Chcesz promować swojego bloga? 151 Wypróbowane i przetestowane sposoby

Jak zachęcić ludzi do czytania Twojego bloga? Jak uzyskać ruch na swoim blogu? Jak przekazać swój blog osobom, które chcą go zobaczyć?


Są to pytania, które zadają wszyscy prowadzący blog lub prowadzący marketing. I łatwo się zniechęcić – jest już tak wiele blogów!

Na szczęście absolutnie możliwe jest promowanie swojego bloga w celu zwiększenia ruchu, czytelnictwa lub klientów. Poniżej mam 151 sprawdzonych sposobów promowania Twojego bloga.

Obejmują one wszelkiego rodzaju metody i miejsca. Niektóre są duże, niektóre są małe. Nie musisz robić wszystkich z nich, ale z pewnością są warte obejrzenia.

Zacznijmy!

Contents

1. Udostępnij swoje treści w wielu sieciach społecznościowych

Może nie lubisz Facebooka. Może używasz Instagrama lub Twittera. Załóżmy, że nigdy nie dostałeś się do LinkedIn.

Zgadnij co?

Szkoda.

Dobra, trochę przesadzam, ale ogólnie: dobrym pomysłem jest rozpowszechnianie treści w wielu sieciach społecznościowych.

Powód jest prosty: publikujesz dobre treści. Te treści powinny być przeglądane i udostępniane w jak największym stopniu.

Im więcej miejsc udostępniasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że Twoje treści będą widoczne, udostępniane i udostępniane innym osobom.

2. Udostępniaj posty na blogach w mediach społecznościowych zaraz po ich opublikowaniu

Jest to dość łatwa rzecz – wiele platform ma opcję jednoczesnego publikowania postów na blogu i umieszczania go w mediach społecznościowych.

Robiąc to, robi kilka rzeczy:

Po pierwsze, pozwala użytkownikom zobaczyć Twój post zaraz po jego opublikowaniu. Duh.

Po drugie, jeśli zbierzesz polubienia, retweety, udostępnienia i komentarze do wpisu lub linku do postu, dzięki temu Twój post będzie wyglądał bardziej wiarygodnie.

Co zwiększa prawdopodobieństwo zdobycia jeszcze większej liczby punktów internetowych. To najprostszy sposób promowania swojego bloga w celu zwiększenia ruchu.

3. Udostępnij nie tylko jeden post, ale wiele w jednym wystąpieniu!

Szczerze mówiąc, wszyscy rozumieją koncepcję udostępniania jednego opublikowanego utworu.

Istnieje jednak inny sposób udostępniania treści w mediach społecznościowych, który jest nieco bardziej odświeżający:

Zasadniczo zgrupuj swoje treści. Ułóż kolekcję postów w dowolny sposób – prawdopodobnie za pomocą tagu, kategorii lub tagu.

Następnie udostępnij całą kolekcję postów za pomocą jednego linku! Dzięki temu możesz poruszać szersze tematy, a tym samym odwoływać się do szerszego zakresu zainteresowań.

4. Korzystaj z optymalnego czasu publikowania, aby udostępniać posty.

Kiedy byłem w liceum, nalegałem na moich przyjaciół, że jest optymalny czas na publikację i dlatego moje zdjęcia profilowe mają tak wiele polubień. Śmiali się.

Wiele lat później, a kto się teraz śmieje? Prawdą jest, że niektóre pory dnia są lepsze do publikowania i udostępniania treści niż inne.

Pamiętaj oczywiście, że czasy różnią się w zależności od sieci społecznościowej. To może wydawać się skomplikowane, ale na szczęście łatwo je zbadać!

Udostępniaj swoje treści w wielu sieciach społecznościowych

5. Wykorzystaj optymalny czas publikacji, aby opublikować posty na blogu.

Oczywiście prowadzisz bloga – i w zależności od ekosystemu, w którym żyje Twój blog (na przykład WordPress), prawdopodobnie będziesz chciał upewnić się, że sam post zostanie opublikowany we właściwym czasie.

To bardziej dzika karta – możemy z grubsza intuicyjnie intuicyjnie korzystać z Instagrama lub Facebooka, zwłaszcza jeśli z nich korzystamy.

Musisz jednak pomyśleć o tym, kiedy czytelnicy i osoby w blogosferze poświęcają czas na czytanie bloga.

6. Wykorzystaj optymalne dni księgowania.

Jak widać, jest to coś, co traktuję poważnie. Nie, to nie dlatego, że jestem zgorzkniały z powodu moich doświadczeń w szkole średniej.

W każdym razie chodzi o to.

Oczywiście, jeśli czasem lepiej jest promować swojego bloga, to są też dni. I znowu musisz uwzględnić własną wiedzę o swoich odbiorcach.

Czy twoi odbiorcy będą przewijać post na blogu w pracy? Dobrze, wygląda na to, że dni powszednie będą w porządku.

A może twój blog dotyczy lekarstw na kaca – może warto opublikować go w weekend!

7. Wspomnij o influencerach w swoich postach.

Słuchaj, prawdopodobnie już znasz niektórych autorytetów, jeśli prowadzisz bloga.

W końcu prawdopodobnie prowadzisz badania w swojej dziedzinie … więc na pewno natrafisz na nazwiska, które mają na nią wpływ.

Kiedy wspominasz wpływowych w swoich postach, pokazujesz swoją świadomość tego tematu. Okazujesz pokorę – dajesz uznanie tam, gdzie jest to konieczne.

A szczególnie ważne jest to, że ludzie częściej znajdują Twoje wpisy i trzymają się ich, gdy wspominasz o odpowiednich podmiotach.

8. Powiedz wpływowym o tym, jak o nich wspomniałeś.

Możesz jednak sprawić, by wpływowy program stał się jeszcze lepszy. Po prostu skontaktuj się ze wspomnianym influencer (s).

W końcu, chyba że wykonasz okropną robotę, najgorsze, co mogą zrobić, to nie reagować. A sięganie nie wymaga wiele czasu ani energii.

Z drugiej strony, osoba wpływowa może być zadowolona i dzielić się twoimi treściami z odbiorcami – to DUŻA wygrana.

Ponieważ jest to nie tylko aprobata treści, ale także świetny sposób na zwiększenie ruchu na blogu.

9. Użyj grup na Facebooku.

Wiem, wiem – ty i 2 miliardy ludzi już rozumiecie koncepcję publikowania na Facebooku.

To, o czym mówię, to publikowanie w grupie na Facebooku. Grupa na Facebooku skupi się na konkretnym temacie lub problemie i jest to świetne miejsce na znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach.

… Ludzie o podobnych zainteresowaniach, którzy chcą rozmawiać o tych zainteresowaniach i chcą dowiedzieć się o nich więcej.

Ponadto istnieje niezliczona liczba grup na Facebooku i lepiej wierzyć, że istnieje wiele różnych grup dla tych samych nisz. Więc nie tylko prawdopodobnie będzie twoja grupa na Facebooku dla twojej niszy, prawdopodobnie będzie więcej niż jedna.

Ale bądź ostrożny: niektóre grupy mogą mieć zasady dotyczące autopromocji, a nawet jeśli jest to istotne, Twoja promocja blogu może nie zostać ciepło przyjęta.

10. Korzystaj z forów!

Po raz kolejny musisz pamiętać o samym forum – niektórzy mogą nie być otwarci na linki do Twojej witryny.

To powiedziawszy, będzie ich mnóstwo. Kluczem jest BYĆ CZŁOWIEKIEM. (Więcej na ten temat później). Zachowaj swoją obecność na forum taktownie ponad wszystko. Wesprzyj się.

Ponieważ odpowiednie forum jest doskonałym miejscem do odpowiadania na pytania za pomocą postów na blogu.

Będziesz zaskoczony: tak długo, jak Ty i Twój blog jesteś przydatny, możesz uzyskać ruch na swoim blogu, a nawet zdobyć lojalnych obserwujących.

11. Użyj „kanału” Quory, aby znaleźć popularne i pilne pytania

Jeśli nie wiesz, Quora to w zasadzie strona z pytaniami i odpowiedziami – coś w rodzaju Yahoo! Odpowiedzi, ale bardziej popularne.

Dostęp do kanału Quora pozwoli ci zobaczyć niektóre z najpopularniejszych pytań w odpowiednim temacie. Możesz zobaczyć, czym najbardziej interesuje się twoja grupa docelowa.

I wtedy? Możesz odpowiedzieć na pytanie bezpośrednio w Quora ORAZ możesz wykorzystać swoje badania Quora, aby zająć się tematami w swoich przyszłych postach na blogu!

12. Znajdź i używaj podredytów związanych z twoją niszą.

Jest to w zasadzie takie samo jak dwa ostatnie sposoby promowania swojego bloga. Ale Reddit jest inny. I przydatne. Uwierz mi, Reddit to bardzo przydatna strona dla blogerów.

Zasadniczo Reddit to gigantyczna sieć skupiona na udostępnianiu treści. Niektóre z nich są oczywiście oryginalne, w większości przebudowane lub powiązane. Istnieją setki „subredditów” – zasadniczo społeczności i fora poświęcone określonym tematom w ekosystemie Reddit.

Czasami wydaje się, że istnieje podreddyt na wszystko. Niektóre są duże, niektóre są małe i może istnieć więcej niż jedna, która pokrywa się z celem Twojego bloga.

Ale istnieje spora szansa, że ​​przydadzą się co najmniej do badań: możesz znaleźć pilne pytania, popularne pomysły oraz ocenić postawy i zainteresowania.

subreddits

13. Przypnij posty do górnej części swoich profili w mediach społecznościowych

To proste: ludzie często spotykają się z profilami mediów społecznościowych Twojego bloga. Gdy to zrobią, mogą przeszukiwać twoją stronę.

Po prostu przypnij najnowszy post lub najlepszy post na górze swojego profilu, aby była to PIERWSZA rzecz, którą każdy widzi, gdy odwiedza Twoją stronę.

Możesz to zrobić w wielu sieciach społecznościowych, ale tutaj jest na Twitterze:

profile w mediach społecznościowych

14. Używaj hashtagów.

Och, myślisz, że hashtagi to żart?

Jasne, łatwo się z nich wyśmiewa, ale są naprawdę przydatne! Nie są one dostępne tylko na Twitterze – są również przydatne na Instagramie i Facebooku.

Nie chodzi tylko o to, że wiele osób znajduje treści za pomocą hashtagów – jest tak wiele hashtagów, możesz znaleźć taki, w którym można się wyróżnić.

Może wszyscy używają # wanderlust… ale na pewno będzie jakiś mniej popularny, ale podobny hashtag, który możesz zagrać najbardziej, aby promować swojego bloga.

15. Użyj pewnych narzędzi, aby dowiedzieć się, które hashtagi są najlepsze.

Śmiało, przetestuj swoją kreatywność, oczywiście… ale czy boli to precyzowanie tych rzeczy?

Ponieważ niektóre hashtagi będą zbyt popularne i łatwo je pochować (patrz powyższy przykład #wanderlust).

Inne mogą być zbyt niepopularne i nie przyciągną wystarczającej liczby osób do Twojego postu, a tym samym do Twojego bloga.

Ale za pomocą narzędzi takich jak What the Trend, Hashtags.org lub Twitonomy możesz znaleźć trendy w hashtagach, które warto celować, a niektóre nawet mają dane analityczne dotyczące wyszukiwania.

16. Często tweetuj

Oto rzecz: Twitter zasadniczo różni się od innych sieci społecznościowych.

Jasne, istnieje wiele nakładek. Ogólnie jednak dużo lepiej jest tweetować dużo niż publikować dużo na Facebooku lub Instagramie.

Nie zrozum mnie źle: powinieneś często publikować posty we wszystkich swoich sieciach. Ale często na Twitterze oznacza kilkanaście razy dziennie.

Jak zachęcić ludzi do czytania Twojego bloga? Mów o tym dużo!

17.… Ale nie mają dokładnie takiego samego harmonogramu publikacji dla innych sieci społecznościowych.

Ten rodzaj powraca do optymalnych czasów wysyłania i optymalnych dni wysyłania, o których mówiłem.

Pamiętaj, że możesz mieć różnych odbiorców w różnych sieciach i że ludzie w różnych sieciach:

Spodziewaj się określonej częstotliwości postów i będą korzystać z tych sieci w różnym czasie.

18. Podobnie, gdy niektóre posty nie mają się dobrze… zmniejsz straty.

Brzmi to szorstko, bo czasem tak jest – częstym problemem, jaki widzę w kampaniach w mediach społecznościowych, jest to, że ludzie nie wiedzą, kiedy zmniejszyć swoje straty.

To proste – jeśli twoje posty nie mają się dobrze, możesz spróbować opublikować trochę więcej. Ale w pewnym momencie musisz zmierzyć się z rzeczywistością i zmienić rzeczy.

Ponieważ jeśli ludzie nie reagują dobrze na twoje posty… opublikowanie jeszcze więcej takich samych rzeczy może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak promować swój blog, negatywne opinie i słabe wyniki mogą być świetną lekcją, z której możesz się uczyć.

19. Udostępnij swoje nowe posty więcej niż raz.

Tak, wiem – mnóstwo sprzeczności!

Pamiętaj, że wszystko to naprawdę dzieje się indywidualnie. To powiedziawszy, kiedy piszesz nowy post, daj mu najlepszy strzał, jaki możesz. A to oznacza, że ​​podziel się nim więcej niż raz.

Jasne, zmień brzmienie, gdy udostępniasz post, rób to, co uważasz za najlepsze – ale nie ograniczaj się do jednego udostępnienia.

Nowe posty mogą być wrażliwe i mogą sprawić, że będziesz się zastanawiać, jak zwiększyć ruch na swoim blogu. Ponowne udostępnianie ich nie jest efektowne, ale jest skuteczne.

20. Ponownie promuj starsze treści, które mają się dobrze.

Nie możesz ograniczać się do swoich nowych postów – jeśli masz starsze treści, które są dobrze zrobione, używaj ich dalej. Pamiętaj, że jest popularny z jakiegoś powodu.

W końcu możesz pozyskać nowych obserwujących i nowych widzów, którzy jeszcze nie widzieli Twoich starszych materiałów.

Jak zachęcić ludzi do czytania Twojego bloga? Ponownie promuj swoje starsze rzeczy, które dobrze sobie poradziły lub ogólnie są po prostu dobre.

Oto przykład: został opublikowany na Twitterze 24 czerwca 2019 r.

… Ale prawdziwy artykuł? Został napisany 6 miesięcy wcześniej.

21. Używaj elementów wizualnych w swoich tweetach i uważaj na liczbę używanych znaków.

To proste, ludzie. Twitter zwykle nie jest miejscem dla postów o długim kształcie. Prawdą jest, że niektórzy ludzie mają „wątki” – to znaczy ciąg tweetów połączonych, by stworzyć dłuższą myśl.

Ale w większości przypadków limit znaków na Twitterze jest nie bez powodu.

Tak więc – bądź krótka i korzystaj z wizualizacji. Przejdź do sedna, zahacz o odbiorców i korzystaj z wizualizacji: aby inni mogli łatwo przesyłać dalej Twoje treści.

22. Wcześnie umieść linki w tweetach

Jest to przydatne z podobnych powodów jak poprzedni: chodzi o to, aby twoje tweety były przydatne i dobre dla kandydatów do retweetowania.

Istnieją pewne wstępne dane, oparte na analizach Dana Zarrella, że ​​tweety z linkami, te z wcześniej umieszczonymi linkami miały najwięcej kliknięć.

* Uwaga: jego główna analiza nie jest w tej chwili dostępna, więc połączyłem się z inną, w której omawia on znaczenie eksperymentowania z rozmieszczaniem linków.

Czy to jest twarda nauka? Nie. Ale to zdecydowanie coś.

23. Używaj kart na Twitterze

Karty na Twitterze to w zasadzie sposób dodawania multimediów do tweetów, więc nie są one zwykłym tekstem.

To jest przykład karty na Twitterze:

używaj kart Twittera

Nawet ta karta Twittera jest dość prosta, ale masz pomysł. Jeśli często korzystasz z Twittera, na pewno je widziałeś.

Krótko mówiąc, karty na Twitterze sprawiają, że twoje tweety wyglądają znacznie ciekawiej. W związku z tym częściej otrzymują retweety i częściej odwiedzają Twojego bloga.

24. Zachęcaj czytelników do dzielenia się (nie bez powodu).

Pewna część odbiorców może już udostępniać Twoje posty. Ale niektórzy, którzy w przeciwnym razie byliby ambiwalentni w udostępnianiu postów innych, mogliby zostać przekreśleni przez dobre wezwanie do działania.

Innymi słowy, wzywaj czytelników i obserwujących do dzielenia się z ważnego powodu, nie tylko dlatego, że im się podoba.

Na przykład:

„Czy zgadzasz się, że (wstaw tutaj konglomerat) powinna być bardziej przejrzysta w odniesieniu do awarii serwera? Jeśli tak, udostępnij ten post i wszystkie inne, które widzisz, które rzucają światło na (przezroczyste tutaj) kwestie przejrzystości! ”

25. Dziel się za pomocą emocji (oczywiście taktownie).

Świetny sposób na promowanie swojego bloga? Użyj emocji. Ludzie dzielą się rzeczami, które powodują emocje.

Heck, cała koncepcja sieci społecznościowej polega na naśladowaniu relacji i prawdziwych sieci społecznościowych. Oczywiście emocje są ważne.

To nie jest zwykła wiedza ani anegdotyczne dowody. Zjawisko to zostało udokumentowane – najbardziej znane dla blogerów i marketerów – przez New York Times Customer Insight Group.

Tak, tak – emocje są ważną częścią dzielenia się. Tylko słowo ostrzeżenia: na litość boską, bądź taktowny. Nie zamieszczaj wszystkich postów na temat martwych szczeniąt (chyba że jesteś blogerem zajmującym się prawami zwierząt).

26. Ustal codzienne / tygodniowe cele dotyczące rozwoju kontaktów w mediach społecznościowych i obserwuj je.

To może wydawać się zbyt proste, ale może być złotą radą.

Ponieważ zimna, twarda prawda jest taka, że ​​dla większości z nas nie zamierzamy eksplodować jednego dnia od kilkuset obserwujących do kilkuset tysięcy.

Zresztą nawet ci, którzy robią się wirusowi, często mieli za sobą ciężką, konsekwentną pracę.

A jednak posiadanie obserwujących jest bardzo istotne. Podzielą się Twoimi postami, powiedz znajomym i ogólnie zwiększą Twoją obecność w Internecie.

Stawiaj więc konsekwentne cele dotyczące rozwoju swojej sieci społecznościowej. Może być mały lub duży, ale kluczem jest spójność.

Na przykład: „W tym miesiącu będę zdobywał 50 nowych obserwujących na Instagramie”.

27. Wyczyść / zmodyfikuj dane otwartego wykresu.

Jeśli wcześniej o tym nie słyszałeś, prawdopodobnie brzmi to skomplikowanie i technicznie. Tak naprawdę nie jest.

Czyszczenie danych z otwartego wykresu oznacza po prostu optymalizację swoich postów do udostępniania w mediach społecznościowych. Chodzi przede wszystkim o modyfikację opisów, tytułów i fragmentów meta – co jest dość łatwe do zrobienia.

Yoast SEO to bardzo popularna wtyczka WordPress (z darmowymi i płatnymi funkcjami), która pozwala edytować te rzeczy:

Ale prawie każdy edytor SEO pozwala edytować tego rodzaju rzeczy. To naprawdę nie jest tak skomplikowane i niezbędne narzędzie do promocji blogów.

28. Dołącz linki do swoich postów na blogu w profilach mediów społecznościowych.

Pamiętasz, jak powiedziałem, aby przypiąć niektóre posty na górze twoich profili w mediach społecznościowych? Gdy ludzie znajdą Twój profil, pierwszą rzeczą, którą zobaczą, jest udostępniony przez Ciebie post?

Cóż, ten sam pomysł działa – ale zamiast przypinać tweeta lub posta na Facebooku, po prostu umieść link bezpośrednio w swoim prawdziwym opisie profilu.

Niektóre osoby aktualizują swoje profile za pomocą linków do swoich najnowszych postów. Inni po prostu prowadzą do swojej strony:

Cokolwiek ci pasuje!

29. Organizuj i / lub uczestnicz w czatach na Twitterze, aby dzielić się tym, co wiesz (i polecać posty na blogu!)

Wcześniej na tej liście mogłeś zauważyć kilka wspólnych tematów: po pierwsze, Twitter to zasadniczo inna sieć społecznościowa, lepiej przystosowana do szybszych treści.

Po drugie, tweety powinny być przydatne i inspirować do retweetowania.

WIELKIM sposobem na bycie użytecznym jest udział w dyskusjach na Twitterze, a nawet ich prowadzenie. Może to odbywać się za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości (prywatnych) lub, najlepiej, poprzez publiczne wątki na Twitterze.

uczestniczyć w czatach na Twitterze

A kiedy jest to właściwe? Zaproponuj napisany post na blogu, który dotyczy pytania osoby.

30. Zrób to samo, ale na subredditach i forach!

Jedną rzeczą jest znaleźć subreddit w swojej okolicy (patrz # 12) i zupełnie inną rzecz, aby wziąć w nim udział. Oto cecha Reddit, która odróżnia ją od większości innych serwisów społecznościowych:

Na innych popularnych platformach większość znanych osób publikuje i udostępnia. W Reddit większość użytkowników VAST „czai się” – patrzy, ale nie bierze udziału.

Jest to powszechne zjawisko w Internecie i nazywa się zasadą 1%.

Reddit jest szczególnie silnym przykładem reguły 1%, więc oznacza to, że kiedy uczestniczysz w dyskusjach na temat Reddit lub prowadzisz dyskusje, poważnie kształtujesz treść w tym subreddicie.

Ponieważ podreddity i fora najlepiej nadają się do bardziej dogłębnych dyskusji na niszowe tematy, jest to absolutnie jedno z najlepszych miejsc, w których możesz błyszczeć dzięki swojej wiedzy.

31. Jeśli sprowadza się to do rozważenia, rozważ rozpoczęcie subredditu na temat lub niszę.

To naprawdę tylko rozszerzenie poprzedniego pomysłu, ale dla niektórych osób może być nieco intensywne. Często nie słyszysz tej porady, ale jestem pewien, że jest to jeden z najczęściej pomijanych i niedostatecznie wykorzystywanych sposobów promowania treści.

Każdy, kto ma konto Reddit aktywne od ponad miesiąca, może rozpocząć subreddit. To jest całkowicie bezpłatne.

Subreddits są oparte na temacie – nie powinny na przykład działać jak strony na Facebooku. Jak promować swój blog na Reddit, nie jest jasne, więc wielu blogerów po prostu tego nie robi.

Ale jeśli zrobisz subreddit na temat swojego bloga, możesz 1) poważnie przyczynić się do rozmowy, 2) uzyskać natychmiastowe informacje na temat rozmowy, 3) uzyskać świetną reputację.

32. Jeśli naprawdę czujesz się pewnie, rozważ założenie subreddytu na swoim blogu.

Wiem, że właśnie powiedziałem, że podreddity nie powinny działać jak strony na Facebooku. Ale czasami, gdy osobowość internetowa jest wystarczająco popularna, zrobią własny subreddit, aby fani mogli publikować i dyskutować o nich.

Te podreddity są również wykorzystywane do promocji, ale dobrze komponują się z organiczną dyskusją ze strony społeczności.

Większość podreddycji utworzonych w celach promocyjnych pochodzi od artystów, cosplayerów i opowiadaczy. Ale sprawdź to:

rozważ rozpoczęcie subredditu

To jest subreddit oparty na blogu faceta. To trochę niszowa, ale ma dedykowaną społeczność. Nie tylko omawiają posty na blogu, ale wszelkiego rodzaju rzeczy związane z tym polem.

Jego blog stał się znacznie bardziej popularny, ponieważ subreddit ma doskonałą reputację do ciekawych dyskusji.

33. Nie zaniedbuj Instagrama.

Instagram to niezwykle popularna sieć społecznościowa, ale blogerzy nie używają jej do promocji prawie tak często, jak inne sieci społecznościowe (z oczywistych powodów).

Chodzi o to, że zawartość wizualna jest bardzo łatwa do konsumpcji, a jeśli masz zasoby, Instagram może być świetnym sposobem na ułatwienie przeglądania treści.

Oto strona Instila Neila Patela:

Widzieć? Ma link do swojego bloga, krótki i łatwy do strawienia życiorys. Jego posty sprawiają, że chcesz przeczytać więcej.

34. Na LinkedIn staraj się skupić na budowaniu umiejętności i biznesie.

Prawdopodobnie będziesz mieć wiele nakładek między swoimi wpisami w różnych sieciach społecznościowych, ale na LinkedIn nadal powinieneś zaspokoić kulturę LinkedIn.

Oznacza to, że najlepiej skupić się na rzeczach, które interesują profesjonalistów, oraz na wartości, jaką może im przynieść blog.

Tak więc, na przykład, udostępnianie historii sukcesu firmy, studiów przypadków i innych rzeczy dotyczących budowania umiejętności na LinkedIn. Ludzie na LinkedIn zwykle są mniej odporni na promowanie swojego bloga w celu zwiększenia ruchu.

35. Użyj dłuższych opisów na Pinterest.

Blogerzy cieszą się popularnością na Pinterest, ale możesz nie wiedzieć, jak sprzedawać tam swojego bloga.

Pomyśl o Pinterest jako o pewnym nakładaniu się z wyszukiwarką. Podobnie jak wyszukiwarka, umieszczenie słów kluczowych w opisach pomoże ludziom znaleźć twoje szpilki.

Oznacza to, że pisanie dłuższych opisów daje więcej możliwości korzystania ze słów kluczowych bez spamowania ich lub sprawiania, że ​​wyglądają na nietaktowne.

Ponadto istnieją pewne ograniczone dowody, że opisy zawierające więcej niż 300 znaków uzyskują najwięcej powtórzeń – ale weź to z odrobiną soli.

36. Korzystaj z tablic grupy Pinterest.

Tablice grupowe Pinterest działają podobnie do grup w innych sieciach społecznościowych: są społecznością zbudowaną wokół określonego tematu.

Zwiększa to liczbę osób, które zobaczą Twoje treści i Twój wkład.

Zwłaszcza, że ​​gdy ktoś „śledzi wszystkie” tablice danej osoby, będzie również śledził tablicę, do której się przyczyniasz!

37. Użyj promowanych tweetów.

Ludzie cały czas wyświetlają promowane tweety, za każdym razem, gdy korzystają z Twittera. Posty sponsorowane i promowane są wspólne w każdej większej sieci społecznościowej.

Nie powinno więc dziwić, że polecam to, ale chciałbym zwrócić uwagę na dodatkową zaletę promowanych tweetów w szczególności:

Tweety są krótkie. Ludzie mogą zignorować sponsorowany post na Facebooku, ale promowany Tweet jest łatwiejszy do zdobycia, nawet na pierwszy rzut oka.

38. Zapłać, aby promować na Facebooku.

Istnieją dwa główne sposoby, aby to zrobić: możesz zapłacić za reklamę, która bardziej wyróżnia się jako reklama, a ulepszony post to post, za który płacisz, aby… zwiększyć popularność wśród odbiorców.

Technicznie oba są reklamami, ale reklamy na Facebooku można łatwiej dostosowywać i są bardziej oczywiste jako reklamy. Poprawione posty pojawiają się na osi czasu użytkowników wraz z innymi zwykłymi wpisami.

Możesz przeczytać więcej o tym rozróżnieniu tutaj.

Ludzie robią to, ponieważ to działa – Facebook daje dostęp do wielu osób, dzięki czemu łatwiej docierasz do odpowiednich odbiorców / grup demograficznych dzięki reklamom i ulepszonym postom.

39. Korzystaj z treści sponsorowanych przez LinkedIn.

Ponownie, pomyśl o płaceniu za reklamę na Facebooku: masz dostęp do dużej liczby osób, które możesz następnie zawęzić do określonych docelowych odbiorców, aby reklamować się na.

Ale znowu, ludzie LinkedIn prawdopodobnie będą bardziej otwarci na pewne rodzaje treści, o których już pewnie piszesz.

Ale najpierw poleciłbym dowiedzieć się, który z twoich wpisów na LinkedIn zrobił najlepiej, a następnie sponsorować.

40. Użyj grup LinkedIn.

Jest to dość podobne do tworzenia grup na Facebooku i tablic Pinterest.

powiązane grupy

Różnica polega oczywiście na tym, że twoja sieć społecznościowa LinkedIn jest prawdopodobnie nieco inna niż twoi odbiorcy na Facebooku, Pinterestu lub Twitterze, i jak powiedziałem wcześniej, prawdopodobnie oczekuję postów biznesowych i zawodowych.

W rzeczywistości oznacza to, że Grupy LinkedIn będą zazwyczaj bardziej odpowiednim miejscem do promowania Twojego bloga niż grupy w innych sieciach społecznościowych.

41. I oczywiście reklamy Reddit.

Ale w tej kwestii muszę powiedzieć:

Strzec się.

Reddit różni się nieco od wyżej wymienionych stron – ludzie oczekują reklam i promowanych treści na Facebooku, Twitterze itp..

Redditors natomiast są przyzwyczajeni do reklam, ale… zdecydowanie ich nie lubią. Treść reklamowana i promowana jest zatem czymś, z czym należy się obchodzić ostrożnie, szczególnie jeśli uważasz, że Reddit jest dobrym miejscem dla twojego bloga i marki.

To powiedziawszy, możesz albo kupić przestrzeń reklamową na Reddit, albo możesz zapłacić za promowanie postów. Albo może działać.

Reddit jest trochę inny

42. Dziękuję czytelnikom za udostępnienie!

Po pierwsze, jesteś już wdzięczny, że ktoś udostępnił twoje treści, więc to dobry powód, aby im podziękować.

Po drugie, dobrze jest zachęcać ludzi do wspierania Twojego bloga, a może nawet sprawić, że będą skłonni to zrobić ponownie w przyszłości.

Po trzecie, to dobry sposób na polecanie innych postów, które mogą ci się spodobać. Na przykład „Dziękuję za udostępnienie! Jeśli podobał Ci się ten post, możesz go również polubić: ___. ”

43. Zasadniczo, przyczyniają się do gromadzenia stron i społeczności głosujących w górę.

Jeśli potrzebujesz odświeżacza, witryny zbiorcze zawierają informacje z wielu różnych źródeł związanych z określonymi tematami. Często używają przycisków głosowania w górę iw dół, aby umożliwić użytkownikom ocenianie przesłanych treści.

Tak, w tym Reddit. Do tej pory mówiłem o Reddicie, ale nie jest to jedyna zbiorcza strona ani społeczność, która głosuje.

Oto kilka innych przykładów agregowanych witryn i upvote społeczności:

StumbleUpon, BizSugar, Product Hunt, Hacker News, Triberr, Inbound.org.

W stosownych przypadkach możesz promować swojego bloga, aby zwiększyć ruch i zobaczyć, jak zareaguje społeczność.

44. Skoncentruj się na praktyczności i użyteczności w swoich udostępnionych postach.

Jeśli nie podkreśliłem tego wystarczająco, pozwólcie, że wyjaśnię:

Gdy udostępniasz swoje posty w mediach społecznościowych, spraw, by były przydatne.

Ponieważ jednym z najlepszych sposobów na docenienie jest wniesienie konkretnej wartości w życie ludzi. Blogujesz, ponieważ masz wiedzę i inteligencję. Udostępnij to ludziom.

Jest to szczególnie ważne w przypadku udostępniania postów, ponieważ chcesz, aby ludzie ponownie publikowali posty i je udostępnili.

45. Umieść przyciski udostępniania w mediach społecznościowych w widocznych miejscach.

Są to przyciski, które pozwalają czytelnikom udostępniać określone posty na różnych platformach społecznościowych.

To jedna z najczęstszych odpowiedzi na pytanie, jak promować swój blog.

Oto przykład tego, jak wyglądają na naszej stronie (po lewej):

umieść przyciski udostępniania mediów społecznościowych w widocznych miejscach

Zwróć uwagę, jak umieszczamy przyciski u góry strony, blisko obrazu nagłówka postu.

Przyciski udostępniania w mediach społecznościowych uderzają w dwa ptaki jednym kamieniem: pozwala to zwiększyć obecność w mediach społecznościowych i zwiększyć ruch na blogu!

46. ​​Użyj Sumo, aby podwoić przyciski udostępniania.

Sumo to aplikacja / wtyczka WordPress, która w zasadzie daje bardziej intensywny sposób dodawania przycisków udostępniania w mediach społecznościowych.

W skrócie: dodaje przyciski udostępniania na początku artykułu, po lewej stronie, a także na samym końcu.

Oto przykładowa strona, dzięki czemu możesz zobaczyć ją w akcji.

47. Udostępnij osobom, które już udostępniły Twoje treści.

Brzmi intuicyjnie? Dobrze, bo to działa.

Osoby, które już udostępniły Twoje treści, chętniej je udostępnią. A jeśli uda Ci się zachęcić niektóre z tych samych osób do konsekwentnego udostępniania treści? Nawet lepiej!

Podstawową ideą tutaj jest zwrócenie szczególnej uwagi na ludzi online, którzy pomagają ci i wspierają twoje treści.

48. Udostępnij osobom, które udostępniają podobne treści.

Jest to podobne do poprzedniej metody promowania bloga, ale może wymagać trochę więcej wysiłku z Twojej strony.

W końcu jest nieco mniej prawdopodobne, że udostępnią Twoje treści, w porównaniu do osób, które już je udostępniły.

Ważną częścią jest oczywiście to, że osoby te są już współużytkownikami, a jeśli podoba im się treść, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozpowszechnią ją niż przeciętna osoba.

Postaraj się więc im udostępnić!

49. Podziel się z ludźmi, którzy piszą podobne treści.

To nakłada się trochę z kontaktowymi wpływowcami, ale jest trochę inaczej.

Ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy – nie każdy, kto pisze na określony temat, ma wpływ. Wręcz przeciwnie.

Niemniej jednak wielu innych blogerów chętnie rozwija się wraz z innymi, zamiast czysto konkurować. Niektóre osoby, które najczęściej udostępniają Twoje treści, to osoby, które piszą podobne treści.

50. Na forach odpowiadaj na pytania, używając swoich postów na blogu.

Jest to podobne do prowadzenia wątków na Twitterze i uczestnictwa w forach i subredditach. Poza tym jest to bardziej wyraźne:

Znajdź pytanie lub temat, dla którego masz post na blogu. Upewnij się, że jest dość trafny, w przeciwnym razie zostaniesz skreślony jako ktoś zainteresowany tylko autopromocją.

Kultura forum jest różna w zależności od forum, ale w końcu, jeśli rzeczywiście uczestniczysz, promowanie swojego bloga nie zawsze będzie złe.

51. Korzystaj z serwisów społecznościowych.

Może to być dla Ciebie nowe: witryny zakładek społecznościowych w pewnym stopniu pokrywają się z witrynami zbiorczymi, ale różnią się tym, że strony zakładek społecznościowych koncentrują się bardziej na czystych linkach internetowych. Witryny zbiorcze w praktyce często obejmują ponowne publikowanie zdjęć i przesyłanie treści.

Ponadto niektóre witryny z zakładkami społecznościowymi pozwalają ubiegać się o prezentowanie swojego bloga w tych witrynach. Oznacza to, że kiedy ludzie próbują odkrywać posty i treści, mogą znaleźć rzeczy z Twojego bloga!

Kiedy zastanawiasz się, jak uzyskać ruch na swoim blogu, witryny z zakładkami społecznościowymi są logiczną odpowiedzią, ponieważ cały model polega na kierowaniu ludzi do różnych witryn.

W tej chwili Digg, Flipboard, StumbleUpon i AllTop są dobre do przesyłania bloga!

52. Korzystaj z witryn wzajemnego udostępniania.

Wzajemne udostępnianie witryn pozwala zdobywać kredyty (lub niektóre wersje punktów) za udostępnianie treści innych osób. Następnie możesz użyć swoich kredytów, aby opublikować swoje treści – a inni udostępnią je, aby sami zdobyć więcej kredytów.

W tej chwili Triberr i Viral Content Bee są najlepszymi stronami do wzajemnego udostępniania i dobrymi opcjami.

Słowo ostrzeżenia: nie oczekuj, że będzie to łatwy, wolny ruch. Nadal powinieneś brać udział, celować w niszę i wnosić wkład!

53. Przeprowadzaj kampanię e-mailową / korzystaj z e-mail marketingu.

To właściwie większa wskazówka – to trochę jak powiedzenie „udostępnij w mediach społecznościowych”.

Niemniej jednak kampanie e-mail marketingowe są jedną z największych odpowiedzi na pytanie, jak promować swój blog.

Co oznacza, że ​​istnieje kilka mniejszych porad i wskazówek dotyczących promocji e-mail, które będą następujące.

Ale na razie oto kilka kluczowych punktów:

Prawie wszyscy korzystają z poczty e-mail – ogromna większość użytkowników Internetu ma wiadomości e-mail, nawet więcej niż media społecznościowe.

Nie będziesz spamować, ale nie będziesz też najlepszym przyjacielem piszącym osobiste listy. Prawdopodobnie masz jakąś interakcję z tą osobą – jak w środku, dostałeś jej e-maila z jakiegoś powodu.

Oczywiście, mam więcej do powiedzenia! Oto szczegóły:

54. Zbuduj swoją listę e-mail.

To jest główny punkt. Wydaje się to oczywiste, ale może to być jedna z bardziej uciążliwych części – i istnieją pewne fundamenty, których należy przestrzegać.

Nie będziesz budować swojej listy e-mail, ponieważ zhakowałeś milion kont na Facebooku. Jesteś prawdziwą osobą, która otrzyma e-maile od ludzi za ich pozwoleniem.

Mówiąc krótko: nie można prowadzić kampanii e-mailowej bez rzetelnej listy osób do wysłania e-mailem.

Sumo (wspomniane wcześniej) ma oprogramowanie do tworzenia list e-mail. Podobnie OptinMonster, LeadPages, Unbounce, Constant Contact, ActiveCampaign i wiele innych.

55. Mieć coś do zaoferowania w zamian za adres e-mail (inaczej magnes na ołów).

Do pewnego stopnia możesz prawdopodobnie skłonić ludzi do podania adresu e-mail, ponieważ zgadzają się z tym, o czym mówi twój głos, lub w inny sposób chcą usłyszeć od ciebie.

Więc na najbardziej podstawowym poziomie oferujesz swojego bloga. Ale nadal możesz to zrobić lepiej, ponieważ to nie wystarczy dla wielu ludzi.

Zachęcam do kreatywności i do wykorzystania wiedzy o odbiorcach i potencjalnych kontaktach.

Ale niektóre wypróbowane i sprawdzone niezawodne sposoby oferowania czegoś w zamian za wiadomości e-mail: internetowe flipbooki, ebooki, oficjalne dokumenty, inne oryginalne badania i raporty, linki do bezpłatnych plików do pobrania i listy aktualizacji są całkiem dobre!

Są też biuletyny… ale powiem ci o tym później!

Gdy Twoje magnesy wiodące zaczną działać, przyciągniesz ludzi do swojej listy e-mailowej, a stamtąd będziesz mieć regularnych odbiorców, aby promować swoje treści na!

56. Wysyłaj te e-maile we właściwym czasie.

Optymalny czas publikacji dotyczy nie tylko mediów społecznościowych. Może wydawać się trudniej wiedzieć, kiedy najlepiej wysyłać wiadomości e-mail, ponieważ wiadomości e-mail są bardziej mgliste niż niektórzy odbiorcy w niektórych serwisach społecznościowych.

Ale masz szczęście: MailChimp ma funkcję o nazwie Optymalizacja czasu wysyłania, która koncentruje się właśnie na tym.

Podczas gdy będziesz musiał użyć MailChimp, aby w pełni wykorzystać tę funkcję, pomimo tego, że dane różnią się w zależności od osoby i kampanii w kampanii… istnieją pewne solidne badania od czasu, gdy MailChimp wprowadził tę funkcję.

Wersja krótka: dni robocze zwykle działają najlepiej, z niewielkimi szczytami we wtorki i czwartki, zwykle rano (między 7 a 10 rano).

57. Wysyłaj e-maile, gdy uruchamiasz nowe posty.

Jest to w zasadzie odpowiednik kampanii e-mailowej polegającej na udostępnianiu postu w mediach społecznościowych zaraz po jego opublikowaniu.

Jednak e-mail może czasem być silniejszy, ponieważ trafia prosto do skrzynki odbiorczej danej osoby.

A jeśli masz prawdziwych czytelników na liście e-mailowej, masz spore szanse na uzyskanie opinii na temat swojego wpisu od razu.

Zastanawiając się, w jaki sposób uzyskać ruch na swoim blogu, pamiętaj, że e-maile z powiadomieniami o nowych postach są bardzo często używane z jakiegoś powodu.

58. Biuletyny e-mailowe.

Biuletyny mogą być dobrym sposobem na zachęcenie ludzi do podania adresu e-mail, o czym mówiłem wcześniej.

Ale są również ogólnie dobrą rzeczą do wysłania, aby ludzie byli subskrybowani i lojalni.

Ponadto nie musisz wykonywać tyle dodatkowej pracy – możesz zmienić przeznaczenie istniejącej zawartości z ostatniego tygodnia lub dwóch, a także wszelkich starszych postów, które Twoim zdaniem mogą być istotne / interesujące.

59. Wypróbuj zwykłe wiadomości e-mail.

Jak można się spodziewać, nie jest to w 100% potwierdzona prawda – ale uważam, że wciąż istnieją na to dobre dowody i zgadzam się z pewnymi podejrzeniami, które utrzymywałem od dłuższego czasu.

Na początku może się wydawać, że zwykłe wiadomości e-mail nie są dobrym sposobem na promowanie bloga w celu zwiększenia ruchu.

Jeśli się nad tym zastanowić, ma to sens: prawdopodobnie oczekuje się, a nawet cieszy, wizualnie stymulujących treści w mediach społecznościowych.

ALE w skrzynce odbiorczej prawdopodobnie frustrują Cię spamerskie wiadomości e-mail pełne grafiki i dużych czcionek. Zwykłe wiadomości e-mail są zwykle otrzymywane od znajomych, rodziny i współpracowników – innymi słowy „prawdziwi” ludzie.

HubSpot opublikował raport na ten temat: wiadomości e-mail w postaci zwykłego tekstu wielokrotnie wykazywały wyższe współczynniki klikalności i liczby wyświetleń, chociaż ludzie twierdzą, że nie wolą wiadomości e-mail w postaci zwykłego tekstu.

60. Użyj oprogramowania do automatycznego marketingu e-mailowego!

Wcześniej, kiedy mówiłem o tworzeniu listy e-mail, wspomniałem o nazwach oprogramowania. Wiele programów do tworzenia list pozwala także na automatyzację kampanii e-mail.

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy to robią, a niezbyt zautomatyzowana kampania e-mailowa byłaby ogromnym nakładem czasu i energii.

Oprogramowanie różni się pod względem złożoności i funkcji, ale sedno wydaje się być takie samo – edytuj wiadomości e-mail, zarządzaj listami, czas wysłania itd..

Dobrymi przykładami automatycznego oprogramowania do marketingu e-mailowego są: Stały kontakt, kampanie Zoho, SendinBlue, Hubspot, Campaigner, Pardot, Infusionsoft, Mailchimp, ActiveCampaign.

61. Włącz udostępnianie społecznościowe w wiadomościach e-mail.

Jest to w zasadzie ta sama koncepcja, co w przypadku udostępniania przycisków w swoich postach.

Ale, jak można się spodziewać, jest to nieco silniejsze, ponieważ zasadniczo udostępniasz opcję udostępniania osobie bezpośrednio, zamiast czekać, aż odwiedzi Twoją witrynę.

Jest to również jeden z NAJLEPSZYCH sposobów szybkiego umieszczenia posta w mediach społecznościowych.

62. Umieść w swoim podpisie e-mail linki do swojego bloga lub niektórych postów.

Korzystając z określonego oprogramowania, możesz dostosować e-mail w sposób, którego nie spodziewałbyś się, w tym swój podpis.

Jednym z bardziej unikalnych sposobów promowania bloga w celu zwiększenia ruchu jest umieszczenie linku do najnowszego postu bezpośrednio w podpisie.

Ponieważ się wyróżnia, jest to dobry sposób, aby ludzie zauważyli coś, na co mogliby się pozlać! Robienie czegoś bardziej odświeżającego jest dobrym sposobem na rozwiązanie problemu zachęcania ludzi do czytania Twojego bloga.

63. Wyślij ponownie e-maile… używając słów, które działały w przypadku najczęściej czytanych wiadomości e-mail.

Brzmi prosto, ale łatwo to zlekceważyć. Korzystając z oprogramowania do marketingu e-mailowego, uzyskasz wgląd w to, jakie e-maile zostały otwarte i jak zaangażowane były z nimi kontakty.

Zazwyczaj pojawiają się pewne trendy, a treść niektórych e-maili będzie prawdopodobnie lepsza niż innych. Na przykład możesz używać o wiele więcej humoru w treści niektórych wiadomości e-mail, a może to być więcej niż cokolwiek innego, co opracowałeś.

Weź więc to, co działało najlepiej w najlepiej odbieranych wiadomościach e-mail, i edytuj inne e-maile, aby lepiej do tego pasowały – a następnie wyślij ponownie!

64. E-maile testowe A / B.

Jeśli chcesz ponownie wysłać e-maile zgodnie z powyższym opisem, nie musisz polegać na samych próbach i błędach, aby dowiedzieć się, co otwiera się najbardziej.

Na szczęście możesz wykonać testy A / B: utwórz dwa różne e-maile i zobacz, co się z nimi stanie. Możesz przetestować główny tekst, ale warto też przetestować wiersze tematu.

Przykład: temat wiadomości e-mail A mówi „Wielkie błędy przy wyborze hosta”, a e-mail B mówi „5 błędów, które moi klienci pokonali przy wyborze hosta”. Adres e-mail B może mieć wyższy współczynnik otwarcia – świetny wgląd.

Czasami zrobisz to ręcznie, ale często oprogramowanie ułatwi to.

Jest to po prostu najbardziej skuteczny sposób na sprawdzenie, co działa najlepiej w wiadomościach e-mail.

65. Twórz podgrupy na listach e-mail.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ Twoja lista e-mailowa powiększa się i zwiększasz czytelnictwo, ale jest to ważne dla wielu rozmiarów list e-mailowych.

Ostatecznie sama lista e-mailowa nie uchwyci dużej różnorodności kontaktów. Zwykle będą podgrupy odbiorców zainteresowanych konkretnymi aspektami tego, o czym piszesz.

Możesz tworzyć podgrupy w dowolny sposób – według poziomu zainteresowania, tematu (jeśli jest znany), danych demograficznych itp..

To pozwala precyzyjniej kierować kampanie e-mailowe!

66. Zdobądź wyróżnienie w e-mailach podsumowujących.

Ten różni się nieco od zwykłych kampanii e-mailowych, o których mówiłem do tej pory.

Jeśli nie jesteś tego zaznajomiony, to całkiem proste: wyobraź sobie wszystkie te artykuły podsumowujące, które widziałeś. Oznacza to, zbiory najlepszych artykułów lub blogów na określony temat, w jednym poście lub artykule na blogu.

Cóż, ludzie robią to również przez e-mail – i bardziej oddani czytelnicy będą w to wchodzić.

Nie są zbyt trudne do znalezienia, po prostu wyszukaj to:

otrzymywać e-maile z podsumowaniem

67. Zdobądź wyróżnienie w postach / artykułach podsumowujących.

Wiesz już, czym są artykuły podsumowujące, ale być może wcześniej nie pomyślałeś o tym, aby spróbować je polecić.

Możesz przeszukiwać popularne blogi, które publikują podsumowujące posty w Twojej branży, jeśli znasz już tę sferę.

Jeśli nie, możesz wyszukiwać je tak, jak wyszukiwałeś e-maile z zaokrągleniem. Wpisz to:

„Intitle: roundup” + przemysł lub słowo kluczowe tutaj.

Na przykład:

68. Skonfiguruj kanał RSS (jeśli go nie masz) i udostępnij go odbiorcom.

Kanały RSS brzmią jak oldschoolowe, ale nadal są dość popularne. W szczególności bardziej oddani czytelnicy blogów mogą nadal korzystać z kanałów RSS, aby znaleźć treści, które im się podobają.

Jeśli korzystasz z WordPress, masz już wbudowany kanał RSS dla swoich postów. Adres URL będzie taki jak:

http: // (strona tutaj) .com / blog / feed

Jeśli nie masz WordPressa, możesz go łatwo skonfigurować, przechodząc przez Google. Po skonfigurowaniu kanału RSS po prostu wyślij go za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych!

69. Poproś partnerów i / lub podmioty stowarzyszone o udostępnienie swoich materiałów.

Zakładając, że masz partnerów lub podmioty stowarzyszone: masz ich, ponieważ mogą pomóc Ci zwiększyć grono odbiorców.

Więc skorzystaj z nich! Oprócz uzyskania porady wiele osób może pomóc w promowaniu bloga.

Typowym przykładem może być partner, który umieści jeden z Twoich postów w biuletynie lub po prostu coś tak prostego, jak udział w mediach społecznościowych.

70. Napisz post gościnny!

Nie bądź zbyt podejrzliwy: posty gości mogą być SUPER skutecznym sposobem na dotarcie do nowych osób i budowanie listy e-mailowej, subskrybentów mediów społecznościowych itp..

Osoby, które czytają już innego bloga, mogą być bardziej skłonne do sprawdzenia Twojego, ponieważ w zaufanej witrynie znajduje się Twój post gościnny – dobry sposób na zachęcenie ludzi do czytania Twojego bloga.

Poza tym, że pozwalasz dotrzeć do nowych odbiorców, możesz budować wiarygodność i nowe relacje z różnego rodzaju blogami w swojej dziedzinie.

71. Do licha, miej kampanię gościnną!

W zależności od tego, ile masz oryginalnych raportów, badań lub spostrzeżeń na określony temat, możesz rozpocząć rozszerzoną kampanię wysyłania gości.

Podziel swoje spostrzeżenia lub ustalenia na mniejsze elementy, a następnie uczyń z nich post dla gości na dłuższą wycieczkę.

Ta sama koncepcja jak poprzednio, ale podkreślasz i nadajesz reputację swoim badaniom!

72. Spróbuj co-marketingu!

Znany również jako cross-marketing, to wtedy, gdy dwa zespoły marketingowe / specjaliści z różnych organizacji współpracują ze sobą nad danym materiałem.

Taka prawdziwa współpraca może łatwo udostępnić Ci nowych czytelników, a niektórzy będą bardziej skłonni do czytania. Sprawdź swojego bloga, jeśli współpracował z ich ulubionym blogiem.

Możesz także przeprowadzić wymianę treści w celu uzyskania podobnego efektu: gdy ty i druga strona piszecie dla siebie post na blogu.

Blogowanie i promocja blogów nie musi być grą o sumie zerowej!

spróbuj co-marketingu

73. Pomóż czytelnikom wysłać e-mailem Twoje posty na blogach do ich kręgów.

Ta taktyka jest zaskakująco niewykorzystana. Wiele osób nie lubi publikować w mediach społecznościowych – może nie dbać o udostępnianie wszystkim.

Ci sami ludzie chętnie udostępniają różne rzeczy indywidualnie, w tym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

I rekomendacje przesłane pocztą e-mail przez znajomego na poziomie osobistym? O wiele bardziej prawdopodobne jest, że je otworzę, to na pewno. To świetna taktyka promowania bloga.

Dwa dobre przykłady narzędzi do tego to WP-Email i Email This Page, które są wtyczkami WordPress, które w zasadzie dodają przycisk „email to” do twoich postów.

74. Subskrybuj swoje treści.

Syndykacja to świetna taktyka promowania blogów, ponieważ nie wymaga dużej ilości energii, ale może przynieść poważne rezultaty.

Syndykacja oznacza w zasadzie ponowne opublikowanie twoich treści na innych stronach. Jest to dość naturalny, organiczny sposób promowania Twojego bloga i jest szczególnie świetny w przypadku nowszych blogów, które nie zawierają wielu postów.

75. Niech pracownicy promują twoje posty.

Zakłada się oczywiście, że masz pracowników, ale może to również dotyczyć współpracowników. Jeśli Twój blog dość dobrze pokrywa się z Twoją branżą, jeszcze lepiej.

A jeśli blog jest prowadzony przez Twój zespół, nie powinno to oznaczać nic poważnego: oczywiście możesz poprosić członków zespołu o promowanie postów w ich kręgach i znajomych.

76. Niech klienci prowadzą link do Twojego bloga.

Jest to sposób budowania linków i jest podobny do wspólnego marketingu lub proszenia partnerów o pomoc w promowaniu twoich rzeczy.

Dobrą rzeczą w pytaniu klienta jest to, że prawdopodobnie podobał Ci się już na tyle, że kupił coś od ciebie.

Jest to nie tylko stresujące, ale zaskakująco może uczynić twoje relacje z klientem bardziej przyjaznymi – brzmi to sprzecznie z intuicją, ale twój klient może docenić prośbę o pomoc w firmie, z której korzystają.

77. Priorytet promotorów, gdy łączysz się z ludźmi.

Mówiłem o influencerach, linkach zewnętrznych i cytowaniu źródeł. Oto ważny niuans: ustalanie priorytetów dla promotorów oznacza osoby, które są bardziej aktywne w rozpowszechnianiu treści.

Załóżmy na przykład, że kontakt A jest bardzo aktywny w subreddicie r / WordPress, ale nie ma wielu zasobów. Kontakt B jest odwrotny: więcej zasobów, ale brak aktywności w publikowaniu linków.

Oczywiście jest to sprawa indywidualna, ale ogólną zasadą jest nadawanie priorytetu osobom, które dużo promują i rozpowszechniają treści innych ludzi.

Mówiąc najprościej, jeśli chcesz sprzedawać swojego bloga, uzyskaj pomoc od kogoś, kto może zagwarantować, że pomoże Ci w jego sprzedaży!

78. Wywiad wpływowych blogerów.

Jest to krok powyżej informujący wpływowego, który podłączyłeś lub zacytowałeś w swoim poście. Zdziwiłbyś się, ilu wpływowych byłoby bardzo przyjemnych na rozmowę kwalifikacyjną.

Nie musisz dosłownie spotykać się w tym samym pokoju ani nawet rozmawiać przez Skype – możesz dosłownie wysłać im e-mailem kilka pytań.

Dzięki temu Twoje treści są znacznie bardziej niezawodne. A co lepsze Wpływowy jest o wiele bardziej skłonny do udostępniania Twojego postu swoim obserwatorom, jeśli mają znaczącą obecność na nim.

79. Zaproś wspomnianych autorów i blogerów, aby przyczynili się do Twojego bloga

Można powiedzieć, że jest to krok powyżej ostatniego kroku powyżej. Krótko mówiąc, oprócz przeprowadzania wywiadu z osobą wpływową, możesz poprosić ją o większe zaangażowanie i bezpośredni wkład.

Możesz to również zrobić z wieloma wpływowymi osobami. Może się pokrywać z wywiadem, ale uzyskiwanie cytatów lub krótkich fragmentów od wielu wpływowych osób nie tylko sprawia, że ​​Twoje treści są bardziej dynamiczne, ale także mogą być udostępniane większej liczbie osób.

80. Staraj się budować prawdziwe relacje z ludźmi z blogosfery i mediów społecznościowych.

Co mówię o promowaniu swojego bloga na subredditach i forach?

O tak – bądź ostrożny.

Ostatecznie nie możesz być zbyt jednostronny przy promocji bloga. Jeśli rzeczywiście możesz uczestniczyć w dyskusjach i budować relacje z ludźmi online, Twój blog jest znacznie bardziej dobrze odbierany.

81. W tej notatce… NIE spamuj.

Tak, rozumiemy: musisz opublikować swojego bloga. Musisz publikować regularnie, w różnych sieciach społecznościowych i na forach itd. Musisz wysłać e-mailem.

Ale jeśli przesadzisz, zostaniesz odpisany jako spam. NIE spamuj skrzynek odbiorczych ani forów użytkowników. Miej takt.

Jeśli ludzie myślą, że spamujesz, natychmiast zostaniesz odpisany. A jeśli jesteś postrzegany jako spamer w bardziej publicznej społeczności online (na przykład w e-mailu), ruch na blogu naprawdę ucierpi.

82. Ogólnie staraj się budować lojalną publiczność.

Jest to niezbędna porada, którą bardzo łatwo zapomnieć, ale uderza w wielkie pytanie, jak zachęcić ludzi do czytania Twojego bloga. Wielu z nas jest pod wrażeniem pomysłu nagle eksplodującego popularności.

Jeśli jesteś blogerem, jednym z największych priorytetów powinno być budowanie grupy odbiorców, która regularnie czyta Twoje treści.

I najczęściej oznacza to, że przynajmniej MAŁA publiczność, przynajmniej na początku. Ale nie należy lekceważyć posiadania tej podstawowej grupy lojalnych czytelników.
zbuduj lojalną publiczność

83. Ważna rzecz na wynos: współpracuj i dziel się nawzajem treściami!

Pamiętaj, kiedy powiedziałem, że powinieneś dzielić się z ludźmi, którzy piszą podobne treści?

Powód, dla którego to działa, jest powodem, dla którego działa: współpraca jest ważna dla blogerów.

Ponieważ pod koniec dnia blogowanie nie musi być grą o sumie zerowej. Oboje możecie wygrać, współpracując z innym blogiem.

Jeśli udostępniacie sobie nawzajem swoje treści, możecie zwiększyć grono odbiorców, a ponadto, odbiorcy skorzystają z kontaktu z innymi treściami wysokiej jakości.

84. Pracuj nad swoją grą z linkami: upewnij się, że ludzie linkują do twojego bloga!

Brzmi oczywisto? To ważne z innego powodu.

Oczywistym powodem jest to, że jeśli ludzie prowadzą do Twojego bloga, uzyskasz większy ruch i więcej wyświetleń.

Ale jest inny powód:

Im więcej linków otrzyma Twój blog lub witryna, tym bardziej Google i inne wyszukiwarki zauważą. Twój blog będzie miał większą szansę na pozostanie na górze stron wyników wyszukiwania (SERP), jeśli jesteś połączony z.

85. Przy tej notatce pracuj nad treściami, które są gotowe do wirusów.

Wcześniej ostrzegałem przed urokiem wirusów. To naprawdę oznacza tylko to: nie pokładajcie całej wiary w wirusowe działania kosztem innych ważnych rzeczy.

Nadal powinieneś jednak optymalizować swojego bloga pod kątem udostępniania wirusów.

I jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić? BĄDŹ WIADOMOŚCI.

Uważnie obserwuj, co dzieje się w Twojej branży lub branży. Bądź pierwszym, który zgłosi się lub przedstawi dobry punkt na temat najnowszych osiągnięć.

To sprawia, że ​​znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ludzie będą rozpowszechniać Twoje treści podczas ich przeglądania i udostępniania wiadomości.

86. Regularnie dołączaj linki zewnętrzne.

Ten jest okropny. Przede wszystkim TAK, ważne jest link do innych stron na swoim blogu. Z kilku powodów:

Po pierwsze, powinieneś brać udział w rozmowie, a nie odcinać się od tego, co mówią inni.

Po drugie, należy przyznać kredyt tam, gdzie jest to należne. Chcesz, aby ludzie zrobili to samo dla Ciebie.

Po trzecie, wyszukiwarki docenią Twoją witrynę bardziej, jeśli łączysz się z innymi stronami.

87. Ale uważaj na swoje linki zewnętrzne.

Oto niuans: uważaj na linki do konkurentów. To nie jest trudna zasada – jak powiedziałem, powinieneś przyznać uznanie tam, gdzie jest to konieczne i być gotowym do współpracy – ale nie chcesz też przesadzać.

To naprawdę zależy od twojej sytuacji, ale bezpieczny sposób tworzenia linków zewnętrznych to link do stron niebędących konkurentami, którzy nadal dodają wartość do twojego artykułu.

Na przykład: istnieje szansa, że ​​nie konkurujesz z New York Times. Jeśli tak, NYT jest tak sławny, że nie oznacza to, że powiadamiasz czytelników o nowym blogu – w każdym razie artykuł w NYT może być bezpiecznym linkiem zewnętrznym.

Ale możesz również bezpiecznie linkować do badań i czasopism, a także artykułów prasowych. Bądź otwarty!

Oto przykład zewnętrznego linku do podmiotu niebędącego konkurentem:

88. Oczywiście także wewnętrznych linków!

Linki zewnętrzne to nie jedyne rzeczy, które powinieneś umieścić w swoich postach na blogu.

Wewnętrzne linki są niezbędne do promowania Twojego bloga.

Po pierwsze, wewnętrzne linki zachęcają czytelników do klikania na blogu. To wspaniale.

Ale po drugie, z perspektywy wyszukiwarki:

Wewnętrzne linki łączą twoje treści i twoją stronę. Ustalają również hierarchię witryn, dzięki czemu Google lepiej zrozumie, które strony powinny być klasyfikowane wyżej niż inne i tak dalej.

W tym artykule Yoast (popularna wtyczka SEO) wyjaśniono, w jaki sposób wewnętrzne linki pomagają wyszukiwarkom zrozumieć twoją witrynę.

89. Wykonaj badania słów kluczowych.

Badanie słów kluczowych jest podstawą optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Niezależnie od tego, czy płacisz za intensywne oprogramowanie SEO, czy korzystasz z bezpłatnego narzędzia i zaradności, powinieneś przeprowadzać badania słów kluczowych, aby uzyskać ruch na swoim blogu.

Istota jest prosta: dowiedz się, jakich terminów używają ludzie w wyszukiwarkach. Im więcej rozumiesz tych warunków, tym lepiej możesz wyselekcjonować treść.

W tym artykule Hubspot znajduje się dobry przegląd badań słów kluczowych. A Neil Patel, jeden z najbardziej udanych marketerów cyfrowych na świecie, ma bardziej złożony przewodnik po badaniu słów kluczowych.

90. Wybierz jedno słowo kluczowe na post na blogu (jeśli dopiero zaczynasz).

Jeśli nie przeprowadziłeś zbyt wielu badań dotyczących słów kluczowych ani ich kampanii, może się to wydawać przytłaczające.

Plus, rzecz w badaniach słów kluczowych i kampaniach SEO jest taka, że ​​czasami nigdy nie możesz zrobić wystarczająco dużo. Cholera, może to być praca na pełen etat, dlatego tak wiele blogów po prostu zatrudnia ludzi, aby skupili się tylko na słowach kluczowych.

Więc jeśli jesteś mniejszym blogiem i masz ograniczony czas i zasoby, najlepiej zacząć od małego: po prostu wybierz jedno słowo kluczowe na post na blogu.

Jeśli ostrożnie wybierasz właściwe słowo kluczowe, możesz uzyskać zaskakujący wzrost w SERP.

91. Zoptymalizuj posty pod kątem słów kluczowych.

Po poznaniu słów kluczowych zoptymalizuj swoje posty pod kątem tych słów kluczowych.

Oto kilka przykładów tego:

Upewnij się, że słowo kluczowe znajduje się w metaopisie posta; użycie go w tagu tytułu strony; używając go w głównym nagłówku; umieszczanie go w całym poście; upewniając się, że mieści się w pierwszych 100 słowach wpisu.

To powiedziawszy, uważaj, aby nie nadużywać słowa kluczowego – spowoduje to wyłączenie czytelników, a Google może odczytać stronę jako spam.

92. Używaj Google Ads i Bing Ads.

Zdecydowanie słyszałeś o AdWords (teraz znany jako Google Ads), ale istnieje spora szansa, że ​​ich nie używałeś.

Google Adwords zasadniczo polega na tym, że Ty i inni reklamodawcy licytujesz słowa kluczowe, aby pojawiały się w wynikach (tak samo jak Bing Ads i inne wyszukiwarki).

Google Ads nie są niezawodne, ale jeśli jesteś inteligentny w kwestii słów kluczowych, na które chcesz kierować reklamy, może być skuteczny. W końcu ludzie wciąż go używają cały czas, więc coś idzie dobrze.

korzystać z reklam Google

93. Kup przestrzeń reklamową w sekcjach „powiązanych treści” na najlepszych stronach.

Wielu blogerów nie wie, że mogą to zrobić, ale może to być naprawdę skuteczne.

Mówiąc najprościej, najlepsze witryny sprzedają przestrzeń reklamową w sekcji „powiązanych treści” swoich artykułów. Możesz użyć silników rekomendacji, takich jak Outbrain, Taboola lub Zemanta, aby kupić miejsce w różnych witrynach.

Ponieważ strony te są już popularne i naturalnie zdobywają duży ruch i czytelnictwo, jest to dobry sposób na skorzystanie ze wzrostu większych graczy.

94. Użyj narzędzi do analityki internetowej.

Jest do tego mnóstwo oprogramowania i wiele z nich się pokrywa. Istnieje oprogramowanie SEO, które może kontrolować Twoją witrynę, słowa kluczowe i strategię linkowania.

Istnieją również elementy wbudowane w niektóre narzędzia do tworzenia witryn, które podpowiedzą Ci, skąd pochodzą Twoi użytkownicy.

Ale zwykle warto zainwestować w coś, co da bardziej dogłębne spojrzenie na to, jak użytkownicy trafili do Twojej witryny.

Google Analytics jest prawdopodobnie największym przykładem: informuje, ilu użytkowników trafiło do Twojego bloga z bezpłatnych wyników wyszukiwania, ilu z nich przyszło po kliknięciu linku, ilu z sieci społecznościowych itp..

95. Korzystaj z narzędzi specjalnie przeznaczonych do monitorowania w mediach społecznościowych.

Powodem, dla którego pojawia się osobna lista, jest to, że niektóre oprogramowanie SEO może nie monitorować mediów społecznościowych, a Google Analytics też nie radzi sobie z tym dobrze.

Tak wielu blogerów i firm inwestuje w narzędzia przeznaczone do monitorowania mediów społecznościowych.

Warto sprawdzić kilka przykładów: Twitter Analytics, Pinterest Analytics, BuzzSumo, Awario, Keyhole i Mention. Ale w żadnym wypadku nie są twoimi jedynymi opcjami!

96. Prześlij do wyszukiwarek.

Ogromna liczba blogerów uważa, że ​​gdy ustawią metaopis, użyją kilku słów kluczowych i opublikują swój post, że Google automatycznie go znajdzie i gdzieś zindeksuje.

Google & co chętnie zaindeksuje, ale najpierw muszą zostać powiadomieni o istnieniu Twojej witryny.

Przesyłanie do wyszukiwarki jest dość łatwe: możesz użyć wtyczki Google XML Sitemap do wygenerowania mapy witryny, która jest przydatna, aby pomóc wyszukiwarkom zrozumieć Twoją witrynę i nowe posty.

Możesz także przesyłać nowe posty, również przy użyciu wspomnianej wtyczki lub innych renomowanych.

97. Umieść linki do powiązanych artykułów / sekcji „powiązanych artykułów” na końcu swoich postów na blogu.

Jest to metoda korzystania z wewnętrznych linków, ale ma bardziej wizualny charakter i pomaga blogowi wyglądać bardziej angażująco.

Różne wtyczki pozwalają wyświetlać powiązane posty na dole każdego posta na blogu. Niektóre godne uwagi przykłady to powiązane posty, powiązane posty Yuzo i powiązane posty kontekstowe.

98. W swoich nowych postach umieść link do swoich najlepszych i najpopularniejszych postów.

To dobry sposób na wdrożenie wewnętrznego linkowania, o którym mówiłem wcześniej.

Po umieszczeniu linku do swoich najskuteczniejszych postów w nowych postach, 1) dajesz czytelnikom więcej rzeczy do obejrzenia na blogu i 2) poprawiasz wewnętrzną grę linkowania.

Oto przykład mojego nowego posta, który prowadzi do popularnego starszego postu (o Bluehost):

najlepsze i najpopularniejsze posty.

99. Visa versa: zaktualizuj swoje najlepsze posty, aby mieć linki do nowych postów.

Jest to odwrócenie poprzedniej, ale ta sama podstawowa koncepcja działa, o ile poprawiasz wewnętrzną grę z linkami.

Ale zamiast poprawiać swoje i tak już dobrze działające posty, poprawiasz właśnie utworzone posty!

Na przykład: ten artykuł, który opublikowałem na temat najlepszego hostingu WordPress jest popularny i ma 8 miesięcy. Ale zawiera linki do nowszych i zaktualizowanych postów, które napisałem.

100. Pamiętaj, aby wypełnić opisy meta itp.

Kiedy zaczniesz korzystać z WordPress lub innych platform, zostaniesz poproszony o wypełnienie meta-opisów, meta-tytułów itd..

Wielu początkujących ignoruje te rzeczy i najpierw skupia się na tworzeniu treści. Jest to zrozumiałe, ale błąd: te rzeczy są podstawowym składnikiem wyglądu witryny w wynikach wyszukiwania.

Wiele popularnych wtyczek pozwala edytować te rzeczy bardziej szczegółowo lub z większym wglądem. Yoast to popularna wtyczka, która pozwala ci pracować nad metaopisami za darmo.

101. Nie zmieniaj tylko nagłówków podczas publikowania – zmieniaj także opisy meta, podtytuły itp.

Kiedy dzielisz się w kółko, łatwo popaść w powtórzenie. Wiele osób zmienia nagłówek postu.

To dobrze, ale nie powinno się na tym kończyć. Możesz także zamienić swój metaopis, podtytuły, cytaty i wielkie punkty lub wynos, gdy publikujesz w mediach społecznościowych.

102. Użyj wyskakujących okienek.

Nie jęcz: wyskakujące okienka są denerwujące, ale ludzie używają ich bez powodu.

A to dlatego, że czasami mogą działać.

Teraz, jako ktoś, kto ogólnie nie jest fanem wyskakujących okienek, chciałbym wyjaśnić, że twoje wyskakujące okienka nie muszą być okropne. Możesz sprawić, by wyskakujące okienka były PRZYDATNE dla czytelników. Na przykład:

użyj wyskakujących okienek

103. Użyj wyskakujących okienek.

Oto bezpieczniejsza alternatywa dla wyskakujących okienek: wyskakujące okienka to w zasadzie bardzo małe wyskakujące okienka.

Zamiast zajmować środek ekranu czytelnika, dużo miejsca, pop-ins są małe i zwykle w prawym dolnym rogu.

Są mniej natrętne i spamujące, ale służą temu samemu celowi. I jak powiedziałem wcześniej – powinieneś uczynić je użytecznymi dla odwiedzających, abyś nie miał się czym martwić.

104. Retargeting / remarketing!

Remarketing, znany również jako retargeting, oznacza wyświetlanie reklam osobom, które już odwiedziły Twoją witrynę.

Dzieje się tak, ponieważ osoby, które już odwiedziły Twoją witrynę, częściej to robią, a remarketing może dotrzeć do większości osób, które już odwiedziły Twoją witrynę..

Oczywiście słowo ostrzeżenia: nie bądź zbyt nachalny lub denerwujący w swoich reklamach. Nie chcesz odpychać niedoszłych gości.

105. Używaj powiadomień wypychanych za pośrednictwem przeglądarki zamiast wiadomości e-mail.

Jednym ze sposobów dotarcia do osób, które nie są zainteresowane dołączeniem do listy e-mail, jest skorzystanie z funkcji „push w sieci”.

Push internetowy to mniej inwazyjny sposób zachęcania ludzi do subskrybowania nowych treści: powiadomienie push pojawia się w przeglądarce internetowej, gdy opublikowany zostanie nowy post.

Powiadomienia push w przeglądarce internetowej / przeglądarce są zaskakująco częste: największym przykładem są zwykle najważniejsze serwisy informacyjne. Ale korzystając z różnych programów lub wtyczek WordPress, możesz uczynić ją również opcją dla swojego bloga!

106. Korzystaj z powiadomień push przyjaznych dla urządzeń mobilnych

Każdy używa telefonu. Jeśli spojrzysz na swoje dane analityczne, prawie na pewno zauważysz, że duża część ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych.

Nie chcesz zaniedbywać promowania wśród użytkowników urządzeń mobilnych, więc dobrze jest sprawdzić powiadomienia wypychane.

Pushbullet to jeden z ważniejszych przykładów aplikacji, która pomoże Ci skonfigurować powiadomienia push, ale nie tylko!

107. Testuj różne nagłówki, szczególnie z testami A / B.

Już mówiłem o testowaniu nagłówków A / B w e-mailu: sprawdzanie, który z dwóch nagłówków ma najwięcej wyświetleń i kliknięć.

Powinieneś to również zrobić z nagłówkami spoza kampanii e-mailowych! W szczególności jest to dobra metoda na ustalenie, co działa najlepiej w mediach społecznościowych.

Dobrze jest też wypróbować OGÓLNIE dla swoich rzeczywistych postów (nie tylko w mediach społecznościowych lub promocji e-mail).

Korzystając z analityki mediów społecznościowych, oprogramowania SEO lub ogólnej analityki internetowej, możesz dowiedzieć się, które nagłówki uzyskały najwięcej kliknięć i co należy zrobić więcej!

108. Wybierz jeden z kilku głównych, wiarygodnych rodzajów nagłówków.

Należy o tym pamiętać, pisząc wiele różnych nagłówków: istnieje kilka bardzo niezawodnych rodzajów nagłówków, które najlepiej wykorzystać jako ramy.

Dobrzy ludzie w CoSchedule przeanalizowali ponad milion nagłówków i znaleźli najczęstsze rodzaje nagłówków w najczęściej publikowanych postach.

W tej chwili: listy, instrukcje i pytania to typy nagłówków, które generują największy ruch i liczbę wyszukiwań.

Najlepiej trzymać się tych wypróbowanych i prawdziwych formuł… oczywiście z własnym pizzazz!

109. Dołącz liczby do swoich nagłówków.

Nie mam na to twardych danych naukowych, ale z pewnością doświadczyłem tego zjawiska i zauważyli to niezliczeni inni blogerzy.

Gdy umieścisz liczby w nagłówkach i postach tytułowych, prawdopodobnie przyciągniesz więcej czytelników.

Używanie liczb mówi czytelnikom dokładnie, co dostaną – na przykład x liczbę powodów lub rozwiązań.

Możesz Google prawie wszystko i zobaczyć to w akcji (bo to działa):

Zobacz co mam na myśli?

110. Używaj emocjonalnego języka w nagłówkach.

To nie jest twarda nauka, ale wciąż jest na to sporo dowodów. Garrett Moon, założyciel CoSchedule, przeanalizował ponad milion nagłówków (wspomnianych wcześniej) i stwierdził, że emocjonalne posty i renomowane posty miały wysoką częstotliwość emocjonalnych słów.

Ludzie w BuzzSumo przeprowadzili podobną analizę 100 milionów nagłówków i stwierdzili to samo: emocje są bardzo ważne w uzyskiwaniu kliknięć i interakcji w sieciach społecznościowych.

Ma to również intuicyjny sens i jest zgodne z tym, co większość z nas doświadcza w Internecie.

Kilka przykładów: „___ wywołuje uśmiech”, „___ wywołuje płacz”, „___ wywołuje gęsią skórkę” i tak dalej.

111. Twórz długie kształty.

Nie musisz ograniczać się do długich postów, ale są one przydatne i powinny być publikowane często.

Sensowne jest, aby każdy post na blogu zawierał tyle tematów, ile tylko mógł – że mówisz tyle, ile możesz. Daje to więcej możliwości użycia docelowych słów kluczowych i wygląda bardziej autentycznie dla czytelników.

Na przykład – mogłem napisać post „15 sprawdzonych sposobów promowania Twojego bloga”. Nie zrobiłem tego.

112. Jeśli masz krótkie elementy, upewnij się, że są przydatne.

Po raz kolejny bycie użytecznym jest kluczowe. Wracając do poprzedniego elementu, chcesz, aby Twoje posty były autentyczne i nie powstrzymywały.

Oczywiście zdarza się, że warto mieć krótki post. W tych czasach najlepiej jest być użytecznym – zmniejszyć ilość puchu i dać widzom, po co przyszli.

113. Mieć potężne wprowadzenie.

Mówiąc brutalnie, większość odwiedzających nie będzie czytać w swoich postach. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zachęcić ludzi do czytania Twojego bloga, naprawdę musisz wiedzieć, jak PRZECHOWYWAĆ ich przed opuszczeniem.

Jest to faktycznie poparte dowodami: ten artykuł Slate’a mówi o solidnej analizie, która mówi nam to, co wszyscy wiemy – większość ludzi rzadko czyta całą stronę.

Oznacza to, że od razu powinieneś się upewnić, że wprowadzenie HOOKS czytelników. I potem…

114. Postaw wniosek na pierwszym miejscu.

Tak, po tym, jak masz dobry haczyk i chwytliwy fakt otwarcia lub anegdotę, upewnij się, że powiesz czytelnikom wnioski.

Nie mów im wszystkiego – daj im wystarczająco dużo, aby mogli czytać dalej – ale upewnij się, że natychmiast uzyskają wartość z Twojego postu.

Ponownie pomyśl o kawałku z łupków – większość czytelników nie przebije początku. Daj im więc coś, na co mogą zostać.

115. Osadź infografiki

Wcześniej cytowałem niektóre prace wykonane przez BuzzSumo, analizując wiele postów. Cóż, ich inne badania ujawniły również ten wgląd:

Infografiki są OGROMNIE popularne i należą do najczęściej udostępnianych form treści. Neil Patel opisał je jako najczęściej udostępnianą formę treści online (choć nie jestem pewien, czy to dosłownie prawda).

W każdym razie chodzi o to. Osadzanie infografiki pozwala zarówno przekazywać informacje, jak i odwoływać się do wizualizacji.

Dzięki temu Twoje treści będą się wyróżniać, a O wiele bardziej prawdopodobne będzie ich udostępnianie i publikowanie.

116. Czy trzeba to powiedzieć? Tak. Użyj OBRAZY.

Nie można nie doceniać atrakcyjności wizualnej. Nawet jeśli nie są to infografiki, ogólnie dobrym pomysłem jest ciągłe używanie obrazów w swoich postach.

Omówię bardziej szczegółowe porady dotyczące obrazów, ale krótko: dodanie elementów wizualnych znacznie zwiększa zaangażowanie postu. Nawet osoby, które uwielbiają czytać zwykły tekst, zwykle nie mogą powstrzymać się od patrzenia na obrazy.

117. Jeszcze lepiej: twórz oryginalne obrazy i treści.

Możesz używać obrazów stockowych, ale uważaj, aby nie przesadzić. Im bardziej oryginalna treść obrazu, tym bardziej wiarygodny będzie Twój blog.

Heck, Twoi obserwujący poczują się lepiej, udostępniając Twoje treści, jeśli elementy wizualne będą się wyróżniać i będą oryginalne.

Oto przykład oryginalnego obrazu użytego do recenzji na HostingPill:

tworzyć oryginalne obrazy

118. Niech tekst nakłada się na obrazy.

To brzmi jak dziwny poziom szczegółowości do określenia, ale zaufaj mi w tym. W rzeczywistości ZAWSZE widzisz obrazy z nakładkami tekstowymi – i nie tylko tak śmieszne memy.

Blogi i czasopisma robią to cały czas, ponieważ jest to dobry sposób na ulepszanie obrazów i grafiki bez nadmiernego przytłaczania.

Nie tak intensywny jak infografika, ale z dodatkowym kontekstem i informacjami dla obrazu.

Oto przykład z naszej strony:

tekst nakładający się na obrazy

119. Zoptymalizuj zdjęcia swojego bloga do udostępniania.

Dotyczy to wszelkiego rodzaju wizualizacji – plików GIF i wideo, a także zdjęć statycznych.

Wszystkie te rzeczy można zoptymalizować, aby zwiększyć udostępnianie w mediach społecznościowych. Optymalizacja tych plików nie jest trudna: utrzymuj je małe, pamiętaj, aby je nazwać, a jeśli to istotne, używaj zdjęć twarzy (przyciągają ludzi bardziej).

Wykonanie tych prostych czynności jest bardzo skuteczne w uzyskiwaniu ruchu na blogu.

Przykład? Po prostu spójrz w górę!

120. Użyj przycisków udostępniania obrazu.

Przewijasz post na blogu i przesuwasz kursor nad obrazem.

Pojawia się kilka małych ikon dla sieci społecznościowych: są to przyciski, które po kliknięciu pozwalają udostępnić obraz w tych sieciach społecznościowych.

Takie są przyciski udostępniania zdjęć i bardzo je polecam. Korzystając z popularnych wtyczek, takich jak SumoMe, możesz ułatwić czytelnikom udostępnianie zdjęć. Zawsze ułatwiaj innym promowanie swojego bloga w celu zwiększenia ruchu!

121. Upewnij się, że pracujesz nad ogólną atrakcyjnością wizualną swoich treści.

Wiem, wiem – dużo mówię o obrazach i obrazach. Co do cholery to znaczy?

W rzeczywistości niekoniecznie oznacza to zdjęcia w postach na blogu, choć zwykle się z tym pokrywają.

Nie, mówię o ogólnej atrakcyjności twoich postów i bloga.

Nawet jeśli masz fantastyczne oryginalne obrazy i infografiki … czy czcionki Twoich postów są łatwe do odczytania? Czy każdy post to jeden duży blok tekstu? A może to zbyt wiele małych drobnych linii?

Chociaż blog może się różnić w zależności od bloga, jest on NIEZBĘDNY dla wszystkich treści pod względem wizualnym. Jeśli nie, możesz założyć się, że goście nie zostaną długo.

122. Publikuj treści konsekwentnie.

Jest to kolejny fundament, który jest zaskakująco łatwy do zaniedbania. Konsekwentne udostępnianie postów w mediach społecznościowych jest stosunkowo łatwe – ponieważ łatwo jest udostępniać treści w mediach społecznościowych.

Ale konsekwentne publikowanie treści oznacza konsekwentne pisanie, a to trudne. Jest to również jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić.

Regularne publikowanie nowych treści wygląda dobrze w wyszukiwarkach ORAZ daje najlepszą szansę na zatrzymanie ludzi, którzy lubili Twoje treści w przeszłości. Daje to wszystkim odwiedzającym oczekiwanie na więcej, pod warunkiem, że będą mieli oko na Twojego bloga.

123. Cytuj ekspertów.

Eksperci nie są równi „wpływowym”. Och, na pewno się pokrywają – wielu wpływowych jest ekspertami w swojej dziedzinie.

Ale eksperci oznaczają również prawie każdego naukowca, badacza i czołowego specjalistę ds. Marketingu, który ma twarde liczby i / lub wiarygodność.

Cytowanie ekspertów informuje czytelników, że nie tylko to wszystko wymyśliłeś. To proste – im bardziej jesteś przekonujący, tym silniejszy jest twój blog.

124. Bądź wyjątkowy.

Myślisz, że to nie ma nic przeciwko? Przykro mi – dlaczego jest tam miliard blogów SAME??

Trudno być wyjątkowym blogiem… i popularnym. Korzystanie z SEO i ogólne promowanie swojego bloga oznacza robienie tego, co wszyscy robią.

Ale nadal musisz utwierdzić dom w poczuciu tożsamości i wyjątkowości witryny. W przeciwnym razie niewielu będzie na tyle zainteresowanych, aby cię sprawdzić, a ci, którzy tego nie pamiętają.

125. Opowiadaj historie.

Blogowanie to świetne medium do opowiadań. Nawet jeśli w 100% martwisz się zimnymi faktami, historie sprawiają, że Twoje treści są łatwe do zrozumienia i strawne.

Nawiasem mówiąc, mogą być krótkie – dosłownie zdanie lub dwa, ale będzie ono przyciągało wzrok odwiedzających dłużej niż niektóre inne zdania.

Na przykład: moje recenzje zwykle mieszają fakty z moimi wzlotami i upadkami w testowaniu hosta lub oprogramowania.

126. Szybko reaguj na trendy.

To nie jest tylko kluczowy aspekt optymalizacji treści pod kątem wirusów (omówiono wcześniej). To jest po prostu dobra rzecz do zrobienia.

Gdy szybko reagujesz na trendy, OCZYWIŚCIE, że osoby, które cię ścigają, będą cytowane i wykorzystywane jako źródło.

Oznacza to, że oprócz uzyskania dobrego przedstawiciela za otrzymywanie wiadomości, zostaniesz połączony z. I to nie tylko oznacza zwiększenie ruchu, ale także SERP!

127. Bądź pomocny!

Dobra, rozumiesz – bądź użyteczny. Cóż, do tej pory mówiłem o twoich treściach i twoich interakcjach społecznościowych na forach / mediach społecznościowych.

Ale co jeśli powiem ci, że to nie koniec? Oprócz tego, że są użyteczne dla odbiorców i obserwujących…

Powinieneś być pomocnikiem i powinieneś być z tego znany.

Na przykład: zamiast treści informacyjnych skieruj odbiorców w stronę innych zasobów. Zrób wszystko, aby dodać dodatkową pomoc!

128. Poznaj swoich docelowych odbiorców.

Wiele z tego, o czym już mówiłem, opiera się na tym nadrzędnym punkcie:

Jednym z najważniejszych priorytetów jest znajomość odbiorców. I to jest ciągły proces, a nie jednorazowe odkrycie.

Odwiedzanie subredditów, forów i mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się, o co się pyta – dobrze. Ale zrób to więcej niż raz i zobacz, co się zmieniło.

Czy największe wyzwania stoją przed publicznością, kiedy zacząłeś promować swojego bloga? Czy Twoje treści zawierają rozwiązania problemów, na które Twoi odbiorcy przestali się martwić kilka miesięcy temu? Itp.

129. A kiedy już poznasz swoją grupę docelową, uspokój się!

To jest kluczowy szczegół. I wierzcie lub nie, nie jest niemożliwe ustalenie, jakiego brzmienia należy użyć.

Jasne, że mogą wystąpić pewne próby i błędy. Ale zwracając uwagę na to, w jaki sposób twoi odbiorcy wchodzą w interakcje online i co wydają się najbardziej konsumować, powinieneś być w stanie dowiedzieć się

Na przykład: być może zauważyłeś, że mam skłonność do nieprzyzwoitego humoru i mówię rozmownie, jednocześnie będąc informacyjnym. Tak właśnie lubi moja publiczność!

130. Twórz listy!

Pogrupowanie treści w listy to duża wersja tego. Używanie liczb w nagłówkach pokrywa się z tym.

Ale słoń w pokoju ma po prostu tworzyć listy! Są niezwykle popularne i każdy, kto był w Internecie dłużej niż kilka minut, wie o tym.

Są przyjemne do czytania i przewijają czytelników. Ponadto mogą czasem stanowić najlepszy sposób przekazywania określonych rodzajów informacji. Łatwo jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie ruchu na swoim blogu.

Przykład: TEN ARTYKUŁ!

131. Twórz prezentacje / slajdy.

Zanim zaczniesz się martwić o to – „O ile więcej treści muszę wymyślić?!” – Pozwól, że powiem ci, że chodzi o zmianę przeznaczenia treści.

Oznacza to, że wykonałeś już mnóstwo badań, pisania i edycji. Wykorzystaj więc swój istniejący materiał, aby zrobić prezentację.

Dlaczego prezentacja?

Ponieważ jest atrakcyjna wizualnie, łatwa do przejrzenia i podsumowania oraz jest mniej popularnym medium.

132. Nie pozwól SEO zepsuć twoich treści!!!

To jeden z największych problemów, jakie widzę w blogosferze. Zrozumiałe jest, że ludzie próbują poprawić wyniki wyszukiwania.

Ale często blogerzy tak bardzo koncentrują się na SEO i słowach kluczowych, że zaniedbują podstawy posiadania dobrych treści. I co ważne, mając dobre PISANIE.

Bo zgadnij co? Nie możesz po prostu spamować słów kluczowych w swoich postach. Nadal musisz napisać prawdziwy post i kontrolować te słowa kluczowe – powinny one być naturalne i nie powinny zakłócać treści.

133. Zaktualizuj stare posty na blogu.

To strategia SEO, która w niczym nie umniejsza gry z zawartością. Gdy zaktualizujesz starsze posty, zostaną one zrewitalizowane w wynikach wyszukiwania. Zwłaszcza jeśli były już popularne.

Możesz to zrobić, dodając lub zastępując media w poście, zmieniając ustawienia kierowania na słowa kluczowe oraz włączając zaktualizowane informacje i linki.

134. Zmień swojego bloga w vloga.

Powrót do treści zmieniających przeznaczenie: vlogi są obecnie modne. Bez wątpienia potrzeba więcej pracy, aby zmienić przeznaczenie:

Musisz właściwie filmować i edytować treści, które mogą być pracą na pełny etat na własną rękę lub kosztem kogoś zatrudnić.

Ale filmy są bardzo popularne w Internecie i może być wiele osób, które byłyby zainteresowane twoimi treściami … ale nie lubią czytać.

135. Zmień swojego bloga / vloga w podcast!

Tak, vlogi są popularne… ale podcasty są jeszcze WIĘKSZE! To naprawdę złoty wiek dla podcastów, a zmiana przeznaczenia bloga w podcast może być dobrą taktyką promowania blogów.

Jeśli masz już wystarczające zasoby, aby utworzyć vloga, możesz łatwo zmienić przeznaczenie na podcast.

136. Zamień swoje posty na blogu w ebooka!!

Jest to prawdopodobnie najczęstsza forma zmiany przeznaczenia treści, którą widzę dziś na blogach. Wygląda na to, że prawie każdy ma ebooka.

Ale to nie znaczy, że to strata czasu. Obecni czytelnicy mogą uznać e-booka za pomocny, a niektóre osoby mogą nawet zostać nowymi czytelnikami po przejrzeniu e-booka.

W końcu możesz myśleć o swoim ebooku jako uosobieniu twojej najlepszej pracy, dogłębnego leczenia.

Ebook może również oferować tę korzyść, że pomoże ci się ugruntować w terenie, i może być przydatnym magnesem zwrotnym. I… może stać się uaktualnieniem treści:

137. Dodaj aktualizacje treści: daj z siebie wszystko za darmo, w zamian za e-maile!

Uaktualnienie treści to specjalnie wykonany kawałek treści, który oferujesz czytelnikom w zamian za coś.

I oczywiście polecam oddanie niektórych aktualizacji treści za darmo, w zamian za e-maile! Pamiętaj, aby osadzić na swojej stronie interaktywny formularz online, który zmusza odwiedzających do udostępnienia Ci swojego adresu e-mail.

Aktualizacje treści mogą, tak, obejmować ebook, ale mogą również obejmować podcasty lub specjalnie wykonane infografiki itp.

138. Zbuduj bibliotekę zasobów.

Czy kiedykolwiek widziałeś bazę wiedzy lub centrum pomocy w witrynie firmy produkującej oprogramowanie??

Właśnie o tym mówię. W pewnym stopniu Twój blog jest samą biblioteką zasobów. Ale konkretnie mam na myśli zebranie najlepszych zasobów (w tym postów) i umieszczenie ich na jednej stronie.

Być może Twoje najbardziej przydatne posty, najlepsze infografiki i dowolne bezpłatne narzędzia dostępne w witrynie – na przykład.

139. Zamień swoje posty w pliki PDF, a następnie udostępnij je.

Oto kilka różnych rzeczy: zmiana przeznaczenia treści, potencjalny magnes ołowiowy i sposób na zwiększenie mobilności treści.

Krótko mówiąc, jeśli poświęcisz trochę czasu na przekonwertowanie niektórych istniejących postów na pliki PDF, możesz następnie udostępnić je jako pojedyncze dokumenty.

Oczywiście możesz nie widzieć tak dużego ruchu bezpośrednio związanego z Twoim blogiem. Ale nadal może być dobrym sposobem personalizacji treści w wiadomościach e-mail lub ułatwić udostępnianie.

140. Ogólnie: popraw podstawy zdrowia witryny!

Do tej pory mówiłem o znaczeniu solidnego linkowania i treści. Ale wierzcie lub nie, robi się to jeszcze bardziej fundamentalne.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój blog musi być zdrowy, z dwóch głównych powodów: po pierwsze, będziesz lepiej traktowany przez Google. Po drugie, Twoi goście będą mieli lepsze wrażenia.

Przejdę do niektórych szczegółów:

141. Wybierz dobrego gospodarza.

To duża decyzja, zwykle podejmowana na samym początku. Ale ludzie często zdają sobie sprawę, że później potrzebują innego hosta (lub innego planu hostingowego).

W porządku – chodzi o to, aby upewnić się, że Twój host jest dobry. Jeśli nie, przygotuj się na zmianę hostów.

Gdy wybierzesz dobrego hosta, będziesz mieć funkcje potrzebne do zarządzania swoim blogiem i dobrą wydajność.

142. Upewnij się, że twój blog ma dobry czas pracy.

Jednym z największych czynników wpływających na wydajność witryny / bloga jest czas pracy. Czas przestoju jest w zasadzie tak brzmi: czas, przez który serwery Twojego hosta działają i hostują Twoją witrynę.

Jest obliczany jako procent – zwykle w górę o 99,9%.

Może to brzmieć wspaniale, jeśli Twoja witryna zyskuje 99,9% czasu, ale tak naprawdę nie jest to świetny wynik.

mieć dobry czas pracy

Jak widać, wynik 99,9% oznacza, że ​​Twoja witryna będzie faktycznie nieczynna, średnio 10 minut tygodniowo lub 43 minut miesięcznie. Co nie jest dobre dla wielu blogerów.

Im lepszy czas przestoju witryny, tym mniej tracisz odwiedzających i lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania!

Możesz obliczyć, co faktycznie oznaczają twoje uptime, korzystając z naszego bezpłatnego kalkulatora uptime SLA (pokazanego powyżej).

143. Upewnij się, że twój blog jest szybki.

Szybkość witryny jest podobnie ważna. Wiąże się to z różnymi czynnikami, a wielu hostów oferuje programy zwiększające prędkość i wydajność przy określonych planach hostingowych.

Najważniejsze jest jednak to, że chcesz mieć niezawodnego hosta, który ma doskonałe prędkości podstawowe.

Im szybciej ludzie będą ładować bloga i strony bloga, tym lepsze będzie ich doświadczenie. I tym lepiej uzyskasz pozycję w wyszukiwarkach.

Oto przykład: nasza strona testowa z GreenGeeks zazwyczaj ma czasy odpowiedzi równe lub niższe niż 400 ms. Który jest jednym z najszybszych, które przetestowaliśmy.

upewnij się, że twój blog jest szybki

144. Użyj SSL.

Jeśli kupiłeś abonament hostingowy, prawdopodobnie widziałeś ten termin. Łatwo to jednak zaniedbać, zwłaszcza że pakiety SSL mogą wygasnąć po roku w przypadku niektórych hostów.

SSL zasadniczo oznacza, że ​​połączenie między witryną a przeglądarką użytkownika jest szyfrowane i w ten sposób zabezpieczone. Ważne jest, aby nie wygasać.

Jeśli nie masz protokołu SSL, większość przeglądarek (w tym Chrome) poinformuje użytkownika, że ​​witryna nie jest bezpieczna. Co sprawia, że ​​częściej się odbijają i znacznie rzadziej zapisują się na cokolwiek za pomocą swojego adresu e-mail.

145. Zrób dodatkowe kroki z bezpieczeństwem.

Istnieją dwa ważne fundamenty bezpieczeństwa Twojego bloga: SSL i działania, które host podejmuje w celu ochrony swoich serwerów i witryny.

Ale wciąż jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo w swojej witrynie.

Większość hostów oferuje jakąś formę regularnych kopii zapasowych, co jest świetne. WordPress i podobne systemy zarządzania treścią (CMS) często mają wtyczki i aplikacje, które mogą poprawić niektóre aspekty bezpieczeństwa.

Na przykład: WordFence, BulletProof Security i Sucuri to wszystkie wtyczki WordPress, które wykonują skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, dodają zapory ogniowe, zabezpieczenia logowania i nie tylko.

146. Uważaj na wtyczki WordPress!

Jest to nieco prawdziwe w przypadku innych systemów zarządzania treścią, ale jest to przede wszystkim problem dla WordPress.

Być może wiesz, że jedną z wielkich zalet WordPress jest OGROMNA różnorodność dostępnych wtyczek.

Ale oznacza to również, że obecnych jest wiele niezbyt dobrych wtyczek. W najlepszym wypadku mogą być po prostu nieskuteczne. W najgorszym przypadku będą złośliwym oprogramowaniem.

Spójrz na to:

uważaj na wtyczki wordpress

Istnieje ponad 1 350 wyników dla słowa kluczowego „kreator witryn”. Niektóre z nich muszą być złymi jabłkami.

147. Ostrożnie wybierz motyw WordPress.

Odnosi się to do tego, czy korzystasz z darmowego motywu, czy płacisz za niego, wierz w to lub nie.

Nie mam na myśli tylko, że powinieneś uważać na swój wygląd, ale to też jest pomocne.

Podczas wybierania motywu WordPress należy pamiętać o tym, czy jest on bezpieczny i czy jest konsekwentnie aktualizowany.

Motywy WordPress mogą czasem zostać porzucone, co powoduje, że niektóre funkcje dostosowywania nie działają lub twoja strona działa wolno / glitchy dla odwiedzających.

148. Przygotuj się na powiększenie swojej witryny

Jeśli korzystasz ze wspólnego konta hostingowego, Twój hosting prawdopodobnie poinformuje Cię, że masz nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość.

To tak naprawdę oznacza, że ​​nie masz mierzonej przestrzeni dyskowej lub przepustowości. Wynika to z faktu, że osoby korzystające z niektórych wspólnych planów hostingowych nie powinny zużywać zbyt wielu zasobów.

Ale jeśli Twoja witryna zacznie zyskiwać na popularności, będziesz potrzebować więcej zasobów, aby zapewnić solidną wydajność i nowe treści nowym użytkownikom. Twój host może nawet wymagać zwiększenia.

Krótko mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany promocją swojego bloga, domyślnie jesteś zainteresowany zwiększeniem skali – więc bądź na to gotowy!

149. Zaplanuj swoje treści.

Jedna z najstarszych sztuczek w książce, która dotyczy wszystkich osób piszących treści, nie tylko blogerów.

Niemniej jednak jest to bardzo ważne: jeśli Twoje treści są zaplanowane, będziesz mógł nadal rezygnować z rzeczy, gdy niewiele dzieje się w Twojej dziedzinie.

Ponadto, jeśli wiesz, kiedy publikujesz to lub tamto, o wiele łatwiej jest wiedzieć, kiedy promować swój blog, aby zwiększyć ruch.

Na przykład mam listę recenzji do opublikowania w określonych częściach miesiąca, w określonej kolejności, a także listę postów wymagających aktualizacji (również w określonej kolejności).

zaplanuj swoje treści

150. To powiedziawszy, nie ograniczajcie także swoich wybuchów twórczych.

Wiem – po tym ostatnim punkcie brzmi to trochę niedorzecznie.

To może wydawać się oczywiste, ale zdziwisz się, jak łatwo zapomnieć. Czasami, w pośpiechu, aby usiąść i pracować, tracisz namiętne chwile.

Nie zapomnij, dlaczego masz blog. Lubisz przyczyniać się do tego, lubisz tworzyć dla niego treści – więc kiedy masz pomysł lub akapity zaczynają pojawiać się w twojej głowie …

Rzuć nim. Ponieważ niektóre z twoich najlepszych treści będą pochodzić z tego.

151. SLEEP.

Tak, zaczynam zajmować się sprawami higieny osobistej. Tak, przewracam oczami, gdy widzę te rzeczy na podobnych artykułach / listicle.

Niemniej jednak ten jest ważny. Właściwie to jest niezbędne.

Ponieważ cholernie blisko każdego blogera i twórcy treści, który znam, regularnie traci sen, ponieważ są tak zaangażowani w swoją pracę.

W krótkim okresie może się to wydawać opłacalne, ale lepiej wierzyć, że blogowanie jest grą długoterminową.

Wniosek

Nie obwiniłbym cię, gdybyś czuł się trochę przytłoczony. 151 rzeczy to DUŻO rzeczy do zrobienia, nawet jeśli każda z nich była mała.

Pamiętaj, że nie musisz wykonywać wszystkich z nich – każdy blog ma własny zestaw zasobów i wyzwań.

Rób to, co jest odpowiednie dla Twojej firmy lub witryny – w przypadku wielu mniejszych blogów najlepiej wybrać kilka z tej listy i pracować nad nimi konsekwentnie, dopóki nie będziesz gotowy na przyjęcie kolejnych.

To powiedziawszy, istnieje tutaj kilka nadrzędnych dań na wynos:

Promuj przez e-mail, promuj za pośrednictwem mediów społecznościowych. Bądź przydatny i przyzwoity w Internecie, aby ludzie naprawdę chcieli usłyszeć od ciebie.

Upewnij się, że treść jest dobra…, a następnie wypromuj z niej HECK!

Chcesz promować swojego bloga?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map