Recenze Shopify – Moje osobní zkušenost s klady a zápory

Příprava na spuštění elektronického obchodu není žádný malý úkol. Přestože je třeba učinit nespočet hlavních rozhodnutí, jen málo z nich je stejně důležité jako platforma elektronického obchodování, kterou si vyberete.


V tomto článku nabídnu svůj osobní přehled a kontrolu platformy Shopify.

Výběr Shopify nebylo snadné rozhodnutí. I když existuje více než stovka platforem elektronického obchodování, od samostatných (jako je Shopify a BigCommerce) až po integraci se stávajícími weby (myslím, že doplňky Woocommerce nebo eCommerce pro Wix).

V této recenzi Shopify vás provedu klady a zápory a také prvky, které mi při výběru platformy nejvíce vynikly.

Budu se také kopat do dalších prvků, které jsem objevil, jakmile se dostanu na zadní část systému, jako je nastavení a snadné použití.

PŘEHLED VÝHLEDU

Přeskočte a přečtěte si konkrétní sekce kliknutím na následující odkazy

 1. Co je Shopify
 2. Klady
 3. Nevýhody
 4. Snadné nastavení
 5. Rozšíření o přizpůsobení Shopify
 6. Jak přidat produkt v Shopify
 7. Škálovatelnost
 8. Shopify Vs Magento Srovnání
 9. Závěr

Co je Shopify?

Shopify je tzv. Hostovaná platforma eCommerce, která poskytuje vše, co vlastník firmy potřebuje k nastavení, spuštění a správě internetového obchodu – jediná věc, kterou potřebujete dodat, je produkt a obsah.

shopify_review

Multikanálová služba, která byla spuštěna v roce 2004, se rozrostla o více než 500 000 podniků ve 175 zemích.

Podle vydání z roku 2017 se platforma každoročně rozrostla průměrným tempem 74% a mezi obchodníky dosáhla obratu více než 40 miliard USD..

Výhody Shopify:

Část tohoto růstu (a několik důvodů, proč jsem byl původně přitahován k Shopify) lze připsat hlavním výhodám platformy:

 • Snadné použití: Platforma je často inzerována a nabízena jako snadno ovladatelná a spravovatelná. Díky racionálnímu centrálnímu panelu můžete oslovit a spravovat celý obchod pouhými několika kliknutími.
 • Má krásná, profesionální témata: Dokonce i ty nejlepší produkty se budou stěhovat do ošklivého obchodu. Služba Shopify je známá tím, že má velký objem témat a návrhů reagujících na mobilní zařízení, které vyhovují konkrétním odvětvím. K dispozici jsou prémiová témata a výběr bezplatných témat. Všechny jsou profesionálně navrženy a postaveny tak, aby maximalizovaly konverze.
 • Super škálovatelný: Chcete zajistit, že platforma, kterou si vyberete, poroste s vaší firmou, takže se nikdy nebudete muset starat o migraci na jiného poskytovatele. Obchod nabízí škálovatelné ceny a funkce, které odpovídají růstu s podniky jakékoli velikosti, od založení po podniky. Je to komplexní Řešení eCommerce, které je zajištěno do budoucna díky rozsáhlému vývoji, podpoře a integraci třetích stran pro rozšíření sad funkcí.
 • Rychle & Zabezpečeno: Jako hostované řešení je veškerá bezpečnost serveru pokryta službou Shopify. Vaše soubory a zákaznická data jsou zabezpečená na serverech navržených tak, aby zvládly i masivní příliv zákazníků, takže se váš obchod načítá rychle i na mobilních zařízeních.
 • Má úžasný zákaznický servis: Když jsem pracoval s jinými platformami, vím, že je frustrující mít problém po hodinách a nemít možnost oslovit kohokoli. Obchod funguje 24/7, takže potřebujete řešení, které nabízí stejnou úroveň podpory. Tým podpory Shopify je k dispozici 24 hodin denně.
 • Cenově dostupný: Kromě dostupné měsíční ceny (se dvěma velmi nízkými náklady na zahájení prodeje nových prodejců) nabízí Shopify také konkurenceschopné, nízké náklady na transakce – nižší než mnoho jiných platforem a zpracovatelů plateb. K dispozici je dokonce integrovaná platební brána (Braintree) usnadňující nastavení a zahájení zpracování plateb, jakmile bude váš obchod spuštěn.

Nevýhody Shopify:

Před konečnou dohodou o Shopify samozřejmě existovaly určité nevýhody:

 • Omezení přizpůsobení; Služba Shopify používá spíše vlastní jazyk než přístup k úpravám PHP, jako některé jiné platformy elektronického obchodování
 • Obsahový marketing není nejlepší – věci jako e-maily s opuštěným vozíkem a funkce blogů jsou ve srovnání s platformou jako Woocommerce, která je postavena na správě obsahu, poměrně omezená.
 • Export není tak jednoduchý, jak by měl být – Nakupujte, jak vás zámky zamknou, takže pokud byste se někdy chtěli přesunout na jinou platformu, migrace bude mít nějakou legii.
 • Služba Shopify omezuje aplikace na svém trhu, takže je mnohem méně na výběr ve srovnání s jinými platformami. Výhodou je, že schválené aplikace jsou vysoce kvalitní, pravidelně aktualizované a nabízejí nejlepší funkční doplňky na nativní platformě Shopify.
 • Výrazně se naklonila k americkým a britským trhům; platforma nenabízí vícejazyčnou podporu, takže globální výkladní skříně jsou problémem. Společnost v roce 2018 přidala pouze šest nových jazyků, ale stále testují beta verzi.

To je jen krátký seznam výhod a nevýhod používání Shopify. Pojďme se dostat do klíčových oblastí, které jsou pro majitele podniků nejdůležitější, a do toho, co jsem nejvíce vážil jak při výběru, tak i při nastavování svého původního výkladu v systému Shopify.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma nyní

Snadné nastavení

Pokud nejste velmi důvtipní, chcete si vybrat platformu elektronického obchodování, která nabízí nejjednodušší cestu k nastavení.

I když mám zkušenosti s úpravou designu a přizpůsobení stránek, poslední věcí, kterou chci strávit, je přizpůsobení webu. V CSS a PHP můžete ztratit nespočet hodin.

Jednou z nejatraktivnějších výhod systému Shopify je snadno použitelné rozhraní; k vývoji vlastního jedinečného obchodu Shopify není třeba kódování.

Služba Shopify nabízí celou řadu možností, takže můžete provádět úpravy a vybrat, co pro vás nejlépe funguje, vyplnit některé mezery a váš vlastní obchod je připraven.

Stejně jako cokoli, je tu stále ještě trochu křivka učení, ale díky intuitivnímu rozhraní Shopify je vše snadno dostupné a snadno k nalezení.

Vytvoření účtu

V pouhých několika krocích získáte svůj obchod online a funkční. Služba Shopify nabízí počáteční 14denní zkušební verzi, která nevyžaduje žádnou kreditní kartu.

Jednoduše zadejte své osobní údaje, pojmenujte svůj obchod a za pár minut se okamžitě dostanete na hlavní panel Shopify.

Vytvoření účtu

Z tohoto ovládacího panelu můžete snadno navigovat do každého segmentu svého obchodu.

Sekce Domů poskytuje přehled o tom, co se děje s vaší firmou. Hlavní řídicí panel, také vaše domovská obrazovka, poskytuje přehled o prodejích, objednávkách, rozpisech prodeje a výzvách k tomu, aby se váš obchod pohyboval.

Objednávky

Nabídka objednávek vás přenese přímo na stránku správy objednávek, kde můžete sledovat, prohlížet a spravovat všechny objednávky provedené zákazníky.

Můžete dokonce navrhovat nové objednávky ručně a získat podrobnosti o opuštěných pokladnách.

Objednávky

produkty

Každý obchod s eCommerce potřebuje produkty a nabídka produktů usnadňuje ruční přidání a konfiguraci produktů nebo import existujícího inventáře produktů, povolení sledování zásob a uspořádání všech kategorií a sbírek.

nakupovat produkty, které chcete přidat

Zákazníci

Pomocí nabídky pro zákazníky můžete sledovat podrobnosti o zákaznících, kteří zadávají objednávky.

Shopify nabízí základní CRM jako součást své platformy, takže nejen můžete importovat zákazníky, ale také můžete spravovat všechny podrobnosti o granulích zákazníků z tohoto segmentu a zobrazit jejich historii nákupu..

Zákazníci

Analytics

Nejúspěšnější značky eCommerce rozhodují na základě údajů. Vestavěná analytika Shopify poskytuje velké množství přehledů, které můžete využít k růstu vaší firmy. To zahrnuje:

 • Ukládejte konverze
 • Průměrné hodnoty objednávky
 • Vracení sazeb zákazníků
 • Nejvýkonnější produkty
 • Nejlepší zdroje doporučení
 • Zprávy o prodeji a akvizicích
 • Zprávy o chování
 • Rozsáhlé zprávy o zákaznících

K dispozici jsou dokonce marketingové a finanční přehledy, které vám pomohou učinit správná rozhodnutí o kampaních, která vám co nejvíce dopadnou a návratnost vašich investic.

Shopify Analytics

Internetový obchod

Toto je maso vašeho elektronického obchodu, kde si můžete přizpůsobit svůj vlastní internetový obchod.

Internetový obchod

Nabídka Internetový obchod vám umožňuje upravit vzhled a dojem z vašeho obchodu pouhými několika kliknutími – není třeba žádných kódových ani designových dovedností.

To zahrnuje úpravy stránek, přidání blogů, navigaci a celkové přizpůsobení motivu.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma nyní

Rozšíření o přizpůsobení Shopify

Přizpůsobení je hlavní součástí nastavení jakéhokoli internetového obchodu – po tom všem, co chcete, je obchod, který představuje vaši značku, osobnost, zprávu a poskytuje příjemný vizuální zážitek..

Především chcete jednoduchý design a přizpůsobení. Přístup Shopify k přizpůsobování motivů není úplně revoluční.

Pokud se podíváte na mnoho platforem elektronického obchodování, včetně těch, které jsou integracemi na rozdíl od samostatných platforem, mnoho z nich nabízí zjednodušený přístup click-to-design.

Při hledání platformy elektronického obchodu jsem potřeboval tři úrovně přizpůsobení:

1. Platforma musí vypadat svěží, čistá a funkční po vybalení z krabice. Nemělo by být nutné provádět rozsáhlé přizpůsobení, aby to vypadalo přitažlivým pro průměrného zákazníka.

Shopify, Woocommerce, BigCommerce a nespočet dalších platforem splňují tento základní požadavek, takže je nutné jej ještě více zúžit.

2. Platforma by měla být snadno přizpůsobitelná a vylepšitelná bez konstrukčního zázemí nebo najímání odborníka. Mnoho platforem nabízí určitou úroveň vestavěných témat jako součást svých prodejních míst, ale mnoho z nich je extrémně základní s malým faktorem wow.

Shopify má však přes 170 zakázkových (profesionálně navržených) témat, která jsou tak atraktivní, jak se snadno přizpůsobují.

snadno přizpůsobit shopify

3. Platforma by měla nabídnout hlubší přizpůsobení, když je to potřeba, ale není nutné.

To je místo, kde tolik platforem a integrací zaostává, protože omezují přístup k tomu, co můžete změnit a upravit, nebo jejich struktura souborů je tak složitá, že je pro většinu lidí obtížné se učit a navigovat, takže je časově náročný proces..

Shopify dělá další přizpůsobení designu hračkou, pokud chcete hlubší kontrolu.

Pro většinu startupů a nových online obchodů je základní přizpůsobení a rozsáhlá knihovna profesionálních témat více než dostačující, abyste mohli začít.

Vezměte však na vědomí, že váš obchod lze při přizpůsobování vaší firmy vysoce přizpůsobit vaší značce a preferencím.

Proto fungují značky jako Red Bull, Kylie Cosmetics a MVMT Watches prostřednictvím platformy Shopify.

Přidávání produktů

Vizuálně atraktivní obchod je pouze prvním krokem – v určitém okamžiku budete muset produkty načíst.

Po použití Woocommerce, Wix, Volusion a BigCommerce mohu říci, že jsem zjistil, že přístup Shopify k přidávání produktů je dosud nejefektivnějším a nejpřímějším přístupem k dnešnímu dni.

Pokud jste někdy vložili blogový příspěvek do WordPress nebo vyplnili formulář online, máte přehled o přidávání produktů v Shopify.

Přidání produktu lze provést klikáním; přidejte svůj název, popis, obrázky, přiřaďte kolekci, stanovte ceny, nakonfigurujte inventář a dopravu a vše je nastaveno.

Přidání produktů Shopify

K libovolnému produktu můžete rychle přidat varianty a dokonce nakonfigurovat základní nastavení SEO pro každý produkt.

Pokud máte hodně zásob, může být proces manuálního přidávání produktů zdlouhavý. Služba Shopify nabízí jednoduchý import produktů do souboru CSV, takže můžete hromadně nahrávat všechny své produkty.

Poskytují dokonce šablonu včetně vzorových produktů, která vám pomůže naplnit potřebná pole.

spravujte svůj inventář

Jakmile jsou produkty načteny, služba Shopify poskytuje všechny nástroje, které potřebujete ke správě inventáře (včetně sledování inventáře, abyste zůstali na vrcholu nízkého počtu zásob)

spravujte svůj inventář 2

Stejně jako centrální řídicí panel pro správu převodů zásob, pokud se zabýváte příchozími zásobami od dodavatelů (mimo výrobu a prodej vlastních produktů).

spravujte svůj inventář 3

Ostatní platformy, které jsem zmínil, nabízejí ruční vkládání produktů a některé, jako je BigCommerce, nabízejí také dávkové dovozy produktů.

Podle mého pohledu byl Shopify z hlediska snadného použití nejjednodušší, pokud jde o kliknutí.

Škálovatelnost s Shopify

Kdokoli může spustit základní obchod Shopify a vybrat si z jednoho z několika plánů nabízejících různé funkce založené na obchodních potřebách.

To je užitečné pro začínající podniky s nízkým provozem a malým množstvím objednávek v prvních dnech.

Jak vaše firma roste spolu se zákaznickou základnou, dosah a objem objednávek, je neuvěřitelně snadné přepínat plány, protože k žádnému z plánů neexistuje žádná smlouva nebo blokování.

Škálovatelnost s Shopify

Jak upgradujete plán, dostupné funkce se rozšiřují o vaše podnikání, včetně:

 • Další účty zaměstnanců, aby váš rostoucí tým měl přístup a pomoc s marketingem, správou objednávek, zákaznickým servisem a dalšími
 • Snížené náklady na transakci
 • Přidány propagační funkce, jako jsou dárkové karty
 • Vylepšené nástroje pro uchovávání zákazníků, jako je opuštěné zotavení vozíku
 • Profesionální a pokročilé zprávy a další

Pokud objem vašeho internetového obchodu exploduje, což je snem jakéhokoli online prodejce, má Shopify další plán, který nabízí maximální škálovatelnost.

Plán Shopify Plus je podnikové řešení pro velkoobjemové obchodníky a velké podniky.

Nejenže vám Shopify Plus nabídne bezkonkurenční škálovatelnost, ale také nabídne druh přizpůsobení, který maloobchodníci často hledají prostřednictvím open source platforem, jako je Magento..

prodejci přizpůsobení s shopify

Škálovatelnost vychází z platformy, kterou systém Shopify navrhl pro rychlost, spolehlivost a generování poptávky. Mezi několik výhod služby Shopify plus patří:

 • Přes 10 000 špičkových objednávek za minutu
 • Zaručená 99,98% dostupnost
 • Neomezená šířka pásma a neomezené transakce (mnoho jiných platforem omezuje objem transakcí)
 • Úroveň 1 PCI DSS kompatibilní pro vylepšené pokladny a zabezpečení
 • Integrace s ERP a CRM spolu s plnou kontrolou front-end kódu (základní plány Shopify nabízejí omezené úpravy kódu)

Při zkoumání dalších platforem jsem zatím viděl škálovatelnost na této úrovni bez potřeby rozsáhlých vývojových dovedností nebo vývojářů po ruce (například s Magento).

Mnoho platforem, jako je Woocommerce, se jednoduše nepřizpůsobuje podnikové úrovni a je více zaměřeno na začínající podniky a středně velké firmy..

Srovnání Shopify Vs Magento:

Shopify a Magento jsou dvě z nejpopulárnějších platforem elektronického obchodování, které jsou v současné době k dispozici, a zatímco obě umožňují vytvoření internetového obchodu, jsou to velmi odlišné systémy..

Největší rozdíl mezi Magento a Shopify je v kódu; Shopify používá kódovací systém nazvaný Liquid a je patentovanou platformou, takže existují určitá omezení v přizpůsobení, která mohou nastat.

Magento na druhé straně je založený na PHP a open source, který nabízí rozšířenější možnosti a mnohem menší omezení s přizpůsobením.

To dává Magento poměrně neomezenou škálovatelnost a značky mohou vytvářet prakticky jakýkoli druh funkčnosti obchodu až po vytvoření zcela jedinečných rozšíření.

Nevýhodou této open source platformy je, že budete muset mít po ruce vývojáře pro Magento nebo nějakou vážnou dovednost v přizpůsobení PHP, aby Magento udělal to, co chcete.

A. Zadání produktu

Celkově, pokud nainstalujete Magento proti Shopify, je Shopify dobře známý pro své snadné použití při nastavování, konfiguraci, konfiguraci produktu a správě objednávek.

To je důvod, proč si tolik nerozvinutých vývojářů vybírá Shopify na více open-source platformách, jako je Magento a Woocommerce – je to rychlejší nastavení a nejjednodušší přístup k přizpůsobení úložiště, aniž by to bylo příliš omezující.

Magento umožňuje stejný druh zjednodušeného vstupu produktů a konfigurovatelných produktů … jakmile máte platformu nakonfigurovanou, nastavenou a navrženou.

S Shopify můžete mít svůj obchod online za méně než hodinu včetně designu, přizpůsobení a živých produktů. To s Magento prostě není možné.

B. Integrace se systémy a nástroji třetích stran

Integrace je jednou z oblastí, kde Magento často upoutá pozornost online maloobchodníků. Je to robustní nástroj s tisíci rozšířeními o add-on (placená / prémiová i bezplatná).

Ve srovnání s několika stovkami základních aplikací a doplňků s Shopify a je snadné zjistit, kde Magento může zaujmout vedení.

Co odlišuje Shopify od svého trhu, je to, že Magento je open source – což znamená, že prakticky každý může vytvářet rozšíření pro Magento bez záruky kvality a funkčnosti (nebo jak dlouho budou podporována)..

Rozšíření Magento mají také sklon poskytovat velmi specifické funkce, které mohou vést k nafouknuté knihovně rozšíření.

Magento rozšíření

To může být noční můra pro majitele obchodů, kteří se chtějí později přesunout na jinou platformu, ale zjistí, že se tato rozšíření Magento nepřenášejí.

Ztratíte buď tuto funkci, nebo můžete skončit s nákladným vývojářem, který se snaží replikovat ztracené funkce.

Na druhé straně jsou aplikace Shopify pečlivě kontrolovány a kontrolovány, aby se zajistilo, že na trhu budou dostupné pouze ty nejlepší aplikace.

Protože je služba Shopify lídrem v oblasti elektronického obchodování, vývojáři třetích stran, kteří vytvářejí aplikace, téměř vždy zajistí kompatibilitu se systémem Shopify.

nakupovat nástroje

To vám poskytne nejlepší výběr nejinovativnějších a nejaktuálnějších nástrojů pro rozšíření funkčnosti vašeho internetového obchodu.

Seznam kvalitních doplňků neustále roste, včetně služeb pro rozšíření vašeho obchodu, jako jsou:

 • Marketing a propagace
 • Prodejní nástroje
 • Sociální média a integrace sociálních důkazů
 • Dodávky a plnění aplikace
 • Lepší kontrola zásob
 • Účetnictví a výkaznictví
 • Integrace platformy pro správu služeb zákazníkům a vztahů se zákazníky
 • Platba je v procesu zpracování

I když integrace nemusí vypadat jako rozhodující místo pro nového majitele firmy, budete chtít používat nejspolehlivější a nejvýkonnější aplikace, zatímco svou firmu rozšiřujete..

Nativní funkčnost systému Shopify je hvězdná, ale našel jsem řadu nástrojů, které mi umožnily přidávat funkce specifické pro mé podnikání, které zlepšily efektivitu a umožnily mi změnit systém Shopify tak, aby vyhovoval mému obchodnímu modelu, než přizpůsobení obchodního modelu tak, aby vyhovoval platformě..

C. Porovnání cen

Standardní plány Shopify, kde začne většina začínajících podniků a malých podniků, jsou navrženy tak, aby nabídly největší výběr nativních funkcí za dostupnou cenu.

nakupovat ceny

Srovnejte to s cenou pro Magento a rychle uvidíte rozdíl v dostupnosti a jak je Shopify zaměřen na podporu začínajících a rostoucích malých podniků.

megento ceny

Zatímco Bigcommerce nabízí konkurenční ceny, existují i ​​další omezení, například omezení výnosů – standardní plán Bigcommerce na 50 000 $ ročně a plus (nejoblíbenější) omezení na 150 000 USD ročně.

Porovnejte to s Shopify, kde všechny plány nabízejí neomezené produkty, neomezenou šířku pásma a online úložiště a žádný limit příjmů.ceny velkého obchodu

Další rozdíly mezi Shopify a Magento

Pokud se pokoušíte zjistit, zda chcete zahájit provoz s Shopify nebo Magento a samotné stanovení cen vás nezměnilo v obou směrech, zvažte tyto body:

 • Budete potřebovat vývojáře Magento po ruce, nebo budete ochotni investovat spoustu času do učení, jak používat platformu – zejména pokud ji chcete přizpůsobit.
 • Získáte nulovou podporu od společnosti Magento, pokud nejste ochotni utratit 25 000 $ ročně na podporu Enterprise (všechny plány Shopify mají podporu 24/7).
 • Můžete zavést obchod Shopify za méně než $ 1k ve srovnání s $ 25k + pro Magento spolu s vlastními náklady na vývoj.
 • Vývojáři Shopify upřednostňují rozsáhlou a podrobnou dokumentaci API – nutnost pro ty, kteří potřebují další integraci.
 • Shopify je hostované řešení; Magento bude vyžadovat investice do serveru včetně měsíčních nákladů a také to, aby vývojář / společnost přizpůsobila infrastrukturu pro váš server.
 • Protože Magento není hostovaným a otevřeným zdrojovým kódem, máte větší kontrolu nad SEO, ale znovu budete potřebovat vývojáře, který bude platformu přizpůsobovat, a budete si moci vybrat z nekonečných rozšíření. Shopify nabízí nativní funkce SEO spolu s prověřenými a prověřenými aplikacemi SEO na trhu od důvěryhodných značek.

Bubblegum Shopify InfographicNakupujte SEO

Zabalení – udělejte Shopify vaší platformě volby

V době, kdy jsem použil Shopify pro eCommerce, se rychle stal mým oblíbeným ve srovnání s jinými platformami, které jsem používal, včetně Prestashop, Magento a Woocommerce..

Jako úvodní trh do online maloobchodu nabízí nejjednodušší přístup k zahájení a uvedení produktů na trh, jednoduché zpracování objednávek a expedici, snadné přizpůsobení, cenově dostupný vstup do online prodeje a množství nativních funkcí, které vám pomohou propagovat a prodávat vaše produkty..

Přidání kvalitních a důvěryhodných aplikací poskytuje jakékoli činnosti (od obchodů se starožitnostmi až po obchodníky se SMB) další funkce, které potřebujete k dosažení cílů bez výrazných nákladů.

Takže i s investicí do posílení platformy a marketingových nákladů máte stále zdravé marže pro produkty, které prodáváte.

A co je nejdůležitější, Shopify nabízí nejrychlejší a nejjednodušší vstup při získávání obchodu online. Vytvoření nového obchodu lze provést během několika minut a přizpůsobení a nahrání produktu může trvat méně než hodinu.

Pokud chcete získat obchod online rychle, s minimálními investicemi jinými než čas, pak je Shopify nejlepší platformou elektronického obchodu, která právě dělá toto.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma nyní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map