23 Mjetet më të mira të SEO për të rritur marketingun e sitit në vitin 2020

Optimizimi i mirë i motorit të kërkimit (SEO) është gjithçka.


Sepse nëse doni që njerëzit të shohin faqen tuaj, të blini produkte nga dyqani juaj ose të lexoni përmbajtjen tuaj – do të dëshironi që njerëzit të gjejnë faqen tuaj përmes motorëve të kërkimit.

Mirë, ju ndoshta e dini atë. por:

Ju mund të pyesni veten pse duhet të dini për mjetet SEO — nuk është aq e thjeshtë sa Googling përreth dhe të jeni i sigurt për të përdorur fjalë të caktuara që duket se mund të sjellin kërkime?

Përdorimi i fjalëve kyçe është pjesë e saj, por është larg nga e gjithë tregimi.

Ka shumë teknologji që hyjnë në mënyrën sesi motorët e kërkimit rendisin dhe prioritizojnë faqet. Marrja e faqes tuaj për t’u renditur më lartë dhe më e lartë në rezultatet e kërkimit është shumë e mundur, por ju duhet të jeni në krye të gjërave të ndryshme.

Për fat të mirë, ka shumë softuer atje për të trajtuar SEO. Ka një gamë të gjerë për këto – disa janë mjete të thjeshta SEO që ju ndihmojnë të dilni me fjalë kyçe.

Të tjerët janë produkte softuerikë komplekse dhe më të çmueshëm që kanë një mori mjetesh SEO në një shërbim.

Në këtë përmbledhje, unë do të kapërcej 23 mjetet më të mira të SEO për monitorimin dhe auditimin e faqes tuaj (por natyrisht, disa bëjnë shumë më tepër).

Do të kapërcej thelbësoren e softuerit / kompanisë, më pas veçoritë dhe do të përfundoj me gamën e çmimeve. Sepse kjo është një listë e gjatë, kuptoni se nuk mund të mbuloj gjithçka … por thelbësoret do të jenë aty!

Pas artikujve të parë në këtë listë, do të kuptoni se shumë prej veçorive janë të njëjta ose mbivendosje.

Për shkak të kësaj, unë do të ndaloj t’i shpjegoj ato herët, për të kursyer të gjithë energji.

hostingpillMjetet më të mira të SEO për të rritur marketingun e sitit në 2020

 1. CognitiveSEO
 2. Mjete korbi
 3. BAVOKO
 4. SEOptimer
 5. Kontrolli i faqes SEO
 6. PowerSuite SEO
 7. Mangools
 8. Keywordtool.io
 9. SmallSEOTools.com
 10. Paraqitësi i robotëve të parave

Ready? Shkojme:

1. KognitiveSEO

cognitiveSEO

Oh, një emër i lezetshëm dhe i zgjuar!

CognitiveSEO filloi përsëri në 2009-2010 dhe zyrtarisht shkoi live në 2011. Që atëherë, kompania është rritur në numrin e përdoruesve, anëtarëve të ekipit dhe veçorive të saj.

CognitiveSEO krenohet me tiparet që ofron, dhe rregullisht nxjerr në pah tipare të reja.

cognitiveseo

Pra, duke folur shkurtimisht – çfarë është përdorimi i këtij mjeti?

CognitiveSEO është një grup mjetesh të krijuara për t’ju ndihmuar të renditni dhe monitoroni më mirë faqet tuaja. CognitiveSEO ofron shumë njohuri dhe analiza të strategjisë së marketingut dixhital.

Bën një mori gjëra menjëherë – është më së miri të mendoni për CognitiveSEO si një multitool. Këtu janë disa nga karakteristikat e rëndësishme:

Features:

 • Auditimi i faqes: ky mjet bashkon përmes faqes tuaj dhe ju lejon të dini në thelb të gjitha problemet që faqja juaj mund të ketë që mund të ndikojnë në trafikun tuaj.
 • Analiza e lidhjes së lidhjes së lidhjes përmbledhëse e të dhënave nga bazat e të dhënave të besueshme, dhe më pas ju ofron mundësi të shkëlqyera për lidhjet e prapme.
 • Zhvillimet e fundit të Google Penguin kanë hequr shumë renditjet e kërkimit të faqeve. Por CognitiveSEO ofron një mjet të Rimëkëmbjes së Penguin në Google ju lejon të zbuloni pse jeni penalizuar dhe mund të hiqni shpejt problemet.
 • Mjeti Rank Tracker është diçka që me siguri jeni njohur me të – në thelb ju lejon të gjurmoni renditjen e fjalëve. POR, është më i thelluar se mesatarja. Dhe në veçanti, ai mund të japë specifikat në fjalët kyçe të ndjekura nga qyteti, vendi, gjuha, etj.
 • Raportet e marketingut dixhital të njohës CO janë përshtatur në strategjinë tuaj të marketingut dixhital.
 • Paneli i SEO është unik sepse është shumë i personalizueshëm dhe mund të tregojë DOZENS të metrike si të dëshironi.
 • Mjetet e shkëlqyeshme të dukshmërisë së përmbajtjes ju lejojnë të shikoni në aktivitetin e mediave sociale të tregut tuaj, në mënyrë që të gjeni strategjitë e konkurrencës tuaj dhe jashtë tyre.

Gama e çmimeve CognitiveSEO është mjaft e thjeshtë:

Ju mund të paguani ose paketën Starter ose Business. Paketa Starter është 129,99 $ e paguar muaj pas muaji, por mesatarisht arrin 89 $ në muaj nëse vendosni të paguani çdo vit.

Prmimet e nivelit të biznesit janë me porosi, dhe ka më shumë veçori sesa plani i Fillestarit. Fillestari vjen me një ton karakteristikash, mos më gaboni, por niveli i biznesit i rrit gjërat në mënyrë të konsiderueshme.

Në përgjithësi, CognitiveSEO vërtet qëndron si një multitool përfundimtar i SEO, me ton karakteristikash!

2. Mjetet e korbit

Mjete korbi

Raven Tools është një kompani mjaft e suksesshme SEO.

Sipas uebfaqes së saj, mijëra agjenci dhe pavarësi përdorin atë. Dhe një nga më të spikatur?

mjete sharre

Thomson Reuters, kompani që përfshin grupin e lajmeve me famë botërore Reuters. Pra, ky është një klient mjaft i madh!

Tani, Raven Tools është goxha i ngjashëm me CognitiveSEO në atë që është kryesisht një shumë-mjet: është një paketë SEO-e-në-një.

Këtu janë disa nga pikat kryesore të veçorive që ofron Raven Tools:

Features:

 • Raven Tools ju lejon të bëni raporte të marketingut bazuar në ton burime të ndryshme dhe rreth ton gjëra të ndryshme. Nga analitika në uebfaqe deri tek raportet e mediave sociale, në thelb mund t’i përdorni këto për të hedhur një vështrim në asgjë.
 • Mjeti i Kërkimit të Konkurrencës në të vërtetë ka një mori mjetesh / veçorish brenda vetvetes. Ka mjete për të parë performancën e faqes tuaj, duke parë konkurrencën tuaj dhe për të hyrë në Domain Research Central.
 • Mjet i auditimit në sit, i organizuar në mënyrë të përshtatshme në një pult të vetëm që llogarit 6 lloje të ndryshme të çështjeve.
 • Ndjekja e gradës së motorit të kërkimit (SERP), kontrollimi i gradës së fjalëve, dhe kontrolli i lidhjes së linjës.
 • Link Spy: ju lejon të gjeni lidhje të mira bazuar në renditjen e faqeve në fjalët tuaja kryesore të fokusit, dhe jashtë lojës së prapambetjes së konkurrencës tuaj.

Pricesmimet e Raven Tools shkojnë nga 79 dollarë në muaj në 399 dollarë në muaj mbi katër nivelet. Plus, ekziston gjithashtu një plan ndërmarrje me çmime të personalizuara – kështu që ka shumë mundësi për të zgjedhur!

Kjo është nëse paguani çdo vit. Paguar nga muaji në muaj, planet shkojnë nga 109 në 479 dollarë në muaj.

Në përgjithësi, Raven Tools është një tjetër auditor dhe reporter i shkëlqyeshëm i gjithçkaje SEO. Usershtë miqësor ndaj përdoruesit dhe bën pothuajse gjithçka.

Provoni Tools Raven

3. BAVOKO

bavoko

Unë kam folur shumë për mjetet gjithëpërfshirëse deri më tani. Epo, shtrëngoni veten:

Sepse Bavoko është një tjetër mjet SEO-në-një-një. Por a e dini se çfarë e veçon Bavokon?

Kjo:

shtojca wordpress plugin bavoko

Bavoko është një Plugin i WordPress!

Kjo do të thotë që është një mjet i shkëlqyeshëm për faqet e WordPress në veçanti, dhe mund të integrohet pa probleme në menaxhimin tuaj të WordPress.

Ja disa nga ato që bën Bavoko:

Features:

 • Mjetet e optimizuesit të përmbajtjes ju lejojnë të optimizoni faqet dhe postimet tuaja sa më shumë që të jetë e mundur. Mjetet janë bashkangjitur në krye të çdo postimi në redaktorin WordPress.
 • Kërkimi i fjalëve deri në 25,000 fjalë kyçe përmes Google Search Console. Bavoko ofron shumë të dhëna dhe njohuri mbi fjalët kyçe.
 • Zvarritësi i integruar i faqes ofron raportime të shpejta (dhe të hollësishme) mbi përmbajtjen, bëni redaktime të shpejta për tituj dhe përshkrime meta, etj.
 • Analiza e lidhjes backlink dhe një mjet disavow për heqjen e lidhjeve spam.
 • Bavoko në të vërtetë ofron analiza të hollësishme të shpejtësisë së faqeve, gjë që është e shkëlqyeshme sepse shpejtësia e faqes suaj rrit renditjen e kërkimit tuaj (dhe është më e këndshme për vizitorët tuaj).

Ju ndoshta po pyesni se sa kushton kjo. Epo, për fat të mirë, Bavoko është një nga grupet më të përballueshme të mjeteve SEO në dispozicion.

Konkretisht, plani i parë është FALAS! Edhe nëse ato janë të kufizuara, mjetet falas të SEO janë gjithmonë të këndshme për t’u njohur.

Planet e paguara kanë karakteristika të mjaftueshme për t’u konsideruar vërtet si një mjet mjetesh, dhe ato variojnë nga 19,99 $ në muaj (Profesionale) deri në 99,99 $ (Biznes). Dhe sigurisht, ekzistojnë edhe opsione ndërmarrjesh me çmime doganore!

Në përgjithësi, Bavoko është një mjet gjithëpërfshirës, ​​por është në anën më të vogël dhe është i drejtuar veçanërisht për faqet e WordPress.

Provoni Mjetin Falas Bavoko

4. SEOptimer

SEOptimer

SEOptimer ka një histori mjaft të mirë me origjinë:

Fillimisht ishte vetëm një mjet i auditimit të faqeve në 2012, dhe u bë një nga mjetet më të njohura të auditimit FALAS në internet.

Tani SEOptimer ka shumë më tepër karakteristika, por është ende thelbësore në lidhje me auditimet – në fakt, miliona prej tyre prodhuar.

SEO optimist

Kështu siç thashë, SEOptimer është kryesisht një mjet i auditimit. Ja çfarë ofron:

Features:

 • Mjeti i Auditimit të SEO Label të Bardhë është një tipar kryesor i SEOptimer. Kjo në thelb ju lejon të gjeneroni auditime SEO të Etiketës së Bardhë. Ato janë shkruar thjesht dhe duken elegante, dhe ju vetëm duhet të ngarkoni logon e kompanisë / agjencisë tuaj dhe detaje — në mënyrë që të mund të dërgoni raporte të markës për klientët tuaj.
 • Auditimet e Etiketës së Bardhë në thelb kontrollojnë gjithçka që është e rëndësishme, dhe gjithashtu mund të personalizohen në pamje. Ju mund të zgjidhni ngjyra, shabllone, gjuhë të ndryshme, etj.
 • Mjet i auditimit të përfshira: kjo ju lejon të futni një formë të thjeshtë auditimi në faqen tuaj. Vegla e futur është përdorur në çdo CMS kryesore dhe ndërtues të faqes në internet, dhe është shumë e lehtë. Atëherë vizitorët tuaj thjesht duhet ta klikojnë atë dhe të lulëzojnë të marrin një kontroll të shpejtë.
 • Mjeti i auditimit i ngulitur gjithashtu ju lejon të dërgoni klientëve një email “faleminderit” që përfshin auditimin që morën si PDF. Plus mesazhe me porosi, dhe logoja e kompanisë suaj dhe estetike.
 • Crawler SEO siguron raporte veçanërisht të thjeshta (të lexueshme: të lexueshme dhe miqësore për përdoruesit) për të gjitha çështjet në faqet e faqes tuaj. Ështjet shfaqen në kohë reale pasi zvarritja funksionon përmes faqes tuaj, nëse kujdeseni t’i shihni ato shpejt.

Ju mund të keni vënë re Unë thashë se SEOptimer ishte një mjet popullor i auditimit FALAS.

Epo, gjëja është, dikur. Në ditët e sotme, ajo ka marrë një provë falas për 14 ditë, por nuk është në të vërtetë falas.

Gama e çmimeve aktuale është përhapur në tre nivele, me 19 $, 29 dollarë dhe 59 dollarë në muaj.

Do shkallë ka karakteristika të ndryshme: kryesisht, niveli i parë është i thjeshtë dhe ju lejon të trajtoni më shumë sende. Niveli i dytë dhe i tretë në thelb japin etiketën e bardhë dhe mjetet e ngulitura (përmendur më lart).

Thelbësore për SEOptimer është se është në anën më të thjeshtë në fokusin e saj – por gjithsesi ka shumë karakteristika. Shtë një mjet i MADH për të bërë raportime me shumicë dhe për të audituar një numër të madh klientësh ose perspektivë.

Për të mos përmendur, është thjesht mirë të kujdesesh për faqet e tua!

5. Kontrolli i faqes SEO

Kontrolli i faqes SEO

Kontrolli i faqes SEO është një kompani shumë e drejtpërdrejtë, me një sfond shumë të drejtpërdrejtë.

Shtë një mori ekspertësh SEO që janë përpjekur të bëjnë një grup të thjeshtë mjetesh SEO për të rritur renditjen e motorit të kërkimit të faqes tuaj.

Pra, në thelb, Kontrolli i sitit SEO është një paketë mjetesh që synojnë thjeshtimin e menaxhimit të SEO, kryesisht si një mjet monitorimi dhe raportimi.

Me pak fjalë, mendoni për emrin – është një kontrollues i SEO. i lehtë!

Këtu janë disa nga pikat kryesore:

Features:

 • Ka mjaft mjete FALAS për SEO, megjithëse ato janë pak të thjeshta.
 • Kontrolli i sitit SEO gjithashtu ka raporte të shpejtë, të lehtë për t’u redaktuar në etiketë të SEO.
 • Raportet e SEO janë shkruar shumë qartë dhe kanë rekomandime shumë të qarta se si të zgjidhen çështje të caktuara.
 • Krahasime krahasuese SEO për një deri në 5 konkurrencë.
 • Analiza e pakufizuar dhe monitorimi i automatizuar bazuar në 30+ ndryshore do t’ju tregojë sesi ndryshon rezultati juaj i përgjithshëm i SEO.
 • Shumica e mjeteve themelore, si kontrollimi i linjave, aftësia për të monitoruar rajone, monitorimi i shpejtësisë së sitit, etj.

Kontrolli i faqes SEO ka tre nivele: Themelore, Webmaster dhe Profesionale. Shkalla e parë merr vetëm 300 raporte të analizës SEO maksimal, ndërsa dy të tjerët marrin raporte të pakufizuara.

Sa më i lartë niveli juaj, aq më shumë fjalë kyçe, konkurrentë dhe rajone mund të monitoroni.

Paguar çdo vit, çmimet variojnë nga 22,45 dollarë në muaj në 71,95 dollarë në muaj. Kur paguhet çdo muaj, diapazoni nuk është i ndryshëm – 24,95 dollarë deri në 79,95 dollarë.

Thelbësore: Kontrolli i faqes SEO është i përqendruar në ndërthurjen e një larmie mjetesh dhe thellësie me lehtësinë e përdorimit, që është i shkëlqyeshëm – pasi që shumë mjete të gjitha-në-një mund të komplikohen për fillestarët.

Prandaj është pak në anën më të thjeshtë, por megjithatë është mjaft i fuqishëm.

6. PowerSuite SEO

Suite energjie SEO

Pa dyshim, SEO PowerSuite është një nga mjetet më të famshme dhe të mirënjohura të SEO në treg tani.

SEO PowerSuite nuk është aq i ndryshëm, thelbësisht, nga shumë emra të tjerë këtu. Ashtë një paketë e disa mjeteve të fuqishme të SEO.

Por, SEO PowerSuite është krijuar posaçërisht, siç thashë:

PowerSuite SEO

Shtë e qartë, këto janë emra të SHUM të njohur për të gjithë – kështu që nuk duhet të ketë dyshim për sa i përket efektivitetit të SEO PowerSuite.

Tani, siç thashë, SEO PowerSuite është disa mjete në një paketë. Në mënyrë të veçantë, janë në të vërtetë katër mjete kryesore, secila llogarit një pjesë të ndryshme të procesit SEO:

Një gjurmues i gradave, SEO SpyGlass, Auditor në Uebfaqe dhe LinkAssistant.

Ju me siguri e dini vlerën e tyre deri tani, por unë do të hedh mbi disa nga pikat kryesore:

Features:

 • Ndjekësi i rangjeve shikon renditjen në mbi 300 motorë kërkimi dhe ka mbi 17 mjete kërkimore për fjalen. Plus, renditja dhe raportet e konkurrentëve sigurohen lehtësisht.
 • SEO SpyGlass është në thelb hulumtim i thelluar i lidhjeve backlink dhe auditimeve kundër ndëshkimeve. Ka mbi 50 metrikë, krahasime krah për krah të faqeve, punimet!
 • Auditori i Uebfaqes është saktësisht se si duket: një zvarritje e hollësishme që përfshin gjithçka nga çështjet teknike deri tek çështjet e përmbajtjes.
 • LinkAssistant është gjithashtu pikërisht ajo që tingëllon: ju ndihmon të menaxhoni shpejt dhe verifikoni lidhjet, të gjeni të reja, ka raporte për ndërtimin e lidhjeve, etj..
 • Në përgjithësi, SEO PowerSuite është shumë miqësor.

SEO PowerSuite ka tre nivele: Falas, Profesionale dhe Ndërmarrje.

Siç e keni menduar, niveli falas është FALAS! ’Shtë kryesisht e kufizuar në mos të lejuar të kursesh projekte ose eksport të dhëna. Kështu që ju mund të bëni hetimet dhe auditimet tuaja, por nuk mund të mbani shumë.

Por, kush do të ankohet për mjetet falas të SEO?

Sidoqoftë, dy nivelet e ardhshëm janë 299 dollarë dhe 699 dollarë.

E di, e di — —FAR?!

Epo, nuk është në muaj. Mimet kanë të bëjnë me aksesin e plotë vjetor në apartament pa tarifa shtesë gjatë rrugës. Për dallim nga shumica e shërbimeve me çmime disi të krahasueshme, SEO PowerSuite nuk ka kufizime në numrin e projekteve, uebfaqeve, fjalëve kyçe ose backlinks për të analizuar.

Pra, është padyshim e vërtetë që për disa biznese, kjo mund të jetë pak e pjerrët. Sigurisht që paguan në afat të gjatë, por nëse nuk keni mundësi të kurseni duke paguar të gjitha menjëherë, mund të jeni më mirë me një mundësi tjetër.

POR… nëse tashmë jeni duke u përpjekur të blini një suitë SEO për një paketë vjetore, këto çmime janë të MIRA.

SEO PowerSuite është qartë një suitë e fortë e mjeteve SEO … që në të vërtetë është shumë me kosto efektive në planin afatgjatë!

7. Mangolat

Mangools

Ah, çfarë është e dukshme në lidhje me Mangools?

Emri, me të vërtetë. Në rast se nuk e keni vizituar faqen e tyre, po, Mangools është me të vërtetë me temë Mango. Likeshtë si, mjetet mangot + SEO. argëtim.

Sidoqoftë, Mangools ka qenë rreth vitit 2014, kështu që është akoma mjaft i ri, por është bërë shumë mirë i vendosur në atë kohë.

Ja sa i vendosur:

Mangools

Mirë, dreq.

Tani, nëse lexoni artikullin e fundit – SEO PowerSuite – do të gjeni Mangools pak të njohur. Ashtu si SEO PowerSuite, Mangools përdoret nga njerëz të zakonshëm dhe marka të mëdha njësoj.

Dhe, Mangools në thelb përbëhet nga pesë mjete SEO:

KWFinder (për gjetësin e fjalëve), SERPChecker, SiteProfiler, SERPWatcher dhe LinkMiner.

Këtu janë disa nga pikat kryesore:

Features:

 • KWFinder është, po, një gjetës i fjalëve. Vshtë SHUM miqësor për përdoruesit, dhe përqendrohet në të ju tregoj se çfarë kuptimi janë përdorimi i disa fjalëve të thjeshta / shumë të kërkuara. Plus, renditja e shpejtë e konkurrencës, të dhënat historike për vëllimin e kërkimit, etj.
 • SERPChecker, përveç që është një mjet mjaft i zakonshëm i analizës SERP të Google, gjithashtu ka SERP të lokalizuara për më shumë se 50,000 vendndodhje. Simulimet e shpejta dhe parashikimet e ndikimit të copave tuaja të pasura (si kutitë e përgjigjeve ose carousels), plus më shumë renditje nga konkurrentët tuaj.
 • SiteProfiler është SUPER efikas. Evenshtë edhe më e thjeshtë se shumica e profileve të sitit, dhe në thelb ju tregon pjesën më të madhe të asaj që duhet të dini në lidhje me autoritetin e SEO për çdo URL që futni. Shtë një mjet i shkëlqyeshëm për njohuri të shpejtë mbi atë që po bën konkurrenca juaj… apo mos bërja.
 • SERPWatcher, përsëri, është me të vërtetë miqësor, i cili është i shkëlqyeshëm për trajtimin e informacioneve më komplekse. Në thelb ju lejon të njihni potencialin ORGANIK të trafikut të faqes tuaj.
 • LinkMiner — do të njiheni me këtë deri tani, por në thelb është një kontrollues i fuqishëm i lidhjeve backlink.
 • Në përgjithësi, një nga avantazhet e mëdha të Mangools është qasja e saj në bazat e të dhënave masive dhe aftësia e tij për të shfrytëzuar shumë informacione. Por, Mangools ka një forcë të madhe NUK duke qenë shumë e komplikuar në lidhje me informacionin që paraqet.

Në rregull, kështu që kur përmblodha SEO PowerSuite, përfundimi i përgjithshëm ishte se ishte me kosto efektive në planin afatgjatë, por gjithsesi pak për të kollitur menjëherë.

Mangools ka shumë të njëjtat forca që bën SEO PowerSuite – kështu që është edhe një blerje e rëndë një herë?

Në fakt, JO!

Mangools gjithashtu ka tre nivele: Themelore, Premium dhe Agjenci. Asnjë prej tyre nuk është falas, për fat të keq.

Megjithatë, diapazoni i çmimeve, nëse paguhet çdo vit, është 29,90 $ në muaj në 79,90 dollarë në muaj. Paguar çdo muaj, është me çmim të konsiderueshëm:

Gama është 49 dollarë në muaj në 129 dollarë në muaj.

Sipas mendimit tim, tiparet janë mjaft të balancuara midis niveleve — Mangools Basic nuk është aq themelore dhe do të jetë mjaft për shumicën e njerëzve që e përdorin atë.

Si përmbledhje, Mangools është një suitë SEO-me-me-një çmim të mirë me një fokus të madh në përdorshmërinë.

Vizitoni Mangools

8. Keywordtool.io

Mjet kyç

Keywordtool.io, i njohur gjithashtu si Vegla Fjalë kyçe, është një nga hyrjet më interesante këtu.

Përse?

Sepse ndërsa shumë nga shënimet këtu janë variacione të kushtueshme, të gjitha-në-një suitë mjet SEO, Vegl Keyword është një shërbim mjaft i thjeshtë:

Shtë një mjet fjalen.

DHE, është FALAS. Por do ta arrij këtë më vonë.

Para së gjithash, sa është e besueshme? Mund të tingëllojë pak skicë në fillim… derisa të shihni se kush e ka përdorur atë:

Keywordtool.io

Mirë, kështu, shumë me reputacion. Por çfarë bën me të vërtetë?

Thelbësore është e thjeshtë: për të rritur seriozisht lojën tuaj fjalen. Në vend që të përpiqeni të bëni një bandë e gjërave të ndryshme me dinjitet, Veglat Fjalë kyçe përpiqen të bëjnë fjalë kyçe me të vërtetë mirë.

Prandaj, mbani në mend se Vegla për Fjalë kyçe është pak më e përqendruar kur hidhni një sy kësaj liste të pikave kryesore / tipareve:

Features:

 • Kërkoni vëllimin dhe tendencat me kalimin e kohës.
 • Niveli i konkurrencës për fjalë kyçe.
 • Vlerësimet / vlerësimet e kostos për një klikim / vlerësimet e çmimeve për fjalët kyçe në Google Ads.
 • Në përgjithësi, Keywordtool.io është i mirë në dhënien e rezultateve të dobishme me shpejtësi.
 • Llogaritë e shumta të përdoruesve (varet nga versioni).
 • Edhe një herë, bazat e Veglës Keyword janë TOTALI FALAS. Versioni falas në thelb përqendrohet në kërkime të lehta që gjenerojnë shumë fjalë kyçe të fokusit dhe fjalë kyçe të bishtit të gjatë.

Në rregull, kështu që pa dyshim, kjo listë karakteristikash duket pak më pak mbresëlënëse krahasuar me disa nga të tjerët këtu. Por gjëja e rëndësishme që duhet të mbani mend është se keywordtool.io është thjesht më e përqendruar në një aspekt specifik të SEO.

Plus, të dhëna mjaft të mira janë në dispozicion thjesht falas. Pra, me siguri versioni pro nuk do të ishte aq i shtrenjtë, ashtu?

hm:

Ekzistojnë në thelb tre nivele: Pro Basic, Pro Plus, dhe Pro Business.

Paguar çdo vit, diapazoni është 69 dollarë në muaj në 159 dollarë në muaj. Paguar çdo muaj, është 89 dollarë në muaj në 199 dollarë në muaj.

Tani shikoni, a është ky një investim i denjë për ju?

Kjo vërtet varet nga konteksti i biznesit tuaj. Për disa njerëz, multitools dhe suitat janë të tepërt, dhe përqëndrimi kryesisht në fjalë kyçe është një investim i shkëlqyer.

Për të tjerët, gjëja më e mirë në lidhje me Tool Keyword është versioni falas.

9. SmallSEOTools.com

SmallSEOTools com

Pra, ju mund të pyesni veten se çfarë bëhet fjalë për SmallSEOTools.com.

Në fund të fundit, ai e quan veten të VETM: pse? Për çfarë bëhet fjalë?

SmallSEOTools.com bazohet kryesisht në idenë se shumë njerëz nuk kanë qasje në mjetet premium SEO, pasi shumë prej tyre janë të tepërt për sa i përket tipareve dhe të shtrenjta.

Pra, SmallSEOTools.com iu drejtohet përdoruesve të niveleve të ulëta dhe ofron mjete më të vogla që janë akoma të dobishme. Ky përqendrim në aksesueshmërinë e bën atë një nga shërbimet më unike të SEO atje!

SmallSEOTools.com

Pra, si funksionon? Si e përdorni??

Supershtë super e thjeshtë. Ju shkoni në smallseotools.com dhe pastaj klikoni në mjetin që dëshironi të përdorni — duket ashtu si pamja e mësipërme.

Vegla SmallSEO ka shumë karakteristika, shumë prej tyre mjete më të vogla individuale, por këtu është përmbledhja:

Features:

 • Mjetet e kontekstit të tekstit: ky grup mjetesh ju lejon të shikoni kryesisht përmbajtjen tuaj. Kontrolloni për plagjiaturë, gramatikë, drejtshkrim, shkronja të mëdha për të vogla, etj.
 • Mjetet e redaktimit të figurave: kërkimi i kundërt i imazhit, ndryshimi i madhësisë, prerja, gjenerimi i preferuar, video në bisedën GIF, dhe më shumë.
 • Mjetet e fjalëve kyçe: siç e keni parë në foto, kjo përfshin pozicionin e fjalëve, kontrollimin e densitetit të fjalëve, analizën e konkurrencës dhe mjetet themelore të hulumtimit, sugjerimet për fjalët kyçe të bishtit të gjatë, damarët e vështirësisë, dhe më shumë.
 • Mjetet e lidhjes së linjës lidhëse: kontrollues themelor i lidhjes së backlink-ut, krijuesi i lidhjes së linjës së lidhjes, kalkulatori i çmimit të lidhjeve, kontrolluesi i lidhjeve të prishura, konkurrentët e linjës së lidhjes, etj..
 • Menaxhimi i faqes në internet: Kontrollues i rezultateve SEO, kontrollues i Google Pagerank, teste të shpejtësisë së faqes, gjeneratorë të kodit QR, detektor i temave WordPress, skanime të viruseve, shkarkues të videove për faqe si Instagram, Facebook, etj, dhe shumë më tepër.
 • Mjetet e përcjelljes së faqes në internet: gjurmimi i lidhjeve, kontrollet e statusit të serverit, kërkimi i Whois, kontrolluesi i Mozrank, kontrollori SSL dhe mënyra më shumë.
 • Mjete proxy, të cilat në thelb shikojnë IP-në tuaj dhe ofrojnë proxies të përditshme.
 • Mjetet e domenit: kontrollues i moshës së emrit të domain, regjistrime DNS, vlerësim i pjesës më të madhe të domain, kërkime IP të domain, etj.
 • Vegla PDF për të bërë në thelb çdo lloj konvertimi ose ndryshimi të lidhur me PDF: __ në PDF, PDF në __, filigranë, etj..
 • Konvertimi i njësisë, mjetet e zhvillimit, mjetet e menaxhimit të fjalëkalimit, mjetet e meta tag … lista vazhdon.

Në rregull, unë e di se çfarë po mendoni: kjo është një listë e madhe e mjeteve të Vogla.

Whatfarë është në tokë që do të kushtojë?

Epo, këtu janë disa lajme të mira. Këto janë të gjitha FALAS.

Në fakt nuk është aq befasuese. Smallseotools.com nuk është saktësisht një mjet i vetëm-në-një. Nuk është një softuer që ndërton mjete të ndryshme në një panel të vetëm.

Dhe disa nga mjetet që mund t’i gjeni falas online sidoqoftë – për shembull, kushdo mund të google “imazh në PDF” dhe të gjejë faqe falas që do të bëjnë punën.

Por kjo ka kuptim. Smallseotools.com supozohet të jetë një koleksion, po, mjetesh të vogla SEO … që janë FALAS.

Jo të gjithë do ta duan këtë – është më pak e bashkuar sesa suitat premium të SEO. Por, të gjitha mjetet në faqen SEO mbulojnë mijëra qëllime të ndryshme ngrohtë dhe do të jenë shumë të dobishme për përdoruesit e niveleve të ulëta dhe të buxhetit.

Lehtësisht një nga koleksionet më të mira të mjeteve SEO në faqe dhe mjeteve falas SEO përreth! Ju mund t’i jepni ndonjë nga mjetet e tyre një fotografi këtu.

10. Paraqitësi i robotëve të parave

Paraqitësi i robotëve të parave

Ju mund të keni dëgjuar për disa nga artikujt e tjerë në këtë listë … por nëse nuk keni dëgjuar për Submitter Robot Money, unë nuk do të befasohem.

… Dhe në rregull, nuk mund t’ju gënjej:

Paraqitësi i Robotëve të Parave ka një nga vendet në kërkim më skicar të të gjithë emrave në këtë listë.

Por, sigurohuni, Paraqitësi i Robotëve të Parave është një pjesë e vërtetë e softuerit SEO.

Thelbi? Paraqitësi i robotëve të parave është kryesisht i përqendruar në krijimin e lidhjeve dhe proceset e automatizuara (pra pjesa e robotit të emrit).

POR, kjo nuk është gjithçka që bën. Le ta kontrollojmë:

Features:

 • Softueri i ndërtimit të lidhjeve SEO thjeshton procesin e paraqitjes së lidhjeve dhe automatizon shumë ndërtimin e lidhjeve. Ju mund të krijoni fushata ndërtimi të lidhjeve SEO mjaft lehtë, megjithëse nuk jam adhurues i mënyrës se si duket softveri.
 • Qasja në shumë burime të serverit, që do të thotë Paraqitësi i Robotëve të Parave mund të sigurojë shpejt lidhje të shumta në faqen tuaj.
 • Rishkrimi i artikujve të integruar dhe karakteristikat e rrotullimit, të cilat zvogëlojnë rrezikun për t’u ndëshkuar për përmbajtje të kopjuar.
 • Listat ditore të faqeve të internetit të ofruara nga softver që crawls serverë vazhdimisht, kështu që gjithmonë keni vende për të paraqitur përmbajtjen tuaj.
 • Zgjidhja automatike e kapchave merret me kapëse më të thjeshta automatikisht dhe siguron mbështetje për ato më komplekse.

Mirë — mjete të shumëfishta, por Paraqitësi i Robotëve të Parave është ende i përqendruar kryesisht në anën e lidhjeve të punës së SEO.

Pra, çfarë kushton?

Mimet janë super të thjeshta: ju mund të paguani 67 dollarë në muaj për një pajtim, OSE mund të paguani 497 dollarë ONCE për një licencë të softuerit të jetës.

Ia vlen? Epo, kjo varet vërtet nga ju. Personalisht, e gjej Submitter Money Robot pak skicë dhe me pamje të vjetër. POR, në thelb të saj, ajo e bën qëllimin e vet mjaft mirë.

Jo të gjithë duan të përqëndrohen në lojën e tyre të lidhjeve në mënyrë të barabartë, por për ata që me të vërtetë duan të bëjnë fushatat e tyre për lidhje me SEO, Submitter Robot Money ka një fokus të mirë.

Shkarkoni Submitter Robot Parave

11. SEOTools për Excel

SeoTools për Excel

Pra, duke folur për softverët më të vegjël dhe më pak të famshëm të SEO-ve përreth – dëgjuar ndonjëherë për SEOTools për Excel?

Unë pres që shumica prej jush nuk do t’i keni, përveç nëse keni kërkuar tashmë mjete SEO që punojnë me Excel.

Pra, a mund ta merrni me mend se çfarë është për këtë mjet?

Po, SEOTools për Excel është përqendruar posaçërisht në integrimin e menaxhimit të SEO me Microsoft Excel.

Kjo do të thotë që është në anën më të përparuar të softuerit SEO, por sigurisht që është një program shumë i dobishëm për ata që përdorin shumë Excel në fushatat e tyre SEO.

Features:

 • Në thelb, tipari kryesor është funksionet SEO në faqe. Këto në thelb ndërtojnë dhe zgjerojnë aftësinë e Excel për të verifikuar që i keni vendosur faqet tuaja si duhet dhe i optimizojnë ato për motorët e kërkimit.
 • SEOTools për Excel gjithashtu vjen me mjete për të shikuar faktorët SEO jashtë faqes, për shembull me një kontrollues të lidhjeve backlink.
 • Vjen me shumë integrime për shërbime të njohura, si Google Analytics ose Majestic.
 • Spider: ju lejon të furnizoni një URL rrënjësore ose një listë të URL-ve, të cilat Spider Tool do të vazhdojë të zvarritet.
 • Shumë e lehtë për të ndërtuar lidhësin tuaj për t’u integruar me API ose shërbime të jashtme. Epo, e lehtë nëse tashmë përdorni Excel për SEO.
 • Mjete të vogla “ndihmëse” për funksionet më të vogla ose të çuditshme të lidhura me SEO që Excel mungojnë.

Mimi për gjithë këtë? Shtë shumë e thjeshtë: 99 € për makineri në vit.

Dhe nëse blini licenca të shumta, merrni zbritje për licencë!

Nëse nuk jeni të njohur me përdorimin e Excel për menaxhimin e faqes dhe SEO, kjo do të duket mjaft e ndërlikuar. Dhe të jem i sinqertë, është.

Por ata që tashmë do të gjejnë SEOTools për Excel plotësojnë një vend të përsosur: Excel tashmë është një mjet i fuqishëm në duart e tregtarëve profesionistë në internet, por mungojnë disa nga gjërat që e bëjnë atë të përsosur për ekspertët.

12. TheSEOTools.net

mjetet SEO

Mos harroni kur kam folur më parë për Smallseotools.com?

Dhe si synonte të sigurojë mjete të përballueshme për SEO (të kuptimit, falas) për njerëzit që nuk janë në suitat premium të SEO?

Epo, ju mund të mendoni për Veglat SEO si një lloj motër ose motër.

Kontrolloni këtë:

TheSEOTools.net

Në thelb, këtootools.net është një listë e mjeteve FALAS të SEO. Sapo duhet të shkosh në sit, të zgjedhësh atë që dëshiron dhe ta përdorësh.

Këtu janë disa nga ato që ofrohen:

Features:

 • Shumica e mjeteve themelore të SEO, si rishikuesit në uebfaqe, sugjerimet për fjalët kyçe, gjetësit e linjës së lidhjes dhe prodhuesit e linjës së lidhjes, gjeneratorët dhe analistët e përgjithshëm të Meta Tag, dhe më shumë.
 • Gjeneratori i ekranit të faqes në internet
 • Damë për: Indeksin e Google, shpejtësinë e faqes, autoritetin e faqeve, autoritetin e domain, numrat e lidhjeve në internet, statistikat sociale dhe më shumë.
 • Mjete të lidhura me domenin, si pankarta të moshës së domain dhe damë Whois.
 • Mjete të lidhura me përmbajtjen: Kontrollet e gramatikës, numëruesit e fjalëve, damat e pozicionit të fjalëve dhe mjetet e plagjiaturës dhe tjerrjes së artikullit.

Pra, diapazoni i çmimeve jam i sigurt se është falas?

Po unë jam. Ju mund ta zbuloni veten duke shkuar në sit dhe duke provuar ndonjë nga mjetet!

13. Softuer Netpeak

Program kompjuterik netpeak

Netpeak Software është një nga artikujt më të strukturuar në mënyrë unike në këtë listë.

Shumica e artikujve këtu ofrojnë në të vërtetë një mjet të vetëm-në-një, presin shumë mjete të veçanta në faqet e tyre, ose kanë një mjet që përqendrohet në një pjesë të veçantë të procesit SEO.

Por Netpeak?

Netpeak ofron dy programe të veçanta të lidhura me SEO për dy pjesë të procesit SEO:

Program kompjuterik netpeak

Pra, nuk është një mjet gjithëpërfshirës dhe mund të përdorni një ose të dy ashtu siç dëshironi.

Netpeak Spider është softver i kontrollit të faqes, dhe Netpeak Checker është për krahasim në internet dhe analiza e URL-ve.

Këtu janë disa nga pikat kryesore (mbani në mend se është e ndarë në mes të softuerëve të ndryshëm):

Features:

 • Netpeak Checker: përfshin mbi 380 parametra për kontrollimin e URL-ve.
 • Netpeak Checker: Përdorni listën e proxies dhe shërbimeve të zgjidhjes së captcha, ndërsa trajtoni një numër të madh URL-ve
 • Netpeak Checker: profilet e lidhjeve kërkimore dhe performanca e mediave sociale.
 • Netpeak Spider: mund të shikoni mbi 50 parametra SEO në faqe për faqet që zvarriteni
 • Netpeak Spider: Vendosni rregulla me porosi për zvarritjen e tërë faqes në internet ose pjesëve të saj

Pra, siç kam thënë, Netpeak Checker dhe Netpeak Spider janë dy mjete të ndryshme – që do të thotë që nuk mund të blini një gjë që i ka të dyja.

Pra, ata gjithashtu kanë çmime të ndara. Sidoqoftë, të dy produktet kanë çmime të nivelit të njëjtë.

Everydo shkallë është paraqitur plotësisht: nuk ka versione më të shtrenjta me më shumë veçori. Përkundrazi, çmimi varet nga kohëzgjatja e kohës që dëshironi të kryeni.

Një vit shërbimi prishet në 15.20 dollarë në muaj (i faturuar 182,40 $), dhe mund të blini për 6 muaj, 3 muaj ose një muaj.

Në anën tjetër, 1 muaj shërbim është vetëm 19,00 dollarë, që do të thotë se i gjithë sfera e çmimeve të produkteve është midis 15 dhe 19 dollarë në muaj!

Me pak fjalë, Netpeak Software ofron dy produkte të ndara që përqendrohen në pjesë të ndryshme të procesit SEO — dhe ato janë me çmim mjaft të arsyeshëm.

Provoni softver falas falas netpeak

14. Qendra e Mjeteve SEO

Kjo është më pak e njohur:

Keni dëgjuar ndonjëherë për Qendrën e Mjeteve SEO (i njohur edhe si SEOToolsCentre)?

Epo, nuk dija as shumë. Thelbësore e SeoToolsCentre është se është në të njëjtën mënyrë si TheSEOTools.net dhe Smallseotools.com.

… Por, është pak më pak e vendosur. Këtu është faqja në lidhje me:

qendra SEO mjete

Pra, ju e dini, nuk është faqja e internetit më profesionale apo me reputacion përreth. POR, kjo nuk do të thotë se është e padobishme.

Sepse si sendet e tjera që përmenda, SEOToolsCentre ju lejon të përdorni një grup mjetesh më të vogla, më të vogla, të cilat janë pritur në faqen e tij.

Kështu që ju e dini stërvitjen. Këtu janë disa nga karakteristikat:

Features:

 • Përfshihen shumica e mjeteve themelore të SEO.
 • Përveç një mjeti për tjerrje artikujsh, ekziston gjithashtu një recensionues i fjalive dhe një mjet parafrazimi.
 • Shtë interesante, nuk ka vetëm gramatikë dhe kontrollues drejtshkrimesh për anglisht, por një kontrollues i gramatikës edhe për gjermanishten.
 • Simulator i merimangës së motorit të kërkimit (me fjalë të tjera, një mjet themelor zvarritje i faqes tuaj).
 • Një konvertues teksti në të folur, kontrollues i densitetit të artikullit, optimizues i figurës dhe mjet mjet shtypjeje.

Kështu që deri më tani me siguri jeni mësuar me këto gjëra: kjo është falas, apo jo?

Dua të them që duhet të jetë, pasi ta shohësh këtë faqe?!

Në fakt… jo plotësisht.

Shihni, të gjitha mjetet që përmenda — të cilat përfshijnë në thelb të njëjtat lloje mjetesh si faqet e internetit të ndërlidhura që përmenda RE JAN free falas.

Por, SEOToolsCentre gjithashtu ka një mundësi anëtarësie premium. Farë ofron?

Për të qenë i sinqertë, pa ide. Ata kanë disa probleme serioze me faqen e tyre të internetit, kështu që nuk do të shfaqin se çfarë përbëhet nga një plan premium.

… Pra, në mënyrë efektive është falas! Dhe për të gjitha çështjet që faqja mund të ketë … nuk ka nevojë të ankoheni për mjetet falas të SEO!

15. Drejtori i Përgjithshëm i Uebit

Mirë, pas asaj sendi të fundit, WebCEO do të jetë paksa i një kontrasti.

Sepse aty ku SEOToolsCentre ishte pak skicuese duke u shfaqur dhe plot sende falas… Drejtori i Përgjithshëm i Uebit është SHUM i mirë-krijuar dhe shumë premium gjithashtu.

Beenshtë rreth që nga viti 2000, domethënë gati DY DECADES, duke e bërë atë një nga shërbimet më të vjetra SEO në biznes.

Klientët e saj janë përhapur rreth 150 vende të ndryshme, dhe CEO Web madje ofron shërbime në 24 gjuhë të ndryshme. Pra, kjo nuk duhet të jetë befasi:

ueb ceo

Në rregull, por çfarë bën CEO i Uebit?

Për ta thënë shkurt: është një tjetër nga ato suita gjithëpërfshirëse SEO. Ka mbi 17 mjete, por ato mund të ndahen gjerësisht në katër kategori:

Mjetet e auditimit të faqes, mjetet e ndërtimit të lidhjeve, mjetet e metrikës sociale dhe mjetet e marketingut të analitikës.

Këtu janë disa nga karakteristikat më të forta dhe më pak të zakonshme:

Features:

 • Të gjitha bazat që ju presin për një suitë gjithëpërfshirëse SEO.
 • Mjetet e auditimit në sit përfshijnë: një mjet për zgjedhjen e lidhjeve të brendshme, përveç të gjitha aspekteve të tjera të një kontrolli në sit (analiza e SEO, analiza teknike, etj).
 • Zgjidhni për të monitoruar lidhje të caktuara.
 • Spiunazhi i lidhjeve konkurruese.
 • Mjet për paraqitjen e përmbajtjes ju lejon të përdorni shumë lloje të ndryshme faqesh: mbi 30 site dhe direktori lokal, 10 motorë kërkimi për blerje, 35 bashkësi në blog, etj..
 • Monitorimi i lëvizjeve në internet: ju lejon të gjurmoni tema të nxehta në industrinë tuaj, të monitoroni reputacionin e markës suaj në mediat sociale, bloget dhe faqet e lajmeve dhe aftësinë për të kontrolluar gumëzhitjet në Twitter për fjalët tuaja kryesore të synuara.
 • Prodhimi i raportit të etiketës së bardhë që është i personalizueshëm, kështu që thjesht mund të vini logon / emrin e kompanisë suaj mbi sendin dhe t’ia dërgoni atë klientëve tuaj.
 • Raportet vijnë në shumë gjuhë të ndryshme dhe mund të përkthehen nga anglishtja.

Një suitë e tillë e themeluar mirë e mjeteve SEO duhet të jetë e shtrenjtë, e drejtë?

Epo… është në intervalin normal të çmimeve për opsionet premium të SEO, por me një pikë hyrje më të përballueshme.

Ja se si prishet struktura e çmimeve të WebCEO:

Ekzistojnë katër nivele, të cilat mund të paguhen për mujore, tremujore ose vjetore. Nëse paguani çdo muaj, niveli i parë (Solo) fillon me 39 dollarë në muaj dhe ka karakteristika të kufizuara.

Fundi i lartë, i korporatave, është 299 dollarë në muaj dhe paraqitet aq plotësisht sa lejon WebCEO.

Nëse paguani çdo vit, niveli i hyrjes është vetëm 29 dollarë në muaj dhe Korporata (niveli i katërt) është 225 dollarë në muaj.

Pra, nuk është me të vërtetë shumë më e lartë se mesatarja – dhe sigurisht që është një suitë SEO e paraqitur plotësisht. Nuk është çudi që CEO i Uebit është kaq i popullarizuar.

Provoni WebCEO Falas

16. Vegla Ninja

Vegla Ninja

Përshkrimi i mjeteve Ninja është pak e vështirë, veçanërisht në krahasim me të gjithë këta emra të tjerë për të cilët kam folur.

Shihni, Ninja Tools nuk është një tërësi mjetesh gjithëpërfshirëse. Por është më shumë sesa thjesht një mjet i vetëm, ose një drejtori i mjeteve SEO të pritura dhe të ndara.

Sshtë një paketë mjetesh SEO – një suitë – por nuk është gjithçka që ju nevojitet. Shumë interesante.

Vegla Ninja

Pra, mjetet specifike kanë shumë rëndësi këtu. Në fakt, tërheqja kryesore e mjeteve Ninja është mjeti i paraqitur për optimizimin e copave dhe mjetet e tjera të tij të zhvilluara mirë.

Ninja Tools është më shumë si një grup i mjeteve specifike të cilësisë, sesa një kuti mjetesh të përgjithshme. Këtu keni disa më shumë në lidhje me ato mjete:

Features:

 • Tool Optimization Snippet Feature: kjo është diçka që Ninja Tools me të vërtetë inovoi. Copat e paraqitura në Google janë jashtëzakonisht të rëndësishme, por ato janë të vështira për t’u kapur. Ky mjet thjeshton procesin dhe në thelb ju lejon të fitoni pozicione të copëzave në faqen e rezultateve.
 • Mjeti i mësipërm gjithashtu përfshin të dhëna nga seksioni “kërkimet në lidhje me” në fund të rezultateve të kërkimit.
 • Ai gjithashtu përfshin të dhëna nga funksioni “njerëzit gjithashtu pyesin” Google.
 • Mjet video SEO: kjo ju lejon të gjeni se cilat nga fjalët tuaja të renditura kthejnë rezultatet e videos, shikoni të dhënat e konkurrencës (përfshirë në YouTube dhe angazhimin e tyre me video) në mënyrë që të mund të rritni renditjen tuaj me videot tuaja.
 • Mjeti i Backlink Ninja: monitoron profilin tuaj të lidhjes backlink dhe tërheq të dhënat nga TONS burimesh.
 • Ninja Tools gjithashtu ka një mjet falas për të parë kodin burim celular. Ata ndoshta do të vijnë me më shumë mjete falas në të ardhmen, prandaj rrini mirë!
 • Kompania mëmë, Marketingu në Internet Ninjas, ka një sit të veçantë me MAYNY more mjete më FALAS.

Epo, kjo pikë e fundit është një lajm i mirë për ju buxhetorët atje – një mjet falas! Por, natyrisht, mjetet e tjera të cilësisë që ofron Ninja Tools NUK janë të lira.

Fatkeqësisht, është pak e komplikuar.

Shikoni, paketa Ninja Tools përfshin veglën Video SEO dhe Optimizimin e Feçuar Snippet (i cili përfshin “njerëzit gjithashtu pyesin” dhe “kërkimet në lidhje me” mjetet) si një ONE.

Sidoqoftë, mjeti i lidhjes së linjës lidhëse, duhet të blini nga ndërmarrja mëmë: Internet marketing Ninjas.

Pra, produkti i parë – i cili është një grup i vogël mjetesh – ka tre nivele: Ekspert, Pro dhe Ndërmarrje.

Eksperti është 4,99 dollarë në muaj, ose 49,90 dollarë në vit, dhe Ndërmarrja është 349 dollarë në muaj ose 3.490 dollarë në vit.

Nëse ju paguani mujore ose vjetore, do të ndikojë vetëm në çmimet tuaja nga disa dollarë më së shumti.

Mirë, dhe mjetet e lidhjes backlink?

Ata janë në faqen e kompanisë mëmë, si dhe disa mjete më të lira!

Duket se Ninja Tools është një nga artikujt më unikë në këtë listë.

17. SERPs.com

SERPs

Nëse do të duhej të merrnit vesh se çfarë bëhet fjalë për SERPs.com, çfarë do të ishte?

Në rregull, vetëm shaka. Një kujtesë e butë nëse e keni skremuar gjatë fillimit të kësaj liste: SERP do të thotë Faqja e Rezultateve të Motorit të Kërkimit. Shtë gjëja që ne të gjithë shohim pothuajse çdo herë kur jemi në internet.

Kështu që SERP-të kanë të bëjnë me rritjen e… edhe vendin tuaj në rezultatet e motorit të kërkimit!

Dhe bën një punë mjaft të mirë. Këtu janë disa nga klientët e shquar:

SERPs.com

Tani, mund të pyesni veten se çfarë ofrojnë saktësisht SERP-të.

Në thelb është një tërësi mjetesh, por është në anën më të thjeshtë. Nuk është keq! Ajo gjithashtu ka disa karakteristika më unike të hedhura brenda.

Këtu janë disa nga pikat kryesore të veçorive:

Features:

 • Një tryezë e thjeshtë, miqësore për përdoruesit që tregon ende shumë informacione.
 • SERPs DataLab ju lejon të shikoni MJETET e të dhënave të përditshme SERP me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Ju gjithashtu mund të ndërtoni raporte me porosi nga ajo.
 • API-i miqësor me zhvilluesit ju lejon të ushqeni renditjet ditore në sistemin tuaj të raportimit.
 • Shtesa për Sheets Google.
 • Karakteristikë e etiketimit të Bardhë që është mjaft e personalizueshme.
 • Renditjet lokale në nivel qyteti ose kodi zip, dhe renditjet për celular, desktop dhe tableta.
 • 400 kombinime të ndryshme të renditjes së Google dhe Yahoo sipas vendit dhe gjuhës.
 • Të gjitha tiparet themelore që ju presin nga një suitë gjithëpërfshirëse e SEO, megjithëse ka më pak përqendrim në auditimin e faqes dhe lidhjet e prapme.
 • Kompania e prindërve (Authority Labs) ka një grup të mirë mjetesh falas të besueshëm!

Pra, ja si funksionon pagesa për këtë send:

Ekzistojnë tre nivele: Biznesi i Vogël, Agjensia dhe Ndërmarrja. Ndërmarrja ka çmime me porosi, por dy të tjerët jo.

Biznesi i Vogël është 49 dollarë në muaj dhe është i kufizuar në 300 fjalë kyçe, 5 site, dhe 1 llogari të përdoruesit.

Agjensia është 99 dollarë në muaj, ka deri në 1.000 fjalë kyçe, ka tiparin e plotë të etiketës së bardhë, dhe faqet dhe përdoruesit e pakufizuar.

Disa mund të vlerësojnë që kanë një zgjedhje më të thjeshtë!

Por edhe nëse nuk është jashtë buxhetit tuaj, nuk duhet të lini pas dore mjetet falas të ofruara nga kompania mëmë!

18. Ahrefs

ahrefs

Ah, Ahrefs! (Merre?)

Disa nga emrat për të cilët kam folur kanë qenë mjaft të mirë-krijuar. Ata kanë mijëra apo edhe miliona klientë, përfshirë disa emra të profilit të lartë.

Epo, Ahref është QEN atje lart.

Që nga themelimi i saj në 2011, Ahrefs është rritur në një shërbim shumë të fuqishëm të softuerit SEO.

Thjesht shiko një listë të klientëve dhe më thuaj që nuk është mbresëlënëse:

Ahrefs

Ahrefs është në thelb një tjetër suitë SEO-e-në-një. Por pjesa unike është se Ahrefs është super i fuqishëm, jo ​​vetëm për shkak të mjeteve të tij të forta, por edhe burimeve të saj të mëdha.

Ja një vështrim se për çfarë po flas:

Features:

 • Burimet e Ahrefs janë MASSIVE: Ahrefs zvarriten 5 miliardë faqe në ditë, ka një indeks prej 16 TRILLION lidhje të njohura dhe 3 TRILLION URL të njohura.
 • Raportet e kërkimit organik ju lejojnë të shikoni se si renditen konkurrentët tuaj, cilat faqe drejtojnë më shumë trafikun në faqet e tyre dhe të gjitha ato mundësohen nga të dhënat në qindra miliona fjalë kyçe.
 • Në atë shënim, eksploruesi i fjalëve kyçe ka të gjitha mjetet e zakonshme që kanë të bëjnë me fjalët kyçe (vështirësi për fjalen, gjenerimin e fjalëve, etj.) Por është mundësuar nga një bazë e të dhënave me mbi 3 miliardë fjalë kyçe.
 • Të dhënat e backlink-it, përsëri, nga miliarda faqe të zvarritura.
 • Hulumtimi i përmbajtjes, i cili shikon gjëra të shumta (media sociale, trafik i kërkimit organik, linqe, etj).
 • Ndjekja e renditjes që bëhet shumë specifike dhe e detajuar ashtu siç dëshironi.
 • Mundësia për të vendosur alarme kur ju ose konkurrentët tuaj fitoni / humbni lidhjet e prapme.
 • Ndihma për klientët është shumë e fortë, disa nga më të mirat e ofruara nga softveri SEO.

Në rregull, qartë, Ahrefs ka një sasi të çmendur të të dhënave që përdoren. Duhet të kushtojë diçka, apo jo?

… Po, patjetër. Ahrefs ka katër nivele, të cilat mund të paguhen çdo muaj ose vit.

Paguar çdo muaj, çmimi varion nga 99 dollarë në muaj (Lite) deri në 999 dollarë në muaj (Agjensi).

Paguar çdo vit, çmimi varion nga 82 dollarë në muaj në 832 dollarë në muaj.

Pra, po, çmimi fillestar është në anën e pjerrët, por ai është ende mjaft i paraqitur. Dhe sinqerisht, çdo gjë që përfiton nga bazat e të dhënave masive të Ahrefs do të garantojë disa çmime më të larta.

19. Moz

MOZ

Shtë e vështirë të stresosh se sa e madhe është një marrëveshje Moz në botën e softuerit SEO.

Ja se si mund ta vë më së miri në perspektivë:

Shumë nga emrat e kësaj liste kanë mburrur se si përfshijnë hyrjen në burimet e Moz.

Pra, qartë, vetë Moz është një forcë për të luftuar. Nuk është çudi që lista e klientëve të saj është gjithashtu mbresëlënëse:

Moz

Pra, siç e shihni, Moz është një tjetër suitë SEO-e-gjith-në-një. Ekzistojnë katër fusha kryesore të kompletit: mjetet e kontrollit të sitit, ndjekja e gradave, mjetet e lidhjes së lidhjeve, dhe mjetet e kërkimit të fjalëve.

Features:

 • Ashtu si hyrja e mëparshme, Moz ka sasi të mëdha të të dhënave për të tërhequr nga: 35 TRILLION lidhje të indeksuara, 7 milion SERP të analizuara në ditë, 500 milion sugjerime për fjalët kyçe përmes mjetit për fjalen.
 • Auditimet në sit nuk janë vetëm gjithëpërfshirëse, por janë të shpejta. Plus, Moz ka zvarritje automatike javore dhe ju paralajmëron për çështje të reja.
 • Optimizimi në faqe dhe përmbajtja.
 • Ndërtimi i lidhjeve dhe mjetet e hulumtimit gjithashtu ju lejojnë të bëni Listat e Ndjekjes së Lidhjeve që e bëjnë atë super të lehtë për të mbajtur gjurmët e qëllimeve dhe përparimit tuaj.
 • Prodhuesi i raporteve shumë i lehtë dhe shumë i personalizueshëm.
 • Burime të shkëlqyera në bord dhe edukim.

Pra, një tjetër mjet i fuqishëm dhe me reputacion të gjitha-në-një mjet SEO. Cila është kostoja këtë herë?

Moz ka katër nivele me çmime të përcaktuara, plus një plan ndërmarrje me çmime dhe veçori të personalizuara. Ato mund të paguhen mujore ose vjetore.

Nëse paguhet çdo muaj, diapazoni i çmimeve është nga 99 dollarë në muaj në 599 dollarë në muaj. Paguar çdo vit, diapazoni shkon poshtë: nga 79 dollarë në muaj në 479 dollarë në muaj.

Ju e dini se si shkon: për disa biznese, kjo do të jetë zgjidhja perfekte e SEO, dhe për të tjerët, do të jetë e tepërt.

20. SEMrush

SEMrush

Pra, dy emrat e fundit në këtë listë kanë qenë të mëdhenj, të mirë-krijuar, të përdorura nga markat më të mëdha në botë, dhe kanë mijëra burime.

SEMrush … mirë, është ashtu si dy të fundit.

E themeluar në vitin 2008, si një startup i vogël, SEMrush është rritur të ketë 6 zyra në katër vende të ndryshme, me mbi 650 punonjës.

Dhe ka edhe pjesën e saj të klientëve të famshëm, gjithashtu:

SEMrush

Pra, siç mund ta merrni me mend, thelbësore për SEMrush është se është një tjetër suitë SEO-e-gjith-në-një. Në thelb ka gjithçka që ju nevojitet, por mjetet e tij mund të marrin edhe më shumë në thellësi se zakonisht.

Features:

 • Të gjitha bazat që keni përdorur për të kontrolluar sitet, auditimet teknike të SEO, gjenerimin e fjalëve, etj.
 • Mjetet e lidhjes së backl-it i kushtojnë vëmendje të veçantë nëse faqet .edu ose .gov po i referohen faqes tuaj, plus raporte vërtet të njohura për burimet gjeografike.
 • Mjetet e mediave sociale jo vetëm që kanë raportime dhe analiza të thella, por gjithashtu ju lejojnë të krijoni përmbajtje dhe ta planifikoni atë në 5 rrjete të ndryshme sociale.
 • Mjete të shkëlqyera të marketingut me përmbajtje që mund të gjenerojnë ide me temë trendesh dhe kalendarët e përbashkët për ekipin tuaj.
 • Raportet e Analitikës për një milion gjëra të ndryshme, grafikët e gjeneruar shpejt dhe të lexueshëm lehtë për krahasimin e vendeve, aftësinë për të gjeneruar raporte me porosi dhe më shumë.

Ndërsa SEMrush, si dy artikujt e fundit, është një paketë shumë e plotë e SEO, do të keni të drejtë të prisni çmime më të larta.

SEMrush ka tre nivele me çmime fikse plus një plan të Ndërmarrjes me çmime të personalizuara. Mund të paguani çdo muaj ose çdo vit – ju e dini stërvitjen.

Paguar çdo muaj, diapazoni i çmimeve është 99,95 dollarë deri në 399,95 dollarë në muaj. Paguar çdo vit, është 83,28 deri 333,28 dollarë në muaj.

Pra, SEMrush nuk është shumë i ndryshëm nga bashkëmoshatarët e tij të cilësisë SEO.

Filloni gjyqin falas SEMrush

21. Ubersuggest

ubersuggest

Ubersuggest është një ndryshim i bukur i ritmit pas atyre zgjidhjeve intensive SEO që sapo i kam mbuluar.

Shihni, Ubersuggest nuk është një grup mjetesh, apo edhe disa mjete. Ubersuggest nuk ka as faqen e saj të vetme – është një mjet i vetëm i organizuar nga faqja e internetit e Neil Patel.

Tinguj skicë? Nuk eshte. Neil Patel është një nga sipërmarrësit dhe tregtarët më të vlerësuar në botë.

Më parë, thashë Ubersuggest është një mjet. Duke folur teknikisht, është: është një shirit i kërkimit në faqen e internetit të Neil Patel.

POR, në praktikë, Ubersuggest mund të përdoret për gjëra të shumta, dhe ka disa mjete të ndryshme. Pra, është një lloj si një mini-mjet.

Features:

 • Gjenerator i idesë së fjalëve dhe një përmbledhje e termit të kërkimit.
 • Idetë e përmbajtjes gjithashtu!
 • Kur hyni në një domen, Ubersuggest gjithashtu bëhet një analizues i niveleve të trafikut dhe SEO.
 • Kontrollori SEO siguron një listë solide të gabimeve / çështjeve për të cilat duhet punuar.
 • Analizori i trafikut gjithashtu shikon në faqet kryesore dhe fjalët kyçe.
 • Mjet i Auditimit të sitit që zgjat më së shumti disa minuta dhe zbulon shumë informacione thjesht.
 • Vegla backlinks, e ngjashme me auditimin e sitit në strukturë dhe shpejtësi.

Shikoni, le të jemi të vërtetë – a është ky mjet themelor krahasuar me softverin e zbukuruar të gjithë-në-një?

Definitely. Por e vërteta është, kjo është ndoshta një nga mjetet më të mira falas SEO në treg. Thatshtë e drejtë – është plotësisht falas.

Dhe përveç kësaj, është e lehtë për t’u përdorur, informuese dhe e besueshme.

22. PërgjigjePublike

answerthepublic

PërgjigjePublika është në të njëjtën shënim si Ubersuggest — është një mjet më i vogël që është akoma mjaft i respektueshëm.

Por oh djalë … a është një nga artikujt më unikë këtu. Gotshtë një përqendrim i caktuar në një aspekt të caktuar të SEO, gjë që e bën të lehtë për ta kuptuar.

Asnjë pikë për të rrahur rreth shkurret. Ja si duket në veprim:

AnswerThePublic

PërgjigjePubliku mund të mendohet si gjenerator infografik për të dhënat e motorit të kërkimit. Ky është një sqarim i tepërt, dhe ka ndryshime midis versioneve falas dhe të paguara, por kjo është thelbësore!

Features:

 • Në përgjithësi, krijon vizualizime të të dhënave dhe infografikë për termat e fjalëve kyç që i fut.
 • Përfshinë shumë informacione dhe të dhëna, kështu që nuk janë të kota – por infografikat me të vërtetë ndihmojnë për ta bërë më të lehtë tretjen.
 • Krahasoni të dhënat dhe shihni sugjerime të reja.
 • Rezultatet e bazuara në gjuhë dhe vendndodhje.
 • Aftësia për të ruajtur raporte!
 • Anëtarët e pakufizuar të ekipit.
 • Imazhe me cilësi më të lartë dhe aftësia për të fshehur pjesët që nuk dëshironi.

Në rregull, unë jam këtu të jem pak i çuditshëm — jo, PërgjigjePublikimi nuk është ENTIRELY falas. Shumica e atyre tipareve që kam listuar janë për versionin e paguar.

Nëse shkoni me versionin e paguar, është 99 dollarë në muaj. Për të qenë i sinqertë, kjo tingëllon pak pjerrët për mua, por hej — shumë njerëz janë thjesht në rregull me të.

Për fat të mirë, ju mund të përdorni versionin falas. Ekziston një numër i kufizuar i kërkimeve, dhe ju nuk mund të bëni krahasime njeri-pas-tjetrit ose shumicën e gjërave që bën versioni i paguar … por ju ende mund t’i bëni bazat falas!

Provoni përgjigjenPublika Falas

23. WooRank

Woorank

Do ta mbyll këtë listë të mjeteve SEO me WooRank.

WooRank është një suitë mjaft e madhe e softuerëve SEO SEO në ditët e sotme, ajo është e regjistruar më shumë se një milion përdorues.

Nuk është kompania më e madhe e softuerëve SEO atje, por është akoma mjaft e dukshme.

Kështu siç thashë, WooRank është një grup mjetesh. Por, është në anën më të vogël. Teknikisht mund të jetë një mjet gjithëpërfshirës, ​​por nuk është aq gjithëpërfshirës sa disa nga të tjerët këtu.

Thënë kështu, ofron shumë.

Features:

 • Mjeti kyç është mjaft i sofistikuar.
 • Projektet WooRanks: ju lejon të shkarkoni të dhëna në thelb si raport dhe ta rregulloni.
 • Zvarritja / auditimi i faqes.
 • Monitorim i vazhdueshëm SEO i faqes tuaj, përfshirë raportet e postës elektronike dhe monitorimin e shëndetit / kohës. Në përgjithësi, WooRank vë shumë theks në kutinë e SEO.
 • Në atë shënim, ju mund të provoni kontrollues SEO falas!
 • WooRank ka një theks të veçantë në thjeshtësinë dhe lehtësinë e përdorimit. Kjo nuk do të thotë që mjetet nuk janë të fuqishme, por ato janë veçanërisht të përdorshme.
 • Mjetet e shitjes ju lejojnë të krijoni raporte dhe rishikime të faqeve për t’u dërguar klientëve ose klientëve të ardhshëm.
 • Vegla Lead Gen ju ndihmon të automatizoni ato mjete shitje më parë.

Shihni çfarë dua të them? Edhe pse WooRank ka shumë gjëra që vazhdojnë, nuk është aq gjithëpërfshirëse sa grupet e mjeteve të gjithanshme, të gjitha në një, që i kam mbuluar.

Kështu që shpresojmë, është më pak e kushtueshme se ato, apo jo?

Në fakt, po! Ekzistojnë tre nivele: Pro, Premium dhe Enterprise. Të gjithë kanë çmime të paracaktuar.

Ato hyjnë nga 59,99 dollarë në muaj në 249,99 dollarë në muaj, dhe ndryshojnë në karakteristika – megjithëse të këndshme, niveli Pro nuk është edhe aq i kufizuar.

Përfundim: cilin mjet SEO rekomandoj?

Nëse keni lexuar në të gjithë këtë listë — kongrese! Ju kujtohet ndonjë nga emrat?

Shaka mënjanë, më lejoni t’ju them se cilën nga këto mjete ju rekomandoj. Të gjithë kanë avantazhe të mjaftueshme për të ia vlen të përmenden, por ne ende mund ta ngushtojmë atë nga 23.

Sigurisht… nuk ka asnjë mjet të vetëm që do të përshtatet të gjitha madhësive. Unë kam disa rekomandime:

Unuditërisht, mjetet SEO që kanë fokus specifik janë mjaft të mira për zonat e tyre. Për shembull:

Bavoko është veçanërisht i shkëlqyeshëm për ata që përdorin gjerësisht WordPress, dhe SEOTools për Excel është i mirë për përdoruesit e Excel.

PërgjigjePublika është e shkëlqyeshme nëse doni të gjeneroni infografikë dhe raporte të ndezura, dhe NinjaTools është e shkëlqyeshme për një përqëndrim në optimizimin e shiritave të veçorive.

Dhe ndërsa unë nuk do t’i rekomandoja gjithmonë bizneset të përdorin mjete falas SEO, ato me siguri mund të jenë të shkëlqyera.

Pra, për ata, unë do të them se Ubersuggest është një nga mjetet më të mira të SEO falas, dhe Smallseotools.com dhe TheSEOTools.net janë drejtori të mira të mjeteve falas, si dhe.

Dhe për armët e mëdha — bizneset që kanë nevojë me të vërtetë të besueshme të gjitha-në-një mjete SEO:

Unë do të them se Ahrefs, SEMrush dhe Moz janë ndoshta më të mirët, sepse ato kanë burimet më të mira, reputacion dhe mjete të ndërtuara mirë. Megjithëse Woorank dhe Mangools janë gjithashtu mjaft të fortë!

Mos u shqetësoni nëse ndjeheni pak të tronditur. Ne jemi këtu për të ndihmuar!

Mos harroni se ne kemi disa burime që mund t’ju ndihmojnë të filloni me disa nga bazat fund bazat e rëndësishme që rritin renditjen e faqeve të motorit tuaj të kërkimit!

Ndërsa performanca e faqes në internet ndikon patjetër në renditjen tuaj, ju mund të përdorni kalkulatorin tonë të kohës për të parë se çfarë domethënie do të thotë për kohën tuaj në faqen tuaj.

Plus, ne mund të kontrollojmë nëse faqja juaj, ose konkurenti juaj, është në rregull, dhe t’ju tregojmë se cili është hosti i tyre – në atë mënyrë ju mund të kontrolloni disa nga bazat!

SEO është komplekse, por mund të bëhet më e lehtë duke përdorur softuerin që listova dhe rekomandova. Dhe nëse doni të dini më shumë – thjesht na pyesni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map