Wix vs Squarespace (2020) – srovnávací přehled

Wix a Squarespace jsou obři ve světě vytváření stránek: patří mezi nejoblíbenější platformy pro vytváření webových stránek na světě.


Na rozdíl od tradičních hostingových společností, mezi které patří tvůrci webových stránek, ale více zdůrazňují skutečný hosting prostoru na serverech, Wix a Squarespace zdůrazňují proces vytváření a navrhování webových stránek (i když ve výchozím nastavení jsou také hostitelskými společnostmi)..

To je součástí toho, co je velmi populární, zejména pro ty, kteří hledají velmi snadná a efektivní řešení.

Máte-li například možnosti hostování Google, získáte spoustu výsledků pro společnosti, které opravdu zdůrazňují aspekt hostování webových stránek.

Pokud jste tvůrci webových stránek Google nebo něco podobného – například, jak vytvořit web, – je velmi pravděpodobné, že získáte výsledky pro Wix a Squarespace..

Takže tam jsou tito dva – titáni ze světa tvůrců webů Software-as-a-Service (SaaS), kteří dnes silně konkurují stejně jako byli po více než deset let..

Na zřejmou otázku: který z nich je tedy lepší?

Což je cenově dostupnější, což nabízí více funkcí, a protože jsou oba inzerovány tak snadno použitelné, což je nejjednodušší použití?

Všechny tyto otázky a další budou zodpovězeny v následujících sekcích, takže si prosím přečtěte!

POROVNÁNÍ NÁVRH

Přeskočte a přečtěte si konkrétní sekce kliknutím na následující odkazy

 1. Porovnání cen
 2. Porovnání funkcí
 3. Snadné srovnání použití
 4. Porovnání zákaznické podpory
 5. Srovnání bezpečnosti a spolehlivosti
 6. Náš verdikt

Porovnání cen

Protože obě tyto společnosti propagují své snadné použití a dostupnost, dalo by se doufat, že přijdou s nízkými cenami – konec konců, to je druh názvu hry s mnoha platformami SaaS.

Společnost Wix je známá tím, že má model „freemium“ – můžete získat bezplatný účet a používat některé nástroje, ale musíte zaplatit za upgrade a získat skutečnou věc (název domény, nástroje SEO atd.).

S bezplatným účtem získáte spoustu šablon – stovky, což je více než tucty, které získáte u placených účtů první úrovně na běžných hostitelských společnostech – a neomezené stránky.

wix-téma

Jde v podstatě o vysoce vyvinutý tvůrce webových stránek s subdoménou wix.com.

Pokud chcete mít úplný účet, můžete získat buď prémiové plány webových stránek nebo prémiové obchodní a e-obchodní plány.

Nejzákladnější prémiový plán je 5 $ měsíčně a umožňuje vám připojit doménu – jde v podstatě o upgrade z bezplatného účtu.

Druhá úroveň je Combo, za 11 USD měsíčně a třetí je neomezená za 14 USD. Čtvrtá úroveň, VIP, je 29 $ měsíčně.

wix prémiové plány

Prémiové plány elektronického obchodování se skládají ze tří úrovní: Business Basic za 20 USD měsíčně, Business Unlimited za 25 USD a Business VIP za 35 USD.

Vyšší úrovně zvyšují úložiště, přicházejí s neomezenou šířkou pásma a mají více marketingových nástrojů nebo jiných bonusů.

Ceny společnosti Squarespace jsou jednodušší a dražší než ceny společnosti Wix.

První velký rozdíl je, že Squarespace nemá k dispozici bezplatnou verzi svého softwaru. Squarespace má také dva typy placených účtů: webové stránky a internetové obchody.

Druhým velkým rozdílem je, že existují pouze dvě úrovně pro každý z těchto typů balíčků webů.

První úroveň pro účet „webové stránky“ se nazývá Osobní a platí za 12 $ měsíčně.

čtvercové plány

Druhá úroveň se nazývá Business a jde o 18 $.

U účtů spadajících do kategorie „on-line obchody“ začíná Basic na 26 USD měsíčně a na Advanced 40 USD. Zvýšení ceny samozřejmě významně zvyšuje počet funkcí bez ohledu na úroveň.

Na první pohled se zdá, že Wix dělá mnohem lépe s cenami.

Přiznám se, že mají vynikající cenovou strukturu a lepší náklady, ale vítězství není tak snadné, jak si někteří myslí.

Díky vlastnostem obsaženým v těchto úrovních je cena ještě více nuanční než obvykle, pojďme tedy mluvit o tom, co získáte pro různé účty!

Porovnání funkcí

Tato sekce funkcí může být trochu komplikovaná, ale to je v pořádku – musíme vyřešit věci, které skutečně činí cenu přiměřenou nebo ne.

Wix má pár levnějších možností, ale stojí za to?

Jak již bylo zmíněno, bezplatný účet u společnosti Wix je hlavním tvůrcem webových stránek, který nelze bez upgradu připojit k celé doméně.

Připojte se k doméně pomocí Wix (5 $ měsíčně) nepřekvapivě vám umožní připojit doménu a udělí 1 GB šířky pásma a 500 MB úložiště.

Connect Domain je opravdu holé minimum – počáteční upgrade na bezplatný účet.

Druhou úrovní je Combo, za 11 USD měsíčně, což zvyšuje šířku pásma na 2 GB a úložiště na 3 GB a odstraňuje reklamy.

Zahrnuje také bezplatnou doménu na jeden rok a umožňuje až 30 minut videa na vašem webu.

Třetí úroveň je neomezená – určená pro svobodné povolání – a jak název napovídá, má neomezenou šířku pásma a 10 GB úložného prostoru spolu s reklamními poukázkami 300 $, více času na video a aplikací pro tvorbu formulářů a webů.

Čtvrtá úroveň je VIP, což zvyšuje úložný prostor na 20 GB, zvyšuje povolený čas videa na 2 hodiny, přidává e-mailové kampaně (až 10 za měsíc), umožňuje až 50 000 e-mailů měsíčně a poskytuje prioritní zákaznickou podporu.

Funkce Wix

Firemní a eCommerce prémiové účty na Wixu mají neomezenou šířku pásma, přijímají platby online, odstraňují reklamy Wix, obsahují Google

Analytics, bezplatná doména po dobu jednoho roku, 300 $ reklamní poukázky a jsou 100% bez provize.

Při upgradu mezi těmito účty získáte hlavně lepší e-mailové funkce, lepší podporu, více hodin videa (od 5 do 30) a více úložiště (od 20 GB do 50 GB).

Nyní pro Squarespace: všechny weby Squarespace přicházejí s certifikáty SSL a ochranou DDoS. Účty osobních webových stránek získávají neomezené stránky, galerie a blogy s neomezenou šířkou pásma a úložištěm.

Rovněž získají optimalizaci pro mobilní čtenáře, metriky webu a zahrnutou bezplatnou doménu.

Teď je to první cenná vrstva společnosti Squarespace, ale s neomezeným počtem stránek, blogů, šířky pásma a úložiště – je to mnohem rozumnější, než by znělo zprvu.

Druhý plán webových stránek – Business – obsahuje všechny výše uvedené, stejně jako Gmail, 100 $ kredit na reklamy Google, nástroje elektronického obchodu, schopnost prodávat neomezené produkty, možnost editace pomocí CSS a JavaScript a několik dalších menších nástrojů.

Funkce SquareSpace

Dvě úrovně pro internetové obchody – základní a pokročilé – obsahují všechny výše uvedené funkce obchodního plánu a několik dalších.

V zásadě jsou optimalizovány pro eCommerce: mají lepší metriky, inventární a objednávkové nástroje, tisk štítků, účetní nástroj, zákaznické účty, dárkové karty a žádné transakční poplatky.

Účet pro pokročilý internetový obchod má všechny výše uvedené, plus účty zákazníků, automatické obnovení opuštěného košíku (což zvyšuje pravděpodobnost, že si zákazník něco koupí), dopravu dopravce v reálném čase, dárkové karty a slevy.

Páni – to je spousta věcí.

To je to, co jsem myslel zrádností cenovek mezi těmito dvěma společnostmi: ačkoli Wix má více typů účtů a levnějších účtů, tyto levnější účty nejsou zdaleka tak dobře zásobené jako účet na základní úrovni společnosti Squarespace..

Kromě toho mají všechny účty Wix omezené úložiště, a to i ty výrazně dražší.

Wix neodstraní omezení šířky pásma, dokud nedosáhne úrovně 14 $ za měsíc, což je dražší než $ 12 v Squarespace.

Oba weby mají dobré vlastnosti, ale Squarespace nabízí celkově lepší nabídky.

Každý balíček Squarespace je plně vybaven – buď dobře zásobený na spodním konci, nebo nabitý funkcemi na horním konci.

S Wixem nebudete mít skutečně plně funkční účty až do druhé nebo třetí úrovně.

Dále, zatímco oba weby mají specializované účty pro eCommerce, Squarespace má robustnější sadu nástrojů pro řešení potřeb eCommerce, a myslím, že v této kategorii zvítězí.

Můj úsudek je tedy takový, že Squarespace má celkově více a lepších vlastností než Wix do té míry, že rozdíly v cenách jsou do značné míry zanedbatelné – av některých případech může být Squarespace dokonce lepší řešení.

Snadné srovnání použití

Možná budete schopni uhodnout, že porovnání snadnosti použití mezi těmito velkými záběry je obtížné.

Všechny velké hostingové společnosti se snaží být snadno použitelné, ale pokud je vaším hlavním produktem tvůrce webových stránek, musíte se opravdu snadno používat.

Wix i Squarespace se prodávají hlavně jako jednoduchá řešení.

Který vyhraje?

Hrozí, že to zní, jako kdybych vycházel snadnou cestou ven, že jsou ve skutečnosti přibližně vyrovnány.

Wix i Squarespace jsou velmi plynulé platformy.

Zaměřují se na nástroj, který vám umožní přístup k velkému množství šablon a přizpůsobení vašeho vlastního webu, a do značné míry nabízejí stejně snadné a robustní stavitele..

Přehled palubní desky Wix:

wix palubní deska

Přehled dashboardového prostoru:

Snadno navržitelný čtvercový prostor

Pokud jde o správu a provoz specifikací vašeho účtu nebo webu, mohu říci, že Wix je v závislosti na vašem účtu jednodušší. Pokud používáte připojení

Doména nebo bezplatný účet se stává Wix jednodušší službou.

Je to jednoduše proto, že máte méně funkcí a díky omezením je vše co nejjednodušší.

Pokud však vezmete Wix na úroveň s odpovídajícím účetem Squarespace, budou se znovu objevovat, takže Wix nepovažuji za mnohem jednodušší.

Celkově se omlouvám zklamáním – pravdou je, že obě tyto služby jsou tak snadné, jak mohou být, a jediným faktorem, který by se mohl skutečně změnit, je to, zda používáte jeden z účtů Wix zdarma nebo účty Domain Connect..

Porovnání zákaznické podpory

Jako obvykle budu mluvit o dvou různých typech zákaznické podpory: prvním je materiál, který můžete prohledávat a procházet na webových stránkách společnosti, a druhým typem jsou zástupci zákaznických služeb..

Pokud jde o materiál na místě, obě společnosti mají velmi robustní stránky podpory, které soustředí většinu jejich informačního obsahu.

Squarespace však také nabízí webináře pro ty, kteří chtějí pomoc s průvodcem, a komunitní fórum s názvem Squarespace Answers.

Centrum nápovědy společnosti Wix obsahuje mnohem více kategorií témat a články jsou seskupeny mnohem konkrétněji než na náměstí.

Centrum nápovědy Wix

Existují například kategorie fotografických webů Wix, restauračních webů Wix atd. Wix také nabízí help desk software s názvem Wix Answers, ale to je další nákup.

Znalostní základna Squarespace má výrazně méně témat pro články; to však neznamená, že jim chybí informace.

Základní znalostní báze

S širšími kategoriemi není nic špatného; v jistém smyslu je to o něco méně ohromující – upřednostňuji Wixův důkladný přístup, ale to jsem jen já.

Skutečnou věcí, která mě zajímá, jsou odpovědi na Squarespace a jejich možnost webináře. Přestože může mít Wix lepší znalostní základnu, stránky fóra jsou velmi užitečné a mohou zaplnit mezery ve znalostních databázích.

Z tohoto důvodu řeknu, že Squarespace vede v informační podpoře na místě.

A co zástupci zákaznického servisu?

Zde je několik špatných zpráv: Wix žádné nemá.

No, dělají, ale nemají live chat.

Mají telefonickou podporu, ale za získání VIP účtu musíte platit za VIP účet.

Pokud máte účet s nižší úrovní, máte pouze informační zdroje na místě nebo používáte systém prodeje vstupenek.

Systém prodeje vstupenek je dobrý a obvykle odpovídá během 5-10 minut.

Nemůžete se však na to vždy obrátit – a někdy potřebujete odpovědi rychle.

Na druhou stranu má Squarespace podporu e-mailů a live chatu.

Podpora živého chatu bohužel není k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu – ačkoli není podporována e-mailem – a neexistuje telefonická podpora.

Ve srovnání s tradičními hostingovými společnostmi je Squarespace na spodním konci možností kontaktování zástupců.

Ve srovnání s Wix?

Squarespace již vyhrává. Nyní se podívejme na test živého chatu, který jsem nedávno provedl.

squarespace chat 1

Podívejte se pozorně … to je pravda. Číslo ve frontě číslo 5: live chat je opravdu rychlejší než e-mail, ale není zdaleka tak rychlý jako to, co ostatní společnosti nabízejí..

Ve 14:35 se k chatu konečně připojil zástupce.

Odpověď jsem však dostal až ve 14:37.

čtvercový chat 2

Jak vidíte, odpověď byla v pořádku – ale chvíli to trvalo.

Nyní mám obecně dobré zkušenosti se zákaznickou podporou společnosti Squarespace.

Protože se však zástupci snadno dostanou do fronty, obvykle jsem používal e-mailovou podporu, kde je aktuálnost méně naléhavá.

Zákaznická podpora společnosti Squarespace je celkově dobrá, ale neexistuje telefonická podpora a živý chat může být pomalý, pokud máte smůlu.

Tento live chat trval 10 minut; odeslání vstupenky na Wix může trvat podobně nebo kratší dobu v závislosti na tom, jaké máte štěstí.

Z jasného hlediska jsou informace o místě Squarespace skvělé a fórum je pěkným bonusem.

Naopak zákaznická podpora společnosti Wix nemá oproti Squarespace mnoho výhod.

Mají o něco robustnější znalostní základnu, ale chybí jim fórum a zástupci zákazníků jsou neobvykle nepřístupní kromě systému vstupenek..

Z těchto důvodů, ačkoli ani jedna nemá hvězdnou zákaznickou podporu, je Squarespace mnohem lepší, když má na svém webu přístupnější zástupce a více informačního obsahu..

Srovnání bezpečnosti a spolehlivosti

V neposlední řadě se pojďme bavit o bezpečnosti Squarespace a Wix.

Obě společnosti se zaměřují více na design a vytváření webových stránek než na hosting – pokud to, co inzerují svým zákazníkům -, obě společnosti samozřejmě ve výchozím nastavení hostují webové stránky svých zákazníků..

Vzhledem k tomu, že nenabízejí mnoho možností hostování, nemusí být překvapivé, když je uvidí, jak se trochu zmítají, pokud jde o uptime.

Místo toho jsem zjistil, že jak Squarespace, tak Wix mají velké prostoje.

wix uptime dashboard

Zde můžete vidět nejnovější provozuschopnost.

Wix má fenomenální provozuschopnost ještě lepší než některé hlavní hostingové společnosti.

Totéž platí o našich zkušenostech s programem Squarespace: k našemu překvapení tyto společnosti založené na cloudu a designu zaměřené.

Něco jiného, ​​co jsem v Squarespace považoval za obdivuhodné, je jejich průhlednost.

Kromě podrobností o jejich bezpečnostních protokolech mají také stránku informující odborníky o tom, jak nejlépe upozornit Squarespace na bezpečnostní nedostatky.

S Wixem jsem vlastně neviděl stejnou úroveň otevřenosti nebo detailů.

Mají alespoň e-mailovou adresu věnovanou přijímání bezpečnostních otázek, ale to je o tom.

Celkově se Wix i Squarespace v oddělení bezpečnosti dobře daří. Řekl bych, že Squarespace je transparentnější a zdá se, že je aktuální se svými bezpečnostními protokoly.

Wix i Squarespace však mají skvělou dostupnost, a proto je chválím.

Závěr

Pokryli jsme hodně země a nyní je čas dokončit cestu.

Wix a Squarespace jsou přední společnosti v oblasti snadného vytváření webových stránek.

Ve srovnání s tím má Wix více možností cen a celkově možná lepší ceny.

Skutečnost, že Wix má zdarma – i když velmi omezený – účet, stejně jako prémiový účet 5 $ měsíčně, je vynikající a jistě součástí jeho popularity..

Přestože v programu Squarespace chybí možnosti plánu, přichází více nabitý funkcemi. Její základní plán je v ceně přibližně srovnatelný s prémiovým plánem druhé úrovně Wix.

Nicméně, Squarespace’s přichází s lepšími funkcemi a trend pokračuje vzhůru s následnými úrovněmi.

To však neznamená, že Wix postrádá funkce – celkově to funguje dobře v oddělení funkcí.

Squarespace prostě není tak drahý, jak se na první pohled zdá ve srovnání s Wix, a to díky skutečnosti, že načítá některé další nástroje a výhody, které Wix nemá.

Obě služby se týkají stejně snadno použitelného a opravdu jde o to, jaké uživatelské rozhraní dáváte přednost. V zásadě přicházejí s malými křivkami učení.

Co se týče zákaznické podpory, řekl bych, že Squarespace je výrazně lepší. Přestože má Wix možná lepší znalostní základnu, zdá se, že se tam obě společnosti shodují.

Společnost Squarespace má však také komunitní fórum, webináře, videonávody a přístupnější zástupce zákaznických služeb. Není to dokonalé, ale rozhodně to Wixe porazí.

Konečně se jedná o svázané zabezpečení, ačkoli je čtverec průhlednější.

Závěrem lze říci, že ačkoli obě společnosti přinášejí hodně ke stolu, nejsou pro každého stejně prospěšné.

Doporučil bych Wix lidem, kteří hledají dostupnější a osobní webové stránky.

Wix i Squarespace jsou postaveny tak, aby vyhovovaly nezávislým podnikům a podnikům, ale řekl bych, že Squarespace je nabitý lepšími nástroji pro eCommerce, bez ohledu na úroveň vašeho účtu; z tohoto důvodu doporučuji program Squarespace více pro živnostníky a online obchody.

I když ani jedna společnost není dokonalá, domnívám se, že se jim daří velmi dobře.

Vřele doporučuji vyzkoušet oba pro sebe, protože Wix má bezplatné účty (Vyzkoušejte Wix) a Squarespace má bezplatnou zkušební verzi.

wix vs suarespace

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map