Wix vs Shopify: Náš závěr testováním obou platforem (2020)

Vytváření webových stránek a budování internetového obchodu se výrazně překrývá. Každá oblast má sklon mít své vlastní velké softwarové názvy, ale je zde dokonce i překrývání.


V této recenzi se podívám na to, co považuji za jeden z nejzajímavějších případů překrývání a následnou konkurenci, která z toho vyplyne. V jednom rohu máme právě teď nejoblíbenější platformu elektronického obchodování..

Pokud jde o okamžitá řešení (což znamená řešení, která přicházejí se vším, co potřebujete), Shopify je snadno král.

Od roku 2006 podporuje Shopify přes 82 miliard dolarů v prodeji a v současné době podporuje více než 600 000 aktivních obchodů. Dost toho řekl.

V druhém rohu prstenu máme pravděpodobně nejoblíbenější tvůrce webových stránek: Wix. Wix se od roku 2006 rozrostl, aby obsloužil více než 110 milionů uživatelů, s průměrným počtem 45 000 nových registrací každý den.

Jednou z oblastí, ve které se Wix snaží posílit, je elektronický obchod. Koneckonců, Wix se určitě etabloval jako lídr v oblasti snadného vytváření webových stránek – proč nevyužít jak obrovskou popularitu, tak nástroje pro vytváření webů, aby byla budova obchodu podobně přístupná?

Shopify je zde jednoznačně silná volba, ale přináší stránka elektronického obchodování společnosti Wix nějaké nové výhody? Je to snad dostupnější nebo ještě intuitivnější? Všechny tyto otázky (a další!) Prozkoumám v této recenzi.

Testoval jsem Shopify i Wix, a přestože neexistuje jediná jednoduchá odpověď … existuje několik odpovědí. Tak pojďme!

Obsah

Přejít na konkrétní test kliknutím na následující odkazy

 1. Porovnání cen a funkcí
 2. Snadnost použití
 3. Zákaznická podpora
 4. Zabezpečení a spolehlivost
 5. Závěr: Které doporučuji?

Porovnání cen a funkcí

Wix
Nakupujte

PlánZákladníZákladní Shopify
Cena / měsíc.20 $ / měsíc29 $ / měsíc
Neomezené produktyAnoAno
Certifikát SSL zdarmaAnoAno
Transakční poplatky2,0%
24/7 podporaAnoAno
Internetový obchodAnoAno
Úložný prostor20 GB
Šířka pásmaneomezenýneomezený

Pojďme se podívat na to, co většina z vás (oprávněně) bude chtít vědět nejdříve: jaké jsou ceny a co za tyto ceny dostanete?

Shopify má v podstatě tři úrovně, počínaje 29 USD u Basic Shopify a konče 299 USD u Advanced Shopify.

shopify-priceKromě toho má služba Shopify dva další plány: Shopify Plus je určen pro podniková řešení a Shopify Lite (což není vlastně tvůrce obchodu, ale mini-obchod připojený k Facebooku). Zaměřím se na tři úrovně uvedené výše.

Pokud jde o funkce, v podstatě získáváte všechny náležitosti od vstupní úrovně nahoru. Zahrnuto od první úrovně: obchod (což znamená také tvůrce webových stránek a blogovací nástroj), plus neomezené produkty, kódy slev, zahrnutý certifikát SSL, Shopify slevy na dopravu, zabezpečení plateb, štítky na dopravu a další.

To vše je docela standardní / solidní, ale něco docela skvělého je, že služba Shopify zahrnuje opuštěné zotavení vozíku pro první úroveň. To v podstatě umožňuje snadno kontaktovat zákazníky, pokud opustili váš obchod s něčím, co je stále v košíku.

Když jdete na vyšší úrovně, získáváte více personálních účtů, dárkových karet, zpráv, kubických cen poštovních krychlí USPS (což vychází z cen vnějších rozměrů balíčků namísto jejich váhy, což potenciálně šetří spoustu peněz) a nižší transakční poplatky.

Wix má také tři úrovně pro svého obchodního a elektronického obchodníka.

plán wixNa první pohled je Wix zjevně mnohem levnější, protože všechny tři plány jsou v podstatě na úrovni první úrovně Shopify. Počkej co? Není to Wix, který se zde automaticky stane vítězem?

Ne tak docela. Pojďme se podívat, co nabízí Wix. Mějte na paměti, že plány elektronického obchodování společnosti Wix jsou v zásadě na vrcholu svého stávajícího nástroje pro vytváření webových stránek, takže získáte neuvěřitelně dobře fungujícího tvůrce stránek plus kapacitu úložiště.

Vstup do všech funkcí může chvíli trvat, ale stručně řečeno, účet Business Basic by vám měl dát skoro všechno, co potřebujete k plné kontrole vašeho obchodu..

Wix vás zahajuje s 20 GB úložiště, které lze rozšířit na 50 GB ve třetí vrstvě a neomezenou šířku pásma. Získáte 5 hodin videa, což je pravděpodobně více než dost, ale tento limit můžete také odstranit upgradem.

Kromě toho dostanete zdarma některé aplikace, bezplatnou doménu na jeden rok (pokud chcete; můžete také připojit svou doménu bez dalších poplatků), Google Analytics a reklamní poukázky.

Porovnání těchto dvou je trochu obtížné. Shopify má jasnou navrch, pokud jde o vážné obchodní potřeby – pouze na základě přepravních výhod a slev plus rozšířené zprávy.

Na druhé straně je Wix 100% bez provize – to znamená, že z vašeho prodeje nebude brát peníze. To je v kontrastu s Shopify, která účtuje malé procento navíc z nákupů, které zákazníci provádějí.

Služba Shopify neúčtuje poplatky za připojení domény, pokud máte doménu od třetí strany, ale za registraci domény. Wix vám bude účtovat za registrovanou doménu po prvním roce, nejméně však první rok je zdarma. Tyto faktory vytvářejí určitý druh zavazadel Shopify – další poplatky nebo skryté náklady, které jsou nešťastné.

Navíc, uživatelé, kteří nepotřebují Shopify důkladnost, ocení dostupnost Wix. Například plány elektronického obchodování mají opuštěný nástroj pro zotavení vozíku a schopnost rozdávat kupóny zákazníkům. Ten lze nainstalovat zdarma prostřednictvím aplikace (i když kvalita je sporná), zatímco pro instalaci je třeba upgradovat na druhou úroveň Shopify.

Wix tak poskytuje spoustu nezbytných nástrojů obchodu přímo nebo nepřímo za mnohem přijatelnější cenu.

Design je také velmi důležitý pro internetové obchody.

Obě společnosti poskytují výběr šablon, ze kterých si můžete vybrat, a můžete v nich změnit téměř cokoli. Wix je však o něco lepší, pokud jde o přizpůsobitelnost, a Wix má stovky dalších témat než Shopify.

shopify-témat

Shopify má slušný výběr témat, ale občas se mohou cítit opakující se.

wix témataPřestože má Wix více témat, existuje jen několik typů témat obchodu pro jednotlivé kategorie obchodů. To může být užitečné, ale může to být také omezující, protože nakonec skončí s několika možnostmi pro jednotlivé kategorie obchodů.

Služba Shopify je podobná, ale její témata se mísí více. To samozřejmě také vyvolává problém opakování. Naštěstí můžete také použít jiné šablony na Wix a přidat funkci obchodu ručně. To vyžaduje trochu víc práce na vašem konci, ale nic příliš významného ve schématu snadného vytváření stránek.

Pokud vezmete v úvahu další témata, která se netýkají elektronického obchodování, skončíte se stovkami možností. Takže zatímco témata Shopify nejsou špatná, řekla bych, že Wix vyhrává dlouhým výstřelem jen pro pouhý výběr.

Kromě motivů mají Wix i Shopify obchody s aplikacemi pro případ, že by výchozí funkce nestačily. Porovnání nákladů je zde obtížné a věci skutečně závisí na vašich obchodních potřebách.

Zatímco některé aplikace jsou zdarma nebo mají nízké ceny pro první období používání (obvykle rok), mnoho žádaných je placeno a některé mohou být docela drahé. Pro firmy, které si to mohou dovolit, mohou aplikace vylepšit několik nedostatků ve vašem obchodě nebo přidat vašim zákazníkům další vrstvu pohodlí.

Mnoho firem však dokáže s nástroji na obou platformách dobře fungovat. Řekl bych, že pro firmy, které nevadí další výdaje, má obchod Appify Shopify mnohem lepší a praktičtější výběr aplikací.

nakupovat obchodNa druhou stranu má Wix mnohem lepší výběr bezplatných aplikací.

trh aplikací WixJediným problémem s bezplatnými aplikacemi Wix je to, že i když jich je určitě mnoho, ne mnoho z nich jsou vysoce kvalitní řešení. Obchod s aplikacemi Shopify je dražší, ale mnohem praktičtější, zatímco obchod Wix může někdy hraničit s trikem.

Ještě jednu poslední věc, kterou bych chtěl zmínit: Wix má něco, co se nazývá Wix Answers, což v podstatě umožňuje vytvářet systémy zákaznické podpory pro své zákazníky neuvěřitelně snadno. Podobné věci můžete dělat v obchodě Appify Shopify, ale to, že Wix má plně vybavený softwarový doplněk, je skvělé.

Wix a Shopify se nakonec obtížně porovnávají, protože si zachovávají významné rozdíly. To samozřejmě také znamená, že si zachovávají různé silné stránky…

Myslím, že Wix je lepší volbou pro ty, kteří potřebují lehčí elektronický obchod. Služba Shopify by stále vykonávala vynikající práci, ale pokud potřebujete zřídit obchod a přijmout relativně malý objem objednávek, Wix je skvělá volba.

Důvodem je částečně to, že Shopify může být dražší než jeho hodnota pro menší podniky, které potřebují řešení elektronického obchodu, ale ne mimořádně. Dodatečné poplatky, které služba Shopify přikládá nákupům, plus drahé aplikace a náklady na registraci domény mohou způsobit, že to bude trochu zatěžující..

Na rozdíl od menších uživatelů je Wix relativně nákladově efektivní. Z hlediska funkcí je zhruba na stejné úrovni jako u Shopify a v některých ohledech umožňuje uživatelům ještě větší kontrolu nad aspekty designu jejich obchodu..

Účet Wix může poskytovat některé funkce, které jsou omezeny na účty vyššího stupně Shopify, ale možná budete muset projít obchodem s aplikacemi a nemusí být tak dobrý. Navíc má Wix více šablon.

Na druhou stranu, Shopify je lepší volbou pro ty, kteří mají těžší potřeby elektronického obchodu, a pro ty, kteří očekávají hodně lodní dopravy (tj. Ti, kteří nejen prodávají digitální produkty).

Shopify poskytuje všechny nástroje, které potřebujete pro svůj obchod, a navíc přichází se spoustou výhod z krabice, díky nimž bude doprava mnohem proveditelnější. Je to také lepší pro škálování, což odůvodňuje velké cenové skoky mezi úrovněmi.

Stručně řečeno, věci jsou pěkně rozděleny. Wix může být nákladově efektivnější pro ty, kteří mají jednodušší potřeby elektronického obchodu, zatímco Shopify je téměř jistě vhodnější pro náročné online obchodování. Do hry samozřejmě vstupuje více faktorů…

Snadnost použití

Jak snadné je používat Shopify nebo Wix? Zde jsou naši dva konkurenti velmi blízcí.

Mějte na paměti, že jak Shopify, tak Wix se na trhu těžko obchodují s tak snadno použitelnými staviteli stránek / obchodů. Omezení Shopify nebo Wix pouze na přidělení úložiště nebo přepravní výhody může vyříznout spoustu toho, co dalo těmto dvěma takovým ohromným výzvám.

Wix je samozřejmě známý především tím, že je tvůrcem webových stránek. Správa obchodu je jen další součástí používání webového tvůrce, což je nepřekvapivě vynikající.

wix tvůrce webových stránekNapříklad přidání nebo správa produktu na stránce obchodu je stejně snadné jako přechod na malý postranní panel obsahující běžné prvky / nástroje a kliknutí na nástroj úložiště..

wix palubní deskaWix také velmi usnadňuje správu různých webů a účtů. Vážně by to nemohlo být intuitivnější.

Shopify je jiný. Služba Shopify je stále intuitivní a snadno použitelná, ale je méně v obličeji: uživatelské rozhraní není tak honosné nebo animované (což je občas vhodnější). Je to stejně snadné jako Wix.

Zde je důležitý rozdíl: Nástroje obchodu Storeify jsou o něco vyšší třídy a uživatelské rozhraní dělá jejich práci snadnější, aniž by obětovalo praktičnost. Snadnost použití Wixu se většinou projevuje v aspektech stavby a designu.

Přestože Wix stále disponuje nástroji pro správu obchodů, které se snadno používají (viz výše), pokud jde o podrobnosti, jsou o něco méně robustní. Služba Shopify vyniká tím, že některé aspekty vašeho obchodu lze snadno upravovat, aniž by byla obětována vaše schopnost ovládat podrobnosti.

Kromě těchto různých silných stránek s uživatelskou přívětivostí nabízejí Wix a Shopify rychlé opravy některých základních věcí. Služba Shopify má například rady (další informace najdete v další části) a užitečný software, který usnadňuje generování určitých základních prvků elektronického obchodování..

nakupovat budovat značkuWix nabízí generátor stránek (stejně jako tvůrce loga).

editor wix

Mějte na paměti, že se to liší od úpravy existující šablony: pokud snadný tvůrce webových stránek nestačil, můžete si jednu vygenerovat automaticky.

Ačkoli to zní skvěle, v praxi to samozřejmě není tak skvělé řešení. Pokud provozujete internetový obchod, pravděpodobně nebudete počítat s automaticky generovanými weby společnosti Wix.

Software Shopify je v tomto ohledu o něco praktičtější, ale myslím si, že platí podobný princip: i když vám Shopify může pomoci vytvořit logo, můžete jej už mít. Opět je hezké mít.

Stručně řečeno, jak Shopify, tak Wix jsou na špičce, pokud jde o snadné použití, ale tyto silné stránky vykazují v různých oblastech. Snadné použití společnosti Wix je nejlepší pro zážitek ze stavby stránek, protože vám dává velkou kontrolu nad návrhem, aniž by to nepřátelské věci.

Wix však obětuje některé podrobnosti o funkcích obchodu (jako jsou produkty nebo objednávky), které Shopify neposkytuje. Shopify má velmi snadné použití pro správu funkcí obchodu bez obětování podrobností, ale také vám nedovolí dělat tolik s designem jako Wix.

Nakonec to budu nazývat kravatou: záleží jen na tom, co tady upřednostňujete.

Zákaznická podpora

Shopify i Wix mají hvězdnou reputaci pro svou uživatelskou přívětivost. I když to má sklon znamenat doslovné snadné používání softwaru, uživatelská přívětivost se hodně kryje s podporou zákazníků.

Zákaznická podpora je nezbytná. I když jsou platformy Shopify a Wix relativně snadno použitelné platformy, zkušeného nebo důvtipného uživatele lze stále zpomalit, pokud na platformy nejsou zvyklí.

Navíc nikdy neuškodí vědět, jak můžete ze svého účtu vytěžit maximum. Z tohoto důvodu je kvalitní zákaznická podpora nezbytná, i když je služba snadno použitelná. Budu hovořit o dvou hlavních typech zákaznické podpory: zástupcích dostupných pro kontakt a informacích na místě.

Wix trochu trpí, pokud jde o možnosti kontaktování zástupců. Používání plánu elektronického obchodu s Wixem vám umožní kontaktovat zástupce telefonicky nebo pomocí systému lístků – neexistuje možnost přímého chatu.

I když platíte za nejdražší účet Wix, který můžete, a máte tak VIP podporu, telefonní linky nejsou 24/7.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, nejedná se o závažný problém. Čekání na telefon však může být nepříjemné, plus živý chat je skvělý způsob, jak získat rychlé odpovědi při multitaskingu na počítači. Nic obrovského, ale určitě nešťastného.

Shopify nabízí všechny tři způsoby kontaktování zástupců. Podle mých zkušeností nebyl personál zákaznické podpory Shopify nic, pokud by nebyl užitečný.

shopify-chatZa solidní živý chat a dobrou telefonickou a tiketovou podporu bych dal Shopify rekvizity za to, že je lepší kontaktovat zaměstnance. Wix není špatný – telefonická podpora a podpora vstupenek jsou obvykle slušné – ale Shopify prostě vyniká.

Kromě přímého kontaktu se zákaznickou podporou nabízejí Wix a Shopify informační a vzdělávací zdroje přímo na místě.

Shopify dělá mnohem více. Shopify má tolik zdrojů, že je těžké je všechny sledovat.

Mezi prostředky Shopify patří především centrum nápovědy a komunitní fórum. Centrum nápovědy je znalostní báze, která je velmi komplexní, dobře organizovaná a čistě vypadající. Prohlížení centra nápovědy je stejně snadné jako hledání konkrétních článků.

nakupovat centrum nápovědyFóra stránek Shopify nejsou tak důležitá jako Centrum nápovědy, ale jsou stále velmi užitečné, zejména pro konkrétnější problémy. Dobrou věcí ve velikosti Shopify je to, že můžete najít spoustu fór a rad o Shopify i mimo fórum svých stránek..

Kromě toho zahrnují další zdroje Shopify další podrobnější průvodce a kurzy zaměřené na podnikání a elektronický obchod. Jedná se zejména o: blog, akademii Shopify, řadu vzdělávacích e-knih nazývaných průvodce a několik podcastů.

A konečně, Shopify nabízí mnoho nástrojů: obchodní encyklopedie a Shopify Polaris (který má podrobné informace o designových standardech Shopify) jsou nejvýznamnější, ale je zde také celá stránka dalších nástrojů.

prozkoumat nástrojeI když nemůžu říci, že tyto nástroje jsou nezbytné, délka, do které Shopify odešel, aby takové věci zpřístupnil svým zákazníkům (a potenciálním zákazníkům), je velmi působivá a činí z podpory zákazníků Shopify pozici jednoho z nejlepších, jaké jsem kdy viděl..

Zdroje podpory zákazníků společnosti Wix, kromě zástupců, jsou celkově slušné, ale prostě se nesrovnávají s Shopify.

Wix má svůj vlastní blog, který obsahuje užitečné informace, ale mějte na paměti, že to není všechno tak zaměřené na elektronický obchod, jako je Shopify, protože Wix také pomáhá lidem s weby bez zpracování plateb.

Centrum nápovědy Wix je také velmi komplexní – možná ne tak dobré jako Shopify, ale určitě dobře rozvinutá znalostní báze.

Centrum nápovědy WixCelkově lze říci, že je těžké říci, že Wix je ve srovnání se službou Shopify v oblasti zákaznické podpory. Znovu bych rád zopakoval, že Wix má dobrou podporu: znalostní báze je opravdu solidní a kontaktování opakování telefonem nebo lístkem funguje docela dobře.

Avšak Shopify má velké množství zdrojů, nástrojů, podrobnou znalostní základnu a velmi užitečných zástupců, což jí v oblasti zákaznické podpory vyhrává.

Zabezpečení a spolehlivost

Máme samozřejmě jeden poslední hlavní faktor, který je třeba pokrýt, a je to jeden z nejdůležitějších. Obzvláště pokud provozujete internetový obchod nebo některé jeho části jsou online, je naprosto nezbytné mít dobré zabezpečení a trvale dobrý výkon..

Po pravdě řečeno, Shopify a Wix neříkají tuny o jejich bezpečnosti. Obě vyjdou z cesty, aby poukázaly na to, že jsou certifikovány vhodně pro zpracování platebních informací (oba mají nejvyšší úroveň souladu s PCI).

Shopify má ve skutečnosti celou stránku věnovanou prokázání souladu s PCI.

nakupovat pciSoulad s PCI je dobrý, ale je také základní součástí softwaru bezpečného nákupního košíku a moc toho neříká.

Wix je ještě horší, pokud jde o popis své vlastní bezpečnosti.

ochrana virů wixTento článek centra nápovědy říká téměř nic.

Na druhou stranu má Wix podle mých měření docela dobrou dobu provozu a opravdu dobrou dobu odezvy.

wix testovací místo uptimeI když je pravda, že bychom měli opravdu vědět více o bezpečnosti Wix, alespoň výkon je docela dobrý.

Služba Shopify je v této oblasti v zásadě stejná: zatímco žádná ze společností na svých webových stránkách neříká mnoho o bezpečnostních protokolech, splňují zlaté standardy v oblasti zabezpečení a fungují velmi dobře.

Zjistil jsem, že Shopify i Wix jsou velmi spolehlivé služby, a to nejen v době bezporuchovosti a doby odezvy, ale v každodenním softwaru. Neviděl jsem žádné závady nebo alespoň žádné poznámky.

A zatímco nedostatek prozrazení je nešťastný, neznamená to nutně, že Wix a Shopify mají špatnou bezpečnost: Shopify alespoň zpracoval desítky miliard transakcí bez toho, aby se musel hodně starat.

Pokud jde o zabezpečení, řekl bych, že se díky službě Shopify cítím o něco pohodlnější, protože jsou dobře zavedené, ale obě společnosti jsou pravděpodobně v pořádku. Pokud jde o spolehlivost, obě společnosti jsou hvězdné.

Závěr: Které doporučuji?

Je zřejmé, že Wix a Shopify jsou v klíčových oblastech velmi podobné a přesto se liší. Shopify je nesmírně dobře zavedené jméno v elektronickém obchodu a Wix je nesmírně dobře zavedené jméno v budování webových stránek.

Wix je zde trochu upstart, snaží se postavit software nákupního košíku na jeho existující software pro budování webu, což je docela přirozené úsilí – koneckonců se budování obchodu a budování webu hodně překrývají.

Takže co je lepší? Ha, dělám si srandu. Všichni víme, že to není tak jednoduché. Pojďme projít klíčové body.

Služba Shopify i Wix fungují velmi spolehlivě, splňují průmyslová kritéria pro důvěryhodnost elektronického obchodování, ale o svých bezpečnostních postupech dostatečně neprozrazují..

Zákaznická podpora Shopify je fenomenální, ačkoli Wix je také docela dobrá – ve srovnání s Shopify je prostě horší.

Pokud jde o uživatelskou přívětivost, obě společnosti mají pověst elegantního a velmi snadného použití. Tato pověst vydrží, ale různými způsoby.

Služba Shopify usnadňuje editaci určitých aspektů vašeho obchodu, aniž by obětovala malé detaily nebo další funkce. Designové funkce Shopify jsou také silné a snadno použitelné, ale neumožňují tolik kontroly jako tvůrce Wix.

Wix, na druhé straně, umožňuje ohromnou kontrolu nad vzhledem webu, aniž by to komplikovalo věci. Kompromisem je, že ačkoli můžete funkce svého obchodu spravovat velmi snadno, ztratíte na některých detailech a přísnostech, které získáte u Shopify.

Nyní, aby se zohlednily ceny a hlavní funkce: Shopify je zjevně mnohem dražší. Jeho tři hlavní úrovně daleko přesahují úrovně Wix – tři plány elektronického obchodování společnosti Wix jsou pár babek v rozsahu první úrovně Shopify.

Plány Shopify dokážou provést nějaké těžké zvedání – doslova ve formě dodávek. Jedním z důvodů, proč je služba Shopify pro malé podniky, je to, že může snížit náklady na dopravu a ušetřit čas také prostřednictvím přepravních štítků, slev na dopravu a dalších. Obchod s aplikacemi Shopify je také vážnější (plus dražší).

Na druhé straně poskytuje Wix většinu základních funkcí elektronického obchodování za velmi přijatelné ceny. Můžete zvládnout všechny objednávky, produkty, slevy a kupóny, které potřebujete – to vše za zhruba cenu vstupní úrovně Shopify, i když musíte nainstalovat nějaké bezplatné aplikace, abyste tak učinili..

Wix navíc nebere nepříjemné provize ani transakční poplatky, které služba Shopify provádí, zahrnuje doménu zdarma (na rok), má spoustu bezplatných aplikací a má na výběr stovky témat..

Hlavním problémem je, že ztratíte trochu detailů – nebojte se, není to nic vážného, ​​ale nemohli byste si udržet nesmírně detailní CRM tak, jak jste mohli na Shopify – a nemůžete škálovat své podnikání téměř stejně dobře jako můžete s Shopify.

Stručně řečeno, ano, Shopify je dražší, ale pro podniky, které očekávají hodně přepravy a / nebo které očekávají potřebu škálování, může být velmi nákladově efektivní.

Wix však není k ničemu: je to lepší pro firmy, které mohou dodávat balíčky, ale ne do velkého množství, nebo pro kohokoli, kdo prodává online produkt. Služba Shopify může být dobrá i pro tyto lidi, ale pokud tito lidé nemají přísné potřeby v nákupním košíku a potřebují pouze základní software, společnost Wix poskytne dostupnější způsob, jak tuto práci dokončit..

Pokud jste stále zmatení, nebojte se. Shopify má 14denní bezplatnou zkušební verzi, se kterou si můžete hrát, a Wix vám umožní vytvořit bezplatný účet, který může používat tvůrce webových stránek. Můžete si dokonce zcela zdarma nastavit obchod, pouze nebudete moci publikovat ve své vlastní doméně nebo zpracovávat platby, dokud upgradujete svůj účet..

Na co tedy čekáte, moji spoluobčané? Je čas začít podnikat!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map