Rishikimi i hostit Malabar: A është ndonjë host i këtij faqja indiane?

Rishikimi i hostit Malabar: A është ndonjë host i këtij faqja indiane?

Rishikimi i hostit Malabar: A është ndonjë host i këtij faqja indiane?

Rishikimi i hostit Malabar: A është zgjedhja më e mirë? Le ta zbulojmë.


Nëse keni menduar për “Malabar” si një rajon bregdetar, atëherë “Hostmalabar.in” është një oqean i zgjidhjeve pritëse.

Ne e quajmë atë një “Oqeani i Zgjidhjeve të Hosting”, sepse ai ka serverë në të gjithë Amerikën e Veriut, Evropë dhe Azi.

Me shumë karakteristika tërheqëse, ky është një përmbledhje që kemi pritur të ndajmë.

Ne, në Hostingpill, rishikojmë kompanitë më të mira pritëse bazuar në disa parametra dhe në varësi të asaj që ne ofrojmë pikëpamjet tona në lidhje me të njëjtat.

Pra, le të zhyten!

Farë është pritësi Malabar?

Host Malabar është një ofrues i shërbimit pritës nga Kerala, India që furnizon 100k + klientë në të gjithë botën.

Kompania pritëse është e lidhur me 400+ qendra të të dhënave globalisht. Kjo u lejon atyre të ofrojnë serverë nga çdo vend në botë për klientët e tyre.
Hostmalbar

Host Malabar ofron një pritje të përbashkët (Linux, Windows, Dedikuar, Linux PBN, Radio hosting), Reseller Hosting (Linux, Windows, Shoutcast), Storage Box, VPS hosting, Private Private.

uptime

Uptime i referohet kohës gjatë së cilës hosti juaj në internet mbetet dhe funksionon.

Pritësi Malabar garanton një kohëzgjatje nga 99.994% në 100%.

uptime

Më shumë kohë joproduktive mund të nënkuptojë më pak shanse që njerëzit të kenë mundësi të hyjnë në faqen e internetit, më pak drejtime, të ardhura të ulëta. Kjo është arsyeja pse ‘Uptime’ është një faktor vendimtar.

Nëse përdoruesit nuk mund ta hapin faqen tuaj, kjo është një mundësi e humbur.

Ne kemi përdorur Calculator SLA Uptime për të llogaritur kohën e humbjes për të dy “kohët e premtuara”.

Ja çfarë kemi gjetur:

uptime

Imazhi i mësipërm tregon se sa kohë do të ulet faqja në një ditë, javë, muaj dhe një vit kur përqindja e ngritjes është 99.994%.

Pjesa më e mirë, në faqen e tyre të internetit ata kanë një skedar “status” i cili jep informacion në lidhje me kohën e shërbimit të serverëve të ndryshëm gjatë gjithë kohës.

Ne gjetëm më shumë informacione rreth qendrave të tyre të të dhënave në faqen “për ne”.

uptime

Prmimet dhe Karakteristikat

çmimet dhe veçoritë

Për këtë rishikim ne kemi konsideruar hostimin e përbashkët, Linux bazuar, vendndodhjen e serverit në Francë, duke përdorur cPanel për GUI.

Ajo ka 6 pako të ndryshme për të kujdesur për nevojat e pritjes. Kryesisht tiparet janë të zakonshme.

 • Llogaritë e postës elektronike
 • Domenet Addon
 • Nënfushat
 • Bazat e të dhënave
 • FTP
 • Falas Softaculous
 • cPanel
 • Mbrojtja e DDoS
 • Mbështetje në cloud
 • Mbështetje e biletave / telefonit

Nuk është e qartë nga përshkrimi cilat karakteristika të bazës së të dhënave, veçoritë cPanel, veçoritë e postës elektronike që ai ofron.

Një nga gjërat që na pëlqeu është që siguron ‘Addon Domains’ në shumicën e planeve të saj, të cilat disa nga kompanitë pritëse nuk i ofrojnë.

Free Softaculous bën të mundur ngarkimin e gjërave shpejt. Tashmë është ngulitur në cPanel që do të thotë se nuk duhet ta ngarkoni atë ose ta blini veç e veç.

Prmimi i mençur është i butë por sipas nesh, do të ishte më mirë nëse tiparet do të shpjegoheshin në detaje.

Së dyti, kur studiuam termat dhe kushtet, ne morëm vesh që kompania nuk na lejon të presim video, filma, filma, skedarë mp3, këngë, përmbajtje të mbrojtur nga intimiteti për tu ngarkuar në serverin e përbashkët.

Lehtësinë e përdorimit

Host Malabar ka një ndërfaqe mjaft të lehtë për t’u përdorur. Ka shumë blog për të udhëhequr lexuesin në seksionin ‘bazë të njohurive’.

Do blog ka një seri hapash dhe fotografish për të udhëhequr lexuesin.

Seksioni i bazës së njohurive mund të gjendet në seksionin “kontakti”.

Zgjidhje për Hostmalabar

Njoftimet ‘është një veçori e shkëlqyeshme për t’i mbajtur pajtimtarët të azhurnuar në lidhje me shtesat më të reja të reja ose ndonjë veçori tjetër të rëndësishme.

Ndihma për klientët

mbështetja e klientit

Sa i përket mbështetjes së klientit, ata pretendojnë të kenë një mundësi të bisedës live, Yahoo, Skype dhe Google Chat.

Ne nuk ishim në gjendje të testonim tiparet e mësipërme.

Ju mund të ‘identifikohuni’ në llogarinë tuaj dhe të ngrini një biletë për të kërkuar një pyetje specifike.

Në rastin e më shumë dyshimeve, ju mund t’i telefononi ata dhe t’i sqaroni gjërat.

siguri

Siguria është me rëndësi të madhe gjatë zgjedhjes së një partneri pritës. Në fund të fundit, faqja jonë e internetit është një dyqan elektronik në botë dhe model që gjeneron të ardhura për ne.

Ne zbuluam se host Malabar përdor mbrojtjen DDoS dhe Cloudflare për masa sigurie.

Cloudflare siguron siguri duke mbrojtur faqet e internetit nga aktivitetet me qëllim të keq si sulmet DDoS, bots me qëllim të keq dhe ndërhyrje të tjera të paqëndrueshme.

Ato kanë masa të duhura sigurie në qendrat e të dhënave për të parandaluar qasjen e paautorizuar.

Sistemi kërkon një fotografi Id, skanues biometrikë dhe karta për të lejuar vetëm njerëzit e vërtetë të hyjnë në qendrën e të dhënave.

Ata kanë sisteme mbrojtëse ndaj zjarrit trefazor, sisteme automatike spërkatës dhe detektorë tymi për të parandaluar dëmtimin e qendrës së të dhënave për shkak të zjarrit aksidental.

përfundim

Në rregull.

Pra, pasi kemi parë të gjitha tiparet e mësipërme, ne rekomandojmë host Malabar?

PO!

Ata kanë kohë të shkëlqyeshme, mbështetje të shkëlqyeshme dhe karakteristika të mira sigurie.

E vetmja gjë që kemi mendjen është që ata mund t’i lejojnë përdoruesit një version falas të provës dhe të shpjegojnë veçoritë në detaje më të mëdha.

Cila nga karakteristikat e host Malabar e gjeti unike? Do të jemi të lumtur ta njohim në pjesën e komenteve.

Provo sot Malabar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector