10 ofruesit kryesorë të pritjes së e-commerce në vitin 2020

Pra, ju jeni duke kërkuar për një partner ideal ideal për faqen tuaj të internetit për tregti elektronike?


Pavarësisht nëse po lansoni një dyqan bluzash në internet ose një dyqan për të shitur bizhuteri tuaj të punuar me dorë, është e rëndësishme të kuptoni që kërkesat e pritjes së një faqe në internet për tregti elektronike janë të ndryshme nga një faqe interneti e rregullt biznesi. Meqenëse do të rendisni një numër të madh të produkteve dhe trafiku i faqes suaj do të rritet me kalimin e kohës, duhet të investoni në një plan pritës që mund të menaxhojë pikat e papritura të trafikut pa dëmtuar karakteristikat e faqes suaj të internetit.

Ndërsa çdo kompani pritëse pretendon të jetë më e mira, është mjaft sfiduese të gjesh planin e duhur të pritjes.

Cila është zgjidhja? A do të duhet të provoni çdo plan pritës përpara se të finalizoni atë? Mos u shqetëso; ne jemi këtu për t’ju ndihmuar.

Ne kemi bashkuar një listë të 10 ofruesve më të mirë të mbajtjes së e-commerce. Ne do t’ju japim një përmbledhje të shkurtër të secilit ofrues, në mënyrë që të vendosni se cila kompani pritëse i përshtatet më së miri nevojave dhe buxhetit tuaj.

Pra, pa ndonjë vonesë të mëtejshme, le të fillojmë.

hostingpill10 ofruesit kryesorë të mbajtjes së postës elektronike

 1. Bluehost
 2. GreenGeeks
 3. Dreamhost
 4. SiteGround
 5. Hostgator
 6. Në lëvizje
 7. A2 Hosting
 8. Hostinger
 9. iPage
 10. BigRock

1. Bluehost

Bluehost

Duke pritur më shumë se 2 milion fusha, Bluehost është një nga hostet më të popullarizuar dhe më të mëdhenj të internetit në botë. Nëse kërkoni për një “pritje të përballueshme” në Internet, mund të gjeni këtë emër sepse plani i tyre fillestar kushton aq i ulët sa 2.95 $ / muaj.

Meqenëse shqetësimi ynë nuk është i kufizuar vetëm në përballueshmërinë e një plani, le të kontrollojmë se sa i mirë është ofruesi për sa i përket trajtimit të një uebfaqeje për tregti elektronike.

Bluehost ka një pritje të dedikuar për faqet e internetit WooCommerce që kushton midis $ 6,95 – 12,95 $ / muaj. Bizneset e vogla të tregtisë elektronike me një dyqan në internet mund të shkojnë me planin e tyre Starter WooCommerce që i jep 100 GB ruajtje SSD, çertifikatë falas SSL dhe intimitetit të domain.

Uptime është një gjë e rëndësishme për të kontrolluar kur zgjidhni një host të uebit për një uebfaqe të tregtisë elektronike. Bluehost pretendon të ofrojë 99.98% në kohën e duhur, që është mjaft afër perfektit.

Ju mund të kontrolloni statusin e tyre aktual të uptime në Llogaritësin e Uptime.

kalkulator llogaritës

Nëse keni një dyqan në internet në WooCommerce, Bluehost mund të jetë një opsion i mirë pasi siguron integrimin e qetë të WordPress.

Duke ardhur në sistemin e mbështetjes së klientit, Bluehost ju lejon të ngrini kërkesën tuaj përmes telefonit 24/7 dhe bisedës live.

Duke marrë parasysh gjithçka së bashku, mund të themi se Bluehost është një mundësi e mirë në përgjithësi.

Karakteristikat kryesore

 • Garanci e shkëlqyeshme për kohën e duhur
 • Integrimi i butë i WooCommerce
 • Mimi i përballueshëm

Filloni të Merrni Hosting Me BlueHost

2. GreenGeeks

GreenGeeks

Siç tregon edhe emri, GreenGeeks është një kompani pritëse miqësore me mjedisin që operon qendrat e saj të të dhënave me fuqi të erës.

Pra, nëse doni të drejtoni faqen tuaj të internetit për tregti elektronik pa fajin e shkaktimit të ndonjë dëmi për mjedisin, mund të shkoni në GreenGeeks.

Kompania ofron veçori të ndryshme fitimprurëse e-tregtie gjithashtu. Plani i tyre Pro që konsiderohet i përsosur për dyqanet në internet ju jep hapësirë ​​të pakufizuar në internet dhe SSL të kartave të egra me çmimin 5,95 $ / muaj.

GreenGeeks gjithashtu ofron kohë të shkëlqyeshme, e cila është shqetësimi kryesor i shumicës së pronarëve të faqeve të internetit.

Karakteristikat kryesore

 • CPanel miqësor për përdoruesit
 • Miqësore për mjedisin
 • Mbështet platforma të ndryshme të tregtisë elektronike si PrestaShop, Magento, OpenCart

Provoni GreenGeeks Sot

3. DreamHost

Dreamhost

Strehimi i 1.5 milion faqeve të internetit, DreamHost është një emër i njohur në industrinë e pritjes. Ai mbështet ruajtjen e shpejtë të SSD, rezervë falas ditor dhe trafik të pakufizuar në çdo plan të tij.

DreamHost ka 3 plane pritëse të WooCommerce; të gjithë ofrojnë memorje të fuqishme, skenë me një klik të vetëm dhe mbështetje 24/7 WooCommerce.

Sidoqoftë, dy gjërat që mund të ju lënë të bëjnë përfshijnë kohën mesatare dhe asnjë mbështetje të drejtpërdrejtë të telefonit.

Karakteristikat kryesore

 • Ruajtje e besueshme e SSD
 • Rezervime falas ditore
 • Mundësi të shkëlqyera për ruajtje.

Provoni DreamHost Sot

4. SiteGround

Hosting WooCommerce

SiteGround është një tjetër zgjidhje popullore e pritjes që vjen me plane emocionuese për faqet e internetit të tregtisë elektronike. Plani i tij i GrowBig që kushton $ 5,95 / muaj mbështet karakteristika të ndryshme të tregtisë elektronike si serverët që janë në përputhje me PCI, teknologjinë SuperCacher për ngarkim të shpejtë, instalimin automatik për aplikacionet e tregtisë elektronike, dhe më shumë.

Duke folur për garancinë në kohë, SiteGround ka 99.99% në kohë që do të thotë që nuk do të duhet të shqetësoheni për uljen e faqes tuaj.

Kompania nuk na zhgënjen edhe për sa i përket sigurisë. Ajo ofron SSL falas përmes Encrypt të Let.

Me planin e tij GrowBig, ju mund të strehoni një numër të pakufizuar dyqanesh në internet dhe të akomodoni deri në 25,000 vizitorë çdo muaj.

Për më tepër, ajo gjithashtu siguron rezervë automatik falas ditor, bisedë live 24, 7, mbështetje telefonike, dhe një bazë të njohurive të kërkueshme për pyetjet në lidhje me pritjen.

Karakteristikat kryesore

 • Shumë tipare të e-commerce
 • Kopje rezervë automatike & Përditësimet e WordPress
 • Garanci në kohë 99.98%

Pra, nëse jeni më të përqendruar në veçoritë, SiteGround mund të jetë një opsion i mirë për ju.

Provoni faqen e sotme

5. HostGator

Hostgator

Gjatë viteve të fundit, HostGator është bërë zgjedhja e parë e shumë bizneseve të reja të tregtisë elektronike. Jo vetëm që ky host ofron një instalim me një klik për dyqanet e tregtisë elektronike, por gjithashtu përmban edhe porta pagese dhe shportash për të gjitha planet e tij të pritjes.

HostGator ofron një gamë të gjerë shërbimesh pritëse që përfshijnë Shared, VPS, dhe host të dedikuar. Sidoqoftë, së pari mund të provoni planin e tyre të përbashkët të biznesit. Ky plan do t’ju kushtojë $ 5,95 / muaj, dhe ju do të jeni në gjendje të pritni fusha të pakufizuara dhe të përdorni bandën e gjerësisë së pakryer.

Nëse lexoni rishikimet e HostGator nëpër Internet, vëreni që shumica e përdoruesve lavdërojnë mbështetjen e klientit të tij. Nëse mbështetja e shkëlqyeshme e klientit është një nga përparësitë tuaja kryesore, mund të shkoni në HostGator.

Së bashku me 24/7 chat-live dhe shërbimin telefonik, ajo ka një bazë gjithëpërfshirëse të njohurive për të gjitha pyetjet që lidhen me pritjen. Për më tepër, ata ofrojnë monitorim 24/7 të serverëve për të parandaluar sulmet DDoS.

Karakteristikat kryesore

 • Mbështetje e fuqishme 24/7 dhe bazë e gjerë e njohurive
 • Garanci deri në 99,99%
 • Shporta për blerje me të gjitha planet e pritjes

Provoni HostGator Sot

6. Lëvizja

Pritja për lëvizje

Askush nuk mund të mohojë rëndësinë e një opsioni të përshtatshëm pagese për një faqe në internet të tregtisë elektronike. Derisa të siguroni një blerje tuaj një sistem të thjeshtë pagese elektronik, nuk mund të prisni shitje të mira.

Për fat të mirë, InMotion mbështet mundësi të shumta pagese, kështu që ju mund të zgjidhni atë që ju duket të përshtatshëm. Disa nga veçoritë e tjera të tregtisë elektronike, duke e bërë InMotion një zgjedhje ideale për pritjen, përfshijnë instalimin me një klik të vetëm për aplikacione të tregtisë elektronike, në përputhje me PCI, SSD Server, etj..

InMotion i ka dedikuar planeve të mbajtjes së e-commerce duke filluar nga 29,99 $ / muaj. Me planin e tyre të fillimit, ju merrni RAM 4 GB, 60 GB Storage dhe Bandwidth 2TB.

Karakteristikat kryesore

 • SSD Shared eCommerce i përbashkët
 • Metoda të shumta pagese
 • Instalime me një klik të vetëm për aplikimet e tregtisë elektronike

7. A2 Hosting

A2 Hosting

Nëse nuk kërkoni ndonjë veçori të veçantë, përkundrazi, keni nevojë për një ofrues të mirëmbajtjes të e-commerce të rrumbullakosur mirë, mund t’i jepni provë A2 Hosting. Plani i tyre i përbashkët i Turbo që kushton 9,31 $ / muaj duket një plan ideal për faqet e internetit të tregtisë elektronike të mesme.

Plani ju lejon të strehoni dyqane të shumta në internet njëkohësisht dhe jep llogari të pakufizuara për ruajtje në SSD dhe email. Meqenëse ky plan vjen me serverë turbo (20X më shpejt se një server i rregullt), mund të prisni që të përjetoni një ngarkim më të shpejtë të faqeve.

A2 Hosting gjithashtu mbështet instalimin me një klikim për platformat kryesore të tregtisë elektronike që do të thotë që ju mund të instaloni platformën tuaj të preferuar të tregtisë elektronike, direkt nga paneli i hostimit A2.

Sidoqoftë, pjesa e trishtuar është, kompania mund të ju zhgënjejë disi sa i përket kohëzgjatjes. Ai jep një garanci minimale në kohën e duhur prej 99,95%. Meqenëse është një garanci minimale, mund të prisni një kohë më të mirë se kjo.

Këtu mund të kontrolloni statusin e kohës dhe kohën e përgjigjes në faqen tonë të internetit të testimit që është pritur në A2 Hosting.

Lexoni rishikimin e hostimit A2.

hosting

Karakteristikat kryesore

 • Instalim me një klik për të gjitha platformat e shquara të tregtisë elektronike
 • Serverat Turbo që sigurojnë ngarkimin e shpejtë të faqes në internet
 • Masat e sigurisë së lirë

Provoni të presë A2 sot

8. Hostinger

Hostinger

Nisur në 2004, Hostinger shërben më shumë se 29 milion përdorues në më shumë se 178 vende. Megjithëse Hostinger ofron një gamë të gjerë shërbimesh pritëse, pritja e tyre në cloud është ideale për dyqanet në internet.

Plani i strehimit në re të Hostinger fillon me 7,45 dollarë për një muaj dhe ju lejon të keni një numër të pakufizuar faqesh në internet. Për më tepër, me këtë plan, ju merrni llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe bandës së bandës. Kompania jep një kohë të shkëlqyeshme prej 99,99%, por gjithashtu nuk ka mbështetje telefonike.

Karakteristikat kryesore

 • Certifikatë falas SSL
 • Rezervime ditore
 • Bandwidth i pakufizuar.

Provoni Hostinger Sot

9. iPage

Web iPage Hosting

iPage me siguri ka një nga planet e përballueshme të pritjes në treg. Ju do të befasoheni kur e dini se plani i tyre bazë ofron gjerësi të pakufizuar, hapësirë ​​në disk, bazat e të dhënave MySQL, çertifikatë falas SSL, transferim falas të domenit për 1.99 dollarë.

Përveç kësaj, ai gjithashtu mbështet integrimin PayPal dhe ju lejon të shtoni karroca të ndryshme blerjeje në faqen tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • Instalues ​​i thjeshtë me një klik të vetëm
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

10. BigRock

BigRock

BigRock ofron si Linux dhe Windows hosting me një çmim të përballueshëm. Plani i tyre i fillimit që kushton 1.32 dollarë në muaj ju lejon të strehoni domene të pakufizuara me hapësirë ​​në disk të pa-matur. Për më tepër, ju gjithashtu merrni një certifikatë falas SSL për të mbrojtur informacionin e kartës së kreditit të klientëve tuaj ndërsa bëni blerje nga faqja juaj në internet.

BigRock mbështet një cPanel miqësor ndaj përdoruesit që ju lejon të instaloni porta të shumta të tregtisë elektronike dhe karrocat e blerjeve.

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth i pakufizuar & ruajtje
 • Garancia 99.9% e Uptime
 • Mimi i ulët për fillestar

Provoni BigRock sot

Pra, ky ishte rishikimi i shpejtë i 10 ofruesve të hostit më të mirë të tregtisë elektronike. Tani ju duhet të vendosni se çfarë është më e mira për ju. Pavarësisht se çfarë ofruesi zgjidhni, mos harroni të kontrolloni me pikat e mëposhtme.

 • Asnjëherë mos thuaj po me një emër domain falas. Pyetni ofruesin tuaj të pritjes në lidhje me pronësinë e domain dhe tarifat e rinovimit paraprakisht.
 • Investoni në një plan premium të mbajtjes në internet që ofron të paktën shpejtësi standarde në kohën e duhur dhe ngarkim të mirë të faqeve. Mos harroni se 53% e vizitorëve lënë një faqe në internet që kërkon më shumë se 3 sekonda për t’u ngarkuar.
 • Mos e anashkaloni sigurinë e të dhënave të klientëve tuaj. Zgjidhni një ofrues pritës që kujdeset për sigurinë dhe siguron kriptimin SSL. Për të shtuar një shtresë shtesë në sigurinë tuaj, mund të investoni edhe në një shërbim VPN.
 • Shikoni një ofrues që ofron kopje rezervë të automatizuar rregullisht.
 • Mos harroni të kontrolloni edhe me kapacitetin e ruajtjes dhe shpejtësinë e bazës së të dhënave.
 • Kontrolloni nëse ofruesi ofron mbështetje 24/7.

Shpresojmë, ky udhëzues ju ndihmon të zgjidhni partnerin e duhur të strehimit për ju. Na tregoni se çfarë mendoni në kutinë e diskutimit vijues.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map