Snel.com VPS Rishikimi i Hosting; Pas përdorimit të tij (2020)

VPS Hosting është ajo pikë e ëmbël midis pritjes së dedikuar dhe pritjes së përbashkët. Ju merrni fuqinë e hostimit të dedikuar me çmimin e pritjes së përbashkët. Snel është një kompani e tillë pritëse që ofron plane të përballueshme me karakteristika të besueshme.


Por sot ne jemi këtu të flasim vetëm për VPS Hosting për entuziastët që planifikojnë të futen në të, por nuk e dimë se ku të fillojnë. Nëse jeni me të vërtetë të interesuar të shikoni planet VPS të Snel.com, mund ta bëni atë pikërisht këtu.

Le të vazhdojmë me shqyrtimin atëherë, do të jemi?

Çmimeve & Features

Vetë Cloud VPS me veçori qiellore - Snel.com

Le të fillojmë me një të madhe, icingmimet. Edhe pse jo të gjithë e bazojnë vendimin e tyre për të blerë diçka bazuar në buxhetin e tyre, është normë të merret parasysh kur investoni në diçka.

Tani, Snel ofron çmime të përballueshme me depozitë vetëm SSD, konfigurimi është i lehtë & të shpejtë, dhe numrat e ngritur janë yjor. Snel ka 6 plane VPS me secilin që ka më shumë veçori se sa i fundit.

VPS Jar ofron një thelb të vetme, 1 GB RAM, 100 GB SSD, 1 Pamje fotografike për kopje rezervë dhe gjerësi bandë 2TB @ 9,90 € / muaj. Karakteristikat gjithashtu mund të azhurnohen për t’ju përshtatur nevojave tuaja dhe do t’ju ngarkohen në përputhje me rrethanat.

Ashtu si kjo, ju keni një përparim të tipareve & çmimi me çdo plan. Kova VPS ka 2 bërthamë, 4 GB RAM, 200 GB SSD @ 19,90 € / muaj. VPS Drum ka 6 bërthama, 16 GB RAM, 600 GB ruajtje dhe gjerësi bandë 20TB @ 89,90 € / muaj dhe kështu me radhë.

Plani i fundit është VPS Tun ju jep 10 bërthama të cilat janë të përmirësueshme deri në 16 bërthamë, 64 GB RAM, hapësirë ​​ruajtëse 1TB gjithashtu të përmirësueshme me 500 GB shtesë, por gjithsesi vetëm 1 fotografi për rezervë, dhe 30TB bandwidth. Të gjitha kushtojnë 259,00 € / muaj.

Si përfundim, tiparet sigurisht që janë vlerë për çmimin. Shumica e kompanive u pëlqen të shkojnë për të pakufizuar kur ofrojnë numër të madh, por ato shpesh rezultojnë të kufizuara, por Snel zgjedh për ndryshe. Sidoqoftë, çdo plan ka vetëm 1 pamje të disponueshme si të paracaktuar, megjithëse mund të përmirësohet.

Lehtësinë e përdorimit

VPS cloud

Kur klikoni për herë të parë te ‘Konfiguroni VPS’, faqja ju ridrejton në një faqe ku mund të vendosni sasinë e secilës veçori individualisht, siç është numri i bërthamave, RAM, ruajtja, gjerësia e brezit dhe numri i adresave IP.

Snel Cloud VPS

Pas kësaj, ju duhet të zgjidhni OS që do të ekzekutohet në sistem. Siç mund ta shihni, ju zgjidhni vetëm shpërndarje të caktuara linux ose ndërfaqe CMS si Plesk dhe cPanel.

Snelcom Cloud VPS

Më në fund pasi të keni kaluar një përmbledhje të shkurtër të gjithçkaje që keni zgjedhur, ju shkoni në faqen e arkëtimit për pagesën përfundimtare. Tani, le të hedhim një vështrim në ato që marrim pas regjistrimit në shërbim.

cPanel-Paneli

Fillimisht ne zgjodhëm cPanel si mjedis të dedikuar kështu që u futëm në pult, dhe nëse dini ndonjë gjë rreth cPanel, ju lehtë mund të menaxhoni faqen tuaj pa ndonjë telashe..

Mund të konfiguroni skedarët, hapësirën e diskut, rezervimet, imazhet, bazat e të dhënave të MySQL, postat elektronike, DNS, etj. Të gjitha në një vend. cPanel gjithashtu ka mbështetje për aplikacionet e palëve të treta dhe shtesa për funksionalitet shtesë.

Kështu, kjo përfundon seksionin Lehtësia e Përdorimit. Përzgjedhja e një plani dhe vendosja e tij është mjaft e thjeshtë me shumë zgjedhje për OS.

Ndihma për klientët

Shpesh, anashkalohet, mbështetja e klientit është një pjesë thelbësore e çdo shërbimi qoftë shërbimi hotelier apo mbajtja në internet. Pa një bazë të duhur të njohurive, madje edhe më të përvuarit nga përdoruesit mund të humbasin.

Portali Mbështetës i Snel.com për Hosting të Dedikuar dhe Virtual

Për fillestarët, Snel.com ka një bazë të duhur të njohurive me një sërë seksionesh si General, Networking, Biling, Email, Setup Fillestar, Hapësira e Punës Online, etj..

Si të vendosni stafetën SMTP me Sendmail

Kemi klikuar në temën e parë për vendosjen e SMTP nën kategorinë e Email-it dhe më së paku për të thënë, është shumë e dobishme. Artikulli kishte hapa të detajuar me kodin që do të përdoren në proces i cili është i shkëlqyeshëm për njerëzit që nuk duan të futen në kod.

Na kontaktoni

Në vazhdim, ne provuam opsionin e tyre Live Chat për të marrë ndihmë të menjëhershme. Ne vendosëm një pyetje në klientin e bisedës dhe morëm një përgjigje brenda një minutë, duke kërkuar sqarime. Koha e përgjigjes ishte vërtet mbresëlënëse.

Na kontaktoni Ne jemi këtu për t'ju përgjigjur pyetjeve tuaja

Siç mund ta shihni, pasi sqaruat dyshimin, përfaqësuesi i chatit u përgjigj me një përgjigje shumë të shëndetshme. Në përgjithësi, shërbimi i bisedës është sigurisht i kënaqshëm dhe do të ishte i dobishëm.

Një tjetër gjë e mirë për tu theksuar është se klienti i bisedës nuk është thjesht vetëm me tekst, mund të bashkëngjitni skedarë (preferohet imazhe), si pamjet fotografike të problemit tuaj që të jenë të dobishëm për ndihmë.

Tani ekziston gjithashtu një mbështetje telefonike, si dhe mbështetje e-mail për t’u eksploruar, por për shumicën e njerëzve, mbështetja për biseda është kryesisht aty ku vijnë për të kërkuar përgjigje.

Prandaj, për të përfunduar këtë pjesë, baza e njohurive është informuese dhe mbështetja e bisedës është e kënaqshme kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve për zgjidhjen e pyetjeve tuaja themelore.

përfundim

Në fund, e vetmja pyetje e vërtetë zbret në: A duhet të shkoni përpara & bleni shërbimin?

Ta themi thjesht: Sigurisht.

Shërbimi sigurisht që është i rekomandueshëm duke marrë parasysh veçoritë për çmimin, opsionet që duhet të hulumtohen, intuitivitetin për të marrë rreth dhe më shumë sesa mbështetje të aftë të klientit.

Po, çmimi mund të ndjehet pak i pjerrët, por jo gjithçka duhet të jetë e lirë. Përveç kësaj, këtu nuk ka kontrata që bëhen, kështu që nëse nuk jeni të kënaqur, atëherë thjesht mund të lejoni që shërbimi të skadojë.

Kjo përfundon shqyrtimin. Atëherë, çfarë mendoni? A e gjetët artikullin informues? A e provuat mbajtjen e VPS të Snel-it? Si ishte përvoja juaj? Ju lutemi komentoni më poshtë dhe na tregoni.

Provoni Snel VPS Hosting Sot

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map