9 Shembuj të bukur në internet Wix për frymëzimin tuaj (2020)

9 Shembuj të bukur në internet Wix për frymëzimin tuaj (2020)

9 Shembuj të bukur në internet Wix për frymëzimin tuaj (2020)

Kur hyni në botën e ndërtimit të dyqanit tuaj ose krijoni biznesin tuaj, bëhet më e lehtë të vini me idenë fillestare dhe të filloni gjërat tuaja. Por, me këtë, duhet shumë më tepër për ta bërë atë ide të rritet me disa eksperimente të reja dhe të jetë më mirë se konkurrenca juaj.


Ndërsa këto gjëra duhet të luajnë një rol jetësor, rregulli më themelor do të jetë krijimi i një ideje të shkëlqyeshme. Dhe për ta zgjeruar, ju keni nevojë për një platformë të mirë; çfarë mund të jetë më mirë sesa fillimi në internet?

Kështu për të hyrë në këtë botë teknike, gurin në majë për të arritur malet është duke e marrë faqen tuaj te internetit. Njerëzit sot po planifikojnë të krijojnë uebfaqen e tyre për shumë qëllime si ushqim, dyqan lulesh, shërbime të përkujdesjes së kafshëve, sende ushqimore dhe çfarë jo!

Për të krijuar një faqe në internet, gjëja më kryesore është të zbuloni platformën më të mirë për të njëjtën. Mos u shqetësoni këtu janë disa shabllone të shkëlqyera Wix që do t’ju ndihmojnë të krijoni faqen tuaj të internetit.

1. Sonja van Duelmen

Sonja van Dülmen

Nëse shfaqni ndonjë interes për përzierjen e të dy artit, si dhe të modelimit, atëherë Sonja van Duelman është shembulli më i mirë.

Kjo uebfaqe Wix është në vetvete një mishërim i përsosur i mënyrës sesi të kombinohet arti me hartimin e faqes në internet pasi aroma e saj unike në vetvete është e dukshme kur lëvizni në faqen e tyre të internetit. Me disa shabllone emocionuese, kjo faqe në internet është e përkryer për të filluar ndërmarrjen tuaj.

2. Fabrika e djathit në skarë

Hover to preview

thegrilledcheesefactory

Vetë emri është aq i lezetshëm. Ajo merr gojën tuaj të mbushur me ujë dhe çfarë mund të jetë më e mirë se një faqe në internet që ju ofron djathin më të mirë të pjekur në skarë. Uebsajti i tij ju siguron bukë të freskët, përbërës të freskët, etj. Dhe çfarë mund të jetë më e tepërt për stomakun tuaj sesa djathi.

Sajti ofron veçori si menuja, videot që lidhen me vendin, lidhjet në Instagram, urdhërat e prenotimit, etj.

3. Përshëndetje Fqinji

Hover to preview

Pershendetje Fqinj

Uebfaqe e shkëlqyeshme e krijuar nga tema Wix. Nëse jeni të interesuar të luani lojëra dhe keni shumë interes për tmerrin., Kjo faqe në internet ju jep përvojën më të mirë për të shijuar shijen e të dyve së bashku. Hello Neighbor është një lojë e cila bazohet në temën e tmerrit.

Kjo lojë fillimisht filloi në youtube dhe tani është gjithashtu në dispozicion në vende të ndryshme të lojrave.

4. Hani gjumin e gjallë

Hover to preview

Hani gjumin e gjallë

Një faqe në internet, emri i së cilës madje tingëllon si mantra e një jete. Ndërsa ushqimi është pjesa më thelbësore e jetës, e cila ju mban juve përveç frymëmarrjes, kjo faqe në internet flet për të gjitha recetat klasike të vendit francez.

Uebfaqja është një sit i shkëlqyeshëm me një faqe të menaxhuar të mbushur me shumë foto të bukura, tërheqëse për sytë. Ekziston edhe një galeri që përmban fotografi të recetave të ndryshme dhe përmbajtje të plotë informuese rreth tyre.

5. Prerje dhe mavijosje

Cuts & Bruises Berberet

Prerjet dhe bruises janë një berberë e cila ka përdorur Wix për të krijuar faqen e tyre të internetit me temën që përputhet me dyqanin e tyre.

Pjesa më e mirë në lidhje me sitin është se i ka të gjitha informacionet e paraqitura në një faqe të vetme që përdoruesit do të donin të dinin. Sajti gjithashtu ofron veçori si biseda të drejtpërdrejta dhe një strukturë karrocash për blerje.

6. Shtatë kafe kafeje

Hover to preview

Shtatë Gram kafe

Kjo uebfaqe është padyshim një vend interesi pasi që pamja e parë në vetvete i bën shikuesit të kuptojnë se për çfarë bëhet fjalë për tërë sitin. Kjo ju siguron informacionin e saktë në një mënyrë miqësore për përdoruesit duke përdorur fotografitë dhe kështu ndihmon përdoruesit të blejnë produktet e tyre shpejt.

Gjithashtu, ata mund të rezervojnë për furnizim ushqimi dhe madje mund të shkojnë për të gjitha lidhjet e internetit.

7. Mallra me ndjenjë të mirë

Hover to preview

goodfeelinggoods

Me disa efekte mahnitëse dhe seksione, ky shembull i faqes në internet Wix është i përsosur për një plan për faqen tuaj të internetit. Kjo faqe në internet merret me një produkt specifik për djemtë, d.m.th., balsam buzësh anti-alergjike.

Do të hasni disa modele të paraqitjes ndërsa kaloni në faqet e tjera përmes seksionit navbar me disa parulla dhe seksione tërheqëse.

8. Studiot Franceze Knot

Hover to preview

frenchknotstudios

Një mënyrë e bukur e përdorimit të Wix, kjo faqe në internet ka gjithçka për fotografitë. Duke e mbajtur atë shumë elegante por me stil, faqja përmban një bandë të tërë ngjyrash dhe elegance të përzier me kujtime. Sajti përfshin fotografi me parulla të shkurtra që i pasqyrojnë ato dhe një shfaqje rrëshqitëse për të gjithë.

Ka lidhje të mediave sociale në krye, dhe informacioni është hartuar në atë mënyrë që përshkrimi i figurës të jetë pikërisht poshtë figurës.

9. Muzika e kafshëve

Hover to preview

animalmusic

Një nga mënyrat më të vlerësuara dhe mbresëlënëse për të përfaqësuar veten e tyre, kjo faqe në internet ka gjithçka që shpjegohet në faqen kryesore për veten e tyre. Ekzistojnë fotografi në faqen kryesore për të kërkuar opsionet e tjera përveç portofolit të kompanisë si foto, video, muzikë, etj..

Pjesa më e mirë është se pasi që opsionet e mediave sociale janë drejt këndit të majtë, përdoruesit mund të kalojnë me lehtësi në çdo kohë në këto.

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmirësuar biznesin tuaj dhe shitjen e produkteve për klientët, faqet e internetit në internet janë një platformë e shkëlqyeshme pasi ato ofrojnë një aktivitet të tillë jo vetëm me një platformë për të përfaqësuar, por edhe për të nxjerrë në pah veten e tyre dhe të fitojnë më shumë.

përfundim

Wix ka prezantuar përfundimisht me një platformë të shkëlqyeshme për të përdorur veçoritë e saj dhe zbatimin e tyre në krijimin e disa faqeve të internetit me ngjyra, tërheqëse dhe nofulla. Ka shumë prej tyre si shembuj, disa prej tyre janë treguar më lart. Shpresoj se do të ketë krijime më të shkëlqyera si këto në të ardhmen përmes Wix.

Megjithëse krijimi i faqes në internet duket se është një punë e lehtë, nuk është ashtu. Uebfaqja nuk ka të bëjë vetëm me prezantimet; është gjithashtu për përmbajtjen dhe sa mirë keni arritur të vendosni gjithçka. Ikonat, rrëshqitësit, vendosja, pamja, çdo numër i vogël llogaritet në një faqe në internet. Nuk mund të humbasësh të kesh një veçori unike pasi atëherë do të duket e paplotë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector