7 Temat më të mira për blerje të vitit 2020 (Koleksion i zgjedhur me dorë)

Fillimi për të marrë përsipër një biznes në internet është gjithmonë me shumë kaos. Dhe nëse është një faqe në internet e-commerce, dizajni i tij luan një rol jetësor qoftë në shitje që ngrihet në majën e malit ose në rënie si një kërcim në tokë.


Meqenëse sapo keni dalë me një ide të re dhe jeni të gjithë të entuziazmuar që të vazhdoni me rrjedhën dhe ta merrni atë, së pari është e nevojshme të jeni sa më preciz në zgjedhjen e platformës tuaj të e-commerce dhe tema e duhur për të punuar me të.

Ideja e asaj që ju vendosni është ajo që ju duhet të portretizoni në botë, dhe me këtë, bëhet thelbësore të zgjidhni temën e duhur në drejtimin e duhur të asaj për të cilën është faqja juaj e internetit.

Gjithashtu, kur jeni më i freskët, duhet të menaxhoni dyqanin tuaj, ta mirëmbani atë dhe të siguroheni që të keni një status funksional. E gjithë kjo bëhet e keqe nëse jeni duke punuar si një individ.

Kështu, Shopify bëhet një platformë që ju ofron një larmi të madhe temash të cilat gjithashtu shfaqin specifike.

Megjithëse Shopify nuk vjen me gjëra të caktuara që duhet të bëni vetë, si krijimi i përshkrimeve tuaja për produktet, ose menaxhimi dhe puna me pamjen e faqeve, etj; është akoma një platformë e shkëlqyeshme për të punuar me të.

Megjithëse ka tema shumë minimale të disponueshme falas në Shopify në krahasim me WordPress ose fantazmë, këtu janë disa nga pikat e llogaritjeve të tilla falas për temat në internet në Shopify.

1. Gecko

gekon

Kjo është një temë e spikatur e Shopify e cila është e shkëlqyeshme për dërgimin e të gjitha produkteve tuaja në internet. Nëse jeni të etur për të filluar menjëherë, është mjeti më i mirë për të cilin duhet të zgjidhni. Në këtë, ju do të gjeni një bandë e opsioneve të ndryshme që mbulojnë pothuajse të gjitha llojet e industrive.

Edhe pse tashmë ka afro njëzet tema në dispozicion, mund të presësh edhe shumë më tepër nga gecko. Kjo ju siguron shumë karakteristika si opsioni drag and drop, menuja mega, kërkime me cilësi të lartë për produkte që janë shumë të shpejtë dhe duke u ngarkuar.

Shikoni Demo

2. Wokiee

Wokiee

Nëse jeni duke kërkuar për një temë gjithëpërfshirëse, duhet të kërkoni për këtë. Ai përmban 16 lëkurë dhe është një temë e re e azhurnuar.

Pjesa më e mirë në lidhje me këtë temë është lloji i ndryshëm i sipërfaqeve që përshtaten për një larmi temash për uebfaqen e kujtdo. Ju mund të shkoni për këtë nëse dëshironi një temë të gjithanshme dhe një temë për të luajtur me të.

Shikoni Demo

3. Lezada

Lezada

Lezada është një temë me shumë qëllime që është shumë miqësore dhe është e lehtë për t’u përdorur. Kjo temë vjen me një mundësi masive për demonstrimet 210+ për faqen tuaj, e cila është shumë për të punuar me të.

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për alternativa si moda, kafeja, orët, rrobat, fëmijët, bimët, etj. Lezada i ka vendosur të gjitha për ju. Ju duhet të jeni mjaft selektiv për faqen kryesore të produktit tuaj.

Ekzistojnë shumë karakteristika si shiriti rrëshqitës, shiriti i njoftimeve, opsioni Instagram ose një pamje e shpejtë. Ateverfarëdo që të kërkoni, Lezada e vë në dispozicion në këmbën tuaj në asnjë kohë dhe ndjek çdo mënyrë të mundshme për ta bërë produktin tuaj të shkëlqejë.

Shikoni Demo

4. Pa kufij

Hover to preview

i pafund

Nëse po synoni për një produkt të modës, kjo është ajo që duhet të kërkoni. Kufiri është duke u përqëndruar në artikujt në lidhje me modën, ku theksi është dhënë në çdo detaj të produktit.

Karakteristikat edhe pse janë minimale, kjo temë ofron një pamje të ekuilibruar në celular dhe desktop. Gjëja më e bukur në lidhje me këtë faqe interneti është shfaqja e rrëshqitjeve në faqen g = në shtëpi që i ndihmon përdoruesit të tërhiqen për të kërkuar produktin më shumë.

Gjithashtu, koleksioni për fotografi është gjithashtu diçka për të kërkuar. Për të parë një pamje të njëjtë me atë të demonstrimit, kërkohet që të keni një sasi të madhe të përmbajtjes ose produktet tuaja duhet të jenë në një sasi të madhe.

Shikoni Demo

5. Ylli

Hover to preview

Tema e Yllit

Nëse jeni duke kërkuar për një temë që është e lirë dhe e disponueshme në Shopify, kjo është ajo që keni. Megjithëse është e mundur falas, ajo ende ka disa karakteristika të shkëlqyera si ajo e disa temave premium.

Nëse ju pëlqen të keni një pamje të zbukuruar dhe unike dhe jashtë kutisë, kjo temë ju ofron pamjen e saktë. Karakteristikat e kësaj teme përfshijnë hartat google, pamjen e lëvizshme, këmbe, vlerësimet e produkteve, etj.

Star gjithashtu del me sigurimin e të gjitha lidhjeve në media sociale dhe kërkime të larta nëse doni të keni një temë të gjithanshme që është pa kosto, kjo më e mira për të kërkuar.

6. Bukuria

Hover to preview

simpletheme

Një tjetër temë falas në dispozicion në rresht është bukuria. Një temë shumë e thjeshtë por efektive, bukuria paraqet një temë për të shitur produkte që kanë të bëjnë me bukurinë. Kështu që, nëse varet nga ndonjë produkt i lidhur me përbërjen apo bukurinë, kjo temë i ka të gjitha për të mposhtur.

Një vështrim miqësor me celularin jep mënyrën e duhur për të promovuar produktin tuaj. Pasi që kjo është një tipar tërheqës i temës pasi ju jep një pamje të pamasë të hollësishme.

Ekzistojnë shumë widget si kutia e zbukuruar që mund të përdoren nëse jeni të gatshëm të keni më shumë gjëra të zbukuruara. Mundësia e shkarkimit për mediat sociale është një tipar i qartë për këtë temë.

7. Shella

Hover to preview

Shella-demo

Nëse po planifikoni të punoni në një temë të bazuar në performanca, atëherë Shella është bërë thjesht për ju. Ajo llogarit emrin e saj të jetë një nga temat më të mira të Shopify që përmbajnë disa veçori të dukshme si ndërtues banerash, filtra të avancuar dhe një ndërtues MegaMenu.

Shella është një temë ku përdoruesit mund të ndryshojnë dyqanin në internet sipas nevojave të tyre dhe padyshim që është një temë e shkëlqyeshme për fillimin e platformës në internet të tregtisë elektronike..

Shikoni Demo

përfundim

Pasi që është e qartë se këto tema mahnitëse do të përqafojnë dyqanin tuaj dhe do t’ju ndihmojnë të merrni cilësinë e produktit tuaj që del përmes faqes tuaj të internetit..

Ka shumë tema të tilla që mund t’i shihni nga Shopify dhe mund të merrni një seri opsionesh që mund të pasurojnë pamjen e produktit tuaj.

Gjithashtu, duke pritur disa tema më të reja që Shopify do të shfaqen në një kohë të afërt, kjo është padyshim një platformë e shkëlqyer e-commerce dhe një e sugjeruar për të zgjedhur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map