Wix vs Weebly: Head-to-Head Srovnání (5 rozdílů v porovnání)

Wix a Weebly jsou pro mě velmi zvláštní. Kdysi dávno, když jsem byl jen malý chlapec, jsem si myslel, že webové stránky jsou to nejlepší, co může kdokoli udělat (co se změnilo?).


Samozřejmě první věc, kterou bych vyhledal, bylo, jak vytvořit web zdarma – což je stále důležité téma, na kterém mi záleží.

A tak jsem vytvořil své první webové stránky pomocí Weebly, Wix a Blogger. Jako mladší chlap, Weebly a Wix mě opravdu upoutali – byli honosní, měli spoustu zábavných widgetů a umožnili vám vytvořit téměř cokoli, co jste chtěli.

V průběhu let se Weebly a Wix ohromně rozrostli. Od svého založení v roce 2006 rozšířili své funkce, mají funkce elektronického obchodu a blogování a několikrát přepracovali své uživatelské rozhraní.

Do tohoto okamžiku jsou tito dva zdaleka mezi nejoblíbenějšími tvůrci webových stránek.

Wix může být větší bratr, s více než 110 miliony aktivních uživatelů v posledním počtu. Weebly však není runt a podporuje více než 50 milionů aktivních webů.

Opravdu je považuji za bratry. Mají pozoruhodně podobné ceny, funkce, uživatelská rozhraní a základní zaměření.

Oba začínají písmenem W a jsou populární tím, že uživatelům umožňují vytvářet účty zdarma, které mohou publikovat pod subdoménami společností..

Ale to je to – bratři, ne identická dvojčata. Nejsou to stejné, jsou si podobné, a to znamená, že budou mít různé silné a slabé stránky. Otázka je proto prosena: kdo je lepší?

Pojďme to zjistit.

Obsah

Přejít na konkrétní test kliknutím na následující odkazy

 1. Porovnání cen a funkcí
 2. Motivy a aplikace
 3. Snadnost použití
 4. Zákaznická podpora
 5. Zabezpečení a spolehlivost
 6. Závěr: Které doporučuji?

Porovnání cen a funkcí

Cena je důležitá a jedna z prvních věcí, na kterou se podíváme. Funkce jsou naprosto nezbytné a mohou znamenat, že cenovka je vynikající nebo falešná smlouva. Ceny a funkce jsou místem, kde Wix a Weebly mají společnou tunu.

Musíme někde začít. Pojďme se podívat na Weeblyho.

weebly plán

Weebly kategorizuje své plány jako „pro webové stránky“ nebo „pro internetové obchody“, ale realisticky se tyto dvě kategorie silně překrývají. Posledně uvedené dva plány uvedené výše platí také pro internetové obchody, protože přicházejí s funkcí elektronického obchodování.

weebly online obchod plán

Pro internetové obchody však existuje ještě jedna úroveň, 38 dolarů měsíčně. Jinými slovy, Weeblyho cenové rozpětí (bez bezplatné možnosti je 12 $ a 38 $, rozděleno mezi tři úrovně).

Bezplatný účet má 500 MB úložiště, základní SEO, zabezpečení SSL (což považuji za překvapivé) a obvyklé nevýhody bezplatného tvůrce – Weebly reklamy a subdoménu.

I když nechci trávit příliš mnoho času mluvením o bezplatném plánu, je to skvělý způsob, jak si vyzkoušet stavební software: i bezplatný plán ukazuje, jak silný je stavitel Weebly.

Weebly nabízí pěkný prostřední plán za 5 $ měsíčně, což je v podstatě bezplatný plán s vlastní doménou.

Plán zdarma je dobře navržen v tom, že má tvůrce webových stránek, což je vynikající, takže 5 $ měsíčně je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí pěkně vypadající web, ale nepotřebují nic jiného.

Neodstraňuje však Weebly reklamy, což je opravdu nešťastné a podle mého názoru lakomé.

Ostatní prémiové plány jsou podle mého názoru dobře vybavené, částečně proto, že limity úložiště jsou zcela odstraněny (spíše než mají limity, které se v rámci plánů zvyšují).

Počínaje Pro: samozřejmě budete mít reklamy odstraněny; může se připojit k doméně (včetně bezplatné); získejte lepší statistiku stránek, SEO a zachycení potenciálních zákazníků; můžete také přidat až 100 členů; některé mediální příspěvky; a získáte omezenou funkčnost elektronického obchodu (omezené produkty a transakční poplatek).

Vyšší plány vám umožní přidat neomezený počet členů na váš web a proces registrace členství. Rovněž významně upgradují funkčnost elektronického obchodování na něco, co je plně funkční, a téměř všechny nástroje potřebné k tomu, aby byla konkurenceschopná platforma elektronického obchodování..

Nyní se podívejme na většího bratra.

plán wix

Stejně jako Weebly má i Wix dvě kategorie vytváření stránek: jednu, která je „normální“, a druhou, která je určena pro elektronický obchod.

wix plán podnikání

Wixovy ceny jsou velmi blízko Weeblyho. Mějte na paměti, že Wix má také bezplatný plán, ale neřeší jej ve své formální struktuře. Je to skoro stejné jako u Weeblyho, protože získáte všechna normální omezení zdrojů a plný přístup k aplikaci Builder.

Něco, co mě zklamalo, je to, že Wix měl mezi Combo a plánem zdarma další úroveň asi 5 $ měsíčně.

Neměl mnoho zdrojů, ale byla to skvělá volba pro lidi, kteří takové zdroje neplánovali – mohli použít software Wix a mít svou vlastní doménu za nízkou cenu, jako je současný prostředník Weebly.

Aktuální rozsah je každopádně 11 až 29 USD pro běžné plány webových stránek a 20 až 35 USD pro firmy & Plány elektronického obchodu. Navzdory mým stížnostem na to, že Wix upustil od plánu $ 5, si stále vážím jejich možností.

Je pravda, že Weebly je v některých ohledech přístupnější kombinací svých funkcí elektronického obchodování přímo do vyšších úrovní. Nicméně ceny společnosti Wix srovnávaly elektronický obchod s „běžnými“ plány.

Wix vás každopádně zahajuje šířkou pásma 2 GB a 3 GB úložného prostoru a poté zvyšuje objem úložného prostoru s tím, jak se vaše úrovně zvyšují, až na 20 GB limit s VIP. Obchodní plány dosahují až 50 GB úložného prostoru.

Toto není obrovská dohoda, protože je nepravděpodobné, že se opravdu dostanete proti limitům, ale je to sice nešťastné ve srovnání s Weeblyovými neomezenými parametry.

Vyšší úrovně vám poskytnou neomezenou šířku pásma, více mediálních výhod (více video minut na místě) a bezplatné aplikace, které by jinak byly dražší.

Plány elektronického obchodu jsou zcela bez provize, což je skvělá počáteční funkce, navíc získáte Google Analytics a více hodin videa.

Kromě toho máte v podstatě všechny funkce webových stránek a funkce obchodu.

V této poznámce krátce porovnejme elektronický obchod mezi oběma platformami.

Jednou z oblastí, které má Weebly oproti Wixu jedinečnou výhodu, je elektronický obchod. Abychom byli spravedliví, Wix má docela dobrou funkčnost elektronického obchodování: tak dobrý, že si myslím, že to může být dokonce dostupnější alternativou pro Shopify pro některé podniky..

Wix roste v elektronický obchod se zdravou sadou nástrojů obchodu a přístupem do obchodu s aplikacemi, díky kterému může být elektronický obchod překvapivě robustní. Bohužel, věci jsou pro lidi s vážnými přepravními potřebami nebo pro ty, kteří chtějí podrobnější možnosti úprav obchodu, trochu základní.

Weebly je celkově lepší kandidát na elektronický obchod. Část tohoto má co do činění s tím, že byla získána společností Square v roce 2018, což zlepšilo její již vyvíjející se funkce elektronického obchodování.

Například: Weebly má slevy na dopravu a zvládne dropshipping. Wix se nemůže integrovat ani s dropshippingovou aplikací, která výrazně omezuje ty, kteří chtějí Wix pro své maloobchodní weby.

Kromě elektronického obchodování mají Wix i Weebly opravdu skvělé stavitele stránek. Je obtížné srovnávat, aniž by došlo k přechodu na čistou subjektivitu.

Nicméně si myslím, že je spravedlivé říci, že oba stavitelé jsou plně funkční.

Nejde jen o možnosti úpravy stránky, ale o různé formáty, se kterými můžete pracovat s pálkou – například blogy.

divný

Nahoře: Weeblyho rychlé možnosti přidání nového typu stránky webu, například blogu.

wix

Nahoře: Rychlé menu postranního panelu Wix obsahuje tlačítko jen pro blogy.

Můžete dělat cokoli, co potřebujete, pokud jde o prvky stránky: můžete přidávat, odebírat nebo upravovat prvky stránky, upravovat návrhy podle potřeby atd..

weebly dashboard

Tohle bude Weebly. Upřednostňuji Weeblyho postranní panel, protože ačkoli je větší, usnadňuje výběr toho, co potřebujete.

wix palubní deska

Postranní lišty Wixu zabírají méně místa a ten pravý lze podle potřeby posunout kolem. Navíc můžete rozbalit vlevo podle potřeby, čímž ušetříte místo, když jej nepoužíváte.

písmo wix

Takže když osobně preferuji editora Weeblyho, musím přiznat, že Wix je efektivnější a pravděpodobně lepší než většina ostatních lidí. Každopádně se můžete sami posoudit pomocí bezplatných účtů.

Další důležitá věc: Wixův editor je obecně intuitivnější. Je snadnější provádět jemné změny na čemkoli na webu, zatímco jsem zjistil, že bojuji s editorem Weeblyho, abych provedl konkrétní změny.

Weebly má také tendenci špatně interpretovat, co chci dělat. Pokusím se pohybovat kolem prvku, nebo vybrat tuto nebo tu část textu, a to zapadne na lichou pozici.

Je to, jako by se Weebly snažil být příliš intuitivní a skončil s opačným účinkem.

Abychom shrnuli srovnání celkových cen a funkcí, jsou Wix a Weebly velmi srovnatelné, ale mají některé důležité rozdíly. Ceny jsou celkově podobné. Weebly má více štědré alokace zdrojů, ale pro Wixa to není jistota.

Weebly je také výrazně lepší pro elektronický obchod. Oba mají skvělé aplikace pro tvůrce, ale Wix je natolik lepší, že to stojí za to dát mu výhodu – v tom Wix překonává Weebly v základní službě.

Motivy a aplikace

Jakýkoli software pro vytváření webových stránek bude klást velký důraz na témata a aplikace. Obvykle je považuji za podmnožinu „funkcí“, ale jsou pro Wixe a Weebly tak důležité, dejte jim správnou váhu.

Začněme s tématy / šablonami. Poznámka: Je pravda, že můžete začít od nuly / z prázdného webu, pokud vás to zajímá, na kterékoli platformě.

Ale je stále hezké mít nějaké přednastavené vzory, které můžete upravovat, jak uznáte za vhodné, takže …

podivná témata

Weeblyho výběr témat není špatný. Existuje stylová rozmanitost ve stylu a několik užitečných kategorií pro různé druhy webů, s hrstkou témat na kategorii. Weebly se ale prostě nemůže srovnávat s Wixem.

wix témata

V tomto srovnávacím bodě je těžké vědět, kde začít. Wix má prostě mnohem více témat než Weebly, a to jak zdarma, tak placených. Ve skutečnosti jsou Weeblyho motivy číslo ve stovkách, zatímco Weeblyho jsou v desítkách.

Wix má také mnohem lepší kategorizaci šablon: má všechny kategorie, které Wix dělá, plus další a každá z nich má podkategorie s vlastním výběrem.

Ano, dochází k určitému překrývání a ne všechna témata jsou vysoce kvalitní, ale hodně jich je. Navíc, samotné množství mluví samo za sebe.

Jakmile se dostaneme k aplikacím, věci se mezi oběma platformami rozcházejí. Weebly a Wix mají poměrně standardní obchody s aplikacemi, které by měly být schopny uspokojit potřeby většiny lidí, i když jsou neobvyklé.

weebly aplikace

Nahoře: Weeblyho obchod s aplikacemi.

aplikace wix

Nahoře: Wix.

Myslím, že obchod s aplikacemi Wix je obecně lepší – většinou v aplikacích, které mají o něco lepší výkon – ale vezměte si to se zrnkem soli. Myslím, že porota je stále na tom.

Obě aplikace nabízejí mnoho různých typů aplikací a působivě mnoho bezplatných aplikací.

Dávám Wix a Weeblymu kredit za výrobu vlastních aplikací, které jsou obvykle zdarma nebo jinak cenově dostupné.

Téměř každá populární aplikace je přítomna, ale nejedná se pouze o populární aplikace. Myslím si, že nepatrnou výhodou Wixu je větší množství praktických bezplatných aplikací.

Porota je opět mimo, ale můžete přidat mnohem více bezplatných nástrojů, které jsou v obchodě s aplikacemi Wix velmi žádoucí.

Na druhou stranu má Weebly trochu na výběr. Přestože to řekl, Weebly má lepší aplikace pro elektronický obchod.

Celkově mají Wix a Weebly zhruba stejné obchody s aplikacemi, i když Wix’s může být o něco lepší. Pokud jde o možnosti šablony, je to Wix bez soutěže.

Snadnost použití

Vytváření webových stránek by mělo být snadné. To je smysl pro výrobu a prodej softwaru pro vytváření webových stránek: nechat kohokoli, kdo má zájem, vytvořit web. Přesto mohou stavitelé lépe přizpůsobit různé úrovně dovedností a někdy i na úkor ostatních.

Wix a Weebly vsadili svůj obraz na to, aby byl tak snadný, že kdokoli, nikdo, nebude moci software používat.

Mají na mysli začátečníky, ale jsou si vědomi každého, kdo má vyšší stupeň znalostí, a jejich software doufá, že pro tyto lidi věci zrychlí bez jakýchkoli nevýhod..

Myslím, že tento ideál je v praxi, alespoň z větší části. Další obyčejný strach: „snadné použití obětuje hloubku, do které mohu pracovat, nebo zmenší nástroje, které mám.“ To může být případ některých platforem, ale nemusíte si dělat starosti s Wixem nebo Weeblym.

Jo, věci vypadají elegantně, ale neztratíte tolik složitosti, kolik byste se mohli bát. A pro opravdu pokročilé uživatele vám obě společnosti umožňují přímo upravovat kód vašeho webu.

Díky tomu je skvělý nástroj pro spolupráci: například jeden člen týmu může zpracovat více upravených úprav a jiný může použít nástroje drag and drop.

Kromě toho obě služby usnadňují zahájení.

wix tvůrce webových stránek

wix tvůrce webových stránek

Wix (výše) vám dokonce dává možnost, aby se web generoval automaticky na základě některých otázek průzkumu.

tvůrce webových stránek

Weebly je typičtější o procesu nastavení, ale na tom sotva záleží. Pokud jde o nastavení, jsou tyto dva víceméně stejné.

Jakmile budete v procesu úprav, bude vše úžasně snadné. Zopakuji, že Wix byl podle mých zkušeností intuitivnější.

Pouze pro postranní panel a režijní nabídky budou poskytovány všechny nástroje potřebné ke správě návrhu stránky nebo webu (jak můžete zjistit z předchozích snímků obrazovky).

Podle „všech nástrojů“ jsem docela doslovný. Pamatujte, že Weebly a Wix opravdu popularizovali stavitele drag and drop v roce 2010 a těsně předtím.

Nejde samozřejmě jen o jednoduchost stránky a designu. Vše ostatní o vašem webu a účtu je snadno ovladatelné.

Síla, kterou obě společnosti nabízejí, je stavitel webových stránek typu all-in-one, což je vážně aplikace typu vše v jednom.

Stavitelé se neomezují pouze na design a prvky stránky: přístup k nastavení účtu, SEO, eCommerce a obchodním detailům atd. Vše v rámci tvůrce.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, opravdu nemohu říci, že jedna je snazší než druhá. Oba jsou na vrcholu v snadnosti použití.

Zákaznická podpora

Jak často říkám, snadné používání nenahrazuje dobrou zákaznickou podporu. Nikdy nevíte, kdy se budete muset vypořádat s neočekávanými technickými potížemi, nebo kdy budete chtít radu ohledně upgradu nebo co nejlepšího využití konkrétní funkce..

Zákaznická podpora je vždy nezbytná, i když je váš produkt snadným tvůrcem webových stránek. Jako obvykle se podívám na zástupce i informace na místě.

Weebly nabízí live chat, podporu vstupenek / e-mailů a telefonickou podporu, i když telefonickou podporu mohou využívat pouze plány Pro. Omlouváme se předem za cenzuru – je to přísně tajný projekt / vedlejší koníček!

weebly chat

Byl jsem naštvaný, protože zatímco jsem čekal, byl mi zaslán dlouhý odstavec s dotazem, zda mám zájem o propagační e-maily. Osobně jsem si vzestupně vážně nevšiml.

weebly chat

Po třech minutách jsem dostal odpověď. To je nakonec krátká doba, ale stále na delší straně ve srovnání s lepšími živými chatami. Myslím, že si nemůžu stěžovat.

Co se týče zdrojů na místě, Weebly je v pořádku. Velkým zdrojem je Weeblyho centrum nápovědy.

weebly centrum nápovědy

Centrum nápovědy je slušné. Má náležitosti, ale postrádá mnoho detailů, které mi připadají nešťastné. Neexistuje tuna článků, i když ty, které jsou tam, jsou poněkud podrobnější. Stále nestačí kvalifikovat se na to, co považuji za komplexní znalostní základnu.

Naštěstí má Weebly také komunitní fórum s názvem Weebly Community. Tato komunitní stránka je jednou z nejlepších, které jsem kdy viděl – je velmi dobře organizovaná a snadno se prohledává, což chybí mnoho fór.

A konečně, Weebly má průvodce SEO, který pro některé může být užitečný, a blog (což není nic neobvyklého).

Wix má pouze e-mailovou / lístkovou a telefonickou podporu. Neexistuje živý chat a dokonce ani telefonická podpora není 24/7. Přesto byli zástupci přátelští a vstřícní.

Centrum nápovědy společnosti Wix je základním kamenem informací na místě.

Centrum nápovědy Wix

Znalostní základna Wix je výrazně hlouběji než Weeblyho. Existuje více článků o širší paletě témat as dostatečnými podrobnostmi (některé články však mohou být útržky).

To je bohužel konec. Existuje firemní blog, ale nechtěl bych na něj platit. Existuje fórum kódů, ale to je docela výklenek.

Protože zástupci společnosti Weebly jsou dostupnější a protože mají více zdrojů, řekl bych, že se Weebly dostane do kontaktu se zákaznickou podporou, ale nejsem na to ani ohromen..

Wix má také mnohem lepší znalostní základnu, takže nepovažuji mezeru v zákaznické podpoře za nic jiného než okrajového.

Zabezpečení a spolehlivost

V neposlední řadě, jak bezpečné jsou naši konkurenti?

Tvůrci webových stránek typu drag and drop, jako jsou Weebly a Wix, mají tendenci přidávat určitou úroveň zabezpečení a stability, protože se obvykle jedná o řešení typu vše v jednom.

Provozují software, díky kterému stránky fungují, a servery hostující stránky, starají se o zálohy a aktualizace atd.

Je to však spíše obecné ujištění než tvrdá linie. Zranitelnosti samozřejmě mohou existovat, takže je dobré slyšet přímo od společností, jaké bezpečnostní postupy se používají.

Bohužel ani jeden subjekt o své bezpečnosti moc neříká. Tento článek centra nápovědy Wix je dobrým příkladem.

ochrana virů wix

… Informativní, hm?

Weebly však není o moc lepší.

weebly ssl

Obě společnosti mají plnou kompatibilitu s PCI, což je zlatý standard pro zpracování transakcí. Ale pokud vás elektronický obchod příliš nezajímá, není to příliš důležité.

A i když jste, je to standard, ne nad rámec jednoho.

Oba povolili SSL pro všechny plány. To je dobré, ale opět druh standardu.

Nyní, kromě nešťastného nedostatku informací, obě společnosti přinejmenším fungují docela dobře.

Zjistil jsem, že oba mají opravdu dobrou dostupnost a také skvělou dobu odezvy. Například…

wix uptimeZde můžete vidět nejnovější provozuschopnost Wix.

Wix a Weebly se kromě čísel ujistí, že skutečný software, který používáte, funguje spolehlivě.

Očekává se, že budete jejich softwarové produkty dobře využívat a že zajistí, aby tyto produkty byly schopny pracovat den za dnem, za den, pro miliony.

V souhrnu je to smíšená taška. Na jedné straně víme jen velmi málo o zabezpečení Wix nebo Weebly. Mám sklon jim věřit, protože jsou velmi populární a více než deset let úspěšně podporují miliony.

Weeblyovo vlastnictví společnosti Square také zanechává dobrý dojem na to, jak si prohlížím jejich bezpečnostní protokoly, zejména pro obchod.

Ale kromě toho mají prostě vynikající výkon.

Závěr: Které doporučuji?

Bitva mezi těmito dvěma bratry nebyla nic, pokud by nebyla zpochybněna. Pokaždé, když si myslíte, že jeden z nich má v určité oblasti jasné vítězství, druhý to zvrátí. Teď, když jsme pokryli vše výše uvedené, kdo vyjde na vrchol?

Weebly i Wix fungují opravdu dobře, ale mohli by nám říct více o jejich bezpečnosti.

Zákaznická podpora Weebly je o něco lepší než Wix, ale Wix má podstatně lepší znalostní základnu, i když přístup k zákazníkům není silnou stránkou.

Oba jsou podle mého názoru stejně snadno použitelné, ačkoli tvůrce webových stránek společnosti Wix je trochu intuitivnější.

Oba mají slušné obchody s aplikacemi, ale myslím, že Wix je o něco silnější a má větší množství praktických integrací. Wix má mnohem lepší výběr šablon než Weebly.

Cenové plány jsou další věcí, které mají společné, i když s určitými rozdíly. Wix má jasnější možnosti, ale Weebly má levný plán (který vám umožní připojit doménu a používat minimální zdroje).

Funkce, které nabízejí, jsou srovnatelné, ale Weebly má lepší funkčnost elektronického obchodování a menší omezení úložiště. Na papíře Weebly zní, jako by to mohlo vyhnat vítězství.

Zjistil jsem však, že Wix má nejlepší výkon v základní službě snadné tvorby webových stránek. Nejde jen o intuitivnější tvůrce – věci si jsou více vědomy prostoru a rychlosti. Navíc, obchod s aplikacemi a šablony opravdu tipují věci ve prospěch Wix – v praxi z něj činí schopnějšího tvůrce stránek.

Tady je moje doporučení: Pokud máte zájem o elektronický obchod, nemusí být Wix špatný, ale Weebly je pravděpodobně bezpečnější volba.

Pokud chcete pouze skutečně jednoduchý web s minimálním využitím úložiště a nevadí vám firemní reklamy, Weebly má lepší možnost rozpočtu.

Ale pokud chcete web mimo tyto kategorie – což znamená většinu jiných webů – Wix je moje doporučení.

Nebojte se, pokud si stále nejste jisti. Pamatujte, proč je každý z nich tak populární: můžete si založit účet a software plně využívat zdarma. Je to mnohem lepší než bezplatná zkušební verze – tak jděte do toho a experimentujte!

wix vs weebly

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map