9 Faqet më të mira të blogut falas: Hapni një Blog Pa paguar një Doll (2020)

Njerëzit fillojnë një blog për arsye të ndryshme. Disa e bëjnë atë vetëm për të shkëmbyer mendime, disa për të ndarë përvojat e tyre ndërsa disa e bëjnë për të fituar.


Thjesht mos u rri duarkryq ose mos rrini i mërzitshëm dhe mos i humbni ato aftësi shkrimi që keni.

Po mendoni të filloni një blog? Kjo është një gjë e mirë.

Por para kësaj, duhet të dini disa gjëra. Tani për tani, le të shohim disa nga faqet më të mira të blogut falas, të cilat do t’ju ndihmojnë të krijoni një blog.

hostingpill9 faqet më të mira të blogeve falas për tu marrë në konsideratë në vitin 2020

 1. WordPress.com
 2. Blogger
 3. Wix
 4. Bravenet
 5. Squarespace
 6. ning
 7. Tilda
 8. Write.as
 9. Tumblr

Këtu shkojmë…

1. WordPress.com

WordPressWordPress.com është një krijues i faqeve në internet që ju lejon të ndërtoni faqe interneti ose bloge. Ju gjithashtu mund të krijoni një uebfaqe të portofolit ose dyqanin tuaj online të blerjeve me WordPress.

Ajo ka një grup të madh mjetesh për Blogim që ju lejojnë të krijoni një blog dhe ta ndani atë në mediat sociale. Ju mund të ri-redaktoni blogun dhe ta publikoni përsëri në faqen tuaj WordPress. Ajo del me një plan falas.

Features:

 • Ngarko ose Vendos Media
 • Motori i Kërkimit i Optimizuar
 • Ndarja e integruar sociale
 • Temat e përshtatshme
 • Lejon të shtojë fusha me porosi

rekuizitë

 • Mund të shtoni fusha me porosi
 • Mund të ngarkoni ose ngulitni skedarë mediatikë si foto, audios, video, dokumente, etj.
 • Analizon dhe siguron statistika në lidhje me vizitorët e faqes tuaj

Cons

 • Funksionet e kufizuara janë në dispozicion në planin falas

çmimi:

Ekziston një plan falas në dispozicion

2. Blogger

BloggerBlogger ofron një platformë të afërt për Blogging për të gjithë. Shtë i pajisur edhe me mësime për fillestarët. Jo vetëm që ju ofron një domain falas, por gjithashtu ju ofron një shans të fitoni para përmes blogjeve tuaja duke postuar Reklama në faqen tuaj.

Nuk ka asnjë kufi në krijimin e një numri postimesh ose për të ngarkuar fotografi në faqen e internetit.

Features:

 • Analitika e Vizitorëve në Uebfaqe
 • Domain falas
 • Fitim përmes Google AdSense
 • Mbështet bashkëngjitjet e mediave

rekuizitë

 • Ju mund të fitoni përmes Google AdSense i cili poston reklama përkatëse në faqen tuaj
 • Ju merrni një domain falas
 • Kjo faqe interneti ju lejon të bëni blog falas

Cons

 • Asnjë mbështetje e klientit ose mundësi e bisedës live
 • Temat e kufizuara dhe paraqitjet

çmimi:

Plotësisht i lirë

3. Wix

WixWix është një uebfaqe me bazë cloud, e cila ofron një platformë për të krijuar faqe interneti, bloge, dyqane online, etj. Gjithë çfarë duhet të bëni është të zgjidhni një emër në blog, të shkruani përmbajtjen, ta lidhni atë me domenin tuaj dhe më pas ta ndani atë.

Kjo gjithashtu ju lejon të bashkëpunoni me shkrimtarë ose blogerë të tjerë dhe t’i lini ata të postojnë mysafirë në faqen tuaj.

Features:

 • Objektit Drag-and-Drop
 • Lejon të ngarkojë fontet tuaja
 • Efektet lëvizni
 • Galeritë e mediave

rekuizitë

 • Analitika e Vizitorëve
 • Kjo ju lejon të ngarkoni shkronjat tuaja ose të zgjidhni nga 100 shkronjat e brendshme

Cons

 • Nuk ofron një domen

çmimi:

Plani falas në dispozicion

4. Bravenet

BravenetBravenet është krijues i faqeve të blogut që ka një ndërtues faqesh tërheqëse dhe tërheqëse. Ai gjithashtu përbëhet nga një bord mesazhesh, libri i të ftuarve, sondazhet dhe format e kontaktit. Ata gjithashtu ju ofrojnë fotografi të aksioneve nga të cilat mund të zgjidhni disa kur krijoni një blog.

Ajo ka një veçori redaktimi inline që ju lejon të klikoni kudo dhe të redaktoni blogun.

Features:

 • Domaina me porosi
 • Embed Media
 • Temat e përshtatshme
 • Statistikat në kohë reale
 • Redaktimi në linjë

rekuizitë

 • Blogjet mbështeten gjithashtu në pajisjet mobile
 • Ju lejon të ngarkoni dhe ngulitni fotografi, si dhe video

Cons

 • Ju duhet të blini një domen nga Bravenet

çmimi:

Plotësisht i lirë

5. Hapësira katrore

SquarespaceSquarespace është një krijues i shumëfishtë i faqes në internet. Ju mund të filloni një uebfaqe për blogela, një dyqan në internet, të krijoni një uebfaqe portofoli, etj duke përdorur Squarespace.

Kjo ju lejon të rivendosni përmbajtjen origjinale së bashku me modelin në çdo kohë. Efektet e ekranit të galerisë përfshijnë efektin e ruajtjes dhe efektin e tranzicionit. Ju gjithashtu mund të vendosni një fjalëkalim për faqe dhe Squarespace gjithashtu mbështet podcast në faqen e tij me disponueshmërinë e bllokut audio.

Features:

 • Opsioni i Ndërrimi i Modelit
 • Redaktori CSS me porosi
 • Menaxhimi i figurës me tërheqje dhe tërheqje
 • Sinkronizimi i skedarëve të Dropbox
 • Shkallëzimi automatik i figurës

rekuizitë

 • Ata ofrojnë shërbim për krijimin e logos
 • Mund të ekzekutoni video në sfond
 • Objekti i redaktimit WYSIWYG është në dispozicion

Cons

 • Mimet janë të larta

çmimi:

Provë falas në dispozicion

6. Ning

ningDefinitelyshtë padyshim e vështirë të zgjedhësh se çfarë të shkruash në blogun tonë. Por pasi të keni vendosur, atëherë duhet të gjeni një uebfaqe për blogela.

Ning ju ofron një platformë për të krijuar bloge dhe gjithashtu të shtoni elemente të tilla si imazhe, audios, video, etj, si dhe të ndani përmbajtjen tuaj në mediat sociale.

Features:

 • Analitika e vizitorëve
 • Automatizimi me postë elektronike MailChimp
 • Paraja e përmbajtjes
 • Domain me porosi
 • Integrimi Social

rekuizitë

 • Lejon të shtojë audios, video, podcast, etj, së bashku me përmbajtjen në blogun tënd
 • Ato ofrojnë shërbime domain dhe hosting

Cons

 • Shërbimi i mbështetjes së klientit është i ngadaltë

çmimi:

Ata ofrojnë një gjyq pa 14 ditë

7. Tilda

TildaTilda është një ndërtues në internet që ju lejon të ndërtoni dhe modifikoni të gjithë elementët e faqes tuaj. Ju mund të ndërtoni një faqe ulëse që përfshin një buton thirrje për veprim, format, veçoritë, si dhe një seksion feedback.

Ju gjithashtu mund të ngarkoni video në faqen tuaj të blogut ose të lidhni videot direkt nga Vimeo ose YouTube.

Features:

 • 450 Blloqe të paracaktuara
 • Fotografi në ekran të plotë
 • Video Sfondi
 • Testimi A / B
 • Faqet e shumta të uljes

rekuizitë

 • Mund të futni video nga YouTube ose Vimeo
 • Uebsajti është adaptues për çdo madhësi të ekranit

Cons

 • Nuk e mbështet ngarkimin e dokumentit PDF ose WORD

çmimi:

Plani falas në dispozicion

8. Shkruaj.as

Write.asShkruaj.as është një platformë shkrimi dhe botuese në blog ku mund të shkruani në mënyrë anonime dhe të publikoni përmbajtjen tuaj. Ata nuk ofrojnë butonin si, butonin e komentit ose një buton njoftimi për privatësinë e përmbajtjes tuaj.

Për ekzekutimin e versionit të provës, nuk kërkon që ju të regjistroheni dhe mund të filloni të shkruani dhe botoni direkt përmbajtjen tuaj.

Features:

 • Hapni API për Zhvilluesin
 • Gjyq i Pafund
 • 3 poste kryq
 • Asnjë shpallje në Blog

rekuizitë

 • Ju mund të shkruani në mënyrë anonime në blogun tuaj
 • Ata ofrojnë prova të pakufizuara dhe asnjë reklamë nuk shfaqet në faqen tuaj të internetit

Cons

 • Ai nuk e mbështet fushën e personalizuar
 • Nuk ka asnjë mbrojtje me fjalëkalim që u ofrohet blogeve

çmimi:

Plani falas në dispozicion

9. Tumblr

TumblrTumblr është krijuesi i faqeve të afërta që ju lejon të postoni gjithçka që ju pëlqen. Mbështet skedarë të shumtë si teksti, imazhet, audios, lidhjet, videot, etj. Që mund të postoni në pultin tuaj Tumblr.

Ju mund të ndiqni dhe komentoni për një lloj të caktuar blogu ose të shkruani blogun tuaj dhe ta ndani atë me të gjithë.

Features:

 • Posto një lloj skedari të shumëfishtë
 • Ndiqni Blogs të tjerë
 • Shtoni komente
 • Ndani lidhje

rekuizitë

 • Kjo lejon të kërkoni dhe shikoni për llojin e përmbajtjes që ju kërkoni
 • Mbështet lloje të shumta skedarësh për tu shpërndarë

Cons

 • Asnjë fushë në dispozicion
 • Asnjë intimitet në blogun tuaj

çmimi:

Plotësisht i lirë

përfundim

Këto janë disa nga faqet më të mira të blogjeve, të cilat mund t’i vizitoni dhe të filloni krijimin e blogeve. Pasi të keni mbaruar me bërjen e një blog, tani është koha për të promovuar blogun tuaj.

Por si?

Shikoni këtë artikull se si mund ta promovoni blogun tuaj pasi ta keni krijuar. Këtu, ka 151 metoda të ndryshme që mund të provoni për promovimin e përmbajtjes tuaj.

A je gati atehere? Na tregoni se në cilën faqe interneti do të zgjidhni për Blogging. Ju lutemi lini një koment më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map