, že pokud vaše zařízení havaruje, praskne nebo je ukradeno – pravděpodobně jste ztratili všechny soubory, které jste si nechali na jednom místě.

Proto je důležité zálohovat vše. Ale hej, to se snadněji říká, než uděláme – mohli bychom se zálohovat jednou za čas ručně, ale pochybuji, že kdokoli pravidelně provádí manuální zálohování natolik konzistentně, aby zachoval všechny nové věci na svém zařízení.

Zadejte CrashPlan.

CrashPlan je produkt vyvinutý softwarovou společností Code42, která se zabývá zálohovacím softwarem.

Code42 nabízí dva hlavní produkty: Code42 Enterprise, což je zálohovací software pro velké podniky, a CrashPlan, který je pro malé podniky.

Konkrétně je CrashPlan uzpůsoben tak, aby pojal až 200 zaměstnanců (nebo 200 zařízení – existuje rozdíl!).

CrashPlan je nyní speciálně pro malé podniky, i když to bylo také pro osobní použití.

Podle mého skromného názoru můžete použít současný CrashPlan pro vaše osobní zařízení i pro vaše podnikání v pohodě.

To vše zní skvěle – ale je CrashPlan opravdu dobrý?

Expedia si to myslí. Stejně jako služba národního parku Spojených států. Stejně jako Square, Adobe a Yelp – pokud jste o nich někdy slyšeli.

Software Code42 tak jasně funguje s většími klienty. Může také jeho software pro malé podniky obstát?

Podívejme se na to!

Nevýhody

CrashPlan zní dobře navenek. Jakmile se ponoříte, existuje několik nešťastných nedostatků. Naštěstí to nejsou hlavní, ale měli bychom se ještě podívat první.

Jedním problémem, který mám s CrashPlanem, je to, že se týká pouze počítačů.

nevýhody

Mít aplikaci CrashPlan pro tablety a chytré telefony pro mě trochu základní – zástupce mi řekl, že CrashPlan tyto možnosti nabízel – takže si myslím, že je velmi nešťastné, že se omezuje na stolní počítače.

Kromě toho by zákaznická podpora CrashPlan mohla využívat nějakou práci.

Můj hlavní problém je zde s prostředky na místě. Protože CrashPlan je součástí zálohovacích služeb Code42, dostává polovinu stránky podpory Code42.

stránka podpory

Nemá mnoho článků a není pro prohlížení dobrá. Můžete vyhledávat, ale přesto to není příliš náročné na zdroje.

Konečně, zatímco zástupci jsou nápomocní, mohou být trochu těžko dosažitelní. Někdy můžete navštívit web a najít vyskakovací okno, ale jindy tam nebude ani v pracovní době.

Rovněž neexistují snadné možnosti kontaktování podpory v rámci samotného softwaru, takže na webu musíte udělat vše.

A konečně, telefon a live chat hodiny jsou opravdu omezené. Není ani 24/7, pouze systém vstupenek.

To je v podstatě to. Jak vidíte, nedostatky se většinou soustředí na zákaznickou podporu.

Zatímco pokrytí pro více zařízení by bylo skvělé, většina firem používá především počítače, takže to není příliš velké ztráty.

Připraven na pozitivní?

Klady

CrashPlan má pro tyto slabosti spoustu.

Pro začátečníky je cena velmi jednoduchá a flexibilní. Je to (podle mého názoru) pevná cena za produkt a můžete přidat spoustu produktů.

cena havarijní plán

Výdaje jsou přesně úměrné počtu zařízení, která chcete pokrýt CrashPlanem.

Za druhé, opravdu se mi líbí, že CrashPlan nezatěžuje svou službu nevyžádanou poštou. Získáte to, co požadujete, a dokonce i pro tento produkt je extrémně flexibilní.

Můžete upravit tunu preferencí a nastavení, aby byla služba CrashPlan co nejoptimálnější pro váš rozvrh a preference.

I když je podpora zákazníků slabou stránkou CrashPlan, zjistil jsem, že zástupci jsou zvláště nápomocní.

A konečně, CrashPlan se velmi snadno používá a má také skvělý výkon.

Ve všech, řekl bych, že CrashPlan má hodně jít na to. Ale to neznamená, že je to pro každého – takže si přečtěte, abyste dostali podrobnosti, na kterých vám záleží.

Ceny

Cena CrashPlan je jedním z nejjednodušších produktů, které jsem doposud zkontrolovali. Je to proto, že v podstatě existuje jedna cenovka.

Magické číslo je 10 $.

cena havarijní plán

Cena CrashPlan je 10 USD za měsíc za zařízení, takže částka, kterou zaplatíte, je do značné míry na vás – můžete pokrýt pouze svůj notebook za pouhých 10 $ měsíčně nebo všechny počítače, které lidé ve vaší firmě používají, i když tolik za měsíc.

S tím z cesty si myslím, že větší otázkou zůstává, zda existují nějaké skryté náklady.

Obvykle lze očekávat možnosti upgradování úložiště nebo možná skrytý poplatek za skutečné obnovení souborů.

CrashPlan se vám za to nic nestane (ve skutečnosti máte také neomezené úložiště). Za přidání zařízení se neplatí žádné poplatky, s výjimkou prahu 200+ zařízení.

V tomto okamžiku musíte upgradovat na Code42 Enterprise, což dává dokonalý smysl. Pro většinu malých podniků je limit 200 počítačů více než dost.

CrashPlan má měsíční bezplatnou zkušební verzi pro ty z vás, kteří si nejsou jistí. Osobně používám CrashPlan několik měsíců a mohu upřímně říci, že jsem neviděl žádné změny v tom, co platím.

crashplan zkušební verze zdarma

Je to stejný měsíc a měsíc a nic se neobjevilo, abych zaplatil další poplatek nebo nezbytný upgrade.

Myslím, že je to pravděpodobně proto, že služba CrashPlan je tak přímočará, že není dost místa na skrytí. Není to banda nástrojů zabalených do jednoho balíčku: jde o zálohování a obnovu dat.

Celkově jde o úlevu, když je možné podat zprávu o transparentní struktuře cen.

Funkce

CrashPlan je jednoduchá služba. To v žádném případě není špatná věc, ale stále je to důležitá skutečnost CrashPlanovy podstaty.

CrashPlan je nástroj pro zálohování a obnovení. Je zaměřena na malé firmy, ale můžete ji také použít pro svůj osobní počítač. To vše zní dobře, ale je třeba mluvit o funkcích kromě „zálohy“ a „obnovení“.?

Ano. Protože nástroje pro zálohování a obnovení jsou poměrně běžné, buď samy o sobě, nebo jako volitelné doplňky v budování webů nebo v hostitelských balíčcích. Služba může být jednoduchá a dobře vybavená a CrashPlan je toho vynikajícím příkladem.

Začněme se základy.

Funkce, která je prodejním místem CrashPlan, je cenově dostupné rozšíření. Zařízení můžete přidat za zařízení bez jakýchkoli dalších poplatků, dokud nenarazíte na 200 zařízení.

funkce havarijního plánu

A co je nejdůležitější, zejména kapacita zálohování je neomezená. To platí pro každé zařízení, ale ještě lépe neexistují žádná omezení velikosti souborů.

Nemusíte například rozdělovat velký soubor na menší části, což může být opravdu užitečné.

Jedna funkce, kterou CrashPlan poskytuje, je velmi jednoduchá, ale velmi užitečná. To by byla schopnost upravit váš plán zálohování. Mnoho záložních doplňků poskytovaných společnostmi poskytujícími hosting nebo webovými stránkami tyto funkce nemá.

Je také možné přizpůsobit, jak dlouho se soubory uchovávají a jaké verze mají být uchovávány nebo vyřazovány.

obchodní podpora

Ovládací panel softwaru pro stolní počítače umožňuje zobrazit stav úložiště a zálohování všech počítačů v plánu – používal jsem pouze svůj vlastní, ale je to dobrá funkce pro firemní nastavení.

Další věci, které můžete udělat, zahrnují rozsáhlé nastavení a přepínání možností.

To znamená, že si můžete svůj CrashPlan software přizpůsobit tak, aby pracoval blízko toho, co je pro vás ideální: můžete upravovat nastavení připojení / sítě, přidávat povinná hesla pro otevření softwaru na prvním místě, nastavit upozornění pro sebe, zastavit zálohování když baterie počítače dosáhne x množství a mnohem více.

Přestože stolní software funguje dobře, přeji si, aby měl CrashPlan k dispozici i pro tablety nebo telefony. I když ne pro zálohování věcí přímo z těchto zařízení, bylo by alespoň užitečné upravit nastavení a preference pomocí aplikací na jiných zařízeních..

Konečně: Ačkoli by to mělo být samozřejmé, CrashPlan používá špičková průmyslová šifrovací opatření k ochraně vašich dat.

bezpečnost dat

Celkově bych řekl, že CrashPlan je prvotřídní funkčnost. Samotná služba je opět velmi jednoduchá. Jiné společnosti by se mohly pokusit okořenit přidáním bloatwaru nebo zbytečných nástrojů.

CrashPlan udržuje svou funkci rovnou, ale činí ji extrémně použitelnou a poddajnou. Je to výkonný software, který uživateli ponechává svůj potenciál zcela otevřený.

Snadnost použití

Pokud jste si mysleli, že software, který se soustředí kolem jedné nebo dvou základních funkcí, by byl docela snadno použitelný software … měli byste obecně pravdu. Alespoň na straně spotřebitele, to je obecně pravda. Ale není to vždy pravda!

A i když služba není přesně technicky obtížná, může být navržena tak špatně, že se stává frustrující a neefektivní, zejména ve srovnání s jinými možnostmi. Padá CrashPlan do této pasti?

Ne. Podívejte se sami.

vytvořte výběr zálohy pomocí havarijních plánů

Vybral jsem složku pro zálohování. Když nepíšu o hostování, ráda čtu – v poslední době jsem četl na vědomí – takže tady jsem zálohoval své světlo.

zálohování pomocí Crashplan

Jakmile jsem byl s výběrem souborů / složek spokojen, stiskl jsem tlačítko „Uložit“ a čekal, až se věci nahrají. Bylo to docela rychlé (i když jsem samozřejmě použil ethernetový kabel) a velmi snadné použití.

CrashPlan je výjimečně snadno použitelný. Všechny funkce, o kterých jsem mluvil dříve, jsou přístupné na záložce „Nástroje“ výše, nebo na tlačítko „Nastavení“ pomocí záložních sad.

Nevím, zda je uživatelské rozhraní pro vás intuitivní, ale bylo to pro mě. K dnešnímu dni jsem neměl žádné zmatky v navigaci nebo přepínání možností (není toho tolik, kam se dá navigovat).

Na závěr bych řekl, že CrashPlan je velmi snadno použitelný a navíc intuitivní pro uživatele.

Zákaznická podpora

Budu k tobě upřímný. Jak jsem zdůraznil, CrashPlan je velmi přímočarý jako produkt – zákaznická podpora proto není tak důležitá jako pro složitější a all-in-one online software..

Nicméně nikdy nevíte, kdy něco přijde – vlastně jsem měl otázku, na kterou se CrashPlan web nedočkal dobře. Jak se tedy podpora CrashPlanu měří?

Pro tuto odpověď se podívám na zástupce i zdroje na místě, které CrashPlan poskytuje. Začněme tím prvním.

Přál bych si, aby byli zástupci zákaznických služeb o něco jednodušší. Možná je to proto, že CrashPlan je relativně jednoduchý nástroj, ale v každém případě musíte udělat několik dalších kliknutí, abyste se dostali na potřebné kontaktní stránky..

Další menší obtěžování spočívá v tom, že live chat a telefonní hodiny jsou omezeny na pondělí až pátek a od 7:00 do 19:00 (americký centrální standardní čas). Naštěstí je lístkový systém 24/7, ale myslím, že alespoň telefonní nebo živé chatovací služby by mohly být otevřeny déle.

Poznámka: Pokud přistupujete na web během správných hodin, můžete najít živé rozbalovací okno. To nebyla moje zkušenost pokaždé, když jsem navštívil web, a to ani během oficiálních hodin chatu – tak jděte na to.

Jakmile se vám podaří opakování, budete pravděpodobně najít dobrý zážitek. Vyplníte základní formulář pro live chat a poté počkáte, až si někdo vezme váš případ.

podpora crashpaln

crashpaln chat

crashplan chat

crashplan chat

Jak vidíte, živý chat byl celkově docela citlivý. Ačkoli to v té době připadalo delší, čekal jsem jen pár minut a pak jsem dostal odpověď.

Mimochodem, moje otázka byla, zda je CrashPlan k dispozici pro jiná zařízení, jako jsou telefony nebo tablety. Jejich webové stránky odkazují většinou na počítače, ale také říkají „zařízení“. Nebyl jsem si jistý, zda to bylo zjevné, že CrashPlan je k dispozici pro jiná zařízení, nebo že to tak není.

Navíc jsem byl ohromen odpovědí zaměstnance, která se cítila velmi personalizovaná. Cítil jsem, že zástupce je osoba, která pracovala ve skutečné společnosti, možná ve svých skutečných kancelářích, než někdo, kdo kopíroval odpovědi z náhodného místa..

Ať už je to pravda nebo ne, byla to dobrá odpověď.

I když jsem s jejich živým chatem spokojený, zopakuji, že omezené hodiny a další kroky potřebné k získání kontaktu na kontaktní stránku jsou frustrující a ne standardní. Určitě ne konec světa, ale přinejmenším menší nepříjemnost.

Stránka zákaznické podpory CrashPlan je stránka podpory Code42, která je sama rozdělena na polovinu CrashPlan a polovinu Code42 pro Enterprise. Polovina CrashPlan není pro prohlížení přesně skvělá.

Můžete se podívat pouze na několik průvodců a zdrojů a „top článků“, ale pouze to, co je v těchto kategoriích uvedeno.

Existuje vyhledávací funkce, ale vztahuje se na všechny informace na stránce podpory Code42. Na vyhledávací funkci můžete použít CrashPlan filtr, ale je to stále mnohem méně, než byste získali u jiných stránek podpory. Nevím ani, jestli bych to nazval znalostní základnou.

Po prostudování článků na stránce podpory – což znamená vyhledáváním – mohu říci, že jsem viděl lépe. O náležitosti se většinou postará, ale pokud máte zvláštní otázku, budete pravděpodobně muset kontaktovat zástupce.

Mají také stránku zdrojů, která nesouvisí s CrashPlanem a je více zaměřena na malé podniky a jejich data. Může to být užitečné, ale na internetu najdete spoustu podobných věcí mimo CrashPlan.

Ve všech je podpora CrashPlan v pořádku. V jejich informačních zdrojích na místě chybí jak obsah, tak komplexnější uživatelské rozhraní.

Zástupci jsou velmi dobří, ale čas je omezený, pokud chcete okamžitou pomoc. Což by nebylo příliš špatné, kdyby byly informace na místě lepší.

Ale hej, nic není dokonalé. CrashPlan je jednoduchá služba, takže by bylo nerozumné očekávat plnohodnotnou zákaznickou podporu. A pokud všechno funguje dobře, pravděpodobně stejně tak nebudete potřebovat zákaznickou podporu …

Po prostudování článků na stránce podpory – což znamená vyhledáváním – mohu říci, že jsem viděl lépe.

O náležitosti se většinou postará, ale pokud máte zvláštní otázku, budete pravděpodobně muset kontaktovat zástupce.

Mají také stránku zdrojů, která nesouvisí s CrashPlanem a je více zaměřena na malé podniky a jejich data. Může to být užitečné, ale na internetu najdete spoustu podobných věcí mimo CrashPlan.

Ve všech je podpora CrashPlan v pořádku. V jejich informačních zdrojích na místě chybí jak obsah, tak komplexnější uživatelské rozhraní.

Zástupci jsou velmi dobří, ale čas je omezený, pokud chcete okamžitou pomoc. Což by nebylo příliš špatné, kdyby byly informace na místě lepší.

Ale hej, nic není dokonalé. CrashPlan je jednoduchá služba, takže by bylo nepřiměřené očekávat plnohodnotnou zákaznickou podporu. A pokud všechno funguje dobře, pravděpodobně stejně tak nebudete potřebovat zákaznickou podporu …

Spolehlivost

Po několika měsících používání mohu upřímně říci, že CrashPlan funguje tak, jak byste očekávali, pokud jste právě procházeli jejich stránky. Dobře, možná ne tak dokonalý, jak to společnost dokáže, ale je to dané.

Stále jsem zjistil, že CrashPlan je obecně rychlý. Můj notebook není těžký a já se obávám toho, kolik zdrojů mého počítače by bylo vytaženo do konstantní aktivity na pozadí CrashPlanu – i když jsem provedl nějaké úpravy nastavení, zjistil jsem, že můj počítač většinou není ovlivněn CrashPlanem.

Při zálohování složek jsem nezjistil, že konkrétní soubory nevyčnívají nezálohované (což se někdy stává, když používám záložní doplňky v jiných službách). Vše je převedeno v pořádku.

Funkce Funkce Průběžné zálohování Crashplan

Nakonec jde o to, zda jsem si všiml jakýchkoli nepravidelností, neúspěšných záloh, poškozených souborů nebo pomalých rychlostí.

Zatím to tak není. Což mě vede k tomu, abych řekl, že pokud náhodou nebudu mít mimořádně štěstí, CrashPlan pracuje stejně, jak bylo zamýšleno.

Doporučuji CrashPlan?

Pokud jste to zvládli tak daleko, buď jste hodně četli (nebo skimmovali). V případě, že je vše neuspokojené, nech mě to zabalit.

Podnikové produkty Code42 byly používány předními světovými značkami, jejichž jména jste téměř určitě slyšeli.

CrashPlan pro malé firmy může mít méně z těchto klientů s vysokou hmotností, ale stále to funguje dobře.

Její cenová struktura je velmi jednoduchá – 10 $ za zařízení za měsíc. Myslím, že cena je docela rozumná a je určitě flexibilní – můžete ji použít pouze pro jedno zařízení, například pokud jste na volné noze..

Můžete přidat spoustu zařízení, kolik by podle mého názoru většina malých podniků potřebovala, a služba je vysoce přizpůsobitelná. Můžete vážně upravovat věci, které byste nemysleli na úpravy (ale později byste zjistili, že se to hodí).

Nemluvě o tom, výkon je velmi solidní a software je velmi snadné použití.

Přál bych si, aby byli zástupci zákaznického servisu dostupnější a informace na místě byly mnohem lepší, ale zástupci jsou skvělí, pokud se jich můžete zbavit.

Je to bezpečné, spolehlivé, velmi poddajné a podle mého názoru stojí za to cenu. Pokud si nejste jisti, můžete to vždy vyzkoušet na měsíc zdarma a zrušit, pokud se rozhodnete, že to není pro vás!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map