14 Softueri më i mirë i Bisedës Live në vitin 2020 (numri 3 është i mrekullueshëm)

Nëse jeni një biznes në internet, marrja më shumë klientë duhet të jetë një nga përparësitë tuaja kryesore, apo jo? Nëse nuk është kështu, atëherë jeni shumë të dënuar si një biznes.


Këtu hyn biseda live.

Sipas një studimi të bërë nga Hubspot, 82% e klientëve vlerësojnë një përgjigje të menjëhershme si të rëndësishme kur ata kanë një marketing ose pyetje mbi shitjet.

HubSpot

Ju gjithashtu mund të shikoni këtë postim nga Neil Patel për të kuptuar më mirë pse në të vërtetë keni nevojë për të vendosur chat live në faqen tuaj.

Meanfarë do të thotë kjo për ju?

Do të thotë që mos përdorimi i bisedës live në faqen tuaj po ju bën të humbni tonelata klientësh çdo ditë.

Në fund të fundit duhet të filloni të përdorni chat live, nëse doni të rritni nivelin e konvertimit tuaj, dhe ne do t’ju ndihmojmë duke shfaqur programin më të mirë të bisedës live në këtë post.

hostingpillSoftueri më i mirë për biseda live të vitit 2020

 1. LiveChat e mia
 2. LiveAgent
 3. LiveChat
 4. fitojnë
 5. Olark
 6. Bisedë e pastër
 7. Userlike
 8. Chatra
 9. ClickDesk
 10. Smartsupp
 11. Tidio
 12. WebsiteAlive
 13. esencë
 14. LiveAdmins

1. LiveChat im

Biseda ime e drejtpërdrejtë

My LiveChat ofron një mundësi të lehtë dhe plotësisht të lirë për të komunikuar me perspektivat tuaja. Siç mund ta prisni, ajo ofron shërbime të bisedës live për t’ju ndihmuar të mbyllni më shumë shitje duke iu përgjigjur çdo pyetjeje që klientët tuaj mund të kenë.

Këtu është një listë e vogël e veçorive që mund të prisni nga My LiveChat:

Features:

 • Sesione të shumta bisedash
 • Kriptimi SSL
 • Monitorimi i trafikut në kohë reale
 • Biseda e personalizueshme shfaqet

rekuizitë

 • Shtë falas të përdoret.
 • Shumë e thjeshtë për tu vendosur
 • Ju mund të rregulloni pamjen e kutisë tuaj të bisedës sipas nevojës.
 • Ju gjithashtu mund të rregulloni kutinë e bisedës bazuar në vendndodhjen gjeografike të vizitorit, e cila është mjaft e lezetshme.

Cons

 • Ka disa gabime në dizajn
 • Versioni falas nuk ofron mundësinë për të kopjuar historinë tuaj të bisedës pasi të ketë mbaruar një seancë.

Çmimi:

Ka 5 plane të ndryshme:

 • Plani falas
 • Plani fillestar: 15 dollarë në muaj
 • Plani Themelor: 29 $ / muaj
 • Plani i Korporatës: Plani 59 $
 • Plani i Ndërmarrjes: 99 $ / muaj

Vizitoni LiveChat tim

2. LiveAgent

Agjent i gjallë

LiveAgent është një softuer i tavolinës së ndihmës që ju lejon të menaxhoni me lehtësi pyetjet dhe pyetjet e mbështetjes nga klientët tuaj. Ato ofrojnë veçori thelbësore përfshirë biletat, bisedën live dhe një veçori shtesë 175+.

Features:

 • Shpërndarja e automatizuar e biletave
 • Kutia universale
 • Tags
 • Veprimet masive për agjentët
 • Filtrat SPAM
 • Mesazhe të konservuara
 • Njoftime përmes postës elektronike

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Ju mund të menaxhoni pyetjet nga të gjitha faqet e mediave sociale në një vend
 • Integrohet me shumë aplikacione të tjera si Google Analytics, Zapier, Mailchimp, etj…

Cons

 • Nuk integron me kaq shumë CRM.

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Bileta: 15 dollarë / agjent / muaj
 • Biseda e biletave: $ 29 / agjent / muaj
 • Gjithëpërfshirëse: 39 $ / agjent / muaj

Vizitoni LiveAgent

3. LiveChat

Bisedë live

LiveChat është një program bisede i besuar nga mbi 28,000 kompani. Këto përfshijnë gjigantë si Paypal, Adobe, Ted, Portokalli dhe CBS.

Veryshtë shumë e thjeshtë për tu vendosur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kopjoni një pjesë të kodit në faqen tuaj dhe të keni vendosur. Ju madje mund ta bëni këtë duke përdorur një shtojcë WordPress nëse nuk doni të rrëmuani me kodin tuaj.

Features:

 • Modaliteti offline
 • Shkurtore / mesazhe të konservuara
 • Ndjekja dhe analizimi i vizitorëve
 • Sistemi i biletave
 • Integrimi dhe shtesat (+130 integrime)

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur dhe për tu vendosur
 • Tema dhe stili i përshtatshëm.

Cons

 • Pak e shtrenjtë
 • Karakteristika e tyre e automatizmit mund të përmirësohet.

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Fillestar: 16 $ / muaj
 • Ekipi: 33 dollarë në muaj
 • Biznesi: 50 dollarë në muaj
 • Ndërmarrja: prmimet me porosi të bazuara në secilin biznes

Vizitoni LiveChat

4. Përvetësoni

fitojnë

Blerësi është një ofrues i programeve të bisedave të drejtpërdrejta i themeluar në vitin 2009. ’shtë një nga ofruesit e shërbimeve më të njohura live chat atje. Me tiparet e tyre të automatizmit dhe temat e tyre të festave, ka shumë të ngjarë të gjeni gjithçka që po kërkoni këtu.

Le të hedhim një vështrim të shpejtë se çfarë mund të ofrojë ky mjet për sa i përket tipareve dhe çmimeve.

Features:

 • Ngjyra të ndryshme dhe opsione styling në dispozicion
 • Lejon ngarkimet e skedarëve
 • Mesazh automatik përshëndetjeje
 • Modaliteti offline
 • Ofron mesazhe të konservuara

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur dhe për tu vendosur
 • Karakteristika e shfletimit e bën vërtet të lehtë të shihet saktësisht se çfarë po ndodh në ekranin e vizitorit, kështu që është më e lehtë t’i ndihmoni ata.
 • Nuk ka nevojë të shkarkoni softuer shtesë

Cons

 • Asgjë në veçanti

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Themelore: 300 dollarë në muaj
 • Pro: 950 $ / muaj
 • Gjithëpërfshirëse: me porosi

5. Olark

Olark

Olark është një tavolinë ndihme dhe një program bisede online i dizajnuar për t’ju ndihmuar të përgjigjeni për çdo pyetje ose pyetje mbështetëse që klientët tuaj mund të kenë. Ky mjet është krijuar për të mbyllur hendekun midis shitësve dhe blerësve të mundshëm, duke ju mundësuar që të adresoni shpejt çdo çështje që mund të dalë..

Karakteristikat e tyre përfshijnë menaxhimin e profilit, chatbot-in e AI, bashkë-shfletimin, thirrjet video dhe më shumë.

Features:

 • Bisedë live
 • Menaxhimi i profilit
 • AI chatbot
 • Ndarja e ekranit
 • Thirrje video dhe zanore
 • Llogaritë e postës elektronike

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Shumë i përshtatshëm
 • Karakteristika të forta automatizimi

Cons

 • Asgjë në veçanti

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Mujore: 17 dollarë / agjent / muaj
 • Për 1 vit: 15 $ / agjent / muaj
 • Për 2 vjet: 12 $ / agjent / muaj

Vizitoni Olark

6. Bisedë e pastër

Bisedë e pastër

Pure Chat është një program për ndjekjen e bisedave dhe vizitorëve që ju ndihmon të gjeneroni më shumë rezultate dhe të nxitni më shumë shitje. Kjo ju mundëson të filloni bisedën me vizitorë të shumëfishtë menjëherë, në vend që t’i bëni ata të presin disa ditë për të marrë një përgjigje me email nga ju.

Mjeti ju jep njohuri të dobishme për vizitorët tuaj, si vendndodhjen e tyre, faqen aktuale, cilat faqe i shikuan… etj.

Features:

 • Biseda dhe nxitje proaktive
 • Transkriptimet
 • Informacione për vizitorët
 • Caktimi i kutisë së bisedës
 • Siguria SSL

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur dhe për t’u zbatuar
 • Tipar i dobishëm i raportimit

Cons

 • Mjeti nuk lejon ngarkimin e skedarëve dhe etiketimin e bisedave

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Plan falas
 • Plani i rritjes: 39 $ / muaj
 • Plani Pro: 79 dollarë në muaj

Vizitoni bisedën e pastër

7. Përdorues

Userlike

Userlike është një kompani që vjen nga Gjermania. Ata ofrojnë karakteristika të ndryshme të ekipit dhe integrime CRM, kështu që ju nuk do të duhet të shqetësoheni për integrimin e softuerit chat me CRM tuaj.

Ata gjithashtu kanë një veçori interesante: chatbot. Ajo menaxhon kërkesat tuaja për bisedë derisa një agjent njerëzor të jetë i disponueshëm.

Ata ofrojnë një gjykim 14-ditor nëse doni ta merrni këtë mjet për një rrotullim.

Features:

 • Bisedë live
 • Mesazhe të shkurtra / të konservuara
 • Ndjekja dhe analizimi i vizitorëve
 • Mund të përdoret në 7 gjuhë
 • Integrohet me shumë aplikacione të tjera
 • Bisedat ruhen në një regjistër

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Shumë i përshtatshëm

Cons

 • Vizitorët nuk mund të ngarkojnë skedarë
 • Ashtë pak e shtrenjtë

Çmimi:

Ata ofrojnë 4 plane:

 • Plan falas
 • Plani i Ekipit: 29 € / muaj
 • Plani i Korporatës: 99 € / muaj
 • Plani i biznesit: 299 € / muaj
 • Plani Flex: çmimi me porosi

8. Chatra

Chatra

Chatra është njëkohësisht një program i drejtpërdrejtë bisedash dhe një mjet mesazhesh offline për bizneset e të gjitha madhësive. Kjo ju mundëson të shtoni një kuti bisede në faqen tuaj për t’ju ndihmuar të komunikoni me klientët tuaj në kohë reale.

Le të hedhim një vështrim se çfarë Chatra ka për të ofruar, përfshirë çmimet e tyre.

Features:

 • Mesazhe automatike dhe biseda në shënjestër
 • Regjistri i bisedave
 • Grupet e bisedave dhe avatarët e përdoruesve
 • Vegël multilinguale e bisedës
 • Njoftimet dhe faturat e lexuara

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Ekip i shkëlqyeshëm mbështetës

Cons

 • Mjeti kërkon nganjëherë shumë të gjatë për t’u ngarkuar
 • Softueri mund të përdorë një mjet të mirë raportimi
 • Planet e çmimeve janë për agjent dhe jo për ekip

Çmimi:

Ata ofrojnë 2 plane:

 • Plan falas
 • 15 dollarë / agjent / muaj

Vizitoni Chatra

9. KlikoniDesk

Clickdesk

ClickDesk është një zgjidhje gjithëpërfshirëse që ofron tavolinë ndihme, mbështetje telefonike dhe integrim të mediave sociale.

Me serverat e pritur në Google dhe Amazon cloud, ata premtojnë të ofrojnë një garanci në kohë 99.95% (që do të thotë se shërbimi i tyre do të jetë i disponueshëm 99,95% të kohës, pra shumë gjithmonë)

Le të shohim se çfarë ata kanë për të ofruar.

Features:

 • Mesazhe automatike dhe biseda në shënjestër
 • Regjistri i bisedave
 • Grupet e bisedave dhe avatarët e përdoruesve
 • Vegël multilinguale e bisedës
 • Njoftimet dhe faturat e lexuara
 • Sistemi i biletave
 • Mbështet klientët mobil të mesazheve të çastit

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Shumë i përshtatshëm

Cons

 • Aplikacionit celular i mungojnë disa veçori

Çmimi:

Ata ofrojnë 4 plane:

 • Plani Falas (për 10 përdorues)
 • Plani i Liteve: 14,99 $ / muaj
 • Plani Pro: 24,99 $ / muaj
 • Plani i Ndërmarrjes: 39,99 $ / muaj

10. Smartsupp

Smartsupp

Smartsupp është një program live chat që ofron veçori regjistrimi të vizitorëve. Shtë në dispozicion në anglisht, danez, hungarisht, çek, rusisht, holandisht, italisht, polonisht, gjermanisht, frëngjisht dhe spanjisht.

Smartsupp ofron një plan falas përgjithmonë për një numër të pakufizuar agjentësh. Dy planet premium ofrojnë veçori të përparuara si integrimi i Google Analytics dhe analitika në grup.

Features:

 • Mesazhe automatike
 • Vlerësimi i agjentit
 • Aplikacioni Android
 • Transkriptet e bisedës
 • Transferimi i bisedës ndërmjet agjentëve

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Karakteristikat e regjistrimit të klientit ju japin njohuri të dobishme mbi zakonet dhe përvojën e përdoruesit (kjo ju tregon se si përdoruesit përdorin faqen tuaj dhe çfarë mund të përmirësoni)

Cons

 • Mungesa e veçorisë së mesazheve të konservuara

Çmimi:

Ata ofrojnë 2 plane:

 • Plan falas
 • Plani Standard: $ 10 / agjent / muaj
 • Plani Pro: 19 dollarë / agjent / muaj

Vizitoni Smartsupp

11. Tidio

Tidio

Tidio është një program chat-i bazuar në internet që ndihmon bizneset të komunikojnë me klientët e tyre të mundshëm për të adresuar pyetjet dhe problemet e tyre.

Ndërfaqja e tij miqësore për përdoruesit dhe karakteristikat e ndryshme e bëjnë vërtet të lehtë për ju që të lidheni me klientët tuaj dhe të rrisë shkallën tuaj të konvertimit si rezultat.

Këtu është një përmbledhje e këtij mjeti.

Features:

 • Mesazhe automatike
 • Vegël e personalizueshme chat
 • Forma e mesazhit offline
 • Chatbot
 • Ndjekja dhe raportimi i vizitorëve

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Karakteristika e mesazheve automatike është shumë e dobishme për t’u përgjigjur klientëve që kanë pyetje standarde

Cons

 • Mungesa e veçorisë së mesazheve të konservuara

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • Plan falas
 • Plani i komunikimit: 15 dollarë në muaj
 • Pako Chatbox: 15 dollarë në muaj

Vizitoni Tidio

12. UebfaqjaAlive

Websitealive

UebfaqjaAlive ofron kuti biseduese të personalizueshme me mundësi të ndryshme nisjeje. Për shembull, përdoruesit mund të hapin kutinë e bisedës duke klikuar në një buton ose mund të jetë një shfaqje në faqen tuaj dhe fton përdoruesin të bisedojë.

Ju gjithashtu mund të krijoni URL specifike, kohëzgjatjen e kohës dhe vizitat e faqeve.

Features:

 • Co-shfletim
 • Baza e të dhënave të njohurive
 • Ndjekja e vizitorëve
 • Programimi i agjentit
 • Shënjimi Gjeo

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Ekipi i tyre mbështetës është i shpejtë për t’u përgjigjur

Cons

 • Ju duhet të kaloni midis shumë skedave për të përdorur veçoritë e ndryshme

Çmimi:

Ata ofrojnë 3 plane:

 • 30 dollarë në muaj
 • 50 dollarë në muaj
 • Mimi me porosi

13. Gist

esencë

Gist është një platformë komunikimi gjithëpërfshirëse që mund të integrohet me çdo platformë në internet. Mjeti përfshin chat live, automatizimin e marketingut, bots, caktimin, dhe një program mbështetës live chat për të siguruar përvojën më të mirë të mundshme për vizitorët tuaj në faqen e internetit.

Në faqen e tyre të internetit, ata pretendojnë se kanë më shumë se 19,000 klientë sot.

Le të zhyten dhe të shohim se çfarë mund të marrësh duke përdorur Gist.

Features:

 • Bisedë live
 • Integrimi i Facebook dhe Twitter
 • +44 gjuhë të mbështetura
 • Profilet e klientit
 • Bashkangjit skedarët

rekuizitë

 • Bisedë moderne
 • Automatizimi i marketingut
 • Integrimi i mesazheve në Facebook

Cons

 • Ndonjëherë chat-faqja paraqet disa probleme

Çmimi:

Ata ofrojnë plane të shumta që variojnë nga 0 deri në 33,99 $ / muaj

14. LiveAdmins

liveadmins

LiveAdmins është një aplikacion që ofron shërbime të bisedave të drejtpërdrejta me shumë gjuhë për bizneset për t’i ndihmuar ata të pasurojnë përvojën e tyre të klientit dhe të marrin më shumë klientë.

Ata ofrojnë një zgjidhje të besueshme të bisedës live, kështu që nëse po mendoni për zbatimin e kësaj veçorie në faqen tuaj të internetit, duhet të merrni parasysh përdorimin e LiveAdmins.

Ja çfarë mund të merrni nga LiveAdmins

Features:

 • Përgjigjet e konservuara
 • Forma gjeo-synuese offline
 • Bisedë proaktive
 • Ndarja e ekranit

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Ekipi mbështetës është gjithmonë atje për t’ju ndihmuar

Cons

 • Aplikacioni celular është pak i vjetëruar

Çmimi:

Ata ofrojnë 4 plane:

 • 20 dollarë për vend / muaj
 • 50 dollarë për vend / muaj
 • 70 dollarë për vend / muaj
 • Premium (çmimi me porosi)

përfundim

Ne kemi mbledhur ofruesit e shërbimit më të mirë të bisedave të drejtpërdrejta për ju në këtë postim.

Nëse e lexoni këtë artikull deri në fund, shanset janë me të vërtetë të interesuara të shtoni një mundësi bisede live në faqen tuaj. Nëse nuk jeni akoma të sigurt se cili mjet për të zgjedhur, ju rekomandojmë të shkoni me Live Chat ose Olark.

Pra, cilat mjete do të përdorni? Na tregoni në komente. Ne me të vërtetë do të donim të dinim se çfarë zgjodhët!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map