5 Alternativat më të mira në Zapier për të automatizuar punën tuaj (2020)

Zapier është aktualisht platforma më e popullarizuar e integrimit për bizneset e vogla dhe të mesme, e cila ofron një sërë aplikacionesh unike që vazhdimisht zgjerohen.


Por Zapier është një shërbim i paguar (me një shkallë të lirë) që kryesisht tërheq përdoruesit e biznesit, jo konsumatorët e rastësishëm. Përfundimisht, ekzistojnë alternativa për gjithçka.

hostingpill5 Alternativa më e mirë në Zapier

 1. Wyzebulb
 2. Integromat
 3. IFTTT (Nëse Kjo Atëherë Kjo)
 4. Automate.io
 5. Jitterbit

1. Wyzebulb

Wyzebulb

Wyzebulb është e njohur që e bën ekipin tuaj të arrijë më shumë me përpjekje më të vogla nëse jeni në marketing, shitje ose operacione. Ata ofrojnë një platformë të unifikuar për të drejtuar biznesin tuaj me lehtësi.

Pros:

 • Wyzebulb është mënyrë më e lirë kur krahasohet me Zapier dhe shumë mundësi të tjera. Ajo që njerëzit pëlqejnë më shumë është se jo vetëm që ju ndihmon të lidhni çdo aplikacion me një API të hapur, por gjithashtu ju ndihmon të krijoni fluks pune mbi dhe mbi atë me kriteret e specifikuara nga ju.
 • Gjithashtu, nuk ka asnjë kufi në numrin e integrimeve që mund të krijoni / drejtoni në Wyzebulb pasi ato ngarkojnë bazuar në numrin e përdoruesve dhe jo në kombinime. Në të kundërt, në Zapier, ju ngarkoheni bazuar në numrin e integrimeve.
 • Mbështetja e tyre është një nga më të mirat, dhe ata janë shumë të përgjegjshëm ndaj kërkesave tuaja. Kërkoni për çdo integrim të ri i cili nuk është në platformën e tyre, dhe ata e marrin atë shpejt dhe shpejt.
 • Aplikacioni ju lejon të shoshitni të dhënat dhe segmentin bazuar në to.
 • Për të ndjekur vendndodhjen gjeografike, vizitorët në uebfaqe janë një veçori që ata ofrojnë dhe do t’ju mundësojë të veproni në bazë të kërkesave tuaja. Kështu që, nëse po kërkoni një alternative të shpejtë dhe më të lirë, Wyzebulb do të jetë zgjidhja ideale.

Cons:

 • Asnjë bashkëpunim nuk bëhet pa integrim.
 • Kjo është e dobishme me një numër të madh integrimesh.

2. Integromat

Integromat

Integromat është platforma më e afruar e automatizmit në internet, dhe njihet si epoksi i uebit. Ndihmon për të brutalizuar funksionin që po merren me dorë.

Kjo alternative është një produkt shumë miqësor për përdoruesit që jo vetëm që ka aftësinë e lidhjes së aplikacioneve, por gjithashtu mund të transformojë dhe transferojë të dhëna kudo.

Pros:

 • Ajo siguron mbështetje të drejtpërdrejtë për numrin e aplikacioneve dhe shërbimeve si Dropbox, Email, Facebook, Google Drive, MySQL, Webhooks, etj.
 • Ajo ofron 1500 shabllone që ofrojnë skenarë të gatshëm për t’u përdorur për tu vendosur.
 • Lidh qindra aplikacione dhe shërbime pa ndonjë kërkesë për kodim pasi ka module HTTP / SOAP dhe JSON.
 • Kur bëhet fjalë për çmimet, Integromat ju lejon të kryeni 1.000 operacione me provën falas. Pas planit të hapur, ju mund të zgjidhni për katër projekte me pagesë që variojnë nga 9 dollarë në muaj me 10,000 shërbime.

Cons:

 • Shtë më komplekse se Zapier
 • Integromat nuk është krijuar për përdoruesin e përditshëm. Shtë një aplikim automatizimi i nivelit të avancuar që kërkon që disa të mësohen.
 • Newbies mund të bëjnë gabime që kërkojnë mbështetje teknike për të zhbërë gabimet.

Provoni Integromat sot

3. IFTTT (Nëse Kjo Atëherë Kjo)

IFTTT (Nëse Kjo Atëherë Kjo)

Nëse Ky Pastaj Ky është një burim i bazuar në ueb që gjeneron zinxhirë të deklaratave të thjeshta me kusht dhe një mënyrë të përshtatshme për të bërë më shumë me aplikacionet dhe pajisjet tuaja të preferuara pa ndonjë kosto. Aplikacioni synon përdoruesit fundorë.

Zapier punon më mirë për detyrat e biznesit dhe ndërmarrjes. Wayshtë mënyra më e fuqishme me opsione. Sidoqoftë, ata nuk kanë një aplikacion mobil, dhe nuk është i dizajnuar për përdorim personal.

Mund të duket e parëndësishme, por ndryshimi kryesor qëndron në audiencën e tyre të synuar, Zapier është më shumë për bizneset, dhe IFTTT është më shumë për individët.

IFTTT është më elementare, por kjo thjeshtësi është forca e saj. Ky burim i bazuar në ueb është hartuar për tu zbatuar në nivelin e konsumatorit, ndërsa ndërfaqja është krijuar për të krijuar atë.

Nëse përdoruesi dëshiron të postojë një fotografi në Instagram dhe Twitter njëkohësisht shpejt, IFTTT është i shkëlqyeshëm për këtë. Zapier gjithashtu mund ta bëjë këtë, por IFTTT është më e shpejtë dhe më e lehtë. Ata gjithashtu kanë një aplikim celular, kështu që ju lehtë mund të vendosni këtë automatizim.

IFTTT është e dobishme për familjet me ngarkesa të pajisjeve të zgjuara, por jo aq shumë me Zapier.

IFTTT (Nëse Kjo Atëherë Kjo)

Pros:

 • Ka shumë integrime në dispozicion, të cilat i hapin ato një sërë çështjesh të përdorimit.
 • Shtë i thjeshtë në dizajn dhe është i lehtë për t’u përdorur.
 • IFTTT ka shumë receta të krijuara tashmë për të punuar me më shumë se 200 pajisje dhe aplikacione.
 • Shtë pa kosto.

Cons:

 • Në pajisjet iOS si iPhones, iPads, pod shtëpi ose Macbooks, nuk funksionon shkëlqyeshëm edhe pse e bën punën, por nuk është i pakufizuar.
 • Ata nuk kanë një aplikacion mobil, dhe nuk është i dizajnuar për përdorim personal.
 • Përshtatja është pak komplekse, kështu që kërkon më shumë kohë.

4. Automate.io

Automate.io

Nëse jeni në buxhet ose doni një alternative më të lirë për Zapier, sugjerimi është të shkoni me Automate.io. Aplikimi është i përsosur për fillimet dhe bizneset e vogla.

Në fushën e teknologjisë, zvarritja dhe rënia janë në trend, dhe këtu në Automate.io, ju mund të krijoni vizualisht integrime me veçoritë e hartës së të dhënave tërheqëse në disa minuta pa ndonjë ndihmë teknike.

Pros:

 • Ata ofrojnë 250 detyra (ata u referohen atyre si veprime) në krahasim me Zapier vetëm 100.
 • Automate siguron integrime me shumë aplikacione edhe në planin e gjykimit falas, ndryshe nga Zapier, i cili e ofron atë vetëm në planin e paguar.
 • Ata kanë një UX të thjeshtë, në thelb më të lirë në bazë të detyrave sesa Zapier.
 • Opsioni drag and drop është specialiteti i tij.
 • Së fundmi, ata kanë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit e cila është në dispozicion 24/7.

Cons:

 • Vendosja është pak e ndërlikuar në fillim, por mund ta kuptoni me shërbimet e tyre mbështetëse.
 • Ndonjëherë, confshtë konfuz për të vendosur bot; nuk eshte e lehte!

5. Jitterbit

Jitterbit

Jitterbit është një tjetër në këtë tufë alternative të Zapier. Shtë një platformë e dedikuar për të përshpejtuar rrjedhën e punës së klientit duke klubuar fuqinë e API-ve, inteligjencës artificiale dhe integrimeve.

Për më tepër, ju mund të mbushni me ngulm një aplikacion me teknologji të inteligjencës artificiale, siç janë përkthimi i gjuhës në kohë reale, njohja e të folurit dhe rekomandimet e shitjeve të produkteve. Së fundmi, ju mund të vendosni integrimet tuaja të funksionojnë në një orar kohor, të shkaktuar, ose në kohë reale dhe ta kontrolloni atë në çdo kohë, nga kudo.

Pros:

 • Jitterbit është kryesisht duke u përqëndruar në komoditetin e shpejtësisë dhe përdorimit.
 • Ajo ofron lidhje të të dhënave në kohë reale, në krahasim me ato që sinkronizohen në interval.
 • Hartimi i fushave dhe shërbimeve të ngjashme midis aplikacioneve tuaja dhe shtoni logjikën e biznesit me mbi 300 formula të përfshira është një nga karakteristikat e rëndësishme që pretendon Jitterbit.
 • Shërbimi ka qenë i shkëlqyeshëm dhe gjithmonë ka qenë i përgjegjshëm dhe i ditur.
 • Jitterbit përmban një ndërfaqe grafike intuitive për krijimin e çdo integrimi përmes tiparit drag-n-drop dhe rrit proceset e biznesit tuaj dhe rrjedhën e punës duke integruar mijëra aplikacione me modele të para-ndërtuara.
 • Ata madje shesin çmime me porosi bazuar në nevojat e biznesit..

Cons:

 • Kostoja e këtij produkti është pak më e lartë se produktet e tjera të këtij lloji.
 • Jitterbit nganjëherë mund të jetë shumë i fortë. Në varësi të sistemeve që përdorni.
 • Kjo platformë nuk është shumë intuitive por pasi ta kuptoni, studioni mirë tutorialin, funksionon mirë.

përfundim

Më lart u përmend një përmbledhje e shkurtër rreth alternativave të ndryshme për Zapier. Ju mund të dëshironi Zapier për biznesin tuaj pasi është një nga ato faqet që i bën njerëzit e biznesit më produktivë, duke i lejuar ata të transferojnë detyra të menaxheruara ose të dëshirojnë disa integrime.

Prapëseprapë, po, çmimet më të larta të saj krijojnë një problem.

Sido që të jetë arsyeja, gjithçka ka një alternative. Pra, nëse e dini se çfarë po kërkoni, beteja për të gjetur një alternative Zapier është fituar. Secila prej opsioneve të tjera, siç u përmend më lart, ka një grup të markës tregtare e cila ka një avantazh të avantazhit mbi Zapier, zgjidhni me mençuri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map