Bluehost vs GoDaddy – „6 testów” na podstawie mojego doświadczenia

Bluehost vs GoDaddy – „6 testów” na podstawie mojego doświadczenia

Bluehost vs GoDaddy – „6 testów” na podstawie mojego doświadczenia
Porównanie zaktualizowane: kwiecień 2019 r

Jeśli szukasz hostingu, z pewnością usłyszysz o tych dwóch nazwach.


Bluehost i GoDaddy są dwoma największymi dostawcami hostingu, tak dużymi, że pojawią się na prawie każdej dużej liście najlepszych opcji hostingu.

Jak więc, u licha, można wybrać?

GoDaddy jest prawdopodobnie najlepiej znanym dostawcą tych dwóch produktów, ale czy to znaczy, że jest lepiej?

Strona główna Bluehost podaje cenę początkową w wysokości 2,95 USD miesięcznie, a GoDaddy daje cenę początkową w wysokości 3,99 USD miesięcznie, ale zauważalna jest różnica cen?

Ostatecznie wybór należy do Ciebie i choć wybór może być trudny, pomożemy Ci się tam dostać.

Spis treści

Przejdź do konkretnego testu, klikając poniższe łącza

 1. Ankieta na Facebooku
 2. Porównanie cen
 3. Porównanie funkcji
 4. Porównanie obsługi klienta
 5. Łatwość użycia
 6. Bezpieczeństwo i niezawodność
 7. Werdykt

1. Godaddy vs. Bluehost – Ankieta na Facebooku: Werdykt

Przeprowadziłem ankietę na Facebooku, w której BlueHost otrzymał 63 głosy, a Godaddy 51 głosów.
Bluehost_vs_Godaddy_facebook_poll

Zabierz mnie do BlueHost

Przejdźmy teraz do następnego punktu zainteresowania, który większość z was będzie miała – koszt!

2. Porównanie cen

Bluehost vs Godaddy

Jak więc rozkłada się cena między tymi dwoma tytanami?

Podobnie jak wszyscy główni dostawcy hostingu, istnieje wiele rodzajów hostingu.

Współdzielony hosting jest zazwyczaj najtańszym i najpopularniejszym rodzajem hostingu, przy czym droższymi opcjami są zazwyczaj hosting w chmurze, hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS) i hosting dedykowanego serwera.

Dla większości osób Googling szuka podstawowych informacji na temat hostingu – początkujących i mniejszych użytkowników – udostępnione plany hostingowe są najbardziej dostępne.

Są dostępne w stosunkowo niskich cenach, a jednocześnie oferują wystarczającą liczbę funkcji, aby zapewnić satysfakcję klientów.

Szybka uwaga: wiele z tych cen dotyczy tylko pierwszego roku pracy.

Podane ceny pakietów hostingu dzielonego Bluehost i GoDaddy są zniżkami w pierwszym roku świadczenia usług, ale znacznie wzrosną po pierwszym roku.

Od samego początku: wspólne plany hostingowe Bluehost zaczynają się od 2,95 $ miesięcznie za „podstawowy” plan. Za drugi poziom hostingu współdzielonego „Plus” zapłacisz 5,95 USD miesięcznie, a za „Choice Plus” zapłacisz 5,95 USD dzięki bieżącemu rabatowi.plany bluehost

Wreszcie warstwa „Go PRO” zaczynałaby się od 13,95 USD miesięcznie.

Natomiast pierwszy poziom GoDaddy nosi nazwę „Economy” i jest nieco tańszy w cenie 2,99 USD miesięcznie. „Deluxe” jest również nieco tańszy, kosztuje 4,99 USD miesięcznie, a „Ultimate” kosztuje 5,99 USD miesięcznie. Czwarty poziom, zwany „Maksymalnym”, kosztowałby 12,99 USD miesięcznie.
Godaddy wspólne plany hostingowe

Żeby było jasne: jest to „Biznesowy” poziom współdzielonego hostingu. GoDaddy ma osobny zestaw warstw cenowych dla swojego pakietu „Business Hosting”: jest to zasadniczo uproszczony pakiet VPS.

W przeciwieństwie do tego Bluehost nazywa to po prostu hostingiem VPS.

GoDaddy Business Hosting zaczyna się od 19,99 USD w warstwie „uruchomienie”, a następnie „rozwija się” za 59,99 USD.
Plany hostingowe dla firm GoDaddy

Podczas gdy Business Hosting ma cztery poziomy z GoDaddy, Bluehost ma trzy (pamiętaj, że jest to prosty hosting VPS). Jednak mają ten sam zakres: „Standard” kosztuje 19,99 USD, a „Ultimate” – 59,99 USD.

Chodzi o to, że podczas gdy GoDaddy Business Hosting jest bardziej podstawowym VPS, mają również hosting VPS. Ceny zaczynają się od 19,99 USD, a kończą na 74,99 USD.

Wreszcie jest dedykowany hosting. Jest to jedna z najpoważniejszych opcji, na które możesz się zdecydować, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować ogromnych potrzeb, jeśli przyjrzysz się temu.

Hosting serwerów dedykowanych GoDaddy zaczyna się od 89,99 USD, a kończy na 179,99 USD między czterema poziomami.

Hosting serwerów dedykowanych Bluehost zaczyna się od 79,99 USD, a kończy na 119,99 USD między trzema poziomami.

To wiele cen, podsumujmy: Bluehost i GoDaddy wspólnie dzielą się hostingiem, chociaż GoDaddy nazywa to po prostu hostingiem na swojej stronie.

Oba mają również hosting Virtual Private Server i dedykowane opcje hostingu.

Jednak tylko Bluehost oferuje hosting w chmurze, podczas gdy GoDaddy jako jedyny oferuje „Business Hosting” – ale pamiętaj, że to właśnie ograniczony hosting VPS.

Jak widać, mają one ogólnie te same ceny. GoDaddy zwykle oferuje niższe ceny początkowe, ale Bluehost czasami przeciwstawia się niższym cenom końcowym dla najwyższych warstw. GoDaddy częściej ma cztery, a nie trzy poziomy, ale nie jestem pewien, ile to ma znaczenie.

Jeszcze jedno: Bluehost prawie zawsze oferuje 30-dniową wersję próbną każdego produktu. Jeśli nie podoba ci się to, co masz – nawet jeśli jest to serwer dedykowany – możesz odzyskać pieniądze po wypróbowaniu.

W przeciwieństwie do tego, GoDaddy oferuje jedynie darmowy okres próbny dla swojego twórcy strony. Tylko kreator stron internetowych.

Chociaż GoDaddy może czasami oferować nieznacznie niższą cenę, Bluehost oferuje bezpłatną wersję próbną – i jest to o wiele bardziej cenne, biorąc pod uwagę, że ceny nie różnią się tak bardzo od samego początku.

3. Porównanie funkcji

Jeśli czytasz ostatni rozdział, możesz pomyśleć: „to świetnie, ale jaki jest kontekst cen?”

W końcu co dostajesz za te ceny?

Jak można się domyślić, artykuł opisujący każdą funkcję dla każdego planu cenowego byłby nieskończenie długi (lub zamknięty).

Dlatego będę głównie patrzeć na hosting współdzielony – najpopularniejsze opcje, ponieważ najprawdopodobniej na to patrzysz.

Możesz zobaczyć pełną listę funkcji GoDaddy tutaj, a pełną listę Bluehost tutaj.

Najpierw: Bluehost. Jeśli otrzymujesz konto podstawowe za 2,95 USD miesięcznie, możesz korzystać z jednej witryny. Natomiast Plus, Choice Plus i Prime mają nieograniczoną liczbę witryn. Dostajesz także 50 GB miejsca na dysku SSD dla Basic i niezmierzone miejsce na dysku SSD dla wersji Plus i nowszych.Funkcje Bluehost

Przepustowość jest niezmierzona (miło, że nie mówią nieograniczone) dla wszystkich poziomów, ale dostajesz tylko 5 zaparkowanych domen i 25 subdomen dla Basic, a także tylko 100 MB miejsca na konto e-mail z maksymalnie 5 kontami dozwolonymi (wszystkie z nich są nieograniczone dla dwóch ostatnich poziomów).

W przypadku pakietu ekonomicznego GoDaddy za 2,99 USD miesięcznie, podobnie otrzymujesz jedną stronę internetową, ale dwa razy więcej przestrzeni dyskowej i niezmierzonej przepustowości. W przypadku planów Deluxe w górę (pamiętaj, że Deluxe kosztuje 4,99 USD w porównaniu z 5,95 USD Bluehost dla Plus), otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczone miejsce.
Funkcje Godaddy'ego

Podobnie jak w przypadku planu podstawowego Bluehost, plan ekonomiczny GoDaddy zezwala na 25 poddomen.

Wszystko powyżej tego ma nieograniczone poddomeny. Wreszcie, zarówno GoDaddy, jak i Bluehost dogodnie dołączają bezpłatną nazwę domeny przy zakupie.

Jak dotąd wydaje się, że GoDaddy wygrywa bitwę o funkcje, prawda?

W końcu jest trochę tańszy – nawet jego najtańsza opcja ma dwa razy więcej miejsca na dysku niż Bluehost… przy czym wszystko inne jest takie samo.

Wreszcie, podczas gdy zarówno Bluehost, jak i GoDaddy zapewniają konta e-mail z pakietami hostingowymi, Bluehost oferuje tylko 100 MB miejsca na konto dla konta Basic i 5 kont e-mail – w sumie 500 MB.

GoDaddy oferuje 5 GB dla ekonomii, przyćmiewając Bluehost.

Powiedziawszy to, 5 GB GoDaddy działa na wszystkich poziomach, podczas gdy Bluehost pozwala na nieograniczone miejsce do przechowywania, jeśli uaktualnisz, a GoDaddy daje tylko jedną bezpłatną skrzynkę pocztową.

Tak, przyznaję, mimo że osobiście wolę Bluehost, GoDaddy na początku wydaje się bardziej konkurencyjny.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz do rozważenia: Bluehost oferuje bezpłatny certyfikat SSL od podstawowego planu w górę.

GoDaddy zawiera tylko certyfikat SSL dla swojego planu Ultimate.
Godaddy SSL

Certyfikat SSL gwarantuje, że Twoi odwiedzający – Twoi klienci – naprawdę czują się bezpiecznie w Twojej witrynie.

Brak certyfikatu SSL to nie koniec świata, chyba że uważasz, że chcesz, aby w Twojej witrynie miały miejsce jakiekolwiek transakcje.

Jeśli sprzedajesz coś w swojej witrynie, lepiej zdobądź certyfikat SSL.

A Bluehost sprawia, że ​​bardzo łatwo go zdobyć, włączając go do pakietu 2,95 USD miesięcznie.

GoDaddy daje go za 7,99 USD miesięcznie, ponad dwa razy więcej – i to za jedną z najważniejszych funkcji, jakie możesz uzyskać.

Ogólnie myślę, że GoDaddy wygląda lepiej pod względem funkcji, przynajmniej na papierze i na tańszych kontach.

Jednak dołączony certyfikat Bluehost SSL jest godnym uwagi wkładem, a różnica między nimi nie jest tak znacząca.

Pozwolę, aby GoDaddy prześlizgnął się przez ten, ale czytaj dalej, ponieważ jest o wiele więcej do rozważenia!

4. Porównanie obsługi klienta

Solidna obsługa klienta jest niezbędna dla każdego dostawcy hostingu, a zwłaszcza dla tych dwóch.

Ponieważ są tak duże, muszą sprostać ciężarowi obsługi znacznie większej bazy klientów niż inne platformy. Jak się układają?

Podobnie jak w przypadku większości usług hostingowych, klient ma do dyspozycji całkiem sporo zasobów.

Po pierwsze, istnieje dokumentacja na miejscu i zasoby edukacyjne.

Po drugie, są wyznaczeni przedstawiciele, którzy pomagają klientom w określonych sprawach lub dodają ludzkiego charakteru.

Pierwsza z nich zazwyczaj składa się z bazy wiedzy, często zadawanych pytań, filmów instruktażowych itp. Ta ostatnia zazwyczaj obejmuje wsparcie przez telefon, e-mail i czat na żywo.

Bluehost sprawia, że ​​obsługa klienta jest bardzo wyraźna.

U dołu każdej strony znajduje się małe menu z głównymi zasobami witryny: wsparcie uzyskuje własną sekcję z szybkimi linkami do czatu, biletów, bazy wiedzy i stron statusu systemu.

Bilety / system biletów jest zasadniczo wsparciem przez e-mail: wydaje się dość prosty i wystarczająco solidny.

Ich linia wsparcia telefonicznego nie jest od razu oczywista, w zależności od strony, na której jesteś, ale mają taką. Ta strona zawiera różne numery telefonów dla różnych kategorii pytań.

Wreszcie ich baza wiedzy – którą nazywają Centrum pomocy – jest dostępna i wyczerpująca.

Odkryłem, że czat na żywo Bluehost jest ogólnie responsywny. Uwaga: czasy w lewym dolnym rogu są w sekundach od ostatniej wiadomości na czacie.
Czat BlueHost 1

Przedstawiciel „dołączył” do czatu w ciągu kilku sekund od jego rozpoczęcia.
Czat BlueHost 2

Jestem pewien, że oryginalna odpowiedź została wklejona. Po ponownym powtórzeniu pytania otrzymałem odpowiedź w ciągu kilku minut.
Czat Bluehost 3

Podsumowując, 2-3 minuty to nie jest zły czas oczekiwania – i jest to szczególnie miłe, ponieważ dołączyłem do czatu bez korzystania z konta, ale jako zwykły użytkownik witryny.

GoDaddy ma mniej więcej taki sam zestaw zasobów jak Bluehost.

Na górze strony głównej znajduje się bardzo dostępny numer do pomocy telefonicznej, a ich strona pomocy (znana również jako baza wiedzy) jest również łatwa do znalezienia.

Z tego, co mogę powiedzieć po grzebaniu, centrum pomocy GoDaddy jest na równi z Bluehost; jedynym powodem, dla którego naprawdę wolisz jedno od drugiego, są osobiste preferencje smakowe.

Jednak funkcja czatu na żywo GoDaddy jest fałszywie prezentowana; chociaż przycisk „czatuj teraz” jest wyświetlany obok numeru pomocy technicznej 24/7, nie wydaje się być użyteczny.

Kiedy kliknąłem, po prostu kazało mi zadzwonić na numer pomocy technicznej. Nie mogłem uzyskać dostępu do żadnego pola czatu na żywo.
czat chrzestny 1

Cóż, zalogowałem się, aby przetestować to przy użyciu mojego osobistego konta w witrynie i znalazłem… ten sam wynik.

Pamiętaj, że GoDaddy ma określone godziny na korzystanie z czatu na żywo (tak, ma wsparcie telefoniczne 24/7, ale nie obsługuje czatu 24/7 – idź), ale było to w tych godzinach.
Pogaduszek 2

Być może coś jest z moją przeglądarką… ale wątpię w to, ponieważ to nigdy nie było problemu, i często rozmawiam z ludźmi na czacie na żywo.

Mam nadzieję, że nie będzie to kontrowersyjne, jeśli przyznam Bluehost więcej wsparcia za czat.

Ogólnie rzecz biorąc, obie strony mają przyzwoitą obsługę klienta. Ale jeśli mam być szczery, wsparcie GoDaddy wydaje się mniej solidne i bardziej podstawowe, absolutnie minimalne.

Bluehost wydaje się o wiele bardziej proaktywny we wspieraniu swojej bazy klientów. Ponadto Bluehost ma wyraźnie lepszą obsługę czatów.

5. Łatwość użycia

Łatwość użytkowania jest niezbędna, szczególnie dla największych dostawców hostingu: są tak duże, ponieważ przemawiają do ogromnej liczby osób.

W pewnym sensie ten rodzaj odpowiedzi daje już odpowiedź: oba są usługami łatwymi w użyciu. Szczerze mówiąc, nie mam nic więcej do powiedzenia.

Gdy usługa jest łatwa w użyciu i ma świetne wrażenia dla użytkownika, po prostu nie ma wiele do powiedzenia – łatwość użycia to coś, o czym naprawdę komentujesz, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jedynymi niedociągnięciami są te, które są nieuniknione: hosting może być skomplikowany, ponieważ jest wiele rzeczy, nad którymi trzeba się zająć.

Jest faktyczny proces hostingu, następnie dbanie o nazwy domen, a także budowanie samej strony internetowej, i tak dalej.

Jednak zarówno Bluehost, jak i GoDaddy sprawiają, że jest to tak proste, jak to tylko możliwe; przynajmniej nie było o wiele łatwiejsze na żadnej innej platformie.

GoDaddy cPanel:

Godaddy cPanel

BlueHost cPanel:

bluehost hosting cPanel
bluehost cPanel 2

Nie zapominaj, że na obu tych platformach znajdują się samouczki, często zadawane pytania i poradniki.

Dostęp do większości tych materiałów można uzyskać bez konta, więc jeśli naprawdę chcesz poznać współczynnik łatwości korzystania z usług bez rejestracji, możesz przejrzeć centra pomocy.

Ogólnie rzecz biorąc, nie liczę żadnych znaczących różnic między łatwością użycia GoDaddy lub Bluehost.

6. Bezpieczeństwo i niezawodność

Porozmawiajmy teraz o bezpieczeństwie i niezawodności. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku usług hostingowych: czy mogą chronić Twoją obecność w Internecie?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​główni dostawcy, tacy jak Bluehost i GoDaddy, są wystarczająco dobrze ugruntowani do tego stopnia, że ​​zapewne jesteś ogólnie bezpieczny.

Jednak nigdy nie możemy być zbyt ostrożni, a solidna dostępność strony internetowej jest niezbędna. Powiedziawszy to, zanurzmy się!

Kopie zapasowe są dość ważną funkcją usług hostingowych. Jeśli, do cholery, cokolwiek się wydarzy, a twoja strona ulegnie awarii, nie chcesz stracić żadnej pracy ani ważnych zmian.

Bluehost automatycznie tworzy kopie zapasowe każdego dnia, tygodnia i miesiąca na Twoim koncie. Możesz być pewien, że przywrócenie konta nie będzie zbyt dużym zadaniem.

Bluehost ma również dostępną stronę, która informuje o aktualizacjach dotyczących awarii serwera. Jest to świetne, jeśli zależy Ci na przejrzystości (powinieneś).

Wspominają również o narzędziu, które chroni witryny na współdzielonych serwerach (które w innym przypadku mogłyby być bardziej ryzykowne niż VPS lub serwery dedykowane).

Istnieją opcjonalne dodatki, które również zwiększają Twoje bezpieczeństwo, takie jak: blokada podstrony, narzędzia do prywatności domeny i unikalne adresy IP.

Kiedy próbowałem sprawdzić inne szczegóły bezpieczeństwa na ich stronie, nie mogłem znaleźć żadnych. To nie to samo, że Bluehost nie ma dobrych protokołów bezpieczeństwa – ale brak oficjalnych informacji rozczarowuje.

Z drugiej strony GoDaddy ma dostępną stronę dotyczącą bezpieczeństwa witryny.

Niestety jest to bardziej pouczający / pouczający przewodnik dla klientów niż rzetelna dokumentacja własnego bezpieczeństwa.

Tak więc, chociaż obaj dostawcy nie udostępniają łatwo dostępnych i dostępnych stron dokumentujących ich protokoły bezpieczeństwa, wciąż możemy patrzeć na czas sprawności.

Uptime jest cholernie ważna – w końcu chcesz, aby twoja strona była jak najbardziej rozbudowana.

Odkryliśmy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy GoDaddy miał lepszy czas pracy.
Godaddy Uptime

Porównaj to z procentami Bluehost.
Historia dostępności bluehost

Na szczęście dwa miesiące wcześniej Bluehost miał 100% czasu pracy.

Ale po raz kolejny niestety nastąpiły rozczarowujące przestoje we wcześniejszych miesiącach roku.

Witryna testowa nie działała przez 9 minut we wrześniu i 1 minutę w październiku, a także przez 6 minut w styczniu.

Ogólnie rzecz biorąc, to nie koniec świata, ale Bluehost może to zrobić lepiej.

Nie sądzę jednak, aby GoDaddy był znacznie lepszy pod tym względem; jak omówiliśmy wcześniej, GoDaddy nie korzysta z CloudSites.

Witryny CloudSites w zasadzie pokazują kopię witryny przechowywaną w chmurze w przypadku awarii serwera.

Jeśli sprzęt ulegnie awarii, chmura przyjdzie, aby cię uratować – coś, czego GoDaddy nie oferuje, i coś, co nie jest reprezentowane przez te oceny dostępności.

W każdym razie możesz nadal śledzić czas działania naszych witryn testowych za pomocą GoDaddy tutaj i Bluehost tutaj.

Ogólnie rzecz biorąc, powiem, że Bluehost wygrywa dla Cloudsites, ale pod względem metryk nie wyprzedza GoDaddy.

Bluehost vs GoDaddy: Werdykt

Więc jaki jest werdykt?

Podsumowując: Bluehost ma nieco droższe tanie plany niż GoDaddy, ale różnice mają tendencję do wyrównania lub zmiany na droższe lub premium opcje.

Jeśli chodzi o funkcje, są one mniej więcej takie same. Jednak GoDaddy ogólnie oferuje więcej funkcji dla swojego najtańszego planu lub większą liczbę takich samych funkcji (np. Miejsce do przechowywania).

Ważne wyjątki to takie jak certyfikaty SSL i CloudSites, które Bluehost oferuje konkurencyjnie (GoDaddy nawet nie oferuje tych ostatnich).

Baza wiedzy obu firm jest równie wszechstronna. Jednak Bluehost ma zauważalnie lepsze wsparcie w postaci czatu na żywo.

Zarówno Bluehost, jak i GoDaddy są równie łatwe w użyciu; w tym momencie jest to tylko kwestia osobistych preferencji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i niezawodność, GoDaddy może wyjść poza Bluehost.

Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost ma solidną dyspozycyjność, ale minęło kilka miesięcy z 2 lub więcej minutami przestojów w naszej historii – na których nie wyglądamy zbyt korzystnie.

Ogólnie polecam GoDaddy tym, którzy mniej poważnie podchodzą do hostingu.

Dla osób, które są bardziej zainteresowane przystąpieniem do hostingu, które nie mają dużych potrzeb hostingowych lub biznesowych, lub chcą tylko małego bloga lub strony internetowej – GoDaddy może być lepszym rozwiązaniem.

Ogólnie jest to tańsze i oferuje więcej pieniędzy za grosze.

Jednak dla tych, którzy są poważniejsi, ale nadal chcą oszczędzać pieniądze, myślę, że Bluehost to dobra opcja.

Nie zawsze może być tak tani jak GoDaddy, ale oferuje większość tych samych funkcji po wciąż niskiej cenie w porównaniu do innych firm, a także niektóre naprawdę ważne funkcje, takie jak certyfikaty SSL i CloudSites.

To mieszana torba!

Ostatecznie zastanów się, jakie są Twoje potrzeby hostingu.

Jeśli wiesz, czego potrzebujesz i co chcesz robić online, nic ci nie będzie.

Powiązane posty:
 1. Bluehost vs. HostGator – Dlaczego BlueHost jest lepszy
 2. SiteGround Vs Bluehost: Najlepszy, szybki i niezawodny hosting?
 3. HostGator Vs GoDaddy: porównanie na podstawie prędkości, ceny & Wsparcie
 4. BlueHost kontra GreenGeeks – ZWYCIĘZCA Na podstawie mojego doświadczenia
 5. DreamHost kontra porównanie BlueHost – FAKTY Na podstawie mojego doświadczenia
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector