Recenze SiteGround: Výhody a nevýhody po 30 měsících sledování!

Tento článek byl revidován a aktualizován dne 3. dubna 2020.


Ah, SiteGround. Pokud jste v poslední době hledali webhosting, neexistuje způsob, jak byste narazili na toto jméno.

Snadno jedno z největších jmen na světě webhostingu, to může být trochu těžké vědět, kde začít.

Většinou se to nedotýkalo zpráv, mínus její hlasitá opozice vůči účtům Spojených států SOPA a PIPA před několika lety (pokud nejste obeznámeni, byla to v dobré společnosti zde, na protest se připojilo k mnoha velkým online společnostem).

Pokud však zůstaly mimo zprávy, rozhodně se nezdržovaly článků a recenzí. Je prostě příliš pozoruhodné neslyšet, pokud jste na tyto věci zvědaví.

Ve skutečnosti je SiteGround jedním z největších jmen v mém seznamu nejlepších poskytovatelů webhostingu, který podporuje více než 2 miliony webových stránek.

Ale je vždy větší? Kolik recenzí webu SiteGround můžete stejně věřit? Díky čemuž se SiteGround odlišuje od některých dalších top jmen?

Samozřejmě nemohu na tyto otázky plně odpovědět, ale doufám, že alespoň trochu osvětlím WebGround..

Čtěte dál a dozvíte se více o mých myšlenkách týkajících se tohoto hostujícího obra.

Nevýhody webu

Pokud jste si na mě už zvykli, budete vědět, že mám tendenci nejprve začít se špatnými zprávami. Ale nebojte se! Tato část je dost krátká.

Myslím, že hlavní nevýhodou SiteGround je to, že to může být trochu drahé. Nejedná se o sdílené plány webhostingu, které jsou tak drahé, ale přinejmenším to jsou ty věci, do kterých očekáváte investice.

Sdílený hosting je další věc, do které jsou lidé ochotni investovat, ale můžete také očekávat, že ceny budou dostupnější. Je pravda, že sdílené plány SiteGround jsou ve srovnání s ostatními plány hostování opravdu levné, ale ve srovnání se sdílenými plány jiných společností jsou SiteGround trochu drahší.

Kromě toho je limit 30 GB úložného prostoru sdílených plánů docela nepříjemnou nevýhodou. Ve schématu věcí je to malá nevýhoda?

siteground
Dobře, ano. Ale vzhledem k tomu, kolik je nabízeno, je pro WebGround opravdu tak těžké udělit neomezené úložiště alespoň pro účty s nejvyšší úrovní cen? Nebo alespoň více úložiště nebo úložiště SSD, pokud to musí být omezeno?

Kromě toho však nemám žádné silné poznámky. Snadné použití je něco, o čem si myslím, že je celkem neutrální, a ne zcela ošidné, ale přesto to sem uvedu – je to snadné použití, ale pro zákazníky nové ve světě hostování by to mohlo být o něco příjemnější..

Není to tak špatné, že? Pojďme k zábavné části.

Prosazení stránek

Co se týče zábavy, musím o tom trochu mluvit.

Pokud jde o stanovení cen, je hezké vidět něco docela jednoduchého a konzistentního se stejnými třemi úrovněmi napříč různými hostingovými produkty.

Kromě toho, běžný sdílený web hosting, pokud se můžete zavázat k roku, není alespoň příliš daleko od tržní normy. Žádné nabídky SiteGround nejsou příliš vzdálené od normálu a vlastnosti obvykle zvyšují cenu.

Funkce jsou plusem pro SiteGround, který nabízí silnou sadu nástrojů k použití, z nichž mnohé jsou k dispozici z nejnižšího „StartUp“ účtu.

sdílený hosting

Zákaznická podpora je pro SiteGround určitým plusem, protože nejen zástupci reagují a informují, ale online dokumentace ve znalostní bázi, návody atd. Je velmi rozsáhlá a užitečná.

I když není obvykle použití programu SiteGround mnohem snazší než jakýkoli jiný hostitel, použití WordPress je mimořádně snadné.

Konečně, zabezpečení je také něco, co SiteGround dělá dobře, protože se zdá, že činí další krok v zabezpečení svých uživatelských dat. Web SiteGround navíc nabízí mnoho nástrojů pro zvýšení výkonu.

Celkově lze říci mnoho silných stránek. Nemusíte za to ale brát moje slovo – pojďme trochu hlouběji, proč.

Zabezpečení a spolehlivost

Zabezpečení je všechno a něco, co téměř všichni z nás s online přítomností, je třeba se zabývat, pokud ještě ne. To platí zejména pro lidi hledající hostingové služby.

S potěšením mohu říci, že Siteground je z hlediska bezpečnosti velmi silný.

Webové stránky mají 99,99% dostupnosti, takže se nemusíte starat o to, že váš web přestane fungovat. Myslím, že je to také průmyslový standard, ale hej, je to pořád pěkné.

kontrola webu

Uptime
99,88%
Doba odezvy
585 ms

Během posledních 27 měsíců sleduji provozuschopnost systému SiteGround Uptime. Zde můžete vidět historii:

 • 2020: 99,92%
 • Únor 2020: 99,99%
 • Leden 2020: 99,73%
 • Prosinec 2019: 99,73%
 • 2019: 100%
 • Říjen 2019: 99,97%
 • Září 2019: 100%
 • 2019: 100%
 • 2019: 99,98%
 • Červen 2019: 100%
 • Květen 2019: 99,99%
 • 2019: 99,99%
 • 2019: 100%
 • Únor 2019: 100%
 • 2019: 99,96%
 • Prosinec 2018: 99,99%
 • 2018: 100%
 • Říjen 2018: 100%
 • Září 2018: 99,99%
 • 2018: 100%
 • 2018: 100%
 • Červen 2018: 100%
 • Květen 2018: 100%
 • Duben 2018: 100%
 • 2018: 100%
 • Únor 2018: 100%
 • 2018: 99,99%
 • Prosinec 2017: 100%
 • 2017: 100%
 • Říjen 2017: 100%

Podrobné skóre dostupnosti můžete zkontrolovat zde.

Siteground získává plus, protože inovovali bezpečnou izolaci účtu pro webhosting, takže se mi zdá rozumné, že o 10 let později by měli mít mezi hostitelskými službami ještě jednu z nejsilnějších izolací..

Siteground používá kontejnery systému Linux a věnuje zvláštní pozornost skutečnosti, že opravy, které vytvořili pro jádra systému Linux, byly začleněny do oficiálního kódu systému Linux Kernel – takže lze s jistotou říci, že tato technologie je dosti aktuální.

Jejich monitorování serverů je údajně rychlejší a rutinnější než u běžných serverových monitorů, a přestože byli kritizováni za záložní funkce, které mnoho uživatelů shledalo chybějící, v roce 2015 implementovali svůj vlastní záložní systém, který se zdá být velkým zlepšením. Mají také anti-bot AI pro útoky hrubou silou.

Nemluvě o tom, SiteGround se velmi dobře stará o své servery fyzicky.

Kromě bezpečnostních protokolů, které SiteGround zavedl, nabízí svým zákazníkům také mnoho aplikací pro zvýšení výkonu a zabezpečení. Některé z nich se budu věnovat později v tomto článku, ale posilovače výkonu jsou opravdu skvělé.

Standard a WildCard SSL jsou také poskytovány zdarma, pravidelné zálohy jsou zdarma a v některých plánech je ve výchozím nastavení zahrnuta dodatečná ochrana.

Plné vyloučení odpovědnosti, nejsem odborník na bezpečnost. Přesto se mi zdá, že Siteground má tým, který opravdu pracuje na svých obranných silách, silných, které společnost rychle pojmenovává na svých webových stránkách, a díky tomu se cítím mnohem více v pohodě s Siteground.

Zákaznická podpora

Myslím, že SiteGround opravdu dobře funguje se zákaznickou podporou. Zapomeňte na hostující průmysl – zákaznická podpora SiteGround je obecně vynikající.

Proč to říkám? Kromě běžných možností zákaznických služeb, jako je telefonická podpora, poskytuje SiteGround rozsáhlé zdroje a dokumentaci, rozsáhlou i pro hostitelskou společnost.

K dispozici je průvodce nastavením účtu, se kterým se setkáte, ale je zde také řada webinářů, návody krok za krokem a „znalostní báze“ – základně stovky často kladených otázek a článků nápovědy.

Mezitím to není ani u lidí, které zaměstnává: live chat a 24/7 telefonická služba jsou k dispozici pro okamžité odpovědi a zasílání vstupenek vám obvykle poskytne odpověď během několika minut.

Když jste v kontaktu se zástupcem, uvidíte jeho informace – jméno, zkušenost, zvláštní silné stránky atd.

Ačkoli neoficiální důkazy vás mohou dostat jen tak daleko, já osobně jsem zjistil, že live chat je velmi citlivý.

siteground contact1

Když žádáte o živý chat, musíte zadat e-mail a uživatelské jméno (pokud nejste současný zákazník) a vaši otázku, i když jsem byl naštván tím, že pro vaši otázku existuje omezení počtu znaků. Brzy poté se otevře stránka chatu a vy byste měli dostat odpověď.

siteground contact2

siteground contact3

Po dokončení diskuse budete mít možnost nechat si zaslat přepis konverzace na váš e-mail, což jsem považoval za velmi jedinečné a velmi užitečné v případě, že zapomenete na to, o čem se diskutovalo.

Zákaznická podpora není mezi účty přesně stejná. Účty vyšší úrovně – například pro dražší sdílený hosting, cloudový hosting nebo dedikovaný hosting – získají prioritní zákaznickou podporu. Ve skutečnosti vše, kromě základní úrovně, získává VIP podporu. Naštěstí i standardní podpora je relativně rychlá a užitečná.

Celkově má ​​Siteground velmi silnou zákaznickou podporu a já ji hodnotím jako jeden z vítězných rysů Sitegroundu. Rozsáhlá online dokumentace, stejně jako pohotoví a ochotní zástupci, poskytují Sitegroundu silnou podporu zákaznické podpory.

Plány a funkce webu

Poznámka: Pokud jste si přečetli recenzi mého webu Siteground vs. Bluehost, možná najdete něco z toho povědomého. Nicméně, pojďme přes strukturu cen.

Siteground nabízí mnoho možností hostování, od služeb, jako je e-mailový hosting, přes hosting aplikací (WordPress, Joomla atd.), Až po normální webhosting.

Hlavní cenová změna je v hlavních webhostingových službách:

Sdílené hostingové plány

Funkce
StartUp
GrowBig
GoGeek
Místo na disku10 GB20 GB30 GB
Šířka pásmaNeomezenýNeomezenýNeomezený
PanelcPanelcPanelcPanel
Počet webových stránek1NeomezenýNeomezený
Cena3,95 $ / měsíc.5,95 $ / měsíc.11,95 $ / měsíc.

Sdílený web hosting, možnosti hostování služeb (e-mail hosting, PHP hosting atd.) A hosting aplikací (WordPress, Joomla, Magento atd.).

První je StartUp za 3,95 $ za měsíc, GrowBig je druhý za 5,95 $ za měsíc a GoGeek je poslední za 11,95 $ za měsíc. Mějte na paměti, že se jedná o počáteční ceny, ale obnovovací ceny jsou vyšší. Například StartUp obnovuje 11,95 $ měsíčně.

První je StartUp za 3,95 $ za měsíc, GrowBig je druhý za 4,55 $ za měsíc a GoGeek je poslední za 8,95 $ za měsíc.

 • StartUp nabízí: 1 web, 10 GB webového prostoru, je vhodný pro přibližně 10 000 měsíčních návštěv a obsahuje „základní“ (tj. Základní) funkce.
 • GrowBig nabízí: více webů, 20 GB prostoru, by mělo být dobré pro přibližně 25 000 měsíčních návštěv, a uděluje vám kromě základních funkcí také prémiové funkce..
 • GoGeek: také umožňuje více webů, ale dává 30 GB prostoru, umožňuje zhruba 100 000 návštěvníků měsíčně a kromě „prémiových a základních funkcí“ poskytuje „geekly pokročilé funkce“.

Zní to zpočátku draho. Obnovení na 11,95 USD je pro první variantu trochu jiné, ale když vezmete v úvahu „základní“ funkce, není to tak špatné.

SiteGround sdílený hosting

Denní zálohy, Cloudflare CDN a SSL a HTTPS jsou zahrnuty zdarma od počátečního bodu. Tím se okamžitě nastaví vstupní webhostingový plán SiteGround nad většinu jeho konkurentů..

Navíc, když vezmete v úvahu množství návštěvnických webů, které jsou za měsíc zpracovány (mějte na paměti, že se jedná o odhad) a funkce Premium nebo Geeky (které hlavně přidávají zvýšení výkonu, prioritní technickou podporu, bezplatné obnovení záloh, dodržování PCI, a některé další pokročilé funkce), sdílené hostingové plány SiteGround zdůvodňují ceny svými vlastnostmi.

Upozorňujeme, že certifikáty SSL pro sdílený hosting jsou ve výchozím nastavení bezplatné a standardní. Můžete však kdykoli přejít na bezplatné Wildcard SSL.

Přídavek na úložiště 10–30 GB způsobí, že někteří lidé okamžitě vypnou bat (od StartUp po GoGeek budete omezeni na 30 GB). Považuji za nešťastné, že nejvyšší úroveň je omezena na 30 GB, ale většina lidí zjistí, že mohou pracovat v rámci tohoto omezení. Je to pouze realistické vzhledem k povaze sdíleného hostingu, který má ze své podstaty omezené zdroje.

Ale to je jediné omezení poznámky. Jak již bylo zmíněno, jak účty druhé, tak třetí úrovně mohou hostit neomezené weby a všechny účty získávají neomezené databáze MySQL. To je docela velkorysé, a když vezmete v úvahu zahrnuté zálohy, SSL atd., Možnosti sdíleného hostování jsou celkem dobré..

Navíc i z prvního sdíleného hostovacího účtu získáte tvůrce webových stránek typu drag and drop a neomezené dílčí a parkované domény, které jsem považoval za užitečné – můžete se vrátit k mému jinému článku SiteGround vs. Bluehost a podívat se, jak to ve srovnání s Bluehost, nejlepší soupeř SiteGround.

Poslední dvě úrovně získají bezplatný přenos z webu. Můžete to udělat při prvním plánu, ale je to zaplaceno. Je to užitečné pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že tým technické podpory může poskytnout. Naštěstí, pokud používáte WordPress, je docela snadné přenést web bez technické podpory (více o tom později).

Upozornění Spoiler: SiteGround toto vyhrává.

Ve skutečnosti dokonce získáte základní software elektronického obchodování s účtem StartUp a spoustou funkcí pro vývojáře. Jo, a dostanete neomezený počet e-mailových účtů i pro základní účet, zatímco většina konkurentů bude mít strop pro balíčky vstupní úrovně.

A konečně, SiteGround využívá jedinečné bezpečnostní nástroje vytvořené společností, které považuji za silné funkce služby (o nich si brzy přečtete, jen si to pamatujte.

Funkce
Zahrnout plán spuštění
Webový tvůrce zdarma
Zdarma Cloudflare CDN
cPanel & SSH přístup
Technická podpora 24/7
SSD Storagen
Zdarma denní zálohování
Neomezené e-mailové účty & DB
Navštivte SiteGround

Celkově jsou tedy sdílené hostingové plány docela silné. Ceny jsou trochu vysoké pro lidi, kteří výslovně hledají možnosti rozpočtu, ale pro kohokoli jiného by sdílené plány SiteGround mohly být velké. To samozřejmě není vše, co SiteGround nabízí.

Cloudové hostingové plány

Cloud hosting například začíná na 80,00 $ měsíčně ve čtyřvrstvém systému, který dosahuje až 240,00 $ měsíčně,

Funkce
Vstup
Podnikání
Business Plus
Super Power
procesor2 jádra3 jádra4 jádra8 Cores
RAM4 GB6 GB8 GB10 GB
SSD Space40 GB60 GB80 GB120 GB
Přenos dat5 TB5 TB5 TB5 TB
Cena80,00 $ / měsíc.120,00 USD / měsíc160,00 USD / měsíc240,00 USD / měsíc

První úroveň vám udělí 2 jádra, 4 GB paměti a 40 GB SSD prostoru, což považuji za rozumné, ale upřímně ne za nejlepší řešení, které jsem kdy viděl. Pokud však potřebujete hodně převést, je příspěvek 5TB dost štědrý.

Když zvolíte vyšší plány, povolenky budou rozumnější. Většinu těchto plánů bych zvažoval průměrně z hlediska daných zdrojů na cenu a první úroveň ve skutečnosti není moc.

SiteGround také nabízí vlastní podniková řešení pro zájemce.

Pokud opravdu milujete výkon SiteGround a důvěřujete mu, můžete také důvěřovat SiteGround pro cloud hosting. Pokud vás však zajímá, pravděpodobně se vám na cloudovém hostingu pravděpodobně podaří získat lepší řešení a prozkoumat další možnosti.

Naštěstí specializované plány hostování SiteGround nejsou špatné.

Vyhrazené hostingové plány

Vyhrazený hosting začíná u první úrovně na 269,00 $ měsíčně a na třetí úrovni na 729 $ měsíčně, ale ceny (a dostupnost takových serverů) závisí na umístění datového centra..

siteground věnované

siteground vyhrazená asie

Jo, nebudu lhát: jsou to velké cenovky. Nezapomeňte samozřejmě, že dedikované servery mají obvykle nejvyšší cenové značky.

Kompromis pravděpodobně stojí za to. Pokud máte vážný problém s dedikovaným serverem, SiteGround má skvělé specifikace a cenové plány umožňují spoustu zdrojů. Přál bych si, aby existovalo více možností, ale to je menší stížnost.

Umístění serveru:

 • Chicago
 • Londýn
 • Amsterdam
 • Singapur

Poznámka k WordPress

Kromě hlavních typů hostování nabízených serverem SiteGround byste měli vědět o serveru SiteGround také něco důležitého: je to skvělé pro WordPress. Ve skutečnosti je tak dobré, že WordPress.org sama o sobě doporučuje SiteGround.

WordPress je bezplatný systém pro správu obsahu, který je nesmírně populární. Je to populární, protože vám umožňuje upravovat spoustu věcí na vašem webu, je zdarma a je celkem snadné je použít i pro začátečníky.

Zní to perfektně, že? Úlovek spočívá v tom, že pokud používáte bezplatný software WordPress, musíte nejprve hostit. Téměř každý hlavní hostitel podporuje WordPress, ale SiteGround stojí nad ostatními – proto jeho doporučení WordPress. Ale proč je to tak zvláštní?

SiteGround vyniká tím, že je snadné začít používat WordPress na SiteGround, ať už jste poprvé uživatelem nebo někdo, kdo web převádí.

SiteGround nabízí bezplatný plugin, který usnadňuje přenos existujícího webu WordPress a vyšší úroveň podpory pro zájemce o přenos více informací než samotný web WordPress..

plugin pro webový server wp migrator

Pro ty, kteří začínají od nuly, je to asi stejně snadné. SiteGround má rychlý automatizovaný instalační program pro rychlé získání skutečného softwaru WordPress na váš účet SiteGround.

Jakmile to uděláte, můžete použít další bezplatný nástroj, WordPress Starter, k výběru některých témat a klíčových funkcí (jako jsou kontaktní formuláře, stránky portfolia atd.) – tyto věci budou automaticky nainstalovány.

WordPress se podle mého názoru již snadno používá, ale v některých ohledech může být stále neefektivní a vyžaduje, aby uživatel připojil mnoho různých částí. Pro nového uživatele to může být frustrující a neefektivní – takže spuštění aplikace WordPress je skvělou výhodou pro ty, kteří začínají s aplikací WordPress..

I když nejste novým uživatelem, některé další nástroje SiteGround z něj dělají skvělého hostitele WordPress.

zvýšení výkonu wordpress webu

Některá výchozí nastavení SiteGround jsou optimální pro weby WordPress, ale kromě toho existují některé další možnosti a nástroje, které můžete vybrat, abyste ještě více zvýšili výkon..

Doplněk SG Optimizer je dobrým příkladem: je součástí posledních dvou sdílených úrovní hostování a může výrazně zkrátit dobu načítání stránky. SiteGround již má službu Supercacher WordPress pro vyšší úrovně, což umožňuje optimalizátoru SG dosáhnout plného potenciálu. Pomáhá také s hodnocením vyhledávačů.

Nakonec SiteGround zpracovává zabezpečení a aktualizace opravdu dobře, a to nejen pro servery. WordPress je software, který obvykle zahrnuje mnoho dalších menších kusů softwaru – pluginy a témata – a všechny z nich často vyžadují aktualizace v různých časech.

SiteGround bude automaticky aktualizovat WordPress a některé z vašich pluginů automaticky, pokud se rozhodnete pro to, což může ušetřit spoustu času (věřte mi, je to bolest manuální aktualizace různých pluginů každý týden).

Všechny tyto nástroje a celkový solidní výkon SiteGround jsou součástí toho, co z něj dělá jeden z nejlepších hostitelů pro WordPress.

Celkově tedy SiteGroud vypadá v oddělení funkcí docela silně. Je pravda, že ceny různých hostingových plánů SiteGround vypadají trochu vysoko. Zejména u sdíleného hostingu si myslím, že ceny serveru SiteGround jsou o něco vyšší než obvykle.

Pokud však nevyhledáváte konkrétní možnost rozpočtu, kvalita a funkce SiteGround však tyto ceny stojí za to. To samozřejmě zahrnuje sdílený hosting, ale platí to zejména o jeho cloudu a vyhrazených možnostech. A pokud jsem to dostatečně nezdůraznil, SiteGround je skvělý pro hostování WordPress.

Snadnost použití

Podívej, snadné použití je něco, o čem zřídka musím komentovat. Je to proto, že vysoká uživatelská přívětivost je zlatým standardem tohoto odvětví. Téměř každá online služba, dokonce i nehostingové služby, se záměrně navrhne tak, aby se pro průměrného člověka snadno používala.

Snadnost použití je něco, o čem mluvím většinou jako způsob, jak si všimnout, že společnost klesá pod úroveň standardu. Pokud ne, nemám opravdu co říct.

Naštěstí s SiteGround nemám co říct.

Zahrnutý tvůrce webových stránek získal body od jiných populárních tvůrců webových stránek a je celkem intuitivní.

Vše ostatní, co se týká správy účtů, je velmi snadné a přímé.

siteground-cpanel

Jak jsem již zmínil dříve, aplikace WordPress Starter je jedním z příkladů, jak SiteGround dělá WordPress velmi snadným pro začátečníky (nebo rychle pro ty, kteří mají zkušenosti)..

siteground wp startérA samozřejmě, ať už jste na sdíleném plánu pomocí WordPress nebo si koupíte nejdražší dedikovaný server, jaký můžete, SiteGround hodně dělá prostřednictvím automatizovaných nástrojů a jejich zaměstnanců. To zahrnuje údržbu a aktualizaci samotného serveru, softwaru, který používáte přímo, a všeho mezi tím.

Jsem si jistý, že někteří lidé budou mít tu a tam nějaké problémy s technickými termíny, zejména pokud jsou ve světě hostingu noví, ale většinou by mělo být docela snadné se orientovat, zejména s tak silnou zákaznickou podporou.

Není to o tom, že SiteGround je výjimečně snadno použitelný, a ve skutečnosti by to asi mohlo být trochu uživatelsky přívětivější, ale celkově si neumím představit, že by s ním měl někdo příliš velké potíže..

Závěr

Aha, tak jsme konečně – závěrečná část! Pojďme se ponořit přímo do zabalení.

Ceny jsou trochu smíšené, protože nesdílený hosting je na dražší straně a dokonce i sdílený webhosting je na dražší straně v závislosti na tom, jak dlouho se zavazujete. Kromě toho, pokud získáte oblíbený jednoletý obchod, budete platit konkurenceschopné / nižší ceny.

Funkce jsou výhodou pro SiteGround, se silnou sadou, která je dobře distribuována ve třech hlavních cenových úrovních, i když limity úložiště mohou být nepříjemné. Mnoho WordGround nejlepších funkcí a výhod přichází do hry pro WordPress.

Zákaznická podpora je jednoznačná síla s tak rozsáhlou dokumentací online a dalšími užitečnými zástupci v oblasti živého chatu, e-mailu a telefonické podpory.

Zabezpečení je poslední hlavní síla SiteGround, ale stále je to dobrá síla. Zdá se, že SiteGround přesahuje průmyslové standardy svých bezpečnostních nástrojů a protokolů.

Snadné použití je něco většinou neutrálního – není těžké jej používat, ale pro začínající uživatele by to mohlo být o něco jednodušší. WordPress je samozřejmě výjimkou a je velmi snadný pro začátečníky.

Celkově si myslím, že SiteGround si určitě zaslouží své místo jako jednu z nejlepších možností hostování.

Není to příliš drahé, přinejmenším ne pro nejpopulárnější možnosti, a nabízí velmi silný balíček, který by měl většinu lidí nechat bez ohledu na rozsah technických schopností a pocit spokojenosti..

Navštivte SiteGround

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map