Ku mund t’i pres videot e mia falas? 10 sitet më të mira të hostimit të videove

Duke menduar të filloni një regjistër video ose dëshironi të presni videon tuaj mbi një platformë, por janë të hutuar?


E pra, të bësh një zgjedhje është shpesh e vështirë dhe kërkon që të jesh i saktë për atë që marr. Ju duhet të jeni të sigurt nëse do të funksionojë për ju apo jo.

Le ta bëjmë më të lehtë për ju.

Ne kemi regjistruar disa site më të mira të pritjes së videove ku mund të presësh videon tënde dhe ta shpërndash në faqet e internetit të rrjeteve sociale.

gati?

10 sitet më të mira të hostimit të videove

 1. Wistia
 2. Brightcove
 3. SproutVideo
 4. vooPlayer
 5. Swarmify
 6. Cincopa
 7. dacast
 8. Niche Video Media
 9. EZWebPlayer
 10. Primcast

Le të hedhim një vështrim…

1. Wistia

Wistia

Wistia është një shërbim i mbajtjes së videove që ju lejon të përshtatni videot tuaja. Ju mund të krijoni një kanal në të cilin mund të mbani një seri videosh që dëshironi të shikojnë shikuesit tuaj. Ai gjithashtu nuk shfaq reklama ose video të sugjeruara në mënyrë që shikuesi juaj të përqendrohet në të njëjtën përmbajtje.

Features:

 • Lojtar i personalizueshëm
 • Analizë video
 • Menaxhimi dhe Instalimi
 • Integrimet CRM
 • Zëvendësoni videon

çmimi:

Ekzistojnë tre plane në dispozicion:

 • Plani Falas (Kufizimet – 3 video)
 • Plani Pro: 99 $ / muaj (Kufizime – 10 video)
 • Plani i Avancuar: 399 $ / muaj (Kufizime – 100 video)

2. Brightcove

Brightcove

Brightcove është një platformë video video, e cila jo vetëm që strehon videot tuaja, por ju ndihmon gjithashtu edhe me marketing në video. Ka një lojtar video HTML5 në dispozicion dhe është mbështetës në çdo pajisje.

Kjo ju lejon të filloni video për transmetim të drejtpërdrejtë dhe gjithashtu mund të ndani videot direkt në Facebook, Youtube dhe Twitter.

Features:

 • Lojtar HTML5
 • Transmetim direkt
 • Analizë video
 • Botime shoqërore
 • Menaxhimi i përmbajtjes

çmimi:

Një gjykim falas është në dispozicion. Ata ofrojnë një citat sipas kërkesës.

Filloni Gjyqin Falas

3. SproutVideo

SproutVideo

Ky është një sit web hosting si për individët ashtu edhe për bizneset. Kjo ju lejon të krijoni dosje dhe të ngarkoni skedarët me shumicë. Për qëllime të sigurisë, ata ofrojnë hyrje të vetme, mbrojtje nga fjalëkalimi dhe mbrojtje për hyrje.

Ju mund të vendosni një kohë skadimi në kodin tuaj të ngulitur në mënyrë që të mos mund të ndahet. Ju gjithashtu mund të kufizoni qasjen në videot specifike sipas vendndodhjes ose adresave IP.

Features:

 • Ngarkimi me shumicë
 • Ndiqni dhe revokoni seancat
 • Analizë video
 • Kategoritë dhe Kërkimet
 • CSS dhe Redaktori Javascript

çmimi:

Një provë falas 30-ditore është në dispozicion. Ka katër plane të paguara:

 • Plani i farës: 24,99 $ / muaj (1 lojëra elektronike)
 • Plani i mbirjes: 59,99 $ / muaj (3 lojëra elektronike)
 • Plani i pemës: 199,99 $ / muaj (6 lojëra elektronike)
 • Plani Pyjor: 499.99 $ / muaj (9 lojëra elektronike)

4. vooPlayer

vooPlayer

Kjo platformë video ju lejon të presë videon në faqen e tyre, të personalizoni atë video, ta ndani dhe futni videon e tyre në faqen tuaj të internetit si dhe të analizoni përgjigjet.

Ju mund të ndani teste të njëjtat video me formate, madhësi ose cilësi të ndryshme dhe të kontrolloni se cili prej tyre shkon më mirë përmes objektit të Testimit A / B. Gjithashtu ju lejon të hiqni reklama dhe videot e lidhura nga YouTube.

Features:

 • Përshtatja e lojtarit
 • Gjenerimi i Thumbnail
 • Kontrolli i vëllimit dhe logoja e personalizuar
 • Ekrani i plotë automatik në luajtje
 • Përjashton IP

çmimi:

Ekzistojnë tre plane në dispozicion:

 • Falas: 0 $ / muaj (me 1 GB ruajtje)
 • Fillimi: 14 $ / muaj (me 25 GB ruajtje)
 • Ndërmarrja: 62 $ / muaj (me 100 GB ruajtje)

Regjistrim falas

5. Swarmify

Swarmify

Swarmify është një platformë në internet hosting video që vjen me një plugin WordPress gjithashtu. Ju nuk do të duhet ta ngarkoni videon përsëri në Swarmify nëse e keni videon tashmë në YouTube ose Vimeo. Thjesht duhet të kopjoni dhe ngjisni lidhjen në këtë sit pritës dhe Swarmify do ta importojë atë automatikisht.

Features:

 • Mbështet çdo shfletues
 • Konvertime automatike në YouTube
 • Lojtar i personalizueshëm
 • Pamjet e bazuara në shikime të videos

çmimi:

Ata ofrojnë një gjykim falas. Ekzistojnë tre plane të paguara në dispozicion:

 • Plani i biznesit të vogël: 49 dollarë në muaj
 • Plan Pro Video: 99 $ / muaj
 • Plani Vjetor: 499 $ / muaj

Provo falas

6. Cincopa

Cincopa

Cincopa është një program pritjeje për marketing në video që ndihmon një ndërmarrje në botimin dhe transmetimin dixhital, videot e korporatave, si dhe marketingun dhe komunikimin. Karakteristika e Kapitullit Video lejon përdoruesit të krijojnë një listë për luajtje dhe të klasifikojnë videot sipas interesave të tyre.

Gjithashtu ju lejon të krijoni portofolet video që mund t’i ndani me bashkëpuntorët ose fansat tuaj (nëse jeni një ndikues social).

Features:

 • Inkuadrim i videos
 • Analizë video
 • Galeria e Rrjeteve të Videove
 • Marketingu me email
 • Player Player i Rregullueshëm

çmimi:

Ata ofrojnë një provë falas 30-ditore. Ka tre plane të paguara:

 • Plani i fillimit: 99 dollarë pagesa një herë me 5 video
 • Plani Plus: 25 dollarë në muaj me 40 video
 • Plani i Korporatës: 99 $ / muaj me 200 video

Një plan i personalizuar i ndërmarrjeve është gjithashtu i disponueshëm për të cilin duhet të kontaktoni ekipin e tyre të shitjeve.

7. dacast

dacast

Kjo është një platformë video video për bizneset dhe organizatat që ofron mbështetje 24/7 për klientët e tyre. Ajo gjithashtu ofron një veçori të Caption Live dhe titra në skedarin e tyre VOD. Ju gjithashtu mund të kufizoni qasjen në përmbajtjen tuaj bazuar në vendndodhjen. Ju gjithashtu mund të shtoni numërimin e drejtpërdrejtë në videot tuaja.

Features:

 • Streaming pa reklama
 • Kanale live të pakufizuara
 • Gjeo-kufizime
 • Analitika në kohë reale
 • 30 minuta mbrapa

çmimi:

Ata ofrojnë një gjykim falas dhe tre plane të paguara:

 • Plani fillestar: 19 $ / muaj me 20 GB depozitë
 • Plani Premium: 125 dollarë në muaj me ruajtje 200 GB
 • Plani i ndërmarrjes: 289 $ / muaj me ruajtje 500 GB

Nëse keni nevojë për një plan të personalizuar, mund të kontaktoni ekipin e tyre të shitjeve.

8. Niche Video Media

media e ngrohtë video

Niche Video Media siguron një zgjidhje të sigurt për strehimin e videove nga menaxhimi i kontrollit të hyrjes së përmbajtjes, ku nuk lejon një përdorues të shkarkojë videot tuaja. Ju gjithashtu mund të përdorni objektin e Konferencës Live Video, ku konferenca e shumëfishtë nga kolegët me kolegë mund të bëhet me 1000 përdorues dhe takimi i konferencës mund të regjistrohet gjithashtu.

Features:

 • Mbrojtja nga Shkarkimi
 • Kontrollet e hyrjes
 • Ndarja e ekranit
 • Konferenca video
 • Analizë video

çmimi:

Ata ofrojnë një gjykim pa 15 ditë. Ekzistojnë dy plane të paguara në dispozicion:

 • Plani Themelor: 44,99 $ / muaj me ruajtje 15 GB
 • Plani i Biznesit të Vogël: 134.99 $ / muaj me ruajtje 150 GB

Ju mund të kontaktoni ekipin e tyre për një plan ndërmarrje me porosi.

9. EZWebPlayer

EZWebPlayer

EZWebPlayer ju lejon të ndani video në internet, si dhe video të drejtpërdrejta. Kjo ju lejon të krijoni kanale që lejojnë një përdorues të hyjë në një bibliotekë video dhe një video që ai dëshiron të shikojë.

Reklamat e luajtura në mes të videos që transmetoni ju shqetësojnë. Epo, EZWebPlayer nuk përmban ndonjë reklamë ose logot e palëve të treta dhe lejon përdoruesin tuaj të shikojë videon dhe të kontrollojë veprimet pa ndonjë pengesë.

Features:

 • Transmetim direkt
 • Llojet e Mbështetura të Audio dhe Video
 • Analizë video
 • Përshtatja e lojtarit
 • Asnjë njoftim ose logot e palëve të treta

çmimi:

Ata ofrojnë një gjykim falas. Ekzistojnë katër plane të paguara në dispozicion:

 • Plani i Liteve: 5 $ / muaj (me madhësinë e skedarit maksimal 1 GB)
 • Plani Pro: 15 dollarë në muaj (me madhësi skedari max 3 GB)
 • Plani i Etiketës së Bardhë: 55 $ / muaj (me madhësinë e skedarit maksimal 6 GB)
 • Plani i personalizuar i etiketave të bardha: 95 $ / muaj (me madhësinë e skedarit 8 GB)

10. Paraditja

primecast

Primcast siguron servera pa cloud për të pritur videot tuaja. Rrjeti me vonesë të ulët lejon shikuesin të transmetojë videon me kohën minimale të buffering. Analitika video e integruar ju lejon të kuptoni shikuesit dhe t’ju ndihmojnë të gjeneroni ide se si ju duhet të punoni në video.

Features:

 • Dorëzimi ndër-platformë
 • bëj monedhë
 • Paguaj per pamjen
 • Rrjeti me Latencë të Ulët
 • Konfigurimi i CDN

çmimi:

falas

përfundim

Pra, këto ishin disa nga faqet më të mira të pritjes së videove ku mund të presësh videot tuaja në internet, t’i ndani ato si dhe të gjeneroni të ardhura përmes tyre.

Ekzistojnë disa mënyra për të rritur trafikun në faqen tuaj të internetit midis të cilave ngulitja e një videoje së bashku me përmbajtjen është një. Pra, videot jo vetëm që ju ndihmojnë me marketing por gjithashtu i mban përdoruesit të përfshihen në faqen tuaj të internetit për një kohëzgjatje më të gjatë dhe rrisin trafikun tuaj të internetit.

Farë po pret? Merrni një shërbim të pritjes së videove dhe shtoni një video në faqen tuaj tani. Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë – cilën nga këto shërbime do të zgjidhni për faqen tuaj të internetit. Ne do të donim të dinim mendimet tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map