10 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet (Po, krejtësisht falas – Pa pagesë)

Pra, jeni të interesuar për ndërtuesit e faqeve të internetit falas. Dhe pse jo? Mbi të gjitha ka një ton sendesh falas në internet. Fatkeqësisht, ndërtuesit pa cilësi të faqeve të internetit janë pak më të vështira për t’u gjetur.


Ka shumë ndërtues të faqeve të internetit falas. Por e vërteta është, ju do të duhet të jeni gati për të bërë lëshime nëse dëshironi një ndërtues falas të uebfaqes — sepse shumica e krijuesve të faqeve të internetit falas janë pjesë e modeleve “freemium”.

Siç nënkupton emri, strukturat e çmimeve të freemiumit ofrojnë mundësi të lira dhe premium. Rezultati natyror është se opsionet e lira janë paraqitur më pak të mira, ose mbartin disa dobësi të dukshme.

Por hej – një ndërtues falas i faqeve të internetit ende vlen të shikohet. Ndoshta thjesht dëshironi të eksperimentoni me softuer përpara se të filloni të paguani për të. Ndoshta ju dëshironi të krijoni një sit për një ide që keni, dhe ju vetëm duhet një dalje e menjëhershme.

Ose mbase të metat e zakonshme të planeve të lira nuk ju faza.

Mjaft e drejtë. Epo, shumë përvoja me ndërtimin e faqeve në internet dhe ndërtuesit e faqeve të internetit të lirë më kanë bërë të krijoj këtë listë të krijuesve më të mirë të faqeve të internetit.

Këtu janë disa gjëra që duhet të dini për këtë listë … para së gjithash, unë u jap shumë peshë emrave të domain. Shumë njerëz do të shohin një faqe në internet që ata vizitojnë ndryshe nëse është në një nënfushë, dhe me të drejtë. Duket më pak e ligjshme.

Dhe pothuajse çdo ndërtues falas i faqes në internet do t’ju ndihmojë të ndërtoni një sit nën një nënfushë përveç nëse do të përmirësoheni në një plan të paguar. Pra, nëse një faqe në internet ju lejon të lidhni një emër domaini falas (mbani në mend se ju ende duhet të paguani për një emër domain) ose nëse nënfusha e faqes së internetit është më pak problem, atëherë unë i jap asaj një sasi të mirë të peshës.

Po, edhe nëse disa gjëra të tjera – siç është përshtatja – janë sakrifikuar.

Një tjetër gjë: mos i kushtoni shumë vëmendje numrit të mirat dhe të mirat në këtë listë. Në vend të kësaj, kushtojini vëmendje asaj që thonë. Për shembull, diçka mund të ketë shumë të meta teknikisht, por pozitivët janë të një rëndësie të tillë që ato tejkalojnë ndjeshëm negativët.

Pothuajse çdo ndërtues falas i faqes në internet do të vijë me reklama për kompaninë, një nënfushë dhe vetëm disa veçori.

Por, gjithmonë ka përjashtime. Pra, pa ado më tej, këtu është lista ime e krijuesve më të mirë falas të faqeve të internetit.

hostingpill
Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

 1. WordPress.com
 2. Wix
 3. WebStarts
 4. Weebly
 5. Blogger
 6. Sitet e Google
 7. Jimdo
 8. UCraft
 9. Site123

Pika 1: WordPress.com

Hover to preview

Wordpress

WordPress është jashtëzakonisht popullor – aq shumë sa është e vështirë për tu vlerësuar. Ka rreth që nga 2005 dhe që nga ajo kohë, ajo është rritur për të mbështetur miliona site të panumërta.

Një vlerësim i krediton WordPress me shërbimin e 30% të blogerëve në internet, dhe WordPress është faqja e 50-të më e popullarizuar në botë. Edhe më mbresëlënëse, CNN, CBS, BBC, Reuters dhe Fortune të gjithë përdorin WordPress.

Pra, po, është një platformë mjaft e suksesshme. Dhe sigurisht, një arsye e madhe për popullaritetin e saj është opsioni i saj falas.

Vendosja ime e WordPress.com si numër një nuk vjen lehtë ose lehtë. Wix dhe Weebly të dy kanë shumë më tepër karakteristika dhe personalizim sesa WordPress.

Si krijues të përgjithshëm të faqeve të internetit, ata e marrin atë. Sidoqoftë, WordPress është kaq jashtëzakonisht e popullarizuar sa të kesh një nënfushë me WordPress mund të ndikojë në blogun tënd shumë më pak sesa nëse ke përdorur një sit tjetër.

Për më tepër, të qenit pjesë e komunitetit të WordPress sjell disa avantazhe të vetat. Kjo sigurisht varet nga ajo që dëshironi nga krijuesi i faqes suaj të internetit, por nëse është një blog, WordPress është ndoshta opsioni më i mirë falas.

Paraprakisht WordPress (Lehtësia e Përdorimit: 3/5)

rekuizitë

 • Për një produkt falas, ekziston një përzgjedhje mjaft e mirë e temave / shablloneve. Edhe pse redaktimi është mesatar, ju prapëseprapë mund të bëni një përshtatje të drejtë.
 • Veryshtë shumë e lehtë për të importuar dhe eksportuar përmbajtje, duke përfshirë midis blogut tuaj WordPress dhe një blog me një platformë tjetër (siç është Medium ose Wix).
  Importoni në WordPress
 • Mjete të ngurta për Blogim (padyshim), si dhe mjete themelore për njohuri dhe funksione dëshmuese dhe faqe të kontaktit.
 • Popullariteti i WordPress do të thotë se do të gjeni më shumë këshilla për përdorimin e WordPress sesa me ndonjë platformë tjetër.
 • Gjithashtu për shkak të popullaritetit të saj, të paturit e një nënfushë në WordPress mund të mos ju dëmtojë aq keq. Shumë blogerë përdorin një nëndomain të WordPress dhe kështu që të ekzistuarit e nënfushës nuk do të dëmtojnë domosdoshmërisht pamjen e faqes suaj (të paktën, jo aq sa me ndërtuesit e tjerë të lirë).
 • Gjithashtu, duke ndjekur këtë—WordPress.com mbështet një komunitet më social, si Blogger. Shtë shumë e lehtë për t’u ndjekur dhe bashkëvepruar me bloge të tjera në komunitetin WordPress, dhe që ata të bashkëveprojnë me ju – një mënyrë e mirë për të drejtuar trafikun dhe për të fituar popullaritet.

Cons

 • Ndërsa mjetet e personalizimit janë në rregull, ju jeni vërtet të kufizuar në artikujt më të vegjël (siç janë ngjyrat). Ju në thelb do të duhet të shikoni nëpër tema për të marrë një plan urbanistik që ju preferoni.
 • Aplikacionet (të njohura në WordPress si shtojcë) nuk janë në dispozicion për plane falas.
 • Edhe mjetet themelore të SEO nuk janë të disponueshme për plane falas.
 • Asnjë bisedë live.

Ndërtoni Faqen time falas të WordPress-it

Pika 2: Wix

Hover to preview

Wix

Wix është pa dyshim një nga ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit falas. Në fakt, është thjesht një nga ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit.

Ashtu si Weebly, ajo u themelua në vitin 2006. Sidoqoftë, Wix ka mbi dy herë më shumë përdorues sesa Weebly, në 110 milion.

Wix është i njohur për një redaktues fantastik dhe fleksibël, dhe përdoret kështu nga një gamë e gjerë njerëzish, nga blogerët e zakonshëm deri tek bizneset e niveleve të larta.

Thelbësore me Wix është që ju të merrni një redaktues shumë funksional dhe shumë karakteristika — por natyrisht, do të duhet të paguani për gjërat më të rëndësishme, një domen dhe heqjen e reklamave Wix.

Paraprakisht Wix (Lehtësia e Përdorimit: 4/5)

rekuizitë

 • Wix ka një komunitet shumë të madh të përdoruesve, i cili mund të jetë një burim i dobishëm nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim.
 • Mjet shumë i fuqishëm redaktimi. Nuk është thjesht e lehtë, por e fuqishme dhe madje versioni falas lejon një shkallë të shkëlqyer të personalizimit. Wix renditet shumë sepse ky redaktues është me të vërtetë një nga më të mirët në dispozicion falas.
  redaktori wix
 • Në këtë shënim, Wix ka një përzgjedhje të gjerë të modeleve të cilësisë.
 • Wix ka SEO themelore, menaxhimin e kontakteve, marketingun, njohuri dhe madje mjete për blogela. Mjeti i blogjeve është veçanërisht mbresëlënës. Për një ndërtues falas, Wix paraqitet pothuajse aq plotësisht sa një ndërtues i plotë — natyrisht, pjesët kryesore janë ende të humbura.

Cons

 • Wix reklamat janë pjesë e planit falas.
 • Një artikull i tillë që i mungon Wix është një formë kontakti, të cilën përfshijnë shumë ndërtues falas.
 • Modeli i çmimeve të Wix deri kohët e fundit ishte më i përballueshëm. Përkatësisht, niveli i parë i primit ishte vetëm 5 dollarë në muaj dhe ju lejoi të lidhni një domen. Kjo është hequr dhe tani niveli i parë është 11 dollarë, që do të thotë që krijuesi i faqeve të internetit falas është hequr edhe më shumë nga planet premium. Do të thotë gjithashtu nëse doni të përdorni falas ndërtuesin e faqes dhe thjesht paguani për domenin, nuk keni fat.
 • Asnjë bisedë live. Por kjo është e vërtetë edhe për të paguar klientët Wix, kështu që nuk ka asnjë lidhje me të pasur një llogari falas.

Provoni Wix falas

Pika 3: WebStarts

Hover to preview

WebStarts

WebStarts është një kompani e përmendur shpesh në listat e ndërtuesve më të mirë të faqeve të internetit. Kur vizitova për herë të parë faqen e tyre në internet, isha goxha skeptik. Pse? Sepse faqja fillestare e tyre tregon këtë: “Siç shihet në… Facebook, Bing, Google, Yahoo”. Me të vërtetë ?! Të jesh parë në një motor kërkimi është dukshëm i ndryshëm nga sa shihet në një revistë.

Por hej, ajo ka një mundësi falas, kështu që e provova. Rezulton, është një ndërtues mjaft i nënvlerësuar, i fortë dhe i lirë i faqes në internet. Shumica e kompanive e mbivendosin veten në uebfaqet e tyre — WebStarts është e kundërta.

Disa sende në faqen zyrtare të çmimeve të faqes në internet janë të vjetruara, dhe rezultati është që produkti aktual është edhe më i mirë nga sa mendonit. Unë do të thoja se WebStarts është duke u aktivizuar me Weebly dhe Wix për sa i përket aftësive të tij, por ka shumë më pak njohje të emrit, dhe është edhe më shpejt të fillohet me atë se sa rivalët e tij më të mëdhenj.

rekuizitë

 • Funksionimi themelor i e-komercialit / dyqanit.
 • WebStarts ka një mjet të menaxhimit të kontaktit që nuk është jashtëzakonisht i fuqishëm, por ende mjaft i dobishëm, duke e konsideruar se është falas.
 • WebStarts ka një mjet të përshtatshëm për Blogging që funksionon mirë në ndërtues.
 • Reklamat në WebStarts nuk janë shumë të mëdha.
 • Në përgjithësi, mjeti ndërtues / redaktues është i lehtë për t’u përdorur dhe funksional, plus i paraqitur me dinjitet (në të njëjtën kohë me Weebly dhe Wix).

pro faqet e internetit

 • Më e thjeshtë për të menaxhuar sesa Weebly ose Wix, të cilat ndjehen të mbingarkuar ndonjëherë.

Cons

 • Siç është e zakonshme për ndërtuesit pa pagesë, depo e kufizuar.
 • Ndërfaqja ndërtuese është në përgjithësi e mirë, por ndonjëherë mund të jetë pak e ngathët ose e paqëllimshme. Plus, unë nuk jam një adhurues i estetikës, por ky është vetëm mendimi im dhe jo një e metë serioze.

Filloni me WebStarts falas

Pika 4: Weebly

Hover to preview

Weebly

E themeluar në vitin 2006, Weebly është bërë një nga ndërtuesit më të njohur të faqeve me më shumë se 50 milion klientë globalisht.

Shpesh mendoj për Weebly si një alternative për Wix. Të dy janë shumë të ngjashëm në shumë mënyra në atë që ata ekzekutojnë modele freemium, janë të njohura për disa nga ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet, dhe kanë kultivuar një popullaritet për produktet e tyre falas.

Këtu është përmbledhja ime: Weebly është një nga krijuesit më të mirë të faqeve të internetit, por nuk ka mundësi të paraqitet aq sa Wix. Duke thënë këtë, ajo ka një gjë ose dy Wix nuk e bën, kështu që ju inkurajoj që të provoni të dyja sidoqoftë.

Paraparje Weebly (Lehtësia e Përdorimit: 3/5)

rekuizitë

 • Redaktori është shumë i fortë dhe i afërt ose i njëanshëm me redaktorin e Wix.
  Redaktori Weebly
 • Weebly ka mjete themelore SEO, Blogging, dhe madje edhe mjete të e-commerce / produkti. Kjo është shumë unike për produktet falas. Natyrisht, kushdo që është me të vërtetë i interesuar për ecommerce ndoshta nuk duhet të shkojë për një ndërtues falas të faqeve, por është një krijim mbresëlënës megjithatë.
 • Weebly ka disa aplikacione në dispozicion për instalim edhe nga përdoruesit e lirë. Këto nuk janë as aplikacione të dobëta, por gjëra të dobishme si grafikët e çmimeve, Eventbrite, FAQs, etj.

Cons

 • Edhe pasi të jeni regjistruar, Weebly ka një ton të shitjeve. Mund të presësh shitje gati për çdo ndërtues falas të internetit, por është i bezdisshëm për Weebly sepse Weebly është një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve.
 • Ndihma për klientët nuk është aq e mirë sa Wix. Sidoqoftë, Weebly ka një bisedë live.
 • Redaktori i Weebly është shumë i mirë, por ju jeni pak më të shtrënguar se sa me Wix.

Pika 5: Blogger

Hover to preview

Blogger

Bloggeri më jep nostalgji. Unë fillova të përdor Blogger si një djalë i ri, i ngazëllyer për të provuar mjetet e thjeshta të krijimit të faqes në internet. Duke u rikthyer te Blogger për ta provuar, unë u çudita kur pashë që një pjesë ishte akoma e njëjtë.

Nëse shikoni lista të ndërtuesve të faqeve të lira të internetit, zakonisht nuk do të gjeni Blogger në to. Kjo ndoshta për shkak se Blogger është përqendruar kryesisht në ndërtimin e blogeve (duh) sesa në llojet më të përgjithshme të faqeve të internetit.

Prapëseprapë, Blogger është shumë më i paraqitur falas sesa shumica e krijuesve të faqeve të internetit, dhe në fund të ditës, ju akoma po ndërtoni një faqe në internet edhe nëse jeni të kufizuar në formatin e blogut.

Paraprakisht Blogger (Lehtësia e Përdorimit: 2.5 / 5)

rekuizitë

 • Përditësimi është plotësisht opsional, dhe ekziston një bashkësi e fortë e përdoruesve të lirë. Një nga arsyet që e rendita Blogger këtë shumë është sepse është shumë e zakonshme që njerëzit të kenë bloge në fushën __.blogspot.com. Një vizitor mund të ketë më pak të ngjarë të tallet në uebfaqen tuaj për shkak të nënfushës me Blogger.
 • Përdoruesit mund të krijojnë 100 blog për një llogari.
 • Megjithëse opsionet e personalizimit janë të kufizuara, akoma mund të korrigjoni elementë të caktuar të faqeve dhe të zgjidhni ngjyrat, shkronjat, etj. Redaktimi i HTML është i disponueshëm, por shumica e njerëzve nuk duan ndërtuesit e faqeve në mënyrë që të mund të redaktojnë HTML.
 • Përdoruesit mund të lidhin një domen pa pasur nevojë të azhurnohen. Kjo vetëm është ndoshta një nga gjërat më të mira që Bloggeri ka për të: një person i cili thjesht dëshiron një format të drejtpërdrejtë të blogezimit, por prapë dëshiron që domain-i i tyre të mund të bëjë kompromis duke përdorur Blogger dhe kështu të mbajë platformën aktuale të redaktimit falas.Bolgger për domen falas

Cons

 • Siç u tha, është vetëm një format blog.
 • Temat janë shumë të kufizuara, siç janë opsionet e personalizimit. Detajet më të vogla (ngjyrat, shkronjat) janë të personalizueshme, por kontrolli më i madh i faqeve dhe faqja e përgjithshme në parim mbështetet në zgjedhjen e një teme dhe ndryshimin e ngjyrave.
 • Asnjë bisedë live apo madje edhe një sistem i gjithanshëm i biletave – Blogger-i është shumë i madh dhe i bazuar në përdorues falas. Sidoqoftë, komuniteti i madh i përdoruesve mund të plotësojë shumicën e problemeve.

Pika 6: Sitet e Google

Krijuesi i faqes në internet të faqeve Google

Google me të vërtetë ka softuer për gjithçka. Sites Google është shumë si Google Docs në ndërtimin e faqes në internet. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe e mirë për të bashkëpunuar, plus është plotësisht falas.

Problemi i vetëm? Tooshtë shumë e thjeshtë.

Sitet e Google është më e mira për të bërë faqe shumë të thjeshta në internet, asgjë shumë dinamike apo edhe e rëndësishme. Për shkak të natyrës së saj bashkëpunuese, është mirë për ndërtimin e faqeve informuese ose të stilit wiki.

Paraqitja e Sitet e Google (Lehtësia e Përdorimit: 3/5)

rekuizitë

 • Ekstremisht falas: Sitet e Google është krijuar që të jetë një mjet i papaguar. Kjo mund të jetë një dobësi për disa — Sitet e Google nuk ka as mundësinë e azhurnimit për më shumë veçori. Sa i përket krijuesve të faqeve falas, është e vështirë të gjesh një platformë që synon të jetë vetëm falas.
 • Google Sites është shumë i mirë me bashkëpunimin, si kushëriri i tij, Google Docs.
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur. Shumë krijues të faqeve janë, por Google Sites është një nga më të drejtpërdrejtët dhe të thjeshtë.
  Ndërfaqja e faqeve të Google

Cons

 • Shumë themelore. Sitet e Google ka vetëm mjetet më themelore dhe nganjëherë ju duket sikur po redaktoni një PowerPoint ose Google Slide më shumë se një sit. Mjetet e personalizimit janë veçanërisht të kufizuara. Për këtë arsye, Google Sites është me të vërtetë i mirë vetëm për të krijuar faqe në internet të thjeshtë.
 • Siç u përmend, Google Sites nuk ka as mundësinë e azhurnimit, ose shtimin e veçorive premium. Ekziston vetëm versioni falas. Disa mund t’i zbulojnë se i pëlqejnë faqet e Google, por thjesht duhet pak më shumë aftësi për të rregulluar. Na vjen keq, pa zare.
 • Ndërsa shumica e krijuesve të faqeve të lira të internetit kanë kapacitete të ulëta ruajtjeje, shifra e Sites Google është veçanërisht e ulët në 100MB.
 • Kjo ndoshta duhet të shkojë pa thënë, por Google Sites është aq e thjeshtë sa nuk ka pothuajse asnjë mbështetje të klientit.

Pika 7: Jimdo

Hover to preview

Jimdo

Jimdo është më pak i një emri shtëpiak në krahasim me Blogger, WordPress, apo edhe Wix, por ende dihet se është një nga ndërtuesit më të fortë të faqeve të internetit.

Pavarësisht se është në anën më të vogël për sa i përket emrit të tij, Jimdo ende ka ndihmuar në krijimin e mbi 20 milion faqeve të internetit.

Jimdo është, si shumë në këtë listë, bazuar në një model freemium. Një gjë që më pëlqen në veçanti në lidhje me Jimdo është që është shumë përkrahës i produktit të saj falas, për dallim nga faqet e tjera që ofrojnë një produkt falas por që pothuajse e urrejnë atë në të njëjtën kohë në favor të versioneve të tyre premium.

Jimdo është në thelb një ndërtues i fortë falas i internetit me kufizimet e zakonshme.

Paraprakisht Jimdo (Lehtësia e Përdorimit: 3.5 / 5)

rekuizitë

 • Opsioni Krijuesi ju lejon të filloni menjëherë ndërtimin e faqeve. Toolshtë mjeti tipik i ndërtimit të faqes në internet që keni përdorur.
 • Një zgjedhje mjaft e gjerë e modeleve (mbi 100) për një ndërtues falas.Modele Jimdo
 • Aplikacioni Jimdo në dispozicion për Android dhe iOS
 • Mjete shumë themelore të SEO dhe mjetet e dyqaneve në internet (gjithashtu, nuk ka tarifa për transaksione!)
 • 500MB ruajtje. Asgjë e madhe, por jo e keqe për një krijues falas të faqes në internet.
 • LogoMaker për t’ju ndihmuar të krijoni / rregulloni imazhin tuaj të logos së markës.

Cons

 • Duhet të azhurnohet për të përdorur një domen.
 • Ndërsa në përgjithësi redaktori i tyre është në rregull, ndonjëherë mund të jetë i ngathët. Njerëzit kanë ndjenja të përziera për të.
 • Jimdo ka përmirësuar redaktorin e tyre në sit, por ndonjëherë mund të jetë pak i paqëllimshëm.
 • Asnjë mundësi bisede live, por ekziston një sistem biletash.

Pika 8: UCraft

ucraft-website-ndërtues

UCraft është një kompani tjetër që nuk është super e njohur jashtë atyre me interes në kompanitë e ndërtimit të faqes në internet.

UCraft gjithashtu ka një reputacion të vogël për nivelin e tyre të lirë të ndërtimit të faqes në internet.

Sipas mendimit tim, UCraft është nënvlerësuar. Nuk është se produkti falas i UCraft meriton të vlerësohet tejet i vlerësuar, saktësisht, por meriton më shumë kredi. Siç është e zakonshme, UCraft drejton një model freemiumi.

Sidoqoftë, produkti falas është vetëm një faqe ulje. Pra, nuk është saktësisht një krijues i plotë i faqes në internet falas. Sidoqoftë, ai ndërtues i faqeve të uljes është mjaft i aftë, dhe mbase më e rëndësishmja, ju mund të lidhni një domen falas.

Paraparje UCraft (Lehtësia e Përdorimit: 3/5)

rekuizitë

 • Përdoruesit mund të lidhin një domain edhe në një plan të lirë. Kjo vetëm e bën atë, për mendimin tim, një nga opsionet më të mira falas për ndërtuesin e faqes në internet.
  Domen e lidhjes Ucraft
 • Aftësi mjaft të mira personalizimi, megjithëse në ndershmëri kjo është kryesisht për faktin se ju jeni duke redaktuar një faqe të vetme sesa në një faqe të tërë.
 • Mjetet themelore të SEO, Google Analytics dhe SSL. Jo jashtëzakonisht mbresëlënëse, por ende e fortë.

Cons

 • Funksionaliteti i eCommerce kërkon përmirësim.
 • Biseda 24/7 live ndonjëherë mund të jetë pa përgjigje, megjithëse në përgjithësi funksionon mirë.
 • Ndërtuesi i faqes suaj të internetit është me të vërtetë vetëm një ndërtues faqesh ulëse. Mund të jetë akoma e dobishme, veçanërisht sepse mund të lidhni një domen, por akoma jeni i kufizuar në një faqe të madhe.

Filloni me UCraft falas

Pika 9: Siti 123

Hover to preview

Vendi 123

Site123 nuk është saktësisht një zgjedhje e lartë për ndërtimin e faqeve të internetit falas, por sigurisht që është një opsion. Site123 fuqimisht e tregton veten si një ndërtues falas të faqes në internet (seriozisht, thjesht Google atë dhe do të shihni se çfarë dua të them).

Site123, natyrisht, funksionon me një model freemium, por ndryshe nga shumë të tjerë, ai ka vetëm një shkallë premium në vend të disa.

Përveç kësaj, kjo bie në llojet e mirat dhe të mirat që ju prisni nga një ndërtues i faqes gjysmë të mirë: është falas, ndërtuesi punon, por ju nuk do të merrni një domen dhe do të keni reklama.

Paraqitja e faqes123 (Lehtësia e përdorimit: 3.5 / 5)

rekuizitë

 • Funksionaliteti bazë i e-commerce (përfshirë një mjet të marketingut me email) dhe mjetet SEO. Shtë interesante, ju mund të pranoni pagesa offline vetëm me versionin falas (duke marrë numrin e telefonit të klientit ose detajet e transferimit të telit).
 • Qasje në një dyqan aplikacioni, i cili përfshin aplikacione në dispozicion për përdoruesit falas. Kjo është e rëndësishme sepse disa nga ato që i mungon Site123 si parazgjedhje (dhe mbani në mend se Site123 nuk bën aq mjete të disponueshme nga ndërmarrja sa më shumë emrat me gradë më të lartë këtu) që mund të merrni në dyqanin e aplikacioneve.Aplikacionet e faqes123
 • 24/7 mbështetje live chat live madje Wix dhe WordPress nuk e ofrojnë këtë (falas).
 • Redaktori i mirëfilltë: asgjë për të shkruar në shtëpi, por sigurisht funksionale.Ndërfaqja e faqes123
 • Pruditërisht pak presion për t’u kthyer në një plan të paguar.

Cons

 • Një banderolë e dukshme e Site123, edhe nëse është e vogël. Por hej, është shumë e zakonshme.
 • E kufizuar për sa i përket shablloneve, dhe ndërsa redaktori funksionon mirë, ju jeni akoma pak i kufizuar në sa mund të redaktoni.
 • Në përgjithësi, Site123 nuk ka një ton të veçorive të disponueshme jashtë kutisë.

Provoni Site123 Toda

Artikulli special: 000Webhost

Hover to preview

000webhost

000Webhost është një shërbim pritës, për këtë arsye unë e kam ndarë atë nga opsionet e tjera në këtë listë. Por hej, nëse është duke pritur, pse ta nxisni fare?

Epo, së pari, sepse 000Webhost është një nga disa shërbime falas për strehimin, dhe prej tyre është ndoshta më i mirënjohuri. Së dyti, 000Webhost ofron aftësi për ndërtimin e faqes në internet.

Për ta thënë thjesht, mund të krijoni një llogari falas dhe të filloni të përdorni ato aftësi ndërtimi në internet falas. 000Webhost ka për qëllim të jetë një platformë pritjeje falas, por një pasojë anësore është se është një krijues falas i faqes në internet.

000Webhost Paraprakisht (Lehtësia e Përdorimit: 3.5 / 5)

rekuizitë

 • Për shkak se pritja është kujdesur, ju thjesht mund të blini një domain dhe më pas ta lidhni atë falas. Ndërsa Weebly, Wix, WordPress dhe të tjerët do të keni paguar për të lidhur një domen që tashmë zotëroni, 000Webhost do t’ju lejonte të dilnit vetëm duke paguar vetëm për domenin.
 • Për më tepër, sepse 000Webhost është kryesisht një platformë pritëse, ju mund të zgjidhni midis përdorimit të faqes ndërtuese të faqes 000webhost ose mund të instaloni WordPress.org dhe ta përdorni atë për të ndërtuar një blog. Ndërtuesi i faqes është mjaft i paraqitur dhe merret me një shkallë të lartë personalizimi.
  000webost për të ndërtuar sitin
 • Për t’u lidhur me WordPress.org: WordPress.org është i ndryshëm nga WordPress (përmendur më lart), gjegjësisht në atë WordPress.org është një shërbim falas.WordPress.org është shumë e ngjashme me WordPress, përveç që është shumë më e shfaqur dhe është plotësisht falas. Sidoqoftë, për të përdorur WordPress.org, duhet të kujdeseni për pritjen … dhe nëse përdorni 000Webhost, atëherë madje mund ta bëni këtë falas. Do të thotë të lidhesh me WordPress.org në 000Webhost ju jep programin më të paraqitur në ndërtim blog që mund të merrni falas.

Cons

 • Redaktori mund të jetë pak i komplikuar dhe ndonjëherë i bezdisshëm për t’u përdorur. Kurba e mësimit nuk është e jashtëzakonshme por është akoma më pak miqësore me përdoruesit sesa opsionet e tjera këtu. Megjithëse nëse përdorni WordPress.org për të ndërtuar një blog, do të bëhet përsëri më i lehtë.
  000 pult dashnor
 • Do të duhet të keni më shumë kursim teknik për të lundruar cilësimet e llogarisë suaj. Ka shumë burime në dispozicion, por prapë mund të jetë dhimbje sepse duhet të konfiguroni disa gjëra me dorë (p.sh., duke lidhur një domain).
 • Për shkak të hapësirës së caktuar për llogarinë tuaj falas, ju ndoshta nuk do të jeni në gjendje të krijoni më shumë se një ose dy uebfaqe.
 • Në qoftë se nuk përmirësuar në një nga planet e paguara të Hostinger (Hostinger drejton 000Webhost), mund të vuani nga një kohë e dobët.

Vizitoni 000webhost

Krahasimi i Ndërtuesve të Internetit Falas:

Ndërtues i faqes në internet
ruajtje
Bandwidth
përdorshmërisë
mbështetje
Vlerësimi ynë
Plotësisht i lirë?
Planmimi i planit të paguar
WordPress3 GB1 GB★★★★★★★★★★★★★★★Po, me nënfushë4 deri në 45 dollarë
Wix500MB500MB★★★★★★★★★★★★★★★Po, me nënfushë13 deri në 39 dollarë
WebStarts1 GB1 GB★★★★★★★★★★★★★★★Po, me nënfushë7,16 deri 19,99 dollarë
Weebly500MB250MB★★★★★★★★★★★★Po, me nënfushë6 deri në 26 dollarë
Bloggeri pakufizuari pakufizuar★★★★★★★★Po, me nënfushëTotësisht falas
Sitet e Googlei pakufizuari pakufizuar★★★★★★★★Po, me nënfushëTotësisht falas
Jimdo500MB2GB★★★★★★★★★★Po, me nënfushë4 deri në 39 dollarë
UCraft100 MBi pakufizuar★★★★★★★★★★Po, me nënfushë10 deri në 39 dollarë
Site123500MB1 GB★★★★★★★★★★Po, me nënfushë$ 5.80 / mo.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet: Përfundim

Si përfundim, cilat janë ndërtuesit më të mirë falas të faqeve në internet?

Nëse jeni të interesuar të ndërtoni një Wiki të drejtpërdrejtë ose një faqe të thjeshtë informuese (dhe ndoshta me njerëz të tjerë), unë do t’ju sugjeroj Sites Google.

Nëse doni të ndërtoni një blog solid, unë do t’ju sugjeroj WordPress. Bloggeri nuk është aspak i keq – ai zë vendin e dytë për ata që duan të krijojnë një blog falas (megjithëse Weebly dhe Wix gjithashtu kanë mjete të përshtatshme për Blogging).

Dhe nëse thjesht doni të ndërtoni një faqe në internet të paraqitur plotësisht (dhe nuk jeni mirë vetëm të keni një nënfushë), unë do t’ju sugjeroja Wix së pari dhe WebStarts dhe Weebly si sekonda të afërt.

Por hej, të gjitha këto vende ia vlen të provohen – dhe sepse janë falas, nuk ka shumë pengesë për ta bërë këtë.

Gëzuar gjueti!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map