26 menaxherët më të mirë të fjalëkalimeve për vitin 2020 (Nr. 8 është i preferuari im)

Kujtimi i fjalëkalimeve mund të jetë një gjë e ndërlikuar për të bërë këto ditë. Shumica prej nesh kanë llogari në dhjetëra faqe në internet, dhe është shumë e rëndësishme që të gjithë ata të jenë të ndryshëm.


Përndryshe, ne rrezikojmë të prishim shumë llogari nëse vetëm njëra prej tyre bie viktimë e hakerave.

Megjithatë, ekziston një zgjidhje. Një zgjidhje që do t’ju ndihmojë të mbani të gjithë fjalëkalimet tuaja të sigurta dhe t’ju parandalojë të mbani mend më shumë se një, dhe qëndron në përdorimin e aplikacionit më të mirë të menaxherit të fjalëkalimeve.

Ka shumë zgjidhje të shkëlqyera atje, dhe sot – ne do t’ju prezantojmë me sa më shumë 26 të ndryshme. Le të fillojmë.

hostingpill10 kryesuesit më të mirë të fjalëkalimeve për vitin 2020

 1. portier
 2. PassPack
 3. Enpass
 4. Fjalëkalimi ngjitës
 5. Remembear
 6. Encryptr
 7. Fjalëkalimet Avast
 8. LastPass (E preferuara ime)
 9. Menaxher i fjalëkalimit Avira
 10. 1Password

Për pjesën tjetër të opsioneve, shihni më poshtë:

Contents

1. Portier

portier

Synohet për: Individë dhe biznese

Keeper Security është një menaxher i shkëlqyer i fjalëkalimeve që mund t’ju ndihmojë të mbroni fjalëkalimin tuaj nga vjedhjet. Shtë e shkëlqyeshme për individët dhe bizneset njëlloj.

Ajo është me qendër në agoikago dhe ka mbrojtur përdoruesit e saj që nga viti 2011. Kasaforta e tij dixhitale mund të sigurojë fjalëkalimet, të dhënat financiare, dokumentet e ndjeshme dhe më shumë.

Features:

 • Kasafortë e sigurt
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Mbron mbrojtjen e të dhënave dhe personale
 • Ofron verifikim me dy hapa
 • Ofron shtesa të sigurta

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Mund të ruajë fjalëkalimet dhe dokumentet tuaja të ndjeshme
 • Veryshtë shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Ajo ka encryption të fortë, opsion rezervë / rivendosje, dhe shumë karakteristika të tjera të dobishme

Gamë të çmimeve:

Mbajtësi ka disa plane me çmime të ndryshme, duke përfshirë:

 • Plan falas
 • Planet Premium: 3,75 $ – 9,99 $ në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • iOS
 • android
 • MacOS
 • Linux

2. Paketë

PassPack

Synohet për: Individë dhe ekipe

PassPack është një menaxher i lehtë për t’u përdorur me fjalëkalim me siguri të shkëlqyeshme. Mund të përdoret brenda të gjithë shfletuesve më të njohur, dhe në shumë platforma.

PassPack është efikas dhe bashkëpunues, dhe një nga zgjidhjet më të mira për mbrojtjen e vjedhjeve të identitetit. Alsoshtë gjithashtu shumë e thjeshtë për tu vendosur, dhe posa ta bëni, mund të filloni të krijoni sa më shumë llogari sipas dëshirës.

Features:

 • Gjenerator i fortë i fjalëkalimit
 • Format e mbushjes automatike
 • Hyrjet automatike
 • Identifikime të shumëfishta
 • Identifikimi me një klik
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Kontrolli i hyrjes së përdoruesit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • PassPack është shumë miqësor për përdoruesit
 • Alsoshtë gjithashtu shumë bashkëpunuese
 • Ka mbështetje të shkëlqyeshme për klientët

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Planet Premium: – 18 – 480 dollarë në vit

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • MacOS
 • Linux
 • web

3. Përfshi

Enpass

Synohet për: Të gjithë, veçanërisht përdoruesit e Linux-it

Enpass është një nga menaxherët më të mirë me fjalëkalim falas, por përmban gjithashtu një version premium për aplikacionet Mobile. Aplikacionet e plota të desktopit janë plotësisht falas për Desktop: Mac, Windows dhe Linux.

Duket se po synon në veçanti përdoruesit e Linux, pasi kjo platformë duhet të përdorë të gjitha tiparet premium të Enpass ‘falas.

Features:

 • Artikuj të pakufizuar
 • Vaults të shumëfishta
 • Sinkronizimi i cloud
 • Autofiloni me një shtesë të shfletuesit
 • Blerje një herë
 • Aftësia për të krijuar shabllonet tuaja

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Mim shumë i ulët
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Siguri e shkëlqyeshme

Gamë të çmimeve:

 • Aplikacionet e desktopit janë plotësisht falas.
 • Aplikacioni Mobile ka funksionalitet të plotë deri në 25 artikuj dhe kufizime të vetme kasafortë.
 • Pasi të keni blerë Enpass premium, shërbimi mund të arrihet në të gjitha platformat përmes Emailit të regjistruar.

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • MacOS
 • iOS
 • android
 • Linux

4. Fjalëkalimi ngjitës

Fjalëkalimi ngjitës

Synohet për: Të gjithë

Fjalëkalimi Sticky përmban siguri të lartë dhe është shumë i pasur me karakteristika. Alsoshtë gjithashtu shumë miqësor dhe lejon klientët të zgjedhin nëse duan të sinkronizojnë të dhënat e tyre përmes Wi-Fi ose cloud. Kjo është shumë e dobishme për përdoruesit e orientuar në intimitet.

Ajo gjithashtu ofron licenca të jetës dhe shumë karakteristika të tjera të shkëlqyera që e bëjnë përdorimin e tij mjaft të këndshëm.

Features:

 • AutoFill
 • Menaxher fjalëkalimi
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Mban të dhënat e kartës së kreditit të sigurta dhe të gatshme për arka
 • Mbron të dhënat e tekstit, përfshirë shënimet private
 • Ndarja e sigurt
 • Kriptimi i shkallës ushtarake

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Siguria e ekspertëve
 • Mbështet 16 shfletues
 • Ju kursen kohë, dhe ju mban të sigurt në të njëjtën kohë

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Skema e ekipeve – 29,99 dollarë në vit
 • Plani akademik – 12,95 dollarë për përdorues në vit
 • Plani i jetës – pagesa një herë 149,99 $

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • android
 • mushama
 • iOS

Vizitoni fjalëkalimin ngjitës

5. Kujtoj

RememBear

Synohet për: Të gjithë

Kujtimi është një menaxher fjalëkalimi shumë argëtues ku mund të vini re një temë të lehtë të ariut. Isshtë e mbushur me punime të ariut, dhe kjo mund të bëjë që ju të keni më shumë se një të qeshur të paqëllimtë.

Isshtë gjithashtu e mbushur me karakteristika të shkëlqyera, dhe mund ta përdorni në të gjitha platformat më të njohura, si dhe në shfletuesit. Ajo ka shumë gjithçka që ju mund të kërkoni ndonjëherë nga një menaxher fjalëkalimi dhe më shumë punime të mbajnë mbi këtë.

Features:

 • Dizajn miqësor, i afrueshëm
 • Hyrjet e shpejta
 • Karakteristikë automatike për kartat e kreditit dhe letrat kredenciale
 • Siguri e lartë
 • Aftësia për të ruajtur shënime të ndjeshme
 • Tipar i sinkronizimit dhe qasja nga çdo pajisje
 • Plani premium i lirë

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Aplikacione të shkëlqyera, për t’u përdorur lehtë
 • Karakteristika shumë të dobishme
 • Siguria dhe shërbimi i klientit janë përparësi

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Plani Premium – 3 dollarë në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • iOS
 • mushama
 • android
 • Shfletuesit (Firefox, Chrome, Safari)

6. Kriptimi

Encryptr

Synohet për: Të gjithë

Encryptr është një nga menaxherët më të mirë me fjalëkalim për Mac,

Windows, Linux dhe iOS. Mund të ruajë në mënyrë të sigurt fjalëkalimet tuaja, si dhe të gjenerojë të reja.

E gjithë kjo është e ruajtur brenda cloud-it pa Njohuri të shërbimit, duke e bërë atë plotësisht të sigurt. Gjithashtu, është gjithashtu plotësisht i lirë për t’u përdorur.

Features:

 • Kërkon të dhëna personale zero nga përdoruesit
 • Ju lejon të vendosni nëse do të kodoni një mesazh
 • Shumë shpejt
 • Ju lejon të sinkronizoni pajisjet
 • Ka gjenerator fjalëkalimi

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Siguri dhe intimitet i lartë
 • Burim të hapur
 • Shumë e thjeshtë për t’u përdorur

Gamë të çmimeve:

 • falas

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • Linux
 • iOS
 • OS X

7. Fjalëkalimet Avast

Avast

Synohet për: Individë dhe biznese

Fjalëkalimet Avast është një menaxher i fjalëkalimeve i krijuar nga një krijues i njohur i softuerëve antivirus, Avast. Ai mund të ruajë të gjitha fjalëkalimet tuaja, numrat e kartave të kreditit dhe t’ju lejojë t’i keni gjithmonë një klik larg.

Shtë e thjeshtë për t’u përdorur, krijuar dhe mbështetur nga një firmë me reputacion dhe është shumë e besueshme.

Features:

 • Integrimi i paracaktuar me Avast Antivirus
 • Identifikimi me një prekje
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Versioni themelor falas
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Mban të sigurta dhe të dhënat e kartës së kreditit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Ai vjen nga një burim i njohur, shumë me reputacion
 • Ekstremisht miqësor për përdoruesit
 • Siguri e shkëlqyeshme

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Plani premium që zhbllokon karakteristika shtesë – 1,66 dollarë në muaj
 • Abonim 3-vjeçar për 1.53 dollarë në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • android
 • iOS
 • Shfletuesit (Chrome, Firefox, Shfletuesi i sigurt i Avast)

8. LastPass (E preferuara ime)

LastPass

Synohet për: Individë, familje, biznese

Tjetra, ne kemi LastPass, i cili është një nga emrat më të njohur në sektorin e menaxherit të fjalëkalimeve. LastPass ka 13.5 milion përdorues, sipas uebfaqeve të tyre, përfshirë 47,000 biznese. Alsoshtë gjithashtu një nga aplikacionet me rezultatin më të lartë të provës.

Ju mund të përdorni planin e tij falas pa asnjë problem, dhe në të vërtetë, shumë nuk zgjedhin të përdorin versionin falas pa azhurnuar, dhe u shërben atyre thjesht mirë.

Features:

 • AutoFill
 • Kasafortë fjalëkalimi
 • Kuleta dixhitale
 • Menaxher fjalëkalimi
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Gjeneratori i emrit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Një nga aplikacionet më të njohura dhe më të mira të menaxherit të fjalëkalimeve në industri
 • Siguri e lartë
 • Shumë efikas

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Plani i biznesit / ekipeve – 4 dollarë për përdorues në muaj
 • Planifikojnë familjet – 48 dollarë në vit

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • iOS
 • android
 • Mac (aplikacion i pavarur)

9. Menaxher i fjalëkalimit Avira

Avira

Synohet për: Të gjithë

Pastaj, ekziston Avira Password Manager – një menaxher tjetër i krijuar nga një ofrues i programeve të sigurisë shumë të njohura, të njohura, dhe me reputacion. Nëse keni menduar ndonjëherë se cili menaxher i fjalëkalimit do të përdorë, kjo duhet të jetë përgjigjja.

Do të kujtojë të gjitha fjalëkalimet tuaja, do t’ju lejojë të krijoni unike, të reja dhe madje të kontrolloni forcën e tyre. Të gjitha këto pa pagesë fare, merrni falas tani.

Features:

 • Identifikimi automatik
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Kontrollues i forcës së fjalëkalimit
 • Paralajmërimi i kërcënimit
 • Lejon shënime dhe komente
 • AutoFill

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Përdorni atë në pajisje të pakufizuara
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Sinkronizon fjalëkalimet në të gjitha pajisjet

Gamë të çmimeve:

 • Plotësisht falas

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • android
 • iOS
 • Shfletuesi (Chrome, Firefox, Opera)

10. 1Fjalë fjalie

1passwod

Synohet për: individë, familje, ekipe, biznese

Tjetra, ekziston 1Password – një ofrues po aq i popullarizuar sa LastPass. Ai u krijua kryesisht si menaxheri më i mirë i fjalëkalimeve për Mac, megjithëse kompania doli me versione edhe për platforma të tjera.

Tani, ajo operon në të gjitha platformat, dhe u bë një nga emrat më të mëdhenj në industri.

Features:

 • Mbushje e formës së fortë
 • Mënyra e udhëtimit
 • Shumë miqësore për përdoruesit
 • Siguri e përparuar
 • Fjalëkalime të pakufizuara
 • Ruajtje dokumenti 1 GB

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Shtë një nga më të mirët në industri
 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Karakteristika unike

Gamë të çmimeve:

 • Planet Premium: 2,99 $ – 7,99 $ në muaj
 • Periudha e provës 30-ditore falas për të gjitha planet

Platformat e mbështetura:

 • mushama
 • iOS
 • Windows
 • android
 • Linux
 • Shfletuesi (Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer, Edge)

11. Manager Manager

menaxhoni motorin

Synohet për: Ndërmarrjet

Manager Manager Fjalëkalimi vepron si një kasafortë e sigurt që ju lejon të ruani dhe menaxhoni jo vetëm fjalëkalimet, por edhe informacione të tjera të ndjeshme. Ai funksionon veçanërisht mirë me dokumentet dhe identitetin dixhital të ndërmarrjeve.

Menaxheri është shumë i lehtë për të operuar, por gjithashtu jashtëzakonisht efikas dhe i sigurt. Shtë një nga zgjedhjet më të mira për bizneset.

Features:

 • Ndryshimet e automatizuara të fjalëkalimit
 • Kasafortë e sigurt, e centralizuar
 • Kontrollet e sigurisë parandaluese dhe detektive
 • Alarme në kohë reale
 • Kontrollet e rregullta të sigurisë

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Ofron karakteristika të pakrahasueshme të sigurisë
 • E pasur me karakteristika të ndryshme
 • Ka arkitekturë të disponueshme të lartë

Gamë të çmimeve:

 • Pricemimi fillestar – 495 dollarë në vit

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • Linux
 • MacOS
 • iOS
 • android

12. Dashlane

Dashlane

Synohet për: Të gjithë

Dashlane është një tjetër zgjidhje me cilësi shumë të lartë që madje arriti të tejkalojë LastPass kur bëhet fjalë për veçori dhe fleksibilitet. Ajo ofron shumë dhe kushton shumë pak.

Kjo do t’ju lejojë të ndryshoni fjalëkalimet gati menjëherë, ai funksionon në platforma të shumta dhe pothuajse të gjitha pajisjet, dhe ka një ndërfaqe mjaft intuitive.

Features:

 • Ruajtja e fjalëkalimit
 • AutoFill
 • Gjenerator i fjalëkalimeve
 • Sigurimi i shënimeve dhe dokumenteve
 • Paneli i identitetit
 • Alarme të personalizuara

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Karakteristikat kryesore të sigurisë
 • Mim shumë i ulët
 • Sinkronizon fjalëkalimet në të gjitha pajisjet

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Plani Premium – 3,33 dollarë në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • MacOS
 • android
 • iOS
 • Linux

Vizitoni Dashlane

13. KeePass Fjalëkalimi i sigurt

KeePass Fjalëkalimi i sigurt

Synohet për: Të gjithë

Kur është fjala për KeePass, mos lejoni që shkolla e vjetër të shikojë t’ju largojë – ky është një menaxher me fjalëkalim shumë të aftë që do t’i mbajë të sigurt fjalëkalimet tuaja me çdo kusht. Isshtë me peshë shumë të lehtë, jashtëzakonisht miqësore dhe burim i hapur.

Fakti që është me burim të hapur do të thotë që çdokush mund ta shohë kodin e tij dhe të konfirmojë që gjithçka që shërbimi pretendon është plotësisht e vërtetë.

Features:

 • Siguri e forte
 • Keyselësat e shumëfishtë të përdoruesve
 • Portable, nuk ka nevojë për instalim
 • Importoni nga shumë formate skedarësh
 • Burim të hapur
 • intuitiv
 • Gjenerator i rastësishëm i fjalëkalimit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Jashtëzakonisht miqësor dhe plotësisht i lirë
 • Mbështetje për shumë gjuhë
 • E pasur me karakteristika

Gamë të çmimeve:

 • falas

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • android
 • iOS
 • mushama
 • Telefon i Windows
 • BlackBerry
 • Browsers

14. SplashID

SplashID

Synohet për: Të gjithë

SplashID është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbajtur të gjithë fjalëkalimet dhe dokumentet e rëndësishme në një ruajtje të vetme, të sigurt. Shtë shumë e sigurt, shumë e lehtë për t’u përdorur dhe plotësisht e lirë.

Sigurisht, ju gjithashtu mund të blini një version premium, mujor ose vjetor, por versioni falas është më shumë se i aftë të ju ofrojë gjithçka që ju nevojitet më vete,

Features:

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Siguron kontroll të plotë
 • Ofron ndarje të sigurt
 • Paneli efektiv
 • Aftësia për të regjistruar kopje rezervë
 • Regjistron sinkronizimin nëpër pajisje

Pse duhet ta blini këtë aplikacion

 • Shumë i sigurt
 • Ofron mbështetje profesionale
 • Shumë miqësore për përdoruesit

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Plani mujor Premium: 1.99 $
 • Plani vjetor Premium: 19,99 $

Platformat e mbështetura:

 • iOS
 • android
 • Windows
 • mushama
 • Shfletuesit (Chrome, Firefox)

15. shportë

Passbolt

Synohet për: Ekipe dhe DevOps

passbolt është një nga menaxherët më të mirë të fjalëkalimeve për Android, Mac, Windows dhe iOS që është plotësisht me burim të hapur, i kontrolluar rregullisht dhe përmban një version falas plotësisht të aftë.

Ajo gjithashtu ofron versione premium, për ata që dëshirojnë të zhbllokojnë veçori shtesë. Mund të jetë i vetë-pritur ose i pritur nga cloud, dhe është një nga zgjidhjet më të mira për ekipet.

Features:

 • Burim të hapur
 • Vetë-priti
 • zgjeruar
 • OpenPGP-bazuar
 • Veglimi më i lartë i linjës
 • Testuar në mënyrë metodike

Pse duhet ta blini këtë aplikacion

 • 100% me burim të hapur, pa tela të bashkangjitur
 • Luksemburg-bazuar. me ligje të forta për privatësinë e të dhënave
 • Shumë efektive dhe e lehtë për t’u përdorur

Gamë të çmimeve:

 • Versioni falas
 • Versione Premium: 19 – 149 € në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • iOS
 • android

16. Clipperz

Clipperz

Synohet për: Individët

Tjetra, ne kemi Clipperz – një tjetër nga menaxherët më të mirë të fjalëkalimeve falas për çdo platformë që mund të dëshironi ta përdorni atë. Ajo vepron si kasafortë në internet ku mund të ruani të dhëna konfidenciale dhe të mos shqetësoheni për sigurinë.

Sigurisht, kjo përfshin ruajtjen dhe menaxhimin e fjalëkalimeve, si dhe shumë lloje të tjera të të dhënave të ndjeshme, të tilla si shënimet e detajeve të kartës së kreditit, dhe më shumë. Ai nuk di asgjë për ju, dhe është plotësisht burim i hapur.

Features:

 • i përshtatshëm
 • anonim
 • i tejdukshëm
 • Azhurnohet rregullisht
 • i sigurt
 • Burim të hapur

Pse duhet ta blini këtë aplikacion

 • Mban informacione zero për ju dhe të dhënat tuaja
 • Completelyshtë plotësisht burim i hapur
 • Ndërtuar mbi algoritme të kriptimit të provuara dhe të besuara

Gamë të çmimeve:

 • falas

Platformat e mbështetura:

 • Ueb (ekzekutohet në vend)

17. Fjalëkalimi i sigurt

Fjalëkalimi i sigurt

Synohet për: Individët

Fjalëkalimi i sigurt është një tjetër menaxher i fjalëkalimit me burim të hapur që është shumë i thjeshtë, por megjithatë shumë i efektshëm. Kjo ju lejon të krijoni me siguri dhe me lehtësi fjalëkalime të reja, të forta dhe do t’i mbani ata në një mjedis të sigurt.

Me një fjalëkalim të vetëm master, ju mund të qëndroni nën kontrollin e të gjitha llogarive tuaja dhe t’i bëni ato sa më shumë që të jetë e mundur. FjalëkalimiSafe është i disponueshëm për Linux, iOS dhe Android.

Features:

 • Burim të hapur
 • Instalim i shpejtë
 • E thjeshtë për t’u përdorur
 • Siguri e lartë
 • Autentifikimi me dy faktorë

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Wasshtë hartuar nga teknolog i njohur i sigurisë
 • Besohet nga mbi 4 milion përdorues
 • Isshtë falas dhe me burim të hapur

Gamë të çmimeve:

 • falas

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama

18.Sigurimi

mSecureSynohet për: Të gjithë

Një nga zgjidhjet më të drejtpërdrejta dhe të sigurta kur bëhet fjalë për ndarjen, ruajtjen dhe menaxhimin e fjalëkalimeve tuaja. Sigurimi është gjithashtu i shkëlqyeshëm për ruajtjen e të gjitha llojeve të informacioneve dhe dokumenteve të ndjeshme.

Ajo ishte krijuar për të vepruar si kasafortë për të gjitha të dhënat më të ndjeshme dhe pasurohet me shumë karakteristika të ndryshme.

Features:

 • Siguri e forte
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Hyrjet e shpejta dhe të lehta
 • Menaxhim i lehtë i të dhënave
 • Kuleta dixhitale

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Siguria më e lartë
 • Shumë e thjeshtë për t’u përdorur
 • Zhvilluar dhe mirëmbajtur nga ekspertë

Gamë të çmimeve:

 • Gjykim falas 30-ditor
 • Versioni pro: 29,99 dollarë

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • android
 • iOS

19. Shefi i fjalëkalimeve

PasswordBossSynohet për: Individë dhe biznese

Boss Password është një menaxher i fuqishëm i fjalëkalimeve që do ta bëjë atë mjaft të thjeshtë për të trajtuar sigurinë tuaj. Me të, ju kurrë nuk do të duhet të mbani mend përsëri fjalëkalimet tuaja, pasi regjistron dhe ruan në mënyrë të sigurtë të gjitha.

Do t’ju mbrojë gjithashtu nga shkeljet e sigurisë dhe madje do të skanoni uebin e errët për të parë nëse ndonjë nga fjalëkalimet tuaja janë vjedhur në të kaluarën.

Features:

 • Ruani çdo fjalëkalim
 • Identifikimi automatik
 • Mbrojtja nga shkeljet e sigurisë
 • Autentifikimi 2-faktor
 • Arkitektura zero njohuri
 • Siguria nga fundi në fund
 • Kriptim i fortë

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Karakteristikat kryesore të sigurisë
 • Ofron gjenerator fjalëkalimi
 • Kontrollon bazat e të dhënave të njohura për fjalëkalimet e vjedhura

Gamë të çmimeve:

 • Versioni falas
 • Versione Premium: $ 2,50 – 4 $ për përdorues në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • iOS
 • android

20. Depo e fjalëkalimeve

Depo me fjalëkalimSynohet për: Individë dhe biznese

Fjalëkalimi Depo është një tjetër menaxher i fjalëkalimeve dhe dokumenteve të shkëlqyera dhe shumë të besueshëm celular. Ai mund t’i mbajë të dhënat tuaja të ndjeshme të sigurta dhe të mbrojtura nga qasja e paautorizuar.

Shtë një zgjidhje perfekte për të gjithë, pavarësisht nëse punoni në një korporatë kryesore ose nga shtëpia juaj.

Features:

 • Fjalëkalimi master
 • Siguria maksimale
 • Baza e të dhënave të përbashkëta
 • Lidhjet e koduara
 • Menaxhim i shkëlqyeshëm i fjalëkalimit
 • Raportim i detajuar

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Ndërfaqe intuitive
 • Mban të gjitha të dhënat e ndjeshme në një vend
 • Fitoi çmime të shumta nga ekspertë të sigurisë

Gamë të çmimeve:

 • Plani Premium: 19,95 – 39,95 $

Platformat e mbështetura:

 • android
 • iOS
 • Telefon i Windows

21. CommonKey

CommonKeySynohet për: Ekipe dhe biznese

CommonKey është menaxheri më i mirë i fjalëkalimeve për Chrome dhe shfletuesit e tjerë. Shtë e përkryer për bizneset e vogla dhe ekipet. Versioni i tij falas mund të ndahet midis ekipeve më të vogla me tre, ndërsa versioni premium mund të përfshijë të gjithë në një ekip më të madh.

Siguria është e shkëlqyeshme, dhe menaxheri vetë është pa rrezik dhe ka të gjitha tiparet e nevojshme që do të prisnit nga një menaxher profesional i fjalëkalimit.

Features:

 • Ruan fjalëkalime
 • Auto-login
 • Ndarje e thjeshtë me ekipin tuaj
 • Siguria më e lartë
 • Prodhuesi i fjalëkalimit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Një zgjedhje e shkëlqyeshme për ekipe, të mëdha dhe të vogla
 • Punon në çdo pajisje që ka një shfletues
 • Pa tarifa pararendëse

Gamë të çmimeve:

 • Versioni falas
 • Versioni Premium: 2 dollarë për përdorues në muaj
 • 30 ditë provë falas

Platformat e mbështetura:

 • Shfletuesit (Chrome, Firefox, Safari, IE)

22. Fjalëkalimi

FjalëkalimiPal netoSynohet për: Individët

PasswordPal është një menaxher i shkëlqyer i fjalëkalimeve në internet që mund të arrini nga pothuajse çdo pajisje. Do të mbajë gjithçka të ruajtur në mënyrë të sigurt nga dëmtimi.

Ajo siguron ruajtje të sigurt të të dhënave private, dhe ka për qëllim të gjithë ata që janë të lodhur duke pasur fjalëkalimet dhe informacionet e tyre të ndjeshme të shpërndara në të gjithë tryezën ose kompjuterin e tyre..

Features:

 • Verifikimi me dy hapa
 • Ka një version falas
 • Kriptimi Tripple-DES
 • Lidhje SSL 256-bit
 • Dyqan fjalëkalime, shënime, skedarë
 • Testuesi i forcës së fjalëkalimit
 • Prodhuesi i fjalëkalimit

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Nuk duhet të shqetësohesh më me shkrimet e fjalëkalimeve poshtë
 • Siguri e lartë
 • Lehtë për t’u përdorur

Gamë të çmimeve:

 • Llogari themelore falas
 • Llogari Premium për 5,95 $ në vit

Platformat e mbështetura:

 • web

23. Fjalëkalimi intuitiv

Fjalëkalimi intuitivSynohet për: Individë dhe biznese

Siç sugjeron emri, Fjalëkalimi Intuitiv është një menaxher fjalëkalimi shumë intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur me masa të forta sigurie. Përdoruesit nga e gjithë bota i besojnë asaj, dhe ajo është e njohur për kriptimin e saj të gradës ushtarake.

Me të, ju mund të menaxhoni hyrjet tuaja, të krijoni fjalëkalime unike, të forta dhe të mbani gjithçka që ruani në mënyrë të sigurt për aq kohë sa ju nevojitet.

Features:

 • Lehtësinë e përdorimit
 • Siguri e forte
 • Identifikimi me një klik
 • Kuleta dixhitale
 • Mbështetje me shumë platformë

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Ofrues zero njohuri
 • Punon kudo
 • Ka një plan falas

Gamë të çmimeve:

 • Versioni falas
 • Versioni Premium: AUD 2 $-15 AUD $ në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • iOS
 • android
 • TV të zgjuar

24. renchelësi i fjalëkalimit

PasswordWrenchSynuar për: Bizneset

Welësi me fjalëkalim është një menaxher shumë profesional i fjalëkalimeve perfekt për bizneset e vogla dhe të mëdha njësoj. Ka plane të ndryshme pagese, secila prej të cilave vjen me përfitimet e saj.

Disa plane janë për bizneset kryesore, të tjerët janë për ato më të vogla, por çdo biznes që dëshiron të sigurojë fjalëkalimet e tij, do të gjejë një plan të përsosur pikërisht këtu.

Features:

 • Autentifikimi me dy faktorë
 • Menaxher fjalëkalimi
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Karakteristikat e forta të sigurisë
 • Dizajn shumë modern

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Veryshtë shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Ofron siguri të lartë
 • Mënyra më e mirë për të menaxhuar fjalëkalimet tuaja

Gamë të çmimeve:

 • Plan falas
 • Planet Premium: 1.90 – 1.000 $ në muaj

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • mushama
 • android
 • iOS

25. Dollap

drySynohet për: Individët

Bllokimi është një menaxher perfekt i fjalëkalimeve për përdoruesit më pak teknik. Extremelyshtë jashtëzakonisht e thjeshtë për t’u përdorur, plotësisht transparent, dhe nuk do të duhet të paguani asnjë monedhë për të.

Ajo ka një dizajn mjaft të bukur, të thjeshtë, i cili do ta bëjë më të lehtë ruajtjen e fjalëkalimeve dhe informacionit të ndjeshëm, dhe madje edhe të shijoni procesin.

Features:

 • Plotësisht transparent
 • Përpjekje për tu përdorur
 • Dizajn i pastër, i thjeshtë
 • Plotësisht falas
 • Siguri e forte

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Dyqan fjalëkalime dhe informacione të tjera të ndjeshme
 • Shumë e thjeshtë për t’u përdorur
 • Falas dhe transparent

Gamë të çmimeve:

 • falas

Platformat e mbështetura:

 • Windows
 • iOS
 • android

26. Jetëgjatësia

LifekeesSynohet për: Individë, miq, familje

Më në fund, ne kemi LifeKee – një menaxher dhe gjenerator shumë miqësor për familjen, i cili do t’i mbajë të gjithë fjalëkalimet tuaja të sigurta me karakteristika të forta sigurie.

Ai gjithashtu do ta bëjë të thjeshtë për ju qasjen në to nga çdo shfletues dhe çdo pajisje, në çdo kohë dhe nga çdo vend. Më e mira nga të gjitha, nuk ka pajtime të shtrenjta, dhe ju mund të zhbllokoni të gjitha tiparet për një pagesë një herë 10 $.

Features:

 • Magazinim i pakufizuar
 • Kategorizimi i fjalëkalimeve
 • Qasje nga çdo shfletues
 • Kontrollues i forcës së fjalëkalimit
 • Prodhuesi i fjalëkalimit
 • Punon në çdo shfletues
 • Qasje nga çdo pajisje

Pse duhet ta blini këtë aplikacion:

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Shumë i arritshëm
 • Çmim i ulët

Gamë të çmimeve:

 • Pagesa një herë 10 $

Platformat e mbështetura:

 • android
 • iOS
 • Browsers

Cilin menaxher të fjalëkalimit ju rekomandojmë?

Kjo është një pyetje që është mjaft e vështirë për t’u përgjigjur. Situata për çdo përdorues, ose biznes, është e ndryshme, dhe kjo varet nga faktorë të shumtë.

Në varësi të situatës suaj – nëse keni nevojë për një menaxher të fjalëkalimit për veten tuaj, familjen tuaj ose biznesin tuaj, ju mund të zgjidhni zgjidhje të ndryshme. Edhe atëherë, ka zgjedhje – a është biznesi juaj i vogël apo i madh, a është familja juaj e njohur me teknologjinë, dhe njësoj.

Mos bëni gabim – ka diçka për të gjithë në këtë listë. Sidoqoftë, ju duhet të jeni ai që të vendosni se cili menaxher i fjalëkalimit funksionon më mirë për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map