Rishikimi i HostGoi (2020): Ia vlen të këndosh me ta?

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të pritjes në Indi, ju mund të keni hasur në HostGoi por nuk mund të duket se e përbëjnë mendjen tuaj?


Epo, ky përmbledhje sigurisht që do t’ju ndihmojë të vendosni nëse HostGoi ia vlen kohën tuaj apo jo.

Ne rishikojmë planet e pritjes bazuar në parametra të ndryshëm si siguria, çmimi, mbështetja, etj. Ju mund të shikoni sesi rishikojmë shërbimet e pritjes dhe pastaj të vendosim vetë nëse do të zgjedhësh atë apo jo.

Farë është HostGoi?

HostGoi, e themeluar në vitin 2018, është një ofrues kryesor i shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet me qendër në Indi dhe ka qendra të të dhënave në Indi, SH.B.A., Evropë.

HostGoi

HostGoi, një kompani udhëheqëse e pritjes së faqes në internet ofron më së miri web hosting, host reseller, serverë cloud, regjistrim të emrit të domain, WordPress Hosting, VPS, etj duke ushqyer bizneset e vogla dhe të mëdha.

Kjo është e qartë nga fakti se ata kanë Colgate, Dabur, Bajaj Capital, Avenues Global School, dhe shumë klientë ndërkombëtarë.

Kështu që mund t’ju ​​japë Bang The Bang Bang Best For Buck Your ’?

Epo, kjo është ajo që do të mbulojmë në këtë përmbledhje sot.

Le të zhyten, do të jemi?

uptime

Uptime i referohet kohës gjatë së cilës hosti juaj në internet mbetet dhe funksionon.

Nëse keni menduar 99% dhe 99.99% nënkuptojnë të njëjtën gjë, mendoni përsëri!

uptime

Sipas llogaritësit SLA Uptime, kjo do të nënkuptojë joproduktive të:

 • Ditë: 8 sekonda
 • Javë: 1 minutë
 • Mujore: 4 minuta e 19 sekonda
 • Vjetore: 52 minuta dhe 33 sekondë

Sipas nesh, kjo është në kohën e duhur shumë e mirë që çdo kompani mund të ketë.

Prmimet dhe veçoritë

tiparet e çmimeve

Gjërat në anën e çmimeve janë mjaft të buta me HostGoi. Ndoshta, HostGoi është një nga shërbimet më të përballueshme të hostimit në treg.

Plani themelor vjen me vetëm 0,85 $ në muaj. Edhe plani i biznesit dhe ai standard janë mjaft të përballueshme me vetëm 2 $ dhe 3,85 $ në muaj respektivisht.

Pjesa më e mirë është pothuajse të gjitha tiparet në të gjitha planet janë të ngjashme përveç part pjesës së disponueshmërisë ’. Për shembull, në planin themelor, ju merrni 5 GB SSD dhe 10 GB Bandwidth ndërsa e njëjta është e pakufizuar në paketën e Biznesit dhe Standardit.

përmban hostgoi

Lehtësinë e përdorimit

Lehtësia e përdorimit është një nga faktorët që edhe pse nuk është me rëndësi kryesore, por shumë gjëra sigurisht varen nga kjo.

Përdorni Cpanel për përdorim të lehtë së bashku me mjetet e gatshme të krijuesit të faqes në internet në mënyrë që të mos keni nevojë për gjuhë komplekse të kodimit.

Personalisht, e gjetëm ndërfaqen e tyre të lehtë për t’u përdorur.

Mbështetja e klientit

Epo, ata nuk kanë video në faqen e tyre të internetit, por ata kanë blog për gjithçka.

Yep! Unë dua të them gjithçka!

mbështetja e klientit

Vetëm për të kontrolluar nëse një chatbot ishte përdorur për të biseduar apo një njeri i vërtetë, ne u përpoqëm të shtronim një pyetje tjetër.

Ne i kemi pyetur ata lidhur me migracionin.

mbështetja e klientit

Ne ishim të lumtur që morëm një përgjigje së shpejti nga ana e tyre dhe ishte një njeri. Biseda ishte padyshim e ngadaltë, por ne mund të gjenim një përgjigje për atë që synuam.

mbështetja e klientit

Siç mund ta shihni nga pamja e mësipërme, ato kanë shtatë kategori të ndryshme për udhëzime në lidhje me pritjen, WordPress, etj, përveç asaj që ata kanë një seksion të veçantë mbi “si të filloni një blog” dhe një udhëzues të hollësishëm.

Një gjë që veçanërisht kemi vërejtur në lidhje me ta është se ata kanë një buletin elektronik për të na azhurnuar. Ne mendojmë se është një tipar i shkëlqyeshëm për të vazhduar të azhurnuar.

mbështetja e klientit

mbështetje

Megjithëse përmendin se ata kanë instalim falas SSL por në faqen e tyre në internet, ata kanë përmendur tarifa për të njëjtën. Ne mendojmë se kjo është një pjesë e ndërlikuar dhe qartësia kërkohet këtu.

SSL

siguri

Edhe nëse siguria nuk është me të vërtetë përparësi për ju, duhet të jetë diçka për të cilën ju intereson sepse keni të dhëna thelbësore të vizitorëve tuaj.

Pra, si është HostGoi?

HostGoi ju jep këtë garanci me një gamë karakteristikash të sigurisë.

siguri

siguri

Mirat e HostGoi:

 • Uptime e Madhe
 • Në përgjithësi, çmimi i mirë.
 • Buletini i postës elektronike për të na azhurnuar është një veçori e shkëlqyeshme.

Cons të HostGoi:

 • Biseda live nuk ishte e kënaqshme dhe ka hapësirë ​​për përmirësim në pamjen tonë.
 • Certifikatat SSL janë falas me planet e përbashkëta të pritjes, por ato kanë një vlefshmëri prej 90 ditësh dhe nuk vijnë me një vulë besimi. Për të hequr këtë pengesë, ju mund të zgjidhni një certifikatë Premium SSL siç është Garancia e ofertës Comodo, Validimi i Organizatës / Administratorit, Vula e Mirëbesimit. Vlefshmëria ndryshon sipas afatit të pajtimit (1/2/3 vjeç).
 • Zgjidhja rezervë ditore e faqeve të internetit JetBackup përfshihet në cPanel pa kosto që gjeneron automatikisht kopje rezervë të plotë të faqes në internet dhe ruan të gjithë kopjen rezervë në një server cloud. Sidoqoftë, ajo mban vetëm 5 ditë rezervë të vjetër, kështu që nëse përdoruesi dëshiron të mbajë kopjet e tyre të vjetra për një jetë, atëherë duhet të zgjedhin për CodeGuard.
 • Mbështetja për video do të kishte qenë më e mirë përveç blogjeve.

përfundim

Tani mund të mendoni për shërbimet e HostGoi përsa i përket ofertave dhe dërgesave të tij.

Unë do të them nëse ka një gjë që më shqetëson në lidhje me HostGoi, do të ishte më e lëmuar Mbështetja e Bisedës së Drejtpërdrejtë, por prapë se prapë do.

Ju mund të shkoni menjëherë përpara & jepni një goditje të HostGoi, ne jemi të sigurt që nuk do të zhgënjeheni.

A u pajtove në shërbimin e HostGoi? A keni një sugjerim, mund të dëshironi të ndani? Do të dëshironim ta dëgjonim nga ju në pjesën e komenteve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map