14 Uebfaqet më të mira të agjentëve të pasurive të patundshme për frymëzim (koleksion i bërë me dorë)

Duke menduar të filloni karrierën tuaj si agjent i pasurive të patundshme? ’Shtë e shkëlqyeshme Por për këtë, ju do të duhet të punoni me të vërtetë shumë dhe të krijoni një identitet nga e para, apo jo?


Ne në fakt nuk kemi një ide nëse do të mbijetonim në këtë garë agjencish apo jo. Prapëseprapë, nëse e keni formuar mendjen, shkoni përpara me atë.

por,

duhet të dini pse keni nevojë për një uebfaqe si agjent i pasurive të patundshme.

Dhe, ju gjithashtu duhet të mbani në mend disa këshilla për marketing që mund t’ju ndihmojnë si një agjent i pasurive të patundshme.

Ekipi ynë ka regjistruar disa nga faqet e internetit më të mira të agjentëve të pasurive të patundshme që mund t’ju frymëzojnë.

Shikoni:

1. Joyce Rey

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Joyce Rey është futur në biznesin e pasurive të patundshme për më shumë se 40 vjet të jetës së saj. Ajo është e specializuar në komoditetin dhe pasuritë e patundshme luksoze që faqja e saj në internet shfaq në formën e një shfaqjeje.

Kjo do të thotë, faqja juaj në internet duhet të përshkruaj punën tuaj me lehtësi. Kjo ju lejon të rrëshqitni poshtë përmes faqes së internetit pa probleme. Plus kur klikoni në faqen tjetër, logoja që emri i saj mbetet duke thënë se faqja është duke u ngarkuar dhe më pas zvogëlohet pasi faqja shfaqet.

2. Karakteristikat e Avangardës

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Ky biznes i pasurive të patundshme u fillua nga Ernst dhe Sophie Karoly në 2013 që tregton pasuri të patundshme banimi me cilësi dhe prona luksoze. Ata kanë bërë partneritet me Pasuritë e Patundshme Ndërkombëtare të Christie dhe paraqesin prona në Vjenë dhe zonat përreth.

Fotografitë dhe videot e punës së tyre duke u përqëndruar në luks janë shfaqur në faqen e tyre të internetit dhe kjo gjithashtu paraqitet me një shfaqje diapozitivësh që tregon të dyja modelet e tyre të brendshme dhe të jashtme.

3. Humbert & Poyet

Agjent i pasurive të patundshme

Filloi në vitin 2007, Humbert & Poyet janë partnerë në këtë biznes dhe projektet e tyre përqendrohen në rehati dhe vizuale. Ata janë marrë me hotele, restorante, pakicë dhe apartamente rezidenciale.

Uebfaqja e tyre tregon emrin e projektit të tyre dhe një fotografi pas tij. Kur e lëvizni atë lart ose poshtë, fotografia lëviz lart dhe zëvendësohet nga fotografia tjetër e projektit dhe emri i projektit rrëshqet në të djathtë dhe zëvendësohet nga tjetri.

Ndërsa zhvendosni treguesin e miut në projektin që shfaqet aktualisht, fotografia do të zmadhohet dhe ndarja midis shkronjave të emrit të projektit.

4. Pasuri të paluajtshme Berdan

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Erdhi në biznesin e pasurive të patundshme në 2013, ekipi i Berdan Real Estate ka shitur mbi 100 milion dollarë në pasuri të paluajtshme. Ata përqendrohen në këshillimin e duhur dhe i bëjnë klientët e tyre të kuptojnë vlerën e drejtë të pronave.

Ndërsa lëvizni poshtë në faqe, do të gjeni një listë të vetive të tyre të shfaqura. Nuk ka rëndësi se ku jeni në faqe posa të lëvizni kursorin lart pranë skedës së sipërme, ai tregon pjesët që mbeten të fshehura në shirit.

5. Jemimah Barnett

Agjent i pasurive të patundshme

Prettyshtë goxha mbresëlënëse kur thjesht ulesh në faqe dhe gjithçka rrëshqet në vendin e duhur. Kur vizitoni këtë faqe në internet, do të shihni sfondin dhe përmbajtjen që bashkohen.

Jemimah Barnett duke qenë këshilltar pronë i udhëzon klientët e saj në blerjen dhe investimin në prona.

6. LOFTEC

Agjent i pasurive të patundshme

Kjo faqe në internet ka letrat LOFTEC që po shfaqen nga faqja kryesore. Kjo ju drejton tek letra që ju zgjidhni ose thjesht mund të lëvizni poshtë dhe të shihni. Këto gjashtë shkronja janë formë e shkurtuar e – Mënyra e jetesës, Mundësitë, Fusion, Technologies, Expanse dhe Ftohtë.

Uebfaqja ka vetëm dy ngjyra font për përmbajtjen dhe prapëseprapë, dizajni duket fantastik. Lundrimi është i qetë dhe ikona e kontaktit mban të ndezura në fund.

7. Caever

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Qëllimi kryesor i kësaj agjencie të pasurive të patundshme është të ofrojë shërbim në fushën e agjencisë së shitjeve të zhvillimit të projektit rezidencial. Faqja kryesore tregon atë që ata bëjnë së bashku me një video në sfond, e cila gjithashtu lejohet të luhet veçmas.

Ndërsa lëvizni poshtë, shfaqet një përmbledhje për të gjitha seksionet që ato mbulojnë në faqen e tyre të internetit duke përfshirë – projekte, rreth tyre, bloget dhe detajet e kontaktit.

8. Pasuria e Villagio

Hover to preview

Villagio

Faqja kryesore e kësaj faqe interneti të pasurive të patundshme shfaq 4 imazhe të paraqitjes së pasurisë që zhvendoset çdo 5 sekonda. Ndërsa lëvizni poshtë, secila nga seksionet e saj shfaq ose një grup imazhesh ose një video në përputhje me kontekstin.

9. Vëllezërit Altman

Hover to preview

Vëllezërit Altman

Kjo duo e agjentëve të pasurive të patundshme është paraqitur në MAXIM, FOX, TMZ, Billboards, NBC, Forbes, etj. Për punën e tyre në biznesin e pasurive të patundshme.

Kur vizitoni faqen e tyre të internetit, një video po luan pas një portreti të Vëllezërve Altman gjë që ju bën të doni të lëvizni poshtë më shumë. Ndërsa zhvendoseni poshtë, fillon shfaqja e shfaqjes së pronave e cila mund të zhvendoset në horizontale. Ky duet ka vendosur një hap të mrekullueshëm në renditjen e miliona dollarësh.

10. Grupi Habibi

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Roh Habibi është themeluesi i kësaj agjencie të pasurive të patundshme të quajtur “Grupi Habibi”. Ata specializohen në rishitjen e pronave të pasura në të gjithë zonën e gjirit të San Francisko, Country Country, Lake Tahoe, County County, Manhattan, dhe Hawaii.

Roh Habibi ofron udhëzime për investimet e pasurive të patundshme për klientët e tij pasi ai ka një prapavijë në menaxhimin e financave. Faqja kryesore ka një video të shkurtër duke luajtur në sfond që tregon pronat dhe Roh Habibi.

Dhe kur rrëshqiteni poshtë, do të ketë një listë të zonave ku shërben ky grup si dhe listën e shfaqjeve dhe revistave ku janë paraqitur.

11. Jonathan Radford

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Jonathan Radford është një profesionist i pasurive të patundshme me 28 + vjet përvojë në shitjen dhe blerjen e pronave. Duke pasur klientë ndërkombëtarisht, ai është renditur në vendin e 1 në shitjet profesionale të Coldwell Banker në Angli.

Ashtu si shumica e faqeve të tjera të agjentëve të pasurive të patundshme, kjo faqe në internet gjithashtu ka një video duke luajtur në sfond. Kjo faqe në internet përmban fotografi të faqeve të paraqitura këtu dhe mbështetet nga video të shkurtra të këtyre vendeve.

12. Shoku Carman

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Ky grup i pavarur i pasurive të patundshme merret me blerjen dhe shitjen e pronave të banimit në Chester, Mbretëria e Bashkuar. Faqja kryesore ka një kriter të kërkimit të adresave dhe një mundësi të përparuar të kërkimit që tregon kritere çmimi për më shumë specifikime. Uebfaqja e tyre tregon listën e pronave ndërsa lëvizni poshtë me një animacion “Kliko për të eksploruar”.

13. Josh Flagg

Hover to preview

Josh Flagg

Josh Flagg është një agjent amerikan i pasurive luksoze i cili ka punuar me të famshëm gjithashtu dhe i ndihmon ata të gjejnë prona luksoze të pasurive të patundshme. Me mbi 2 miliard dollarë në shitje të pasurive të patundshme në dekadën e fundit, Josh Flagg është një yll i “Listës Million Dollar – LA” në Bravo TV.

14. Ekipi i Serhant

Hover to preview

Agjent i pasurive të patundshme

Ky ekip i agjentëve të pasurive të patundshme u fillua nga Ryan Serhant me 60+ agjentë në katër qytete në Shtetet e Bashkuara. Ato janë paraqitur në media si Business Insider, Forbes, The Wall Street Journal, etj. Dhe gjithashtu janë përfshirë në Klubin Million Dollar të Bravo TV.

Imazhet e agjentëve të tyre rrëshqasin në faqen kryesore dhe ndërsa lëvizni poshtë, shfaqen seksione të ndryshme rreth Ryan Serhant, pronat e shitura kohët e fundit dhe përmendjet e tyre sociale.

përfundim

Pra, këtu kemi ardhur në fund të listës së faqeve më të njohura të faqeve të internetit të pasurive të patundshme përmes internetit, të cilat do t’ju ndihmojnë të jepni një ide se si duhet të shfaqet faqja juaj e internetit. Por mbani mend, ju mund të keni modelin më të mirë të faqes së internetit të pasurive të patundshme, por se si krijoni përmbajtjen tuaj të internetit do të vendosni gjithashtu trafikun në faqen tuaj.

Farë po pret?

Jep një shëtitje!

Filloni biznesin tuaj të pasurive të patundshme duke bërë një faqe interneti krijuese dhe kush e di se mund të jeni një ditë në listën e faqeve më të mira të sekserëve.

Na tregoni se cilat dizajne të faqes në internet ju frymëzuan më shumë, pavarësisht nga lista që kemi paraqitur. Ju lutemi lini një koment më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map