Rishikimi Amezmo (2020): A është ai i sigurt dhe i besueshëm i PHP-së?

PHP Hosting shpesh konsiderohet shumë e nënvlerësuar për shkak të një koncepti të gabuar të PHP-së që është shumë i ndërlikuar për t’u marrë me ose një kurbë të pjerrët të të mësuarit, por të gjitha ato janë debunkuar për shkak të zhvillimit të gjerë dhe përparimit të bërë ndër vite.


Amezmo është një shërbim i tillë pritës që e bën php hosting super të arritshëm dhe të përballueshëm për të gjithë. Ai mbështet të gjitha teknologjitë dhe platformat kryesore që të mund të përdorni plotësisht planin e tij & karakteristika.

Le të hedhim një vështrim të thellë në Amezmo për të zbuluar saktësisht se çfarë ka për të ofruar dhe nëse po kërkon të futesh vetë në shërbim. Duke filluar me…

Lehtësinë e përdorimit

Amezmo Filloni gjyqin falas

Cila mënyrë më e mirë për të provuar lehtësinë e përdorimit sesa të testoni vetë shërbimin? Prandaj, vendosëm të regjistrohemi për gjyqin falas për të hedhur një sy brenda. Mbi të shihni është forma për të filluar një gjykim falas pas krijimit të një llogarie.

Ju gjithashtu mund të shihni të gjitha tiparet e një llogarie falas si menaxhimi i menaxhimit të cloud PHP, mbështetja e GitHub / GitLab, bazat e të dhënave të menaxhuara dhe garantimi i kthimit të parave.

raste

Pasi futëm të gjitha detajet ne ishim në shërbim pothuajse menjëherë i cili ishte i shpejtë. Nga këtu, thjesht mund të klikoni në “Nisjen e shkallës së parë” dhe të shkoni menjëherë në punë. Kjo është ajo që bëmë.

Shembulli i nisjes

Siç mund ta shihni, mund të vendosni një emër për të ruajtur në rrjetin tuaj privat, një emër domain të dedikuar dhe mundësinë e ndarjes së shembullit në mënyrë të sigurt. Ne kemi dhënë detaje të përshtatshme dhe klikojmë në “Tjetër”.

shembulli i nisjes amezmo

Në krye të faqes tjetër thuhet se shembulli ynë ka qasje në të gjitha versionet PHP si dhe Node.js të instaluar. Tjetra ju mund të zgjidhni vetë versionin tuaj PHP, bazën e të dhënave të parazgjedhur, emrin e përdoruesit / fjalëkalimin dhe menaxherin e paketës për të optimizuar të dhënat.

Fillimi i shembullit amezmo

Duke klikuar në tjetrën do t’ju kërkojë një mundësi për të zgjedhur një plan. Aty ‘Amezmo 256’ është një plan falas që mund ta filloni menjëherë ose të merrni një provë falas 7 ditore me ‘Amezmo 512’ që është një plan me pagesë.

Prandaj kjo është gjithçka për Lehtësinë e Përdorimit. Vendosja e një llogarie dhe konfigurimi i preferencave të serverit janë të thjeshta dhe zgjasin më pak se disa minuta. Ju gjithashtu mund të klikoni në “Mëso më shumë” në çdo faqe nëse keni vështirësi të lundroni.

Çmimeve & Features

Sipas mendimit tonë, çmimi është po aq i rëndësishëm sa performanca. Karakteristikat janë më shpesh sesa jo në lidhje me çmimin. Sa më shumë që paguani aq më shumë tipare do të merrni.

Por çmimi ka rëndësi se ku mund të jeni i kufizuar në burimet tuaja ose thjesht dëshironi minimumin e zhveshur për të drejtuar dyqanin tuaj online. Gjëja më e mirë është që Amezmo ka një plan falas.

Mimet për PHP App Amszmo Hosting

Por plani falas kërkon informacionin e kartës tuaj të kreditit e cila nuk është aq e madhe për një marrëveshje pasi kjo është norma me shumicën e kompanive. Sidoqoftë, Amezmo ofron një listë të gjatë të veçorive siç mund ta shihni.

Karakteristikat kryesore për tu shënuar me planin falas janë Vendosjet e Pafundme të Zbutjes me Git, Menaxheri i Paketave Smart ™ për Composer dhe Node, ruajtja metrike 1-ditore, metrikat e përparuara të serverit dhe azhurnimet automatike të sigurisë dhe sigurisë.

Nëse ka një gjë madhore që e bën Amezmo të dalë nga konkursi, do të ishte integrimi për GitHub / BitBucket / GitLab. Pra, nëse jeni një kodues i rëndë, mund të largoheni me shumë thjeshtësi.

Një gjë tjetër e shkëlqyeshme është që plani i njëpasnjëshëm përfshin të gjitha tiparet e tanishme të planit të mësipërm, që do të thotë se ‘Plani ‘Standard’ @ 8 $ / muaj përfshin të gjitha tiparet e planit falas dhe më shumë.

Plani Standard përfshin veçori premium të tilla si RAM i rritur, SSD e pakufizuar, grepa vendosjeje, mbajtje 7 ditore metrike, MySQL në distancë përmes tunelit SSH, transferim i pakufizuar i rrjetit, deri në 4 lëshime të ruajtura, etj..

Përveç që i ka të gjitha tiparet e përfshira nga plani standard, Plani i Avancuar vjen me 30 $ / muaj dhe ka shkallën më të lartë të tipareve si një CPU me dy bërthama, 6 domene me porosi, hyrje në SSH, shkëmbim shembulli, etj..

Prandaj, gjithçka duket qartë në anën e tipareve. Përveçse keni një plan falas, çmimi i planeve premium ndjehet me vlerë edhe për shkak të listës së karakteristikave dhe nëse krahasohet me AWS, dhe Heroku, çmimi gjithashtu ndjehet i parashikueshëm.

siguri & Ndihma për klientët

Siguria është pa dyshim një shqetësim i madh midis të gjitha llojeve të shërbimeve të pritjes. E megjithatë, shpesh është anashkaluar që është arsyeja pse ka shumë raste të faqeve të internetit që janë prishur dhe të dhënat e tyre shpërthejnë.

Serverë PHP për Aplikime Moderne

Amezmo ka karakteristika të shumta për të luftuar një ngjarje të tillë. Para së gjithash, Amezmo NUK është një host i përbashkët. Prandaj, ju merrni burime të dedikuara me një CPU, RAM dhe ruajtje të veçantë e cila është shumë efikase për shkak të një ambienti të izoluar.

Amezmo pëlqen ta mbajë veten në ballë të të gjitha vendosjeve PHP, kjo është arsyeja pse ju merrni të gjitha azhurnimet dhe shtesat më të fundit të bashkuara në pako. Amezmo monitoron ciklin e azhurnimit të lëshimeve të PHP, kështu që ju mund t’i aplikoni ato automatikisht ose manualisht.

Një tjetër gjë që duhet të theksohet këtu është se kur kompanitë si Digital Ocean dhe AWS kërkojnë konfigurim shtesë të murit të zjarrit me çdo shembull të përbashkët, Amezmo automatikisht konfiguron firewall-in si parazgjedhje.

Kjo është për sigurinë e Amezmo. E vetmja siguri kryesore që ju merrni është ajo e bashkuar brenda lëshimeve të PHP, e cila është e mirë, por asgjë për tu emocionuar. Ka gjëra shtesë si Firewall automatik dhe automatik ssl por kjo është në lidhje me të.

Tjetra, le të flasim për mbështetjen e klientit:

Amezmo ofron përparësi të lartë dhe përgjigje 15 minutëshe Ndihmë me email / bisedë në planet e saj të nivelit të lartë. Por meqenëse shumica e njerëzve u pëlqen të tejkalojnë planin falas, kjo është ajo që ne do të mbulojmë gjithashtu.

Rastet amezmo

Plani falas ofron vetëm mbështetje me email, i cili është në rregull nëse bën atë që na nevojitet. Më shpesh sesa jo Email dëshmon të jetë një zgjidhje efektive kur merresh me shumë informacione.

Rastet amezmo

Duke klikuar në opsionin Email, hodhi këtë formë mënyrën tonë e cila është e detyrueshme për të zgjidhur pyetjen tonë. Kështu, kjo është ajo që bëmë. Ne plotësuam një pyetje dhe dërguam Email-in dhe prisnim një përgjigje.

Ne pritem & priti por nuk pati asnjë përgjigje në sytë e cila ishte një sulmues. Ne mendojmë se është e sigurt të marrësh me mend se planet premium ju ofrojnë më shumë përparësi. Le të vazhdojmë më tej.

Fillimi në Amezmo _ Amezmo

Përveç mbështetjes me Email, Amezmo gjithashtu ka disa dokumente të shkëlqyera në faqen e saj të internetit, në mënyrë që të mësoni të merrni rreth shërbimit pa dhimbje. Shtë e thjeshtë për t’u lexuar dhe përfshin lidhje të jashtme për tema për lexim të mëtejshëm.

Baza e të dhënave _ Amezmo

Ne donim të shikonim edhe më shumë, kështu që klikuam në bazat e të dhënave. Informacioni dukej shumë i shkurtër dhe i lehtë për t’u kuptuar. Kishte edhe nën tema nën bazat e të dhënave që u zgjeruan në shërbimin e Amezmo.

Kjo përfundon sigurinë & mbështetja e klientit. Siguria është e pranueshme të them më së paku dhe mbështetjen e postës elektronike & dokumentacioni u ndje i kënaqshëm.

përfundim

Pra, deri tani, kontrolli më i madh me shërbimin mund të shkumëzohet deri në siguri më të vogël se sa mbështetje dhe mbështetje të dobët jetësore. Këto janë shqetësime goxha të mëdha sot. Mund të largoheni nga mbështetja e dobët e bisedës, por siguria është ende thelbësore.

Meqenëse PHP është me burim të hapur, hakerat ose peshkatarët lehtë mund të marrin duart e tyre dhe të depërtojnë në aplikacionin / faqen tuaj. Kështu që duhet të lejoni që aspekti i sigurisë t’ju mbajë larg nga hyrja në shërbim?

Epo jo. Jo ne te vertete.

Megjithëse siguria e dobët është një rrezik. Ju mund të merrni shumë masa paraprake manuale dhe masa për ta bërë faqen tuaj të sigurt. Plus, PHP ju jep shumë fleksibilitet në atë aspekt. Nëse keni disa përvojë me uebin, nuk duhet të jetë shumë e vështirë.

Po në lidhje me mbështetjen e Email / bisedës?

Nëse nuk do të merrnim përgjigje nuk do të thotë, nuk do të keni gjithashtu. Më pas ne ishim në plan të lirë.

Pra, a ja vlen çmimi Amezmo? Sigurt. Gjithsesi ka një plan falas, kështu që patjetër kontrolloni shërbimin.

Kjo përfundon shqyrtimin. Whatfarë mendoni për Amezmo? E provove? Cilat janë mendimet tuaja Ju lutemi komentoni më poshtë dhe na tregoni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map