Free WordPress Hosting: Suksese pa paguar një Doll (2020)

A keni kërkuar rreth shërbimeve falas për WordPress hosting?


Në atë rast, kërkimi juaj përfundon këtu.

Shërbimet falas janë gjithnjë emocionuese. Edhe më interesante është fakti që ju mund të përfitoni nga WordPress hosting falas.

Sido që të jetë arsyeja juaj për të zgjedhur një hostim falas WordPress, dua të përmend që ekzistojnë disa ofrues falas të pritjes së WordPress në dispozicion në treg.

Epo, si një pikë paralajmërimi do të doja të përmendja se hostimi falas i WordPress vjen me dobësitë e veta.

Pra, merrni atë me një majë kripe.

Pak nga kufizimet janë-

 • Shpejtësi e ulët pa asnjë kohë të garantuar dhe performancë
 • Mbështetje për klientët me përparësi të ulët
 • Probleme me instalimin dhe shtojcat e WordPress
 • Inbuild Reklamat të cilat janë të pashmangshme
 • Karakteristikat e ulëta të sigurisë
 • Ruajtje më pak

Kompania Pothuajse Falë Web Hosting:

Pa dyshim, secili nga ne i do të mirat e mira. Sidomos nëse ky është një web hosting, atëherë ekziston një arsye e madhe për të festuar.

Ndërsa hosting falas tingëllon mirë, duhet pasur kujdes për të kuptuar ndërlikimet në atë që ju merrni falas.

Pra, pyetja është: A janë hosting falas me WordPress me të vërtetë 100% falas?

Epo, jo aq e lehtë. Një hostim falas në internet mund të ketë rreziqe të shumta, kosto shtesë, reklama të pashmangshme, kufizime të bandës dhe shumë gjëra të tjera që mund të ndalojnë funksionimin e faqes suaj të internetit.

Kjo është e vërtetë për hostimin falas të WordPress-it. Worthshtë e vlefshme të provoni një host të WordPress falas nëse ju jep modele të mjaftueshme, gjerësi bande, mbështetje të klientit, siguri themelore dhe është e lehtë për t’u përdorur.

Sidoqoftë, me shërbime falas shkallëzimi gjithmonë do të jetë problem.

Vazhdoni ndërsa unë ju ofroj ofruesit më të mirë falas të WordPress hosting të vitit 2020.

Opsioni 1: Bluehost.com (Konfigurimi më i mirë)

logo bluehost

$ 2.95 / mo *

(30 ditë garanci për kthimin e parave)

 • Uebsajti: 1 sit i menaxhuar i WordPress
 • Magazinimi SSD: 50 GB
 • Email: Microsoft Office 365
 • Fusha e lirë: Po
 • Kredia e marketingut: 200 dollarë
 • Fushat e parkuara: 5

Merrni Hosting

Pritja më e mirë falas për WordPress

Hapësira e diskut
Bandwidth
Lehtësia e përdorimit (yjet)
Llogari emaili
Kërkohet kartë krediti?
Planet e paguara? (Mujore)

WordPress.com3 GB1 GB★★★★★jojo4 deri në 45 dollarë
000webhost1 GB10 GB★★★★jojo$ 0,072 / mo.
Accuweb2 GB SSD30 GB★★★25jo3,49 dollarë – 5,58 dollarë
AwardSpace1 GB5 GB★★1jo0,17 dollarë – 5,83 dollarë
WPnode5 GB10 GB★★★★jopo3,92 dollarë – 11,99 dollarë
Serverë virtualë falas100 MB200 MB★★★★1po6,48 dollarë – 11,67 dollarë

Opsioni 2: WordPress.com

WordPress si pritje falas

Jam i sigurt, si një përdorues i WordPress nuk ju duhet shumë hyrje në lidhje me WordPress.com.

Një nga CMS-të e njohura e lansuar në 2003 dhe zhvilluar në PHP me MySQL ka ndryshuar perspektivën e përvojës së plotë të uebit.

Features:

WordPress njihet në të gjithë si një CMS falas dhe me burim të hapur. Duke filluar falas, WordPress ka një koleksion të mirë të modeleve falas me bazë domain, të cilat janë gjithashtu të përgjegjshëm për celularin.

Temat e WordPress

Kjo mbështetet nga personalizimi bazë.

Plani falas do të kishte një nënfushë WordPress.com. Këtu ju merrni një ruajtje prej 3 GB e cila është një depozitë e mjaftueshme për faqet e internetit të një fillestari.

Ky plan mbështet SEO bazë dhe lejon ndarjen e mediave sociale.

Siguria dhe besueshmëria:

Në shumicën e rasteve, kur është falas, nuk mund të prisni shumë veçori të mira të sigurisë.

Në të kundërt të këtij supozimi, këtu ka disa veçori të mira të sigurisë.

WordPress përfshin një JetPack i cili mbron nga spammers dhe ju lejon të keni hyrje në prerjet e hollësishme për faqen tuaj të internetit.

Planet e Paguara të Tjera: Epo, në rast se ju dëshironi të avanconi në një plan të paguar në të ardhmen, atëherë ka 3 plane të tjera.

 • Personal – 4 $ / muaj
 • Premium – 8 dollarë në muaj
 • Biznes – 25 dollarë në muaj

Ndihma për klientët:

Në rast se njiheni me WordPress, atëherë do të dini se WordPress mbështetet nga një mbështetje e fortë e komunitetit.

Uebfaqja ofron një seksion të dedikuar të burimeve që mbulon shumicën e temave të zakonshme.

Ju mund të përfitoni nga mbështetja e tyre e bisedës live 24/7 vetëm nëse jeni anëtar i paguar.

Lehtësia e përdorimit:

Pa mendime të dyta, WordPress është i lehtë për t’u përdorur.

Paneli i WordPress

Përzgjedhja e një teme ose personalizimi ose lundrimi nëpër menutë e ndryshme, e gjithë kjo është po aq e thjeshtë.

Farë mund të jetë më e lehtë për fillestarët!!

Një mundësi e përshtatshme për entuziastët e WordPress.

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Mbledhja e mirë e modeleve falas
 • Plani falas nuk ka asnjë tarifë të fshehur
 • Karakteristika të mira themelore të përfshira në planin falas

Cons

 • Reklamat dhe banderolat përfshihen në planin falas
 • Plani falas nuk mbështet shtojcat

Vizitoni WordPress.com

Opsioni 3: 000webhost

000webhost falas WP hosting

Thingdo gjë në hosting falas, është e paplotë pa 000webhost. Hostinger është kompania e saj mëmë.

000webhost u krijua për shërbime të pritjes falas në vitin 2007.

Features:

Pritja falas e WordPress siguron një ruajtje prej 1 GB me gjerësi bandë prej 10 GB. Mbështet 2 faqe interneti.

000 veçori

Për të filluar, 000webhost ofron falas Panelin e Kontrollit, ndërtuesin e faqeve në internet, rezervë të menjëhershëm, mbështetje PHP, mbështetje MySQL dhe disa karakteristika të tjera.

Siguron një kohë të gjatë 99%. Duke folur për shabllone, 000webhost ofron një koleksion të mirë të rreth 100 shablloneve falas.

Siguria dhe besueshmëria:

000webhost mban një kohën e duhur të duhur edhe për hostimin falas të WordPress.

Cfare ka me shume!!

Ju merrni mbrojtjen e linjës lidhëse, drejtoritë e mbrojtura nga fjalëkalimi, serverët e mbrojtur nga BitNinja, mbrojtjen e DDoS dhe menaxherin e IP mohimit. Ka mjaft karakteristika të mbushura me siguri.

Planet e tjera të paguara:

Megjithëse 000webhost ka një listë të mirë të tipareve për planin e saj të lirë, shanset janë që ju mund të dëshironi të përmirësoni në një plan të paguar qoftë për më shumë ruajtje, bandwidth ose karakteristika më të përparuara.

Ju keni 2 plane të tjera me pagesë të përballueshme, të cilat janë në dispozicion-

 • Pritja e vetme e WordPress – 0.80 $ / muaj
 • Host Premium WordPress – 3,49 dollarë në muaj

Këto janë çmimet për herë të parë dhe rinovimet janë më të larta se kjo.

Ndihma për klientët:

000webhost ka forumin e vet të mbështetjes.

Dhe pastaj ju keni një bazë të njohurive, FAQ, WordPress tutorial i cili është në dispozicion në faqen zyrtare të internetit.

Meqenëse kjo është falas, ju nuk do të mbështeteni nga chat live.

Lehtësia e përdorimit:

000webhost duket se është e lehtë për t’u përdorur në shikim të parë. Sidoqoftë, ai nuk ka një ndërfaqe të përshtatshme që e bën të vështirë hyrjen.

000 pult dashnor

Kështu do të dukej ndërfaqja, ku do t’ju mbajë alarme për të përmirësuar në planin e Hostinger.

rekuizitë

 • Mbështet plugins
 • Mbledhja e mirë e shablloneve
 • Karakteristika të mira sigurie
 • Plani falas i pasur me karakteristika të përshtatshme për zhvillimet themelore të faqes në internet

Cons

 • Ruajtje e ulët dhe gjerësia e bandës për planin falas

Vizitoni 000WebHost

Opsioni 4: Pritja e Accuweb

duke akorduar si fjalëformuese

Pritja e Accuweb është mjaft një kompani më pak e njohur, megjithatë, ka një kurbë të mirë të rritjes.

Ka rreth 14 vjet dhe ka furnizuar me rreth 55,000 llogari në web hosting.

Features:

Një anë pozitive e planit të saj të lirë është mungesa e reklamave dhe banderolave. Pritja Accuweb mbështet ruajtjen e SSD me 2 GB ruajtje.

Plani falas mbështet një gjerësi bande prej 30 GB. Për dallim nga shërbimet e tjera falas, hostimi i Accuweb mbështet hostimin e postës elektronike.

karakteristika të njohjes

Ka mbështetje për shtojcat SEO, PHP, MySQL, Perl Python. Konfigurimet janë vetëm të mjaftueshme për një faqe interneti fillestare me një trafik të kufizuar.

Siguria dhe besueshmëria:

Pritja Accuweb siguron një mbrojtje DDoS me shumë shtresa. Me shërbimet e saj falas, synon të ofrojë një pritje më të besueshme dhe më të sigurt.

Teknika e saj e hiper-caching siguron shpejtësi të mirë. Accuweb hosting mbështet izolimin e llogarisë dhe siguron të sigurojë një mjedis shumë të sigurt WP.

Planet e Paguara të Tjera: Përveç planit falas, ju keni edhe 2 plane të tjera të paguara.

 • WordPress Personal – 3,49 dollarë në muaj
 • Biznesi i WordPress – 5,58 dollarë në muaj

Ndihma për klientët:

Accuweb hosting ka një shërbim të biletave për pritjen falas, megjithëse kjo nuk është një mbështetje prioritare e çdo lloji.

Ka një koleksion të mirë të burimeve së bashku me forumin e diskutimeve dhe FAQ. Ka përmbajtje të mjaftueshme mbështetëse për fillestarët.

Sfida e vetme është që ju nuk do të gjeni shumë burime të dobishme jashtë faqes së saj zyrtare.

Lehtësia e përdorimit:

Për të filluar përdorimin e hostimit të tyre falas të WordPress, ju duhet të detyroni të verifikoni të caktuara duke përfshirë një provë ID.

Ky është një nga bllokuesit e rrugëve në fillimin e shpejtë të përdorimit të shërbimeve të pritjes së Accuweb.

rekuizitë

 • Karakteristika të mira sigurie
 • Plani i pasur me karakteristika të lira
 • Pa shpallje, pop-up dhe banderola

Cons

 • Mbledhja e kufizuar e shablloneve
 • Procesi kompleks i regjistrimit

Vizitoni hostimin e Accuweb

Opsioni 5: AwardSpace

Awardspace si pritje e fjalëve

AwardSpace një tjetër platformë jo aq e popullarizuar ka qenë që prej vitit 2003. Rreth vitit 2016, ajo lansoi shërbimet falas të pritjes së WordPress.

AwardSpace ofron shërbime të tjera primi pritëse së bashku me hostimin falas të WordPress.

Features:

Me planin falas, ju merrni një hapësirë ​​në disk 1 GB. Platforma e pritjes arrin të mbajë një kohë të gjatë 99.9%.

Hosting falas i AwardSpace përfshin 1 pritje të llogarisë email. Mbështet Panelin e Kontrollit paraprak, MySQL, PHP, Perl, CGI, dhe disa skenare të Perl.

Karakteristikat e hapësirës

Për më tepër, si pjesë e SEO, ajo siguron statistikat e trafikut.

Siguria dhe besueshmëria:

AwardSpace përpiqet të mbajë një kohë të qëndrueshme.

Ka një rezervë të lidhjes dhe furnizimit me energji 50 GB për të siguruar shërbime të besueshme.

Mbrojtja e privatësisë së domenit është në dispozicion, por me një çmim të veçantë prej 10 $.

Pritja e postës elektronike mbulon mbrojtjen e spamit, mbrojtjen e virusit dhe filtrin e emailit. Për më tepër, mbrojtja e murit mbrojtës është në dispozicion.

Planet e tjera të paguara: Pra, për çfarëdo arsye nëse dëshironi të zgjidhni një plan të paguar, atëherë keni 3 mundësi.

 • WordPress Basic – 0,17 dollarë
 • WordPress Web Pro – 4,75 dollarë
 • Max Pack i WordPress – 5.83 dollarë

Dua të theksoj se këto janë çmimet fillestare. Rinovimet janë më të larta se këto.

Ndihma për klientët:

Këtu është diçka që shkëlqen AwardSpace mbi të tjerët. Ka një bazë të mirë njohuri, seksione mësimesh dhe mësime video.

Ai gjithashtu mbështet një bisedë Sales Live. Megjithëse kjo nuk është në dispozicion 24/7, kjo ju lejon të dërgoni me email kërkesën tuaj e cila do të adresohet brenda orës tjetër të punës.

Lehtësia e përdorimit:

AwardSpace ka disa mundësi në dispozicion në ndërfaqen e tij. Ndërsa kjo nuk është aspak komplekse, prapë mund të ngatërrojë shumë përdorues.

Pult dashuri Awardspace.net

Sidoqoftë, pasi të keni varur nga ajo, është vetëm një copë tortë.

rekuizitë

 • Mbështetje e mirë për klientët
 • Lista e veçorive të ndërthurura
 • Krijues i lehtë për t’u përdorur në internet
 • Asnjë shpallje në planin falas

Cons

 • Ruajtje më pak prej vetëm 1 GB për planin falas

Vizitoni hapësirën e çmimit

Opsioni 6: WPnode

wpnode si pritje e fjalëve

WPnode është e njohur për qasjen e saj freebie. Në rast se ju keni kërkuar shumë energji falas për platformat WordPress, kjo është diçka që do t’ju ​​kishte kapur sytë.

Epo, pse është ky një opsion që thjesht nuk mund të humbasësh?

Vazhdoni ndërsa unë ju them se çfarë ofron saktësisht WPnode.

Features:

Kjo është falas, kështu janë edhe të tjerët. Kjo nuk ka Shpallje dhe as shumë të tjerë. Gjëja që ka shumë rëndësi është teknologjia e brendshme që përqafon WPnode.

Përdor LEMP pirg, plugin W3 Total Cache dhe CDN CloudFlare. Me pak fjalë, kjo ka një përzierje të mirë teknologjike e cila mund të ofrojë shërbime të besueshme dhe me shpejtësi të lartë.

WPnode mbështet një ruajtje prej 5 GB, shumë më e lartë se shumica e të tjerëve. Ka transferime të pakufizuara të të dhënave me 1 GB mbajtës të postës elektronike në RoundCube.

tiparet wpnode

Ka disa objekte të para-instaluara që e bëjnë atë një mundësi të përshtatshme për zhvillimin mbizotërues të teknologjisë.

Siguria dhe besueshmëria:

Arkitektura që menaxhon WPnode lejon shërbime të besueshme. Ka mbrojtje DDoS së bashku me CloudFlare i cili parandalon spammers, injeksion SQL dhe shumë kërcënime të tjera.

WPnode është ndërtuar për të parandaluar sulmet Brute Force. Skedarët e konfigurimit janë fshehur për të shmangur çdo lloj rrjedhje të të dhënave.

Planet e Paguara të Tjera: Nëse keni nevojë për një plan më të përparuar, atëherë WPnode ofron 3 plane të tjera.

 • Beqare – 3.92 $ / muaj
 • Premium – 4,90 $ / muaj
 • Biznes – 9,31 $ / muaj

Ndihma për klientët:

WPnode në mënyrë specifike nuk ka shumë përmbajtje të dokumentuar ose bazë të njohurive.

Sidoqoftë, ajo ka një seri FAQ të dobishme. Ju gjithashtu mund t’i arrini ato përmes postës elektronike.

Lehtësia e përdorimit:

Shtë e lehtë për t’u përdorur për përdoruesit e WordPress pasi WPnode nuk ka ndonjë tastierë të veçantë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të hyni në WordPress dhe të filloni të përdorni të njëjtën ndërfaqe.

rekuizitë

 • Shpejtësi dhe performancë e mirë
 • Shërbime të qëndrueshme në kohë dhe shërbime të besueshme
 • Karakteristika të konsiderueshme të sigurisë
 • Lehtë për t’u përdorur

Cons

 • Shtojcat dhe ndihma për instalimin e temave paguhen shërbime me 19 dollarë në sit

Vizitoni WPnode

Opsioni 7: Serverë virtualë falas

servera falas virtualë si WordPress hosting

Ky përsëri mund të jetë një emër më pak i dëgjuar. Siç sugjeron emri, është falas.

Kjo është një platformë pritëse e bazuar në Mbretërinë e Bashkuar e cila filloi së pari në 2004.

Shërbime Virtuale Falas, ju do të gjeni në shumicën e vendeve të referuara si FVS. Ajo ka një server dhe mbështetje të plotë të bazuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo përsëri ka disa tipare interesante.

Features:

Me planin falas, ju merrni një bandë të gjerë 200 MB dhe hapësirë ​​në internet 100 MB. Kjo gjithashtu përfshin ndërtuesin e faqes Weebly e cila lejon hyrjen në disa shabllone.

Servers Virtual Falas mbështesin 1 Baza e të Dhënave, 1 llogari me email dhe 1 llogari FTP. Ju mund të instaloni pjesën më të madhe të platformës popullore CMS e cila gjithashtu përfshin WordPress.

karakteristika falasvirtualservers

Me këto karakteristika, ai gjithashtu mbështet PHP, CGI Perl, Postgre SQL dhe disa veçori të tjera teknikisht të ndryshme.

Siguria dhe besueshmëria:

Siç u përmend më herët, ky ka të gjithë serverët e tij të vendosur në Mbretërinë e Bashkuar, që do të thotë që ju të merrni shërbime plotësisht të besueshme nëse jeni të vendosur në MB.

Si pjesë e sigurisë, Serverët Falas Virtual ofrojnë direktori të mbrojtura nga fjalëkalimi, mbrojtje Hotlink dhe mbrojtje nga lehja.

Planet e tjera të paguara:

Me planin falas, ju gjithashtu keni një plan të paguar në të cilin mund të azhurnoni për konfigurim më të mirë.

 • Thelbësore të FVS – 39.3 dollarë

Ndihma për klientët:

Si pjesë e mbështetjes Serverat Virtual Falas kanë një bazë të mirë njohuri. Ju mund të arrini mbështetjen e tyre të klientit drejtpërdrejt duke paraqitur një biletë.

Ajo ka parashikimin të paraqesë bileta bazuar në kategori të ndryshme si mbështetje teknike, ankesa, shitje, abuzim dhe shërbim ndaj klientit.

Lehtësia e përdorimit:

Në përgjithësi, serverat Virtual Falas janë të thjeshtë dhe vetë-shpjegues. Udhëzuesit e videos e bëjnë përdorimin e ndërfaqes më të lehtë.

rekuizitë

 • Karakteristika të mira të sigurisë për planin falas
 • Karakteristikat e pasura me teknologji
 • Mbështetje 24/7 duke përdorur biletat
 • Garanton 99.9% në kohën e duhur

Cons

 • Hapësirë ​​e ulët në internet si pjesë e planit falas

Vizitoni serverë virtualë falas

KONKLUZION:

Duke parë këta ofrues të lirë të hostimit të WordPress, jam i sigurt që do të preferonit të zgjidhni atë që ju jep përfitime maksimale.

Pika e mirë për të qenë e lirë është, ju mund të provoni secilën nga këto.

Pra, cila nga këto do të ishte një marrëveshje për të bërë grevë?

Siç kam përmendur më lart, ka disa mundësi si WordPress.com i cili ka ato Reklama të bezdisshme ndërsa disa si AwardSpace, hosting Accuweb i cili eliminon këto.

Nga të gjitha që kam shprehur, 000WebHost plotëson shumicën e karakteristikave të pritura dhe siguron funksionalitete të gjithanshme me një sasi të mirë të ruajtjes falas.

Në përgjithësi, 000WebHost jep propozimin e vlerës më të mirë dhe ia vlen të provoni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map