Recenze domény Google (duben 2020): 8 výhod a 2 nevýhody při používání!

Tato recenze domény Google byla revidována a aktualizována dne 18. prosince 2019.


Mnoho lidí nezná služby registrace domén Google, které poskytují domény Google. Tato služba je však v současné době na beta verzi, a to i přes zahájení cesty zpět v lednu 2015.

Není k dispozici ani na celém světě; spíše pouze lidé s fakturační adresou v následujících zemích mohou nakupovat v doménách Google.

 • Austrálie
 • Brazílie
 • Kanada
 • Francie
 • Indie
 • Indonésie
 • Itálie
 • Japonsko
 • Mexiko
 • Holandsko
 • Španělsko
 • Thajsko
 • Spojené království
 • Spojené státy
 • Vietnam

Výše uvedené neznamená, že nebudete moci spravovat své stávající účty domény, pokud cestujete mimo tyto země.

Pokud máte v těchto zemích platnou fakturační adresu, budete si moci ze služby zakoupit doménu.

Pokud žijete v jiných než výše uvedených zemích, můžete se zaregistrovat a dostávat e-mailové upozornění, jakmile domény Google začnou nabízet své služby ve vaší zemi.

Výhody získání domény od Googlu:

Jaké jsou výhody získání domény z vlastní registrace domény od společnosti Google? Níže jsou uvedeny nejzřetelnější z nich.

1. Název a pověst společnosti Google:

Google je tím, čím je, když získáváte doménu od nich, máte jistotu, že získáváte službu podporovanou jednou z nejznámějších značek na světě, v hodnotě asi 82,5 miliardy dolarů a druhou za seznam Apple na seznamu Forbes nejcennější značky na světě.

Název a pověst společnosti Google

Google se nebude jen přezky a skládat – rozhodně to není registrátor domén typu fly-by-night.

Skutečnost, že vaše doména je hostována na stejných serverech názvů, kde Google hostí své vlastní domény, je sama o sobě uklidňující.

Servery Google DNS jsou součástí páteřní sítě internetu a každý den pravděpodobně vyřeší miliony, ne-li miliardy.

Pokud již používáte službu Google Analytics nebo jinou službu poskytovanou společností Google, je dobré vědět, že společnost Google poskytuje také registraci domény.

I když může být pravda, že tyto služby lze nastavit dostatečně snadno bez ohledu na registrátora domény, vždy je vhodné mít všechny tyto služby poskytovány jedním dodavatelem..

2. Různé partnery pro webhosting:

Ačkoli domény Google nenabízejí webhostingové služby samy o sobě, mají partnerství s poskytovateli webhostingů třetích stran, což vám umožňuje propojit vaši doménu s těmito službami hladce as minimálními problémy. Pomocí kontroly oprávnění domény můžete zkontrolovat oprávnění vaší domény, což je bezplatný a spolehlivý online nástroj.

Mezi tyto třetí strany patří Shopify, Squarespace, Weebly, Wix a WordPress od BlueHost.

poskytovatelé třetích stran-BlueHost-Google-Domains

Přečtěte si další podrobnosti o BlueHostu a o tom, jak můžete nastavit WordPress v BlueHostu.

poskytovatelé třetích stran-BlueHost-Google-Domain2

Nejste omezeni na výše uvedené poskytovatele hostingu – svou doménu můžete připojit k libovolnému poskytovateli webhostingu třetí strany podle vašeho výběru. Svou doménu můžete dokonce přeposlat na aktuální web, pokud ji již máte.

Hosting s partnerem třetí strany samozřejmě vyžaduje platbu hostitelských poplatků, podobně jako získání hostingu od jiného hostitele domény, který také nabízí webhostingové služby..

V případě hostitelů třetích stran, se kterými Google Domains spolupracuje, však očekávejte, že proces nastavení vašeho webu na nich již byl zefektivněn.

Svou novou doménu můžete také připojit k existujícím účtům Blogger nebo Google Sites. Protože Google vlastní Blogger a Weby Google, máte jistotu, že tento proces bude snazší, ne-li bezbolestný.

Vynikající podpůrná dokumentace, kterou společnost Google poskytuje, také hodně pomůže při zjednodušení procesu.

Nápověda k doménám Google

3. Hosting aplikací na Google App Engine a Google Cloud Platform:

Pokud jste vývojář a hledáte vhodnou hostingovou službu pro tuto aplikaci, kterou máte připravenou, možná budete chtít získat účet domény z domén Google.

Proč? Protože se můžete připojit k doméně Google App Engine, vlastní platformě pro hostování aplikací Google.

Application-Hosting-on -Google-App-Engine

Google App Engine je jednou ze služeb v Google Cloud Platform, vlastní cloudové výpočetní službě Google. Tyto služby jsou provozovány z vlastních datových center Google, stejných datových center, která provozují širokou škálu služeb Google, např. e-mail a cloudové úložiště.

Díky tomu jsou domény Google obzvláště vhodné pro společnosti, které již platformu dobře znají.

Protože vlastní infrastruktura společnosti Google běží na platformě, můžete si být jisti, že bude široce udržována a podporována. Takže prostoje by měly být minimální.

Navíc nemusíte přidělit žádné prostředky na správu infrastruktury, protože Google to pro vás již dělá.

Tato platforma je atraktivnější, protože její cenový model je založen na použití. Pokud vaše použití nepřekročí určitý limit, můžete svůj hosting zdarma získat.

doména google zaplatit, co používáte

Takový cenový model je ideální, pokud je vaše aplikace nová a zatím ji nemá tolik uživatelů. Neexistují žádné předběžné náklady ani žádné poplatky za ukončení. Můžete ušetřit, co může být značné částky v hostitelských poplatcích.

Jedinou výzvou je, že musíte být s těmito platformami obeznámeni, abyste je mohli produktivně využívat. Pokud s nimi nejste obeznámeni, můžete získat odbornou pomoc od externích konzultantů, protože je již používá mnoho vývojářů.

To znamená platit potenciálně obrovské částky, pokud jde o poplatky za poradenství.

4. Vlastní e-mail se sadou G Suite:

Domény Google nabízejí bezplatné předávání e-mailů. Pro svou doménu můžete nastavit 100 e-mailových aliasů. To je ideální pro jednotlivé uživatele a malé firmy.

Vlastní e-mail s G-Suite

Můžete se však rozhodnout získat G Suite s hostitelským účtem vaší domény, i když za příplatek (30 $ za uživatele za měsíc).

To znamená, že získáte vyhrazenou e-mailovou adresu a 30 GB Disku Google, Hangoutů, Dokumentů, Tabulek, Prezentací, Formulářů, Kalendáře a Webů..

Můžete také zvětšit velikost a přidat tolik uživatelů se svými e-mailovými účty, kolik chcete. Ti samozřejmě nepřišli.

I když je tato možnost volitelná a je k dispozici pouze za poplatek, skutečnost, že máte tuto možnost, znamená, že se nemusíte starat o to, když podnikáte..

Nemusíte také spravovat své vlastní e-mailové servery, protože Google to vše udělá za vás.

5. Široký rozsah dostupných TLD:

Domény Google nabízejí širokou škálu dostupných TLD. Kompletní seznam naleznete zde.

Široký rozsah dostupných TLD

Seznam je srovnatelný s tím, co podporují ostatní registrátoři domén. Domény Google se zavázaly poskytovat tolik ze stovek nových TLD, které budou k dispozici v příštích několika letech.

Pokud tedy v budoucnu sledujete novou doménu s některým z nadcházejících rozšíření TLD pro svůj web, můžete tuto doménu získat od Googlu.

6. Známé rozhraní:

Pokud již máte účet Google nebo jste uživatel Google+ nebo GMail, můžete svůj účet domény spravovat přímo z účtu Google.

Rozhraní Google-Domains

V procesu není žádná křivka učení, protože to budete dělat z již známého uživatelského rozhraní. S dalšími hostiteli domény s neznámými konzolami pro správu ušetříte čas.

Spolu se známým rozhraním očekávejte, že funkce zabezpečení budou pro produkty Google stejné kdekoli. Je tedy dána dvoufaktorová autentizace.

7. Široký výběr doplňků zdarma:

Když získáte doménu z domén Google, získáte širokou škálu doplňků bez dalších nákladů.

Patří mezi ně registrace soukromých domén, přesměrování e-mailů, přesměrování domén, až 100 přizpůsobitelných subdomén a nástroje pro správu domén pomocí jednoduchého a známého rozhraní (viz předchozí část).

8. Rozsáhlá zákaznická podpora a dokumentace:

Pokud jste uživatelem služby GMail nebo pokud máte účet Google, pravděpodobně jste narazili na možnosti svépomoci společnosti Google v jednom okamžiku..

Proto je trochu překvapivé, že domény Google nabízejí telefonickou podporu kromě obvyklé podpory chatu a e-mailu, kterou poskytují jiní hostitelé domén.

Stránka Google-Domains-Support

Doba telefonické podpory bývala omezena na 15 hodin denně (od 6:00 do 21:00 amerického tichomořského času), ale nyní byla prodloužena na 24/7, stejně jako chat a e-mail.

Domény Google také nezklame, pokud jde o dokumentaci podpory. Pokud máte problém s nastavením účtu, můžete se rozhodnout, že se s ohledem na obsáhlou dokumentaci vůbec nebudete kontaktovat podpory. To není překvapivé, protože produktům Google v tomto ohledu tradičně chyběl.

Stránka Podpora domén Google je zobrazena na následujícím obrázku. Všimněte si jednoduchého rozhraní, které již dlouho charakterizovalo weby Google.

Vist Google Domains

Nevýhody s doménou u Google:

Jaké jsou tedy případné nevýhody registrace domény v doménách Google??

1. Vysoké náklady ve srovnání s jinými registračními službami:

Oproti jiným registrátorům domén není získání domény z domén Google levné. Doména .com stojí 12 USD ročně.

Domény Google navíc nenabízejí slevy na dlouhodobé smlouvy, např. Pokud registrujete doménu po dobu 5 let, stále platíte 12 USD ročně.

Níže uvedená tabulka porovnává ceny domén .COM v doménách Google a NameCheap. Všimněte si malé slevy, kterou NameCheap nabízí, pokud získáte doménu na dva a tři roky.

Společnost
1 rok
2 roky
3 roky>
Domény Google12 $12 $12 $
NameCheap8,88 $10,88 $10,78 $

Ostatní registrátoři domén, kteří také poskytují webhostingové služby, nabízejí značné slevy při prvním roce registrace. Totéž lze říci pro webové hostitele, kteří nabízejí roční účty domény zdarma.

To však neplatí u domén Google. Pokud se rozhodnete zaregistrovat doménu ve společnosti, budete muset za hosting ve službě Google App Engine platit zvlášť.

Pokud v aplikaci Google App Engine běží aplikace a rozhodnete se obnovit svou doménu pomocí domén Google, musíte za svou doménu platit běžnou sazbu..

Vzhledem k tomu, že vaše použití nemusí překročit bezplatnou úroveň služby Google App Engine, to se vůbec nezdá špatné, zejména pokud právě začínáte a zatím nemáte tolik uživatelů..

To však nemusí být pravda, jakmile se váš web začne rozšiřovat, pokud jde o uživatele.

2. Omezené pokrytí:

Jak je uvedeno výše, domény Google Domains v současné době fungují pouze ve čtyřech zemích: USA, Kanada, Indie a Velká Británie.

Pokud žijete mimo tyto země, máte smůlu – nebudete moci zaregistrovat doménu ve společnosti.

Pokud se pokusíte zaregistrovat doménu ze země, kde Google Domains nefunguje, zobrazí se následující zpráva.

Omezené pokrytí

To, zda domény Google nakonec nabídnou své služby obyvatelům jiných zemí, zůstává velkou otázkou, i když vzhledem k schopnostem společnosti Google nepřinese žádné překvapení, pokud začnou službu nabízet brzy po celém světě..

Společnost Google však o svých plánech ohledně služby neplánuje. Pokud tedy již hledáte novou doménu, měli byste začít hledat mezi dalšími seriózními službami hostování domén na našem seznamu.

Vezměte mě do domén Google

Sečteno a podtrženo o doménách Google:

Přestože po více než dvou letech v podnikání s registrací domén stále v beta verzi, Google Domains brzy nezmizí. Pokud hledáte spolehlivého registrátora domény, účet Google vyhovuje vyúčtování.

Ujistěte se, že vaše jmenné servery budou vždy v provozu, protože se jedná o stejný hardware, na kterém běží vlastní infrastruktura Google.

Je pravda, že ceny jsou o něco vyšší ve srovnání s ostatními registrátory domén, zejména proto, že se zdá, že domény Google nenabízejí žádné promo ceny, ale jméno a pověst společnosti Google jsou více než dost, aby kompenzovaly vyšší ceny..

Přidejte k tomu skutečnost, že získáte soukromí Whois plus spoustu dalších doplňků a domény Google jsou dostatečně sladké.

Jste-li fyzická osoba nebo malý podnik s omezeným rozpočtem, nemusí být přidané náklady odůvodněné.

Pokud však hledáte registrátora domény, který také zjednoduší proces uvádění vašich webových stránek nebo aplikací na hostování z Google Apps Engine nebo Google Cloud Platform, Google Domains je atraktivní možností.

Pokud máte štěstí, že žijete v těch dostupných zemích, kde Google Domains působí, je společnost výborným registrátorem domén.

Navštivte domény Google

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map