7 Alternativa më e mirë për BlueHost 2020 [Numri # 2 është i pabesueshëm]

Pak nga shqetësimet gjatë përdorimit të shërbimeve Bluehost kanë të bëjnë me shpejtësinë, performancën, strukturën e çmimeve, rinovimet e larta, shtesa të kufizuara të përfshira në planin themelor të pritjes, mbështetje të dobët të klientëve për të përmendur disa.


Për shkak të këtyre kufizimeve, shumë përdorues të Bluehost janë në kërkim të alternativave të tjera. Shërbimet degraduese të Bluehost po i shtyjnë përdoruesit të zgjedhin platformat e tjera të pritjes.

Përmes këtij postimi, unë do t’ju ofroj 5 alternativat kryesore për Bluehost, të cilat do t’ju ndihmojnë të zgjidhni platformën tuaj të përsosur të pritjes.

hostingpill7 Alternativa më e mirë BlueHost

 1. SiteGround
 2. FastComet
 3. GreenGeeks
 4. Kinsta
 5. Namehero
 6. ICDSoft
 7. Hostinger

Contents

Tani hidhni një vështrim të plotë në Alternativat Top 5 BlueHost:

Alternativa Nr 1: SiteGround

siteground-banner

SiteGround është një nga platformat e rritjes më të shpejtë të pritjes. Ngjashëm me Bluehost, SiteGround është gjithashtu një nga platformat e rekomanduara pritëse nga WordPress.

Kjo filloi për herë të parë në 2004 dhe ka selinë në Sofje, Bullgari. SiteGround ka më shumë se 1.000.000 domene në të gjithë botën.

SiteGround ka shumë karakteristika të mira për të përdorur së bashku me një mbështetje të klientit plotësisht të mbështetur. Ndërsa mbështetja e klientit nuk është kriteri i vetëm, pse njerëzit do të zgjidhnin SiteGround, unë jam i kënaqur të konfirmoj që ju merrni shumë më tepër.

SiteGround kryeson disa platforma pritëse kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën. Isshtë ndërtuar për të punuar në CentOS, Apache, MySQL, PHP dhe ka mbështetje cPanel. Për më tepër, ajo mbështet Joomla, WordPress, Magento dhe të tjerët.

Ja pse SiteGround është një alternativë e mirë Bluehost:

Arsyeja 1 – Shpejtësia dhe Performanca:

Me SiteGround, nuk keni pse të shqetësoheni për shpejtësinë ose performancën e saj.

Një fakt është, nëse shfletoni rreth faqes së internetit të SiteGround, do të shihni shumë angazhim me shpejtësi të lartë dhe performancë. Dhe me kënaqësi, ata qëndrojnë në përkushtimin e tyre.

Për ta ilustruar më mirë këtë, kam vërejtur Koha deri në bajtin e parë i cili është një parametër që përcakton se sa shpejt një server dërgon bajtin e parë të skedarit të parë në përgjigje të një kërkese specifike.

Më poshtë është masa e saj e performancës dhe kjo është mjaft mbresëlënëse.

bajti i parë i sitit

Ata përdorin disqet SSD për të gjitha planet. Jo vetëm kjo, ata përdorin teknologjinë më të fundit të shpejtësisë e cila mund të sigurojë performancë të zgjeruar. Pak nga këto janë NGINX, CDN.

Bluehost ka shpejtësi të konsiderueshme të mirë, megjithatë, nga vonë ka ankesa në lidhje me qëndrueshmërinë e performancës Bluehost.

Arsyeja 2 – Zgjedhja e pritjes dhe shërbimeve:

Nëse jeni duke kërkuar një zgjedhje të gjerë të strehimit, atëherë këtu është një vend ku do ta merrni. SiteGround ka shumicën e opsioneve të pritjes që mbështesin ofruesin tjetër të pritës.

Sidoqoftë, përveç kësaj, do të gjesh edhe disa mundësi shtesë ekstra pritëse që nuk mund t’i merrni diku tjetër.

Së bashku me hostimin e përbashkët i cili është më i zakonshmi, SiteGround ka një Cloud hosting, Dedikuar hosting, Ndërmarrje pritëse.

Ato ofrojnë një gamë të programeve të hostimit, i cili përfshin hostimin e WordPress, hostimin Joomla, hostimin Drupal, hostimin Magento, hostet e PrestaShop dhe hosting WooCommerce.

SiteGround ka një listë të shërbimeve që përfshin FTP hosting, hosting PHP, hosting MySql, hosting Email dhe cPanel. Shërbimet dhe aplikacionet janë azhurnuar automatikisht nga SiteGround.

Në sfond, këta serverë kanë kontejnerë të besueshëm Linux (LXC), monitorim të vazhdueshëm të serverëve, kopje rezervë automatike si dhe kopje rezervë të menjëhershme të kërkesës, AI anti-bot për të parandaluar sulmet brutale të forcës nga botnet.

SiteGround_claims_for_security

Ndërsa ka kaq shumë për të zgjedhur nga në SiteGround, përkundrazi, Bluehost ka zgjidhjet tradicionale të hostimit dhe kufizon në format më të njohura të pritjes siç janë Shared, VPS, Dedikuar, Cloud.

Madje, unë kisha bërë një sondazh në Facebook ku SiteGround mori 76 vota, ndërsa BlueHost mori 23 vota.

siteground_vs_bluehost_poll

Shikoni planet e pritjes së SiteGround këtu…

Arsyeja – Ndihma për klientin:

Mund të arrini mbështetjen e klientit të SiteGround 24/7 mbi Telefon, chat live, email dhe biletat. Përveç kësaj, ata kanë një koleksion të mirë të bazës së njohurive e cila është e veçuar mirë në bazë të përmbajtjes.

SiteGround Baza e njohurive

Së bashku me bazën e njohurive, SiteGround gjithashtu ka mësime mbi tema të tjera si WordPress, Joomla, Magento, Drupal. Përveç kësaj, ekziston një seksion FAQ.

Mësimet janë të thjeshta dhe janë të dizajnuara për fillestarët. SiteGround gjithashtu siguron disa libra elektronikë.

Një fakt i mirënjohur është se Bluehost ka një bazë të madhe klientësh dhe shumë njerëz e kanë të vështirë të arrijnë shpejt ndihmën e tyre për klientët. Ky është një avantazh i shtuar nëse përdorni SiteGround.

Arsyeja 4 – Siguria dhe besueshmëria:

SiteGround drejton kur bëhet fjalë për sigurinë. Ndjek izolimin e sigurt të llogarisë në serverat e përbashkët dhe ka rezerva automatike.

Oneshtë një nga platformat e para pritëse që përfshinë anti-bot të drejtuar nga AI për të parandaluar botnets nga ushtrimi i një sulmi brutal të forcës.

Ai mbështet HTTP2 dhe ofron çertifikata falas SSL. SiteGround siguron azhurnime të rregullta dhe automatike të softuerit. Për më tepër, SiteGround ka përcaktuar mbi 800 rregulla WAF për të krijuar rregulla të forta të sigurisë në mur dhe është në përputhje me GDPR.

SiteGround ofron shërbime të besueshme dhe ka 99,99% në kohën e duhur.

Për të monitoruar performancën e serverit të tij, unë kam blerë pritjen e përbashkët të SiteGround.

kohën e duhur për sit

Më poshtë janë statistikat e paraqitjes së informacionit në lidhje me metrics në kohë për muajt e fundit-

 • Mars 2020: 99.92%
 • Shkurt 2020: 99.99%
 • Jan 2020: 99.73%
 • Dhjetor 2019: 99.72%
 • Nëntor 2019: 99.99%
 • Tetor 2019: 99.97%
 • Shtator 2019: 100.00%
 • Gusht 2019: 99.93%
 • Korrik 2019: 99.98%
 • Qershor 2019: 100%
 • Maj 2019: 99,99%
 • Prill 2019: 99.99%
 • Mars 2019: 99.99%
 • Shkurt 2019: 100%
 • Jan 2019: 99.96%
 • Dhjetor 2018: 99.99%
 • Nëntor 2018: 100%
 • Tetor 2018: 100%
 • Shtator 2018: 99.99%
 • Gusht 2018: 100%
 • Korrik 2018: 100%
 • Qershor 2018: 100%
 • Maj 2018: 100%
 • Prill 2018: 100%
 • Mars 2018: 100%
 • Shkurt 2018: 100%
 • Jan 2018: 99.99%
 • Dhjetor 2017: 100%
 • Nëntor 2017: 100%

Të dhëna të hollësishme që mund t’i shihni këtu.

Përsëri përsa i përket sigurisë, Bluehost ofron SSL falas, por nuk merrni asgjë tjetër si pjesë e planit tuaj. Përdorimi i SiteGround ju lejon akses më të mirë të veçorive të sigurisë.

Arsyeja 5 – Lehtësia e Përdorimit:

SiteGround ka një pult intuitiv, i cili është i thjeshtë për t’u përdorur. Usershtë miqësor për përdoruesit dhe njëkohësisht i lehtë për t’u përdorur edhe për përdoruesit e rishtar.

siteground_cPanel

CPanel është i veçuar mirë dhe është i lehtë për tu shfletuar duke e bërë atë përvojë të lehtë të përdoruesit.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, jo vetëm që navigimi është i thjeshtë, por mund të kërkoni edhe mundësi të ndryshme në dispozicion në cPanel të tyre.

SiteGround si dhe Bluehost të dy janë të lehta për t’u përdorur, kështu që nëse migroni në SiteGround praktikisht asgjë nuk ndryshon.

Arsyeja 6 – Karakteristikat:

SiteGround ka një plan themelor të përbashkët të pritjes i cili siguron një seri karakteristikash të dobishme. Plani përfshin një ndërtues falas të faqes në internet dhe një cPanel. Everydo plan ka një mbështetje 24/7.

Karakteristikat e tjera thelbësore të përfshira janë ruajtja e SSD, Cloudflare falas CDN, SSH dhe rezervat automatike.

Edhe për planin themelor, ju keni instalues ​​automatikë, llogari falas të postës elektronike, SSL, mbështetje HTTP2 dhe trafik të pa-matur.

Features
Plani fillestar Përfshini
Ndërtues falas i faqes në internet
Cloudflare Falas CDN
cPanel & Qasja në SSH
Setup falas & transferim
24/7 Mbështetje teknike
Ruajtja e SSD
Rezervim falas ditor
Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike & DBS
çmimnormalisht 11,95 $
3,95 $ / muaj.

SiteGround siguron një garanci 30-ditore për kthimin e parave. Për planet e tjera, ju merrni transferimin falas në sit. Kjo gjithashtu mbështet SuperCacher për të siguruar shpejtësi të mëdha dhe ka restaurim falas rezervë në rast të çështjeve.

SiteGround ofron shumicën e karakteristikave thelbësore si pjesë e planit. Ky është një avantazh i shtuar pasi nuk duhet të shpenzoni shtesë për këto veçori.

Ndërsa SiteGround ofron shumë karakteristika si pjesë e planit, e njëjta gjë nuk është rasti me Bluehost. Rinovimi i planit Bluehost është i kushtueshëm dhe për më tepër do të duhet të shpenzoni para shtesë për veçori shtesë.

Në rregull, më kaloni tek përdoruesit e SiteGround1 që e blenë këtë

Nëse doni të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në SiteGround, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit të sitit duke klikuar këtu.

Alternativa Nr 2: FastComet

banderolë e shpejtë

Megjithatë, një tjetër alternative e Bluehost është FastComet, e cila është gjithashtu miqësore me buxhetin. Kjo përfshin disa marrje të pasura me karakteristika.

FastComet ka qenë rreth e rrotull për 9 vitet e fundit, por kanë qenë në shërbime pritëse që nga viti 2013. Ai është me seli në San Francisko, California, USA.

Relativisht një platformë më e re e pritjes dhe pati avantazhin për të mësuar dhe evoluuar nga mangësitë e platformave të tjera të pritjes.

Kjo ndodh të jetë një nga arsyet kryesore, FastComet po evoluon shkëmb i fortë dhe përhapet në të gjithë tregun.

Aktualisht, ajo kap mbi 45000 konsumatorë të përhapur në 83 vende.

Përveç çmimeve dhe veçorive, ka më shumë avantazhe në përdorimin e FastComet.

Arsyeja 1 – Prmimi:

Ashtu siç e përmenda çmimi është një nga aspektet pozitive që ofron FastComet. Ata kanë tre plane në pritjen e përbashkët-

 • FastCloud
 • FastCloud Plus
 • FastCloud Extra

Plani më themelor FastCloud ofron të gjitha karakteristikat thelbësore dhe ka çmim 2,95 $ në muaj. Unë do të flas për tiparet e përfshira në më shumë detaje më tej në përmbledhjen time.

Planet e tjera janë me çmim 4,45 dollarë në muaj për FastCloud Plus dhe 5,95 $ në muaj për FastCloud Extra.

Nuk është vetëm pritja e përbashkët që ka çmime të ulëta, por madje edhe pritja dhe pritja e tyre e dedikuar e cloud janë fleksibël dhe të përballueshëm në të njëjtën kohë.

Ndarja e përbashkët
Rezervimi në re
përkushtuar

çmim$ 2.95 / mo$ 59.95 / mo$ 139 / mo

Lessshtë e panevojshme të thuhet, përdoruesit e Bluehost do të kuptonin sa mund të kursenin duke migruar në FastComet.

Shihni planet e plota të FastComet këtu …

Arsyeja 2 – Karakteristikat:

FastComet është përfundimisht tipar i pasur. Kjo është e vërtetë jo vetëm për planet me çmime të larta, por edhe plani themelor vjen me një listë të veçorive.

Pavarësisht nga plani që ju zgjidhni, ju merrni mbështetjen e SSD. Plani themelor mbështet 15 GB SSD me një trafik të pa-matur.

Karakteristika të tjera të përfshira janë – llogari të pakufizuara të postës elektronike, instalues ​​me një klik të aplikacioneve, instalim falas të aplikacioneve dhe përmirësime. Përfshirë gjithashtu është një SiteBuilder tërheqës dhe lëshues falas.

FastComet ofron disa shërbime thelbësore si pjesë e çdo plani. Kjo perfshin:

Features
Në çdo plan
cPanel dhe Softaculous
Transferime falas në internet
Llogari të pakufizuara FTP
Baza e të dhënave të pakufizuar
Nënfushat e pakufizuara
CloudFlare CDNStorage
Rikthim ditor
çmim2,95 $ / muaj.

Ai gjithashtu ka një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh. Ndërsa zhvendoseni nga një plan bazë, ju merrni tipare më të përparuara.

Kjo përfshin më shumë kapacitete RAM, fusha të pakufizuara të shtesave, menaxher të rivendosjes me 1 klik, Google PageSpeed, DNS falas private, vulë SSL dinamike falas, 3 transferime falas në internet dhe shumë më tepër.

Lista e karakteristikave të ndërtuara të FastComet është shterruese dhe diçka që po ecën përpara në Bluehost.

Arsyeja 3 – Siguria:

FastComet ka mbështetje të mirë për sa i përket sigurisë. Ajo siguron SSD së bashku me CloudFlare CDN e cila siguron shpejtësi më të shpejtë si dhe siguri të përmirësuar.

Ka një firewall të optimizuar i cili mbron të gjitha aplikacionet dhe gjithashtu ka izolim të llogarisë. Do llogari ka një mbrojtje falas nga malware dhe skanimin e viruseve. Së bashku me këtë, ajo ka softuer falas dhe azhurnim të aplikacioneve.

Përveç kësaj, ajo ka një SSL falas si pjesë e çdo plani. Me murin e zjarrit të aplikacionit të rrjetit dhe në internet, ai gjithashtu ka mbrojtje brute-force.

Ka më shumë në paketën e tyre të sigurisë. Ata kanë mbështetje për të shfrytëzuar mbrojtjen dhe mbrojtjen e malware, heqjen e malware, vërtetimin me dy faktorë, mbrojtjen e Hotlink dhe fjalëkalimin, CageFS Security, Serverët CloudLinux, sigurinë e serverit BitNinja, monitorimin 24/7 të serverëve dhe Menaxherin e ModSecurance.

plani i sigurisë së shpejtë

Në krahasim me atë që mund të sigurojë FastComet, Bluehost është pothuajse vetëm mesatar për sa i përket tipareve të sigurisë.

Arsyeja 4 – Uptime dhe besueshmëria:

Për sa i përket kohëzgjatjes, FastComet është konsistent. Jo vetëm që mirëmban një kohë të vazhdueshme, por kohët e përgjigjes janë gjithashtu të mira.

Për të matur matjen e tyre kohore, unë kam blerë pritje nga FastComet.
kohën e shpejtë
Këtu janë një përmbledhje e historisë së kohës. Të dhëna të hollësishme që mund t’i shihni këtu.

 • Mars 2020: 99.93%
 • Shkurt 2020: 99.71%
 • Jan 2020: 99.93%
 • Dhjetor 2019: 99.97%
 • Nëntor 2019: 99.93%
 • Tetor 2019: 99.83%
 • Shtator 2019: 99.87%
 • Gusht 2019: 99.90%
 • Korrik 2019: 100%
 • Qershor 2019: 99,44%
 • Maj 2019: 99.98%
 • Prill 2019: 99.86%
 • Mars 2019: 99.90%
 • Shkurt 2019: 99.99%
 • Jan 2019: 100%
 • Dhjetor 2018: 99.90%
 • Nëntor 2018: 100%
 • Tetor 2018: 100%
 • Shtator 2018: 99.97%
 • Gusht 2018: 100%
 • Korrik 2018: 100%
 • Qershor 2018: 100%
 • Maj 2018: 100%
 • Prill 2018: 99.99%
 • Mars 2018: 100%
 • Shkurt 2018: 100%
 • Jan 2018: 100%
 • Dhjetor 2017: 100%
 • Nëntor 2017: 100%
 • Tetor 2017: 100%

Po, dhe ato ofrojnë shërbime të besueshme gjithashtu. FastComet siguron kopje rezervë të rregullt. Ka një memorje me pesë shtresa dhe përdor teknika të ndryshme për optimizimin e shpejtësisë.

Gjatë muajve të fundit, kohëzgjatja e Bluehost ka rënë në 99.78%. Me FastComet, ju mund të shihni se si ka një kohë të qëndrueshme pothuajse 100%.

Ajo përdor disa teknika të ruajtjes dhe optimizimit të shpejtësisë për të siguruar shpejtësi të lartë dhe performancë në faqen tuaj të internetit.

Disa nga këto janë – Caching CloudFlare CDN, bashkimi i JavaScript, optimizimi i Shfletuesit, optimizimi i header cache, kompresimi i të dhënave pa humbje dhe shumë më tepër.

Shpejtësia është diçka që FastComet është po aq kompetent me Bluehost.

Arsyeja 5 – Ndihma për klientin:

Përsëri Mbështetja e Klientit është një pikë ku FastComet shkëlqen. Ju mund t’i arrini ato përmes bisedës live, postës elektronike, telefonit. Ata ofrojnë mbështetje 24/7.

Kjo përfshin falas vendosjen e shablloneve, instalimin e aplikacionit, instalimin e moduleve shtesë, përmirësimet dhe heqjen falas të virusit / malware.

Uebfaqja e tyre përmban mësime në fusha të ndryshme pritëse. Kjo gjithashtu përfshin një seksion të veçantë FAQ.

FastComet gjithashtu ka një sistem biletash për të zgjidhur problemet. Së bashku me këto, mbështetja gjithashtu ndihmon në vendosjen e faqeve në internet, instalimin SSL, rikuperimin e faqeve të internetit të hakuar, përmirësimet e shtojcave.

Meqenëse FastComet ka një bazë të klientëve në rritje, ajo ofron mbështetje të mirë për përparësi. Dhe po, kjo është diçka që mund të mos jeni në gjendje të shijoni duke përdorur Bluehost.

Dhe ja se si ata e krahasojnë tiparin e mençur:

FastComet
Bluehost

Vetëm serverët SSD
RocketBooster
Le të Encrypt
Rezervime ditore
Heqja e malware
Periudha e rimbursimit45 ditë30 dite
Pricemimi / hëna.$ 2.95$ 7.99

Në rregull, më kaloni tek përdoruesit e FastComet3 të blerë këtë

Nëse dëshironi të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në FastComet, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit në sit duke klikuar këtu.

Alternativa Nr 3: GreenGeeks

GreenGeeks_Banner

Duke ecur më tej, alternativa ime e tretë për Bluehost është GreenGeeks.

GreenGeeks është një nga pak pritjet e gjelbra në dispozicion në treg. Po, ata synojnë të jenë energji me efikasitet dhe miqësor ndaj mjedisit.

GreenGeeks u fillua për herë të parë në vitin 2008 dhe është me seli në Kaliforni, Sh.B.A. Ka mbi 35000 klientë dhe ka pritur mbi 300000 faqe interneti.

GreenGeeks çmimet e larta sa i përket performancës dhe shpejtësisë. Jo vetëm kjo, ajo ka një çmim të moderuar dhe është i mbushur me disa karakteristika thelbësore.

E gjitha është e kombinuar me një mbështetje të shpejtë të klientit që e bën atë një nga zgjedhjet më të mira të pritjes.

Më poshtë janë disa arsye pse GreenGeeks është një alternativë e mirë për Bluehost.

Arsyeja 1 – Shpejtësia dhe Performanca:

GreenGeeks renditet mjaft mirë kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Gjithashtu, performanca është në përputhje me kohën e mirë të përgjigjes.

Kjo tregon se sa shpejt është GreenGeeks. Po, është shumë shpejt. Tjetra, më lejoni t’ju ofroj detaje të kohës për bajtin e parë.

gjelbërim i parë byte

Kjo gjithashtu është mjaft e shpejtë për të qenë në të njëjtën kohë me Bluehost. Për të dhënë performancë të lartë dhe efektive, GreenGeeks ngërthen disa teknologji së bashku.

Kjo përfshin burime të llogaritshme të llogaritshme, SSD, Optimized LiteSpeed ​​dhe MariaDB, PowerCacher, CDN.

Nëse e krahasoni ekosistemin GreenGeeks me Bluehost, do të kuptonit se sa mirë, GreenGeeks ka ngritur dhe arkitekturën e cila është e shkallëzueshme, si dhe mund të sigurojë një shpejtësi të qëndrueshme.

Arsyeja 2 – Mbështetja e klientit:

Ndihma për klientët është një pjesë e rëndësishme e zgjedhjes së një platforme pritëse. GreenGeeks ka mbështetje të larmishme për klientët. Ju merrni mbështetje teknike 24/7. Mbështetja e klientit mund të arrihet përmes bisedës live, postës elektronike dhe telefonit.

Për më tepër, GreenGeeks ka një bazë të dedikuar të njohurive në disa tema. Kjo ka mësime në internet të cilat kanë një pamje të thjeshtë të përdorimit të GreenGeeks.

Kjo është një situatë e favorshme për GreenGeeks në krahasim me Bluehost.

Arsyeja 3 – Uptime dhe besueshmëria:

Megjithatë, një tjetër parametër që do të konsideroja është koha e besueshme dhe e besueshme. GreenGeeks garanton një kohë 99,99%.
kohë të gjelbërta
Më poshtë janë statistikat në lidhje me kohën e tyre për muajt e kaluar.

 • Mars 2020: 98.97%
 • Shkurt 2020: 99.87%
 • Jan 2020: 100%
 • Dhjetor 2019: 99.96%
 • Nëntor 2019: 100%
 • Tetor 2019: 100.00%
 • Shtator 2019: 100.00%
 • Gusht 2019: 99.97%
 • Korrik 2019: 100%
 • Qershor 2019: 99.98%
 • Maj 2019: 100%
 • Prill 2019: 99.96%
 • Mars 2019: 100%
 • Shkurt 2019: 100%
 • Janar 2019: 100%
 • Dhjetor 2018: 100%
 • Nëntor 2018: 100%
 • Tetor 2018: 99.96%
 • Shtator 2018: 99.99%
 • Gusht 2018: 100%
 • Korrik 2018: 99.96%
 • Qershor 2018: 100%
 • Maj 2018: 100%
 • Prill 2018: 100%
 • Mars 2018: 99.89%
 • Shkurt 2018: 100%
 • Janar 2018: 100%
 • Dhjetor 2017: 100%
 • Nëntor 2017: 100%

Ju mund të lexoni një përmbledhje të hollësishme të GreenGeeks për të ditur më shumë rreth saj.

Kohëzgjatja është pothuajse e qëndrueshme. Ajo mban shumë pajisje të tepërta dhe energji elektrike së bashku me kopjet rezervë të natës.

Epo, kjo përsëri për GreenGeeks është shumë më e mirë se Bluehost e cila bie në 99.78%.

Arsyeja 4 – Karakteristikat:

GreenGeeks, ndryshe nga një tjetër platformë pritëse, nuk ofron shumë plane për pritje të përbashkët. Ata kanë një plan të vetëm i cili mjafton për të gjitha tiparet.

Plani fillon me 2,95 dollarë në muaj nëse zgjidhet për një periudhë 3 vjeç. Për më tepër, kjo vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Kjo përfshin hapësirë ​​të pakufizuar të SSD-së në internet, transferim të pakufizuar të të dhënave, domene të pakufizuar në 1 llogari, regjistrim falas të emrit të domain në transferim me shërbime transferimi falas, ndërtues falas të faqes në internet, shabllone falas.

Plani ka mbështetje për nëndomain cPanel, softaculous, të pakufizuar dhe parkoi një domen, të dhëna të pakufizuar MySQL.

Features
Plani Përfshini
domainsi pakufizuar
Hapësira SSDi pakufizuar
Konfigurimi i domenit & transferimfalas
24/7 Mbështetje teknikepo
Ndërtues i faqes në internetfalas
Mjetet e marketingut dhe SEOfalas
Llogaritë e postës elektronikeSigurt IMAP / POP3
çmim2,95 $ / muaj.

GreenGeeks është miqësor ndaj zhvilluesve dhe ofron një mori opsionesh. Pak prej këtyre janë versione të shumta PHP, SSH falas, qasje të sigurt FTP, mbështetje Perl dhe Python, baza e të dhënave MySQL, llogari FTP, Git dhe shumë më tepër.

Kjo është ndërtuar gjithashtu me një mbështetje të jashtëzakonshme të tregtisë elektronike. Karakteristikat e përfshira janë të lira për të Encryptuar SSL kartolinën e egër, instalimin falas të shportave të blerjeve, certifikatën SSL së bashku me mbështetjen për WordPress, Drupal, Joomla hosting.

Për më tepër, GreenGeeks ofron 99,99% uptime, së bashku me 300% të kompensuar energjinë e rinovueshme.

GreenGeeks jep një sërë karakteristikash të përfshira në plan, diçka ku përdoruesit e Bluehost do të duhet të paguajnë shtesë.

Arsyeja 5 – Lehtësia e Përdorimit:

Përdorimi i ndërtuesit të faqes GreenGeeks dhe cPanel është mjaft i drejtpërdrejtë. Ndërtuesi i drag and drop është i lehtë për t’u përdorur. Kjo është krijuar si për përdoruesit e prirur teknikisht ashtu edhe për përdoruesit e rinj.

cpanel-greengeeks

Të gjitha përdorimet e veçorive janë të veçuara mirë në lidhje me cPanel. Epo, kjo nuk është thjesht e lehtë për t’u përdorur, por ato gjithashtu sigurojnë migrim të lehtë. Kështu që ju lehtë mund të migroni në faqen tuaj të internetit Bluehost në GreenGeeks.

Pra, edhe nëse migroni, GreenGeeks është po aq i thjeshtë për t’u përdorur sa Bluehost. Pra, asgjë për t’u shqetësuar.

Arsyeja 6 – Siguria:

GreenGeeks ka karakteristika të mira të pasura me siguri. Në një nivel bazë, ai siguron izolimin e llogarisë. Kjo është e kombinuar me 24/7 monitorim proaktiv të sigurisë.

Plani përfshin SSL falas së bashku me HTTP2. GreenGeeks bën një skanim sigurie në kohë reale me kopje rezervë të përditshme.

Përditësimet automatike dhe arna të sigurisë aplikohen automatikisht në çdo llogari. Accountdo llogari ka rritur mbrojtjen ndaj spamit.

Për më tepër, përfshihet hyrja në SSH, bllokuesi IP, mbrojtja e Hotlink, Mbrojtja e lehave të cilat mund të arrihen nga cPanel.

Ndërsa GreenGeeks nuk ka pjesë sigurie tepër të mbyllura, ato ende i kanë të gjitha gjërat thelbësore për të siguruar që uebfaqja juaj të jetë e sigurt dhe e mbrojtur mirë.

GreenGeeks ka një veçori të mira të integruara të sigurisë, diçka që Bluehost mbetet prapa.

Alternativa Nr 4: Kinsta (për hostimin e menaxhuar të WordPress)

Kinsta

Kinsta mund të mos jetë një platformë shumë e njohur pritëse, por me sa duket, kjo është alternativa ime e katërt. Për të qenë i sinqertë, ka arsye që Kinsta e godet këtë listë.

Nuk mund të jetë më mirë sesa të qenit një alternative për Bluehost që është një nga markat kryesore.

Kinsta është më e popullarizuar për shërbimet e saj të menaxhuara të WordPress hosting dhe ata e shprehin qartë këtë në planet e tyre. Filluar në vitin 2013, Kinsta është rritur të jetë një nga platformat mirënjohëse të menaxhuara të WordPress-it.

Ndërsa vazhdimisht, do të kishit dëgjuar që Bluehost të ishte partneri i rekomanduar për hostimin e WordPress, megjithatë Kinsta është një alternativë po aq bindëse.

Prandaj, janë arsyet e mia pse e konsideroj Kinsta si një alternativë të mirë të Bluehost.

Arsyeja 1 – WordPress hosting:

Kinsta thjesht vendos vetëm përqendrohet në hostimin e WordPress. Ndërsa mund ta konsideroni që kjo nuk është e gjithanshme, unë do të thoja që ata bëjnë më mirë duke u përqëndruar vetëm në WordPress.

Shtë një zgjidhje me një ndalesë për çdo kërkesë pritëse për WordPress. Që nga pritja e saj e menaxhuar, ju nuk duhet të shqetësoheni shumë për pritjen.

Wix hostim i fjalëve

Pritja mbështetet nga ekspertë të industrisë së WordPress, të cilët ju udhëzojnë vazhdimisht përmes mbajtjes së faqes tuaj në internet. Një vend i përsosur në rast se filloni të provoni hostimin e WordPress.

Nëse kjo nuk mjafton, atëherë mund të shkallëzoni shpejt hostimin tuaj në WordPress nga një uebsajt i vetëm në nivelin e ndërmarrjes. Ju merrni shpejtësitë më të mira me planet e tyre të pritjes dhe përveç kësaj, kjo mbështetet nga një instalim falas i WordPress.

Arsyeja 2 – Planet:

Planet kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore, diçka e ngjashme me Bluehost. Sidoqoftë, në qoftë se ju zgjidhni një plan vjetor, atëherë ju merrni 2 muaj falas.

Pra, këtu është ndryshimi. Kinsta siguron një pritje të menaxhuar dhe një mori shërbimesh me një listë shumë më të mirë të veçorive. Pra, krahasimi i çmimeve të tyre do të jetë një krahasim me mollë me portokall.

Ajo që unë gjeta tërheqëse për Kinsta janë planet e tyre të gjithanshme që i përshtaten çdo lloj faqe në internet.

plan kinsta

Besoni apo jo, nuk keni pse të paguani asgjë shtesë kur zgjidhni Kinsta. Planet sigurojnë një shkallëzim të lehtë në çdo pikë.

Arsyeja 3 – Uptime dhe përgjigje:

Pasi të përdorni Kinsta, do të pajtoheni që ajo ofron një kohë gati 100% në shumicën e rasteve. Ndërsa ka një kohëzgjatje të vazhdueshme, Kinsta gjithashtu ka një kohë të mirë përgjigjeje.

Kinsta jep mesatarisht rreth 300-400 ms herë të ngarkesës, që është po aq tërheqës. Më lejoni t’ju ofroj më shumë detaje mbi atë që është e ndryshme në arkitekturën Kinsta dhe si i jep kohë dhe përgjigje kaq të mirë.

Të gjithë serverët Kinsta janë vendosur mbi Google Cloud i cili përdor SSD. Kjo ka ndërtuar në tepricë dhe ruan integritetin e të dhënave.

kohën e përkohshme

Kinsta ka CDN falas të mundësuar nga KeyCDN një CDN të mbështetur në kohë reale IPv6 dhe HTTP / 2 e cila mund të shpejtojë shpërndarjen e imazhit, JS dhe CSS së bashku me përmbajtje të tjera statike. Kinsta ofron shërbime në të gjitha 19 vendet dhe siguron një akses më të mirë bazuar në afërsinë e vendndodhjes.

Kinsta ka diçka që quhet plugin cache me etiketë të Bardhë. Ky është një plugin i fshehur në shtëpi i cili merret me ruajtjen e nivelit të serverit. Kjo jep një shikueshmëri më të mirë dhe një qasje kokrrizore ku mund të pastroni automatikisht cache kur bëhen azhurnime në uebfaqen tuaj.

Ka monitorim të vazhdueshëm në kohë. Kinsta ka një kontroll të rregullt në kohën e duhur, ku kontrollon çdo 2 minuta për kohën e duhur në internet. Niveli i monitorimit është gjithashtu një nga arsyet kryesore, Kinsta mund të sigurojë kohën e vazhdueshme.

Arsyeja 4 – Karakteristikat:

Me Kinsta, infrastruktura bazë mbetet e njëjtë vetëm konfigurimet ndryshojnë. Kjo është një nga arsyet, ju mund të zgjidhni çdo plan dhe akoma të shijoni një kohë të mirë për kohën e duhur dhe përgjigjen.

Infrastruktura siç e përmenda më herët është ndërtuar mbi platformën cloud Google. Për shkak të platformës bazë, Kinsta u jep përdoruesve të saj shkallëzimin automatik, besueshmërinë së bashku me performancën e mirë.

tipare kinsta

Kinsta ofron mbështetje 24/7 të klientit dhe ka ekspertë të WordPress për zgjidhjen e problemeve. Ka një normë 100% të zgjidhjes së çështjeve. Për dallim nga cPanel tradicionale, Kinsta ofron administratorin e saj të inkuluar MyKinsta i cili përsëri është një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur.

Ju keni fleksibilitetin për të zgjedhur qendrën tuaj të të dhënave nga 19 vendet e saj. Shërbimet e pritjes kanë një mjedis në skenë dhe janë të lidhur me disa karakteristika miqësore për zhvilluesit.

Opsionale për çdo plan që mund të shtoni, proxy të kundërt Nginx, Redis, Cloudflare Railgun, Kërkim Elastik. Ju gjithashtu mund të merrni ndihmën e tyre për të optimizuar faqen tuaj të internetit.

Arsyeja 5 – Siguria:

Kinsta përdor Google Cloud i cili në një farë mënyre siguron transportin e të dhënave. Përveç kësaj, ajo siguron falas certifikatë SSL të shoqëruar me monitorimin e serverit gjatë gjithë orës.

Ju gjithashtu mund të importoni certifikatat tuaja SSL. Infrastruktura është e pajisur me protokolle të përshtatshme, firewall, kontrolle në kohë, dhe rezervë të rregullt.

siguria kinsta

Kinsta garanton që burimet e saj të jenë plotësisht të papërpunuara. Përditësimet dhe arnimet e softuerëve aplikohen në interval të rregullt.

Arsyeja 6 – Rikthim dhe restaurim:

Me Kinsta të dhënat tuaja gjithmonë do të mbështeten. Një gjë që unë do të doja të theksoja është se kopjimi dhe restaurimet bëhen nga Kinsta pa ndonjë kosto shtesë.

Të paktën një herë në ditë faqja mbështetet. Kinsta siguron një rezervë të veçantë për skenë dhe mjedisin e prodhimit. Kjo është e jashtëzakonshme pasi në shumicën e rasteve, mjediset në skenë nuk mbështeten kurrë.

Me opsion mund të rritni edhe frekuencën tuaj rezervë. Ju gjithashtu mund të keni kopje rezervë për orë në rast se keni një kërkesë biznesi për ta bërë këtë.

rezervë kinsta

Në rast se instaloni një temë të re ose azhurnoni një shtojcë, atëherë mund të vendosni një pikë rezervë manuale. Duke përdorur këtë ju lehtë mund të zhbëni ndryshimet tuaja.

Në shumicën e rasteve, periudha e mbajtjes së rezervave është 14 ditë. Sidoqoftë, ndërsa shkallët rriten, periudha e mbajtjes gjithashtu rritet. Në çdo pikë nga administratori, ju lehtë mund të rivendosni kopjen rezervë.

Më pëlqen mënyra sesi Kinsta ka krijuar shërbimet e saj rezervë dhe restaurim. Kjo mbulon pothuajse çdo aspekt jetësor të hartimit të faqes në internet.

Kinsta gjithashtu mbështet klonimin e sitit i cili mundëson përsëritje të shpejtë të një shablloni ekzistues. Gjithashtu mbështetet edhe migracioni falas i cili mbështetet opsionalisht nga ekspertët e tyre të WordPress.

Filloni me Kinsta

Nëse dëshironi të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në Kinsta, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit në sit duke klikuar këtu.

Alternativa Nr 5: Emrihero

Baner Emrio

Namehero është një alternativë e mirë për BlueHost. Kjo është relativisht e re dhe filloi në 2015 me operacionet e saj kryesore në SH.B.A..

Namehero është një shërbim pritës me bazë cloud dhe ka qendra të konsiderueshme të të dhënave për të ofruar shërbime të besueshme.

Prmimet e përballueshme me mbështetje të vazhdueshme të klientit janë diçka që është jashtëzakonisht tërheqëse dhe shkon si një arsye e mirë për të qenë një alternative për Bluehost.

Ndërsa kjo është një përmbledhje në lidhje me tiparet Namehero, ka më shumë për të.

Arsyeja 1 – Prmimi:

Namehero ka plane që fillojnë me 3.59 $ / muaj që është pothuajse e ngjashme me Bluehost. Sidoqoftë, me Namehero plani themelor siguron ruajtje të pakufizuar SSD e cila nuk është rasti me Bluehost.

Namehero ka gjithsej 4 plane.

Plani Namehero

Ndërsa zgjidhni një plan të nivelit të lartë, do të vini re që Namehero është më i përballueshëm në krahasim me Bluehost.

Të dy Bluehost, si dhe Namehero, kanë një rinovim më të lartë në krahasim me çmimet për herë të parë.

Ndërsa kjo vlen, ekziston një ndryshim i vogël midis dy rinovimeve. Me Namehero rinovimet janë më të lira në krahasim me Bluehost.

Namehero ka më shumë karakteristika si pjesë e planit dhe kështu nuk do të duhet të shpenzoni shtesë për shtesa.

Arsyeja 2 – Karakteristikat:

Nëse jeni të shqetësuar për ato karakteristika që ofron Namehero, atëherë më lejoni t’ju siguroj se Namehero ka një listë të pasur me karakteristika.

Për të filluar, kjo ju jep gjerësi bande të paplasës së bashku me ruajtje të pakufizuar të kufizuar në kufirin e Inode. Planet Namehero janë mbështetur nga teknologji të fuqishme standarde të industrisë.

Hermimet Namehero

Disa nga karakteristikat e përfshira janë prishësit LiteSpeed, mbështetja e vazhdueshme ndaj klientit, koha e mirë, ruajtja e SSD Raid 10, backup-i i rregullt, mbajtja e postës elektronike. Planet përfshijnë një domen falas për vitin e parë.

Namehero siguron një instalim me një klik për disa aplikacione. Për të shtuar në Namehero është një nga zgjedhjet më të njohura për hostimin e WordPress.

Arsyeja 3 – Siguria:

Namehero përfshiu mjaft veçori të sigurisë në të gjitha planet e saj. Diçka që vlen të përmendet është se shumica e këtyre tipareve janë përfshirë në plan dhe nuk kanë çmime të ndara.

Në një nivel bazë, me çdo plan, ju merrni SSL falas. Ata kanë të dhëna dhe infrastrukturën e siguruar dhe kanë një shërbim plotësisht transparent.

Pak nga karakteristikat e përfshira të sigurisë përfshijnë mbrojtjen DDoS, kontrollin e trafikut me monitorim,
optimizimi i faqes në internet, zjarri i aplikacionit në internet.

Të gjitha planet e Namehero përfshijnë një skanim dhe mbrojtje të përditshme të Malware. Burimet janë azhurnuar automatikisht dhe patched në interval të rregullt.

Arsyeja 4 – Uptime dhe besueshmëria:

Namehero me infrastrukturën e tij të re siguron të mirëmbajë kohën. Namehero është i njohur për shërbime transparente dhe në përputhje me këtë, boton raportin e tij të shpejtë.

Pothuajse mban një kohë 99,99%, ndërsa garanton një kohëzgjatje prej 99.9%. Gjatë vitit të kaluar, ata kanë përjetuar kohëzgjatje më pak se 2 orë në të gjithë serverët.

Namehero Uptime

Ruajtja e SSD për të gjitha planet e bën që faqja juaj e internetit të funksionojë më mirë. Namehero përfshin serverin e internetit LiteSpeed, CDN CloudFlare i cili siguron performancë të lartë.

Arsyeja 5 – Ndihma për klientin:

Namehero ka një mbështetje gjithëpërfshirëse. Kjo është në dispozicion 24/7 dhe mund të arrihet përmes telefonit, bisedës live, postave elektronike, biletave.

Ndihma për Klientët Namehero

Namehero gjithashtu ofron mbështetje për pritjen dhe migracionin. Nëse kontrolloni pjesën e tyre të mbështetjes, atëherë do të gjeni një listë të gjatë të bazës së njohurive.

Namehero gjithashtu përfshin video mësime dhe materiale trajnimi. Këtu do të gjeni udhëzues të ndryshëm për të rregulluar çështje, udhëzime të plota për konfigurimin, dhe disa tema të përparuara janë gjithashtu të përfshira.

Në përgjithësi, Namehero ka një mekanizëm mbështetës për t’i dhënë fund.

Arsyeja 6 – Kopje rezervë dhe migrimi:

Namehero ofron kopje rezervë të natës pa ndonjë kosto shtesë. Accountdo llogari cPanel është rezervuar.

Kopjet rezervë janë të arritshme dhe janë të disponueshme duke përdorur Cpremote. Me më pak mbështetje, klientët mund të rivendosin gjithçka që kërkojnë, përfshirë çdo skedar, direktori ose email.

Namehero siguron një mjedis skenë ku mund të provoni tiparet tuaja përpara se të dilni live.

Në mënyrë të ngjashme, migracioni në uebfaqe mund të bëhet me lehtësi. Migrimi është falas për 30 ditët e para. Kjo përfshin migrimin duke përdorur cPanel si dhe pa cPanel.

OK, kalo tek përdoruesit e NameHero2 këtë

Nëse dëshironi të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në NameHero, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit në sit duke klikuar këtu.

Alternativa Nr 6: ICDSoft

icdsoft

ICDSoft ka qenë kryesisht në treg për një kohë të gjatë dhe filloi një mbajtje në internet në 1999. Ky është edhe një tjetër që të mos humbasë alternativën për Bluehost.

Kjo është përhapur në shumë vende dhe pret mbi 58K faqe në internet. ICDSoft ka një gamë të gjerë shërbimesh përveç hosteve të përbashkëta.

Me një mori karakteristikash, ICDSoft është gjithashtu e njohur për të siguruar shërbime të besueshme dhe kohë të shkëlqyeshme. Shumica e veçorive përfshihen në plan duke e bërë atë me kosto efektive.

Ndërsa kjo është një përmbledhje e shkurtër në lidhje me ICDSoft, ka disa veçori më shumë që e bëjnë atë një alternative të përsosur për Bluehost.

Arsyeja 1 – Planet dhe Prmimet:

ICDSoft ofron 3 plane të ndryshme për pritjen e përbashkët. Këto plane bazohen në rajone të ndryshme.

Mimet në shikim të parë mund të mos duken shumë të ulëta. Sidoqoftë, vlen të përmendet është fakti që ICDSoft ka çmime rinovimi më të ulëta në krahasim me çmimet e herës së parë.

Strategjia e tyre rreth çmimeve duket të jetë e ndryshme në krahasim me zgjidhjet e tjera të pritjes.

plan i icdsoft

Plani themelor fillon me 6 $ / muaj dhe rinovon me 4,80 $ / muaj. Në mënyrë të ngjashme, të gjitha planet e tjera rinovojnë me çmime më të ulëta.

Kështu që përfundimisht në planin afatgjatë krahasuar me Bluehost, kurseni më shumë kur zgjidhni ICDSoft.

Arsyeja 2 – Mbështetje e gjithanshme e pritjes:

Pritja e përbashkët është diçka që është më e njohura dhe shpesh diskutohet. Megjithatë ka shumë biznese që zgjedhin për opsione alternative të pritjes.

Plani i përbashkët i strehimit ka një garanci të kthimit të parave 100-ditore.

ICDSoft jo vetëm që ka ndarë pritjen, por ai gjithashtu mbështet hostimin e përbashkët me plane të shumta dhe rajone të ndryshme kanë çmime pak më të ndryshme. Pra, ju gjithashtu mund të zgjidhni rajonin.

icdsoft shpërndarë në internet

ICDSoft gjithashtu mbështet hostimin e WordPress, VPS të Menaxhuar, hostimin e Node.js, pritjen e osCommerce dhe hostimin Drupal.

Secila prej këtyre opsioneve të pritjes është e mbushur me karakteristika dhe ofron plane të gjithanshme e cila është një avantazh i shtuar.

Arsyeja 3 – Karakteristikat:

ICDSoft përfshin shumicën e veçorive si pjesë e planit. Me pritjen e përbashkët të planit themelor mbështesin ruajtjen e diskut 1 GB dhe lejon transferimin e të dhënave deri në 20 GB / muaj.

Rezervimet, migracioni dhe SSL janë përfshirë në të gjitha planet. Mbështet mbajtjen e postës elektronike me llogari të pakufizuara të postës elektronike.

ICDSoft ofron mbështetje për Python, PHP, Perl Ruby dhe TCL. Ai gjithashtu i jep një ndërtues falas site, së bashku me shumë karakteristika të brendshme të sigurisë dhe monitorim të vazhdueshëm.

karakteristikat e icdsoft

ICDSoft mbështet një numër instaluesish të palëve të treta dhe gjithashtu siguron statistika në internet.

Arsyeja 4 – Mbështetja e klientit:

ICDSoft në faqen e saj të internetit ofron një seksion të veçantë mbështetjeje. Këtu mund të paraqisni një biletë që ka një kohë përgjigjeje 15-minuta.

Ju gjithashtu mund të përfitoni nga veçoria e tyre e bisedës live e cila është në dispozicion 24/7 ose mund të dërgoni me email mbështetjen e tyre.

tipar icdsoft

Provova bisedën e tyre live dhe ishte përgjigje super e shpejtë pa kohë pritjeje.

icdsoft chat live

Ju gjithashtu mund të gjeni shumë burime në tryezën e ndihmës e cila përmban disa mësime online. Këtu Icdsoft gjithashtu siguron transparencë të mjaftueshme duke shfaqur kohën e tyre të detajuar.

koha e akullit

Arsyeja 5 – Siguria:

Siguria është një gjë që trajtohet me shumë kritikë kur flasim për ICDSoft. Ato përfshijnë të gjitha këto në plan.

Në një nivel bazë, ai përfshin Le të Encrypt SSL për çdo plan. Pritja e postës elektronike mbështetet me mbrojtje të përparuar anti-spam.

Ju gjithashtu mund të blini një certifikatë tregtare nëse kërkohet.

Të gjithë serverët monitorohen në kohë reale nga sistemet e automatizuara. ICDSoft siguron mbrojtje ndaj spamit me shumë nivele. Ai përfshin SpamAssassin për email.

Mjete shtesë të sigurisë si lista gri e zgjedhur nga përdoruesi, filtrimi i virusit, DKIM (DomainKeys Mail Identified) dhe SPF janë gjithashtu të disponueshme.

ICDSoft gjithashtu mbështet direktoritë e mbrojtura me fjalëkalim, mbrojtjen e lidhjes së nxehtë, 2FA për një panel kontrolli dhe HTTP / 2.

Arsyeja 6 – Rezervimi dhe migracioni:

Mbështetja rezervë e siguruar nga ICDSoft është përsëri një arsye e rëndësishme për të qëndruar si një alternative për Bluehost.

Rezervat rezervë, si dhe migrimet, janë përfshirë në plan. Kopje rezervë merren çdo ditë dhe ruhen për 7 ditë. Kopje rezervë përfshin bazat e të dhënave, skedarët dhe kutia postare.

rezervë i icdsoft

ICDSoft gjithashtu siguron kopje rezervë të kërkesës e cila ruhet për 3 ditë para se të fshihet automatikisht.

Duke përdorur menaxherin e rivendosjes ju mund të rivendosni një kopje rezervë personale, si dhe një sistem. Kjo mbështetet me më shumë fleksibilitet duke siguruar 3 mënyra të ndryshme të restaurimit.

restaurimi i icdsoft

Filloni me përdoruesit e ICDSoft2 blerë këtë

Nëse dëshironi të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në ICDSoft, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit në sit duke klikuar këtu.

Alternativa Nr 7: Hostinger

Hostinger-Banner

Alternativa ime përfundimtare për Bluehost është Hostinger.

Hostinger është një tjetër ofrues i njohur pritës i disponueshëm në treg. Kjo u nis për herë të parë në 2004.

Që nga ardhja e saj, Hostinger ka pësuar disa transformime të markave. Në 2004, u krijua një kompani personale e quajtur Media Hosting.

Filloi pritja falas nën flamurin e 000webhost.com. Në vitin 2008, u lançua një markë e re Hosting24.com. Në vitin 2011, media hosting u riemërua si Hostinger. Kompania ka selinë e saj në Kaunas, Lituani.

Aktualisht serverat e Hostinger mbi 29 milion klientë në 178 vende. Ajo siguron një sërë shërbimesh dhe ofron mundësi të përballueshme për strehimin.

Hostinger është me siguri një nga ata pretendentë që mund të jetë një alternative për Bluehost. Unë do t’ju përshkoj arsyet e mia për të zgjedhur Hostinger si një alternative për Bluehost.

Arsyeja 1 – Mbështetja e klientit:

Një tjetër aspekt i shkëlqyeshëm i përdorimit të Hostinger është mbështetja e tij ndaj klientit. Ka përmbajtje të pasura me informacion. Sajti ofron një bazë të madhe njohurish, mësime dhe blogje.

Burimet janë veçanërisht të dobishme nëse po përdorni shërbimet e tyre për herë të parë. Ju mund të kontaktoni me mbështetjen e tyre të klientit përmes bisedës live ose email. Hostinger ofron mbështetje të menjëhershme 24/7.

Për të provuar mbështetjen e tyre të klientit, kontrollova bisedën live. Biseda live filloi në pothuajse 30 sekonda.

hostinger-LiveChat

hostinger-livechat2

Uebsajti gjithashtu siguron një grup pyetjesh që përgjigjen në pyetjet më të shpeshta.

Hostinger tejkalon listën e bazës së njohurive në krahasim me Bluehost. Për më tepër, me Hostinger ju lehtë mund të kontaktoni me mbështetjen e klientëve.

Arsyeja 2 – Karakteristikat:

Hostinger ka një listë gjithëpërfshirëse të tipareve që përputhet me shumicën e veçorive thelbësore. Për planin themelor, ju merrni 1 faqe interneti, 10 GB hapësirë ​​në disk, gjerësi bandë 100 GB, 1 llogari Email, 1 llogari FTP dhe 1 bazë të dhënash MySQL.

Features
detalet
Ruajtja e diskut10GB
Bandwidth100 GB
Përdoruesi FTP1
Llogari emaili1
backupsjavor
Nënfaqet2
Baza e të dhënave MySQL1
çmim$ 0,80 / muaj.

Plani përfshin gjithashtu cPanel dhe ndërtues të faqes në internet. Ndërsa aktualizoni planin tuaj, ju mund të shijoni ruajtjen e SSD së bashku me optimizimin e WordPress.

Specifikimet teknike për një plan themelor përfshijnë 50 skripta automatikë-instalues ​​të softuerëve, shumë versione PHP, MariaDB, InnoDB, mjet PHPMyAdmin, FTP, punë Cron, SSL dhe kopje rezervë javore.

Secili plan mbështetet me një garanci 30-ditore e cila është e ngjashme me Bluehost. Ndërsa azhurnoni planin, keni akses në mbi 90 skriptet e instalimit automatik të softuerit.

Hostinger ka një listë të mirë të veçorive dhe i përfshin ato si pjesë e planit. Diqka për të cilën nuk do të mund të hynit duke përdorur Bluehost.

Arsyeja 3 – Lehtësia e Përdorimit:

Hostinger është i lehtë për t’u përdorur, pa dyshim për të. Sidoqoftë, udhëzuesit hap pas hapi të dhënë në faqen e tyre të internetit e bëjnë më të lehtë.

Ka një cPanel të veçuar mirë dhe të thjeshtë për t’u përdorur.

Hostinger-cPanel

Kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni nëse keni planifikuar të migroni nga Bluehost në Hostinger, pasi që të dy janë miqësorë për përdoruesit.

Arsyeja 4 – icingmimi:

Mimet për Hostinger janë padyshim më miqësore për buxhetin në krahasim me Bluehost. Hostinger ka 3 plane-

 • Pritje e përbashkët e vetme
 • Prospekt i përbashkët i pritshëm
 • Ndarja e përbashkët e biznesit

Plani themelor fillon me 2,15 $ / muaj nëse zgjidhet për një periudhë prej 48 muajsh. Hostinger ka një program të Garantimit të Klientit Besnik i cili siguron që nuk keni nevojë të paguani çmime të larta të rinovimit në mënyrë të jashtëzakonshme.

Epo, kjo është një pikë ku Hostinger shkëlqen në krahasim me çmimet dhe rinovimet e shtrenjta të Bluehost.

Filloni me përdoruesit e Hostinger1 blerë këtë

Nëse dëshironi të ndërroni faqen tuaj të internetit nga BlueHost në Hostinger, mund të punësoni Ekspertin tonë të Migracionit në sit duke klikuar këtu.

Përfundim:

Unë ju ofrova një përshkim të detajuar të arsyeve të ndryshme pse ju mund të zgjidhni platformat e mësipërme të pritjes si një alternative Bluehost.

Kam kontrolluar SiteGround, FastComet, GreenGeeks dhe Hostinger.

Nga katër, SiteGround është një pritje e përballueshme që vjen me karakteristika të shkëlqyera dhe siguri.

Hostinger ka shtesa të cilat ngarkohen veçmas dhe janë të ulëta në veçoritë e sigurisë.

Midis GreenGeeks dhe FastComet, zgjedhja ime do të ishte FastComet. FastComet ka shpejtësi të lartë, performancë dhe uptime. Për më tepër, është me kosto efektive dhe siguron një arenë të tërë karakteristikash që janë përfshirë si pjesë e planit.

Për më tepër, është transparent dhe ju rinovoni me të njëjtin çmim.

FastComet është një bast i sigurt dhe është një alternative klasike për Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map