CloudWays Review (2020): Gjithçka që duhet të dini para se ta blini

Pasqyrë e CloudWays

Nëse keni dëshirë të eksploroni pritjen e menaxhuar të cloud, atëherë CloudWays është një opsion që thjesht nuk mund ta injoroni.


Siç sugjeron emri, CloudWays mbështet një gamë të pritjes me bazë cloud. Ajo është e bazuar në Maltë dhe u fillua për herë të parë në 2011.

Nga këtu, CloudWays ka ripërtërirë shumë shërbime të tij dhe ka bërë përparim të konsiderueshëm për të udhëhequr shkopin e ofruesve të pritjes të mbështetur në cloud.

Kam gjetur CloudWays ofron një listë të shërbimeve të gjithanshme.

Për të përmendur disa, CloudWays mbështet hostimin e WordPress, hosting Magento, PHP hosting, hosting Laravel, hosting Drupal, Joomla hosting, hosting WooCommerce dhe PrestaShop.

Pritja e tij e menaxhuar plotësisht siguron shpejtësi të lartë, performancë të lartë, besueshmëri, siguri dhe shërbime të drejtuara nga infrastruktura. Ofruesit e shumëfishtë të infrastrukturës së re janë të disponueshme këtu.

Kjo duket interesante, apo jo? Epo, mbaj më shumë për këtë.

Epo, mbaj më shumë për këtë.

Uptime dhe besueshmëri

CloudWays drejtohet plotësisht nga infrastruktura me bazë cloud. Për mosbesimin tim, CloudWays siguron të mbajë gati 100% kohë të gjatë.

Disa hulumtime të mëtutjeshme në lidhje me infrastrukturën e tyre zbuluan se CloudWays ofron burime të dedikuara të cilat mund të maksimizojnë performancën.

karakteristika të rrugëve të reveKa monitorim gjatë gjithë orës i cili siguron që serverët monitorohen vazhdimisht. CloudWays ka serverë të menaxhuar me auto-shërim. Kurdo që të ketë probleme, serverat rifillohen automatikisht.

pro rrugës

E gjeta këtë gjë veçanërisht qetësuese pasi nuk duhet të pyes veten nëse faqja ime do të binte papritmas.

Infrastruktura e tepërt dhe e vetë-shërimit i bën shërbimet më të besueshme. Ka kopje rezervë të vazhdueshme dhe automatike. Kjo mundësohet gjithashtu me kopjet rezervë të kërkesës.

Në përgjithësi, unë do të thoja kur është fjala për uptime dhe besueshmërinë CloudWays mbulon shumicën e aspekteve të rëndësishme që bëjnë shumë pak shërbime pritëse.

Performance

Shërbimet e bazuara në cloud japin një performancë më të mirë, që është një fakt i njohur. Sidoqoftë, CloudWays jep performancë të mirë, si dhe shpejtësi.

Ndërsa unë kam përmendur tashmë në lidhje me kohën e tyre, unë do të doja të hedhin dritë në lidhje me punën e CloudWays.

Burimet e dedikuara së bashku me një mekanizëm të mirë mbajtës të depozitimit japin një ecuri të qëndrueshme. CloudWays përdor Redis i cili përmirëson performancën e bazës së të dhënave.
karakteristika të rrugëve të reve

Komponentët e tjerë si Apache, Nginx, Llak ofrojnë një performancë më të mirë. Për hostimin e WordPress, ai përdor Breeze i cili është një plugin që mund të sigurojë performancë më të mirë duke përdorur caching efikase.

Tani, kjo është ajo që unë e quaj një përzierje të mirë të komponentëve të drejtuar nga teknologjia të shtuara për të dhënë performancën e duhur.

ClNWays inbuilt CDN përdoret me disqet SSD për të përmirësuar performancën. Për mjedisin PHP mundëson PHP-FPM i cili përmirëson kohën e ngarkesës në mjedisin e bazuar në PHP.

Serverët brenda infrastrukturës CloudWays janë optimizuar vazhdimisht për të siguruar shpejtësi më të shpejtë dhe performancë më të mirë.

Më në fund, do të doja të theksoja se, CloudWays përdor shumë inteligjente teknologji të ndryshme për të siguruar shpejtësi më të shpejtë dhe performancë më të mirë.

siguri

Kur flasim për sisteme të bazuara në re, thjesht nuk mund ta injorojmë sigurinë. Pra, sa e mirë është CloudWays për sa i përket sigurisë?

Për të filluar me CloudWays ofron zjarre të dedikuar të nivelit të OS. Mundëson instalimin me një klikim të Encrypt SSL me një klikim.

kushtuar os

Unë jam dakord që këto janë tipare themelore të sigurisë. Sidoqoftë, CloudWays ofron disa veçori më të sigurisë.

Pak veçori të tjera të sigurisë përfshijnë listën e listave IP për të lejuar hyrjen në SSH dhe SFTP. OS dhe firmware janë aktualizuar vazhdimisht me arna sigurie.

Ju mund të shtoni një shtresë shtesë sigurie duke përdorur vërtetimin e tyre me dy faktorë.

Unë do të pranoja, një grup i mirë i veçorive të sigurisë është ajo që e bën CloudWays të sigurt mbi infrastrukturën në re.

Sa e thjeshtë është të përdoret CloudWays?

Tjetra më lejoni të jap më shumë detaje tuaj në lidhje me pultin e CloudWays.

CloudWays ju lejon të përfitoni nga prova e saj 3-ditore falas e cila bëhet verifikimi i aktivizuar i postimit. Fillimi me pultin e tyre është i thjeshtë.

Në një nivel më të lartë, e gjeta këtë të thjeshtë.

Kjo ju jep mundësinë për të zgjedhur ofrues të ndryshëm cloud. Së bashku me këtë, ju mund ta rregulloni bazuar në kërkesën tuaj.

Paneli i Cloudways

Ju mund të zgjidhni nga lokacione të ndryshme të serverit. Nga këtu mund të aktivizoni ose çaktivizoni shtesat.

Shtojcë pulti

Pulti ju lejon të menaxhoni aplikacione, servera dhe të krijoni ekipe dhe projekte për një bashkëpunim më të mirë.

tabela e rrugëve të reveJo shumë ofrues të pritjes e konsiderojnë bashkëpunimin në ekip dhe duke e pasur këtë karakteristikë të përfshirë në pult, e bën CloudWays një mundësi të mirë.

CloudWays WordPress Migrator ju lejon të shpejt të migroni shumë faqe në internet të WordPress-it. CloudWays ju lejon të keni një mjedis të veçantë skenik, i cili mund të klonohet.

Përvoja ime e përgjithshme duke përdorur CloudWays është se ai ka karakteristika të thjeshta, inovative dhe jashtë funksionit brenda pultit të panelit dhe e gjithë kjo është e lehtë për t’u përdorur.

Ndihma për klientët

CloudWays ka një bisedë live 24/7. Kam provuar opsionin e tyre live chat. Kjo është me të vërtetë gjatë gjithë kohës dhe përfaqësuesi i mbështetjes së klientit siguron përgjigje të shpejtë për të gjitha pyetjet.

Për të eksploruar më tej, provova opsionin e tyre të bisedës live dhe kjo është po aq tërheqëse.

rrugët e drejtpërdrejta Chat

Ai gjithashtu ka një sistem biletash 24/7 i cili ju lejon të shtoni bileta për pyetjet tuaja. CloudWays është mbështetur me një bazë të diturisë shteruese e cila mbulon një gamë të gjerë temash.

CloudWays është mbështetur me mbështetje të mirë të komunitetit. Nëse ende doni të gjeni më shumë mbështetje, atëherë CloudWays ka ekspertët e vet të fushës që ndihmojnë përdoruesit me migracionin, konfigurimin, zgjidhjen e problemeve dhe përmirësimet.

Duke përdorur CloudWays, unë kurrë nuk e gjeta veten duke kërkuar çmenduri për mësime ose udhëzues. Allshtë e gjitha në dispozicion.

CloudWays siguron Kanale CloudwaysBot të cilat mund të japin njoftime të shumta

CloudWays Bot

Planet dhe mimet

Shumica e përdoruesve ndjehen të përkushtuar të menaxhuar bazuar në cloud do të jenë gjithmonë të shtrenjta ose më mirë jo shumë miqësore me buxhetin. Përkundër këtij besimi, CloudWays është sigurisht miqësor me buxhetin në shumë aspekte.

Më lejoni ta shpjegoj këtë më mirë duke ilustruar modelin e tyre të çmimeve.

CloudWays mban një strategji Paguaj si shkon, që do të thotë se paguan vetëm për burimet që konsumon. Shtesat, migracioni, mbështetja përfshihen në shërbim.

Nuk ka ndonjë periudhë mbylljeje dhe ju mund të shkallëzoni aplikimet tuaja pa asnjë kufizim. Planet ju lejojnë të zgjidhni midis ofruesve të ndryshëm të reve.

Këto konfigurime janë plotësisht të personalizueshme, duke e mbajtur atë me çmim efektiv.

Planet e reve

Features

CloudWays ju jep shumicën e elementeve themelore, si dhe shumë karakteristika të tjera. Ka një provë falas, migrim falas, mbështetje 24/7 dhe mbështetje me CloudwaysBot Channels.

Ai përfshin shtesa të shumta të tilla si email Rackspace, SMTP, DNS, Azhurnim i Aplikimit, Cloudways API, për të përmendur disa.

Mbështetja e saj për pritjen e shumëfishtë është një pikë të cilën unë e kam theksuar tashmë.

CloudWays ka një kopje rezervë dhe restaurim, menaxher pune, WP-CLI para-instaluar dhe mbështetje e mirë për bashkëpunim me krijimin e rrjedhës së punës.

karakteristika të rrugëve të reve

Në përgjithësi, do të veçoja që CloudWays nuk është tepër i paketuar, por në të njëjtën kohë siguron karakteristika themelore dhe të përparuara të dobishme.

përmbledhje

CloudWays ofron disa veçori të padiskutueshme. Qasja e saj miqësore me buxhetin, ku ju duhet të paguani për atë që përdorimi juaj është sigurisht një tipar që nuk mund të humbasë.

Me hostimin e saj të menaxhuar në cloud, ju nuk mund të përfitoni vetëm nga pritja e tij por edhe disa shtesa të cilat vijnë pa kosto të shtuar.

rekuizitë

 • Serverë të konfigurueshëm
 • Karakteristika të mira sigurie
 • Mbështetje rreth orës së klientit
 • Plane të përballueshme
 • Mbështet hostimin e shumëfishtë

Cons

 • Regjistrimi dhe verifikimi është kohë
 • Nuk ka një cPanel tradicionale, ndryshe nga shumica e platformave të pritjes
 • Kërkon ekspertizë bazë teknike për të filluar përdorimin e pritjes së tyre në re

Aktgjykimi ynë

CloudWays ofron mbështetje 24/7, gjykim falas, migrim falas dhe ton të veçorive të tjera. Serverat mund të konfigurohen sipas kërkesës tuaj.

Shkallëzimi i infrastrukturës ekzistuese është i lehtë me CloudWays. Teknologjitë e saj të fundit të infrastrukturës japin një përzierje të mirë të shpejtësisë dhe sigurisë.

Kur bëhet fjalë për kohën e duhur, performancën, besueshmërinë dhe sigurinë, CloudWays vërteton se është një opsion i mirë dhe ia vlen të provoni. Pa mendime të dyta, CloudWays është një zgjedhje që thjesht nuk mund të mos e humbisni.

Provoni CloudWays

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map