Recenze SmarterASP.net: Co byste měli vědět před nákupem plánu (2020)

Když jsem poprvé navštívil web SmarterASP.net, byl jsem trochu načrtnutý. Můžete mi to vyčítat?


chytřejší domovská stránka

SmarterASP.net vypadá na první pohled trochu podvodně, ale hlubší skok odhalí, že se jedná o skutečně seriózní hostingovou společnost.

Příklad: SmarterASP má dosud přes 430 000 zákazníků. To je velmi malé číslo ve srovnání s většími hostingovými společnostmi, které shromažďují miliony zákazníků.

Ale v absolutním vyjádření má SmarterASP.net stále mnoho lidí, kteří za své služby platí. Tvrdí, že většinou získávají zákazníky ústně, a příliš neinzerují (což může vysvětlovat, proč o tom mnozí z vás dosud neslyšeli).

A ještě působivější? SmarterASP.net existuje již od roku 1999, takže je 20 let starý – mnohem starší než mnoho jiných populárnějších hostingových společností.

Takže evidentně je SmarterASP „skutečnou“ hostitelskou službou. Ale je to opravdu stojí za váš čas nebo peníze?

V tuto chvíli je snadné vidět SmarterASP jako špatnou hostingovou službu, za kterou zaplatilo několik set tisíc lidí, a poté se rozhodli odejít (čímž vysvětlují svou malou velikost) … nebo jako skrytý klenot hostitelského světa, který má jen málokdo nalezeno.

No, měl jsem na mysli některé z těchto otázek, když jsem poprvé odhlásil SmarterASP.net. A pak jsem jim odpověděl tím, že jsem si sám vyzkoušel SmarterASP.

Jste připraveni slyšet o tom, co jsem se naučil? Začněme s první věcí na většině našich myslí:

Uptime

Uptime je největší starostí pro většinu z nás. Ať už provozujete internetový obchod, který musí být neustále v provozu, nebo osobní blog, platíte za to, že váš web bude spuštěn.

Protože je SmarterASP.net menší společností, můžete se divit, jak spolehlivá je doba provozu. U malých hostingových společností existuje vždy riziko – některé jsou ošuntělé, jiné okouzlující.

Po vyzkoušení služby SmarterASP.net mohu říci, že jde spíše o druhé. Ne 100% každý měsíc, ale obvykle nahoru o 99,95% alespoň.

SmarterASP.net je stejně jako mnoho jiných hostitelů zárukou dostupnosti za 99,9%.

Ale SmarterASP si je tak jistý svou schopností splnit to, že vám to nabízí:

chytřejší uptime

Ano. Za každou hodinu prostoje, kterou zažijete, získáte zdarma MĚSÍC z hostování. Samozřejmě, dokonce i při 99,9%, bude trvat nějakou dobu, než se dostanete k hodině prostojů.

Všechny podrobnosti si můžete prohlédnout zde pomocí naší kalkulačky uptime, ale 99,9% uptime v průběhu měsíce činí celkem 43 minut prostojů.

Je však třeba si uvědomit dvě klíčové věci: Zaprvé, 99,9% není číslo, o které by se mělo usilovat, i když to zní vysoko. Řekl bych, že 99,95% a více je dobrý.

Za druhé, SmarterASP málokdy klesne na 99,9%, i když to alespoň minimálně zaručuje.

A stejně jako jeho solidní záznam o dostupnosti, SmarterASP.net byl pro mě také velmi rychlý.

Celkově je SmarterASP.net na skvělém startu se silnou dobou pohotovosti a dobou odezvy, nemluvě o kompenzaci, když se doba provozu sníží pod 99,9%.

Zatím dobrý, dobře?

Zbývá hodně, aby mohl SmarterASP dělat špatně. Pojďme tedy pokračovat ve vyšetřování!

Snadnost použití

Snadné použití je smíšený vak. Někteří z vás budou v pokušení přeskočit tuto sekci (někteří z vás již pravděpodobně tuto část přeskočili).

Jiní to opravdu potřebují a vědí to. A někteří lidé potřebují jednoduššího hostitele, ale nevědí to.

Jde o to, že snadné použití je obecně důležité, i když v různé míře.

Dovolte mi, abych vám odpověděl: SmarterASP.net není uživatelsky přívětivý webový hostitel.

Část důvodu, proč spočívá v jejím názvu. Technologie ASP.NET je ve skutečnosti určitým typem hostingu – o tom si můžete přečíst podrobnější informace zde.

Zde je krátká verze: Většina sdílených webhostingových služeb používá PHP. ASP.NET se liší od PHP, ale v zásadě jde o rámec pro vytváření dynamických webů nebo aplikací.

ASP.NET je framework s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že jej může vidět každý vývojář a provést v něm změny, a používá ho zejména weboví návrháři..

Je také známo, že je obecně rychlejší a levnější.

Tady je ta věc: pokud jste nic z toho nevěděli, zvažte, že hlavní předpoklad SmarterASP.net mohl přeletět přes vaši hlavu.

Nyní, než se budete bát, nebojte se – SmarterASP.net stále funguje jako většina ostatních hostingových společností, pokud jde o základní.

Vyberete si balíček, zakoupíte jej, připojíte doménu, kterou máte někde jinde, nebo si ji zakoupíte přes SmarterASP a je dobré jít.

Klíčové však je, že produkt SmarterASP.net je vyroben s ohledem na technicky zdatnější lidi.

Takže v tomto případě není nastavení funkce tak zaměřeno na začátečníky. Budu o tom mluvit později, ale například není zahrnuta bezplatná doména.

Možná ještě důležitější je, že aplikace SmarterASP.net neobsahuje nativní aplikaci pro tvorbu webových stránek. Většina větších hostitelů ano, ai když jejich stavitelé nejsou nejlepšími na světě, mají tendenci uživatelům usnadňovat věci.

Nedělejte si starosti – stále můžete použít instalaci jedním kliknutím a získat systém pro správu obsahu (jako je WordPress) poměrně snadno.

Navíc ovládací panel udrží vše celkově jednoduché. Ačkoli v té poznámce…

chytřejší ovládací panel

Jo, nejedná se o běžnou značku cPanel, ale o nativní ovládací panel.

To vás příliš neovlivní, protože základy jsou stejné … ale pokud jste zvyklí na cPanel (což je to, co většina ostatních hostů používá), budete muset znovu upravit.

Přestože SmarterASP nemá spoustu uživatelsky přívětivých věcí, mají k dispozici zajímavou službu.

Podívejte se na toto:

chytřejší snadné použití

Jo, jedná se o typ neobvyklé služby, kterou byste očekávali od menší hostingové společnosti.

Stručně řečeno, základní programovací úlohy mohou vývojáři SmarterASP.net zdarma zpracovat.

Ještě jednou, základní úlohy. To znamená, že nemůžete požádat jejich podpůrný personál, aby vám vytvořil váš web od začátku.

Existuje však spravedlivá šance, že máte jen málo znalostí o programování a mohli byste použít několik vylepšení sem a tam na svém webu WordPress, například.

To je typ věci, kterou můžete získat od SmarterASP.net zdarma, což je super užitečné. Tato hostingová společnost má navíc velmi solidní a pozornou zákaznickou podporu … ale o tom později!

Celkově SmarterASP.net není velmi jednoduchý na snadné použití, ale poskytuje dobré zdroje, pokud jste spíše přechodným uživatelem.

To není hrozné, protože jeho cílové publikum nebude mít žádné skutečné stížnosti, ale lidé, kteří chtějí intuitivnější platformu nebo snadnější nastavení, se mohou potýkat.

V tuto chvíli SmarterASP.net nevypadá příliš špatně, i když to není pro každého. Připraveni se ponořit hlouběji do něčeho důležitého?

Další:

Ceny a funkce

Uptime je důležité a snadné použití je dobré vědět, ale vsadím se, že další věcí, kterou chcete vědět, je to, co náklady SmarterASP stojí a jaké funkce získáte s těmito cenami..

Nenechám vás čekat. Začněme s cenami:

chytřejší ceny

Dobře, buďme upřímní: to je šíleně nízké. Myslím, že je to stejné cenové rozpětí jako GoDaddy nebo Bluehost, které jsou známé tím, že jsou cenově dostupné.

Základní je dost standardní pro plán vstupní úrovně. Ale Premium je docela nízký pro třetí-stupňový sdílený hosting plán, a dostat se rovnou zdarma hosting za to, že affiliate je docela v pohodě.

Je zde však něco opravdu důležitého: SmarterASP.net ceny jsou levné ve srovnání se sdílenými plány mnoha jiných hostitelských společností.

Ceny jsou však po prvním roce ještě levnější. Zde je proč:

Většina hostitelských společností VAST má první rok sdílené hostingové ceny a poté po obnovení ceny výrazně zvýší ceny. Například plán vstupní úrovně bude obvykle 2-3 $ za měsíc v prvním roce a $ 7- $ 10 za měsíc za druhý rok.

To však NENÍ v případě SmarterASP.net. Cena, kterou vidíte, je to, co dostanete, dokud neukončíte smlouvu.

To znamená, že se jedná o zdaleka jednu z nejlevnějších dostupných sad hostingových plánů. Jediná další zavedená společnost, o které vím, je to FastComet, takže zde je SmarterASP.net velmi vzácný.

Otázkou nyní je, co dostáváme za ty nízké ceny. Zde je přehled:

chytřejší funkce

Ve skutečnosti to není tak špatné! Základní plán je něco, co očekáváte: jeden web, standardní specifikace hostingu.

Ale Advance plán (druhá úroveň) umožňuje až 6 webových stránek, což je více, než některé větší společnosti nabízejí pro druhou úroveň.

Získat neomezené úložiště a šířku pásma je skvělé, zejména proto, že je udělováno na první úroveň. Je však nešťastné, že SSL je zahrnuto zdarma pouze od druhé a třetí úrovně.

Neomezená kapacita úložiště / šířky pásma by mohla znít jako hodný kompromis na vstupní úrovni, ale pravdou je, že většina lidí podle plánu vstupní úrovně s jinými hostitelskými společnostmi se nedostane proti limitům svého plánu.

Je to proto, že „neomezené úložiště“ ve sdíleném plánu hostování je ve skutečnosti přehnané. Pokud by všichni využili neomezeného hostování na sdíleném serveru, celá služba by nefungovala a společnosti se zeptaly lidí, kteří posunuli limity, aby upgradovali.

Naproti tomu SSL je v dnešní době standardní. Většina webů, které navštěvujete, alespoň těch větších, používá protokol SSL a prohlížeče obecně upozorňují na to, že web nemá ochranu SSL.

Krátká verze je, že i když se vstupní plán může zdát skvělý, protože má neomezené úložiště, není to tak nádherné řešení jako takové … a chybí SSL je opravdu nešťastné.

Na jiné rysy.

Názvy domén nejsou zahrnuty zdarma, protože jsou součástí mnoha jiných hostitelských společností. Stále je však můžete zakoupit přes SmarterASP.net, za 12 $ ročně (což není špatné), nebo připojit vlastní.

Něco, co je skvělé, je Všechno placené plány dostávají neomezené e-mailové schránky. Pouze poslední dva plány získají funkce seznamu e-mailů, ale není omezen e-mailem od začátku, je stejně hezké.

A i když jsem mohl bagatelizovat neomezené úložiště, toto je docela významné:

chytřejší funkce ssd

Veškeré úložiště je SSD, což je rychlejší a bezpečnější.

Přestože je úložiště SSD stále populárnější, mnoho společností omezí limity úložiště, pokud je úložiště SSD, a bude jej udržovat „neomezené“, pokud se jedná o běžné úložiště HD.

Takže, toto je docela solidní výhoda SmarterASP.net.

Dalšími výhodami SmarterASP.net jsou instalační program na jedno kliknutí (což je docela standardní, pamatujte) a CloudFlare CDN, což vážně zvyšuje výkon vašeho webu.

Soustředím se na sdílený hosting, protože tam je většina vašich zájmů, ale existují i ​​jiné typy hostingu.

SmarterASP je jedinečný v nabídce „polooddaných“ hostingových plánů.

Ostatní hostingové společnosti by to nazvaly plánem „sdíleného hostingu“ nebo takového – je to stále sdílený server, ale sdílený mezi 5 až 10 lidmi, což vám umožní mnohem více zdrojů. Ceny se pohybují od 29,95 do 129,95 $ měsíčně.

Plány VPS začínají na méně než 100 USD měsíčně pro 30 GB SSD a 2 GB RAM a rozšiřují se na téměř 400 USD měsíčně pro 120 GB úložiště a 16 GB RAM.

Plány cloudových serverů se pohybují v rozmezí od méně než 200 do 400 dolarů za měsíc v ceně a od 200 GB do 800 GB v úložišti (a 8-32 GB RAM).

Hosting hostitele jde o 30 až 60 USD a uděluje mezi 50 až 180 GB prostoru a 500 až 1 800 GB šířky pásma. Počet hostingových účtů nebo webů, které můžete dále prodávat s daným plánem, není nijak omezen.

V neposlední řadě je zde také plán pro Linux, který bude soupeřit se sdílenými hostingovými plány, které běží na Windows.

Plány Linuxu mají srovnatelné ceny, za $ 2 – 4 $ měsíčně, a jsou celkem štědré: neomezené weby, úložiště, databáze, e-mail atd..

Dobře, teď pojďme všechno dohromady:

Plány vyšší třídy nejsou špatné, ale nejsou nijak zvlášť standout. Jednou z oblastí, která je pevná, jsou přizpůsobitelnější než někteří konkurenti, ale to je o tom.

Skutečná oblast, kde se společnost SmarterASP.net vyznačuje, je v jejích sdílených hostingových plánech (a do jisté míry v Linuxových hostingových plánech).

Tyto plány nejsou nabity funkcemi, jaké jsou v mnoha konkurenčních sdílených hostitelských službách, ale patří mezi NEJNIŽŠÍ PRICED plány, jaké kdy najdete.

Stručně řečeno, funkce jsou v pořádku, ale ceny jsou fantastické.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je vždy důležitá. Můžete si být jisti sami sebou a víte, že se jen zřídka budete muset spolehnout na zákaznickou podporu.

Ale když se spoléháte na zákaznickou podporu, chcete vědět, že se na ni můžete spolehnout. A kromě toho to může být způsob, jak rychle vyřešit problémy.

A jak jsem již zjistil, SmarterASP.net je pro začátečníky trochu drsnější.

Takže pokud ještě nejste zvyklí hostovat a máte zájem o ceny, budete chtít, aby tato zákaznická podpora byla docela dobrá.

Začnu nás tím, že vám ukážu živý chat. Chat jsem často nepotřeboval, ale tohle je správné, když jsem začal testovat SmarterASP.

Výsledky jsou velmi podobné tomu, co jsem během svého používání zažil. Koukni na to:

chytřejší chat

Během několika sekund jsem dostal odpověď:

chytřejší chat

To je docela dobré. Samozřejmě to bylo pro jednodušší otázku, ale máte představu.

To není vše, co SmarterASP.net nabízí, samozřejmě:

chytřejší podpora

SmarterASP.net vám umožní poslat e-mail k prodejní otázce a použít podpůrné vstupenky pro technickou podporu stávajících zákazníků (a fakturační podporu, ale opět se zaměříme na stávající uživatele).

Mají také telefonní číslo, na které můžete volat, ale často existují dlouhé čekací doby a live chat je výrazně spolehlivější.

Nyní je další hlavní součástí podpory hostitelské společnosti znalostní báze a dokumentace.

Znalostní základna SmarterASP není hezká, ale je efektivní:

chytřejší podpora

Ano. Prostý a věc. Někteří lidé nemusí mít rozhraní rádi, ale nelze popřít, že vám ušetří čas.

Sotva musíte procházet, protože můžete procházet, dokud nenajdete tučně požadované téma a poté na něj kliknete a najdete příslušný článek..

Protože je to všechno na stole, může to vypadat jako menší znalostní báze, ale pravdou je, že ve znalostní bázi je více než 700 článků.

Pokrývají širokou škálu témat, včetně více technických témat. Ve skutečnosti existuje více než 100 článků vztahujících se pouze k ovládacímu panelu a 59 článků týkajících se názvů DNS a domén.

I když se liší v délce, většina z nich je podrobně popsána krok za krokem a obrázky.

Nemusí to být nejpůsobivější znalostní základna, jakou jsem kdy viděl, ale může soupeřit s těmi nejlepšími.

Když vezmu vědomostní základnu spolu s možnostmi kontaktování podpory, musím říci, že jsem velmi ohromen nastavením zákaznických služeb SmarterASP.net..

Telefonní hovory mohou být nespolehlivé, ale existuje alespoň možnost. Živý chat funguje stejně dobře jako lístkový systém.

A znalostní báze je komplexní a rychlá pro navigaci nebo prohledávání.

Výsledkem je, že SmarterASP má jeden z nejkonkurenceschopnějších systémů podpory zákazníků v okolí. Obzvláště působivé je, že taková malá hostitelská společnost může soupeřit se svými největšími konkurenty!

Ale příště máme ještě jednu poslední velkou zkoušku, aby mohl SmarterASP projít:

Bezpečnostní

Zabezpečení je velká část webhostingu. Hosting není jednorázovým nákupem, fyzicky dobrý – celý předpoklad je, že platíte za napájení svých webových stránek.

A to znamená, že důvěřujete společnosti, že bude zpracovávat vaše stránky, vaše data a data vašich návštěvníků / zákazníků – nejen dobrým výkonem, ale také ochranou před špatnými aktéry.

Možná by vás zajímalo, zda si malá hostingová společnost, jako je SmarterASP.net, může opravdu dovolit dát svým zákazníkům prvotřídní zabezpečení.

Věřte tomu nebo ne, některé z největších hostingových společností mají více bezpečnostních nedostatků než menší.

Část je to proto, že jsou cílenější častěji, ale součástí toho je, že snižují náklady zanedbáváním bezpečnějších přístupů a počítají s jejich velkými zákaznickými základnami.

SmarterASP.net je však opakem. Koukni na tohle:

chytřejší zabezpečení

Jo, SmarterASP.net má tři datová centra, z nichž každé má vysoké standardy. Zdá se, že datová centra jsou třetími stranami, ale to se někdy dá očekávat u menších společností.

Dokonce i velké společnosti to dělají, a znovu, SmarterASP.net přijal opatření, aby zajistil jeho bezpečné.

Jak vidíte, energetická a síťová infrastruktura je nadbytečná – to znamená, že pokud jedna věc selže, máte zálohu. Prostory jsou neustále udržovány se všemi potřebnými kontrolami teploty.

A co je nejúžasnější ze všech, jsou vysoce zamčeni. Nemůžete se dokonce dostat do vchodu, pokud naskenujete schválený palcový tisk.

Celkově tedy nejde o nejintenzivnější zabezpečení, jaké jsem kdy viděl, ale rozhodně je to jedno z lepších nastavení.

Hlavní opatření jsou přijata s některými dalšími, takže celková bezpečnost vypadá velmi dobře se serverem SmarterASP.net (zejména vzhledem k jeho velikosti)!

Než dojdu k závěru, shrneme si některé z hlavních dobrých a špatných bodů:

Klady

 • Specialita na ASP.NET hosting, samozřejmě.
 • Silná doba provozu a doba odezvy.
 • Ačkoli to není super snadné, vývojáři SmarterASP.net zvládnou menší programovací úkoly zdarma.
 • Neuvěřitelné ceny: jeden z nejlevnějších hostitelů v okolí, protože obnovení po prvním roce nemá žádné zvýšení cen. Jinými slovy, rok co rok jsou náklady stejné jako v prvním roce pro ostatní hostingové společnosti.
 • Neomezené úložiště a šířka pásma u účtů základní úrovně.
 • Celkově velmi dobrá zákaznická podpora. Telefony mohou chvíli trvat, ale live chat je rychlý a spolehlivý, stejně jako systém vstupenek. Znalostní základna je také velmi informativní.
 • Velmi dobrá bezpečnost také s redundantním výkonem a biometrickými skenování ve všech datových centrech.

Nevýhody

 • Není příliš přátelský pro začátečníky a obecně je více zaměřen na lidi, kteří jsou zvyklí hostit.
 • Ve srovnání s mnoha velkými jmény není mnoho funkcí. Názvy domén a SSL například nejsou zahrnuty zdarma a neexistuje žádný nativní tvůrce stránek.

Závěr: Doporučuji SmarterASP.net?

Zdá se, že tento poměr kladů a záporů odpovídá na otázku. Ano, přiznávám to:

SmarterASP.net je celkově opravdu dobrý webhosting.

Je však důležité si uvědomit, že to nedoporučuji všem. Doporučil bych to mnoha lidem, ale existuje důležitá podmnožina, která nemusí být pro program SmarterASP dobrá..

V první řadě by to měli být lidé, kteří chtějí jednodušší způsob nastavení webových stránek, a lidé, kteří chtějí balíčky all-in-one (nebo v jejich blízkosti), které mají mnoho funkcí a doplňků..

To by znamenalo větší a více běžných hostitelů jako GreenGeeks nebo Bluehost.

SmarterASP.net je však zcela skrytý GEM v hostování. Nemohu to říci dostkrát: je to jeden z nejlevnějších hostitelů venku, období.

Jistě, ztratíte některé funkce, ale tady je spodní linie:

Velmi cenově dostupné hostingové balíčky vám poskytnou solidní zdroje, pokud jde o úložiště a šířku pásma, opravdu dobrý výkon, skvělou zákaznickou podporu a spolehlivé zabezpečení.

Můžete ztratit na jednoduchosti používání a funkcích, ale je to jen skvělé období vyjednávání.

A pokud jste technicky smýšlející a zamýšlet Chcete-li používat server SmarterASP.net, abyste mohli vytvářet stránky nebo aplikace pomocí technologie ASP.NET, zjistíte, že server SmarterASP.net není přece jen takový.

Konečným výsledkem je, že rozhodně doporučuji server SmarterASP.net téměř všem, s výjimkou lidí, kteří upřednostňují uživatelsky přívětivost a platformy typu vše v jednom.

Ale pokud si nejste jisti, nedělejte si starosti!

chytřejší zkušební verze zdarma

Jo, bezplatná zkušební verze služby SmarterASP.net kartu nepotřebuje a je dvakrát tak dlouhá jako většina ostatních hostitelů. Na co čekáš?

Šťastný hosting!

Získejte 60denní zkušební verzi zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map