Ceny Bluehost – który plan jest dla Ciebie odpowiedni? (2020)

Bluehost to ważna nazwa w branży hostingowej. Prawie na pewno słyszałeś o tym przed tym artykułem.


Niektórzy z was mogą nawet rozważyć zakup lub migrację do innego hosta.

Jeśli chcesz przegląd Bluehost, możesz sprawdzić moją ogólną recenzję tutaj.

Ale tutaj skupię się na konkretnym aspekcie Bluehost:

To jest wycena. Oznacza to, ile NAPRAWDĘ kosztuje poza ceną, jakie są ukryte koszty usługi i oczywiście, jeśli ceny są rozsądne.

Uwaga: dla jasności skupię się głównie na wspólnych planach hostingu Bluehost, ponieważ są one prawdopodobnie tym, czym wszyscy jesteście zainteresowani.

Plany cenowe Bluehost

Plany cenowe Bluehost są mniej więcej standardową strukturą planów hostingowych.

Istnieje kilka poziomów dla każdego typu hostingu, zwykle zdyskontowanych w pierwszym okresie świadczenia usługi, ale które następnie odnawiają się po wyższej stawce.

Są to plany cenowe dla współdzielonego hostingu, które najbardziej Cię interesują.

Pierwszy poziom wygląda następująco, z naszą specjalną zniżką:

bluehost cena-wspólna-poprawiona

Poza tym „normalne” wspólne plany wyglądają mniej więcej tak:

Wspólne plany cenowe bluehost

Ale żeby być dokładnym, tak zaczynają się wspólne plany zoptymalizowane pod kątem WordPressa:

bluehost cena podzielona wordpress zmieniona

Mają podobny przedział cenowy jak zwykły hosting dzielony, dochodząc do 6,95 USD miesięcznie na 3 poziomach.

Bluehost Price-VPS Plany cenowe - zmienione

Oto plany VPS:

Na koniec, oto, ile kosztują dedykowane plany:

plany cenowe dedykowane cenom bluehost

Jak powiedziałem, głównym celem tego artykułu są regularne plany hostingu. Ale dobrze jest mieć podstawy.

Podział cen Bluehost

Część 1: Ile kosztuje Bluehost?

KOSZT Bluehost to oczywiście nie to samo, co jego cena.

Gdybyś spojrzał tylko na cenę, pomyślałbyś, że najtańszy abonament to zaledwie 2,95 USD miesięcznie (3,95 USD bez naszej zniżki), i to wszystko, czego potrzebujesz do witryny.

W rzeczywistości cena dotyczy tylko pierwszego okresu świadczenia usługi, a długość okresu świadczenia usługi zmienia cenę za miesiąc.

Tak więc koszt samego pakietu hostingowego różni się w zależności od czasu, za który chcesz zapłacić, a po upływie tego terminu MOŻE być wyższy koszt.

Obecnie taki byłby najbardziej podstawowy koszt hostingu:

 • Zdyskontowana cena katalogowa za pierwszy rok – patrz wcześniejszy zrzut ekranu, ale 3,95 USD miesięcznie za pierwszy poziom, 5,95 USD miesięcznie za drugi poziom itp..
 • „Zwykła” cena przy odnowieniu, co oznacza kolejny rok lub dłużej usługi. Jeśli zobowiązujesz się do przedłużenia o kolejny rok, pierwszy poziom to 8,99 USD miesięcznie. Jeśli podczas przeglądu zobowiązujesz się jeszcze TRZY lata, pierwszy poziom to 7,99 USD miesięcznie.
 • Jeśli zarejestrujesz bezpłatną domenę w Bluehost, będziesz musiał za nią zapłacić po pierwszym roku. Musisz również zapłacić za prywatność domeny, jeśli chcesz, lub użyć wyższego poziomu, w którym uwzględniona jest prywatność domeny (więcej na ten temat później).

Wiem, że to trochę mylące. Oto wykres pokazujący REGULARNE ceny wspólnych planów Bluehost, co oznacza PO pierwszym obniżonym terminie:

bluehost ceny - wspólne ceny - regularne

Podobne ceny odnowienia dotyczą większości innych planów Bluehost – co do zasady, jeśli cena NIE zostanie zidentyfikowana jako „zniżka”, będzie to „zwykła” cena, którą zapłacisz przy odnowieniu.

Istnieją również dodatkowe opłaty (które omówię) za opcjonalne aktualizacje.

Jeśli korzystasz z WordPress lub innego CMS (system zarządzania treścią) z Bluehost, możesz chcieć zapłacić za wtyczki lub motywy.

Jednak ceny, które zapłacisz za wybrany pakiet SAMOTNIE, są zasadniczo tym, co wskazałem powyżej: obniżona cena za pierwszy rok, cena przedłużenia na kolejne lata.

Część 2: Który plan cenowy jest dla Ciebie odpowiedni??

Najpierw pokażę ci, jaki jest podstawowy zestaw funkcji dla różnych planów:

Funkcje współdzielenia ceny bluehost

Prawdopodobnie można odgadnąć sedno: tańsze plany dotyczą osób indywidualnych, hobbystów i małych firm.

Droższe są dla większych małych firm, średnich firm, dużych produktów itp.

To prawda. Ale są pewne ważne niuanse. I mam dobre wieści na ten temat:

Pierwszy poziom ma podstawy, ale także dużą ilość miejsca, co oznacza, że ​​może pomieścić więcej niż najmniejsze strony internetowe.

50 GB może obsłużyć dużą ilość danych, a tak naprawdę miałbyś problem z tym limitem tylko wtedy, gdy przechowujesz godziny treści wideo (na przykład).

Ponadto przepustowość nie jest mierzona, a protokół SSL jest wliczony w cenę – nawet jeśli mała firma ROBI biznes na swojej stronie (zamiast po prostu utrzymywać witrynę internetową dla zwykłego biznesu), może to zrobić zadanie.

Jesteś jednak ograniczony tylko do jednej witryny. Jeśli chcesz hostować wiele witryn, musisz wybrać jeden z wyższych poziomów.

Ponadto plany wspólnego hostingu często reklamują „nieograniczoną” przestrzeń dyskową i przepustowość – realistycznie oznacza to, że nie ma FORMALNYCH limitów w planach.

Ale hosting dzielony to wydajna, tańsza forma hostingu, a to oznacza, że ​​jeśli dany klient zużywa zbyt wiele zasobów, wszyscy inni zostaną spowolnieni.

Jeśli więc potrzebujesz obsługiwać wielu odwiedzających lub w inny sposób zajmować dużo miejsca, możesz zostać poproszony o aktualizację.

Wybór najwyższego poziomu, który zwiększył wydajność, jest dobrym sposobem na upewnienie się, że tak się nie stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli naprawdę spodziewasz się dużego natężenia ruchu regularnie lub jeśli chcesz być GOTOWY na wzrosty w nim (tj. Jeśli spodziewasz się wirusowego momentu), możesz rozważyć jeden z planów VPS.

Podsumowując, w przypadku Bluehost powiedziałbym, że wiele małych firm może korzystać tylko z pierwszego poziomu.

Jednak ci, którzy chcą dużo więcej miejsca i wielu stron internetowych, zdecydowanie powinni uzyskać wyższe poziomy – szczególnie trzeci lub czwarty poziom byłby dobry, ponieważ obejmują tworzenie kopii zapasowych witryn i inne dodatkowe funkcje.

Część 3: Dodatkowe koszty Bluehost

Plany wspólne zawierają niektóre opcjonalne dodatki za dodatkową opłatą.

Niektóre z tych zaawansowanych funkcji są dołączone do wyższych poziomów, ale niektóre trzeba po prostu zapłacić:

bluehost - dzielone ceny dodatki

Przedział cenowy może się różnić. Na przykład SiteLock ma własny zestaw cen.

Jednak takie dodatki będą kosztować co najmniej:

koszt udostępnionego dodatku bluehost

W przeważającej części jest to cięcie na sucho. Jeśli chcesz, płacisz za to.

Możesz nie chcieć większości z nich, ale istnieje spora szansa, że ​​będziesz potrzebować co najmniej jednego lub dwóch.

JEDNAK, jest słowo ostrzeżenia dla osób zamierzających zarejestrować domenę w Bluehost:

Podczas gdy Bluehost oferuje bezpłatną domenę przez pierwszy rok, prywatność nazw domen wynosi 14,88 USD za domenę rocznie.

Prywatność domeny nie jest konieczna, ale jest to coś, czego większość ludzi chce podczas rejestracji domeny: w zasadzie bez prywatności domeny każdy może sprawdzić lokalizację właściciela danej domeny w rejestrze publicznym.

Prywatność domeny to funkcja często włączana przez rejestratorów, która pozwala na umieszczenie informacji o firmie w zastępstwie twoich.

Oznacza to, że jeśli chcesz prywatności domeny, w zasadzie musisz zapłacić Bluehost koszt domeny, aby ją uzyskać. LUB musisz uaktualnić do trzeciego lub czwartego poziomu, w którym uwzględniona jest prywatność domeny.

Natomiast wielu dużych rejestratorów domen zapewnia DARMOWĄ prywatność domeny przy zakupie domeny.

Więcej informacji można znaleźć na mojej liście najlepszych rejestratorów nazw domen.

W każdym razie chodzi o to, że twoja „darmowa” domena w Bluehost może nie być duża, jeśli chcesz chronić swoją tożsamość:

Możesz zaoszczędzić pieniądze, rejestrując domenę osobno, z rejestratorem, który chroni twoją prywatność ZA DARMO.

Ponadto wspólne plany Bluehost oferują tylko JEDNĄ skrzynkę pocztową i są bezpłatne tylko przez 30 dni dla trzech górnych poziomów.

Po 30 dniach lub za pierwszy poziom jest wypłacany, jeśli chcesz go zatrzymać.

Część 4: Ceny Bluehost a ceny konkurencji

Ogólnie rzecz biorąc, wspólne ceny Bluehost znajdują się w średnim / średnim obszarze, a jego VPS i ceny dedykowane znajdują się w dolnej części średniej.

Niektóre z najtańszych udostępnianych planów hostingu pochodzą z IONOS (wcześniej 1&1 lub 1&1 IONOS), GoDaddy i FastComet, więc krótko je omówię:

 • IONOS ma abonament 4 USD miesięcznie bez podwyżki cen przy odnowieniu. Obejmuje to 10 GB przestrzeni dyskowej i 10 kont e-mail.
 • IONOS ma również plan na 1 USD miesięcznie na pierwszy rok, który odnawia się na 8 USD miesięcznie. Obejmuje to 50 kont e-mail i nie ogranicza formalnie przestrzeni dyskowej.
 • GoDaddy zaczyna obecnie od 5,99 USD miesięcznie przez pierwszy rok, a następnie odnawia się za 8,99 USD miesiąc później. Obejmuje to 100 GB przestrzeni dyskowej i bezpłatny e-mail na rok.
 • GoDaddy często oferuje promocje, w których pierwszy rok to 1–2 USD miesięcznie.
 • FastComet obecnie zaczyna się od 1 USD miesięcznie, ale odnawia się za 9,95 USD miesięcznie. Obejmuje to 15 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną liczbę wiadomości e-mail i wiele innych funkcji, takich jak codzienne kopie zapasowe i CDN (co zwiększa wydajność).

Ponownie, niekoniecznie są to najtańsze opcje, ale to jedne z najtańszych opcji MAINSTREAM.

Symulujmy krótko: najtańszy plan Bluehost w porównaniu do powyższych przykładów.

Obecnie IONOS MOŻE być tańszy. Jeśli masz plan dolara miesięcznie przez dwa lata, podobna cena za odnowienie (8 USD miesięcznie) oznacza, że ​​nadal będziesz ogólnie płacić mniej niż za Bluehost przez dwa lata.

Ale jeśli potrwa to trzy lata, różnica nie jest tak duża.

Stałe 4 USD miesięcznie? Oczywiście na dłuższą metę jest to tańsze. Ma jednak gorsze zasoby, takie jak znacznie mniej miejsca, i nie jest dobrze przystosowany do niczego poza minimalnym ruchem.

Dzięki GoDaddy w momencie pisania tego tekstu Bluehost jest wyraźnie tańszy.

Ale nawet JEŚLI GoDaddy obniżył cenę, Bluehost nie jest gorszy. GoDaddy ma więcej pamięci i poczty e-mail, ale nie jest to pamięć SSD – co oznacza gorszą wydajność.

Czas pracy GoDaddy jest na równi z Bluehost, a czasem jest lepszy, ale ma mnóstwo upsellingu, jest trudniejszy w nawigacji i ma tendencję do skradania się z wieloma dodatkowymi opłatami przy odnawianiu.

Wiele osób korzysta z GoDaddy przez rok, a potem kaucji, gdy widzą swoje opłaty za przedłużenie – to jeden z powodów, dla których ceny nie są tak wysokie, jak się wydaje.

Więcej informacji na ten temat oraz o tym, jak ceny Bluehost są tutaj lepsze.

GoDaddy jest prawdopodobnie największym konkurentem Bluehost, a wielu przyjeżdża do Bluehost z GoDaddy – jeśli to potencjalnie ty, mam również przewodnik, jak przejść na Bluehost.

Z FastComet wydaje się, że FastComet zapewnia więcej za cenę. Jest to jednak prawdą tylko w pierwszym roku, ponieważ cena regularna / odnowienia FastComet jest wyższa niż cena Bluehost.

Jest też coś jeszcze:

FastComet osiąga gorsze wyniki niż Bluehost w naszych rekordach dostępności. To samo dotyczy IONOS.

W każdym razie, ogólnie rzecz biorąc, te trendy są prawdziwe w przypadku innych porównań hostów. Konkurenci Bluehost mogą być tańsi, ale zwykle tracą na kluczowych zasobach, takich jak pamięć masowa dla Bluehost.

Gdy konkurenci Bluehost oferują więcej funkcji, lepszą wydajność lub więcej gwarantowanej przestrzeni dyskowej SSD, zazwyczaj są one również droższe.

Jeśli cena jest twoją podstawową wartością, Bluehost nie jest najtańszy. Ale jeśli potrzebujesz pośredniej między wydajnością, zasobami i kosztami, ceny Bluehost są świetne.

Część 5: Często zadawane pytania dotyczące Bluehost

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map