9 Gjeneratorë të Emrave të Domainëve [Të gjithë të testuar personalisht me fotografi në ekran]

Pjesa më e vështirë e fillimit të faqeve të internetit është gjetja e një emri të përshtatshëm të domain.


Ka shumë gjeneratorë të emrave të domain-ve në treg.

Unë kam listuar 10 gjeneratorët më të mirë të emrave të domain këtu.

Dhe unë i kam provuar të gjithë të tregoj se cili ka punuar më mirë për mua (dhe shpresoj se për ju).

Qasja ime e Testimit:

Gjykova çdo mjet bazuar në kriteret e mëposhtme:

 1. Nr. I kombinimeve që ajo krijoi për një fjalë të dhënë
 2. Nr. I opsioneve që ata japin për regjistrimin e domain
 3. Lehtësia e regjistrimit të një domeni

Nëse nuk keni marrë ende një emër domain, kontrolloni më poshtë opsionet për të marrë një të tillë:

 1. Namecheap.com (kostoja e domenit: 8,88 dollarë – përdorni këtë lidhje për të marrë 20% zbritje)
 2. Shikoni regjistruesit e tjerë të domain këtu.

Unë filloj me atë që ka ndërfaqen më të lezetshme të të gjitha:

1. Namecheap.com

Namecheap ofron një gjenerues të emrit të domain kur provoni në “Mënyrë Beast” në kërkimin e domain. Ju mund të futni mbi 5000 fusha ose fjalë kyçe dhe ajo do të gjenerojë emra domain, së bashku me disponueshmërinë e domain. Ajo gjithashtu bën disa gjëra vërtet të lezetshme si:

Domain Hack – Hireme.com → Hire.me
Hidhni zanoren e fundit – flicker.com → flickr.com
Pluralizoni Emrat – Cooltoy.com → Cooltoys.com

Ju mund të bashkëngjitni prapashtesë dhe parashtesë për të dalë me emra të rinj domain.
gjenerator i emrit të blogut namecheap
Pasi të keni mbaruar marrjen e domain-it nga namecheap, mund të merrni gjithashtu një pritje në internet prej tyre.

Për më tepër, nëse ndodh të regjistroni një domen. Uebfaqe, mund ta merrni FALAS për vitin e parë.

2. Panabee.com

Panabee funksionon më mirë nëse jepni dy fjalë për të dalë me sugjerime. Dhe, pa dyshim, unë i dhashë dy fjalët e mia të preferuara: “Pilula Hosting” për të parë kombinimet.
Panabee

Krijon disa nga kombinimet më interesante duke “hedhur shkronjën e parë”, “bashkimin e zanoreve”, “magji prapa”, etj. Kjo është zakonisht ajo që bëjnë ata këshilltarë të kushtueshëm të markave kur përpiqen të dalin me një emër.

Qasja e Konsulentëve të Markave

Kërkoi më shumë se 500 domene të nivelit të lartë (TLD) për të kontrolluar disponueshmërinë. Dhe kjo përfshinte kërkimin për Zgjerimin e Vendit (.us, .in, .uk, etj.) & Kërkim i zgjatjes së temave (.bike,. Blerje, etj.)

Lista e plotë e TLD që kërkoi është këtu

Ndoshta tipari më unik i të gjithë gjeneratorëve të domain që kam parë – aftësia për të kërkuar në dyqanet e aplikacioneve (Apple, Google) për aplikacione me emra të ngjashëm.

POR, veçoria nuk po funksiononte kur e kontrollova (4 maj 2018) – dy herë.
Panabee2

3. DomainWheel.com

DomainWheel është krijuar nga zhvilluesit e Themeisle.com
DomainWheel-search
Me DomainWheel kërkova termin “bloger” dhe më tregoi rreth 16 ide domain

Ndërsa rezultatet nuk ishin aq mbresëlënëse, ajo që më pëlqeu shumë ishte diçka që ishte nën këtë tryezë
DomainWheel-Search2
Më ndihmoi të gjej fjalë që dukeshin si “bloger” ose të cilat rimidheshin si “bloger”. Kjo mund të ndihmojë në krijimin e disa emrave të markave unike.

4. FlameDomain.com

FlameDomain kërkon për emrin e domain nga rreth 300+ TLD.
FlameDomain
Ka këto kategori në anën e majtë bazuar në të cilat mund të renditni emrat e gjeneruar të domenit.

5. InstantDomainSearch.com

Më bëri vërtet përshtypje koha kur u desh për të kërkuar fusha në InstantDomainSearch.

Ishte INSTANT ashtu si emri i tyre – “InstantDomainSearch”.

Kërkova termin “Blogger” por nuk ishte i disponueshëm. Kështu që e ndryshova në “blogger666” dhe u tregua i disponueshëm. Ajo që më pëlqen vërtet ishin opsionet që merrni kur jeni duke kërkuar për ndonjë fushë.

Shihni më poshtë. Duket kur klikoni në rrethin e Gjelbër.

Ju keni mundësinë të vizitoni sitin, të vlerësoni emrin e domain, të kërkoni në google, të zbuloni se si dukej ajo faqe duke përdorur arkivin.org. Më tregoi gjithashtu nëse ka emra FB, Twitter dhe Pinterest në dispozicion për këtë fjalë. më pëlqen.
InstantDomainSearch
InstantDomainSearch2

6. Namemesh.com

Namemesh gjeneron emrin e domain në 8 “kategori” të ndryshme përkatësisht:

 • I zakonshëm
 • I ri
 • I shkurtër
 • shtesë
 • I ngjashëm
 • SEO
 • argëtim
 • Mix

Unë testova faqen duke hyrë në fjalët “bloger blu” dhe ajo gjeneroi shumë emra domain.
Namemesh
Këtu është pamja se si dukej:

Dhe pasi të klikoni në një term të veçantë, ai tregon një shfaqje që kontrollon disponueshmërinë e këtij termi në Facebook & Cicëroj.
Namemesh2
Duke klikuar mbi fjalën më drejtoi te Godaddy (e cila u zgjodh si regjistrues domain, ne mund ta ndryshojmë atë edhe te të tjerët)

Oh, btw, Namemesh ju jep zgjedhjen e regjistruesve të domain për të regjistruar domenin e ri:
Namemesh3

7. Iwantmyname.com

Ndërfaqja e Iwantmyname është mjaft e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë.

Unë u përpoqa të kërkoja fjalët “Blogger Design” siç tregohet më poshtë:
Iwantmyname
Dhe kjo hodhi disa mundësi interesante. Rezultatet e kërkimit erdhën shpejt.
Iwantmyname2
Ai gjithashtu kontrolloi në Emrat e Domainëve të Ndërkombëtarizuar (IDN), që është diçka që nuk kam parë në asnjë gjenerator tjetër të emrave të domain.
Iwantmyname2
Pasi të zgjidhni një domen dhe ta shtoni atë në karrocë, ai kontrollon nga faqja e tyre. Ata nuk duket se i drejtojnë regjistruesve të popullarizuar të domenit.
Iwantmyname4

8. Namestall.com

Namestall kanë lloje të ndryshme të mjeteve të gjeneratorit të emrit të domain, duke përfshirë:

 1. Vegla e gjeneratorit të emrave të domainit
 2. Vegla e Sugjerimit të Emrit të Domainit
 3. 3 & Mjet për kërkimin e domain 4 letrave
 4. Kërkim i fjalëve me pagë të lartë

Namestall
Për qëllimin e këtij artikulli, thjesht do të rishikoj Mjetin e Gjeneratorit të Domainave.

Kërkova fjalën “bloger” në të dhe më tregoi rezultatet siç jepen më poshtë:
Namestall2
Gjë e mirë për Namestall është – jo vetëm që më ofroi opsione për të regjistruar domain, por gjithashtu më dha mundësinë për të regjistruar domain + hosting – që ishte me të vërtetë e bukur dhe e përshtatshme.
Namestall3

9. Nameboy.com

Hover to preview

Namebuy

Edhe me një emër kaq të lezetshëm, Nameboy ka ende një ndërfaqe në internet primitive.

Unë bëra kërkimin tim duke hyrë në “Blogger” dhe “model” në faqen shtëpi me kutinë e kontrollit “Rhyme” të bërë.

Dhe kjo është ajo që më tregoi:
emri 2
Më pëlqeu rrjeti që u paraqit. Ai tregoi mjeshtërisht atë që ishte në dispozicion në një mënyrë të thjeshtë, por efektive.

Sidoqoftë, nuk mund të shihja ndonjë efekt në kutinë e kontrollit “Rhyme” në rezultatin tim.

Dhe duke klikuar në ndonjë nga lidhjet “Buy” më çoi direkt te Godaddy.

Përveç këtyre, unë kontrollova gjeneratorët e mëposhtëm të emrave të domain:

 • LeanDomainSearch.com
 • BustAName.com
 • DomainPuzzler.com
 • DomainsBot.com
 • Dotomator.com
 • CoolNameIdeas.com
 • Nominus.com
 • DomainNameSoup.com
 • Domainr.com

Por nuk e ndjeja se asnjë nga ato që u përmend më lart ia vlen të shkruaja.

Por nëse sapo filloni, atëherë në vend që të shpenzoni para, mund ta stuhoni atë

Panabee ose InstantDomainSearch.

Dhe nëse ndodh të zbuloni disa gjeneratorë të mirë të emrave të domain, të cilat unë nuk i kam mbuluar, ju lutemi përmendini ato më poshtë.

Fat i mirë dhe gjeni emrin më të mirë të domain që mundeni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map