6 Alternativa Godaddy – Si të kurseni $ 120 & Një dhimbje koke (2020)

I zhgënjyer nga Ndihma Godaddy?


Mos më pëlqen planet e shtrenjta të rinovimit të Godaddy?

Lodhur nga serverët e tyre të ngadaltë?

Epo, nuk jeni vetëm.

Ka kaq shumë arsye pse njerëzit po largohen nga Godaddy.

Ata po gjejnë alternativa të tjera të Godaddy si Bluehost, Greengeeks, Dreamhost, etj. Shumë më mirë.

Dhe më lirë.

GoDaddy ofron fusha të reja për po aq të lira sa 10 dollarë në vit por kur planifikoni ta rinovoni atë vitin e ardhshëm ata ngarkojnë dhjetëfishin e shumës fillestare.

Kjo taktikë e marketingut duhet të ketë sjellë në disa klientë por nuk është një praktikë e mirë për të vazhduar më tej.

hostingpillCilat janë alternativat më të mira të GoDaddy?

 1. BlueHost – Alternativa më e mirë e Godaddy
 2. GreenGeeks – I preferuari im personal
 3. Dreamhost – Rrah Godaddy në të gjitha aspektet
 4. FastComet
 5. Pritja e lëvizjes
 6. SiteGround
Alternativa GoDaddy për të blerë emrin e domain:
 • NameCheap – Për domenet!

Tani le të shohim në Top 6 Alternativa GoDaddy:alternative-GoDaddy

Alternativa Nr 1: BlueHost (Kurseni $ 120 / vit)

banderolë bluehost për alternativa hyjnore

BlueHost është alternativa jonë e parë për GoDaddy. BlueHost është në pronësi të EIG (Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë) & ajo ofron shërbime të efektshme dhe të besueshme të mbajtjes në internet.

Nëse po krahasoni Bluehost dhe GoDaddy, do të kuptoni se BlueHost ka serverë më të mirë, mbështetje efektive të klientit dhe gjithashtu ofron paketa të përballueshme për rinovim.

 • Testet e shpejtësisë të kryera nga ne kanë treguar që BlueHost ofron shërbim më të shpejtë të ngarkimit të faqeve.
 • BlueHost është i njohur për shërbimin e shpejtë të klientëve & shërbimi cilësor është i pazëvendësueshëm.
 • Ata kanë oferta të përballueshme për rinovim, si dhe opsione të përballueshme për blerje të parë. Me BlueHost ju merrni një emër domain falas me vlerë 10 dollarë.
 • BlueHost është i vetëdijshëm për njerëzit që migrojnë nga GoDaddy. Prandaj ata kanë zhvilluar një cPanel më të shpejtë që ndihmon klientin të instalojë WordPress dhe Joomla.

Pse BlueHost është më i mirë se GoDaddy:

Arsyeja 1 – Prmimi

Arsyeja më e mirë për të pasur Bluehost si Godaddy Alternative është – është më e lirë se Godaddy!

Plani 3 vjeçar i Bluehost kushtoi 2.65 $ / muaj – d.m.th 95.4 $ për 3 vjet

Këshillë sekrete: Si parazgjedhje kur të përpiqeni të blini ajo do të bëhet me 2,95 $ / muaj për 36 muaj.

bazat e paketave bluehost

Sidoqoftë, nëse prisni disa sekonda dhe pastaj rri pezull mbi butonin dalës të shfletuesit, do të tregojë këtë shfaqje:

regjistrim bluehost

Dhe tani mund të kërkoni 2,65 $ / muaj për 3 vjet.

bazat e paketave bluehost

Në krahasim me këtë, Godaddy ofron planin e fillestarit me $ 5.99 / muaj (i cili rinovon me $ 8,99 / muaj)

Pra, për 3 vjet, do të kushtonte 215.64 dollarë në Godaddy.

Thënë kështu, ju do të kurseni rreth 215.64 $ – 95.4 = $ 120.24 nëse shkoni me Bluehost.

Me Godaddy, ju jeni duke ju garantuar 30 ditë ndërsa BlueHost zgjat ofertat e tij nga 30 ditë 60 ditë garanci për kthimin e parave. (ofertë e pranueshme nga 1 Prill deri më 30 Prill, 2020)

Arsyeja 2 – Bluehost ofron një Certifikatë SSL falas.

Godaddy tarifon 6.67 $ / muaj. Kjo është kursim $ 80 / vit me Bluehost

Arsyeja 3 – Bluehost ka mbrojtje më të mirë të burimeve përmes teknologjisë së tyre.

Kjo përkohësisht ri-cakton faqet e internetit të burimeve të tepërta në sistemet e izoluara. Në këtë mënyrë performanca e faqes suaj të internetit nuk ndikohet.

Nuk ka asnjë sistem të tillë me GoDaddy.

Arsyeja 4 – Bluehost rekomandohet zyrtarisht nga WordPress.org.

Godaddy nuk është.

Arsyeja 5 – Me Bluehost ju mund të zgjidhni Domain Free më vonë.

Me Godaddy ju zgjidhni në kohën e blerjes.

Arsyeja 6 – Cloudflare CDN është integruar drejtpërdrejt në Bluehost.

Jo rasti me Godaddy.

Në përgjithësi, ju kurseni $ 40 + 80 $ = 120 $ / vit kur kaloni nga
Godaddy për Bluehost.

Provoni përdoruesit e BlueHost Today3351 e blejnë këtë

Alternativa Nr 2: GreenGeeks (Kurseni $ 109 / vit)

flamur gjelbërues

GreenGeeks është e vetmja kompani pritëse e gjelbër në këtë listë, e mundësuar nga energjia e rinovueshme.

Ata janë miqësorë me mjedisin, nuk kanë çmime të këqija (do të arrijmë në atë), kohë të mirë dhe disa karakteristika të pakufizuara edhe për llogaritë më të lira.

Arsyeja 1 – Fushat e pakufizuara, hapësira në internet SSD dhe konfigurimi / transferimi i domain falas për të gjitha planet

plani fillestar i greengeeks

Në GoDaddy, ju mund të strehoni faqe të pakufizuara nga plani Deluxe ($ 7.99 / muaj) e tutje.

Ndërsa me GreenGeeks, ju mund të strehoni faqe të pakufizuara nga Plani Pro (5,95 $ / muaj).

Me GoDaddy, plani i Ekonomisë ju jep 100 GB Magazinim dhe 10 Bazë të dhënash – për 5,99 $ / muaj

Ndërsa për gjysmën e çmimit ($ 2,95 / muaj), GreenGeeks ju jep Ruajtje të Pafund, & Baza e të dhënave të pakufizuar.

Arsyeja 2 – Mirësia e mjedisit

GreenGeeks është shërbimi më miqësor ndaj ekologjisë, Green Green në të gjithë industrinë e pritjes.

Greengeeks Miqësia mjedisore

Jo të gjithë po presin ekologjikisht miqësor?

Epo, jo mjaft; hostimi kërkon serverë që thithin ton energji.

GreenGeeks, nga ana tjetër, rikthen “3 herë fuqinë [ata] e konsumojnë në rrjet në formën e energjisë së rinovueshme”. GreenGeeks ka një apel unik në atë që ju mund të merrni një shërbim të shfaqur plotësisht të karakterizuar ndërsa shërbeni ndërgjegjen tuaj.

Arsyeja 3 – Koha e lartë e provuar

Epo, unë mendoj se kjo shpjegon vetë: ne testuam mbajtjen e GreenGeeks dhe gjetëm një kohë të shkëlqyeshme çdo muaj.

Kjo është e rëndësishme për të gjitha platformat e hostimit, por veçanërisht kështu për GreenGeeks: ju mund të jeni të sigurt se opsioni etik nuk do të sakrifikojë performancën.

Arsyeja 4 – Prmimi

Pricesmimet e përbashkëta të pritjes së GoDaddy fillojnë me 5.99 dollarë në muaj për planin e tyre të nivelit të hyrjes.

Nëse angazhoheni në GreenGeeks për 3 vjet, ju do të paguani përsëri 2,95 $ në muaj për paketën e tyre të përbashkët të pritjes në nivelin e hyrjes (dhe kjo rritet nëse doni një angazhim më të shkurtër).

greengeeks-vjetore-çmim

Por, edhe një herë, referojuni dy arsyeve të para: ju merrni shumë më tepër gjëra “të pakufizuara” për paketën më të lirë se GoDaddy, dhe çmimi i GreenGeek është i qëndrueshëm me vite – ndërsa çmimi i lirë i GoDaddy mund të zgjasë vetëm vitin e parë.

E gjithë kjo, natyrisht, vjen me një shërbim etik të sigurt.

Duke thënë këtë, nëse doni ta bëni këtë tokë pak më të gjelbër, pa sakrifikuar performancën e pritjes, patjetër që mund të shkoni me GreenGeeks.

Nëse dëshironi të kaloni te GreenGeeks klikoni në lidhjen më poshtë:

Po, dua që përdoruesit e GreenGeeks628 e blenë këtë

Alternativa Nr 3: Dreamhost (Kurseni $ 126 / vit)

pritje e ëndrrave

Dreamhost është një nga emrat më të njohur në biznesin pritës. Ajo ofron shërbime pritëse për mbi një milion site globalisht. Për të mos përmendur, një nga shërbimet më të përballueshme të pritjes përreth me plane të lira për çdo lloj ndërmarrje biznesi.

Ja pse Dreamhost është më i mirë se Godaddy:

Arsyeja 1 – 100% Garanci e Uptime:

Ndërsa Godaddy garanton 99.9% në kohën e duhur, Dreamhost garanton 100% në kohë. Epo, ju pyesni cili është ndryshimi midis 99.9% dhe 100%? Sipas Llogaritësit të Uptime, 99.9% në kohë do të nënkuptojë 8 orë 45 minuta kohë joproduktive në një vit.

Kushtet e shërbimit të zotitKushtet e shërbimit të Godaddy
garanci për kohën e mbaruarKushtet e shërbimit të Dreamhost

Arsyeja 2 – Garanci e pashembullt 97 ditë e kthimit të parave:

Dreamhost ofron 97 ditë garanci për kthimin e parave krahasuar me 30 ditë nga Godaddy. BTW, 97 ditë është Garancia më e lartë e kthimit të parave në të gjithë industrinë e pritjes.

Arsyeja 3 – Jo Gimmicks Pricemimi:

Kur blini pritje nga Godaddy, çmimet e rinovimit të tyre janë shumë më të larta se çmimet fillestare. Kjo taktikë e çmimeve është aspekti më i urryer i çdo përdoruesi të Godaddy. Nuk ka asnjë çmim të tillë çmimesh nga Dreamhost.

Arsyeja 4 – WordPress vjen para-instaluar:

WordPress vjen para-instaluar kur merrni një paketë pritëse nga Dreamhost. Nuk është rasti me Godaddy.

Arsyeja 5 – Zgjedhja e Lirë Domain:

Ndërsa Godaddy dhe Dreamhost ofrojnë domen falas në planet e tyre vjetore, vetëm me Dreamhost mund të keni mundësinë që të zgjidhni domainin tuaj më vonë. Me Godaddy ju duhet të zgjidhni në kohën e blerjes.

Arsyeja 6 – Rekomanduar nga WordPress.org:

Dreamhost rekomandohet nga WordPress.org (organizata që vendos standardet e WordPress). Godaddy nuk është.

Arsyeja 7 – Certifikatë falas SSL:

Godaddy tarifon 6.67 $ / muaj për certifikatën SSL. Ndërsa Dreamhost e siguron falas. Këto janë kursyer $ 80 në vit.

Arsyeja 8 – Rezervimi i faqes falas:

Godaddy tarifon 2,99 $ / muaj për shërbimin e Krijimit të faqes ndërsa Dreamhost e ofron falas. Kurseni 36 dollarë në vit.

Arsyeja 9 – Privatësia e Domainit Falas:

Dreamhost siguron intimitet falas të domain, ndërsa Godaddy tarifon 9,99 $ / domain në vit.

Kështu që, në të gjithë ju mund të kurseni 126 dollarë në vit kur kaloni nga Godaddy në Dreamhost.

Po, unë dua DreamHost

Alternativa Nr 4: FastComet

banderolë e shpejtë

Sipas mendimit tim, disa nga karakteristikat kryesore që dallojnë FastComet nga GoDaddy, janë këto:

Arsyeja 1 – Asnjë çmim i çmimeve:

Kështu çmon vetë Godaddy. Për blerjen tuaj të parë, ju e merrni atë me një zbritje dhe kur e rinovon atë rinovon me një çmim të rëndë. Për shkak të kësaj, ju jeni të detyruar të blini Godaddy për periudha më të gjata. Jam ndjerë vërtet i mërzitur nga taktika të tilla.

Kjo është arsyeja pse unë kalova nga Godaddy në Fastcomet. Pricemimi i rinovimit të FastComet është i njëjtë me atë që bleni për herë të parë. Me të vërtetë ju jep paqe mendjeje.

Arsyeja 2 – Qasja në kopje rezervë ditore:

Ky është një kursimtar i jetës. Asnjëherë nuk e dini kur serveri juaj rrëzohet ose faqet e internetit rrëmbehen ose hakohen / fshihen. Me kopje rezervë të përditshme, mund ta riktheni atë.

kopje rezervë e shpejtë

Për të marrë rezervën tuaj të përditshme, Godaddy ju tarifon rreth 2.99 $ / muaj (pra rreth 36 $ / vit).

FastComet jua ofron këtë plotësisht falas.

Ky është kursyer 36 dollarë (potencialisht).

Arsyeja 3 – Ndërfaqe e thjeshtë për të instaluar Le të Encrypt Certifikata SSL

Godaddy nuk ofron një ndërfaqe të tillë. Ju duhet ta bëni atë të bëhet nga administratori i rrjetit tuaj.

Kjo vetëm më shpëtoi rreth 40 dollarë në vit pasi duhej të rinovoja Le të Encrypt SSL çdo 90 ditë me ndihmën e administratorit tim të rrjetit. Installationdo instalim i tillë më kushtonte 10 dollarë.

Arsyeja 4 – Rinovimi i Lirë i Domainit

Godaddy tarifon rreth 15 dollarë në vit për rinovimet e domenit.

FastComet e ofron këtë për $ 8,95 / vit.

Kjo është kursim 6 $ / vit për secilën domen.

Arsyeja 5 – Ofertë falas për hostim:

Më e mira është në fund. FastComet ka një ofertë ku nëse i referoheni 5 miqve në planin e tyre të përbashkët të pritjes, FastComet do të ofrojë hostimin tuaj falas për JET !! !! Po, për Jetën. Nuk është aq e shkëlqyeshme?

Programi i Referimit të FastComet

Kështu që, për mua, kalimi nga Godaddy në FastComet më shpëtoi rreth 40 $ + 6 $ + 36 $ = 82 $ në kursime të mundshme.

Unë them potencial sepse 36 dollarë për kopje rezervë – jo të gjithëve mund t’iu duhen.

Dhe plani i pritjes së përbashkët për 1 vit për FastComet fillon me rreth 47 dollarë. Pra, nëse mund të kurseni 46 dollarë me siguri dhe 82 dollarë potencialisht, nuk do të investoni 47 dollarë? Ashtë një inteligjent jo. Shkoni për të!

Merrni përdoruesit e FastComet Hosting5131 këtë

Alternativa Nr 5: Pritja në lëvizje (Kurseni 116 dollarë në vit)

pritje për lëvizje

InMotion Hosting ka qenë një kompani më e vlerësuar e CNet Hosting për më shumë se 17 vjet tani. Ka shumë arsye pse InMotion Hosting është më i mirë se Godaddy:

Arsyeja 1 – Garanci e madhe e kthimit të parave:

Ndërsa Godaddy ofron 30 ditë garanci për kthimin e parave, InMotion Hosting ofron 3 herë më të mëdha, d.m.th. 90 ditë garanci për kthimin e parave.

Arsyeja 2 – Kopje rezervë falas të faqes:

Godaddy tarifon 2,99 $ / muaj për kopje rezervë të faqes dhe rivendosjen e funksionit. Ndërsa InMotionHosting e ofron këtë falas. Kurseni 36 dollarë / vit.

Arsyeja 3 – Certifikatë SSL Falas:

InMotion Hosting ofron një çertifikatë falas SSL të mundësuar nga Le të Encrypt. Godaddy tarifon 6.67 $ / muaj për këtë. Pra, kjo është kursim $ 80 / vit në rast të InMotion Hosting.

Arsyeja 4 – Transferimi i Uebsajtit Falas:

InMotion Hosting flet qartë për transferimin falas të uebfaqes kur kaloni nga çdo host në InMotion. Ne nuk mund të gjenim ndonjë referencë për transferim falas të Uebfaqes në rast të Godaddy.

Në të gjitha ju lehtë mund të kurseni $ 116 / vit kur shkoni me InMotion Hosting nga Godaddy.

Provoni të ftoni thirrjet sot

Alternativa Nr 6: SiteGround

siteground-banner

Hapësira në sit është alternativa ime e tretë për Godaddy.

Unë kam qenë një klient i Siteground për një kohë, dhe ajo që unë jam gati të them bazohet në përvojën time me ta.

Një nga arsyet kryesore për zgjedhjen e sitit në sit mbi Godaddy është transparenca e përgjithshme e saj.

Por prisni, para se të shtjelloj këtë, më lejoni të rendit arsyet e tjera pse janë më të mirë se Godaddy:

Arsyeja 1 – Transparenca:

Nëse blini ndonjë plan nga Siteground, do të shihni specifikimin e saktë të serverit. Dhe nuk po flas për servera VPS ose Dedicated.

Unë po flas për pritjen e përbashkët. Pritja e përbashkët është zakonisht lloji më i popullarizuar i pritjes – është një lloj i ngjashëm me një ndërtesë apartamentesh në atë që shumë njerëz paguajnë koston për të ulur koston për të gjithë.

Serveri ndahet / përdoret nga shumë, por kostoja është më e ulët sesa nëse keni pasur një server të dedikuar për ju (ashtu si një shtëpi është zakonisht më e shtrenjtë se një apartament). Planet e përbashkëta të pritjes janë disa nga planet më të lira dhe më të zakonshme.

exact_specification_of_the_server

Por për shkak të kësaj, ju duhet të dini saktësisht se çfarë është në diskutim. Mendoni se si një shtëpi siguron më shumë intimitet dhe ju merrni më shumë kontroll mbi tërë pronën, ndërsa me një apartament mund të kontrolloni vetëm apartamentin tuaj, por jo tërë ndërtesën; diçka e ngjashme vlen për pritjen e përbashkët.

Me sitin e faqes, ju e dini se çfarë jeni duke marrë për kokën tuaj. Kjo nuk ndodh kurrë me Godaddy. Nuk mund të gjeja specifikime të serverit të përbashkët që blija, nga Godaddy.

Për të mbajtur këtë metaforë, ju doni të besoni se të dhënat tuaja po merren me besueshmëri ashtu si mënyra se si dëshironi të dini se ndërtesa juaj e banesës varet nga kodet shëndetësore dhe të sigurisë.

Me Siteground, ju njiheni me planin tuaj të përbashkët të pritjes; është një zgjedhje e informuar.

Dhe në përgjithësi, nëse e shihni faqen e tyre, siti i sitit thjesht ndihet më i “hapur” dhe më “miqësor”, krahasuar me Godaddy.

Arsyeja 2 – Rezervë falas dhe rivendosja:

Kjo nuk është më ndërrimi i lojës, por megjithatë është domethënës. Ju mund të depozitoni deri në 30 kopje të faqes tuaj falas falas dhe ta rivendosni atë gjithashtu.

Kjo është tepër e dobishme për të gjitha llojet e situatave; nëse hakoheni (i cili siç u tha më lart nuk ka të ngjarë me Shtëpinë e faqes), nëse fuqia shkon ndërsa jeni duke punuar në faqen tuaj, ose nëse një nga serverët e Siteground do të bjerë përkohësisht.

Ky është një opsion i paguar në Godaddy.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një server të fortë, të shpejtë dhe të sigurt, duhet të shkoni për Siteground.

Vizitoni përdoruesit e SiteGround587 blerë këtë

Kush është më i mirë se GoDaddy?

Nëse do të zgjidhja ndonjë nga alternativat e mësipërme, atëherë do të zgjidhja patjetër GreenGeeks.

Përse?

Sepse GreenGeeks ofron një ekuilibër të përsosur midis performancës dhe kostos. Për të mos përmendur Mbështetjen e shkëlqyeshme të klientit të tyre.

RecommendedGreenGeeks-logo

GreenGeeks

Unë kam përdorur GreenGeeks në shumë prej projekteve të mia të tjera dhe kam gjetur që ato janë mjaft të mira.

Serverat e tyre janë mjaft të shpejtë & mbështetja e tyre ndaj klientit është shumë e përgjegjshme.

GreenGeeks duhet të jetë zgjedhja juaj Nr 1. nëse jeni duke kërkuar për një kompani të mirë të mbajtjes në internet të “Value for Money”.

Provoni GreenGeeks Sot

Por siç them gjithmonë, nuk ka asnjë kompani “Perfect Web Hosting”. Ju duhet të gjeni atë që i përshtatet nevojave tuaja.

Dhe nëse e shihni artikullin tim të dobishëm, më njoftoni se cilën alternative keni vendosur të ndërroni komentet më poshtë.

Informacione të mëtejshme:

Kompanitë më të mira të mbajtjes në internet – Shihni udhëzuesin tonë përfundimtar për zgjedhjen e duhur të pritjes dhe listën e ofruesve më të mirë të pritjes së vitit 2020.

Këshillë për Insajderin

Dëshironi të dini se cili host po përdor konkurrencën tuaj?

Po, dua ta di

kush-është-hosting-newstep1 Kush po pret rezultatin e mjetit
Jo vetëm ne ju tregojmë se në cilin server faqja është pritur, ne gjithashtu ju tregojmë se cilin server të postës elektronike po përdorin.

Shpresoj se do ta gjeni të dobishëm këtë mjet.

Hyni në domen

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map