Wix vs WordPress: Naše zkušenosti vytvořením stránek na Wix & WordPress

Wix vs WordPress: Naše zkušenosti vytvořením stránek na Wix & WordPress

Wix vs WordPress: Naše zkušenosti vytvořením stránek na Wix & WordPress

Takže k tomu došlo. Nemohu přehánět popularitu Wix a WordPress.com: oba jsou velmi populární systémy pro správu obsahu (CMS).


První z nich je znám jako hlavní průkopník a síla v snadném vytváření webových stránek. Posledně jmenovaný je známý tím, že je tvůrcem webových stránek pro mnoho blogů, často ho však používají i „běžné“ weby.

Poznámka: technicky existují dva typy WordPress. První je WordPress.org, což je bezplatný a otevřený zdrojový software pro správu obsahu. Používání WordPress.org vyžaduje na vašem konci více věcí, jmenovitě získání hostingu a získání doménového jména od různých stran.

Druhá je WordPress.com: jedná se o komerční verzi WordPress, která vypadá velmi podobně, ale funguje spíše jako placený CMS. WordPress.com je one-stop-shop, což znamená, že za to platí včetně hostingu a doménových jmen (jako Wix).

V této recenzi budu mluvit o WordPress.com a budu na ni odkazovat stejně jako na WordPress.

V každém případě jsou tito dva opravdu obři. Společnost Wix tvrdí, že v roce 2017 měla 110 milionů uživatelů. O WordPressu se často říká, že napájí 32% webových stránek na internetu (což znamená jak WordPress.com, tak WordPress.org), ale čísla pro web WordPress.com jsou specifičtější. Jeden odhad je, že 37 milionů webů používá WordPress.com.

Takže který z nich je lepší? Kterému z nich byste měli věřit při vytváření svých webových stránek? Wix i WordPress mají bezplatné verze, což činí výběr ještě komplikovanějším.

Obě se snadno používají. Oběma očividně přineslo výhody nespočet miliónů uživatelů. Jak může někdo zvážit tyto dva velikány budování stránek proti sobě?

Pokračujte ve čtení. Protože to udělám.

Ceny

Náš první bod zájmu: cena. Co stojí příslušné produkty WordPress a Wix? Odpověď má hodně společného s jejich obrovskou popularitou.

Wix a WordPress jsou známé tím, že mají model „freemium“ – můžete získat bezplatný účet a používat některé nástroje, ale budete muset zaplatit za upgrade a získat skutečnou věc (doménové jméno, SEO nástroje atd.) ).

Cenová struktura společnosti Wix je o něco složitější než struktura WordPress, proto si ji nejprve pojďme zabývat. Pokud chcete mít u společnosti Wix úplný účet, můžete získat buď prémiové plány webových stránek, nebo prémiové obchodní a elektronické obchodní plány.

Nejzákladnější prémiový plán je 5 $ měsíčně a v podstatě umožňuje připojení domény – jedná se o nejmenší upgrade z bezplatného účtu. Combo, druhá úroveň, je 11 $ měsíčně a Unlimited je třetí úroveň na 14 USD. Čtvrtá úroveň, VIP, je 29 $ měsíčně.

wix prémiové plány

Prémiové plány elektronického obchodování mají tři úrovně, ne čtyři: Business Basic za 20 USD měsíčně, Business Unlimited za 25 USD a Business VIP za 35 USD. Vyšší úrovně zvyšují úložiště, přicházejí s neomezenou šířkou pásma a mají více marketingových nástrojů nebo jiných bonusů.

A WordPress? WordPress má tři placené plány a jeden zdarma. První placený plán, Osobní, začíná na 4 $ měsíčně. Premium, druhá úroveň, je 8 USD a Business přichází za 25 USD. Jedná se o strukturu cen WordPressu.

Plány WordPress

Stručně řečeno, Wix a WordPress mají velmi cenově dostupné plány. Oba mají bezplatné verze, jejich první placené plány jsou od sebe odděleny dolarem a poslední úrovně jsou od sebe jen pár babek.

Díky cenám blízkým nelze jednu platnou platformu popsat jako levnější než jinou pouze u cenových značek – k tomu se musíme dostat do funkcí.

Funkce

V současné době jsou obě platformy velmi cenově dostupné a nesmírně populární. Pro pomoc s jejich dalším rozlišením se podívejme na funkce, které nabízejí.

Začnu s WordPress. Bezplatný plán WordPress je dodáván s funkcemi „Jetpack Essential“ – což jsou nejzákladnější nástroje údržby webu, jako je například aktivita na vašem webu, návštěvníci atd. – některá bezplatná témata a základní přizpůsobení. Všechny následné plány přicházejí s Jetpack Essentials.

Bezplatné plány také získají 3 GB úložného prostoru, nemají vlastní domény a mají reklamu WordPress.com. Můžete je odstranit upgradem na placený plán.

Funkce WordPress.com

První skutečný plán úrovní / osobních, osobní, je velmi podobný. Dodává se však s podporou e-mailu a živého chatu, 6 GB úložného prostoru, odstraňováním reklam a vlastním názvem domény.

Premium a Business, poslední dvě úrovně (na $ 8, respektive 25 $) provedou významnější změny funkcí.

Uživatelé získají přístup ke všem prémiovým tématům, získají pokročilejší přizpůsobení designu, více úložného prostoru a některé nástroje elektronického obchodu (jako je zpeněžení stránek, jednoduché zpracování plateb).

Myslím, že pro jednoduché blogery je WordPress skvělý – proto je mezi blogery tak populární. Jeho bezplatný balíček je velmi štědrý a první úroveň je celkem v pořádku – myslím si však, že by měli mít k dispozici více nástrojů pro přizpůsobení nebo šablony pro zákazníky platící na základní úrovni.

Navíc omezení úložiště pouze na 13 GB pro účty Premium mi připadá trochu lakomé. Skutečnost, že můžete odstranit pouze značku WordPress, nainstalovat pluginy nebo použít nástroje SEO upgradem na nejvyšší úroveň, je také trochu nespravedlivé.

Bezplatný účet společnosti Wix je podobný WordPress v tom, že jde většinou o hlavní tvůrce webových stránek se subdoménou společnosti.

První placená úroveň, Connect Domain, umožňuje přidat vlastní název domény a umožňuje 1 GB šířky pásma a 500 MB úložiště.

Combo, druhá vrstva, zdvojnásobuje povolenou šířku pásma a zvyšuje úložný prostor na 3 GB. Odstraňuje také reklamy, podobně jako osobní na WordPress.

Wix funkce ve srovnání s WordPress

Neomezené a VIP jsou poslední dvě úrovně plánů prémiových webových stránek společnosti Wix, a primárně zvyšují neomezenou šířku pásma, zvyšují úložiště (na 10 GB a 20 GB), zvyšují množství videa, které lze nahrát, a zlepšují zákaznickou podporu a e-mailové schopnosti (včetně e-mailových marketingových kampaní).

Firemní a eCommerce prémiové účty na Wixu mají neomezenou šířku pásma, analytiku Google, zpracování plateb, bezplatné domény pro první rok, reklamní poukázky, ještě lepší možnosti e-mailu a více úložiště (20–50 GB).

Netřeba dodávat, že pokud si myslím, že WordPress je trochu lakomý svým ukládáním a přidělováním, myslím, že Wix je ještě víc. Musím jim dát dvě pauzy, protože jsou to především tvůrci webových stránek a systémy pro správu obsahu a nezaměřují se tolik na samotný hosting..

S WordPress lze předpokládat, že uživatelé obvykle přidávají obsah pravidelně – zejména bloggerů. To nemusí být tolik v případě Wix, takže možná rozdíly v úložišti jsou v tomto smyslu ospravedlnitelné.

Kromě přidělení úložiště a šířky pásma si myslím, že WordPress je lépe vybavený pro své bezplatné a první úrovně plánů.

Zatímco WordPress může být zhruba lepší pro první a první úroveň, Wix má mnohem lepší možnosti vytváření a přizpůsobování webů na těchto úrovních.

Wix to také vezme se zbývajícími vrstvami a je také hezké mít na výběr více možností. Zejména se zájmem o elektronický obchod najdou silné stránky společnost Wix.

Řekl bych, že na základě samotných funkcí je WordPress pro blogery celkově lepší (to je pravděpodobně zřejmé). Wix je však lepší pro vytváření většiny jiných webových stránek, včetně malých a osobních. Pro účely elektronického obchodování to Wix sbírá dolů.

Snadnost použití

Masivní popularita jak WordPress, tak Wix je něco prozradí, jak snadno se používají. Pokud to ještě nevíte, pravděpodobně jste to uhodli: oba se snadno používají.

Snadnost použití je navíc součástí jejich identity. Takže který vyhraje?

Abych byl upřímný, nemohu to opravdu porovnat. Oba jsou neuvěřitelně snadno použitelné: jediné rozdíly jsou v jejich konstrukcích a uživatelských rozhraních, které by mohly oslovit uživatele jinak.

Mohu říci, že Wix je snazší pro obecnou tvorbu webů, zatímco WordPress pro blogování je jednodušší. Zřejmé, že? Nechápejte mě špatně. Pokud to hledáte, můžete s Wixem blogovat bez větších potíží. A WordPress má velmi snadné nástroje pro vytváření webů.

wix palubní deska

Wix vám však umožní získat mnohem více rukou s vaším webem dříve do hry (což znamená s nižšími úrovněmi) bez jakýchkoli problémů. Pracujete s více šablonami a mnohem více možností úprav i z bezplatného účtu – a stále je stejně snadné používat jako WordPress, pokud ne více.

Šablony Wix

Naproti tomu WordPress vás tlačí, abyste vytvořili svůj první příspěvek od okamžiku, kdy si založíte účet.

Přehled dashboardu WordPress

Není to špatná věc, ale snadné použití odhaluje příslušné silné stránky těchto dvou platforem.

Celkově jen řeknu, že je to kravata: Wix i WordPress jsou vynikajícími příklady toho, jak snadné použití v online řešeních by měla vypadat.

Zákaznická podpora

Pokud jsou oba velmi snadno použitelné, pravděpodobně není potřeba zákaznické podpory … jen si dělám srandu! Je to trochu pravda, ale vždy je důležitá silná podpora zákazníků. Udržují tyto dva svou blízkou konkurenci?

Ano.

Za prvé, zástupci obou platforem jsou velmi solidní, i když vaše možnosti pro jejich kontaktování se poněkud liší. WordPress nemá žádnou telefonickou podporu, ale má živou podporu chatu a e-mailu pro všechny platící úrovně.

Naproti tomu Wix nabízí pouze telefonickou podporu a podporu vstupenek a nemá možnost live chatu. To je poněkud nešťastné, ale nakonec oba WordPress a Wix pokrývají dvě ze tří hlavních možností – takže záleží jen na tom, které preferujete.

Řeknu však, že jak live chat, prodej vstupenek / e-mail, tak i telefonická podpora byly u WordPress i Wix skvělé. Myslím, že zástupci společnosti Wix byli o něco užitečnější, ale nejsem si jistý, jak moc bych to měl připisovat náhodě nebo samotnému Wixovi.

Pokud jde o informace na místě, Wix i WordPress fungují dobře, jen z různých důvodů.

Oba mají dobrou sbírku informačních článků, ale podle mého názoru je Centrum nápovědy Wix mnohem lépe organizované a obsahuje lepší obsah.

Centrum nápovědy Wix

Stránka podpory WordPress je stále užitečná, ale ne tak robustní jako centrum nápovědy Wix.

Stránka podpory WordPress

Tam, kde WordPress vyniká, je jeho neuvěřitelná online komunita. Díky své velké popularitě mají WordPress.com i WordPress.org pravděpodobně nejužitečnější fóra a stránky s odpověďmi na internetu. Existuje samozřejmě oficiální fórum WordPress, ale to je jen zlomek věcí online.

Neoficiálně lze najít spoustu podpory na různých místech. Rychlý Google tento bod dobře ilustruje. Wix má také živou online komunitu – jednu z nejlepších a největších na světě SaaS – ale neskutečnost komunity WordPress je obtížné konkurovat.

Stručně řečeno, řekl bych, že Wix i WordPress mají velmi dobré zástupce zákaznické podpory, ale Wix by se mohl mírně ujmout.

Pro online informace má Wix lepší oficiální dokumentaci a podporu, ale WordPress má větší a užitečnější online komunitu než Wix. Obecně řečeno, oba mají skvělou zákaznickou podporu.

Zabezpečení a spolehlivost

Od cenotvorby po zákaznickou podporu se Wix a WordPress prostě nedovolí své blízké konkurenci. Na každém kroku se zdá, že jsou odhodláni vyniknout, a bezpečnost a spolehlivost jsou některé z nejlepších příkladů toho.

Wix o svém zabezpečení na svém webu moc nemluví – to je nešťastné, ale u některých společností to není neobvyklé. Podle mých zkušeností byla bezpečnost Wix v pořádku.

WordPress pojmenovává několik svých bezpečnostních opatření: ve výchozím nastavení šifrování pro všechny weby, brány firewall, opatření útoku DDoS, pravidelné zálohování dat a podobně. Můžete si také stáhnout data WordPress na libovolné úrovni účtu, což je jakási ruční záloha.

A co běžný výkon Wix a WordPress? Jaká je jejich dostupnost? Testovali jsme jak toto spolehlivé měřítko výkonu a zabezpečení serveru.

wix testovací stránky uptime

Zde si můžete prohlédnout nejnovější Uptime našeho webu Wix

Jak vidíte, naše doba pohotovosti i doba odezvy u Wixu byly velmi dobré.

Uptime webu WordPress

Zde si můžete prohlédnout nejnovější Uptime našeho webu WordPress.

A jak vidíte, naše doba bezporuchovosti a doba odezvy u WordPress byla také vynikající – možná trochu víc.

Neváhám prohlásit, že WordPress je přímo vítěz. Jak WordPress, tak Wix mají tři měsíce dokonalé dostupnosti. Zatímco Wix měl jeden měsíc s několika minutami prostojů, testovali jsme také Wix o měsíc déle.

Také si nemyslím, že 100ms rozdíl je tak pozoruhodný – to je, když je rozdíl ve stovkách, které beru na vědomí.

Celkově mají Wix i WordPress v našich měřeních skvělou dobu provozuschopnosti a odezvy – lepší než většina hostovaných webů, které jsme testovali, což je překvapivé.

Řekl bych, že WordPress mírně vede k zabezpečení a spolehlivosti, ale že Wix i WordPress jsou celkově velmi bezpečné a fungují velmi dobře.

Závěr

I když jste jen skimming, pravděpodobně jste pochopili, jak špičkové WordPress a Wix jsou v budování webu a freemium modely. Pojďme přes velké body …

Wix a WordPress jsou velmi cenově dostupné. Když někdo vezme v úvahu funkce, WordPress může být lepší pro bezplatný a první placený plán. Obecně řečeno, WordPress je lepší pro příležitostné blogery, není divu.

Wix je však mnohem lepší pro každého, kdo má zájem vydělávat peníze ze svých stránek, s více plány a nástroji elektronického obchodování, ze kterých si můžete vybrat. Wix je také lepší pro celkový design stránek, takže ti, kteří chtějí blogovat, ale jsou vysoce investováni do designu, mohou najít lepší volbu ve Wix.

Pokud jde o snadné použití, jde o dva stejně snadno použitelné – Wix je působivější pro to, jak snadné je vytvářet a přizpůsobovat stránky, a WordPress je snadnější pro každého, kdo chce začít blogovat hned bez jakýchkoli kroků.

Pokud jde o zákaznickou podporu, věci jsou blízké, ale jemnější. Wix a WordPress mají k dispozici solidní zástupce, alespoň podle mých zkušeností. WordPress má lepší online komunitu, dokonce i mimo oficiální zdroje webu, ale Wix má mnohem lepší oficiální dokumentaci a zdroje.

A konečně, pokud jde o bezpečnost a spolehlivost, jsou stále o vázanosti. WordPress může mít lepší časy odezvy, ale s mírným odstupem, a podle mého názoru porota je stále na srovnání uptime srovnání.

Dobrou zprávou je, že oba mají v našich testech lepší dobu provozu a dobu odezvy než většina hlavních hostingových společností.

Stručně řečeno, doporučuji WordPress těm, kteří mají zájem o příležitostné, osobní nebo jinak drobné blogování.

Doporučil bych Wix v podstatě všem ostatním: těm, kteří chtějí jakýkoli jiný typ webu, těm, kteří chtějí vysoce přizpůsobitelné a dobře navržené blogy, a každému, kdo chce vydělat peníze z jejich stránek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector