Rishikimi i Bandzoogle: 8 Gjërat që duhet të dini para se ta përdorni!

Ky artikull u rishikua dhe u azhurnua në 29 Prill 2020.


Oh po, sot ka kaq shumë platforma pritjeje në dispozicion në treg. Sidoqoftë, shumica e këtyre janë platforma pritëse për qëllime të përgjithshme. Me qëllim të përgjithshëm, dua të them që ju mund të strehoni çdo fushë.

Nuk do të ishte mirë nëse mund të merrni një platformë ekskluzive të gjithëpërfshirjes që mund të përdoret për një fushë specifike që po kërkoni?

Si të kesh një platformë pritëse të dedikuar muzikantëve?

Atje shkon.

Bandzoogle është me të vërtetë një platformë pritëse kushtuar muzikantëve.

Një faqe interneti kushtuar muzikantëve kërkon më shumë kreativitet dhe më shumë mjete. Kjo është pikërisht ajo që Bandzoogle përfshin.

Farë është Bandzoogle?

Hover to preview

Bandzoogle

Bandzoogle është një platformë web hosting e cila i është dedikuar ekskluzivisht muzikantëve. Ajo siguron mjete që muzikantët të ndërtojnë një faqe në internet profesionale, të promovojnë muzikë, si dhe të shesin direkt tek fansat.

Ajo siguron mjete për të mbështetur integrimin në mediat sociale si Twitter, Facebook, Instagram, SoundCloud dhe Bandcamp.

Bandzoogle gjithashtu përfshin një dyqan të integruar, mjete për listën e postave dhe veçori të raportimit së bashku me dhjetëra tema dhe shabllone.

Wasshtë lansuar për herë të parë në 2003 nga një muzikant Chris Vinson i cili gjithashtu krijoi një faqe në internet për grupin e tij rock me emrin Rubberman.

Bandzoogle ka selinë e tij në Montreal, Quebec, Kanada. Kjo është e popullarizuar në mesin e muzikantëve dhe më shumë se 30,000 muzikantë dhe grupe e përdorin atë.

Të mirat e Bandzoogle:

Njohja e pikëve më të mira në lidhje me platformën pritëse që ju zgjidhni është jashtëzakonisht e rëndësishme. Si çdo platformë tjetër pritjeje Bandzoogle ka grupin e vet të mirat dhe të këqijat.

Më lejoni të flasim më shumë për të mirat e përdorimit të Bandzoogle.

 • Performanca dhe Shpejtësia: Bandzoogle ka një infrastrukturë cloud dhe është ndërtuar për të siguruar performancë të lartë për faqet e internetit të dizajnit të rëndë. Ka aftësinë për të dhënë shpejt video dhe grafika.

  Meqenëse kjo u është kushtuar muzikantëve, duhet të tregohet kujdes i madh për të siguruar një gjerësi të mjaftueshme të bandës pa mbytje. Ai kufizon përdoruesit vetëm në bazë të faqeve, gjurmëve dhe fotove. Përveç kësaj, nuk ka kufizime të tjera. Platforma pritëse mbështet uebfaqe të shkallëzueshme dhe me shpejtësi në rritje.

  Më poshtë është performanca e faqes në internet, e cila është e shkëlqyeshme.
  bandzoogle në kohën e duhurPër të kontrolluar statistikat më të fundit të uptime për Bandzoogle, klikoni këtu

  Një provë e ngjashme për bajtin e parë është siç tregohet më poshtë. Kjo është po aq e shpejtë.

shpejtësia e faqes bandzoogle

Lessshtë e panevojshme të thuhet, Bandzoogle është i pasur me funksione dhe e bën krijimin e faqeve në internet jashtëzakonisht të thjeshtë. Ajo ka disa opsione të lehta për t’u përdorur dhe zvogëluar, të cilat mund të përdoren lehtësisht edhe nga një përdorues fillestar.

 • E-Commerce Ready: Plani bazë mbështet shumicën e tipareve rudimentare të kërkuara për një faqe interneti muzikore. Të gjitha planet kanë mbështetje për tregtinë elektronike. Mund të shesësh shkarkime muzikore lehtësisht duke përdorur këtë.
  bandzoogle gati për tregti elektronik
 • Lista e postave e integruar: E mbështetur gjithashtu është një listë postare me minimumin e 100 pajtimtarëve tifozë për planin themelor. Mund të lidheni shpejt me fansat tuaj duke përdorur veçorinë e listës së tyre të postës.

  Karakteristika mundëson postë elektronike, caktimin e postave elektronike dhe analitikës së bashku me raportimin e postës elektronike.
  Lista e postimeve Bz

  Karakteristikat e tjera të përfshira janë kalendari turne dhe mjetet e SEO. Këto janë disa karakteristika të cilat nuk janë lehtësisht të disponueshme në platformat e tjera të pritjes.

 • Shtypni komplete & Më shumë: plando plan mbështet kutitë e shtypit Elektronik dhe ka siguri SSL. Plani më i avancuar ka shumë karakteristika shtesë.
 • Karakteristikat e përparuara: Pak nga këto karakteristika të përfshira janë header video, ndjekja e inventarit, raportimi i skanimit të tingullit, para-porositë e albumit dhe shumë më tepër. Mund të shesësh bileta, mallra, skedarë video dhe skedarë mediatikë.
 • Mjetet e integruara të projektimit në internet: Bandzoogle mbështet mjete të fuqishme për krijimin e faqeve në internet me veçori të tilla si një menaxher imazhi, integrim në Instagram, bibliotekë shkronjash dhe shumë më tepër. Në përgjithësi, është mjaft i pasur për të zhvilluar një faqe në internet të një muzikanti.
 • Periudha e provës: Me çdo plan, ju merrni një provë falas 30-ditore. Shumica e platformave të pritjes nuk mbështesin karakteristika të tilla. Pra, në të vërtetë është një situatë fituese.Gjyqi Bz 30 ditë
  Pasi të skadojë periudha e provës, ju lehtë mund të azhurnoni në cilindo nga planet e tyre të paguara. Plani përfshin emrin e domain falas.
 • Zbritje: Bandzoogle ofron zbritje tërheqëse. Nëse vendosni të paguani çdo vit, atëherë merrni një zbritje që është e barabartë me dy muaj falas. Nëse keni një domen të lirë, atëherë pas 60 ditëve të anëtarësimit, mund të vendosni të lëvizni diku tjetër.

  Bandzoogle ofron një zbritje jofitimprurëse. Ajo ofron llogari falas për organizatat bamirëse të regjistruara të përqendruara plotësisht në muzikë.

  E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari falas dhe të dërgoni email në Bandzoogle me informacione mbi organizatën tuaj.

  Kalo gjithçka dhe Kërko për zbritjen tënde tani…

Bandzoogle ofron shumë njohuri të të dhënave duke zbatuar raportim efektiv i cili mund të bëjë analizën interaktive të të dhënave.

Bandzoogle ka një veçori unike për të siguruar shënjestrimin e vendndodhjes. Me këtë veçori, ju mund të synoni tifozët në vende të veçanta me email të personalizuar.

Cons të Bandzoogle:

Tani, le të flasim për disa gjëra që, sipas mendimit tim, Bandzoogle mund të përmirësohet.

Për të qenë i sinqertë, nuk ka shumë dobësi në përdorimin e Bandzoogle. Ata pretendojnë se janë një platformë pritëse muzikore dhe kjo është diçka për të cilën ata janë mirë.

Pak nga të këqijat janë-

 • Shtesa: Kur bëhet fjalë për një kuti postare me postë elektronike, kjo nuk është pjesë e planit. Pra, hostimi i postës elektronike ka një çmim të veçantë prej 14,95 $ / vit.

Përsëri asnjë nga planet nuk mbështet mbështetje në shumë faqe interneti. Multi-site ka një çmim të veçantë për të cilin ju duhet të kontaktoni me specialistin e llogarisë së tyre.

Karakteristikat Bandzoogle:

Lehtësinë e përdorimit:

CPanel i disponueshëm në Bandzoogle është i lehtë për t’u përdorur edhe për përdoruesit e rishtar.

Shihni demonstrimin e Bandzoogle më poshtë:

Pasi të regjistroheni, lehtë mund të modifikoni dhe shtoni veçori themelore.

Bandzoogle cPanelKjo gjithashtu siguron mbështetje të shumëfishtë për tregtinë elektronike. Nga këtu mund të shtoni lajmet më të fundit, gjurmët e fundit dhe detajet në lidhje me shfaqjet tuaja të ardhshme.

Redaktimi i shablloneve është i lehtë dhe mund të shtoni faqe lehtësisht. CPanel gjithashtu ju lejon të modifikoni shabllone, të gjeneroni raporte të ndryshme dhe të shtoni fushata me email duke përdorur veçorinë e listës së postimeve..

Lista e postimeve në Bandzoogle

templates:

Uebfaqja juaj e muzikës do të ishte jo e plotë pa përdorur shabllonet më të mira. Modelet duhet të jenë tërheqëse dhe kjo është pikërisht ajo që Bandzoogle i intereson.

Epo, të gjitha këto janë vërtet të përgjegjshme për celular. Modelet janë të veçuara mirë bazuar në zhanrin muzikor. Ai mbështet një numër të madh temash dhe ju gjithashtu mund të shtoni temën tuaj.Modele bandzoogle

Ju lehtë mund të shikoni paraprakisht zgjedhjen tuaj të temës. Kjo ju siguron gjithashtu një pamje të bazuar në celular.Modelet Bandzoogle 2

E gjithë kjo vjen me një lehtësim të përshtatjes dhe përdorimit të personalizimeve.

Karakteristikat e tërheqjes dhe lëshimit:

Në shumicën e rasteve, faqet e internetit të muzikës kanë UI të rëndë dhe në masë të madhe varen nga ngarkimet mediatike dhe video. Për të përdorur të gjitha këto karakteristika, në shumicën e platformave të pritjes, duhet të bëni disa nivele të ndryshimeve të kodimit.

Përkundër kësaj, Bandzoogle ofron dizajn interaktiv dhe inovativ UI i cili është i përsosur për faqen tuaj të internetit muzikore. Në të njëjtën kohë, kjo nuk kërkon ndonjë ekspertizë kodimi.

Dizenjimi i plotë i uebit përdor një ndërtues të lehtë për t’u përdorur në internet me mundësi të tërheqjes dhe rënies.

Menuja bandzoogle

Bërja e ndonjë personalizimi duke përdorur këto tipare zvarritjeje dhe ekrani është jashtëzakonisht e qetë. Së bashku me këto karakteristika tërheqëse dhe tërheqëse, ka disa video demonstruese të cilat janë në dispozicion.

Pasi të keni bërë këto ndryshime, shpejt mund të shikoni një pamje të faqes tuaj të internetit për desktop, tablet dhe celular.

Ndihma për klientët:

Kur është fjala për mbështetjen e klientit, ju mund të arrini në ekipin e Bandzoogle duke përdorur email ose chat live. Ju mund ta përdorni emailin në çdo kohë. Biseda live nuk është në dispozicion 24/7.

Në rast se opsioni i bisedës live nuk është i disponueshëm, atëherë do të merrni një shfaqje siç tregohet më poshtë.Bandzoogle na kontaktoni

Bandzoogle nuk ofron një mundësi bisede live për çdo kohë, me siguri një arsye është jashtëzakonisht e thjeshtë e tyre për t’u përdorur cPanel.

Mbi cPanel-in e tyre, do të gjeni video demo të shumta që mund të përdoren si një udhëzues referimi.

Për më tepër, unë gjithashtu provova opsionin e tyre live chat. Ishte jashtëzakonisht e shpejtë pa kohë pritjeje.

Bandzoogle chat live

Bandzoogle livechat 2

Përfaqësuesi i bisedës live ishte mjaft i shpejtë për të siguruar informacion të mjaftueshëm dhe lidhje relevante për të siguruar më shumë informacione rreth veçorive të ndryshme.

Përveç kësaj, Bandzoogle ka një seksion në blog i cili ka përmbajtje të ndryshme interesante në tema të ndryshme. Ju gjithashtu mund të regjistroheni këtu për të marrë azhurnime të rregullta.

çmimi:

Bandzoogle ka 3 plane të ndryshme. 3 planet janë-

Features
Lite
STANDARD
PRO
Faqet1020i pakufizuar
Fotografitë100500i pakufizuar
Emri i domain falaspopopo
çmim$ 8.29 / mo$ 12.46 / mo$ 16.63 / mo

Filloni provën tuaj 30 ditë falas

(Gjykim falas 30 ditë, nuk nevojitet kartë krediti.)

Pritja e postës elektronike mund të zgjidhet me një çmim të veçantë prej 14,95 $ / vit. Bandzoogle i përgjithshëm ofron plane të përballueshme. Plani themelor përfshin një sërë karakteristikash.

Bandzoogle vs Wix

Tani që kam siguruar një shëtitje në lidhje me Bandzoogle, më lejoni ta krahasoj këtë me një tjetër platformë popullore të pritjes “Wix”.

Bandgoogle vs wix

Wix është gjithashtu një platformë pritjeje me bazë cloud, e ngjashme me Bandzoogle. Ajo u nis për herë të parë në vitin 2006 dhe ka selinë e saj në Tel Aviv, Izrael.

Wix është një platformë universale pritëse në krahasim me Bandzoogle e cila përqendrohet thjesht në faqet e internetit të muzikantëve.

Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për krijimin e një faqe në internet muzikant, më lejoni t’ju ofroj një krahasim midis Wix dhe Bandzoogle.

a. templates
 • Ndërsa flet për shabllonet, Bandzoogle ofron më shumë modele muzikore përkatëse në krahasim me Wix.
 • Me Wix, nuk mund të zgjidhni modele të bazuara në zhanre të ndryshme muzikore. Gjithashtu pasi që kjo është një platformë më universale pritëse, zgjedhja e shablloneve është e kufizuar.
b. Lehtësia e personalizimit të faqes në internet

Të dy Wix, si dhe Bandzoogle, ju lejojnë të provoni shërbimet e tyre falas, që është pjesa e mirë.

 • Me Wix, nuk mund të përshtatni shumë seksione të faqes në internet. Në një farë kuptimi, zgjedhja e shkronjave dhe ngjyrave është shumë e kufizuar.
 • Kjo është diçka që është lehtësisht e disponueshme në Bandzoogle.
c. Lista e postave
 • Raportimi, renditja e postave nuk është e disponueshme me Wix.
 • Përsëri këto janë disa nga tiparet e përfshira edhe si pjesë e planit themelor në Bandzoogle.
d. e-Commerce
 • Në rast se dëshironi një organizim të tregtisë elektronike, me Wix, do të duhet të zgjidhni planin më të paguar.
 • Sidoqoftë, me Bandzoogle kjo është lehtësisht e disponueshme në planin themelor.
e. Karakteristika miqësore muzikore
 • Paketat e shtypit elektronik, mjetet SEO, kalendari i turneut, raportimi SoundScan dhe shumë veçori të tjera që kërkohen për një uebfaqe muzikantësh janë lehtësisht të disponueshme në Bandzoogle.
 • Kjo është diçka që mungon në Wix.

Përfundim:

Unë kam dhënë një përparim të detajuar të Bandzoogle. Siguroi gjithashtu një krahasim me Wix, i cili ndodh të jetë një zgjedhje e nivelit të dytë për të krijuar një uebfaqe të një muzikanti.

Bandzoogle është e përkushtuar për të furnizuar vetëm nevojat e muzikantëve dhe kjo është pikërisht ajo që ata pretendojnë të bëjnë. Në të vërtetë, është një zgjedhje e përkryer nëse jeni duke kërkuar për muzikë bazuar në faqen e internetit.

Ka një performancë të mirë, shpejtësi dhe është e shkallëzueshme. Këto janë disa nga tiparet që do të shikonit, pasi krijimi i një uebsajti muzikant është i rëndë për UI. Bandzoogle ofron mjetet më të sakta për t’ju ndihmuar të krijoni një faqe interneti profesionale.

Bandzoogle jo vetëm që ka një koleksion tërheqës shabllon, por gjithashtu ka një cPanel intuitiv, i cili është i lehtë për t’u përdorur dhe ka tipare tërheqës dhe lëshim. Uebfaqja juaj mund të funksionojë brenda disa minutave.

Epo, nuk janë të gjitha. Bandzoogle mbështet redaktimin e lehtë të faqes suaj të internetit dhe gjithashtu ofron analitikë duke përdorur mjetet e saj të raportimit.

Bandzoogle i përgjithshëm është një zgjedhje me të vërtetë e rekomanduar për një faqe në internet muzikantë.

Prandaj, shkoni përpara, merrni pritjen tuaj të Bandzoogle sot!

Filloni provën tuaj 30 ditë falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map