Rishikimi i hostit të softnet: Si funksionoi në testimin tonë? (2020)

Këtu në HostingPill, kemi një infatuacion të çuditshëm me gjetjen e shërbimeve të panjohura ose të fshehura të pritjes që zakonisht kalojnë nën radarët e njerëzve.


Gjë për gjetjen e këtyre shërbimeve të rralla të pritjes është t’i njohësh brenda dhe pastaj të të ofrosh sugjerime të vlefshme.

Për shembull, shikoni në shërbimin që kemi gjetur kohët e fundit: Softnet Hosting. Fromshtë nga Kenia, Afrika dhe i intereson të gjitha bizneset e vogla dhe sipërmarrësit brenda, por edhe jashtë kufijve të saj.

Tani, mund të mendoni, “Tani pse dreqin do të blija një server deri në Afrikë !?” Epo, mos të jetë kaq i shpejtë për të gjykuar. Në këtë përmbledhje ne kemi parashtruar çdo të mirë & aspekt i keq i Softnet, kështu që ju mund të bëni mendjen tuaj në lidhje me të.

Pra, pa ndonjë ado tjetër, le të zhyten brenda?

Çmimeve & Features

Ok, kështu që, një nga të mirat e përdorimit të një shërbimi të huaj pritës është që ju të merrni avantazhin e diferencës së monedhës që do të thotë se ka një shans që ju mund të merrni më shumë karakteristika me më pak çmim.

Dizajni i Uebit - Regjistrimi i Domainave në Kenia _ Softnet Solutions Ltd

Meqenëse ne nuk përdorim Shilinga Kenyan, USD do të jetë preferenca jonë. Le të fillojmë me planin “Standard” i cili është rreth 10 dollarë në vit që ju jep 25 GB hapësirë ​​në disk, por asnjë mënyrë për të ditur nëse kjo është HDD ose SSD. Po, kjo është 10 dollarë në vit, si dhe të gjitha planet e tjera.

Atëherë, plani ka gjerësi të pakufizuar, llogari të pakufizuara të postës elektronike, baza të të dhënave të pakufizuara, panel kontrolli i llogarisë (që është WHMCS) dhe mbështetje 24/7 e klientit. Duditërisht ata përmendën tarifat e ardhshme të rinovimit që janë rreth 14 dollarë.

Duke ecur në planin profesional, nuk ka shumë ndryshim në karakteristikat këtu sesa hapësira në disk që po merrni, e cila është 35 GB dhe plani kushton rreth 19 dollarë në vit.

Në mënyrë të ngjashme, plani “Advanced” është 28.23 $ në vit, hapësira e diskut është rritur deri në 45 GB hapësirë ​​në disk dhe të njëjtat karakteristika si më parë. Hapësira e diskut mund të ishte më e mirë në këtë pikë, por…

… Plani i fundit sigurisht që bën. Plani ‘Pafund’ ka hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe të gjitha tiparet e tjera të pakufizuara me rreth 94 dollarë në vit, gjë që nuk është asgjë më pak se e tepërt për të qenë e sinqertë.

Në përgjithësi, planet duket se kanë një çmim të çuditshëm, i cili pritet, por tiparet janë të përshtatshme, dhe prandaj edhe të rekomandueshme.

Shih Softnet Hosting me çmime të plota këtu …

Ndihma për klientët

Marrja e ndihmës gjatë një episodi të vështirë mund të jetë thelbësore. Disa fillestar veçanërisht përfundojnë duke mos ditur se çfarë po bëjnë dhe shkaktojnë një zinxhir problemesh që përfundojnë në prishjen e faqes. Prandaj, nevoja për mbështetje të mirë të klientit është gjithmonë e dobishme pavarësisht nëse jeni fillestar ose ekspert.

chat live

Mbështetja e bisedës live konsiderohet mënyra më e besueshme për të marrë sa më shpejt ndihmë. Ju gjithashtu mund të bashkëngjitni fotografi të problemit tuaj për të artikuluar më mirë problemin tuaj tek përfaqësuesi i bisedës dhe për të marrë zgjidhje.

chat live

Ne vendosëm të testojmë shërbimin e bisedave të Softnet dhe vendosëm një pyetje. Shtë një pyetje në lidhje me integritetin e serverëve të tyre.

chat live

Ne morëm një përgjigje gati sa më shpejt që shtruam një pyetje e cila është e mirë nga ana e Softent. Përgjegjësia është e mirë. Përgjigja u vendos thjesht.

Paraqisni Biletën - Softnet Solutions Ltd

Tjetra, ekziston zgjidhja e qartë e sistemit të biletave ku thjesht mund të postoni detajet tuaja të caktuara, të përshkruani shkurtimisht pyetjen tuaj dhe të bashkëngjitni fotografitë e nevojshme për të marrë ndihmë më të mirë.

Tani, ne gjithashtu u përpoqëm të kërkojmë një bazë të njohurive për të gjetur & lexoni artikuj kur përdoruesit ndjehen të humbur me informacionin e dhënë, por nuk ka ndonjë dhe kjo është pak e bezdisshme. Megjithatë, mbështetja e klientit është mjaft e kënaqshme.

Lehtësinë e përdorimit

Web Hosting_ kompani e përballueshme, e lirë dhe më e mirë në Kinë - Softnet

Në thelb, WHMCS mbështet pjesën më të madhe të Softnet. Shtë e sigurt të supozohet se procesi i blerjes dhe faturimit kalon përmes WHMCS dhe duke klikuar mbi “Porosit Tani” bën të njëjtën gjë.

Shporta e blerjeve - Softnet Solutions Ltd

Siç mund ta shihni këtu, ekzistojnë 3 mundësi për të zgjedhur paketat e shërbimit. E vetmja që mungon është ajo me 25 GB hapësirë ​​në disk që përmendëm më parë.

Shporta e blerjeve - Softnet Solutions Ltd

Përzgjedhja e një plani ju bën më pas në faqen tjetër, ku mund të zgjidhni të regjistroheni një domain të ri për faqen tuaj të internetit, transferoni një nga një regjistrues tjetër ose zgjidhni një ekzistues.

Shporta e blerjeve - Zgjidhje Softnet

Pastaj është një vështrim i fundit për gjithçka që keni zgjedhur. Ju mund të zgjidhni nëse cikli i faturimit duhet të jetë vjetor, dyvjeçar, ose trevjecar.

Shporta Softnet Solutions Ltd

Më në fund, është faqja përfundimtare para pagesës ku mund të rishikoni porosinë tuaj. Pas arkëtimit, thjesht mund të filloni të punoni në faqen tuaj menjëherë.

Prandaj, Softnet mbështetet në WHMCS për procesin e faturimit të tyre i cili është megjithëse i gjatë, por i nevojshëm.

përfundim

Kështu që do ju sugjerojmë të investoni në një shërbim pritës gjatë gjithë kohës në Afrikë?

Epo, me sa shohim, është e rekomandueshme.

E vetmja gjë që ndjehej mungesë ishte faqja e internetit e mungesës, asnjë bazë njohurish dhe ndryshimi i monedhës mund të shqetësojë disa njerëz.

Por përveç kësaj, raporti çmim-tipar është shumë i mirë. Mbështetja është e kënaqshme. Plani më i ulët është rreth 9 dollarë për një vit, kështu që nuk është as një pyetje.

Padyshim jepja një e shtënë.

Kjo është për këtë përmbledhje. Cfare mendoni ju A ja vlen të kontrollohet Softnet? E provuat vetë shërbimin? Si ishte përvoja juaj? Ju lutemi komentoni më poshtë dhe na tregoni.

Provo Softnet Hosting Sot

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map