8-etapowa lista kontrolna pozwalająca uzyskać czasy ładowania poniżej 1 sekundy

W tym artykule dam ci, jak możesz poprawić szybkość swojej witryny za pomocą 8 praktycznych wskazówek dotyczących lepszej wydajności witryny. Więc zaczynamy:


Czy zastanawiałeś się, co może spowolnić szybkość strony (czyli Wydajność witryny) dla Twojej witryny i Twojej firmy? Szybkość strony wpływa na dwie najważniejsze rzeczy dotyczące Twojej witryny:

1. Rankingi wyszukiwarek

Odkąd Google ogłosiło w 2010 r., Że szybkość strony będzie brana pod uwagę w rankingu strony, właściciele witryn szukają sposobów na poprawę szybkości strony.

Przeczytaj: Używanie prędkości witryny w rankingu wyszukiwania w Internecie

Spójrz na ten raport trendów, który wyraźnie pokazuje znaczny wzrost zainteresowania szybkością strony:
ruch drogowy

Zobacz także film dziekana Brain na temat wpływu szybkości witryny na ranking.

Przeprowadzenie bezpłatnego audytu SEO w Twojej witrynie jest ważne, ponieważ zapewni cenny wgląd w to, czy Twoja witryna przestrzega najlepszych praktyk Google w zakresie ekologicznego rankingu.

Jeśli nie możesz zoptymalizować witryny pod kątem rankingu w Google, powinieneś zatrudnić eksperta SEO lub przejść szkolenie online.

2. Odwiedzający

Nikt nie lubi czekać na stronie, której ładowanie trwa zbyt długo. Dotyczy to nawet twoich gości. Jeśli ładowanie strony trwa zbyt długo, opuści ona witrynę, co spowoduje utratę działalności.

Co to znaczy mieć dobrą wydajność witryny?

Wydajność witryny wraz z szybkością strony są kluczowymi czynnikami, jeśli chodzi o optymalizację wyszukiwarek. Najbardziej oczywistym powodem dobrej szybkości strony jest lepsze rankingi wyszukiwarek. W końcu do tego dążą wszyscy właściciele witryn.

Dobry ranking w wyszukiwarkach oznacza, że ​​zyskujesz więcej odwiedzających. Więcej odwiedzających oznacza większe szanse na przekształcenie ich w klientów i rozwój firmy.

wydajność strony internetowej

Tak więc, aby zwiększyć liczbę odwiedzających i pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach, musisz zoptymalizować czas ładowania. W tym celu możesz także wypróbować usługi optymalizacji prędkości z WP Buffs.

Chcesz się tym podzielić na swojej stronie? Po prostu skopiuj poniższy kod!

Jak przyspieszyć działanie witryny (infografika) przez zespół na Hostingpill.com

’How

Źródło: Jak przyspieszyć działanie witryny (infografika)

Wskazówki dotyczące wydajności witryny

1. Zdobądź dobry serwer hostingowy

Zdobądź dobry serwer hostingowy

Nie trzeba dodawać, że jeśli nie masz dobrego serwera hostingowego, żaden z poniższych kroków nic nie da. Pierwszą rzeczą, którą robisz, jest – UZYSKAJ SZYBKI SERWER!

Mówiąc o szybkim serwerze, mam na myśli ten, który wykorzystuje dyski SSD – ponieważ nie mają ruchomych części, mogą odpowiedzieć na żądanie strony znacznie szybciej niż tradycyjne dyski.

Niektóre firmy hostingowe korzystające z dysków SSD to: InMotionHosting, BlueHost & DreamHost.

2. Przeanalizuj swoją stronę internetową

Przeanalizuj swoją stronę

To da ci punkt wyjścia do poprawy szybkości strony. Pomoże to również zidentyfikować obszary problemowe, na których powinieneś się najpierw skupić.

Dostępnych jest wiele bezpłatnych narzędzi do analizy witryny, poniżej najpopularniejsze z nich:

PageSpeed ​​Insights: wystarczy podłączyć adres URL swojej witryny i pozwolić Google przeskanować witrynę i zasugerować obszary wymagające poprawy. Odwiedź PageSpeed ​​Insights, aby rozpocząć skanowanie witryny.

WebPageTest: narzędzie, które zapewnia wyczerpujące informacje na temat Twojej witryny, takie jak czas potrzebny na rozpoczęcie żądania, wyszukiwanie DNS, bajt pierwszy itp. Zawiera również wykres wodospadu, który wskazuje różne etapy żądania HTTP kierowanego do Twojej witryny. Aby zeskanować witrynę za pomocą WebPageTest, przejdź do www.webpagetest.org/.

Test prędkości witryny Pingdom: Pingdom skanuje witrynę z wielu testowych lokalizacji. Zapewnia szczegółowe informacje, takie jak czas ładowania, informacje o wydajności i sugestie dotyczące poprawy szybkości strony. Wejdź na https://tools.pingdom.com/, podłącz adres URL i przetestuj lokalizację, aby rozpocząć skanowanie witryny.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – niski

3. Włącz kompresję GZIP

Kompresja GZIP pozwala kompresować strony przed renderowaniem ich użytkownikom. Skompresowana strona ma mniejszy rozmiar i jest dostarczana szybciej. Jeśli nie masz pewności, czy w Twojej witrynie włączona jest kompresja GZIP, sprawdź ją za pomocą prostego narzędzia, takiego jak https://varvy.com/tools/gzip/

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – wysoki

4. Optymalizacja obrazu

Optymalizacja obrazu

Obrazy są świetne dla Twojej witryny – pomaga odwiedzającym wizualizować treść. Jednak niezoptymalizowane obrazy mogą negatywnie wpłynąć na szybkość strony w Twojej witrynie.

Aby poprawić szybkość strony, upewnij się, że używasz tylko wymaganej liczby zdjęć i odpowiedniego formatu obrazu. Użyj JPEG, jeśli to możliwe, w innym przypadku użyj PNG.

Zmniejsz również rozmiar obrazu za pomocą narzędzi takich jak Photoshop, bez nadmiernego obniżania jakości. Mniejszy rozmiar obrazu oznacza szybsze pobieranie, co skutkuje lepszą prędkością strony.

Odwiedź stronę Optymalizacja obrazu, aby zobaczyć pełną listę kontrolną optymalizacji obrazu.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – wysoki

5. Zminimalizuj i zminimalizuj

Części witryny, takie jak obrazy, skrypty i CSS, zwiększają liczbę żądań HTTP potrzebnych do ich pobrania. Więcej żądań HTTP oznacza dłuższy czas ładowania strony.

Zminimalizuj liczbę żądań HTTP, zmniejszając liczbę skryptów i elementów CSS na swojej stronie.

Użyj narzędzia, takiego jak YUI Compressor (http://yui.github.io/yuicompressor/), aby zminimalizować kod CSS i JavaScript. Użyj PageSpeed ​​Insights, aby zminimalizować kod HTML.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – średni

6. Użyj CDN

Użyj CDN

Content Delivery Network to prosty sposób na dostarczanie treści internetowych. Korzystanie z CDN oznacza, że ​​Twoje treści są dystrybuowane na wiele serwerów na całym świecie.

Gdy przychodzi żądanie HTTP dla Twojej witryny, treść jest dostarczana z serwera, który jest najbliżej użytkownika, co skutkuje większą prędkością strony.

Najlepsza sieć CDN, z której korzystam, to KeyCDN.

Na pewno zauważysz poprawę szybkości witryny, gdy witryna zostanie skonfigurowana z CDN.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – wysoki

7. Wyeliminuj przekierowania

Za każdym razem, gdy strona przekierowuje, przeglądarka musi skakać w nowe miejsce w poszukiwaniu zasobu. Oznacza to, że każde przekierowanie zwiększa czas oczekiwania na żądanie i odpowiedź. Może to znacznie wydłużyć czas ładowania strony.

Wyeliminuj jak najwięcej przekierowań. Użyj narzędzia takiego jak https://varvy.com/tools/redirects/, aby sprawdzić, czy Twoja witryna zawiera przekierowania.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – średni

8. Umieść JavaScript na dole

Skrypty JavaScript mogą powodować opóźnienie renderowania strony. Umieszczenie kodu JavaScript na górze oznacza, że ​​najpierw uruchamiają się te skrypty, a następnie dostarczana jest treść strony. Może to znacznie wydłużyć czas ładowania strony.

Aby tego uniknąć, umieść JavaScript w dolnej części treści strony. Umożliwi to wyświetlenie strony jako pierwszej dla użytkownika przed analizą kodu JavaScript.

Użyj narzędzia takiego jak Gtmetrix, aby sprawdzić, czy masz JavaScript, który blokuje wyświetlanie strony.

Wymagany wysiłek: | Ogólny wpływ – średni

Wniosek

Dobra treść z lepszą wydajnością witryny jest tym, czego potrzebujesz do rankingów wyszukiwarek, użytkowników i firmy. Poprawa szybkości strony i wydajności witryny nie jest jednorazowym działaniem.

Musisz kontynuować wysiłki związane z optymalizacją w miarę dodawania nowych stron do witryny.

Siedem wyżej wymienionych wskazówek nie jest jedynymi, ale są one dobrym punktem wyjścia do poprawy wydajności witryny.

Powiązane zasoby:

Przyspiesz swoją witrynę WordPress dzięki 6 wskazówkom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map