BlueHost Vs GreenGeeks – FITUESI bazuar në përvojën time

Ne kemi krahasuar më parë Bluehost me DreamHost dhe Bluehost doli në krye, me një diferencë të konsiderueshme. Tani, është koha për të parë nëse GreenGeeks është një ofrues më i mirë i pritjes se Bluehost.


Unë do të krahasoj produktet e përbashkëta të pritjes së të dyja GreenGeeks dhe Bluehost. Kategoritë e testimit do të jenë:

 • Seti i veçorive – A ofrojnë ato gjithçka që prisni?
 • Performanca – A do të ngarkojë faqja e internetit me kohë?
 • Mbështetje – A janë ata miqësorë, të shpejtë dhe të gatshëm për të ndihmuar?
 • Lehtësia e përdorimit – A funksionon vetëm pa asnjë mesazh rreth e rrotull?

Për secilën kategori, unë do të përmbledh ato që ofron secila kompani, aty ku është e mundur, do t’i sjell të dhënat e papërpunuara.

Pasi të krahasohem, do t’i caktoj një fitues secilit. Unë jam një zhvillues / konsulent me përvojë në internet me përvojë të dhjetëra hosteve të ndryshëm në internet, unë e di se cilat karakteristika ia vlen të kesh dhe cilat janë vetëm ajër të nxehtë.

’Shtë koha për të filluar.

Pasqyrë e BlueHost

Bluehost u themelua nga Matt Heaton në 2003, Matt gjithashtu themeloi 3 gjigantë të tjerë pritës (HostMonster, FastDomain & iPage) përpara se t’i shesin të gjitha deri në Endurance International në 2011.

Bluehost-intro

Siç mund ta shihni nga artikulli ynë i mëparshëm, Bluehost nuk e ka hequr topin që kur humbi Matt.

Bluehost operon qendrën e tyre të të dhënave në një strukturë 50,000 metra katrorë në Utah, ajo punëson rreth 700 staf për të menaxhuar këta serverë dhe për të ofruar mbështetje për klientët.

Kthehu në 2009 & 2011 Bluehost u dënua në media për censurimin e disa prej faqeve në web-in e saj të bazuar në një listë të shteteve mashtruese të siguruara nga Qeveria e SHBA.

Në 2015 Bluehost ishte hakuar nga Ushtria Elektronike Siriane, megjithatë ata dukej se kishin forcuar sigurinë që nga atëherë.

Lexoni Rishikimin tim BlueHost këtu..

Pasqyrë e GreenGeeks

GreenGeeks u themelua në vitin 2008 nga Trey Gardner.

GreenGeeks merr një qasje të ndryshme për shumicën e ofruesve të tjerë, oferta e tyre kryesore është gjithçka në lidhje me mbajtjen e gjelbër, të gjitha planet e tyre të hostimit ose përdorin energji të gjelbër ose investojnë përsëri në energjinë e gjelbër, duke pritur në internet përdor një sasi të çmendur të energjisë, GreenGeeks po përpiqet të mbajë është e qëndrueshme.

GreenGeeks ka 5 qendra të të dhënave, 4 në SH.B.A. dhe 1 në Evropë kur vendosni llogarinë tuaj me ta mund të zgjidhni ku është pritur faqja juaj.

greengeeks-vende

Lexoni Rishikimin tim të GreenGeeks këtu..

Krahasimi i veçorive me planin dhe çmimin:

Tani e kam marrë përmbledhjen është koha që të shkoj në biznes me një krahasim të veçorisë themelore, pyes veten nëse gjelbërimi do të vijë me një çmim të lartë.

Le ta krahasojmë mesin e gamës së produktit të përbashkët të pritjes nga të dy kompanitë:

Tabela e Krahasimit të Bluemimeve BlueHost vs GreenGeeks:

BluehostGreenGeeks
planthemelorFillues ekositi
Mimi mujor$ 2.95 / mo.$ 2.95 / mo.
Hapësira e diskut50 GBi pakufizuar
Bandwidthpamaturi pakufizuar
Llogaritë e postës elektronike5i pakufizuar
Fushat e lejuara1i pakufizuar
Domain falaspopo
Baza e të dhënavei pakufizuari pakufizuar
Paneli i kontrollitcPanelcPanel
Llogaria FTPpopo
Hosting me Emailpopo
Mbështetje në Webmailpopo
Mbrojtje falas nga Spampo
Garancia e kthimit të parave30 dite30 dite
Vizitoni BluehostVizitoni GreenGeeks

Pra, GreenGeeks në të vërtetë del më lirë, padyshim që duket shumë e zakonshme këto ditë për të gjitha kompanitë pritëse të ofrojnë një grup karakteristikash identike.

Duket sikur do të duhet të gërmojmë më thellë për të gjetur diçka që i veçon ato.

GreenGeeks ofrojnë diçka që ata e quajnë ‘Platforma Elastike’, kjo ju lejon të bëni rregullime të vogla ose të mëdha në performancën në dispozicion për ju pa e marrë faqen tuaj jashtë linje, ju vetëm duhet të azhurnoni atë që ju nevojitet, me të vërtetë më pëlqen ideja për të qenë në gjendje të azhurnoni RAM-in për një sit të WordPress.

GreenGeeks gjithashtu ofron një shërbim të migracionit FALAS në faqet e internetit, për ta hedhur këtë në perspektivë, Bluehost ngarkuar 150 dollarë për këtë.

Unë jam duke u përpjekur të gjej ndonjë tipar që Bluehost ofron se sa GreenGeeks nuk. Unë jam i impresionuar.

Për mua, GreenGeeks ka karakteristikat më të mira.

BlueHost vs GreenGeeks – Test i Performancës

Për momentin, unë do të thoja që GreenGeeks është pak në avantazh por mbetet akoma për të luajtur, performanca do të vendosë vërtet gjithçka këtu!

Unë do të drejtoj një faqe me shpejtësinë e faqes, testin e parë të performancës bajt dhe uptime në faqen tonë në secilin nga hostet.

1. Shpejtësia e faqes

Shpejtësia e faqes është një metrikë e rëndësishme për çdo sit, pa dyshim që kohërat më të ngadalta të ngarkesës së faqeve ndikojnë jo vetëm në Google Ranking tuaj, por edhe përvojën e përdoruesit,

Testoni Uebfaqen në BlueHost:

Koha e ngarkesës Bluehost

Testoni Uebfaqen në GreenGeeks:

kohë gjelbërimi-kohë

Numrat këtu në të vërtetë nuk janë aq të këqij sa duket, faqja jonë GreenGeeks është më e madhe, kështu që koha e marrë është më e gjatë, unë e kam faktuar këtë duke punuar një kohë në MB,

BlueHost: 1.64 sekonda për MB ngarkuar

GreenGeeks: 1.71 Sekonda për MB ngarkuar

Fituesi: Bluehost!

Bajti i parë

Testet e para të bajtit janë mjaft të dobishme për testimin e latencës dhe se sa i përgjegjshëm është serveri juaj. Nëse jeni duke parë herë të parë të lartë të bajtit, me siguri ja vlen të transferoheni në një host me një qendër të dhënash më afër përdoruesve tuaj.

Testoni Uebfaqen në BlueHost:

shpejtësia e kaltëroshit

Testoni Uebfaqen në GreenGeeks:

Bajtja e parë e Greengeeks

Përsëri, siç mund ta shihni Bluehost përgjigjet pak më shpejt, 0.02 e sekondës nuk duket se aq shumë dhe për të qenë i sinqertë nuk është, sidoqoftë, shtohet kur shtoni këtë në secilën kërkesë që i bëni në server.

Një tjetër fitore për Bluehost, megjithëse një e vogël.

Shihni planet e BlueHost këtu…

uptime:

Kemi numrat e marketingut të dhënë më lart, kështu që le t’i krahasojmë këto me mënyrën sesi bëri faqja jonë. Mbani në mend ne kemi ekzekutuar vetëm këto teste në faqen tonë të vetme, megjithatë, ne kemi të dhëna me vlerë 30 ditë që duhet t’i bëjnë ato mjaft të besueshme.

Testoni Uebfaqen në Bluehost:

kohën e kaltër

Për uptime më të fundit klikoni këtu.

Testoni Uebfaqen në GreenGeeks:

greengeeks - uptime

Për uptime më të fundit klikoni këtu.

BlueHost Uptime Vota: 99,99%

GreenGeeks Rezultati i Uptime: 100%

Monitorimi ynë në kohë i vërtet tregon se GreenGeeks ka një kohë pak më të mirë të përgjigjes, por gjithashtu ka tendencë të ketë periudha më të shkurtra të joproduktive.

Shihni planet e GreenGeeks këtu…

Gjatë gjithë periudhës 30-ditore, megjithatë statistikat e uptimes të Bluehost janë më të mira.

Do ta quaj këtë kravatë!

Përmbledhja e performancës

Nga testi i performancës, Bluehost është fitues, edhe pse vetëm pak. Ata nuk e humbën një raund të vetëm, ngarkesa e mirë e faqeve dhe shpejtësia e parë e bajtit janë të rëndësishme.

Dorëzoni përvojën

Ju nuk mund të gjykoni një libër nga mbulesa e tij dhe sigurisht që nuk mund të gjykoni vetëm një produkt pritës vetëm nga veçoritë e tij.

’Shtë koha për t’i hequr duart tona të ndotura. Do të krijoj një sit të thjeshtë WordPress në të dy hostet dhe do të shkruaj për përvojën time.

mbështetur:

I testova të dy ofertat e mbështetjes duke përdorur kutinë në internet të bisedave.

Unë u bëra atyre pyetje mbi performancën e pritjes së tyre dhe cili ishte procesi për të transferuar një faqe ekzistuese të WordPress, këtu është se si e vlerësoj shërbimin

Bluehost:

 • Koha për t’u përgjigjur – më pak se një minutë
 • Njohuri për produktet – Mirë
 • Komente – Përgjigjet u ndanë të konservuara, madje as të sigurt nëse disa nga këto janë të automatizuara, por unë kam marrë atë që doja.

mbështetje bluehost

GreenGeeks:

 • Koha për t’u përgjigjur – më pak se një minutë
 • Njohuri për produktet – E shkëlqyeshme
 • Komente – Ndjeni pak më njerëzore, nuk merrni përgjigje të konservuara, të mahnitura me njohuri teknike.

Mbështetje GreenGeeks- telefon

Pra, fituesi i mbështetjes është GreenGeeks! Ndjehem gjithnjë e më shumë përshtypje prej tyre.

Paneli i kontrollit:

Për mua, cPanel është i gjithi dhe mbarimi i të gjithë paneleve të kontrollit të pritjes, unë jam mësuar me atë, përdor në dhjetëra site të tjera, nuk dua të përdor diçka tjetër dhe jam i sigurt se dikush tjetër me mjaft site do të ishin dakord.

Të dyja GreenGeeks dhe Bluehost ofrojnë cPanel standarde, si dhe qasje në SSH, me të vërtetë nuk ka asgjë tjetër që unë mund të kërkoj.

BlueHost cPanel:

Bluehost-ndërfaqe

GreenGeeks cPanel:

cpanel-greengeeks

Shtë një kravatë!

backups:

rezervë

Ekziston një ndryshim i dukshëm midis ofertave rezervë të të dy kompanive,

Bluehost

Merrni kopje rezervë ditore, javore dhe mujore të gjithë llogarisë suaj të mbajtjes në internet, duke ju lejuar të riktheheni lehtësisht në kohë për çdo datë.

Kjo është një karakteristikë kaq e mirë që nuk mund ta sqaroj fare, për shumicën e njerëzve ata madje nuk mund të vërejnë një skedar ose faqe është fshirë për ditë ose ndoshta edhe me javë, të qenit në gjendje të shkojnë shumë mbrapa në kohë është vërtet e dobishme.

GreenGeeks

Nga ana tjetër, ja çfarë duhet të thonë GreenGeeks për kopjet rezervë;

“GreenGeeks merr kopje rezervë të natës që ruhen 24 orë vetëm për qëllime të rimëkëmbjes së fatkeqësive. Kjo është menduar në mënyrë rigoroze në rastin e urgjencave, të tilla si dështimet e sistemit të skedarëve ose humbja e të dhënave në masë, si rezultat i një dështimi të sistemit. Rekomandohet fuqimisht dhe është përgjegjësi e klientit për të siguruar që ata të ruajnë kopje rezervë të saktë dhe të azhurnuar të skedarëve të faqeve të tyre të internetit, bazave të të dhënave dhe postave elektronike. “

Në mënyrë efektive kopjet rezervë të tyre nuk janë me të vërtetë për ju që të përdorni për skedarë të humbur etj. … Do të jetë që ju të krijoni një sistem rezervë më të mirë.

Fituesi i qartë për rezervat është Bluehost!

përfundim

Tani, është koha për të vendosur një fitues të përgjithshëm dhe për mua t’ju them se cilin host do t’ju rekomandoja. Kjo është një nga ato më të ashpra që duhet të bëj, normalisht është shumë më e qartë se kush do të jetë fituesi.

Për mua tiparet më të rëndësishme këtu janë performanca dhe kopja rezervë dhe aq sa i dua disa nga tiparet që ofrojnë GreenGeeks, nga një perspektivë e pastër e pritjes së produkteve, unë do të them që BlueHost është fituesi im i përgjithshëm!

Urime Bluehost.

PS: Unë ende ndjehem si ai Bluehost & GreenGeeks janë shumë afër përsa i përket karakteristikave, performancës dhe mbështetjes së përgjithshme, kështu që nëse ju ndjeheni të mbështesni një kauzë të gjelbër, atëherë GreenGeeks ende ia vlen të shikoni.

Padyshim që nuk është një sakrificë e madhe për të kërkuar GreenGeeks mbi Bluehost.

Postime të lidhura:
 1. Bluehost Vs Godaddy: Cili Web Hosting fiton?
 2. Bluehost vs HostGator – Pse BlueHost është më i mirë
 3. SiteGround Vs Bluehost: Cili është hostimi më i mirë, i shpejtë dhe i besueshëm?
 4. DreamHost Vs BlueHost Krahasimi – FAKTET bazuar në përvojën time
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map