Rishikimi MilesWeb: A ka vlerë për para? (2020)

A po kërkoni për një shërbim pritës në Indi? Shanset janë që ju të keni hasur në shërbimin e Hosting MilesWeb, por nuk mund të duket se ju bëjnë mendjen?


Epo, ky përmbledhje është i sigurt për t’ju ndihmuar të vendosni nëse MilesWeb ia vlen kohën tuaj apo jo.

Ju mund të shikoni se si ne i rishikojmë shërbimet e pritjes. Bazuar në disa procedura, metoda & parametrave, ne përcaktojmë një shërbim të shkëlqyeshëm të pritjes.

Kush është MilesWeb?

faqja fillestare e miljeve

MilesWeb është një kompani Indian Web Hosting Company me mbi 10,000+ klientë në të gjithë botën. Ka WordPress, VPS, Rishites, Magento, Dedikuar & Shërbime të pritjes në cloud. Ata kujdesen për bizneset e vogla dhe të mëdha.

MilesWeb filloi në vitin 2012. Që atëherë, ata kanë fituar shumë tërheqje duke fituar shumë çmime dhe klientë të mëdhenj.

achivements

Klientët e tyre përfshijnë Kotak Mahindra Bank, ETMoney, ExpressInn & Searchengine Guru.

Pra, a është e drejtë të mendosh që MilesWeb mund të përmbushë të gjitha premtimet e saj, pavarësisht nga madhësia e saj?

A mund t’ju ​​japë Bang The Bang Bang Best For Buck Your ’?

Epo, kjo është ajo që do të mbulojmë në këtë përmbledhje sot.

Le të zhyten, do të jemi?

uptime

Uptime përcakton kohën kur serveri që faqja juaj funksionon vazhdon të funksionojë.

Më shumë kohë joproduktive mund të nënkuptojë më pak shanse që njerëzit të kenë mundësi të hyjnë në të.

Nëse përdoruesit nuk mund ta hapin faqen tuaj, kjo është një mundësi e humbur.

uptime

MilesWeb ofron një garanci në kohë 99,95%. Sipas llogaritësit SLA Uptime, kjo do të nënkuptojë joproduktive të:

 • Ditore: 43.2s
 • Javore: 5m 2.4s
 • Mujore: 21m 54.9s
 • Vjetore: 4h 22m 58.5s

Po, kjo është pothuajse 4 orë e gjysmë e pushimit në vit.

Pra, a është kjo një gjë e keqe?

Epo, është mjaft e shkëlqyeshme në krahasim me disa shërbime të tjera që ofrojnë të njëjtat karakteristika me më shumë çmim. POR është akoma shumë larg nga konkurrenca.

Kompanitë më të mëdha në garë kanë tendencë të ofrojnë një rezultat të përsosur kohëzgjatje prej 99,99%, e cila vendos numrat e joproduktive:

 • Ditore: 8.6s
 • Javore: 1 milion 0,5
 • Mujore: 4m 23.0s
 • Vjetore: 52m 35.7s

Ky është një ndryshim mbi 3 orë krahasuar me 99.95% të MilesWeb.

Sa i përket kohës që shkon deri në kohën e duhur, MilesWeb nuk është i përsosur por patjetër mjaft i mirë.

Çmimeve & Features

Gjërat në anën e çmimeve janë mjaft të buta me MilesWeb. Siç u përmend më lart, MilesWeb është një nga shërbimet më të përballueshme të pritjes në treg.

Duke u nisur nga pritja e tyre e përbashkët, plani standard ose ‘Tyro’ siç e quajnë atë ka një marrëveshje joshëse.

sharedhosting3

Me 60 / / muaj (ose më pak se një dollar) ju merrni 1 faqe në internet, Bandwidth të Pafund, një Ndërtues Uebfaqesh, cPanel & 1 GB Ruajtje SSD. Tani, bummer këtu nuk ka domen falas & 3 Baza e të dhënave.

Asnjë krijues i marrëveshjeve, i sigurt, por jo edhe aq i keq për çmimin. Ju mund të merrni një uebsajt që funksionon nën shpenzimet e një turi kafeje.

Këtu është një listë e tipareve të plota në Tyro që zbulon gjithashtu një mungesë të fushave shtesë.

sharedhosting1features

Por po, vetëm plani bazë nuk do t’ju lëshojë shitje. Për këtë, do t’ju duhet diçka më e nivelit të lartë ose plani ‘Swift ‘i cili ka një marrëveshje më të mirë për të.

sharedhosting2

Pra, 185 month / muaj, ju merrni një Domain Falas me këtë, kështu që të jetë mirë. Bundled gjithashtu me SSD Pafund, Databaza të Pafund, Email E Pafund & cPanel + Softaculous.

Plani Swift duket si një opsion shumë më i mirë në krahasim me Tyro. Kufizimi i bazave të të dhënave & Llogaritë e postës elektronike prenë shumë fleksibilitet.

Një listë e veçorive të plota zbulon të njëjtën disponibilitet të fushave addon gjithashtu.

karakteristika të përbashkëta pritjeje

Ende, jo aq shumë e një marrëveshje shkelëse duke marrë parasysh çmimin.

Por akoma varet nga nevoja juaj për fusha shtesë, të cilat mund ta bëjnë këtë plan të papërshtatshëm për qëllimin tuaj.

Për të parë një version më premium ose “Turbo” mund të ishte një zgjedhje më e përshtatshme për t’u konsideruar:

sharedhosting3

Për 285 / / muaj, ju merrni Uebfaqe të Pafund, Ruajtje të Pafund, Bandwidth i Pafund. Përfshirë karakteristikat e njëjta me planin Swift. POR …

karakteristikat e përbashkëta të pritjes1

… Nuk ka kufizime mbi fushat e addon kësaj here.

Plani Turbo është një nxitje e plotë në të gjitha aspektet me etiketën e dhënë të çmimeve të përballueshme. Asnjë kufizim i ndonjë tipari çfarëdo që të marrë parasysh planin e tij të nivelit më të lartë.

Firmshtë e vendosur të thuash që gjërat në anën e icingmimeve janë mjaft të drejta dhe katrore. Shihni planet e pakufizuara të pritjes së MilesWeb & karakteristika.

Lehtësinë e përdorimit

Ju shikoni, një cPanel është baza juaj e operacioneve kur funksiononi sfondin e faqes tuaj. Ky është vendi ku ju kaloni 90% të kohës tuaj kur menaxhoni & drejtimin e faqes tuaj.

Gjëja e mirë në lidhje me faqen kryesore të MilesWeb është: ju lejon të merrni një shije të pritjes së tyre përmes një Demo Live cPanel.

Nëse shkoni në faqen e tyre “Shiko Planet” & lëvizni te planet. Ju mund të shihni një simbol të gjelbër duke thënë ‘Demo’ menjëherë pranë cPanel + Softaculous.

Ju gjithashtu mund të klikoni lidhjen ‘Kontrolloni Live cPanel Demo tonë’ poshtë tabelës së çmimeve.

cpaneldemo

Duke klikuar në njërën prej tyre, do të hapni një skedë të re në shfletuesin tuaj me emrin ‘cPanel – Main’. Kjo do të thotë se është një proces i drejtpërdrejtë që funksionon në një server.

cpanel1

Dhe Voila! Një demonstrim i drejtpërdrejtë i serverit MilesWeb që funksionon këtu në shfletuesin tuaj pa asnjë problem (ose të paktën nuk kemi vërejtur ndonjë). Përveç se shkon ngadalë.

Kjo shpjegon faktin se ne nuk jemi të vetmit që përpiqemi ta përdorim atë.

Ne u përpoqëm të klikonim në skedarin File Manager për të parë nëse prezantimi funksiononte në të vërtetë. Ai shfaqi përmbajtjen në serverin demo, megjithëse i ngadaltë.

cpanel2

Prisnim një plogështi, por të hidhje një vështrim të mirë rreth e rrotull ishte akoma e kënaqshme.

Tjetra, ne u përpoqëm të klikonim në skedën Imazhe & kjo nuk zhgënjej gjithashtu.

cpanel3

Siç mund ta shihni, ekzistojnë 3 mundësi – për krijimin e fotografive, shkallëzimin e imazheve & shndërrimi i imazheve në formate të ndryshme.

Kështu, turneu live cPanel ishte një përvojë e këndshme, megjithëse nuk mund të llogaritemi për shpejtësinë & performance …

… Ne mund patjetër të japim llogari për lehtësinë e përdorimit që ai synon të sigurojë duke e bërë atë një pikë të madhe shitje.

Ndihma për klientët

Ndihma për klientët është një nga ato aspekte të një shërbimi që mund të jetë i dobët & nuk do të bënte asnjë ndryshim Por kur ndodh një problem mund të nënkuptojë edhe botën.

Dhe nëse është e dobët, mund të komplikojë situatën.

Web Hosting është një shërbim ku do t’ju duhet mbështetje e klientit 9 herë nga 10.

MilesWeb ofron Mbështetje 24/7 përmes postës elektronike ose Live Chat.

Ne shkuam në Rrugën e Ndihmës së Bisedës Live për të provuar shërbimin e tyre për mbështetjen e klientëve & duhet të them … jo aq keq.

Shumë herë, klientët e bisedave nuk janë njerëz të vërtetë por chatbots – duke iu përgjigjur përgjigjeve të konservuara.

Jo rasti këtu. Përfaqësuesi i bisedës për të cilin biseduam ishte REAL & i përgjegjshëm me përgjigjet e tij.

Ne ngritëm një pyetje për të mësuar në lidhje me opsionet e tyre të sigurisë & tipare në plane të ndryshme. Për të mësuar më shumë rreth kushteve të tyre të sigurisë & kushtet.

livesupport1

mbështetje e drejtpërdrejtë

Kështu që ne u nisëm me djalin e shitjeve për të folur në lidhje me pyetjen tonë.

Ne thjesht kemi dashur të dimë se ku është faqja e sigurisë, kështu që mund ta lexojmë në detaje më të plotë sesa të bëhet me pak fjalë.

mbështetje e drejtpërdrejtë

Për momentin, ne kemi menduar për një faqe në internet eCommerce për të marrë një përgjigje të vlefshme.

mbështetje e drejtpërdrejtë

Pas kësaj, Gu Guy i shitjeve ’renditi një seri karakteristikash të sigurisë që ata ofrojnë në serverët e tyre VPS i cili ishte i dobishëm…

… Por theksoi faktin që ata nuk kishin një faqe sigurie për të shkuar.

Tjetra, ne u drejtuam drejt faqes së Baza të Dijes së MilesWeb e cila ishte vendosur më poshtë, në fund të faqes së tyre.

baza e njohurive5

Ne menduam se do të ishte një faqe FAQ e lavdëruar por doli të ishte shumë më interesante.

njohuri baze

Kur bëhet fjalë për një seksion FAQ, MilesWeb mund të marrë të gjitha shenjat.

Shumë seksione FAQ janë famëkeqe për përdorimin e një UI të çuditshëm me pak ose aspak angazhim të përdoruesve.

MilesWeb prezanton një menaxhim më uniform të secilit seksion të veçantë që përmban pyetje & përgjigjet.

njohuri baze

Gjithashtu për të mos harruar janë ngjyrat & UI e zbukuruar që e bëjnë këtë seksion FAQ më tërheqës sesa shumica.

Kemi klikuar në skedën e parë “Web Hosting” për ta parë. Ajo u ridrejtua në një seksion të pastër FAQ me pulla kohe.

njohuri baze

Përpjekja është padyshim e dukshme këtu. MilesWeb nuk prerë ndonjë qoshe kur bëhet fjalë për një seksion të besueshëm FAQ. Klikimi i mëtejshëm në një lidhje shkon në një faqe në blog që shpjegon shkurtimisht përgjigjen …

njohuri baze

… Kështu që është shumë e qartë se seksioni FAQ është i shkëlqyeshëm. Ndihma për Bisedë Live është në rregull, asgjë shumë e mirë apo e keqe.

siguri

Pas hulumtimeve të mëtejshme, ne ndodh që të vinim në faqen e tyre të sigurisë.

Epo, nuk është një faqe sigurie e plotë që detajon gjithçka. Por faqja e tyre e faqeve të faqeve që përcakton çdo cep të faqes së tyre të internetit. Këtu mund të gjejmë opsionet e tyre të sigurisë.

sitemap

Më shumë për këtë më vonë, le të diskutojmë së pari atë që kemi zbuluar në lidhje me sigurinë e tyre në serverë.

Cloudbric

Sipas Cloudflare, WAF ose Web Application Firewall mbron aplikacionet në internet në faqen tuaj të internetit duke monitoruar ndërveprimet që ndodhin midis aplikacionit & pjesa tjetër e internetit.

cloudbric

MilesWeb siguron një WAF në formën e Cloudbric. Securityshtë siguria e lartpërmendur e shtesës që shitet veçmas.

cloudbric2

Në thelb, Cloudbric monitoron çdo grimë të të dhënave që vijnë në faqen tuaj në formën e paketave HTTP / HTTPS për të mbrojtur çdo qëllim të keq nga arritja e faqes tuaj.

cloudbric3

Mimet për Cloudbric janë një 585 / përulur / muaj për 1 faqe interneti.

Pricemimi për të njëjtën mënyrë për çdo model tjetër të pajtimit si qëndrimet tremujore, gjysmëvjetore ose vjetore po ashtu.

cloudbric4

CodeGuard

codeguard

CodeGuard monitoron çdo ndryshim në faqen tuaj të internetit dhe krijon kopje rezervë të përditshme në rast të sulmit të gabuar, malware / spam ose humbje të të dhënave.

Si punon
 • Së pari, CodeGuard lidhet me uebfaqen tuaj përmes SFTP ose MySql, duke filluar automatikisht kopje rezervë. CodeGuard gjithashtu ofron shtojcën WordPress për të kopjuar faqen tuaj të WordPress.
 • Së dyti, ai gjithashtu kryen kontrolle të rregullta & monitoron mbi çdo ndryshim në faqen tuaj të internetit & bazat e të dhënave për të krijuar kopje rezervë në përputhje me rrethanat.
 • Së fundmi, CodeGuard ofron rivendosjen e skedarëve si në formën e skedarëve individualë & metoda e rivendosjes së ekranit në çdo pikë të mëparshme.
Çmimeve

çmimet e rojes

CodeGuard ofron 4 nivele çmimesh të cilat shkojnë nga CG-1, CG-2, CG-5, CG-10 me ndryshime të veçorive në secilën prej tyre:

 • CG-1 ofron shërbime rezervë në 1 Uebfaqe me ruajtje 1 GB, baza të të dhënave të pakufizuara, rezervë sipas kërkesës & karakteristikat e plota të restaurimit.
 • CG-2 ofron shërbime rezervë për 2 faqe në internet me ruajtje prej 5 GB & pjesët e tjera të njëjtat karakteristika si CG-1
 • CG-5 ofron shërbime rezervë për 5 faqe interneti me 30 GB depozitim & nuk ka ndryshime në modelin e tiparit.
 • CG-10 ofron shërbime rezervë për deri në 10 faqe në internet, hapësirë ​​50 GB & të njëjtat karakteristika siç u përmendën më lart.

Certifikata SSL

Përveç një WAF & Kopje rezervë e CodeGuard, MilesWeb ofron një shërbim të Certifikimit SSL për ta bërë faqen tuaj të sigurt & verifikuar sipas rregulloreve standarde të internetit.

SSL në thelb krijon një lidhje të sigurt mes jush & Uebfaqja, në mënyrë që të mos lejojë asnjë palë të tretë të hyjë ose të manipulojë ndërveprimin tuaj me faqen.

Edhe pse MilesWeb ofron një Certifikatë SSL falas në të gjitha planet e tyre të pritjes tashmë. Ky shërbim është një veçori e zgjeruar e sigurisë që u ofrojnë të gjitha faqeve të internetit veç e veç. Ajo ofron Certifikata SSL në 4 kategori përkatësisht:

 • Domain SSL: Ofron vlefshmëri, encryption 256-bit së bashku me Vula Site Static & COMODO Siguria në internet për mbrojtje nga malware & viruset.
 • Standard i shpejtë SSL: aplikon një çertifikatë të vetme për nënfushat e pakufizuara brenda të njëjtit fushë së bashku me menaxhimin e GeoTrust SSL & siguri.
 • WildCard SSL: ofron pothuajse të njëjtat karakteristika si Domain SSL, por gjithashtu siguron vërtetimin e shpejtë të SSL së bashku me një asterisk në emrin e domain.
 • True Business EV: është niveli më i lartë i certifikimit SSL i cili siguron besim & siguria me klientët tuaj. MilesWeb gjithashtu do të sigurojë tiparin e Gjelbër në domenin tuaj. Bar i Gjelbër afirmon legjitimitetin & siguria e faqes suaj të internetit.

SpamExperts

spamexperts

Së fundmi, MilesWeb ka SpamExperts, një shërbim i filtrimit me email për t’ju ndihmuar të shmangni ose zgjidhur problemet e lidhura me spamin.

Itfarë bën
 • SpamExperts menjëherë zbulon email të ri të spamit, malware ose viruse për të zbuluar modele të reja & identifikoni variacionet. SpamExperts mbledh të dhëna bazuar në këtë informacion për të njoftuar të gjithë bazën e tij të përdoruesit për të ndihmuar në krijimin e vetëdijes dhe mbrojtjes.
 • SpamExperts ofron një mbrojtje për filtrimin e frontit për të mbështetur strukturën tuaj të emailit në mënyrë që të kurseni kohë & burimet ndërsa bllokoni pjesët e postës elektronike.
 • SpamExperts siguron mbrojtje të përparuar kundër phishing, ransomware, viruseve & sulmet e spamit për të mbajtur të lirë rrjetin tuaj nga çdo problem, dhe për të zbuluar çdo situatë të paparashikuar nga ndodhja.

Kështu, MilesWeb ofron siguri në formën e Cloudbric, CodeGuard, Certifikata SSL & SpamExperts për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga çdo kërcënim i jashtëm.

rekuizitë

 • Numra të mirë Uptime me qendra globale të të dhënave të niveleve relativisht të larta
 • Karakteristika bindëse me çmimet më të ulëta të mundshme
 • Jetoni cPanel Demo për t’ju njoftuar gjithçka rreth lehtësisë së përdorimit
 • Një seksion i shkëlqyeshëm FAQ me një UI intuitiv për t’ju ndihmuar të kërkoni lehtë pyetjen tuaj
 • Cloudbric WAF monitoron të gjitha & çdo aktivitet për të mbrojtur faqen tuaj nga çdo përmbajtje me qëllim të keq.

Cons

 • Ndihma për Bisedë Live mund të jetë më e mirë duke eleminuar kërkesën e detajeve të kontaktit për të çuar më tej bisedën.
 • Asnjë informacion i duhur për sigurinë përveç WAF Cloudbric i cili është një shtesë & jo një veçori e shtuar.
 • Numrat e urinës ende kanë një vend për përmirësim.

përfundim

Tani mund të mendoni për shërbimet e MilesWeb për sa i përket asaj që ofron & ajo që jep.

Nëse është i lirë emri i lojës tuaj, atëherë Milesweb mund të jetë lojtari juaj. Planet ofrojnë çmime të lira me karakteristika margjinale që mund të marrin punën.

Por a ia vlen vërtet?

Për të qenë i sinqertë:

po.

Ata kanë numra të mirë në kohën e duhur, demo live cPanel është mbresëlënëse, mbështetje e klientit & FAQ bëjnë punën e tyre dhe siguria është e pranueshme.

Ne do të themi nëse ka një gjë të hedhim poshtë në MilesWeb poshtë do të ishin numrat më të mirë në kohë ose një Mbështetje më e lëmuar e Bisedës Live, por prapëseprapë është akordimi i saj.

Ju mund të shkoni menjëherë përpara & jepni një goditje MilesWeb, jemi të sigurt që nuk do të zhgënjeheni.

Pra, kjo përfundon shqyrtimin.

A jeni pajtuar në shërbimin e MilesWeb ose keni një sugjerim që mund të dëshironi të ndani?

Pastaj ju lutemi komentoni më poshtë & na tregoni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map