Shopify vs SquareSpace: Srovnání hlava-hlava (2020)

Navzdory skutečnosti, že jsem velmi zapojen do světů Shopify a Squarespace – stavba stránek, budování obchodů, elektronický obchod atd. – mám sklon tyto dvě jména kombinovat. Proč? No, předpokládám, že často vidím reklamy na oba, a jsou to dvě velká „S“ jména ve stavebním softwaru.


I když je pravda, že se tyto dvě společnosti překrývají, jsou také docela odlišné. Shopify je nejznámějším obchodním názvem v elektronickém obchodním softwaru, který od svého založení v roce 2006 umožnil prodej přes 82 miliard dolarů..

Squarespace poskytuje snadné vytváření webových stránek a byl založen v roce 2003. Nemusí to být jediný nejoblíbenější tvůrce webových stránek (abych byl upřímný, nemáme přesná čísla), ale určitě je to jedna z nejznámějších značek.

Obě společnosti si mohou v rámci své popularity nárokovat mnoho velkých jmen, která se přihlásila ke svým službám. Mezi velké klienty Shopify patří společnost Kylie Jenner a Nestle.

Náměstí, zaměřující se více na přitažlivost kreativ, má pod pásem Idris Elba a Keanu Reeves..

Woah. Je zřejmé, že Shopify a Squarespace jsou vůdci ve svých oborech. Předpokládejme, že se tato dvě velká jména střetla – kdo by vyhrál?

To samozřejmě není hypotetická. Tvůrci webových stránek téměř vždy zasahují do elektronického obchodu, což znamená budování obchodu. Zatímco téměř všichni populární tvůrci jednoduchých webových stránek inzerují funkce elektronického obchodování, Squarespace je ve svém hlavním zaměření na freelancery, kreativy a malé podniky jedinečný.

Existuje tedy překrývání a zajímavá konkurence, kterou vytváří. Pojďme to zkontrolovat.

Obsah

Přejít na konkrétní test kliknutím na následující odkazy

 1. Porovnání cen a funkcí
 2. Šablony a aplikace
 3. Snadnost použití
 4. Zákaznická podpora
 5. Zabezpečení a spolehlivost
 6. Závěr: Které doporučuji?

Porovnání cen a funkcí

Nakupujte
Čtvercový prostor

PlánZákladní ShopifyZákladní
Cena / měsíc.29 $ / měsíc26 $ / měsíc
Neomezené produktyAnoAno
Certifikát SSL zdarmaAnoAno
Transakční poplatky2,0%Ne
24/7 podporaAnoAno
Internetový obchodAnoAno
Dárkové kartyNeNe

Pojďme se nejprve podívat na ceny a funkce, které pro ně získáte.

Ceny čtverce jsou ve srovnání s Shopify o něco složitější.

internetový obchod pro stanovení cen čtverců

Squarespace má dva typy plánů, jeden pro elektronický obchod a druhý pro webové stránky, a každý typ má dvě úrovně. Myslíte si, že protože jsme ve srovnání s Shopify, museli bychom se jen podívat na tyto dva plány Squarespace. ani náhodou.

webové stránky pro stanovení cen čtverců

Úroveň „Business“ společnosti Squarespace pro běžné weby má také funkci elektronického obchodování.

To znamená, že ve skutečnosti můžete získat software elektronického obchodu přes Squarespace za počáteční cenu 18 $ měsíčně. Pokud tak učiníte, bude vám účtován poplatek za transakci ve výši 3%, ale můžete přidávat vyskakovací okna, prodávat neomezené produkty, přijímat dary, získávat bezplatnou doménu a v podstatě používat celou sadu elektronického obchodu (včetně sledování zásob, správy objednávek, atd).

Pokud chcete použít plány „internetového obchodu“, získáte kromě všech výše uvedených výhod ještě několik výhod: můžete zcela odstranit transakční poplatky, získat neomezené přispěvatele, získat lepší metriky obchodu, použít tisk štítků, získat bezpečnou pokladnu ve své vlastní doméně, přidejte zákaznické účty nebo předplatné a mnoho dalšího.

Některá výhoda jsou samozřejmě vyhrazena pro různé úrovně, ale s rozsahem 18 až 40 USD měsíčně (účtováno ročně – tyto ceny jsou dražší, pokud jsou placeny měsíčně), Squarespace dokáže poskytnout spoustu nástrojů elektronického obchodování a výhody.

Nyní pro Shopify.

shopify-price

Pokud jde o hlavní plány, plán vstupní úrovně vás zahraje se vším, co potřebujete, a větší plány v zásadě přidávají některé nástroje a výhody (zejména přepravní výhody). Mezi základní funkce patří neomezené množství produktů a objednávek, kompletní software pro tvorbu obchodů, kódy slev, prodejní kanály atd.

Jste omezeni v personálních účtech, které můžete přijímat bez ohledu na vaši úroveň, a lidé v první úrovni nemohou používat dárkové karty ani přistupovat k pokročilým přehledům.

Podle mých zkušeností jsou software pro budování obchodu, stejně jako tvorba produktů, objednávek, kupónů a slev, v systému Shopify velmi robustní. Můžete upravovat věci s opravdu dobrým detailem, a to vše vychází z krabice.

Platí to také pro můj Squarespace – Squarespace nezjednodušuje ani nesnižuje podrobnosti, které můžete spravovat ve vašem obchodě, i když to není úplně na Shopify úrovni.

Squarespace nabízí malou výhodu v možnosti jednostránkové pokladny. Služba Shopify není, i když používáte službu Advanced Shopify. Nejedná se o velké selhání, ale překvapení od přední značky (jak chcete, aby zákazníci mohli nákup co nejjednodušší).

Pokud jde o přepravu, obě společnosti nabízejí výhody a slevy, ale různými způsoby.

Slevy společnosti Shopify na dopravu jsou statné, až 64% pro základní Shopify a 74% pro pokročilé Shopify. I když tyto částky nemusíte získat pokaždé, jsou to značné slevy, díky kterým je pro zákazníky mnohem atraktivnější objednat si produkty.

Kromě toho se všechny účty dostanou k tisku přepravních štítků a poslední dva plány mají cenu USPS Priority Mail Cubic – to by účtovalo balíčky na základě velikosti, nikoli hmotnosti (za určitých parametrů), což může výrazně snížit ceny pro prodejce.

Tyto věci jsou součástí toho, co Shopify tak ohromně osloví podniky všech velikostí. Jak se Squarespace jízdí?

Plán „webových stránek“ s funkcemi elektronického obchodu ve skutečnosti nemá přednastavené přepravní výhody. Plány „internetového obchodu“ však: obojí získají hromadný tisk štítků, jako v případě systému Shopify. Nejvyšší úroveň má pokročilou kalkulačku přepravy, což je užitečné – ve všech plánech Shopify jsou však kalkulačky přepravy.

Plán „pokročilého internetového obchodu“ společnosti Squarespace vám umožňuje automaticky při nákupu platit slevami na dopravu produktů automaticky. Nemůžete nastavit přepravní sazby pro jednotlivé produkty, takže všem zákazníkům bude k dispozici bezplatná možnost dodání – je to trochu komplikované a je třeba, abyste byli v plánu pro pokročilé, abyste mohli nad tím ovládat nejžádanější kontrolu.

Méně pokročilé plány programu Squarespace vám umožní vytvářet slevy, které zákazníci mohou uplatnit na přepravu – a tím méně přímo kompenzovat poplatky. Je to trochu komplikované: zde si můžete přečíst podrobnější informace.

Bohužel, Shopify a Squarespace si účtují transakční poplatky. Práce se liší podle plánu: nejvyšší úroveň Shopify má nejnižší sazbu 2,4% + 0,30 $ pro online nákupy prostřednictvím karty. Sazby se liší, pokud používáte procesory Shopify k přijímání plateb osobně, a navíc existují poplatky za použití jakéhokoli jiného poskytovatele plateb než Shopify Payments.

Společnost Squarespace bere transakční poplatky pouze pro svůj obchodní plán (jak je uvedeno), druhý stupeň „Webové stránky“. Jeden ze dvou plánů online obchodů odstraňuje transakční poplatky, takže se nemusíte vyhýbat daleko.

Tady je jedna poslední věc, kterou považuji za zmínku: dropshipping. Shopify je částečně leaderem v oboru kvůli tomu, jak snadné je dropshipping. Dropshipping v podstatě znamená, že vy, majitel obchodu, byste nechali třetí stranu (pravděpodobně provozovat sklad) dodávat produkt objednaný zákazníkem přímo zákazníkovi. To znamená, že zákazník by váš obchod používal, ale sami byste produkt sami nevybalili.

oberlo-works

Shopify používá Oberlo k neuvěřitelně snadnému dropshippingu. A funguje to, upřímně, jako zázrak. Squarespace má důsledek: místo Oberlo se Squarespace integruje s Printful.

integrace

Problém je, že můžete použít pouze integraci Printful s plánem Advanced Store (nejvyšší úroveň) a lidé na Shopify mohou používat Oberlo v jakékoli úrovni, plus Oberlo je zcela zdarma, pokud máte účet Shopify (i když můžete upgrade pro vyšší úrovně Oberlo).

Abych to shrnul, Shopify a Squarespace mají opravdu dobré vlastnosti a Squarespace má obecně dostupnější ceny mezi svými úrovněmi. Squarespace dokonce nabízí některé nástroje, které Shopify teprve až do pozdějších úrovní, které mohou být dostupnější, a včas odstraňuje transakční poplatky.

Pokud však jde o přepravu, služba Shopify usnadňuje práci se slevami a automatizuje je. Uživatelé služby Squarespace mají přístup ke slevám a plán pro pokročilé může být občas lepší, ale ne vždy. Navíc, Shopify je absolutně lepší pro dropshipping.

Tyto věci jsou důležité, ale když nastavujete internetový obchod, vzhled a další, výchozí nástroje jsou opravdu důležitými součástmi funkčnosti elektronického obchodu..

Šablony a aplikace

Šablony a design jsou velmi důležité jak pro Shopify, tak pro Squarespace – obě se samy prodávají jako skvělá místa pro krásné prodejny a weby. Pokud se díváte na elektronický obchod, je velmi důležité mít internetový obchod, který skvěle vypadá pro vaše zákazníky.

Obě společnosti nabízejí řadu šablon a obě jsou celkem dobré.

Shopify nabízí několik desítek témat, z nichž většina je placena.

shopify-témat

Squarespace nabízí podobný počet témat, ale je tu háček.

téma čtverce

Úlovek spočívá v tom, že většina témat Squarespace je určena pro obyčejné weby. Pokud půjdete do šablon internetového obchodu, můžete si vybrat jen několik. Můžete přidat obchod do jiné šablony, ale je to více potíží, než je třeba.

Podle mého názoru mají Shopify i Squarespace krásná témata. Řekl bych, že obecně dávám přednost tématům Squarespace a zjistím, že vzhled Shopify je trochu podobný – to je však subjektivní. Protože témata Shopify jsou zaměřena speciálně pro obchody, řekla bych, že Shopify vyhrává pro témata / šablony.

Pokud však jde o úpravy a vytváření stránek, udělil bych Squarespace cenu. Není to velký rozdíl, ale Squarespace klade velký důraz na styl a design a tato investice energie se vrátila velmi dobře.

Když používáte platformu elektronického obchodu, je obchod s aplikacemi mimořádně důležitý. Je hezké dostat co nejvíce „z krabice“, jak jen můžete, ale na to se vždy nemůžete spolehnout.

Shopify vede, pokud jde o aplikace a instalace, podle mého názoru. Program Squarespace integruje do platformy mnoho integrací, což znamená, že pro instalace nepoužíváte obchod s aplikacemi. Některé integrace jsou standardně zahrnuty a jiné lze aktivovat, pokud jste ochotni zaplatit.

Zde si můžete prohlédnout kompletní seznam integrací, které Squarespace podporuje, ale je to dost slušný seznam. Všechny populární aplikace a doplňky jsou jistě podporovány programem Squarespace, a v některých případech to může být skutečně efektivní z hlediska nákladů, když jsou zahrnuty.

formy pro návrh domény

Shopify je jiný. Shopify má pro své instalace tradičnější strukturu obchodů s aplikacemi. To by mohlo znít jako horší obchod, ale nemyslím si, že je – je však pravda, že to občas může být dražší.

shopify-appstore

Výhodou je, že máte přístup více než pomocí programu Squarespace. Je pravda, že většina z toho, co vás zajímá, je zahrnuta ve čtvercovém prostoru, ale obchod s aplikacemi Shopify je pulzující a vyvíjí se. Můžete najít více specializovaných integrací a mnoho populárních je někdy zdarma.

Nakonec se musíte podívat na to, které aplikace považujete za nejužitečnější. Dávám přednost Shopify pro aplikace, i když to může být dražší, ale ostatní mohou najít Squarespace jednodušší a dostupnější v závislosti na tom, co potřebují k instalaci.

To nás vede k dalšímu hlavnímu hledisku: snadné použití.

Snadnost použití

Snadné použití je pro společnosti SaaS (software jako služba) obrovské řešení. V dnešní době je to všechno vztek – oblíbený software a webové stránky se snaží být elegantní, moderní, čisté a použitelné. Obzvláště Squarespace a Shopify se skutečně prodávají jako lídři v uživatelsky přátelských kreativních nástrojích.

Zde je například Squarespace, propagace jeho snadné správy produktů:

merchandising produktů

A to by byl ekvivalent Shopify:

snadná funkce

Obě společnosti chápou potřebu snadného použití docela dobře. Naštěstí pro nás obě společnosti žijí podle vlastního humbuk.

Shopify a Squarespace obsahují mnoho funkcí a umožňují uživatelům upravovat věci do vysokého stupně detailů, ale zároveň je čistí a přímočaré – působivější výkon, než si možná myslíte.

Zde je přehled dashboardu SquareSpace

Snadno navržitelný čtvercový prostor

a zde je přehled řídicího panelu Shopify

Vytvoření účtu

V této poznámce si myslím, že Squarespace je o něco lepší.

Úpravy detailů obchodu jsou o obou společnostech stejně snadné a robustní (i když Shopify je o něco hlouběji), ale design úprav je v Squarespace lepší. Nejsou to jen šablony, ke kterým máte přístup, ale nástroje a funkce, které získáte pro úpravy těchto šablon.

Něco, co se mi na Shopify a Squarespace moc líbí, je to, že usnadňují práci pokročilým uživatelům. Konkrétně obě společnosti umožňují zákazníkům upravit kód přímo, pokud se tak rozhodnou. To může umožnit velkou míru podrobností a kontroly, pokud máte vy nebo někdo ve vašem týmu znalosti programování.

Nevýhodou je, že každý, kdo chce kódovat na Shopify, se musí naučit vlastní konstrukční kód Shopify, Liquid. Zkušený programátor to dokáže vyzvednout, ale je to stále více potíží, než by bylo nutné.

přehled kapalin

Na Squarespace je vše, co potřebujete, znát populární jazyky Javascript a CSS.

js-css

Stručně řečeno, dávám úvěr oběma společnostem za to, že vývojářům i pokročilým uživatelům usnadňuje práci, aby mohli plně převzít kontrolu nad svým webem, pokud si to přejí. To zmírňuje otupující efekty, které může mít „snadná“ aplikace pro tvůrce. Konkrétně je program Squarespace snadnější pro vývojáře, kteří chtějí přímo upravovat.

Celkově lze říci, že jak Squarespace, tak Shopify jsou velmi snadno použitelné a zachovávají si určitý stupeň kontroly, aniž by obětovaly mnoho použitelnosti..

Nuansy by spočívaly v tom, že Shopify je o něco lepší pro detaily do hloubky, a Squarespace je lepší pro design. Navíc je program Squarespace pro programátory jednodušší, i když program Shopify i Squarespace jsou programátorsky přívětivé.

Zde bych udělil Squarespace za uživatelskou přívětivost, ale věci jsou tak blízko, že je těžké přesně volat.

Zákaznická podpora

Jak jsem zdůraznil, dokonce i „snadný“ software vyžaduje dobrou zákaznickou podporu. Technické potíže se objevují dokonce i pro ty nejlepší a dokonce i pokročilí uživatelé mohou potřebovat informace rychle na palubu na novou platformu.

Shopify i Squarespace mají skutečně vynikající zákaznickou podporu. Musím však říci, že Shopify jde o kilometr navíc, takže s nimi začnu.

Prvním důvodem, proč říkám, je to proto, že vám Shopify poskytuje přístup k zástupcům prostřednictvím živého chatu, e-mailu / systému lístků a telefonu. Navíc, podle mých zkušeností, opakování byla citlivá a nápomocná.

shopify-chat

Je to však více než efektivní zástupce. Služba Shopify má spoustu místních zdrojů. Některé z nich jsou základní věci, na které jste zvyklí, jako je znalostní báze (známá také jako centrum nápovědy).

shopify-help-center

Znalostní základna je stejně komplexní jako ta nejlepší z nich, s obrovskou šířkou témat článku. Vážně můžete v centru nápovědy najít i své zvláštní otázky.

Shopify má blog, který je docela běžný, ale má vzdělávací zdroje, které jsou jedinečnější a podrobnější. Příkladem by mohla být Shopify Academy, která má bezplatné kurzy, které by mohly být užitečné pro začátečníky. Druhým hlavním příkladem by bylo komunitní fórum Shopify, které vám umožní napojit se na rozsáhlou uživatelskou základnu Shopify a je užitečné pro jedinečné problémy nebo rady.

Další by byly průvodce Shopify, což je slušná sbírka bezplatných e-knih, které mají obecné obchodní a elektronické poradenství. Dva podcasty Shopify jsou podobné, jakýsi doplněk pro ty, kteří o to mají zájem, a obchodní encyklopedie není něco, co považuji za zvláště užitečné, ale je stejně hezké mít.

Shopify Polaris je velmi podrobným průvodcem designovými standardy Shopify. Je to relativně neznámý zdroj, ale může zachránit život, pokud stavíte weby pro klienty (nebo dokonce jen pro sebe).

A konečně, Shopify poskytuje několik bezplatných nástrojů, které mohou být užitečné pro začátečníky.

prozkoumat-nástroje

Tak jo. Wow. Shopify jasně má spoustu zdrojů, ai když jsou některé chmýří, mnoho jich není. Jak na tom může Squarespace žít??

Squarespace začíná docela dobrými zástupci zákazníků a dostupnými prostředky, jak je kontaktovat: live chat nebo e-mail. Bohužel zatím neexistuje telefonická podpora.

čtvercový chat

čtvercový chat

čtvercový chat

Je to v pořádku, protože zástupci jsou velmi citliví a nápomocní prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu.

Základním kamenem místních zdrojů společnosti Squarespace je znalostní základna.

sp-help

Znalostní základna Squarespace není tak hluboká jako Shopify, ale stále je to skvělé. Zahrnuje také videonávody pro ty, kteří dávají přednost čtení.

Squarespace nabízí mnohem více kromě své znalostní základny. Například, Squarespace má webináře, blog (opět, to je běžné) a fórum. Považuji fórum za méně robustní než Shopify, ale stále je to hezký přínos.

Squarespace také přináší hodně ke stolu, pokud jde o zákaznickou podporu a zdroje. Důvod, proč udělím společnosti Shopify výhru, spočívá v tom, že má více možností kontaktování zástupců, navíc má více zdrojů a zdroje mají tendenci být do hloubky.

Nicméně, Squarespace je těsně na Shopify, tak blízko, že nemohu považovat zákaznickou podporu za významný rozdíl mezi těmito dvěma, pokud jde o odvolání.

Zabezpečení a spolehlivost

Nyní pro poslední položku v našem kontrolním seznamu: bezpečnost a spolehlivost. Nepotřebujete, abych vám říkal, proč je pro provoz firmy online důležité zabezpečení nebo spolehlivost, takže pojďme do toho.

Ani jeden z našich uchazečů o své bezpečnosti neříká tunu, ale to neznamená, že jim chybí. V zásadě upozorňují na své certifikáty pro zpracování plateb a informace o zákaznících, což zní opravdu skvěle, dokud si neuvědomíte, že to představuje standard (na rozdíl od něčeho nad standardem).

shopify-pci

Čtvercový prostor je podstatně lepší při navrhování svých bezpečnostních postupů, i když je to trochu z cesty.

přehled zabezpečení

Doporučuji vyzkoušet si samotnou stránku, pokud chcete vidět všechny podrobnosti pro sebe, ale krátká verze je, že ano, Squarespace přijme všechna vhodná opatření. Brány firewall, interní monitorování, zabezpečené servery, protokoly prevence útoků DDoS atd.

A samozřejmě, Squarespace a Shopify poskytují SSL pro všechny účty.

Pokud jde o výkon, mám s každou společností pouze dobré zkušenosti. To zahrnuje nejen uptime a rychlost webu, ale každodenní používání softwaru. Neřešil jsem zamrzlé stránky, pády webů ani nic vážného.

Obě společnosti jsou díky svému spolehlivému výkonu oběma špičkami v oboru. Pokud jde o bezpečnost, Squarespace je jasně průhlednější, ale nemyslím si, že je to nutně bezpečnější než Shopify.

S ohledem na to, že služba Shopify poskytuje služby některým z největších společností na světě (a ano, podnikové zabezpečení bude samozřejmě vyšší než u běžných účtů – nicméně, point point stojí) a usnadnilo několik desítek miliard transakcí, je to zabezpečení je pravděpodobně docela silný.

Takže z těchto dvou nemůžu čerpat jasného vítěze. Oba fungují velmi dobře a pokud víme, jsou docela bezpečné.

Závěr: Které doporučuji?

Je na čase dát všechno, o čem jsme spolu mluvili. Což je lepší – čtvercový prostor nebo Shopify?

Všichni víme, že neexistuje žádná velikost, která by vyhovovala všem, a Shopify a Squarespace mají zjevně různé výhody a nevýhody.

Oba jsou bezpečné a spolehlivě fungují. Oba mají vynikající zákaznickou podporu, i když si myslím, že Shopify se ujímá vedení.

Pokud jde o snadné použití, oba jsou vynikající, ale Shopify je lepší v detailech obchodu a Squarespace je lepší v designu stránek. Navíc je program Squarespace snadnější pro programátory, kteří chtějí upravit kód webu.

Pokud jde o šablony, Shopify má větší výběr šablon specifických pro internetový obchod, ale Squarespace má celkově větší výběr šablon – mohou jen vyžadovat nějaké další kroky, aby se z nich stal obchod. Konstrukční kapacita je však lepší u Squarespace.

Integrace Squarespace jsou většinou zahrnuty do infrastruktury Squarespace a neexistuje žádný obchod s aplikacemi. To občas může věci usnadnit a zpřístupnit, ale obchod Appify Shopify má více lichých oprav a možností (i když občas může být drahý).

Pokud jde o cenu a celkově fungují funkce, věci jsou kostkované. Čtvercový prostor je samozřejmě mnohem levnější a rozsah Shopify je mnohem dražší (i když podle mého názoru začíná docela přijatelně).

Squarespace je velmi dobře vybavený pro své relativně nízké ceny, což zpočátku může působit lépe. Služba Shopify je však mnohem lepší v poskytování snadno použitelných slev na přepravu a její kapacita vykládky je mnohem lepší než v programu Squarespace.

Plus, Shopify je lepší pro ty, kteří chtějí škálovat své obchody, což vysvětluje část cen, a nástroje, které vyndáte z krabice, mohou být velmi do hloubky, pokud si přejete, aby byly (i když Squarespace také nejsou špatné ).

Ačkoli Squarespace vzdává některých věcí, které způsobují, že systém Shopify je dražší, než je třeba, jako je uvedení základních funkcí do vyšších úrovní a účtování transakčních poplatků, je Shopify stále celkově silnější možností elektronického obchodování..

Musím říct, že Shopify celkově dostane moje doporučení. Pro ty, kteří prodávají digitální produkty, u nichž přeprava není hlavním nákladem, může být čtvercový prostor lepší. Ale pro každého, kdo plánuje dopravu pravidelně a / nebo ve velkém množství, je Shopify snadno tou nejlepší volbou. Je to také lepší volba pro ty, kteří jsou obzvláště anální ohledně kontroly detailů obchodu – čtvercový prostor může být také velmi podrobný, ale Shopify aplikuje velmi praktickou přísnost, pokud je to žádoucí.

Ale hej, pokud si nejste jisti, můžete je vždy vyzkoušet! Služba Shopify má 14denní bezplatnou zkušební verzi a služba Squarespace vám umožní zůstat na bezplatné zkušební verzi, dokud nebudete připraveni. Jděte do toho a dostaňte se tam, moji spoluobčané!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map