4 Alternativa më e mirë e Faqes në internet (Numri # 1 është Vetëm i Mrekullueshëm)

Jam i sigurt, SiteGround nuk është diçka e re për veshët tuaj, ju me siguri do të kishit dëgjuar shumë më herët. Por a e dini, nga përdoruesit e vonë shumë kërkojnë alternativa të SiteGround.


Unë kam përdorur SiteGround për të pritur disa faqe në internet, dhe po, ndonjëherë është zhgënjyese kur nuk merrni rezultatin e pritur.

Kur SiteGround është përmbytur me kaq shumë faqe në internet të internetit, atëherë pse saktësisht janë përdoruesit që kërkojnë alternativa të SiteGround?

Me SiteGround ju filloni me një çmim të ulët dhe gradualisht përfundoni duke paguar më shumë se 3 herë çmimin fillestar për rinovimin pasues. Nuk është aq e padrejtë?

Nuk janë të gjitha. SiteGround pretendon të sigurojë një trafik të pa-matur, megjithatë, çdo plan ka një vizitë të kufizuar mujore. A nuk është kjo marramendëse? Kjo sigurisht që është e tmerrshme nëse keni plane për të rritur trafikun tuaj.

SiteGround nuk ka shumë karakteristika të sigurisë të përfshira në planin e tij dhe do të duhet të zgjidhni një plan minimal 12-mujor. Fleksibilitet thjesht i ulët i planit.

Pra, atje shkon, ankesa e përdoruesve të SiteGround. Nëse jeni një përdorues i tillë dhe po kërkoni furishëm për alternativat e SiteGround, atëherë qëndroni më tej.

Kjo është pikërisht ajo që do të mbuloj këtu dhe do t’ju ofroj 4 alternativa të mira për SiteGround.

hostingpill4 Alternativa më e mirë e faqes përreth

 1. GreenGeeks (E preferuara ime)
 2. Bluehost
 3. FastComet
 4. A2 Hosting

Alternativa Nr 1: GreenGeeks

Banner GreenGeeksUnë do ta filloja këtë me GreenGeeks. Një platformë e mirë pritëse eko-miqësore, GreenGeeks mund të jetë një alternativë e përshtatshme për SiteGround.

GreenGeeks ka gati 10 vjet. Megjithëse nuk janë platformat më të njohura të hostimit, GreenGeeks sigurisht që duket premtues në disa mënyra.

Arsyeja 1 – Garancia e Uptime:

kohë të gjelbërtaGreenGeeks jep një kohë të mirë dhe të qëndrueshme. Në shumicën e rasteve, ajo mban një kohë të vazhdueshme 100%.

GreenGeeks jep një garanci 99.9% në kohën e duhur për pritjen e saj të përbashkët. Kjo në një farë mënyre siguron kohën e duhur. Mjerisht, SiteGround nuk ofron një garanci të tillë për pritjen e përbashkët.

Arsyeja 2 – Prmimi:

GreenGeeks ju jep 3 plane për pritje të përbashkët. Plani më themelor përmban një mori karakteristikash të dobishme dhe ende kushton vetëm 2,95 $ / muaj në rast se ju zgjidhni një plan 3-vjeçar.

Veçanërisht, GreenGeeks siguron fleksibilitet kur bëhet fjalë për planet dhe çmimet. Ju mund të zgjidhni një plan 1 muaj të zhveshur ose një plan maksimal 3-vjeçar.

Planet e GreenGeeksGreenGeeks përfshin tarifën e konfigurimit dhe tarifën e regjistrimit të domain në plan. Në realitet, nuk duhet të paguani shtesë për shumicën e shërbimeve.

Përkundrazi, për këtë SiteGround, pasi ju jeni në dijeni nuk ka një fleksibilitet të tillë çmimesh dhe është më i kushtueshëm.

Arsyeja 3 – Karakteristikat e sigurisë:

Siguria është kryesisht e rëndësishme kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet.

GreenGeeks i kuptojnë më mirë shqetësimet tuaja të sigurisë. Të gjitha planet përfshijnë një minimum të Lehtë Encrypt Wildcard SSL.

Për më tepër, ju mund të zgjidhni një Premium SSL. Infrastruktura e GreenGeeks përdor teknologji të bazuar në kontejnerë e cila jep siguri maksimale së bashku me shkallëzimin.

Ajo siguron izolim të llogarisë së pritjes, monitorim proaktiv të serverit gjatë orës, skanim të sigurisë në kohë reale për virus dhe malware, azhurnime automatike për arna sigurie, mbrojtje të shtuar SPAM me kopje rezervë të natës.

GreenGeeks ofron disa veçori të përparuara të sigurisë të cilat mungojnë plotësisht në SiteGround.

Arsyeja 4 – Shtesa:

GreenGeeks përfshin backup dhe restaurim si pjesë e çdo plani. Ju merrni një emër falas domain së bashku me migracionin falas në internet.

Të gjitha planet përfshijnë mbështetje teknike 24/7. GreenGeeks është zhvillues miqësor dhe mbështet një gamë të gjerë teknologjish. Në rast se ju zgjidhni një pritje elektronike në tregtinë elektronike, atëherë merrni një instalim falas të karrocave.

Planet përfshijnë ndërtues tërheqës dhe tërheqje falas, llogari falas për email, baza e të dhënave të pakufizuar, cPanel dhe softaculous.

Arsyeja 5 – Asnjë goditje e shpejtë:

GreenGeeks siguron burime llogaritëse të shkallëzueshme. Ka qendra të shumta të të dhënave dhe përmban ruajtje SSD-RAID 10.

Baza e të dhënave dhe serverët janë optimizuar dhe përfshijnë një integrim falas CDN i cili siguron shpejtësi të mirë përmes caching.

Performanca e GreenGeeksJu gjithashtu mund të zgjidhni alternativë kutinë e tyre të energjisë. Infrastruktura e tepërt ju siguron një bandë të pakufizuar me më pak goditje.

Po, dua GreenGeeks

Alternativa Nr 2: Bluehost:

Banner BlueHostTjetra, unë do të sugjeroja Bluehost si një alternativë e mirë SiteGround. Kjo përsëri është një platformë e njohur pritëse dhe rekomandohet zyrtarisht për WordPress.

Fuqitë Bluehost mbi 2 milion faqe interneti në të gjithë botën. Ajo vjen me shërbime të gjithanshme dhe karakteristika të dallueshme duke e bërë më të lehtë për të pritur faqet e internetit.

Arsyeja 1 – Jo hedhëse:

Kjo është arsyeja ime e parë, Bluehost është një alternativë e mirë e SiteGround. Të gjitha planet kanë performancë standarde. Plani themelor siguron një ruajtje SSD 50 GB.

Të gjitha planet mbështesin bandwidth unmetered. Ndërsa planet mund të kenë kufizim të burimeve i cili mund të shkallëzohet në çdo moment të kohës, megjithatë, kjo në asnjë mënyrë nuk kufizon rritjen tuaj.

Isshtë mbështetur me ruajtjen e SSD së bashku me CloudFlare CDN për të siguruar një performancë të konsiderueshme.

Arsyeja 2 – Prmimi:

Bluehost ofron 4 plane me planet themelore duke filluar nga 2.95 $ / muaj. Kjo është e mjaftueshme për një faqe të vetme. Plani rinovon me 7,99 $ / muaj i cili është akoma miqësor me buxhetin krahasuar me SiteGround.

Planet BlueHostTë gjitha planet përfshijnë fusha, rezervë, karakteristika themelore të sigurisë, mbështetje të klientit, certifikata SSL dhe mundësojnë shkallën e burimeve të ngritura në fluturim.

Arsyeja 3 – Karakteristikat:

Bluehost mbështet hostimin e përbashkët, të dedikuar, VPS, WordPress. Regjistrimi i domenit përfshihet për 1 vit kur regjistroheni në Bluehost.

Bluehost ofron aftësi për ndërtimin e faqes në internet me ndërtues të integruar të faqes në internet duke përdorur Weebly. Përndryshe, mund të përdorni WordPress ose mundësi të tjera të mundshme të palëve të treta.

Si një shtesë, ju mund të merrni karakteristika shtesë si SiteLock, Unique IP, CodeGuard, Privatësia e Domainit, Mbrojtja e spamit, kontrolli i qasjes, Eksperti Spam.

Arsyeja 4 – Mbështetja e klientit:

Mund të arrini mbështetjen e klientit Bluehost përmes biletave, bisedave, postave elektronike, telefonit. Përdorimi i bisedës dhe telefonit do t’ju jepte një përgjigje të menjëhershme.

Ka ekspertizë në WordPress dhe ofron mbështetje 24/7 të klientit për pyetjet e teknologjisë, si dhe pyetjet e shitjeve. Bluehost ofron konsultime falas me ekspertë në internet.

Ekspertët e uebit ndihmojnë përdoruesit me bloget, faqet e internetit, gjenerimin e trafikut, SEO, sigurinë në internet, shpejtësinë, dizajnimin. Përfshihet gjithashtu shërbimi i tyre i marketingut i cili funksionon mbi krijimin e uebit, SEO dhe krijimin e përmbajtjes.

Arsyeja 5 – hostimi i WordPress:

Bluehost është partneri i rekomanduar pritës për faqet e internetit të WordPress. Ky host mbi 8,50,000 faqe në internet WordPress.

Me këtë, Bluehost mbështet hostimin e WordPress me planet që fillojnë nga 2.95 $ / muaj. Kjo përfshin instalimin, azhurnimet e WordPress-it dhe siguron një mjedis skenik.

Isshtë ndërtuar me tema të shumta dhe në rast se dëshironi tipare më të avancuara, atëherë mund të zgjidhni planin WP Pro. Bluehost gjithashtu mbështet tregtinë elektronike me planet e saj WooCommerce e cila fillon me 6,95 $ / muaj.

Po, dua Bluehost

Alternativa Nr 3: FastComet:

banderolë e shpejtëFastComet është një tjetër alternativë e mirë për SiteGround. Ajo jep aq sa SiteGround dhe shumë më tepër. Për të mos humbur platformën e pritjes, FastComet është rritur ndjeshëm gjatë viteve të fundit.

Ajo ka një listë të pamposhtshme të veçorive me çmime konkurruese dhe ju merrni një pjesë të mirë si pjesë e planit. FastComet rreh të gjitha oborret kur bëhet fjalë për pritjen dhe ndërtimin e faqes në internet.

Arsyeja 1 – Prmimi:

FastComet ka 3 plane të ndryshme kur bëhet fjalë për pritjen e përbashkët. Tani këtu është diçka e pabesueshme. FastComet ka çmimin e planit më të ulët në 2,95 $ / muaj.

Me planin më të lartë, do të shpenzonit vetëm 5,95 dollarë në muaj. Kjo është shumë më e ulët se plani themelor i SiteGround pas rinovimit.

çmimi i rregullt i shpejtë dhe i shitjes

Shtë e qartë, ky është një mundësi pritëse miqësore për buxhetin. Shumica e veçorive përfshihen në plan.

Arsyeja 2 – Perks dhe Freebies:

Siç u përmend më herët, shumë karakteristika janë përfshirë në plan. Për të filluar, ju merrni transferim falas të domenit, transferim falas në internet.

Karakteristikë e FastComet

Përfshirë gjithashtu me planin është menaxhimi falas DNS, një DNS privat, cPanel, 300+ aplikime falas, softaculous, FTP, dhe mbajtja e postës elektronike..

Kur zgjidhni një plan të FastComet, ju merrni gjithashtu disa marrëzi. Ju merrni falas Zopim LiveChat, Attracta SEO. Për më tepër, ju merrni 20% zbritje në WP Rocket dhe SiteCake të cilat mund të përdoren për krijimin e faqes në internet.

Arsyeja 3 – Optimizimi i shpejtësisë dhe performanca:

FastComet ka një bazë të mirë kur bëhet fjalë për optimizimin dhe performancën e shpejtë. Në një nivel bazë, FastComet është i përbërë nga serverë të optimizuar me porosi.

FastComet ka caching dhe optimizëm të shumëfishtë. Disa nga këto të përfshira janë Varnish, Memcached, APC për memorje PHP, OPCache për modulet PHP, CloudFlare CDaching Caching, compression të dhënave pa humbje.

Karakteristikat e ruajtjes së shpejtë dhe optimizimi i shpejtësisë

Karakteristika të tilla si ngarkimi i burimeve asinkrone, minifikimi automatik për skedarët js / CSS / HTML, gzip agresiv, bashkimi i JavaScript, optimizimi i shfletuesit sigurojnë që ngarkesat e faqeve të jenë më të shpejta.

Arsyeja 4 – Siguria:

FastComet përfshin karakteristika të mira të sigurisë dhe e gjithë kjo përfshihet në çdo plan, i cili është një avantazh i shtuar. Përveç SSL, ajo ka disa karakteristika të tjera.

FastComet siguron siguri duke përdorur një mur zjarri të rrjetit, firewall të aplikacionit në internet, mbrojtje nga malware, mbrojtje nga forca brutale, zbulimin e malware me heqjen, lidhjen lidhëse dhe mbrojtjen e fjalëkalimit.

Disa veçori të sigurisë së nivelit të përparuar janë përfshirë gjithashtu në secilin plan. Kjo përfshin sigurinë e serverit BitNinja, izolimin e llogarisë, vërtetimin me dy faktorë, sigurinë CageFS.

Si një kontroll themelor, FastComet ofron monitorim 24/7 të serverit, së bashku me kopjimet ditore.

Arsyeja 5 – Karakteristikat e zhvilluesit:

Ndërsa FastComet është i mirë kur bëhet fjalë për performancën, stabilitetin, kohën e ngarkesës, sigurinë, në të njëjtën kohë gjithashtu është e mbushur me veçori ekskluzivisht për zhvilluesit..

Mbështetja e tyre haset në shumë teknologji pa kufizime. Për të përmendur disa, tiparet e zhvilluesit të FastComet përfshijnë mbështetjen e Bash, mbështetjen e Python, mbështetjen e Perl, mbështetjen e PHP, MySQL, SSH.

Këto janë karakteristikat themelore që do të merrni në shumicën e platformave.

Por prit. Këtu ekzistojnë disa veçori të tjera.

FastComet gjithashtu mbështet Node.js, GIT, WP-CLI për WordPress, Drush për Drupal, serverin e mediave Ray (RMS), Laravel, gjenezën, Phalcon, Symfony dhe të mos humbasë integrimin e aplikacioneve Google.

Po, dua që përdoruesit e FastComet68 ta blejnë këtë

Alternativa Nr 4: Pritja në A2

Banner hosting A2
Alternativa ime e katërt për SiteGround është A2 Hosting. A2 hosting ka një gamë të opsioneve të pritjes dhe mbështet Windows, si dhe hostimin Linux.

Me një angazhim të mirë me kohën e duhur dhe karakteristika të shumta, pritja në A2 ka shumë për të ofruar. A2 Hosting është një mundësi miqësore me buxhetin dhe funksionon si një alternative e mirë e SiteGround.

Arsyeja 1 – Uptime dhe Performanca:

Kur bëhet fjalë për pritjen e përbashkët, shumica e platformave të pritjes nuk japin një garanci në kohë. Përkundër kësaj, pritja në A2 siguron 99.9% garanci në kohë.

A2 hosting përdor ruajtjen e SSD dhe ofron hapësirë ​​të pakufizuar dhe bandë të pakufizuar. Planet më të larta të përfundimit ofrojnë serverët Turbo të cilët ofrojnë 20 herë shpejtësi.

A2 Hosting Uptime

Duke monitoruar shpejtësinë e pritjes në A2 dhe kohën e duhur, mund të them qartë se mbajtja në A2 siguron një mesatare prej 99.98% në kohën e duhur. Për një pritje të përbashkët, kjo është një kohë e konsiderueshme.

a2 në kohën e duhur të pritjes

Pra, këtu është ndryshimi, SiteGround i drejtë nuk ofron ndonjë garanci në kohën e duhur me pritjen e tij të përbashkët.

Arsyeja 2 – Planet dhe Prmimet:

A2 hosting në një nivel më të lartë mbështesin lloje të shumta të pritjes. Kjo përfshin hostimin e përbashkët, hostimin e WordPress, hosting VPS dhe host dedikuar.

Planet e strehimit A2

Duke folur për planet e tyre më të njohura të pritjes së Sharing-it, kjo fillon me 3.92 $ / muaj. Kjo siguron 3 plane të ndryshme.

A2 Hosting planet e Ndara

Me shumë plane të gjithanshme, mbajtja në A2 ofron një zgjedhje më të mirë të planeve dhe është po aq e përballueshme. Planet kanë çdo garanci të kthimit të parave.

Pra, planet janë me çmim pothuajse të barabartë me SiteGround. Sidoqoftë, në rast se ju keni një vështrim nga afër, do të kuptoni se rinovimet janë më të lira me A2 hosting në krahasim me SiteGround.

Arsyeja 3 – Siguria dhe besueshmëria:

A2 hosting ofron karakteristika të mira të sigurisë së brendshme. Për të filluar me hostimin A2 siguron Letertifikatat SSL të Encrypt-it.

Në rast se keni një kërkesë të veçantë për SSL, atëherë sigurisht që do të gjeni një zgjedhje të mirë gjatë përdorimit të pritjes së A2. Mund të keni SSL për një sit të vetëm ose të keni një SSL të kartave të egra për shumë faqe. Po ashtu mbështetet SSL premium dhe avancuar.

Për të mbrojtur faqen tuaj të internetit, hosting A2 siguron mbrojtje HackScan i cili është përfshirë në plan.

Skanimi i Hack hosting A2

Shtuar më tej në siguri janë firewall-i i tyre i dyfishtë, mbrojtja Brute Force, azhurnimet e thelbit KernelCare dhe karakteristikat e tjera intuitive të sigurisë.

A2 hosting siguron mbrojtje DDoS gjithashtu. Ndërsa kjo ka ton karakteristika të sigurisë, është gjithashtu e besueshme. Rezervimi i vazhdueshëm dhe infrastruktura sigurojnë kohë të qëndrueshme.

Arsyeja 4 – Karakteristika shtesë:

Kam folur për planet e pritjes në A2, kohën e duhur, performancën, shpejtësinë, sigurinë dhe besueshmërinë. Sidoqoftë, pritja në A2 nuk është e kufizuar vetëm në këto parametra.

A2 hosting ofron garanci parash në çdo kohë. Planet përfshijnë transferimin falas të faqes në internet dhe mbështeten nga mbështetja e klientit A2 që pret.
cPanel është përfshirë në plan. A2 Hosting është një platformë që është thjesht miqësore me zhvilluesit. Ajo siguron disa karakteristika specifike për zhvilluesit.

Pak nga këto të përfshira janë mbështetja PHP për të gjitha versionet, MariaDB, MySQL, PERL, Python, PostgreSQL, FTP / SFTP, Node.js, SSH, Apache 2.4. Kjo funksionon në mënyrë të përkryer për pritjen e Java, PHP, Asp.net, Node.js.

Arsyeja 5 – Ndihma për klientin:

Shtë e thjeshtë për të gjetur informacion ndërsa jeni duke përdorur pritjen e A2. Ju keni një mbështetje të përkushtuar gjatë gjithë orës në dispozicion.

Mund të arrini mbështetjen e klientit mbi biletat ose bisedën live. Në rast se ju kërkoni ndihmë teknike për konfigurimin SSL ose transferimin e faqes në internet, do të merrni ndihmë të mjaftueshme këtu.

Ekziston një bazë e kthjellët e njohurive në dispozicion dhe përfshin FAQ, blogje dhe mësime të ngjashme ndihme. Fillestarët, si dhe përdoruesit e përparuar, do të gjenin ndihmë të mjaftueshme gjatë përdorimit të pritjes së A2.

Filloni me përdoruesit e A2 Hosting24 e blenë këtë

Mendimet përfundimtare:

Web Hosting
ruajtje
Lehtësinë e përdorimit
uptime
Kostoja (Mujore)
Vlerësimi ynë
GreenGeeksi pakufizuar★★★★★★★★★★$ 2.95 / mo.★★★★★
Bluehost50 GB SSD★★★★★★★★★★$ 2.95 / mo.★★★★★
FastComet15 GB SSD★★★★★★★★$ 2.95 / mo.★★★★
A2 Hostingi pakufizuar★★★★★★★$ 3.92 / mo.★★★★

Me këtë, ju kam dhënë një seri të mirë të alternativave të SiteGround. Ndërsa të gjitha këto janë të mira, një nga këto dallohet.

Nëse do të zgjidhja një alternative të vetme, atëherë do të shkoja përpara me GreenGeeks. Kjo është një platformë e cila ju jep vlerë për para me grupin e tij të karakteristikave gjithëpërfshirëse.

Arkitektura e kombinuar mirë e arkitekturës së fundit të teknologjisë ju jep shpejtësi dhe performancë të mirë së bashku me kohën e garantuar.

Ndërsa mund të provoni ndonjë prej këtyre, GreenGeeks është një opsion i tillë që mund të eksplorohet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map