20 Web Hosting Żargon Każdy właściciel witryny powinien wiedzieć

Gdy dopiero zaczynasz korzystać z hostingu, zrozumienie różnorodnego żargonu stosowanego przez firmy hostingowe będzie zniechęcającym procesem. Większość tych firm hostingowych nie chce wyjaśniać terminologii dla początkujących, a wynik jest całkowity zamieszanie.


Tutaj zapewniamy ci 20 żargonów hostingowych, o których powinien wiedzieć każdy właściciel witryny:

Zapewniamy ci 20 żargonów hostingowych, o których powinien wiedzieć każdy właściciel witryny

 1. Serwer nazw domen
 2. CNAME
 3. Nagranie
 4. Cpanel
 5. Sieć dostarczania treści (CDN)
 6. Certyfikat SSL
 7. Mapa strony
 8. Domena najwyższego poziomu (TLD)
 9. Kto jest
 10. Pliki strefy
 11. Współczynnik odrzuceń
 12. System zarządzania treścią (CMS)
 13. Subdomena
 14. Czas rozmnażania
 15. NALOT
 16. SAN
 17. Virtual Private Network (VPN)
 18. Dyski SSD
 19. WordPress
 20. .htaccess

1. Serwer nazw domen

Internet składa się z adresów IP. Byłoby nam bardzo trudno uzyskać dostęp do strony internetowej, gdybyśmy mieli użyć adresu IP zamiast www.xyz.com. To serwer nazw domen, który zastąpił adresy IP i uratował nas przed problemami technicznymi. Nazwy domen są alfabetyczne i możemy je łatwo zapamiętać. Serwer nazw domen to usługa internetowa, która zmienia nazwy domen na adresy IP i przenosi nas do żądanej witryny, gdy próbujemy uzyskać do niej dostęp za pomocą adresów URL takich jak www.xyz.com.

2. CNAME

Nazwa kanoniczna to zapis, do którego można uzyskać dostęp pod różnymi nazwami. Na przykład, jeśli masz plik zapisany na swojej stronie internetowej, do którego można uzyskać dostęp poprzez file.example.com, ale chcesz uzyskać do niego dostęp przez file.mine.com, będziesz musiał skorzystać z rekordu CNAME i wskazać file.mine. com do file.example.com.

3. Rekord

„A” oznacza adres; adres ten jest używany przez internautów lub webmasterów do znalezienia komputera podłączonego do konkretnej witryny lub witryny mikroblogowania. Na przykład www.example.com jest adresem URL, który wskazuje na konkretny adres IP, powiedzmy 72.32.231.8; tutaj „przykład” to rekord, który wskazuje na stronę internetową.

4. Cpanel

Cpanel oznacza Panel sterowania witryny internetowej i jest bardzo podobny do panelu sterowania na komputerze. Pozwala zarządzać działaniami związanymi z kontem hostingowym i administrować nimi. Możesz przesyłać pliki, zdjęcia i kody na swoją stronę, logując się do Cpanel.

5. Content Delivery Network (CDN)

Jest to sieć serwerów rozproszonych. Na przykład za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej z USA, sieć ta zapewni ci wymagany dostęp z najbliższego serwera. System wykorzystuje lokalizację geograficzną użytkowników do obsługi żądań dostępu. Ten typ sieci rozproszonej zwiększa szybkość dostępu do Twojej witryny.

6. Certyfikat SSL

SSL oznacza Secure Socket Layer. Po zainstalowaniu tego certyfikatu na swoim serwerze internetowym upewniasz się, że każde połączenie jest nawiązane tylko z komputerem użytkownika i że żaden inny komputer nie „podsłuchuje” na tobie. To narzędzie wykorzystuje szyfrowanie, kryptografię i kłódkę do zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych danych przez Internet. Nigdy nie używaj swojej karty kredytowej w witrynie, w której nie ma zainstalowanego certyfikatu SSL.

7. Mapa strony

To jest dla wyszukiwarek, a nie dla odbiorców. Mapa witryny jest w zasadzie mapą, która prowadzi wyszukiwarki przez najważniejsze strony w Twojej witrynie. Wyszukiwarka zależy od tych map do indeksowania różnych stron witryny. Upewnij się, że masz go dla swojej witryny i przesłałeś go do wyszukiwarek (Google itp.) W celu zaindeksowania swojej witryny.

8. Domena najwyższego poziomu (TLD)

Ostatni segment domeny jest nazywany domeną najwyższego poziomu. Na przykład „.com” to TLD witryny www.xyz.com. Niektóre z popularnych TLD to .org, .in, .au, .com, .uk itp.

9. Whois

Ta strona zawiera wszystkie szczegóły związane z określoną domeną. Na tej stronie dowiesz się o przedsiębiorstwie, które jest właścicielem domeny. Możesz również znaleźć adres IP domeny za pomocą tego protokołu Whois. Właściciel domeny może zawsze zapłacić za ukrycie tych danych ze względów bezpieczeństwa.

10. Pliki strefy

Są to najprostsze i najważniejsze pliki związane z DNS. Pliki strefy to edytowalne pliki tekstowe, które zawierają wszystkie szczegóły związane z serwerem nazw domen. Można edytować ten plik za pomocą edytorów tekstu, takich jak EMAC i VIM.

11. Współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń to nic innego jak stosunek użytkowników, którzy opuszczają witrynę po obejrzeniu tylko jednej strony. Wyszukiwarki traktują współczynnik odrzuceń bardzo poważnie. Jeśli współczynnik odrzuceń jest wysoki (>70%), zazwyczaj oznacza to, że użytkownicy nie uważają zawartości Twojej witryny za interesującą / istotną. Im wcześniej oswoisz to zwierzę, tym lepiej. Dobra treść = niższy współczynnik odrzuceń = wyższe pozycje w wyszukiwarkach = więcej $$$$

12. System zarządzania treścią (CMS)

CMS to komputerowa strona internetowa, za pomocą której możesz zarządzać całą zawartością swojej witryny. Piękno tego systemu polega na tym, że nie musisz prosić deweloperów o aktualizację witryny. Możesz to zrobić samodzielnie. Popularne CMS obecnie na rynku to WordPress i Joomla.

13. Subdomena

www.xyz.com jest domeną, a www.blog.xyz.com jest subdomeną. Firmy zazwyczaj używają subdomen do hostowania swoich blogów. Utworzenie bloga hostowanego w domenie podrzędnej jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie liczby linków przychodzących.

14. Czas propagacji

Jest to czas, jaki DNS potrzebuje na aktualizację nowych plików na serwerach znajdujących się w różnych lokalizacjach geograficznych. Za każdym razem, gdy aktualizujesz ustawienia DNS, firma hostingowa zwykle mówi, że wprowadzenie zmian zajmie około 24–48 godzin. Te „24–48 godzin” to tylko czas propagacji.

15. RAID

To oznacza nadmiarową macierz niedrogich dysków. Jest to koncepcja wirtualizacji pamięci stosowana w celu zwiększenia prędkości i nadmiarowości danych. Różne dyski fizyczne są łączone razem, poprawiając wydajność danych.

16. SAN

Storage Area Network to szybka sieć. Wszystkie dyski fizyczne są bezpośrednio połączone z serwerem za pośrednictwem sieci SAN, co ostatecznie zwiększa szybkość dostępu do danych.

17. wirtualna sieć prywatna (VPN)

Wirtualna sieć prywatna to ważna technologia, która pomaga przedsiębiorstwom ustanowić bezpieczne połączenie z Internetem. Każda renomowana instytucja, taka jak MNC, agencje rządowe i placówka oświatowa, korzysta z nich. Oto przykład: www.xyzschool.com/vpn. Ta technologia sieci VPN umożliwia zarejestrowanym użytkownikom bezpieczny dostęp do strony.

18. Dyski SSD

Dyski półprzewodnikowe są alternatywą dla dysków twardych. Dyski SSD są znacznie szybsze, ponieważ nie mają żadnych ruchomych części. Oznaczałoby to, że dostęp do Twojej witryny byłby znacznie szybszy w porównaniu z witryną na dyskach innych niż SSD. Wiele firm oferuje obecnie hosting SSD. Dreamhost jest jednym z nich. Tak więc, jeśli masz wybór SSD vs. Brak hostingu SSD, zdecydowanie powinieneś wybrać SSD Hosting.

19. WordPress

WordPress to system CMS, który pomaga zarządzać całą witryną bez potrzeby jakiegokolwiek programisty. Z mnóstwem wtyczek dostępnych za darmo, możesz dodawać różnego rodzaju funkcje / funkcjonalności na własną rękę. I czy wspominałem, że WordPress jest bezpłatny? ��

20. .htaccess

Za każdym razem, gdy plik .htaccess jest dodawany do katalogu, witryna ładowana jest za pomocą serwerów Apache Web Server. Te pliki i protokoły są używane, gdy występują błędy takie jak 404.

To wszystko o żargonie hostingowym, który jako właściciel witryny powinieneś wiedzieć.

Teraz, gdy wiesz, czas wprowadzić niezbędne zmiany w swoim hostingu. Uwzględnij zmiany, które pomogą Twojej witrynie stać się szybkim, bezpiecznym i niezawodnym. Skorzystaj z koncepcji pamięci wirtualnej w celu zwiększenia prędkości i nie zapomnij o zdobyciu certyfikatu SSL w celu bezpieczniejszego przeglądania.

Nadszedł czas, abyś miał pełną kontrolę nad swoją witryną. Śmiało, spraw, aby Twoja witryna była najlepsza na świecie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map